Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2010-07-12, 14:26:23
Most láttam egy másik képet.. na az már "puruttyább", de még így sem értem... hiszen nem csinál tulajdonképpen semmi perverz dolgot, csak lefényképezi a tetkóit  :angyali:

Nem hiszem, hogy a fujoshik épp egy 56 éves faszi micsodájára lennének oly kíváncsiak. :D (Elhiszed, hogyha ugyanezt ellőtte volna mondjuk *hasracsap* Miyano Mamoru, akkor messze nem lenne ekkora visszhangja a dolognak? :D)

blackronin

Nem akarom nagyon ezt a témát feszegetni, de belinkelték azokat a képeket, amiért kapott büntetést...
http://blog.livedoor.jp/dqnplus/archives/1505080.html  (lejjebb kell menni, hogy láthasd)

Ezeket meglátva már én is egyetértek a döntéssel.

LuckyDingo

Én még mindig nem vágom mi a baj ezekkel... mert ha OP fórumra postolja ok.. de saját blogra.. szíve joga, ha neki ez esik jól. A szemből képen röhögtem hogy akkorát cenzúráztak ki, amekkora tuti nincs neki XDDDDD

A kötözéses kép meg tök lol :D Asszem jól beválasztották Iva-chan hangját XDDD


Bishop

Érdekes hogy Japánok minden perverz szart elfogadnak mangaba animebe, de a műsoraik se semmik. Erre egy személyes oldalon akadnak ki.

blackronin

Meglepi!
[spoiler]Strong World Movie 10 DVD screener Raw
http://www.21shares.net/do/jsfvavhua.jhtml

Jó minőségben, sub nélkül.

Sajnálom, de gyenge akaratú ember vagyok...  :P
"blackronin is downloading the movie now."
[/spoiler]

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-07-17, 09:29:13
Meglepi!
[spoiler]Strong World Movie 10 DVD screener Raw
http://www.21shares.net/do/jsfvavhua.jhtml

Jó minőségben, sub nélkül.

Sajnálom, de gyenge akaratú ember vagyok...  :P
"blackronin is downloading the movie now."
[/spoiler]

Waitin' for tha subs...

blackronin

#1896
Quote from: LuckyDingo on 2010-07-17, 11:09:20
Quote from: blackronin on 2010-07-17, 09:29:13
Meglepi!
[spoiler]Strong World Movie 10 DVD screener Raw
http://www.21shares.net/do/jsfvavhua.jhtml

Jó minőségben, sub nélkül.

Sajnálom, de gyenge akaratú ember vagyok...  :P
"blackronin is downloading the movie now."
[/spoiler]

Waitin' for tha subs...
Then wait.  :P


edit: na, belenéztem...
A minőség kifogástalan minden téren, így tehát aki emiatt aggódni, az ne tegye.  :smile:
20 percet láttam belőle, de úgy döntöttem hogy megvárom a sub-os verziót, ahol:
1. Végre eltüntetik a "SAMPLE" feliratot a képernyőről.
2. Érteni fogom a szövegeket.

Most türelmes leszek inkább, biztos vagyok benne, hogy a Yibis már 110%-kal a movie-en dolgozik.


edit:
459: OPIC.  :whoah: :whoah:
Minden tökéletes volt!

Ja és az új OP király.   :jee:

LuckyDingo

#1897
Ok.. 459..:

Új opening FAIL.. Animáció benne FAIL... zene FAIL... MI ez a lagymatag báli lassúzós gayzene az ilyen hardcore beállások alatt.. ismét sikerült elcseszni az egyensúlyt.
Mi ez? Ending? Teli van állóképekkel..

És ez az opening volt... majd jön a részről a véleményem, ami remélem jobb lesz. :D

edit: maga a rész rendben volt. Hálisten.. de az openinget nem fogom kiheverni egy ideig. Még az előző is veri imho. :D

blackronin

#1898
Quote from: LuckyDingo on 2010-07-18, 11:23:36
Ok.. 459..:

Új opening FAIL.. Animáció benne FAIL... zene FAIL... MI ez a lagymatag báli lassúzós gayzene az ilyen hardcore beállások alatt.. ismét sikerült elcseszni az egyensúlyt.
Mi ez? Ending? Teli van állóképekkel..

És ez az opening volt... majd jön a részről a véleményem, ami remélem jobb lesz. :D

edit: maga a rész rendben volt. Hálisten.. de az openinget nem fogom kiheverni egy ideig. Még az előző is veri imho. :D
Hát bocs, de az új OP nekem akkor is bejön.
Persze ízlések és pofonok.
Számomra 100X-szor jobb, mint az előző, az tuti.


Ja, s a Strong World-ba való belenézés után egy érdekes gondolat futott át az agyamon:
[spoiler]Ugyebár Nami az Arlong arc (igazából előbb, de értitek) idején, míg Robin a Water 7 arc alatt árulta el a csapatot, persze Usopp-ot se felejtsük el, ő se volt semmi. Számomra ezek a pillanatok nagyon meghatóak és drámaiak voltak, mondhatnám az OP legmegérintőbb részei, amikor az embernek tényleg összeszorult a szíve, ahogy látta hogy a barátok egymás ellen fordulnak.

