Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

blackronin

#2040
469: most nem fogom nagyon védeni részt, mert egyrészt sokaknak úgysem fog bejönni a lassú, sőt vontatott tempója miatt (még én is így látom), valamint amiatt hogy lehetett volna jobban is megcsinálni (én sem tartom egy kiemelkedő résznek).

Kuma vs Ivankov harc lehetett volna keményebb és intenzívebb, a Galaxy Wink nem volt olyan durva, mint a mangában.
Buggy és csapata nagyon erőltetett volt most, inkább kihagytam volna.
Doflamingo remekelt a részben, remekül beleéli magát a szerepébe a szinkronszínésze.
Crocodile vs Jozu jó volt.

Köv. rész nagyon jónak ígérkezik, remélem hogy a tempóval sem lesz gond.


Persze a végére hagytam a legérdekesebb vagy legfurább (ki-ki döntse el maga, hogy melyik) jelenetsort, s annak megítélését:
A Boa Hancock-os részek.
Ugyebár én támogatója vagyok annak, hogy esetleg köv. nakama ő legyen, de ami ebben a részben ment Boa fanservice címén, azért az nem semmi!
A mangában ez a jelenet semminek tűnt az animebeli megvalósításhoz képest.

Lássuk részletesebben:
[spoiler]Kedves Boa-ánk effektíve elélvezett Luffy ölelésétől (nehéz lenne máshogy kimagyarázni  :D), Boa mellei is kaptak bőven adásidőt (akinek hiánya volt ezekből, az most bőven kárpótolhatta magát  :P), s persze a végére ott volt az esküvő jelenet (amire persze szintén úgy gondolt, mint aki mindjárt elér a csúcsra... Csak "enyhén" túlfűtött szexuálisan Boa  ^^"), ami láttán minden Boa rajongó magához kap (bocsánat, de jobb hasonlatot nem találtam rá, hiszen minden benne volt: esküvői ruha, ceremónia, Luffy kiöltözve, csókjelenet, stb.).
Ezek után, s persze a [spoiler] mostani manga chapter alapján[/spoiler], már 90 %-ban biztos vagyok abban, hogy nem lesz semmi a "Boa köv. nakama" dologból. Egyszerűen túl sok rajongói dolog/kívánság teljesült Boa-val kapcsolatban, s túl részletesen volt bemutatva ahhoz, hogy ezeket Oda még egyszer elsüsse a mangában... Így megmaradnak filler részeknek.
Már mindent megcsináltak, amit lehetett, ennél már csak az lenne nagyobb Boa fanservice, ha kiadnának egy "Boa és Luffy ágyjelenete" hentai specialt...  ^^" Szóval bármi is lesz Boa-val, a rajongói csöndbemaradhatnak: már minden kívánságuk teljesült.[/spoiler]

Chronus

#2041
Ezt eddig is tudtuk. Már a háború alatt [spoiler](WB halála előtt)[/spoiler] kiszivárgott egy spoiler (Oda telefonbeszélgetése az Editorral), hogy ki lesz a köv nakama, meg sok más infó is volt benne, amik - ahogy haladunk előre - egyre csak sorra teljesülnek; többek között [spoiler]WB halála, az hogy több mint 1 év lesz még mire a crew újra találkozik, et cetera.[/spoiler] Ezt neked nem küldtem el anno? (vagy te voltál az, aki nem kérte)

blackronin

#2042
Quote from: Chronus on 2010-10-03, 11:28:04
Ezt eddig is tudtuk. Már a háború alatt [spoiler](WB halála előtt)[/spoiler] kiszivárgott egy spoiler (Oda telefonbeszélgetése az Editorral), hogy ki lesz a köv nakama, meg sok más infó is volt benne, amik - ahogy haladunk előre - egyre csak sorra teljesülnek; többek között WB halála, az hogy több mint 1 év lesz még mire a crew újra találkozik, et cetera. Ezt neked nem küldtem el anno? (vagy te voltál az, aki nem kérte)
"Több mint 1 év lesz a talákozás" dolgot tudtam, a [spoiler]"WB halála előre bejelentve"[/spoiler] dolgot most hallom először.
Én arra az interjúból csak arra emlékszek, hogy a köv. nakama:
- egy régi boss lesz

