Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

blackronin

Quote from: Squazee2005 on 2010-09-13, 13:40:25
Hiába, ő az "igazi" Iva hangja, ez a másik nem olyan jó szerintem.

Egyetértek a többiekkel. Én is hiányolom a filler-harcokat, itt hosszabban tudnák mutatni, hogy pl. hogyan harcol Smoker, Tashigi és a különleges képességű WB kapitányok, mert így túlságosan olyan, mint a manga, csak pillanatképek vannak és slow motion. Mangában ugye ez azért jó, mert ott a fantáziánkra van bízva, de animében ezt sokkal jobban ki kéne fejteni, idő bőven van rá.
Ha pedig túl sok filler harcot mutatnak, akkor meg az lesz a baj, hogy miért halad lassan a történet.  :P
Szerintem eddig jó az arány az anime-ben, halad is a cselekmény, filler harcos részek is vannak, nincs túl elnyújtva az egész.

Persze ez csak az én véleményem, de még sok van hátra a háborúból!
Én ezért még nem írnám le az anime-t...

Kraivan

Quote from: blackronin on 2010-09-13, 15:39:37
Quote from: Squazee2005 on 2010-09-13, 13:40:25
Hiába, ő az "igazi" Iva hangja, ez a másik nem olyan jó szerintem.

Egyetértek a többiekkel. Én is hiányolom a filler-harcokat, itt hosszabban tudnák mutatni, hogy pl. hogyan harcol Smoker, Tashigi és a különleges képességű WB kapitányok, mert így túlságosan olyan, mint a manga, csak pillanatképek vannak és slow motion. Mangában ugye ez azért jó, mert ott a fantáziánkra van bízva, de animében ezt sokkal jobban ki kéne fejteni, idő bőven van rá.
Ha pedig túl sok filler harcot mutatnak, akkor meg az lesz a baj, hogy miért halad lassan a történet.  :P
Szerintem eddig jó az arány az anime-ben, halad is a cselekmény, filler harcos részek is vannak, nincs túl elnyújtva az egész.

Persze ez csak az én véleményem, de még sok van hátra a háborúból!
Én ezért még nem írnám le az anime-t...
Ezennel megkapod tőlem a Trú Fanatikus One Piece rajongó címet.

Fillereken nem azt értem, h ideje máshova menni, de most komolyan. Ott van majd 1500 inhuman wtfskilles zomgharcos, és a töltelékidőben annyit tudnak mutatni, h WB fél percig szemez egy óriással, majd leáll a teljes harcmező h "úúúúúúúúúúúúúh WB-től befosott egy óriás"
Ez lehet téged lenyűgöz, de szerintem már a 100. rész óta tudjuk h WB a legerősebb ezen a bolygón.
Állóháborút nem csak úgy lehet ábrázolni h csinálsz egy 6 képkockás gif-et beloopolod 20x, majd a rész közepén még egyszer beteszed h meglegyen a 20 perces fejezet.

Azért az anime legyen prögős, izgalmas, ne pedig a manga hangoskönyve.
de mivel nem én rajzolok, vagy vagyok a producere, így marad ez, mert párezer japán erre veri otthon.

És tény, ha ennyi bőven elég a sikerhez, minek több energiát beleölni.

blackronin

#1982
Quote from: Kraivan on 2010-09-13, 20:58:02
Fillereken nem azt értem, h ideje máshova menni, de most komolyan. Ott van majd 1500 inhuman wtfskilles zomgharcos, és a töltelékidőben annyit tudnak mutatni, h WB fél percig szemez egy óriással, majd leáll a teljes harcmező h "úúúúúúúúúúúúúh WB-től befosott egy óriás"
Ez lehet téged lenyűgöz, de szerintem már a 100. rész óta tudjuk h WB a legerősebb ezen a bolygón.
Állóháborút nem csak úgy lehet ábrázolni h csinálsz egy 6 képkockás gif-et beloopolod 20x, majd a rész közepén még egyszer beteszed h meglegyen a 20 perces fejezet.

Azért az anime legyen prögős, izgalmas, ne pedig a manga hangoskönyve.
de mivel nem én rajzolok, vagy vagyok a producere, így marad ez, mert párezer japán erre veri otthon.

És tény, ha ennyi bőven elég a sikerhez, minek több energiát beleölni.
Le a kalappal előtted.
Te vagy talán a legkritikusabb OP néző, akivel valaha találkoztam. (pedig volt egy pár)
De pont ez a jó benned, hogy kiállsz a véleményed mellett.

Az általad adott címet pedig örömmel elfogadom!
Nekem bejön, amit Oda csinált, s az is amit az anime-ben láttunk.
Így kiállok értük.

Azt viszont nem értem, hogy neked miért olyan egyértelmű WB keménysége?
Hol láttad őt harcolni a háború előtt?
Ugyanis, legalábbis ha ugyanazt a mangát olvassuk mindketten, eddig WB (egészen a Marinefold arc-ig) ÖSSZESEN egy csapást csinált összesen, azt is Shanks ellen, ami ráadásul csak jelképes volt...
Így egészen mostanáig FOGALMUNK se volt arról, hogy mire képes (arról ne is beszéljünk, hogy csak ízelítőt láttunk az erejéből eddig).

QuoteAzért az anime legyen prögős, izgalmas, ne pedig a manga hangoskönyve.
Ez pedig MINDEN sorozatnál így van szerintem, kevés ellenpéldát tudnék felhozni...
Most se jut eszembe semmi.

