Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

Kraivan

Legalább lennének kreatívak a fillerek.

Én azt szeretem, ha halad a történet, nem pedig ha látom a kedvenc karaktereimet ugrálni vmi ostoba sztori miatt.
Főleg ha az alapszál ami alapján fut a történet értelmetlen vérszegény semmi.

Ott volt a Skypea után a tengerészgyalogság rész.
Ha a helyi vezérnek adtak volna vmi omgwtf szupererőt a hihetetlen önbizalmon kívül, akkor fel nem tűnt volna h az filler.

Már bocs... de hihetetlenül gagyinak tartom az afféle "kreatív" epizódokat, ahol Sanji egy alkoholista, vén trotty szakáccsal társalog, akiről "kiderül", h a hihetetlen Véreslábú Zeknek a mestere volt. /facepalm

Vagy keresni egy nyamvadt lovat, meg strandolni egyet Foxyékkal...
Konkrétan a Crocodile arc után, amikor a trotty időutazós szivárványködös professzorfiller volt, abba is hagytam az egész sorozatot. Vmi fél év után erőt vettem magamon, átugrottam azokat a hányadék részeket, és élveztem a sorozatot tovább.

Lehetnének jó fillerek is, de az a bajom, hogy a fillerek készítői az animetörténelem 98%ban még csak meg se erőltetik magukat.
Jó látni a SH crew-t, de tudok várni még 2-3 arcot h rendesen lássam őket, mintsem valami gagyi tölteléktörténetben lássam őket mozogni. Az nem elég. Fejlődést és történethaladást várok, nem pedig animációt.
És ez az álláspontom minden mangaadaptációs animére vonatkozik, nem csak OP-re.

Squazee2005

Na jó-jó, de ezek nem egészen fillerek, még ha ilyen néven is illetjük őket. Technikailag a main-plot sub-plotjai (meg kéne tanulnom magyarul beszélni).  Ezekre meg aztán nem mondható, hogy olyanok lennének, mint a Zorro, a babysitter, vagy Foxyék a strandon részek.
Bár azt hiszem igazad lesz abban a tekintetben, hogy nem jutunk messzire vele még így sem. De mondjuk jó lenne az egészet egyben látni (mit-miért csinálnak-mi hasznuk lesz belőle), mert igazából csak akkor lehetne az értelmét látni.

Amúgy ódzkodom a fillerektől, nem csak itt, mert általában bénák és homlokegyenest mennek a karakterek valódi személyiségétől, az eredeti történettől etc.. A filmeket se szívesen nézem meg emiatt. Amiket eddig láttam OP-ből, azok nem tetszettek. A 10. filmmel viszont szívesen teszek kivételt. ^^

Bishop

Azért volt sok jó filler, mostanába vannak gyengébb fillerek. Pl a Marine bázisos az egyik kedvencem. De mondjuk én is jobban örülnék olyan részeknek ahol nincs semmi plot csak ökörködnek a hajón(pl.: Brook beilleszkedése) Ugyanakkor én is nehezen viselem amikor a plotba nem illő dolgok történnek például mikor újra együtt a Straw Hat csapat pedig valójában nincsenek is. Vagy olyan moviek amik kitérnek az eredeti story-ból. Pl az a movie jó volt amibe láthattuk Luffy-t feltalálni a Gear Secondöt, igaz más szempontból szar volt. Ezek a Straw hat csapatos fillerek jók csak semmi nem történik benne, mert akik ezeket csinálják még véletlenül sem erőltetik meg magukat még annyira se hogy meg kérdezzék Oda-t hogy mi legyen.

blackronin

#1833
Strong World Episode 0
http://www.yibis.com

Avi néhány napon belül...

edit: az avi-s változat is kijött!
Keresd a honlapon.

blackronin

451: na ez is megvolt.
Befejeződött az Impel Down arc.
Nem volt rossz rész, adok neki egy 7/10-et.

A következő héten egy kis ízelítő Marinefold-ból, ami kb. azt jelenti hogy látni fogjuk hogy elővezetik Ace-t.
Utána jönnek a SH "filler" részek, amikre NAGYON kíváncsi vagyok!

Cobra

Most járok a 407. résznél és nem értem miért ilyen katasztrófa a grafika a Thriller Bark óta. Jó, régen se volt első osztályú a grafika, de ezek a fejek, amik az elmúlt 50 részben voltak... A friss részek is ilyen ocsmányak, vagy javul a grafika valamit?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

#1836
452: elment, de egyébként eléggé felejtős volt!
6/10.