Elküldenéd nekem azt a cuccot?
Megköszönném, mert én nem tudtam hogy több más dologról is szó van benne!
(meg azért is fura amit írsz, mert ha valóban olyan biztos infok lennének az interjúban a köv. nakama-val kapcsolatban, akkor arról biztosan hallottam volna az AP oldalról... Meg nem lenne már régóta az az idióta találgatás az AP-n, hogy akkor Boa, Perona vagy Jimbei lesz-e a köv. nakama.)


edit: ja, és máskor spoiler alá rakd be az olyan dolgokat, amik még nem történtek meg az anime-ben!
Mert effektíve lelőtted az egyik legfontosabb dolgot.  ^^"
Esetleg van valaki, aki csak az anime-t nézi...

chilip

Enel  :whoah: remélem ő lesz ha már régi boss :D kroki ment a dolgára :( őt láttam volna még szívesen. Foxyt neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  :zomg:

LuckyDingo

Visszatérve az animére, ez egy fun rész volt.. Boa ökörséggel meg Iva harccal együtt :D Buggyt meg már felakaszthatná valaki...

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-03, 12:13:05
Buggyt meg már felakaszthatná valaki...
Majd a következő részben megkapja a magáét!  :P

Kraivan

negatívum:
- Uuuuuuuuuuuunaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaalmaaaaaaaaaaaaaaaaas... és ennél 3x jobban elhúzva.
- Boa orgazmusa mégis mi a fene volt?!
Meg egy amazon világképbe keresztény esküvőt fillertetni?

-Nem azért de Ivan hátramaradt h Luffyék mehessenek, erre Luffy éri utol Ivat?  :confused:

- Kuma támadása a cannonkamak ellen absolut fölösleges. Az a +1 mozdulat csak rontotta a drámai hatást. Emelte volna a kezét Ivan-ra. Így az jött le h emlékszik rá, és van benne emberség és más célpontot keresett, holott egyértelműen nem erről szólt az az egész.
- Galaxy wink: elnyújtottan hosszú felezetés, és a becsapódást is azért 40x mutatni kellett.

- mellékesen ahhoz képest h 2-3ezren harcolnak, elég kihalt a vidék, és mindenki ráér monologizálni.
legalább Doflamingo lehetne akkora badass animeben, h miközben élvezettel pofázik, közben ütné a cannonfoldereket.

Pozitívum:
- maga a Galaxy wink pillanata
- Crocodile jelenetek végig

Semleges:
Buggy. Az a jelenet valahogy annyira szar volt, h már majdnem jó. :D

3/10
Kb arra volt elég a rész, míg megreggeliztem. De a kajálás nem segített most. :D

A jövő heti rész ezek után jobb lesz. XD

Chronus

#2047
Quote from: blackronin on 2010-10-03, 12:06:06
edit: ja, és máskor spoiler alá rakd be az olyan dolgokat, amik még nem történtek meg az anime-ben!
Mert effektíve lelőtted az egyik legfontosabb dolgot.  ^^"
Esetleg van valaki, aki csak az anime-t nézi...

Oops. Editelve.
Amúgy nem volt sok infó a spoilerben, azokon kívül amiket már mondtam, csak annyi, hogy
[spoiler]A köv nakama Jimbei lesz (ill. itt lesz vmi majd Arlong-al kapcsolatban).
Ez akkor jelent meg, mikor WB-t hátbaszúrta Squard. Azt írta "WB még él, de nem sokáig".
Egy telefonbeszélgetés volt amit egy kávéházban hallott el valaki, legalább is a spoiler szerint.
A képen csak egy SMS volt. A thread-t többször nem is láttam. 4chan azonnal fake-nek titulálta mivel nobody dies in wanpiss.
Ennyi. Asszem talán Membernek vagy LuckyDingonak elküldtem anno mikor kijött...? Valaki kérte, már nem tudom ki.[/spoiler]