Ugyebár a 10. movieban is ilyesmi van, megint Nami a kiválasztott személy. Gondolom Oda akart még egy részt Nami-nak, ahol "elárulhatja" a csapatot megint, de a mangába már nem akarta berakni, nehogy ismétlésnek tűnjön. Biztosan megint nagyon érzelmes lesz ez az egész árulás dolog, bár még nem láttam a filmet végig.

Most jön a lényeg:
Szerintetek ebből az árulás dologból ez a Movie 10-es dolog volt az utolsó?
A sorozat hátralévő részében már nem lesz ilyen "megingás"/"elcsábulás"/"okkal való menekülés"?
Már nem fog meginogni többet a SH csapat?

Ha lenne még ilyen, az jó lenne (vagyis akarnál ilyet)? Kellene/szükséges lenne még ilyen "erőpróba" Luffy csapatának?

Ha végül nem lesz már, akkor annak örülnél? Vagyis már lejárt lemez a téma, s kár túl sokszor elsütni.

Végül: Kelletek az eddigi jelentek? Tetszettek?
Vagy talán inkább felejtősek?

Az én véleményem szerint IGEN, SZÜKSÉGES volt az ilyen "próba", ezeken keresztül mutatta meg magát a valódi összetartozás és kötődés.
És ha lenne még ilyesmi a jövőben, akkor annak NAGYON örülnék.

[/spoiler]

Squazee2005

Én időközben nagyon megszerettem az előző openinget, pedig első hallásra jól leszóltam, hogy mi ez a szarkaláb.

Ezt... ezt is szokni kell, én egy kicsivel dinamikusabb dalnak jobban örültem volna és tényleg valahogy még nem érzem a dal drámaisága és a képek drámaiságának összhangját.

Bishop

Szerintem már nem kell ilyen megingás, new worldbe már egy stabil csapat menjen, még mindig lehetnek vivi féle beugrók.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-07-18, 15:33:40
Hát bocs, de az új OP nekem akkor is bejön.
Persze ízlések és pofonok.
Számomra 100X-szor jobb, mint az előző, az tuti.
Ez az ízlések és pofonok mindig olyankor jön elő, ha valakinek valami alapvetően szar tetszik :D
Quote from: blackronin on 2010-07-18, 15:33:40
Ja, s a Strong World-ba való belenézés után egy érdekes gondolat futott át az agyamon:
[spoiler]Ugyebár Nami az Arlong arc (igazából előbb, de értitek) idején, míg Robin a Water 7 arc alatt árulta el a csapatot, persze Usopp-ot se felejtsük el, ő se volt semmi. Számomra ezek a pillanatok nagyon meghatóak és drámaiak voltak, mondhatnám az OP legmegérintőbb részei, amikor az embernek tényleg összeszorult a szíve, ahogy látta hogy a barátok egymás ellen fordulnak.

Ugyebár a 10. movieban is ilyesmi van, megint Nami a kiválasztott személy. Gondolom Oda akart még egy részt Nami-nak, ahol "elárulhatja" a csapatot megint, de a mangába már nem akarta berakni, nehogy ismétlésnek tűnjön. Biztosan megint nagyon érzelmes lesz ez az egész árulás dolog, bár még nem láttam a filmet végig.

Most jön a lényeg:
Szerintetek ebből az árulás dologból ez a Movie 10-es dolog volt az utolsó?
A sorozat hátralévő részében már nem lesz ilyen "megingás"/"elcsábulás"/"okkal való menekülés"?
Már nem fog meginogni többet a SH csapat?

Ha lenne még ilyen, az jó lenne (vagyis akarnál ilyet)? Kellene/szükséges lenne még ilyen "erőpróba" Luffy csapatának?

Ha végül nem lesz már, akkor annak örülnél? Vagyis már lejárt lemez a téma, s kár túl sokszor elsütni.

Végül: Kelletek az eddigi jelentek? Tetszettek?
Vagy talán inkább felejtősek?

Az én véleményem szerint IGEN, SZÜKSÉGES volt az ilyen "próba", ezeken keresztül mutatta meg magát a valódi összetartozás és kötődés.
És ha lenne még ilyesmi a jövőben, akkor annak NAGYON örülnék.

[/spoiler]
A hosszas túlmagyarázott dologhoz annyit, hogy a csapat maradék részének nem lenne oka az árulásra.Nami már az elején gyanús volt, Robin is. Usopp meg ragaszkodott a hajóhoz/az nem igazán csapatvédő árulás volt, inkább egy önző szemét dolog, ami később jól vette ki magát/. A többiekről már mindent tudunk. Tehát a múltból nem nagyon lehet már olyan ok, amiért elárulnák a csapatot. Gyak az új tag lehet ilyen, de ott meg az a gebasz, hogy már nem tudom hanyadszorra lőné el Oda ezt a fordulatot.