Quote
Ott van majd 1500 inhuman wtfskilles zomgharcos, és a töltelékidőben annyit tudnak mutatni, h WB fél percig szemez egy óriással, majd leáll a teljes harcmező h "úúúúúúúúúúúúúh WB-től befosott egy óriás"
Itt megjegyezném, hogy több dologgal nem vagyunk (mi rajongók legalábbis) tisztában:
1. Fogalmunk sincs, hogy a háborúban bemutatott karakterek szerepelni fognak-e még a későbbiekben, tehát nem lehet minden poént lelőni egyszerre. Lehet, hogy maga Oda nem engedte az anime-s csapatnak, hogy részletesebben bemutassák őket.
2. Még mindig viszonylag az elején vagyunk a háborúnak, rengeteg idő van még a többi harc bemutatására is.
3. Minden egyes fejezet, anime rész középpontjában egy bizonyos dolog áll, nem lehet ész nélkül mutogatni mindenféle harcot és küzdelmet.
Hogyan nézett volna ki például, ha Oars Jr. haláltusájának közepén beraknak egy NW kapitány harcot mondjuk egy ismeretlen Vice-Admiral ellen?
4. Nem tudom, hogy milyen sorozatokat nézel még, de szerintem a többi sorozatban se tudják tökéletesen megoldani ezt a háború dolgot, főleg nem úgy ahogy te szeretnéd (nekem is bejönne a te elképzelésed egyébként, de tudom hogy képtelenség megfelelően megvalósítani).
Szerintem inkább csak rosszabb változatokat láttam, közel se olyan jókat, mint az OP-belit.

Kérlek írj példát, vagy linkelj be egy olyan mangát/sorozatot ahol szerinted megfelelően van megcsinálva a háború.
Persze vedd figyelembe azt is, hogy az OP egy heti manga + egy heti anime sorozat, kb. 20 perc adásidővel részenként!
Ezek nem elhanyagolható szempontok ám!

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-09-13, 21:33:50

Azt viszont nem értem, hogy neked miért olyan egyértelmű WB keménysége?
Szerintem egyértelmű.. nézz az avatarodra. Olyan hírneve van, majdnem mint Rogernek, amit csak úgy poénból nem ragasztanak egy mitugrász kalózra. Ilyen hírnévvel és tisztelettel!! csak ne legyen már valami puha tökű wannabee WB XD

Quote from: blackronin on 2010-09-13, 21:33:50
Persze vedd figyelembe azt is, hogy az OP egy heti manga + egy heti anime sorozat, kb. 20 perc adásidővel részenként!
Ezek nem elhanyagolható szempontok ám!
18 perc körül van +-1-2 perc. Na most ezt az időt képtelen izgalmas jelenetekkel kitölteni. Ha így van, akkor legyen 2-3 chapter egy részben és ha elérik a háború végét, akkor bevághatnak egy ALL INCLUSIVE SPECIALT ami legyen 20 rész, tűrhető storyval. Még Luffy oyabun is nézhető volt a kocsiversenyes részekkel istenem :XD De ezt a háborús részt azzal cseszik el, hogy nyújtják, mint a rétestésztát és rohadtul Dragon Ball Z érzésem van ettől. Százszor inkább néznék egy jó "pörgős" harcokkal teli háborút, mint ezt a csigatempóban haladó nudlit. Aztán tőlem Sanji okíthatja a kis japó gyerekeket  halat sütni, Robin meg olvasni.. max ha nagyon gáz a filler nem nézem. De a háború érdekelt és nem lett izgalmas. Minden héten van köbö 1-2 jelenet ami úgy sikerült, ahogy kellett neki.. de ez 4-5 perc vagy annyi sem.

blackronin

#1984
Quote from: LuckyDingo on 2010-09-13, 21:59:44
De a háború érdekelt és nem lett izgalmas. Minden héten van köbö 1-2 jelenet ami úgy sikerült, ahogy kellett neki.. de ez 4-5 perc vagy annyi sem.
Akkor marad az általad felhozott movie féle megvalósítás.
Ott valóban pörgős lehet a háború és jobb grafikát is csinálhatnak.
Nekem tetszik az ötlet, de az movie.
Pont olyan lenne, mint a 8-as és a 9-es, ahol szintén (számomra néha talán túlzottan is) fel vannak pörgetve az események.
Ha nektek az jön be, akkor imádkozzatok, hogy legyen ilyen feldolgozás.

VISZONT fogadjátok már el végre, hogy egy heti shonen manga anime-s feldolgozásánal több szempontot is figyelembe kell venni, nem lehet csak simán a "2-3 fejezet = 1 rész hogy pörgős legyen" elvet követni.
S megint meg kell ismételnem: a japánok számára inkább ez a "lassabban, de állandóan halad a történet, kevés fillerrel" stílus jön be most.
Így a stúdió is emellett döntött.
Én nem bírnám elviselni, hogy 15-20 részes filler story-k szakítanák félbe állandóan az adott arc-ot. (remek példa erre a Bleach ugyebár)
Nekem ez lenne az idegesítő, nekem nem jönne be a 10-15 canon rész után az újabb "Luffy felügyelő újabb kalandjai" vagy "Sanji főzni tanít valakit" vagy "SH csapat harca az XXX kalózbanda ellen" féle baromságok.
Azoknak is megvan a helyük, de nem most.
Talán a New World alkalmasabb hely lesz a filler story-knak, de a háború biztosan nem.

Kraivan

Attól hogy mi nézők, illetve Luffy nincs tisztában az erőviszonyokkal, a harcmezőn jelenlévők régi ismerősként üdvözlik egymást.
Ám azt látni, hogy mindenkinek, minden új.
A gyalogosok meg ugyebár kapnak egy igen durva elméleti kiképzést, illetve felvilágosítást a harcról, és az erőviszonyokról.
Meg jön ugyebár ott a titkos megmozdulás amit Sengoku rendelt el.