453: ez bizony viszont telitalálat lett!
10/10.
Ja és már előre szólok, hogy ezek NEM FILLEREK, hanem a cover story-k kiegészítése!
Egyrészt mert benne vannak a mangában, másfelől pedig (és ez szinte 100 %) Oda-nak biztosan nem volt ideje ilyen részletesen kifejteni ezeket a mangában, így maradt az anime, de attól még ugyanolyan értékű.
Hasznos és ami a legfontosabb, a történet szempontjából NAGYON fontos információkat tudtunk meg ebből a részből. (a többinél is biztosan így lesz)
Pl.
[spoiler]
Nami szigete Weatharia, éppenséggel SA felé tart, s Nami megkérte a Haredas-t, a tudóst, hogy amíg odaérnek tanítsa meg az időjárás tudománnyal kapcsolatos dolgokat.
Értsd -> Power Up + megtudtuk, hogy Nami SA-ban akar találkozni újra a többi SH csapattaggal
Franky szigetén több utalás is elhangzott Dr. Vegapunk-al kapcsolatban, és végre megláthattuk, hogy mi van a laborjában...
Értsd -> Power Up
[/spoiler]

Tehát aki azt mondja, hogy ezek csak filler részek, az hülye...
[spoiler]Bocs a nyers kijelentésért, de Oda párszor már említette, hogy az anime-t is nézi, s aktívan szerepet vállal abban, pont azért hogy mindenben megfeleljen a mangának... Ez kb. azt jelenti, hogy ha a mangában nem tud valamit megvalósítani, de látni szeretné valamilyen formában, akkor az az anime-ben jelenik meg.
Persze voltak apróbb hibák,
pl. Warship Island arc-ban Zorro elvágta az acélláncot, amit egyébként csak az Arabasta arc-ban tanult meg; Chopper 3 rumbel ballt használt a Davy Fights alatt, de mégsem lett semmi baja
De a felsoroltak annak voltak köszönhetőek (s Oda is elmondta ezt), hogy nincs megírva előre minden a fejében, így tehát előfordulhat, hogy egy korábbi filler részben lévő ötletet továbbfejleszt és belerakja a canon story-ba.
Tehát a Warship arc filler idején még nem biztos, hogy eszébe volt a Mr. 1. vs Zoro harc 
VAGY éppenséggel Chopper pont a Monster Point segítségével tudja csak legyűrni Kumadorit... ^^"[/spoiler]


edit: a jövő hétről ne is beszéljünk, hiszen:
[spoiler]
Láthatjuk Sanji-t Okama Kempozni... Vagy legalábbis azt hiszem, mert női ruhában van.  :P
[/spoiler]

LuckyDingo

453 elment, bár szinte semmi új nem derült ki. Namiék lementek időt húzni egy szigetre meg valami olyanról fog tanulni, amivel eddig is elég jól tisztában volt. Ez max a navigátor skillre tesz majd pár plusz pontot, de erősebb nem lesz tőle.. hacsak nem lop egy olyan szeles kötelet és erősíti meg a botját.. amire azért van esély.

Frankys rész meg egy unalmas baromság volt. A vége lett volna valami plusz info, erre to be continued.. sokat értünk vele. A jövőhetiből a Chopperesből megint nem nézek ki sokat. A Sajnist azt várom, de már most facepalmos volt amikor ott vigyorog női ruhában >.<

Kraivan

Cover story...

Szóval van egy borító, ami egyetlen képet mutat és abból csinálnak most 10 perces képsort?

Semmivel nem tudtunk többet. Szerintem mindenki tisztában volt azzal h ott van minden SH tagnál a papír amit Raylightól kaptak, így mindenki oda tart éppen. Ha ez számodra nagy hír volt akkor örülök h élvezted ezt az epizódot, de ez számomra kevés.

Naminál megnéztünk egy esőt, Frankynál meg pacifista teaszürcsölő lett. Legalább vicces lenne.
A coverstoryval meg mit kezdjek?

Ha összejön a csapat, sztem amikor elsütik az übermegapoweruptámadást, akkor jön a flashback h honnan is van. Így abszolút nem érzem szükségét ezeknek a részeknek.

Legalább jók lennének.
De ez spec felejtős.
Max Zoro epizódja érdekel, mert a kis gótlolicsajt a szellemeivel bírtam. XD

blackronin

#1839
Quote from: LuckyDingo on 2010-05-30, 13:48:08
453 elment, bár szinte semmi új nem derült ki. Namiék lementek időt húzni egy szigetre meg valami olyanról fog tanulni, amivel eddig is elég jól tisztában volt. Ez max a navigátor skillre tesz majd pár plusz pontot, de erősebb nem lesz tőle.. hacsak nem lop egy olyan szeles kötelet és erősíti meg a botját.. amire azért van esély.

Frankys rész meg egy unalmas baromság volt. A vége lett volna valami plusz info, erre to be continued.. sokat értünk vele. A jövőhetiből a Chopperesből megint nem nézek ki sokat. A Sajnist azt várom, de már most facepalmos volt amikor ott vigyorog női ruhában >.<

Quote from: Kraivan on 2010-05-30, 18:57:18
Cover story...

Szóval van egy borító, ami egyetlen képet mutat és abból csinálnak most 10 perces képsort?