A 10-es filmben nem tudom, hogy a Namis szálat hogy hozzák be, de amikor olvastam, ez volt az egyetlen olyan dolog, amire azt mondtam, hogy bullshit mi a fenéért kellett ez a Nami emo árulás asspull(már ha az, de nagyon másra nem tudok tippelni).

Szóval nekem nem kell hasonló többé. Legyen jó csapat, legyenek felnőttek, legyenek coolak és menjenek neki mindennek. Go!

blackronin

Quote from: Bishop on 2010-07-18, 22:08:44
Szerintem már nem kell ilyen megingás, new worldbe már egy stabil csapat menjen, még mindig lehetnek vivi féle beugrók.

Quote from: LuckyDingo on 2010-07-18, 23:31:24

Ez az ízlések és pofonok mindig olyankor jön elő, ha valakinek valami alapvetően szar tetszik :D


A hosszas túlmagyarázott dologhoz annyit, hogy a csapat maradék részének nem lenne oka az árulásra.Nami már az elején gyanús volt, Robin is. Usopp meg ragaszkodott a hajóhoz/az nem igazán csapatvédő árulás volt, inkább egy önző szemét dolog, ami később jól vette ki magát/. A többiekről már mindent tudunk. Tehát a múltból nem nagyon lehet már olyan ok, amiért elárulnák a csapatot. Gyak az új tag lehet ilyen, de ott meg az a gebasz, hogy már nem tudom hanyadszorra lőné el Oda ezt a fordulatot.

A 10-es filmben nem tudom, hogy a Namis szálat hogy hozzák be, de amikor olvastam, ez volt az egyetlen olyan dolog, amire azt mondtam, hogy bullshit mi a fenéért kellett ez a Nami emo árulás asspull(már ha az, de nagyon másra nem tudok tippelni).

Szóval nekem nem kell hasonló többé. Legyen jó csapat, legyenek felnőttek, legyenek coolak és menjenek neki mindennek. Go!

Kösz a választ, úgy látom hogy akkor nektek ez már nem jönne be újra...

De még egy kis kiegészítés:
Én speciel még olyat el tudnék képzelni (de be kell vallanom hogy utoljára) ebben az árulás témában, hogy valaki Luffy csapatához eleve "haszonból" tartozik, tehát eleve "rossz szándékú" lenne. (mondhatjuk úgy is hogy "tudatosan" fog betenni majd a csapatnak, nem egy inpulzus hatására, lásd Robin esete)
Mondjuk egy ideiglenes tag. Nem baj, hogyha végén nem állna vissza, vagyis "ellenségé" válna, de megint lenne egy kis ilyen jellegű feszültség.
(Nami és Robin árulása egy kicsit más, Robin Luffy-ékat védte, bár az elején tényleg nem tartotta őket semminek, míg Nami a faluját akarta megmenteni. Ebből a szempontból ők nem felelnek meg a fenti leírásnak. Usopp meg önző volt és kész.)

Ezt a dolgot egyébként azért erőltetném még egyszer utoljára, mert minden ilyen árulásos eset alatt és után egy igen erőteljes "bajtársi kötődés-erősödés" volt látható, tehát az eset megszilárdította a meglévő tagok közötti kapcsolatokat és az egymás iránti hűséget.
Más szóval próbára lett téve a barátság, nem állt be egy szintre, ahonnan már nem mozdul el soha.

Bocs, hogy megint ennyit írtam (LuckyDingo szavaival élve: "túlmagyaráztam"), de az OP-val kapcsolatban ez a "téma" még eléggé érdekel.

Bishop

Én már rég szeretnék egy Gin Lin féle vágott szemű sunyi alakot a csapatba aki azért nem teljesen jó, pl egy Marine kém, de később azért megváltozna, ez még mindig belefér a beugró kategóriába.

chilip

#1904
Strong World már ha valaki nem bírja ki míg rendesen ki nem jön a sub :D bár le is lehet innen tölteni HQ-ban csak épp regelni kell hozzá ahhoz meg nem volt kedvem.


ed.: shit was awesome :D

[spoiler][/spoiler]

LuckyDingo

#1905
Quote from: chilip on 2010-07-25, 12:30:39
Strong World már ha valaki nem bírja ki míg rendesen ki nem jön a sub :D bár le is lehet innen tölteni HQ-ban csak épp regelni kell hozzá ahhoz meg nem volt kedvem.


ed.: shit was awesome :D

[spoiler][/spoiler]
Szal ez akkor subos, vagy raw? És miért nem rendes? :D

Ok vágom.. onlineview.. pfuj. :D Akkor már leszedem torenttel :D

fema


Nem ééér!!  :morci:

Pont most fogynak el a részek, mikor ilyen dolgok történnek.. :'(

De hogy milyen durván jó ez az anime.. :P 459 részből talán ha 10et kihagytam, de a többi OMG! Nem tudom leírni, mennyire tetszett. Főleg a Namis és Vivis, valamint a Robinos részek. Robin for prez! Crocodile hangja valami betegesen király! Most már csak azt kell valahogy megállnom, hogy ne olvassam el előre a mangát... De nehéz, nem bírom ááááááá, KELL!!! :D