QuoteMegnézném, hogy te mit csinálnál, ha egy csatában EGYSZERRE lenne jelen pl. Arthur király, Jézus, Hannibal, Napóleon, Rommel, Mátyás király, stb
Az életemért harcolnék még nagyobb erőfeszítéssel, nem pedig tapsolnék minden egyes leheletükre. :P

De azt ne mond, hogy miután testileg és lelkileg felkészítettek téged arra, h a felsorolt nagyágyúk mind jelen vannak, a te oldaladon is felsorakoztatva a világ legdurvábbjai, SŐT... ott vagy a háború közepén, ahova nem a tanyasi csendőröket hívták, hanem a kifejezetten hatalmas megtiszteltetésű, büszkeséggel eltöltő, egy titulussal felérő Marinefoldi cannonfolder vagy.

Itt minden katona elit, akik egymaguk felérnek egy kisebb legénységgel.

Példának anime amiben a harc jó volt.
Legnagyobb bánatomra a legelső anime amit végignéztem, és azóta se találtam műfaji párját: Record of Lodoss War.
Utána talán a Claymore ami a legközelebb belopta magát a szívembe a középkori démonhangulattal.

Ha nem is anime, de a Final Fantasy VIII két iskola összecsapása egy örök élmény marad.
Bár ott is loopolás volt, de a háttérben nem csak kardok csaptak össze, hanem repültek az ágyúlövések, a varázslatok, stb.

Ha a OP-nél maradunk, és nem kell noname megadfuserekkel imbulni (vagy rájuk fókuszálni),de gondolj bele kardcsattogtatás helyett mennyivel másabb lenne ugyanaz a loopolás, ha  köd helyett ágyúgolyók becsapódása is lenne, füstfelhővel, megspékelve pár cannonfolder pisztolybárbajával, egy-két előtretörő állattal, akit a másik noname piratje egy-két ütéssel lecsap, vagy nagyon a háttérben egy-egy spoilerese üzenetként a következő részekben lévő nagyok harcának siluettjei lennének.

Lehet azért vagyok kritikus ennyire, mert nem a kedvencem.
A One Piece számomra egy kellemes időtöltés.

Jelenleg a HotD amit várok hetente, de az is kicsit keserű a szájízemnek.
A Darker then Black volt talán az utolsó anime aminek minden cseppjét élveztem.
Meg a Hellsing Ultimate.

Lehet az a baj a OP-vel mint sok hosszú sorozattal. Lehet várnom kéne 10-20 részt felgyűlni, és egyhuzamban végignézni teljesen más lenne.

LuckyDingo

#1986
Quote from: blackronin on 2010-09-13, 22:14:31

Én nem bírnám elviselni, hogy 15-20 részes filler story-k szakítanák félbe állandóan az adott arc-ot. (remek példa erre a Bleach ugyebár)

Nekem ez lenne az idegesítő, nekem nem jönne be a 10-15 canon rész után az újabb "Luffy felügyelő újabb kalandjai" vagy "Sanji főzni tanít valakit" vagy "SH csapat harca az XXX kalózbanda ellen" féle baromságok.
Azoknak is megvan a helyük, de nem most.

Elolvasod, amit írok? Mert nem úgy tűnik...
Quote from: MyselfHa így van, akkor legyen 2-3 chapter egy részben és ha elérik a háború végét, akkor bevághatnak egy ALL INCLUSIVE SPECIALT ami legyen 20 rész, tűrhető storyval.

Értsd már meg.. te is.. ez így a jelen helyzetben csaaaak neked és pár ezer kisigényű japónak jön be. ha félre teszed a fanboyságod és úgy nézel rá az animére, akkor nem hiszem el, hogy ezt jónak mered nevezni... és erre nem kifogás sem a stúdió hibás döntése, sem semmilyen másik eddig felsorolt "vegyük figyelembe, hogy..." tényező. Ennyi...

QuoteMegnézném, hogy te mit csinálnál, ha egy csatában EGYSZERRE lenne jelen pl. Arthur király, Jézus, Hannibal, Napóleon, Rommel, Mátyás király, stb
... egymás ellen mennének, vagy ellenem?

Ha egymás ellen.. akkor fotel-popcorn-üdítő.
Ha ellenem, akkor előbb utóbb összevesznének, hogy ki legyen a vezér, Jézus megpróbálná békíteni őket.. őt azon nyomban keresztre feszítenék... megint. A Maradék meg szépen lassan elhullana.. a sereg képzettségét-technikai szintjét tekintve Rommel maradna az egyedüli ellenfelem... onnantól már kemény dió XD De ha van egy seregem, talán menni fog.. :P

Bishop

Semmi értelme bemutatni Wb-t többet, már Sengoku elmondta mire képes, innentől nem kell tovább ecsetelni by random marine cannon fodder. Igen is éreztessék hogy kemény, pl úgy hogy ahelyett hogy legyőzi az óriást és aztán comment, a comment időt is hozzáadhaták volna a WB vs random oriás harchoz hogy még brutálisabban ownolja. Kizaru vs Marco-t is lehetett volna nyújtani, vagy amit a leginkább vártam azok a Vice Admiralok.

Nekem is a kedvencem az Op de van egy egészséges kritikám hogy elvárom hogy jobb legyen.

Chronus

#1988
Quote from: Kraivan on 2010-09-13, 22:26:25
ehet várnom kéne 10-20 részt felgyűlni, és egyhuzamban végignézni teljesen más lenne.

Ah! :D A régi szép idők.