blackronin

Quote from: Chronus on 2010-10-03, 13:25:06
Oops. Editelve.
Amúgy nem volt sok infó a spoilerben, azokon kívül amiket már mondtam, csak annyi, hogy
[spoiler]A köv nakama Jimbei lesz (ill. itt lesz vmi majd Arlong-al kapcsolatban).
Ez akkor jelent meg, mikor WB-t hátbaszúrta Squard. Azt írta "WB még él, de nem sokáig".
Egy telefonbeszélgetés volt amit egy kávéházban hallott el valaki, legalább is a spoiler szerint.
A képen csak egy SMS volt. A thread-t többször nem is láttam. 4chan azonnal fake-nek titulálta mivel nobody dies in wanpiss.
Ennyi. Asszem talán Membernek vagy LuckyDingonak elküldtem anno mikor kijött...? Valaki kérte, már nem tudom ki.[/spoiler]
Bocsi, de én ezt fake-nek tartom. (magát azt, hogy Oda kijelentette volna így konkrétan a köv. nakama kilétét)
Bár Jimbei-nek valóban megvan az esélye a köv. nakama szerepre (sőt a legesélyesebb jelölt eddig), így az még bejöhet...
Viszont a "következő nakama egy régi boss lesz" elszólás dolgot többen is alátámasztották, az 70 %, hogy nem kacsa, ezért merült fel ugyebár Boa neve is, Crocodile és Jimbei is (Boa volt a "boss" az Amazon Lily arc idején, Croco egyértelmű, míg Jimbei is egy volt Schicibukai már, tehát ő is egy "volt boss", bár sohase volt ellenséges Luffy-val)

Ja és ez volt az a bizonyos beszélgetés, amit állandóan példaként hozol fel, miszerint Oda hülye hogy ennyire nyíltan beszél mindenről?
Nem kötekedésként kérdem, csak érdekel.

Chronus

#2049
Ezt a spoilert összesen 2x hoztam fel. 1x amikor láttam. Meg most. Én is fake-nek venném, de eddig elég korrerktül így történt minden. Persze a "majd meglátjuk" érvényesül itt is. De Jimbei is lehet még ellenség Mermaid Island-en, főleg ha Arlong-al kapcsolatos a dolog.

Ha logikázni akarunk amúgy, Crocodile-t sose fogadná el a crew, főleg Robin nem, és a szándékai gonoszak. Boa ott maradt Kuja-n. Jimbei pedig gyak a fő szereplője a következő Island-nak ahová mennek. Add össze.

blackronin

#2050
Quote from: Chronus on 2010-10-03, 16:33:06
Persze a "majd meglátjuk" érvényesül itt is. De Jimbei is lehet még ellenség Mermaid Island-en, főleg ha Arlong-al kapcsolatos a dolog.

Ha logikázni akarunk amúgy, Crocodile-t sose fogadná el a crew, főleg Robin nem, és a szándékai gonoszak. Boa ott maradt Kuja-n. Jimbei pedig gyak a fő szereplője a következő Island-nak ahová mennek. Add össze.
Teljesen igazad van, Jimbei még biztosan fontos lesz, Croco szövetségesként jó volt, de ennyi. Boa-val kapcsolatos aggályaimat pedig már az anime résszel foglalkozó első hozzászólásomban leírtam, hogy miért nem elképzelhető már a csatlakozása (lásd. [spoiler] 598-as manga fejezet[/spoiler] + túl sok filler jelenet eddig az anime-ben, ami pont a rajongók elképzeléseinek /vágyainak / kívánságainak volt megfelelő)


Egyre inkább hajlok egy teljesen új karakter (esetleg karakterek) felé, lepjen meg minket Oda.
De őszintén szólva, egyelőre inkább a csapatot akarom együtt látni végre...

blackronin

#2051
470: ez a rész nagyon jó volt. (8,5 / 10)
Okés art és folyamatos animáció, tartalmas filler cuccok (még a Hancock-os rész is élvezhető) és sok akció, meg persze Buggy is végre vicces volt újra.
A Galaxy Wink sokkal jobb volt most, miért nem lehetett ilyen a múltkori részben?  :confused: (ott túlzottan elnyújtották szerintem)
Mihawk új szinkronszínésze végre bizonyított, most már teljesen elégedett vagyok vele, örülök hogy őt választották Mihawk szerepére (Sajnos Ouno már biztosan nem fog visszatérni, túl öreg és beteg... Ez van, sajnos.).
Hancock fanok megint kaptak egy újabb adag mennyországot: láthatták Boa és Luffy nászútját, a szürke mindennapokat (Hancock főz és hasonlók) és [spoiler]most már tényleg csak a nászéjszaka hiányzik...  :P[/spoiler]
Vista vs Mihawk jó volt (folytatódik jövő héten), Mihawk vs Jimbei is.
Ja és a Pacifisták megjövetele lazán EPIC.