Semmivel nem tudtunk többet. Szerintem mindenki tisztában volt azzal h ott van minden SH tagnál a papír amit Raylightól kaptak, így mindenki oda tart éppen. Ha ez számodra nagy hír volt akkor örülök h élvezted ezt az epizódot, de ez számomra kevés.

Naminál megnéztünk egy esőt, Frankynál meg pacifista teaszürcsölő lett. Legalább vicces lenne.
A coverstoryval meg mit kezdjek?

Ha összejön a csapat, sztem amikor elsütik az übermegapoweruptámadást, akkor jön a flashback h honnan is van. Így abszolút nem érzem szükségét ezeknek a részeknek.

Legalább jók lennének.
De ez spec felejtős.
Max Zoro epizódja érdekel, mert a kis gótlolicsajt a szellemeivel bírtam. XD


Két érdekes hozzászólás, de be kell vallanom, hogy egy kicsit mosolyogtam magamban, amikor olvasgattam őket... De nem azért volt ez, mert valami rosszat / vicceset / stb. írtatok volna, hanem a következő miatt:
Attól hogy valami eléggé valószínű, attól még nem biztos, hogy végül az fog bekövetkezni.

Tehát attól, hogy egy OP rajongó azt gondolta, hogy a SH csapat biztosan SA-ban fog találkozni, a Rayleigh Vivrecard-ja miatt, az egészen addig fanfic, amíg Oda bele nem írja a mangába VAGY az anime-ben meg nem említik / mutatják.
Mert valóban ésszerű feltételezni, hogy így lesz, de a cover story-ban (tessék csak megnézni a következő manga fejezeteket: 523, 524 + a cover page-eket) SEMMIFÉLE utalás nem volt arra, hogy a különlévő tagok SA felé tartanak... A mostani anime epizódban volt először megemlítve, hogy Nami oda tart... De a többiekről még nem tudunk semmit.
És éppen ezért fontosak ezek az anime részek, s ténylegesen újat valóban nem tudunk meg belőlük (azért mert OP fanként mindig van egy elképzelésünk hogy kb. mi fog történni), de Oda-tól megerősítést nyertünk az eddig csak sejtett / remélt dolgokról.
Tehát hivatalosan csak most tudtuk meg, hogy Nami időjárás technikát fog tanulni, a varázsló segítségével pedig SA felé tart... Eddig csak ezt sejtettük, de lehetett volna teljesen más is, ha Oda úgy akarja.

Ugyanez érvényes a Franky story-ra is:
A cover alapján csak azt láttuk, hogy Dr Vegapunk háza előtt áll. Ennyi.
Nem volt említés, hogy be is megy oda, de mint OP rajongó természetesen már előre feltételeztük, hogy BIZTOSAN bemegy... DE ez fanfic volt egészen mostanáig, amikor ténylegesen láttuk az anime részben, hogy Franky belép a házba. Tehát lehetett volna az is, hogy Franky nem megy be oda, nem kap Power Up-ot, s csak simán visszamegy SA-ba.
Persze most már tudjuk, hogy nem ez fog történni, de egészen mostanáig még ez is ELKÉPZELHETŐ volt, hiszen a mangában nem volt utalás a másik lehetőségre.

Remélem érthető, hogy miről beszélek?

Azért mert egy dolgot / egy lehetséges folytatást mi a kis eszünkkel elképzelünk, attól még nem lesz valóság. Csak akkor, ha Oda is így gondolta és visszajelzést küld felénk.
Hasonló példa még a mangából:
[spoiler]
Blackbeard új csapattagjai a Level 6-ról...
Már mindenki sejtette, hogy valószínűleg az Ivankov által említett tagok lesznek azok (Catarina, San Wolf, Basco Shot), de ez egészen az 576-os fejezetig csak fanfic volt, hivatalos megerősítés csak az 576-os fejezetben kaptunk, amikor bemutatták őket.
De Oda még így is meglepett minket, hiszen ott volt Abaro Pizarro is, akire semmilyen utalás nem volt, helyette mindenki azt hitte, hogy ő Roche Tompson vagy George Black vagy az az ürge aki kiásta az 5.5 szintet.
Az utóbbi dolog még lehetséges, hiszen nem volt megemlítve az ellenkezője, meg ugyebár fúrószerű karjai vannak, de ez egészen addig fanfic, míg Oda meg nem erősíti.
[/spoiler]

Nem kötelező szeretni ezeket a részeket, de a fontosságukat szerintem nem kéne megkérdőjelezni, vagy azt hogy egyáltalán kellenek-e...  ^^"