Sose felejtem el mikor mi elkezdtük nézni anno. Asszem a rekordunk 40 rész egyhuzambeli áttekerése volt Arabasta környékén. Kibaszott sivatag meg Vivi. Asszem Sky Island körül konstatáltuk, hogy az animében OP minden egyes szigete kb kitesz egy kisebb Namek-et. Onnantól már nem voltak különösebb gondjaink az arc-ok megfelelő kezelésével. Nameless mook harcok teker. ST:TNG stílusú egyszeri lényegtelen fos karakterek háttérsztorijai és búbánatai teker. Úgyis rusnyák és senkit se érdekelnek, sose látjuk őket többet, vagy ha mégis akkor úgy is lesz fos flashback (Óh! Többször is!). Időnkénti "Mikor harcol már Luffy?" beszólások. Zoro Sanji harcok nemteker mert ott van badass (Ez asszem Foxy-nál csúcsosult). Usopp harcok térsebesség teker (kivéve az I'M ALREADY NEGATIVE). Kb így néztük, mert csak így volt élvezhető minőségű. A nem-harc epizódok persze korrektek voltak. Főleg Water7-ben. Mindig ott ment fosba mikor kezdődött a mindenki-megvívja-lényegtelen-harcait-mielőtt-még-a-főhős-felemeli-a-seggét. Az összes shounen klisé közül mindig ezt utáltam a legjobban, mikor mindenki felsorakozik és a főattrakciót csak akkor látjuk mikor a többiek már végeztek. Mint amikor a szar együttes kimegy a koncertre és leadja az összes szar számát, a slágert meg utoljára hagyja, mert tudja, hogy mindenki arra vár és ezért ott maradnak. Egy olcsó és gusztustalan húzás. A Luffy harcok persze mind jók voltak és ezért meg is érte nézni. Ezért, és a poénokért, és az aranyos/drámai pillanatokért. Kb ennyi. És ez azóta se változott.

A mostani Arcra is ugyanez igaz, és annyi jót azért hozzátennék, hogy az animáció jó minőségű. Bár ez egy relatív fogalom, mert itt is, mint a másik két nagy shounennél is, személy szerit én jobban preferáltam a régi szálkás rajzolási stílusokat. Több volt a detail. Ez a gumiszerű cell-shaded szar ami most van nem egészen ugyanaz a feeling. Túl steril. Műanyag emberek műanyag díszleten. Nekem hiányzik az a pár törés meg repedés a szilárd tárgyakról, meg a koszfoltok a karakterekről, azok a random véletlenszerű "hibák" amiktől valós érzésű lett, meg persze a vér, ami mára elég 300 feeligű lett (Ha fröccsen is, nem marad meg se földön, se ruhán, se emberen).

A filler meg az a szükséges rossz, ami megmenti a shounent a szar minőségtől.
Ez ha tetszik, ha nem, tény. Vagy filler van, vagy 20 részen keresztül 5 perc múlva pusztul a bolygó, és Mihawk 1 epizódon keresztül chargolja a nagy csapást ami mind tudjuk, hogy semmit nem fog érni WB ellen.

Ponty. :)
(De a Marco főnix és a WB quakepunch korrekt scene lett.)

chilip

kezd kicsit dermesztős érzésem lenni :D
5 perc múúúúlva felrobban a bolygó
<eltelik 3 rész = 60 perc>
már csak 2 perceeeeed van hátraaaaaa

:D
sokat nyújtják csak nevetséges lesz ami lezajlott fél-1 óra alatt, az animés időben már 2 óránál jár és ez csak a fele még kb :D és csak állnak és néznek, főleg az "insert random gif on loop" miatt amit említettek korábban. tudom én hogy kell ez hogy ne érjék be a mangót, de azért viccesnek találom :D



ed.:

ninjad

Quote from: Chronus on 2010-09-14, 01:16:55
...
Asszem Sky Island körül konstatáltuk, hogy az animében OP minden egyes szigete kb kitesz egy kisebb Namek-et.
...
:lol:

Zen

Quote from: Chronus on 2010-09-14, 01:16:55
(De a Marco főnix és a WB quakepunch korrekt scene lett.)
,o/
WBét kicsit másképp képzeltem el, de így is tetszik.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Chronus

Quote from: Zen on 2010-09-14, 01:20:37
WBét kicsit másképp képzeltem el, de így is tetszik.

WB-nek én a nevetését másképp képzeltem el.
Finoman és civilizáltan megfogalmazva "jobbnak".
De ez legyen a legnagyobb gond. A VA amúgy jól adja a karaktert ettől függetlenül.
Csak az a fránya "R" betű meg a japán nyelv...

Bishop

Quote from: Chronus on 2010-09-14, 01:16:55
Usopp harcok térsebesség teker
itt elvesztettél :D De azzal egyet értek hogy marco wb jelenetek jók lettek :D

wb nevetésben én csak azt nem értem hogy a japók az l-et nem tudják ki mondani de az r-vel mi a bajuk? Amugy megszoktam, úgy tekintek rá hogy WB már öreg és beteges és ennyire telik tőle már nevetés terén.

Chronus

Quote from: Bishop on 2010-09-14, 01:27:28
wb nevetésben én csak azt nem értem hogy a japók az l-et nem tudják ki mondani de az r-vel mi a bajuk? Amugy megszoktam, úgy tekintek rá hogy WB már öreg és beteges és ennyire telik tőle már nevetés terén.

Ez nekem ez már túl erőltetett, mondvacsinált magyarázat.
És Gurarararara-t vártam nem Gularghlafdfsdaa-t.
Nemes egyszerűséggel azért, mert a mangában ez volt leírva.
Itt kb el is veszett az érv, még ha logikus is.

Kraivan

QuoteDe a Marco főnix és a WB quakepunch korrekt scene lett
Na igen.

Ami a manga képjelenete, azt jól meg is csinálták. És ez az a pont ahol lehetett volna "fillerkedni". Rajzoljanak még le pár pofont, és zúzást. Egy-egy mellélőtt képesség, és terraformálás. ehhelyett úgy oldották meg azt a jelenetet, h Marco vagy 2 percig alakul át (és csak remélem h nem lesz power ranger feeling h minden alkalommal bevágják majd azt a jelenetet) fél perc farkasszemezés, Kizaru meg 2 percig fekszik a porban mire közli, h ügyes voltál.