És remélem, hogy nem derül ki semmi rossz Hancockról, mert nagyon bírom, csak azt sajnálom, hogy nagyon shounen a OP, így amellett, hogy nem kínozzák meg az idegesítő köcsögöket, még az is tuti, hogy nem lesz semmi kettejük közt, de sebaj, ne is legyen Luffy szerelmes, mert jelenleg a karaktere iszonyatosan COOL! :D

Amúgy a movie-k mennyire jók? Néztem anidb-n, hogy original work: Oda, de láma vagyok és nem vagyok benne biztos, hogy ez az-e, amire gondolok és nem akarok kockáztatni, hogy OP-ból szart nézzek, ha nem Oda találta ki. ^^

Ja és kvázi u.i.: utálom Usoppot! :D

Bishop

Quote from: fema on 2010-07-25, 23:04:45
Ja és kvázi u.i.: utálom Usoppot! :D
Ha valaki már nem erős akkor csak utálni lehet  ::)

blackronin

Tessék, itt egy eng sub-os Strong World: (az INP csinálta, bár softsub, de teljesen élvezhető, mert belenéztem)
http://www.nyaatorrents.org/?page=torrentinfo&tid=146391

Érdemes megnézni, mert a Yibis csak az augusztusban kiadott DVD változatot (ami több extra jelenetet is tartalmaz, az egy Director's Cut lesz) fogja subbolni, tehát rájuk ne várjatok.
Tudtommal senki más nem csinál sub-ot a DVD megjelenéséig, így én ma megnézem a movie-t.

Squazee2005

Én egyedül csak Brookot nem tudtam megszeretni, lehet, hogy az ő fillerjét is meg kéne néznem, mármint a Thriller Bark utániakat?

Megvan az esti program, a film már le is van töltve, köszi! ^^

blackronin

#1910
Na megnéztem...

Vélemény:
[spoiler]
Elöljáróban annyit, hogy szerintem minden megvolt ahhoz, hogy Oda megfelelőlen "ünnepeljen"...
De sajnos elszúrta!


Részletesen:

Jó dolgok:
1. Jó körítés. (szigetek és állatok ; Shiki és Indigo nagy arc)
2. Jó zene.
3. Jó animáció és grafika
4. Shiki tervének alapkoncepciója nem volt olyan gáz, mint gondoltam, DE
5. A film első 15 perce, s a végén a Shiki vs Luffy harc jó volt!
6. Bizonyos harcok (főleg az állatok elleni, meg napnyugtás Shiki harc)

És most jönnek a rossz dolgok:
1. Túl sok fanservice Nami-val kapcsolatban (túl sok jelenet ahol fürdőruhában van, túl sok mellmutogatás és persze kapott megint "breast-upgrade"-et, meg úgy az egyéb ruhatára is csak "enyhén" volt fanservice - a 7-es movie is durva volt ebből a szempontból, de itt túlzásba estek)
2. Nami "árulása": ami igazából nem is volt az, csak simán hülyére vettek minket (néhány nevetséges ellentmondással, pl. Nami meglepődik hogy mindenki eljött érte, amikor pont ő kérte meg őket hogy mentsék meg... persze ez az üzenet csak a film végén derült ki, de akkor is)
Én legalább Robin szintű dolgot reméltem, itt is volt pár "meghatónak tűnő" jelenet, de messze elmarad akár az Arlong Park arc-ban látottaktól is!
3. Scarlet (a gorilla) és úgy egyébként Shiki összes alattvalója / szövetségese (Indigo-t és az állatokat leszámítva) szánalmasan gyenge volt, esélyük se volt sikerrel járni (ezért írtam fentebb a DE szót). Lényegében minden gond nélkül leverték őket, a WG-nek se okozott volna komoly problémát, odaküldték volna Akainu-t és kész.  :P
4. Sok karakter (mint pl. Kitajima, Scarlet, Kalózkapitányok, Ever) nem is kellett volna a filmben, mert annyira jelentéktelen szerepük volt.
5. A "puskás-jelenet" a legnagyobb csalódás volt:
Értelmetlen "ál-coolság", inkább nevetséges volt, mint "király" vagy hangulatos.
6. Shiki-t inkább a mangába kellett volna behozni, nem méltó hozzá ez a film.

Értékelés: 6,5 / 10
10. movie-hoz képest, meg Oda szintjét mérve elég nagy csalódás volt, többet vártam.
OPIC movie-t akartam!


És egy fontos megjegyzés: ugyebár én írtam azt, hogy egy újabb "árulásos" dolog még beleférhetne a canon story-ba... De ha Oda-nak valóban a movie-beli megoldás volt az utolsó ötlete ilyen témában, akkor inkább hagyjuk.
Ez meg se közelíti azt a drámát, amit reméltem.
VALÓDI dráma legyen, s ne egy ilyen "komolytalan" dolog!

[/spoiler]


A sub minősége bőven megfelelt még nekem is, minden dolog tiszta és érthető volt, szerintem ne várjatok a film megnézésével.