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-05-31, 09:29:26
Tehát attól, hogy egy OP rajongó azt gondolta, hogy a SH csapat biztosan SA-ban fog találkozni, a Rayleigh Vivrecard-ja miatt, az egészen addig fanfic, amíg Oda bele nem írja a mangába VAGY az anime-ben meg nem említik / mutatják.
Mert valóban ésszerű feltételezni, hogy így lesz, de a cover story-ban (tessék csak megnézni a következő manga fejezeteket: 523, 524 + a cover page-eket) SEMMIFÉLE utalás nem volt arra, hogy a különlévő tagok SA felé tartanak... A mostani anime epizódban volt először megemlítve, hogy Nami oda tart... De a többiekről még nem tudunk semmit.
És éppen ezért fontosak ezek az anime részek, s ténylegesen újat valóban nem tudunk meg belőlük (azért mert OP fanként mindig van egy elképzelésünk hogy kb. mi fog történni), de Oda-tól megerősítést nyertünk az eddig csak sejtett / remélt dolgokról.
Tehát hivatalosan csak most tudtuk meg, hogy Nami időjárás technikát fog tanulni, a varázsló segítségével pedig SA felé tart... Eddig csak ezt sejtettük, de lehetett volna teljesen más is, ha Oda úgy akarja.

Ugyanez érvényes a Franky story-ra is:
A cover alapján csak azt láttuk, hogy Dr Vegapunk háza előtt áll. Ennyi.
Nem volt említés, hogy be is megy oda, de mint OP rajongó természetesen már előre feltételeztük, hogy BIZTOSAN bemegy... DE ez fanfic volt egészen mostanáig, amikor ténylegesen láttuk az anime részben, hogy Franky belép a házba. Tehát lehetett volna az is, hogy Franky nem megy be oda, nem kap Power Up-ot, s csak simán visszamegy SA-ba.
Persze most már tudjuk, hogy nem ez fog történni, de egészen mostanáig még ez is ELKÉPZELHETŐ volt, hiszen a mangában nem volt utalás a másik lehetőségre.

Remélem érthető, hogy miről beszélek?

Azért mert egy dolgot / egy lehetséges folytatást mi a kis eszünkkel elképzelünk, attól még nem lesz valóság. Csak akkor, ha Oda is így gondolta és visszajelzést küld felénk.

Nem kötelező szeretni ezeket a részeket, de a fontosságukat szerintem nem kéne megkérdőjelezni, vagy azt hogy egyáltalán kellenek-e...  ^^"

Én meg ezen röhögtem egy jót... a vivrecardból lejött az, hogy mindannyian SA-ban próbálják megtalálni egymást, mivel halovány lila gőzük nincs arról hol a másik. Ide nem kell megerősítés, már maga a tény evidens és ha ezen kívül találkoznának, akkor semmi értelme a vivre cardnak imho.. sőt kisebb csoda lenne.

A Namis időjárás tanulás tényleg nem volt előrelátható, de a powerup az izolálódás révén igen, nekem ennyi is elég lett volna.

A Frankys hozzászólásod is vicces volt. Attól még hogy ott áll, nem biztos hogy bemegy... hát ez köbö olyan, hogy ott állok egy étterem előtt éhesen és kezemben a pénztárcát szorongatva lesem, hogy a többiek milyen jót falatoznak bent.. de nem biztos hogy bemegyek... körülbelül semmi értelme nem lett volna a cover storyknak, ha így állnánk hozzá.

Én továbbra is azt mondom, hogy rohadtul nincsen szükség ilyen formában a cover storykra az animében, mert megerősítés nem kell és amúgy is csak időhúzás lett, ahogyan azt előre meg lehetett jósolni.

Most biztos az jön majd, hogy aki nem olvassa a mangát... hát az így járt. A powerupok úgyis később derülnek majd ki, amihez akár flashback formájában mehetne valami magyarázat, ami több, mint a cover story, és illik az aktuális részbe.


blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-05-31, 11:57:38
Én meg ezen röhögtem egy jót... a vivrecardból lejött az, hogy mindannyian SA-ban próbálják megtalálni egymást, mivel halovány lila gőzük nincs arról hol a másik. Ide nem kell megerősítés, már maga a tény evidens és ha ezen kívül találkoznának, akkor semmi értelme a vivre cardnak imho.. sőt kisebb csoda lenne.

A Namis időjárás tanulás tényleg nem volt előrelátható, de a powerup az izolálódás révén igen, nekem ennyi is elég lett volna.

A Frankys hozzászólásod is vicces volt. Attól még hogy ott áll, nem biztos hogy bemegy... hát ez köbö olyan, hogy ott állok egy étterem előtt éhesen és kezemben a pénztárcát szorongatva lesem, hogy a többiek milyen jót falatoznak bent.. de nem biztos hogy bemegyek... körülbelül semmi értelme nem lett volna a cover storyknak, ha így állnánk hozzá.

Én továbbra is azt mondom, hogy rohadtul nincsen szükség ilyen formában a cover storykra az animében, mert megerősítés nem kell és amúgy is csak időhúzás lett, ahogyan azt előre meg lehetett jósolni.

Most biztos az jön majd, hogy aki nem olvassa a mangát... hát az így járt. A powerupok úgyis később derülnek majd ki, amihez akár flashback formájában mehetne valami magyarázat, ami több, mint a cover story, és illik az aktuális részbe.