Mondjuk az a baj, h a japánokon erősen érződik a Dragonball. A nagy szabadjára engedett harcokból az lenne, h a kezük egy legyező sziluettje lenne, és teleportálgatnának minden irányba hangrobbanások közepette, holott tudjuk h faszák azok a harcosok, de nem csillagharcos egyik sem. És örök emlékezetes a dragonball, de az az egy bőven elég volt, csak épp a japán animátoroknak nem.

És mielőtt bárki OP haternek tartana, nincs baj ezzel. Jó a sorozat, jó a történet, csak a gond abban rajlik, h az animeben használt harci loopolások, időhúzásokat már látjuk sztem évente 4 megjelenő sorozatban.
Szerintem itt is lehetne csinálni disney típusú lustaanimátori videot, h egy sémát használnak, és azt rajzolják át.
(aki nem ismerné: http://www.youtube.com/watch?v=s0gqi9trHMQ )

blackronin

#1995
Quote from: LuckyDingo on 2010-09-13, 23:51:34
Elolvasod, amit írok? Mert nem úgy tűnik...
Igen, elolvasom.
Csak nem tudtam reagálni rá, mert nem volt net.
Tudom, hogy félreírtam én is a hozzászólást, hiszen te egy adott arc utáni 10-20 részes fillert képzelsz el, de cserébe a canon részt ne húzzák el és minőségi grafikája legyen.
De ezt is már leírtam: a japóknak ez nem jön be, így sz.rnak a fejünkre.

A többi hozzászólással kapcsolatosan:
Pár dologról szinte mindig elfeledkeztek, úgy tesztek, mintha nem is léteznének (vagy legalábbis nem vesztek róla tudomást), amit NAGYON NAGYON nevetségesnek tartok, főleg hogy még többszöri említésre se veszitek őket figyelembe...
Ezek pedig:
1. Elfelejtitek az anime elkészítésével kapcsolatos körülményeket.
2. Hogy hol tartunk éppen az arcban, s a történetben (a mangabeli eseményeket figyelembe véve).

1-es pont
Ne felejtsük el, hogy lehet hogy lesz az arcból movie feldolgozás is, ahol jóval pörgősebb, s tömötebb lesz a háború, de a normál anime-ben (ugyanis nem egy OVA-ról beszélünk, hanem egy heti sorozatról) így lehet megoldani a dolgokat.
Ha ti jobban tudjátok, hogy miként kellene megcsinálni, akkor készítsetek storyboardokat és küldjétek el a stúdiónak megfontolásra.
Persze nem léphetitek túl a részenkénti 92.704 dolláros árat, ügyeljetek arra, hogy az animátorok (akik mellesleg túl vannak terherve a többi sorozat miatt is) csak ezzel foglalkozzanak, vagyis oldják meg kevés pénzből a movie szintű minőséget, 2-3 hét alatt (folyamatosan, hiszen nincsen szünet), állandó hajtásban és stresszben.

Ja, és kérlek hasonlítsátok össze a mangát az anime-vel, mert akkor rögtön kiderül hogy melyik jelenet volt benne és melyik nem.
Rá fogtok jönni, hogy sokat hozzáadtak már így is.
Pl. Oars Jr. vs Giant Squad, WB commanders vs Marine, stb.

2-es pont
De ezekről már beszéltem, lásd
Quote
1. Fogalmunk sincs, hogy a háborúban bemutatott karakterek szerepelni fognak-e még a későbbiekben, tehát nem lehet minden poént lelőni egyszerre. Lehet, hogy maga Oda nem engedte az anime-s csapatnak, hogy részletesebben bemutassák őket.

2. Még mindig viszonylag az elején vagyunk a háborúnak, rengeteg idő van még a többi harc bemutatására is.

3. Minden egyes fejezet, anime rész középpontjában egy bizonyos dolog áll, nem lehet ész nélkül mutogatni mindenféle harcot és küzdelmet.

A lényeg: nyugodtan lehet (mit lehet, sőt inkább kell kritizálni), de azért a lehetetlent ne várjuk már el a készítőktől.
Hogy minden szuper legyen, s oldják meg az egészet kicsi pénzből.
Tudom, hogy bizonyos dolgokat emiatt elszúrnak, s engem is bosszant gyakran (nem is kicsit, pl. az Enies Lobby-ban volt egy olyan rész, ahol a Buster call után harcoltak a Sh tagok a hajóknál, ahol állandóan fogtam a fejem, annyira szar volt az art és az animáció), de ez velejár, ha egy sorozat csak bizonyos összeget kap, hiába a legnépszerűbb, s teljesíteni kell a heti elvárásokat.
Pl. High School of The Death vagy a Hellsing OVA ezerszer jobb animációban, de nem készül belőle 500 rész, s nem hetenként adják le őket, hanem komoly hónapokat, sőt éveket kell várni az eredményre.



Quote from: Chronus on 2010-09-14, 01:32:05
Ez nekem ez már túl erőltetett, mondvacsinált magyarázat.
És Gurarararara-t vártam nem Gularghlafdfsdaa-t.
Nemes egyszerűséggel azért, mert a mangában ez volt leírva.
Sok minden a mangában jól hangzik elsőre (olvasva), de a valóságban nem.
Te elképzelsz valamit a fejedben, ami lehet hogy még köszönőviszonyban sincs a valósággal.
Ezek profi szinkronszínészek, amik MI nem vagyunk, s értik a dolgukat.
Én nem kritizálnám őket.

Squazee2005

Oi, oi, azért ne menj át Don Quijotéba, szélmalmok ellen ne vezess hadjáratot. Azért egyre hevesebbek az érvek, mert a te szenvedélyed túl erős, s minél jobban belelovalod magad, annál "szenvedélyesebb" leszel de ezzel másokat is heccelsz, szerintem ennek köszönhetőek az esetleges sarkalatos vélemények.