Eiichiro Oda

Quote from: blackronin on 2010-07-26, 17:24:53
Na megnéztem...

Vélemény:
[spoiler]
Elöljáróban annyit, hogy szerintem minden megvolt ahhoz, hogy Oda megfelelőlen "ünnepeljen"...
De sajnos elszúrta!


Részletesen:

Jó dolgok:
1. Jó körítés. (szigetek és állatok ; Shiki és Indigo nagy arc)
2. Jó zene.
3. Jó animáció és grafika
4. Shiki tervének alapkoncepciója nem volt olyan gáz, mint gondoltam, DE
5. A film első 15 perce, s a végén a Shiki vs Luffy harc jó volt!
6. Bizonyos harcok (főleg az állatok elleni, meg napnyugtás Shiki harc)

És most jönnek a rossz dolgok:
1. Túl sok fanservice Nami-val kapcsolatban (túl sok jelenet ahol fürdőruhában van, túl sok mellmutogatás és persze kapott megint "breast-upgrade"-et, meg úgy az egyéb ruhatára is csak "enyhén" volt fanservice - a 7-es movie is durva volt ebből a szempontból, de itt túlzásba estek)
2. Nami "árulása": ami igazából nem is volt az, csak simán hülyére vettek minket (néhány nevetséges ellentmondással, pl. Nami meglepődik hogy mindenki eljött érte, amikor pont ő kérte meg őket hogy mentsék meg... persze ez az üzenet csak a film végén derült ki, de akkor is)
Én legalább Robin szintű dolgot reméltem, itt is volt pár "meghatónak tűnő" jelenet, de messze elmarad akár az Arlong Park arc-ban látottaktól is!
3. Scarlet (a gorilla) és úgy egyébként Shiki összes alattvalója / szövetségese (Indigo-t és az állatokat leszámítva) szánalmasan gyenge volt, esélyük se volt sikerrel járni (ezért írtam fentebb a DE szót). Lényegében minden gond nélkül leverték őket, a WG-nek se okozott volna komoly problémát, odaküldték volna Akainu-t és kész.  :P
4. Sok karakter (mint pl. Kitajima, Scarlet, Kalózkapitányok, Ever) nem is kellett volna a filmben, mert annyira jelentéktelen szerepük volt.
5. A "puskás-jelenet" a legnagyobb csalódás volt:
Értelmetlen "ál-coolság", inkább nevetséges volt, mint "király" vagy hangulatos.
6. Shiki-t inkább a mangába kellett volna behozni, nem méltó hozzá ez a film.

Értékelés: 6,5 / 10
10. movie-hoz képest, meg Oda szintjét mérve elég nagy csalódás volt, többet vártam.
OPIC movie-t akartam!


És egy fontos megjegyzés: ugyebár én írtam azt, hogy egy újabb "árulásos" dolog még beleférhetne a canon story-ba... De ha Oda-nak valóban a movie-beli megoldás volt az utolsó ötlete ilyen témában, akkor inkább hagyjuk.
Ez meg se közelíti azt a drámát, amit reméltem.
VALÓDI dráma legyen, s ne egy ilyen "komolytalan" dolog!

[/spoiler]


A sub minősége bőven megfelelt még nekem is, minden dolog tiszta és érthető volt, szerintem ne várjatok a film megnézésével.

はい、貴重なblackronin。 私はつらい次の時を試みる! 残念, 私を許しなさい! (I will try harder next time dear blackronin! sorry, please forgive me)

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-07-26, 17:24:53
Na megnéztem...

Vélemény:
[spoiler]
Elöljáróban annyit, hogy szerintem minden megvolt ahhoz, hogy Oda megfelelőlen "ünnepeljen"...
De sajnos elszúrta!


Részletesen:

Jó dolgok:
1. Jó körítés. (szigetek és állatok ; Shiki és Indigo nagy arc)
2. Jó zene.
3. Jó animáció és grafika
4. Shiki tervének alapkoncepciója nem volt olyan gáz, mint gondoltam, DE
5. A film első 15 perce, s a végén a Shiki vs Luffy harc jó volt!
6. Bizonyos harcok (főleg az állatok elleni, meg napnyugtás Shiki harc)