Tudom, hogy a vivrecard dolog valóban egyértelmű (viszonylag), DE:
1. Nem tudjuk, hogy Rayleigh ott van-e még SA egyáltalán. (a vivrecard pedig őt követi, nem SA szigetét)
2. Nem tudjuk, hogy a Thousand Sunny ott van-e egyáltalán, meg Duval, aki vigyázz a hajóra. (a SH tagok gondolom vissza akarnak térni a hajóra)
(A fenti kettőt azért fontos kiemelni, hiszen Luffy-ék elég nagy balhét csináltak és elképzelhető, hogy már nem biztonságos ott maradni -> elképzelhető, hogy Rayleigh elment és magával vitte a hajót, s Duval is velük tartott)
Lényeg: nem lehet azt mondani tutira, hogy SA a cél minden SH tagnak, hiszen bármi megtörténhet, Oda-n múlik.

A Franky-s dolog tényleg elég hülyeség volt, de a lényeg érthető, nem?
Attól, hogy számunkra valami evidens és egyértelmű és hisszük hogy úgy fog történni, az még nem jelent semmit.
Oda bármit megtehet, s általában nem úgy alakulnak a dolgok ahogyan a fanok elképzelik...

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-05-31, 12:21:41
Tudom, hogy a vivrecard dolog valóban egyértelmű (viszonylag), DE:
1. Nem tudjuk, hogy Rayleigh ott van-e még SA egyáltalán. (a vivrecard pedig őt követi, nem SA szigetét)
2. Nem tudjuk, hogy a Thousand Sunny ott van-e egyáltalán, meg Duval, aki vigyázz a hajóra. (a SH tagok gondolom vissza akarnak térni a hajóra)
(A fenti kettőt azért fontos kiemelni, hiszen Luffy-ék elég nagy balhét csináltak és elképzelhető, hogy már nem biztonságos ott maradni -> elképzelhető, hogy Rayleigh elment és magával vitte a hajót, s Duval is velük tartott)

Na ez már tényleg fanfic szerű gondolkozás. Max Duval bázisára vihették a Sunnyt, vagy valahol SA-ban rejtették el, miután Rayleigh coatolta. És szinte az is tuti, hogy Rayleigh nem lép le a szigetről. Most sem üldözik jobban, mint eddig és mivel nincs admirális, aki vadásszon rá, esélytelen hogy valaki 1vs1 le tudná győzni.. ha megtalálja. :)

Ha meg arra fogjuk, hogy ezek a cover storyk alátámasztanak valamit, hogy ne fanfic gondolkozásunk legyen, akkor megint bukta a teória, mert ugyanúgy megvan erre a lehetőség, csak más feltételekkel. Konklúzió= there's no need for animated cover stories  ^^

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-05-31, 12:55:13
Quote from: blackronin on 2010-05-31, 12:21:41
Tudom, hogy a vivrecard dolog valóban egyértelmű (viszonylag), DE:
1. Nem tudjuk, hogy Rayleigh ott van-e még SA egyáltalán. (a vivrecard pedig őt követi, nem SA szigetét)
2. Nem tudjuk, hogy a Thousand Sunny ott van-e egyáltalán, meg Duval, aki vigyázz a hajóra. (a SH tagok gondolom vissza akarnak térni a hajóra)
(A fenti kettőt azért fontos kiemelni, hiszen Luffy-ék elég nagy balhét csináltak és elképzelhető, hogy már nem biztonságos ott maradni -> elképzelhető, hogy Rayleigh elment és magával vitte a hajót, s Duval is velük tartott)

Na ez már tényleg fanfic szerű gondolkozás. Max Duval bázisára vihették a Sunnyt, vagy valahol SA-ban rejtették el, miután Rayleigh coatolta. És szinte az is tuti, hogy Rayleigh nem lép le a szigetről. Most sem üldözik jobban, mint eddig és mivel nincs admirális, aki vadásszon rá, esélytelen hogy valaki 1vs1 le tudná győzni.. ha megtalálja. :)

Ha meg arra fogjuk, hogy ezek a cover storyk alátámasztanak valamit, hogy ne fanfic gondolkozásunk legyen, akkor megint bukta a teória, mert ugyanúgy megvan erre a lehetőség, csak más feltételekkel. Konklúzió= there's no need for animated cover stories  ^^
Feladom, győztél.  :P

blackronin

454: hát ez kegyetlen volt...  :lul:
Szegény Sanji.

Sajnos jövő héten újra Tate a "fantasztikus" stílusával...   :mad:
Hogy lehet egy ilyen igénytelen és béna animátort foglalkoztatni!?  :falba:
Pedig pont Robin története érdekel legjobban, s eddig reménykedtem hogy talán végre egy normális animátor készíti el az ő részét!