Egyikünk sem egy 12-15 éves mitugrász (elnézést az említett korosztálytól, akinek nem inge, kérem ne vegye magára), aki nem hallott még arról, hogy egy-egy dolog mögött, legyen az egy vacak könyv, vacak film, vacak tanóra, vacak termék, vagy éppen egy jó dolog, igen is sok munka és sok nehezítő körülmény van.

Minden tiszteletet megérdemelnek az alkotók, készítők, az ebben résztvevők, s te is tiszteletet érdemelsz, amiért ezt kiemeled és véded, mert én úgy érzem, sokan elfelejtik az említett dolgokat, de szerintem rosszkor és rossz emberekkel vívod a szabadságharcot.

Kétségtelen, hogy igazi rajongó vagy, de azért ne olyanokkal acsarkodj, akik szeretik a sorozatot. Megmérgez az AP, tudom, hogy ez az egész annak a fórumnak a hibája, az tele van idiótákkal (including me  :D ), s az  iránt érzett (jogos) mély megvetésedet itt vezeted le (nem jogosan).
---

Gulalalalagh! (hogy legyen on is  ;) )

blackronin

#1997
Quote from: Squazee2005 on 2010-09-14, 21:52:58
Oi, oi, azért ne menj át Don Quijotéba, szélmalmok ellen ne vezess hadjáratot. Azért egyre hevesebbek az érvek, mert a te szenvedélyed túl erős, s minél jobban belelovalod magad, annál "szenvedélyesebb" leszel de ezzel másokat is heccelsz, szerintem ennek köszönhetőek az esetleges sarkalatos vélemények.

Egyikünk sem egy 12-15 éves mitugrász (elnézést az említett korosztálytól, akinek nem inge, kérem ne vegye magára), aki nem hallott még arról, hogy egy-egy dolog mögött, legyen az egy vacak könyv, vacak film, vacak tanóra, vacak termék, vagy éppen egy jó dolog, igen is sok munka és sok nehezítő körülmény van.

Minden tiszteletet megérdemelnek az alkotók, készítők, az ebben résztvevők, s te is tiszteletet érdemelsz, amiért ezt kiemeled és véded, mert én úgy érzem, sokan elfelejtik az említett dolgokat, de szerintem rosszkor és rossz emberekkel vívod a szabadságharcot.

Kétségtelen, hogy igazi rajongó vagy, de azért ne olyanokkal acsarkodj, akik szeretik a sorozatot. Megmérgez az AP, tudom, hogy ez az egész annak a fórumnak a hibája, az tele van idiótákkal (including me  :D ), s az  iránt érzett (jogos) mély megvetésedet itt vezeted le (nem jogosan).
---

Gulalalalagh! (hogy legyen on is  ;) )
Érdekes dolgokat mondasz...
De néhány dolgot rosszul látsz/értelmezel (s szerintem a többiek is).

Azért, mert szeretem az OP anime-t, s meg vagyok vele elégedve, attól még nem vezetek hadjáratot senki ellen (tudom hogy nem lehet megváltoztatni a véleményeket általában).
Nem "vívok" "szabadságharcot" senkivel, hiszen mindannyian szeretjük ezt a sorozatot, s csak elmondjuk a tapasztalatokat/gondolatokat/véleményeket az anime-vel kapcsolatban, legyen az akár jó vagy rossz (nem tudom, hogy egy vitát minek véled "küzdelemnek" vagy "értelmetlen szélmalomharcnak", vita és kész... s ehhez szerintem még a "Igazi rajongó vagyok" dolognak sincsen köze).

Többek leírták a véleményüket, s én reagáltam rájuk.
Csak kiemeltem bizonyos dolgokat, amiket (mint ahogy te is írod) elfelejtenek az emberek, amikor ítéletet mondanak egy sorozatról.
Talán más fényben tűnnek fel a dolgok ezek után.

Én nem tartok egyébként senkit "mitugrásznak", csak azért mert elfelejti hogy mennyi munka van egy dolog mögött (néha én is beleesek ebbe a csapdába).

Ja, és ezeket a "Megmérgez az AP, tudom, hogy ez az egész annak a fórumnak a hibája, az tele van idiótákkal (including me   ), s az  iránt érzett (jogos) mély megvetésedet itt vezeted le (nem jogosan)" dumákat honnan szeded?  :confused:
Az AP-t csak néha olvasom, akkor is a spoiler miatt, meg a hírekért, de néhány fura fazonon kívül nem tartok ott senkit sem idiótának...  ^^"
Ennek következtében nincs bennem "jogosan érzett megvetés, amit (nem jogosan) itt vezetek le" féle dolgok.


Én komolyan mondom, hogy élvezem ezeket a kis "csatákat/hadjáratokat" vagy nevezzétek annak, aminek akarjátok, s nem idegesítettem fel magam ilyenek miatt.... Talán fel kéne? Szerintem nem, s senkinek másnak sem.
Persze EGY kivétel volt, amikor [spoiler]a Bleach-el kapcsolatban töltött értelmetlen viták és győzködések nagyon fárasztóak voltak.[/spoiler]

Squazee2005

Hát, ez is arról tanúskodik, hogy messze vagyok Holmestól. Elnézést kérek, hogy olyat látok beléd, amit nem kéne, de legalább ez is tisztázódott akkor. :smile:

Nekem hirtelen így jött le a dolog, de mint azt beszéltük is, az értelmezésekkel problémáim vannak.  ^^"

blackronin

Ja, és azért mert néha így vagy így kiemelek dolgokat, az ne jelentse számotokra azt, hogy most pl. ideges vagyok, frusztált vagyok, stb. féle hülyeségeket...  ^^"
Egyszerűen kiemelem őket a szövegből, hogy felhívjam rájuk a figyelmet.
Nekem ez a célom vele, nem hangulatokat kifejezni.
Bocs, ha esetleg ez tévesztett meg titeket.