És most jönnek a rossz dolgok:
1. Túl sok fanservice Nami-val kapcsolatban (túl sok jelenet ahol fürdőruhában van, túl sok mellmutogatás és persze kapott megint "breast-upgrade"-et, meg úgy az egyéb ruhatára is csak "enyhén" volt fanservice - a 7-es movie is durva volt ebből a szempontból, de itt túlzásba estek)
2. Nami "árulása": ami igazából nem is volt az, csak simán hülyére vettek minket (néhány nevetséges ellentmondással, pl. Nami meglepődik hogy mindenki eljött érte, amikor pont ő kérte meg őket hogy mentsék meg... persze ez az üzenet csak a film végén derült ki, de akkor is)
Én legalább Robin szintű dolgot reméltem, itt is volt pár "meghatónak tűnő" jelenet, de messze elmarad akár az Arlong Park arc-ban látottaktól is!
3. Scarlet (a gorilla) és úgy egyébként Shiki összes alattvalója / szövetségese (Indigo-t és az állatokat leszámítva) szánalmasan gyenge volt, esélyük se volt sikerrel járni (ezért írtam fentebb a DE szót). Lényegében minden gond nélkül leverték őket, a WG-nek se okozott volna komoly problémát, odaküldték volna Akainu-t és kész.  :P
4. Sok karakter (mint pl. Kitajima, Scarlet, Kalózkapitányok, Ever) nem is kellett volna a filmben, mert annyira jelentéktelen szerepük volt.
5. A "puskás-jelenet" a legnagyobb csalódás volt:
Értelmetlen "ál-coolság", inkább nevetséges volt, mint "király" vagy hangulatos.
6. Shiki-t inkább a mangába kellett volna behozni, nem méltó hozzá ez a film.

Értékelés: 6,5 / 10
10. movie-hoz képest, meg Oda szintjét mérve elég nagy csalódás volt, többet vártam.
OPIC movie-t akartam!


És egy fontos megjegyzés: ugyebár én írtam azt, hogy egy újabb "árulásos" dolog még beleférhetne a canon story-ba... De ha Oda-nak valóban a movie-beli megoldás volt az utolsó ötlete ilyen témában, akkor inkább hagyjuk.
Ez meg se közelíti azt a drámát, amit reméltem.
VALÓDI dráma legyen, s ne egy ilyen "komolytalan" dolog!

[/spoiler]


A sub minősége bőven megfelelt még nekem is, minden dolog tiszta és érthető volt, szerintem ne várjatok a film megnézésével.
Túl sokat vártál vazze.. ez egy movie. A saját Oda imádatod vezetett oda, hogy lepontoztad a filmet... a Nami fanservice meg nem jött be, akkor go see a doctor :P Az eddigi filmektől se kaptunk semmi extrát.. ahhoz képest ez legalább canonszerű volt.. ettől függetlenül meg egy hangulatos, szép és élvezhető film. Nem értem mi a jó istent lehet még ettől várni XD

blackronin

#1913
Quote from: Eiichiro Oda on 2010-07-26, 17:59:42

はい、貴重なblackronin。 私はつらい次の時を試みる! 残念, 私を許しなさい! (I will try harder next time dear blackronin! sorry, please forgive me)

Konichiwa, Oda-sensei!
MAYBE I will forgive you...  :P

Quote from: LuckyDingo on 2010-07-26, 18:03:44
Túl sokat vártál vazze.. ez egy movie. A saját Oda imádatod vezetett oda, hogy lepontoztad a filmet... a Nami fanservice meg nem jött be, akkor go see a doctor :P Az eddigi filmektől se kaptunk semmi extrát.. ahhoz képest ez legalább canonszerű volt.. ettől függetlenül meg egy hangulatos, szép és élvezhető film. Nem értem mi a jó istent lehet még ettől várni XD

1. Nincs Oda imádatom, csak ahhoz viszonyítok amit eddig ő nyújtott. Pont.
2. Nami fanservice túl sok volt. (semmi baj ezzel egyébként, ha megfelelő mértékű, ugyebár Nami-Robin-Hancock szentháromság nálam is alap  :P)
3. Ez egy hangulatos, szép és élvezhető film volt, tehát ebben nem veszünk össze...
DE lehetett volna sokkal jobb is, ráadásul Oda el is mondta hogy ebben az egy filmben vesz részt komolyabban, ezután nem foglalkozik a moviekkal... Ráadásul ez volt "Luffy's last adventure as 17 old boy" ami megint csak különlegessé tette a filmet.
Ezeket összeadva 6,5 pont nem rossz, de az elvárásokkal szemben nem felelt meg.
4. Bocsi, de a "ez csak egy movie vazze" dolog miatt elnézhetjük a film hibáit?  ^^"
Azért mert ez egy movie, akkor már nem is kell, hogy komolyabb és összetettebb legyen?
Nem igazán tudok mit kezdeni az ilyen kijelentésekkel...
(az AP-n és máshol is elég gyakori ez)

Squazee2005

Quote from: blackronin on 2010-07-26, 18:29:08
4. Bocsi, de a "ez csak egy movie vazze" dolog miatt elnézhetjük a film hibáit?  ^^"
Azért mert ez egy movie, akkor már nem is kell, hogy komolyabb és összetettebb legyen?

Engem is ez zavar az animék filmjeinél, nem csak fittyet hánynak a canonra meg úgy általában a sorozat alappilléreire, de néha rozoga lábakon is áll.