A preview alapján a köv. rész szintén bíztató és minőségi, várjuk szeretettel!

LuckyDingo

Annyira nem volt jó, de elment.
És Mihawk új hangja valami iszonyatosan szar.. még csak utánozni sem próbálja a régit, helyette ilyen vontatott izé lett.. :/ Meg érdekes, hogy mindent kettészel, csak Luffy-ra hat bludgeon dmgként a slice skill.. XD

Boa most kezd uncsi lenni, Buggy már régóta bekerült a képzeletbeli Death Note-omba..

blackronin

Új címek:

[spoiler]
471 「殲滅作戦始動 パシフィスタ軍団の威力」
Annihilation Strategy Starts – Power of Pacifista Corps
出口としお Toshio DEGUCHI

472 「赤犬の謀略!おとしいれられた白ひげ」
Akainu's Stratagem! – Framed Whitebead
中谷友紀子 Yukiko NAKATANI

473 「包囲作戦作動!白ひげ海賊団絶体絶命!!」
Siege Strategy Woks! – Whitebeard Pirates in Crisis!!
久田和也 Kazuya HISADA

474 「処刑執行命令下る 包囲壁を突破せよ!」
Execution Order Issued – Break Through the Siege!
井上栄作 Eisaku INOUE
[/spoiler]

Marad a 1 fejezet = 1 rész felállás, s szerencsére továbbra sincs nyoma Tate-nek...  :D

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-10-11, 15:13:55
Új címek:

[spoiler]
471 「殲滅作戦始動 パシフィスタ軍団の威力」
Annihilation Strategy Starts – Power of Pacifista Corps
出口としお Toshio DEGUCHI

472 「赤犬の謀略!おとしいれられた白ひげ」
Akainu's Stratagem! – Framed Whitebead
中谷友紀子 Yukiko NAKATANI

473 「包囲作戦作動!白ひげ海賊団絶体絶命!!」
Siege Strategy Woks! – Whitebeard Pirates in Crisis!!
久田和也 Kazuya HISADA

474 「処刑執行命令下る 包囲壁を突破せよ!」
Execution Order Issued – Break Through the Siege!
井上栄作 Eisaku INOUE
[/spoiler]

Marad a 1 fejezet = 1 rész felállás, s szerencsére továbbra sincs nyoma Tate-nek...  :D
Figy Tate a végét kapja majd meg, lehetőleg a legdrámaibb részeit a warnak.. :D

blackronin

471: ez a rész nagyon ütött!
Pacifista csapatok jól nekimentek a kalózoknak, sok remek filler harcot is beraktak, Squardo jelenete ugyanolyan keményen ütött, mint a mangában. (vagy talán még jobban)
Mihawk vs Vista is jó volt.
Ez a rész lazán 9 pont nálam.

Jövő hét pedig megint jónak ígérkezik, minőségi az art.
Csak így tovább Toei!

LuckyDingo

4 pont... unalmas volt és csak az utolsó 1 percért volt köbö érdemes megnézni...

blackronin

#2057
Kijött a Strong World movie a yibis-től!
Én már szedem...  :D
Ugye ez a Blueray-es változat alapján készült így benne van az egyetlen extra jelenet is a végén.

blackronin

472: EPIC

A jövő hét pedig maga az álom!  :smile:
Minőségi graf, WB szétveri a népet.
Már alig várom!  :whoah:

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-10-24, 10:14:17
472: EPIC
[spoiler][/spoiler]
Szerintem meg piece of shit... in high quality..
Egy rakat wattafak fej jó hosszan, Squard pofázik fél óráig... bullshitet, meg a végén WB SMASH és elindul.. oszt szevasz ennyi a rész. Zéró cselekmény, csak dumadumaduma... mi ez? Dragon Ball Z? :D
Hagyom a fenébe az animét, mert sikerült annyira elcseszni, hogy erre nem éri meg várni 1 hetet.. túl lassú, túl vontatott, túl semmilyen. Basszus ha nem tudják kitölteni, akkor menjen 2 hetente... vagy havonta 50 percben de minőségi és cselekménydús formában.