Kassh

454: oh boy, szegény Sanji :D

LuckyDingo

Ok.. ez kicsapta nálam a biztosítékot... mire nevelik szegény gyerekeket?  XDDDD
Chopper rész nem volt valami lenyűgöző :/

Squazee2005

Szegény Sanjit jól megszívatta Oda. XD; Chopper része cuki volt, azt hiszem ez volt a lényege annak a résznek.

Hát Robin rajzolása igen csak bénára sikeredett.  :lame:

Amúgy alig várom az ő és Usopp részét, jónak ígérkeznek.

Kraivan

#1848
Sztem időtöltésen túl nem jutott ez az epizód.

Megint a filler... csak ez coverfiller, ahol lesz egy pillanat ahol egy kötet borítóját látod.
De a rajztól falnak megyek.  :zomg:
Ott van Newkama, ahol azért férfiak és nők egyaránt voltak. Itt meg csak nagyfejű  :lame: cannonfolder hímtranszfikból army.

Chopper meg az a rikitóan sárga, csőrös fej meg  :zomg: Az a bennszülött népek is...
Történetben meg szintén 0 előrelépés. Chopper is h néz már ki.
Karakteri előrehaladás meg szintén zéró. Fogják a karakter egy apró tulajdonságát és aköré tesznek egy történetet.

A Narutot is ez tette tönkre. A fillerekben az idióta énjét adták elő folyamatosan és a mostani részekben is egy erős hülyegyerek az animeben. A mangában már rég nem érezni őt olyan lamekidnek mint amilyen az animeben.

Sztem ideje elővenni pár elhanyagolt mangát/animet.

fema

Durva ez a One Piece... Beleolvastam a mangába múltkor, aztán most meg belenéztem az animébe és 17 rész után valami iszonyatosan bejön.  :D

Viszont két dolog is aggaszt vele kapcsolatban, amiért nem tudom, hogy elkezdjem-e nézni...
Az egyik az, hogy '99 óta megy, 454 részes eddig és nem tudom, hogy ennyi rész után is olyan jó-e, mint az eleje.
A másik az, hogy a 454 részből csak 264 van FTP-n, a többit pedig szenvedhetném le torrenttel, ami 4 éves fájloknál általában nem túl gyors. Bár a sebesség nem is annyira lényeg, mint az, hogy fogalmam sincs, melyik csapatét lenne érdemes szedni.

Szóval lennétek olyan kedvesek, hogy ha van valami ötletek, hogy mit, hogy vagy esetleg hol (eddig TT-n nézegettem) keressek? Valami x-y epizódig pakk életmentő lenne. :D

Meg persze, valaki írna nekem arról, hogy milyen az anime úgy általában ilyen sok rész után? //Tudom, hogy elolvashatnám a topicban írtakat, de direkt nem akarom, mert mindig beszopom a spoilerekkel...  ::)

Meg így utólag belegondolva... Meddig megy még az anime kb?

Bishop

Én még legalább 200-300 részre saccolom :D vagy több remélem :D

Nos a minőség miatt nem kell aggódni, az a jó az OP-be hogy ennyi idő után is jobb meg jobb lesz, nem ragad le mint a Naruto vagy a Bleach. vannak fillerek illetve gagyi animátorok de szerintem a legtöbb filler simán jó, sőt nekem még a devi back is bejött még ha az nem is filler(not the man makes the afro, the afro makes the man :whoah: )
A grafika meg lényeges helyen igényes, van egy animátor akitől hányingert kapok, akkorára rajzolja Luffy kalapját mint egy sombrero, de szerencsére ritkán kérik meg hogy alkosson. Nagyon jó hogy a mangaka is törődik azzal hogy jó legy az anime.
Most tart a felénél kb sztoriba a dolog és eléggé durva részek vannak, nagyon jók.

Íme a filmről ami nem rég készítettek egy kis videó hogy mekkora sor volt a premieren
http://www.youtube.com/watch?v=1rnye7_FeIQ
csak hogy el tudd képzelni mekkora hírnévnek örvend mindmáig

Ami a régebbi részeket illeti ha vissza lapozol pár oldalt itt akkor valaki már linkelte őket, más is csak befogja őket qouteolni, de én ehhez lusta vagyok szóval, hajrá :hehe:

Kraivan

Quote from: fema on 2010-06-07, 12:02:14
Durva ez a One Piece... Beleolvastam a mangába múltkor, aztán most meg belenéztem az animébe és 17 rész után valami iszonyatosan bejön.  :D

Viszont két dolog is aggaszt vele kapcsolatban, amiért nem tudom, hogy elkezdjem-e nézni...
Az egyik az, hogy '99 óta megy, 454 részes eddig és nem tudom, hogy ennyi rész után is olyan jó-e, mint az eleje.
A másik az, hogy a 454 részből csak 264 van FTP-n, a többit pedig szenvedhetném le torrenttel, ami 4 éves fájloknál általában nem túl gyors. Bár a sebesség nem is annyira lényeg, mint az, hogy fogalmam sincs, melyik csapatét lenne érdemes szedni.