Kraivan

A lényeg hogy a hiba bennünk van nem a sorozatban. :P

blackronin

#2001
Quote from: Kraivan on 2010-09-15, 08:08:14
A lényeg hogy a hiba bennünk van nem a sorozatban. :P
Bennetek sincsen semmi hiba, s a sorozat se tökéletes. Közelről sem, de elmondható, hogy a megvalósítás nagyjából megfelel az emberek többségének. Vagyis meg vannak elégedve a sorozattal, s annak anime adaptációjával.
Ez a lényeg.

Ti csak annyiban vagytok eltévedve, hogy elvárjátok hogy minden tökéletes legyen, a ti szájízetek szerint.
De persze azt hogy ez hogyan valósuljon meg, arról konkrét, valódi megoldási javaslatotok nincs, csak oldják meg a készítők valahogy...
Az OP-nél talán valóban megoldható lenne, ha nem lennének, azok a bizonyos tényezők/körülmények, amikről már 100X-szor írtam.
(pl. kevés idő és pénz, agyonterhelt animátorok, szoros határidő, japán rajongók, néha Oda ellenvéleménye)

Ezért nem kritizálok annyit, mert mielőtt leírnám a bajaimat, kicsit átgondolom a körülményeket.
S ezeket nem veszi figyelembe senki, rajtam és néhány emberen kívül.
A stúdió szerintem megtalálta a kényes egyensúlyt, hogy a meglévő helyzetből kihozzák a legtöbbet.
Vagy legalábbis megpróbálják az esetek többségében.

Nyugodtan lehet fikázni, kritizálni egy-egy részt, vagy részeket, de csekély 9 epizód után ítéletet mondani az egész arc-ról az túlzás és hülyeség.
Most a manga szerint [spoiler] a 557-es fejeztnél tartunk, az 549-es fejezettel kezdődött, s a 580-as fejezettel ér véget az arc. Még van 23 fejezet, vagyis 1 fejezet = 1 rész felállás alapján, 23 rész! S aki olvasta a mangát, az tudja hogy lesz még itt harc dögivel.
És rengeteg idő, hely, ahol remek fillereket lehet berakni.[/spoiler]

Kraivan

#2002
QuoteAz OP-nél talán valóban megoldható lenne, ha nem lennének, azok a bizonyos tényezők/körülmények, amikről már 100X-szor írtam.
Mondom ok...
érthető.
Nincs pénz, nincs idő, szal elégedjünk meg azokkal a sémarajzokkal, amit az elmúlt 10 évben már 45 shounensorozatban láttunk már.
És ha 1 rész 1 manga akkor az a legjobb megoldás, hogy ezeket a rajzokat is, ami lehetne 2 perc, azt kreativitás híján 15 percig kell mutatni.

ott volt példának Oars Jr:
Nagyon jó fillerjelenet volt az óirások vs Oars, de most komolyan kellett ez a zombis előrehaladás, és az "Ace-kun" sírást 40x megmutatni és az epizód 60%át ezzel kitölteni?

Lehet h a japánok ilyen gyengeelméjűek, de elsőre is felfogtam h Ace-kun nagy haver akit meg kell menteni.

Valóban kevés lehet a pénz, de mi volt?
"Ace-kuuuuuuuuuun" - mondta Oars és megtett két lépést előre.
Flashback: megkapja a kalapot.
"Ace-kuuuuuuuuuun" - mondta Oars és megtett két lépést előre.
Flashback: ül az esőben
"Ace-kuuuuuuuuuun" - mondta Oars és megtett két lépést előre.
Flashback: ül a hóban.
"Ace-kuuuuuuuuuun" - mondta Oars és megtett két lépést előre.
Majd a fatális hiba hogy pár centire volt Ace-től, majd a következő jelenet az, hogy Oars épp az első falon túljutott.
Ez kb olyan mint Shanks visszanőtt keze.

"A megtett két lépést előre" helyett lehetett volna egy-egy apró jelenet ahogy az óriások reménytelenül megpróbálják megállítani.

Szal jah... Nagyon nagy elvárásaim vannak. Szerintem egy rendes vágással is izgalmasabbá lehetett volna tenni azt a részt.

És szerintem jah. Ha már a világ egyik leghíresebb sorozatáról van szó, akkor szerintem igenis szánjanak már rá egy kis pénzt pluszba. (mondjuk pont én ne szóljak aki neten nézi meg)

De összefoglalva:
Túl igényesek/idősek/piccsogósak vagyunk, ellenben ha a rajongótábornak ennyi bőven megfelel, akkor fölösleges bele több pénzt és időt ölni...

LuckyDingo

Quote from: Kraivan on 2010-09-15, 13:03:29

És szerintem jah. Ha már a világ egyik leghíresebb sorozatáról van szó, akkor szerintem igenis szánjanak már rá egy kis pénzt pluszba. (mondjuk pont én ne szóljak aki neten nézi meg)

De szóljál.. én is szólok! A fenébe is, ha olyan minőségű lenne, akkor díszdobozos DVD kiadásban is megvenném a kutyafáját... :P

blackronin

#2004
Quote from: LuckyDingo on 2010-09-15, 15:06:12
Quote from: Kraivan on 2010-09-15, 13:03:29

És szerintem jah. Ha már a világ egyik leghíresebb sorozatáról van szó, akkor szerintem igenis szánjanak már rá egy kis pénzt pluszba. (mondjuk pont én ne szóljak aki neten nézi meg)

De szóljál.. én is szólok! A fenébe is, ha olyan minőségű lenne, akkor díszdobozos DVD kiadásban is megvenném a kutyafáját... :P
Örülök, hogy mindkettem ilyen lelkesek vagytok (főleg te LuckyDingo, és már előre megígéri a DVD-k megvásárlását...  :P), de sajnos elárulok egy dolgot, amit már megtapasztaltak a Japánban.
A rajongók 70-80 % általában nem lenne hajlandó mondjuk 1,5X - 2X annyiért megvenni a DVD-ket, még a minőségibb grafér sem.
Ugyanis Japánban is sokan simán felveszik a részeket a tévében és kész.