blackronin

#2060
Quote from: LuckyDingo on 2010-10-24, 12:57:57
Quote from: blackronin on 2010-10-24, 10:14:17
472: EPIC
[spoiler][/spoiler]
Szerintem meg piece of shit... in high quality..
Egy rakat wattafak fej jó hosszan, Squard pofázik fél óráig... bullshitet, meg a végén WB SMASH és elindul.. oszt szevasz ennyi a rész. Zéró cselekmény, csak dumadumaduma... mi ez? Dragon Ball Z? :D
Hagyom a fenébe az animét, mert sikerült annyira elcseszni, hogy erre nem éri meg várni 1 hetet.. túl lassú, túl vontatott, túl semmilyen. Basszus ha nem tudják kitölteni, akkor menjen 2 hetente... vagy havonta 50 percben de minőségi és cselekménydús formában.
Ha nem jön be, akkor hagyjad.
Tényleg nem kell erőltetni.
Neked még ott van egy esetleg movie feldolgozás lehetősége, reménykedj abban, hátha összejön. (nekem is bejönne mondjuk)

Nekem tetszik és elégedett vagyok vele eddig. Így én nézem tovább.
Tudom, hogy bizonyos helyeken lehetne jobb is a cselekmény pacing-je és az art/animáció, de ilyen feltételek mellett (tartani kell az 1 rész = 1 fejezet arányt, alacsony költségvetés, túlterhelt animátorok, szoros határidők) ennyit lehet kihozni.
Szerintem még a Marinefold arc egész jól áll a minőség terén, bár a pacing már más tészta, nem nagyon van nagyon gagyi rész, a legtöbb rész lazán eléri a jó szintet.

Hiába akarnál te 2 hetente vagy 3 hetente egy "normális" részt, ha a fanok 95 % azt mondaná, hogy "Én OP-t akarok minden héten!"...
Szerinted kire hallgatnának?
Rád és az 5 %-ra, vagy a maradék 95 %-ra?

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2010-10-24, 13:34:23
Hiába akarnál te 2 hetente vagy 3 hetente egy "normális" részt, ha a fanok 95 % azt mondaná, hogy "Én OP-t akarok minden héten!"...
Szerinted kire hallgatnának?
Rád és az 5 %-ra, vagy a maradék 95 %-ra?
Az egész pozicionálás kérdése.. ha a One Piecet prémium terméknek szeretnék eladni, akkor jó minőségben havonta is lenne ilyen sikeres, ha nem jobban. Ez most a szegények animéje szegényektől feeling.

Amúgy a fanok 95%-a elég idióta lehet, ha ezt a szart akarják minden héten XD Nem is idióta.. inkább igénytelen.. :S

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2010-10-24, 13:55:38
Amúgy a fanok 95%-a elég idióta lehet, ha ezt a szart akarják minden héten XD Nem is idióta.. inkább igénytelen.. :S
Egyébként én ki tudnám bírni azt a 2 vagy 3 hetet, hiszen tudnám hogy minőséget kapok.
A Hellsing-et is mindig kivárom, meg majd valószínűleg a Berserk-et is, ha elindul.
Lehet hogy nem szoknám meg elsőre a rendszert, panaszkodnák is miatta biztos, de ha látnám az eredményét, akkor egy idő után elhallgatnék és örülnék annak, amit kapok.

Kraivan

Én már belenyugodtam h ez lesz.
Az 1 manga 1 anime jó lenne, de nem így. Ahhoz kéne valami képzelőerő is vagy egy rendes producer.

Mai résznél is reggelizek, és pár perc múlva az az érzésem támad h mintha kihagytam volna, mert eltelt 6 perc az animeből, de nem történt semmi.

Blackroninról meg kezdem tényleg azt hinni hogy fizetett reklám.  :hehe: mindegyik részt az elmúlt hétben 8+ra értékeled a 10es skálán, ami sztem végig 3-4 volt.