Szóval lennétek olyan kedvesek, hogy ha van valami ötletek, hogy mit, hogy vagy esetleg hol (eddig TT-n nézegettem) keressek? Valami x-y epizódig pakk életmentő lenne. :D

Meg persze, valaki írna nekem arról, hogy milyen az anime úgy általában ilyen sok rész után? //Tudom, hogy elolvashatnám a topicban írtakat, de direkt nem akarom, mert mindig beszopom a spoilerekkel...  ::)

Meg így utólag belegondolva... Meddig megy még az anime kb?
Én itt szoktam nézni. Tűrhető stream oldal. Egy-két rész gyötrelmesen rossz minőségű, akkor anilinkz-en próbálkozok. Ha archiválni is akarod, akkor torrent.
Itt meg egy filler guide
http://www.anime-planet.com/forum/general-anime-discussion/24458-anime-filler-guide.html
A Rainbow arc szerintem förtelmesen unalmas lett. Ott személy szerint abba is hagytam a OP-t. Aztán átugrottam és jött Bellamie, na meg a az epic csata. :D
Fillerek nélkül epic a sorozat.

LuckyDingo

#1852
Remélem több lesz az 300 résznél.. bár ugye mostanában eléggé hanyatlik szerintem minőségileg a sorozat.. hála annak, hogy tényleg a manga s*ggében lohol és nem tudják már mivel húzni, csak ostoba Buggy fillerekkel... bár Luffy oyabun már kicsit hiányzik.. lehetne egy Impel Downos karis kiadás XDD

Az elkövetkező arctól viszont lehet szép pillanatokat várni.

QuoteSzóval lennétek olyan kedvesek, hogy ha van valami ötletek, hogy mit, hogy vagy esetleg hol (eddig TT-n nézegettem) keressek? Valami x-y epizódig pakk életmentő lenne. :D

Tehát fema nézzed meg 264ig.. aztán keresd fel a kaizoku fórumot, ott asszem fentvan a trackerükön még 7 rész ezen kívül. http://stats.macroblock.net/

Aztán pedig nyaatorrentsen, vagy Tokyotoshokanon próbálkozhatsz batch torrenteket keresni, ami lejön1-2 hét alatt rosszabb esetben :D http://www.tokyotosho.info/search.php?terms=One+Piece&type=11&size_min=&size_max=&username=

Én ennyit tudok segíteni.. volt egy oldal, ahol elvileg fentvoltak a részek megauploadon, de annak a fele már broken link volt és a minősége sem volt valami egyedülálló. Esetleg még valami IRC csatival próbálkozhatsz, de ilyet OP animéset én nem ismerek :)

edit:
http://adc.fansub-torrents.com/ itt nem az arabos, hanem a sima ADC-Elites részek vannak 248-tól 294-ig


fema

Köszi a sok segítséget mindegyikőtöknek, így már mindjárt könnyebb!  :merci:

Quote from: Bishop on 2010-06-07, 12:20:53
Íme a filmről ami nem rég készítettek egy kis videó hogy mekkora sor volt a premieren
http://www.youtube.com/watch?v=1rnye7_FeIQ
csak hogy el tudd képzelni mekkora hírnévnek örvend mindmáig

Ez nem gyenge...  :eek:

Quote from: Bishop on 2010-06-07, 12:20:53
Ami a régebbi részeket illeti ha vissza lapozol pár oldalt itt akkor valaki már linkelte őket, más is csak befogja őket qouteolni, de én ehhez lusta vagyok szóval, hajrá :hehe:

Ha jól sejtem, arra gondoltál, amikor blackronin írta, hogy 411-ig hol találhatóak. Ha igen, megvan, ha nem, akkor nincs, de már töltögetek.  :D

Squazee2005

Strong World infók az ANN-ről:

LINK

Röviden: Augusztusban megjelenik DVD-n és stb.-n a film extra jelenetekkel, amit Oda kérésére raktak bele.  :whoah: Meg persze lesz egy-két más extra is, mind digitális, mind pedig...ö...materiális formában, pl. a Tone-dial kulcstartó, ami úgy tűnik tényleg rögzíti is az ember hangját, egy pakli kártya és rugalmas, hosszú gomu-gomu ceruza.

blackronin

#1855
Jövőbeli címek:

[spoiler]
6/13 455 仲间达の行方 革命军と暴食の森の罠! The Revolutionary Army and the Trap of the Forest of Gluttony (Robin and Usopp coverstory)

6/20 456 仲间达の行方 巨大の墓标とパンツの恩 The Giant Grave and Panties of Gratitude (Zoro and Brook coverstory)

6/27 457 総集编(1)(仮) Clip Show 1 (title pending, recap episode  :confused: )

7/4 特番のためお休み (break)
[/spoiler]