Viszont ez a film nagyon látványos, szép film volt, szuper jelenetekkel. A filmnél, akármit is csinál Oda vagy bárki más vele, vétek bármit is elvárni, még akkor is, ha Oda benne volt a dologban. Sajnos a filmeknél az a meglepő, ha véletlenül nem csak látványilag és szórakozásilag, de történetileg is OPIC.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-07-26, 18:29:08

Quote from: LuckyDingo on 2010-07-26, 18:03:44
Túl sokat vártál vazze.. ez egy movie. A saját Oda imádatod vezetett oda, hogy lepontoztad a filmet... a Nami fanservice meg nem jött be, akkor go see a doctor :P Az eddigi filmektől se kaptunk semmi extrát.. ahhoz képest ez legalább canonszerű volt.. ettől függetlenül meg egy hangulatos, szép és élvezhető film. Nem értem mi a jó istent lehet még ettől várni XD

1. Nincs Oda imádatom, csak ahhoz viszonyítok amit eddig ő nyújtott. Pont.
2. Nami fanservice túl sok volt. (semmi baj ezzel egyébként, ha megfelelő mértékű, ugyebár Nami-Robin-Hancock szentháromság nálam is alap  :P)
3. Ez egy hangulatos, szép és élvezhető film volt, tehát ebben nem veszünk össze...
DE lehetett volna sokkal jobb is, ráadásul Oda el is mondta hogy ebben az egy filmben vesz részt komolyabban, ezután nem foglalkozik a moviekkal... Ráadásul ez volt "Luffy's last adventure as 17 old boy" ami megint csak különlegessé tette a filmet.
Ezeket összeadva 6,5 pont nem rossz, de az elvárásokkal szemben nem felelt meg.
4. Bocsi, de a "ez csak egy movie vazze" dolog miatt elnézhetjük a film hibáit?  ^^"
Azért mert ez egy movie, akkor már nem is kell, hogy komolyabb és összetettebb legyen?
Nem igazán tudok mit kezdeni az ilyen kijelentésekkel...
(az AP-n és máshol is elég gyakori ez)
1. Áááá nincs.. télleg.. ::)
2. Nem volt sok.. nagyon nem. Nem tom mi a bajod még mindig. Akkor volt fürdőruciban, amikor másban nem lehetett.. a rendes ruhái meg azért hasonlóak.. ha máshol nem, akkor Color spreadeken mondjuk.
3. Nekem így is tökéletesen megfelelt.. miért kell egy filmtől többet várni.. már így is magasan verte az összes eddigi filmet.. szerintem. És ebbe az összes eddigi shounen filmet is értem, amiket meg mérföldekkel levert.
4. Elnézhetjük mert csak egy film... és még nagyon canonba se tudod beilleszteni.. (említették Shikit.. meg volt pár anime filler vele.. de semmi több) az animében és a mangában sem volt hír arról, hogy Shikit legyűrték Luffyék.. azaz Luffy. Egyébként is egy movie ne legyen ennél komolyabb, ez egy pont elég kategória volt.. ha komoly filmet szeretnél, ez nem a Te animéd filmed.. Akkor nézd az anime komolyabb részeit. :D

blackronin

#1916
Quote from: LuckyDingo on 2010-07-26, 23:58:53
1. Áááá nincs.. télleg.. ::)
2. Nem volt sok.. nagyon nem. Nem tom mi a bajod még mindig. Akkor volt fürdőruciban, amikor másban nem lehetett.. a rendes ruhái meg azért hasonlóak.. ha máshol nem, akkor Color spreadeken mondjuk.
3. Nekem így is tökéletesen megfelelt.. miért kell egy filmtől többet várni.. már így is magasan verte az összes eddigi filmet.. szerintem. És ebbe az összes eddigi shounen filmet is értem, amiket meg mérföldekkel levert.
4. Elnézhetjük mert csak egy film... és még nagyon canonba se tudod beilleszteni.. (említették Shikit.. meg volt pár anime filler vele.. de semmi több) az animében és a mangában sem volt hír arról, hogy Shikit legyűrték Luffyék.. azaz Luffy. Egyébként is egy movie ne legyen ennél komolyabb, ez egy pont elég kategória volt.. ha komoly filmet szeretnél, ez nem a Te animéd filmed.. Akkor nézd az anime komolyabb részeit. :D

1. Nincs. Oda eddig nyújtott valamit, ami általában messze felülmúlta az ÉN elképzeléseimet. Most hogy ő írta a filmet, pont emiatt valami hasonló "felülmúlást" vártam. Pont. (pont akkor lenne igaz, hogy Oda imádatom lenne, ha erre a filmre is "OPIC! Fantasztikus! Oda az isten!" dumát írtam volna le, mindenfajta indoklás nélkül. csak azért mert ő írta)

2. A Color spread dolog igaz, egyébként úgy látszik hogy akkor az ilyen dolgokból te SOKKAL többet is el tudsz viselni...  ;)
Nekem olyan ecchi-s érzésem támadt, amikor néztem ezeket a jeleneteket.

3. Örülök, hogy ennyire bejött a film, de mindig remélhet jobbat az ember.
MEGINT leírom, hogy a 6,5 (na jó legyen 7 pont) nálam nagyon jónak számít (főleg egy anime movie esetében), mert én 9-10 pontot csak NAGYON ritkán adok egy filmre, s az olyan általában, amit még utána évekig emlegetek.