Rajzban jó és szép, de iylen cselekménnyel nem reggel kéne feltenni a netre, hanem este 11-re jó éjt animenek.

Komlyan merengek azon, hogy le kéne szedni egy filmszerkesztő programot, és az egész arc-ot összevágni rendesen és azt feltenni a netre. :D
A vágás a kisebb probléma... a zenét igazítani alá számomra magas.

blackronin

#2064
Quote from: Kraivan on 2010-10-24, 19:04:43
Blackroninról meg kezdem tényleg azt hinni hogy fizetett reklám.  :hehe: mindegyik részt az elmúlt hétben 8+ra értékeled a 10es skálán, ami sztem végig 3-4 volt.
Egyéni véleményemet írom le csak, nekem valóban bejöttek a részek.
Persze, hogy én is örülnék annak, ha folyamatosabb, egybefüggőbb részek lennének és nem erőltetnék állandóan az 1 rész = 1 fejezet arányt.

Sajnos egészen a [spoiler]timeskip-ig[/spoiler] esély sincs arra, hogy fillert rakjanak be, és ezzel időt nyerjenek.
Utána viszont jöhet majd a [spoiler]2 év non-stop filler marathon, rengeteg Boa-Luffy jelenettel, edzésekkel, Usopp hősies küzdelme a növényekkel, Franky mérnöktanfolyamával, Buggy és csapatának "stand-up comedy" turnéjával, Nami "mekkorát nőtt a mellem, mióta legutóbb mértem" specialokkal, Perona és Zoro kalandjaival, Sanji menekülése az okamak elől, Brook világkörüli koncertsorozata, stb. részekkel... Gondolom mindenki erre vágyik, nemde?  :P[/spoiler]

Junchi

Nah, hát véleményem eddig az animéről 106 epizód begyűrése után: http://junchidono.wordpress.com/2010/10/30/one-piece-tul-a-szazhatodik-reszen-cimszavakban/

blackronin

Quote from: Junchi on 2010-10-30, 19:59:49
Nah, hát véleményem eddig az animéről 106 epizód begyűrése után: http://junchidono.wordpress.com/2010/10/30/one-piece-tul-a-szazhatodik-reszen-cimszavakban/
You have fallen to the dark side...
The end is nigh!
Bruhahahaha!  :__devil:

And the best is yet to come!  ::)

Kassh

Quote from: Junchi on 2010-10-30, 19:59:49
Nah, hát véleményem eddig az animéről 106 epizód begyűrése után: http://junchidono.wordpress.com/2010/10/30/one-piece-tul-a-szazhatodik-reszen-cimszavakban/
"Bleach-től viszont elmarad. :P "

blackronin

#2068
Quote from: Kassh on 2010-10-30, 22:16:05
Quote from: Junchi on 2010-10-30, 19:59:49
Nah, hát véleményem eddig az animéről 106 epizód begyűrése után: http://junchidono.wordpress.com/2010/10/30/one-piece-tul-a-szazhatodik-reszen-cimszavakban/
"Bleach-től viszont elmarad. :P "

Bocsánatot kérek tőled, Junchi, de amikor leírtad a "Bleach-től viszont elmarad." mondatot, akkor nekem is az volt a reakcióm, mint Kassh-nek.
Köszönöm, Kassh.
A képed ÜTÖTT.  :jee:


Mindenesetre minden elismerésem neked, Junchi, mert nem csak pofáztál, hanem elkezdted nézni az OP-t, hogy te is véleményt alkoss róla.
És tök mindegy, hogy mi lesz a végső ítéleted, akkor is korrektül álltál hozzá a dologhoz!
Respect!  :smile:


edit: 473-as kijött!
Tetszett a rész, semmi komoly kivetnivalót nem találtam benne.
WB megmutatta, hogy kell helyretenni a népet.
8/10.

A jövő hét pedig gyilkos lesz...  :lazza:

Kraivan

Animáció jó, látvány megszokott, kár h az egész rész leírható abból, hogy WB leugrott, csinált egy rengést és felemelkedett a fal.

Ez már nem a "csináljunk egy mondatból részt", hanem lassan átesik a 20 perces forgatókönyv egy tőmondatba.