Hát még várni kell egy darabig a Marinefold arc normális beindulásáig...  ^^"

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-06-07, 20:03:29
Jövőbeli címek:

[spoiler]
6/13 455 仲间达の行方 革命军と暴食の森の罠! The Revolutionary Army and the Trap of the Forest of Gluttony (Robin and Usopp coverstory)

6/20 456 仲间达の行方 巨大の墓标とパンツの恩 The Giant Grave and Panties of Gratitude (Zoro and Brook coverstory)

6/27 457 総集编(1)(仮) Clip Show 1 (title pending, recap episode  :confused: )

7/4 特番のためお休み (break)
[/spoiler]

Hát még várni kell egy darabig a Marinefold arc normális beindulásáig...  ^^"

Ez egy fokkal rosszabb hír, mint az, hogy no manga egy hétig. legközelebb csak valamikor Július közepe felé lesz normális rész?

nubu015

kicsit olvasgattam a fórumot és szerintem fölösleges azon vitázni hogy milyen szarok a fillerek, (tényleg szarok) vagy
hogy bizonyítást nyert ez vagy amaz, ami amúgy tényleg várható volt. ( márhogy most a mindenkinél powerup lesz
és találkoznak SA-ban)
Engem inkább az érdekel hogy miért segített nekik az igazi Bartolomeo ( merthogy tulajdonképpen
ő megmentette a csapatot és mindekit olyan helyre dobott ahol power uppolhatnak )
Vagy miért vannak ilyen karakterek mint bartolomeo, meg aokiji, akik ki is szolgálják a hatalmat meg nem is
Vagy hogy mindenki megtalálta-e azt a mindig más három fontos mondanivalót ami minden
nagy történet mögött ott van ( valami interjúban mondta ezt Oda, hogy mindig el van rejtve többé kevésbé
három fontos dolog )
Vagy hogy miért hasonlít ez az egész ennyire a mostani világra. ( pl.: a világkormány egy szó, az "igazság" mögé bújva
csinál minden szemétséget = amerika a "szabadság" mögé bújva fosztogat ahol csak olaj van, meg ilyen párhuzam
még a robot-bartolomeók, mint tökéletes parancsvégrehajtó katonák beállítása, és az amcsik robotikai tervei
a "big-dog" tól kezve a predatorkig akik simán dobnak bombát egy esküvő közepére is )
Ja meg az egyik barátnőm szerint az Enel-es részek egyértelműen a vallások kritikái voltak, és Enel, meg a főemberei
megfeleltethetőek a 4-5 világvallásnak. ( így mondanivalójuk is a öt világvallás leegyszerűsített és kissé eltorzított
témája volt)

Szóval azért a bénázások (fillerek, satöbbi ) ellenére vannak érdekes kérdések a sorozat, vagy inkább a manga mögött. ( valszeg különben ezért nem purcant még ki a sorozat eddig minta  Naruto, meg hasonlók, mert
ott vannak ezek a rejtett mondanivalók )

m.


Bishop

Nem tudom egyszer már leírtam valahol, de szerintem pár ember nagyon beleképzel néhány dolgot. Biztos hogy a mi világunkból merít ötletet Oda, de nem hiszem hogy most itt Amerika helyzetét a világban meg a vallások elvakultságát akarja megmutatni. Szerintem Oda csak szórakoztatni akar, és ehhez egy olyan univerzumot hozott létre aminek az alapjai a mi világunkban is megtalálható alap dolgok.
Nem ő az első aki egy nagy hatalmat alkot ami elnyomásra törekszik hogy fenntartsa az általa elképzelt rendet.
Szóval nem hiszem hogy ennek van értelme, ha nagyon akadékoskodni akar valaki úgy is mindenre talál magyarázatot, de elsőnek Odat kéne megkérdezni hogy ő miért csinálja ezt a manga-t. És valószínűleg azt fogja mondani hogy szórakoztasson, persze tévedhetek és benne van a világ összes kérdésére a válasz.

Squazee2005

Minden művet elemeznek,s azt hiszem, ilyen szempontból a One Piece egy szinte kimeríthetetlen aranybánya.Az más kérdés, hogy a szerző gondolhatott-e arra, hogy egy-két dolog utal-e valami nagyobbra, mélyebbre.

Engem például anno nagyon megfogott a Skypiea arc, ahogy először Sanji és Nami által megismerjük a gyerekmesét a hazudós Norlandról, aztán ahogy kiderül, hogy mi is volt az igazság. Szerintem a OP remekül ábrázolja azt, hogy minden érmének két oldala van, s minél távolabb vagyunk egy eseménytől, annál kevésbé vagyunk informálva a valódi történtekről. Az animében elkövetkezendő részek is ezt igazolják. Én benne látom az emberek manipulálhatóságát, a nagyhatalmak és az újságírók "hatalmát" az emberek felett, meg hasonlók.

Ha lehetne, OP elemzésből írnám a szakdolgozatomat, de... ez van.