Egy biztos: én biztosan nem venném meg, hanem a szokásos módon (érstd: letöltés) szerezném be.
Amivel ugyebár nem lesznek gazdagabbak a kiadók és a készítők...  ^^"


Pont idevág egyébként a Hellsing OVA esete:
Az OVA I-V részeket most adják ki újra Brueray-en feljavított grafikával, extrákkal, stb.
Tehát az történik, amit mi szeretnénk az OP-vel. Jobb grafika, sok extra, finomított zene, stb.
Persze a rajongói kérés teljesítése nem olcsó ám!
Az ára 300 dollár lesz, ami kb. 65000 Ft. (csak poénból elolvastam néhány külföldi rajongói fórumot, s még ők is sokalják az árát, nem is rendelte elő senki  ^^")
Na, ki fogja azonnal megvenni?  :P

Vajon a japán rajongó is megveszi újra, amikor mondjuk a gyűjtői kiadásai (amiket persze szintén rohadt drágán vett, mert ritkaságok) már megvannak? Szerintem a kiadó is ezt szeretné megtudni minél hamarabb.

Kraivan

Mondjuk a Hellsing pont a másik véglet.

Mi volt a baj az ultimate-el? Szerintem lenyűgöző a garfikája és az animáció.
Ha maradtak volna a félévente 1 OvA a "megszokott minőségében" akkor jó lett volna.
Ehhelyett épp a másik végletet csinálják, h valami perfekcionista állatnak az eddig kiadott részeket újra kell csinálnia, de mire befejezi kijön az újabb CG technológia, és jön a 3. generációs Hellsing 1-4 rész, és sose fejezik be.
És itt ugyebár annyi munkáról beszélünk hogy horribilis ára lesz a superpacknak, ami kuriózumnak minősül.
Aki azt engedélyezte, az sincs tisztában a marketing/logisztikai dolgokkal, vagy ha mégis, akkor egy röhejesen szűk réteget céloz meg.

Mondjuk ha a One Piece-t havonta 40-55 perces részekben adnák ki, akkor egész jó lehetne. 4 hét agónia havi 1 órás minőségi szórakozásért...
Jópár ötletem lenne hogy lehetne minimális dolgokkal jobbá tenni a sorozatot.

Zen

Hellsing OVA elejével pont az volt a baj h nem volt naprakész. Alucard CG pisztolya úgy nézett ki mintha cell shadinggel rakták volna össze, a ghoulok nem voltak részletesen megrajzolva etc.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

467: hát ez jó szar volt.
Hihetetlenül elnyújtott, átlagos grafikájú, unalmas és felejthető rész...
Most mindenki jogosan mondhatja, hogy 100X jobban meg lehetett volna csinálni.


A jövő hét grafikailag minőséginek ígérkezik, de remélem hogy a tempón egy kicsit gyorsítanak, mert így élvezhetetlen lesz.

Kraivan

Most trollkodsz, vagy invers világban élsz?

Szerintem jó volt.
(de lehet hogy a sült frankfurti virsli, és az eperlekváros tejberizs fogyasztása elterelte figyelmemet a hibákról)

Mondjuk elővették a legyőzött ellenfeleket, ami haladás, kár hogy a "játszuk el ugyanazt a poént mint 5 éve".
Kétszer erősebb vagyok, muhahahaha! Ohshit. 2x jobban beszivattam magam.

Ennyire nincs kreativitása az ottani embereknek, vagy ennyire lusták?

A többi rész jó volt. Az eddigiekhez képest pörgött, és a fillerek se voltak annyira elbaszva.
Mondjuk Luffy kitérése Kizaru sugara elől az igencsak nevetséges volt normál tempoban. Oda kellett volna a nyújtás, de ezek szerint még ennyire se képesek.


blackronin

#2009
Quote from: Kraivan on 2010-09-19, 10:35:10
Most trollkodsz, vagy invers világban élsz?

Szerintem jó volt.
(de lehet hogy a sült frankfurti virsli, és az eperlekváros tejberizs fogyasztása elterelte figyelmemet a hibákról)

Mondjuk elővették a legyőzött ellenfeleket, ami haladás, kár hogy a "játszuk el ugyanazt a poént mint 5 éve".
Kétszer erősebb vagyok, muhahahaha! Ohshit. 2x jobban beszivattam magam.

Ennyire nincs kreativitása az ottani embereknek, vagy ennyire lusták?

A többi rész jó volt. Az eddigiekhez képest pörgött, és a fillerek se voltak annyira elbaszva.
Mondjuk Luffy kitérése Kizaru sugara elől az igencsak nevetséges volt normál tempoban. Oda kellett volna a nyújtás, de ezek szerint még ennyire se képesek.


Na, MOST tényleg személyeskedni fogok:
Te most hülyítesz engem.

Méghogy pörgött... Inkább mint egy lassított felvétel.
Ezerszer jobb részek voltak ennél, erre a mostani részre rávágod, hogy "Szerintem jó volt." (szerintem nézd meg azt a virslit még egyszer  :P )

Ez volt az egyik leggyengébb rész eddig az arcban...  ^^" (szerintem)

Tényleg hinni akarok neked, de nem tudok.