4. Persze hogy nincs benne a mangában ez a kaland, hiszen végül Oda döntött úgy, hogy csak a movie lesz ez bemutatva. Egyébként Shiki be volt tervezve a mangába is (A WB és Shanks találkozó idején akarta felhozni Oda), mint komolyabb ellenfél és történet, csak később döntött a kivételéről.
Ja és tudom, hogy az OP vidám, az álmokról meg egyéb dolgokról szól leginkább, de a komoly részei is szerves elemei a sikerének. Pont ez különbözteti meg a többi tucatmangától (shonen kategóriában).
És ha megfigyelted, akkor én a "több komolyságot" dolgot Nami "árulásával" kapcsolatban hoztam fel, hiszen elég valószínű hogy többet nem veszik elő vele kapcsolatban. [spoiler]Azt már meg se kéne említeni, hogy ezt a "akkor az ellenséggel megyek, nehogy titeket megöljenek, persze addig kitalálok valamit, hogy betegyek neki" dolog is már el lett lőve Nami-val kapcsolatban, mégpedig Enel idején. Tehát még ez az ötlet se volt új.[/spoiler]
Emiatt reméltem, hogy egy olyan érzelgős, drámai dolog lesz belőle mint anno az AP arc idején, meg amilyen a Robin-os rész volt. Hiszen a trailer-ekben, meg a movie feléig kb. ez is volt sugallva.


edit:
Ja és aki azt hiszi, hogy az OP-hez nem illik a dark hangulat, az nézze meg a 6. filmet!
Lehet hogy animációban és art-ban az a leggyengébb, de megvan az az egyedi "darkos" feeling-je.
És főleg a vége durva (elég kemélyen van megcsinálva art és animáció szempontjából), amikor az ellenfél [spoiler]magába olvasztja Luffy barátait, ezáltal megszerezve őket, vagyis pontosabban szólva már előbb "elkezdi", de csak ott látjuk meg, hogy mi lett "belőle"[/spoiler] és ez az EGYETLEN alkalom, ahol [spoiler]Luffy megöli az ellenfelét.[/spoiler]

LuckyDingo

1.Most ezen nincs értelme vitatkozni.. mangánál minden még epic szintet sem elérő fejezetnél is opicozol, itt nem tudtál :D De mindegy.

2. Számold már össze mennyi ecchi jelenet volt.. az egyetlen olyan, amit én annak tudok tekinteni, az az elején a Nami úszása, de még az se nagyon.. túl érzékeny vagy szerintem :D

3.
QuoteÖrülök, hogy ennyire bejött a film, de mindig remélhet jobbat az ember.
MEGINT leírom, hogy a 6,5 (na jó legyen 7 pont) nálam nagyon jónak számít (főleg egy anime movie esetében), mert én 9-10 pontot csak NAGYON ritkán adok egy filmre, s az olyan általában, amit még utána évekig emlegetek.
Én egy 8ast adnék rá. Én is többet reméltem, de így is tökéletesen meg voltam elégedve vele.

4.1 Hát csak a movie, meg x rész animefiler a movie promótálásához meg a 0. fejezet mangában-animében. Eléggé úgy nézet ki, mintha ezt össze akarná fűzni a canon szállal, mégsem lett belőle semmi, utólag hál istennek, hogy nem.
4.2 Nami nem árulta el Luffyékat.. és nem volt itt semmi dráma. Luffy dramatizálta túl, mert egy idióta. Ez lett a poén a végére. Épen azért vlt más ez, mint az eddigi árulások, mert Nami explicite kijelentette, hogy [spoiler]Gyertek és mentsetek meg![/spoiler]
Szal ez a drámai szál, csak Luffy miatt lett drámai és komoly.
Quote
Emiatt reméltem, hogy egy olyan érzelgős, drámai dolog lesz belőle mint anno az AP arc idején, meg amilyen a Robin-os rész volt. Hiszen a trailer-ekben, meg a movie feléig kb. ez is volt sugallva.
A célközönség nem valami drámarajongó. Megvan, hogy milyen szintű komoly kavarást bír el a többség. Ez egy film, sok embernek és nem csak a rajongóknak, erre gondolni kellett.
Quote
edit:
Ja és aki azt hiszi, hogy az OP-hez nem illik a dark hangulat, az nézze meg a 6. filmet!
Lehet hogy animációban és art-ban az a leggyengébb, de megvan az az egyedi "darkos" feeling-je.
És főleg a vége durva (elég kemélyen van megcsinálva art és animáció szempontjából), amikor az ellenfél [spoiler]magába olvasztja Luffy barátait, ezáltal megszerezve őket, vagyis pontosabban szólva már előbb "elkezdi", de csak ott látjuk meg, hogy mi lett "belőle"[/spoiler] és ez az EGYETLEN alkalom, ahol [spoiler]Luffy megöli az ellenfelét.[/spoiler]
Éppen ezért mondom-mondtam-mondani fogom, hogy a 6. film volt eddig a legszarabb mindenféle tekintetben.. mert rohadtul nem illett az OP-hez.

Eiichiro Oda


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1