Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

blackronin

#2130
Quote from: Kraivan on 2011-01-16, 09:39:43
Az előző részt jól megcsinálták. Belefért az a provokáció. Buggy hülyesége nélkül meglettem volna, de szódával az is elment. Az én tűrőképességembe vígan belefért az a pár jelenet.

Ám EZ amit most csináltak?
Na ez az epic fail.
- a cannontrashfillerek csodálkoznak h pár ágyúval nem tudnak egy híres logia admirális megfogni?
- a dokijelenet fölösleges nyújtáas Iva nyaggatásával...
- mindez úgy felvezetve h Akainu benyögje h "odanézzetek lol" (ami tudom h benne volt a mangában de nem így)
- meg Luffy miért került másfél méterrel hátrébb amikor Ace előrehasalt?

meg ha már drámai fillert akarnak, akkor azt a pár kardösszecsapást Luffy-Ace jelenet mögött lehetett volna slow motionba. Mellékesen azok az összecsapások sehol se voltak az orvosjelenetnek köszönhetően. A mangában is a kalózok sétálnak el gyászosan.
Ez a rész rendben volt.
Megvolt a dráma és tényleg megható volt.


Semmiféle epic fail meg hasonlók!
A múlt heti rész... Na azt elcseszték, de a mostanit nem.

Csak a következők zavartak: (amiket te is jól észrevettél)
Quote
- a cannontrashfillerek csodálkoznak h pár ágyúval nem tudnak egy híres logia admirális megfogni?
- meg Luffy miért került másfél méterrel hátrébb amikor Ace előrehasalt?

meg ha már drámai fillert akarnak, akkor azt a pár kardösszecsapást Luffy-Ace jelenet mögött lehetett volna slow motionba.
Ezek a kis dolgok kicsit gagyik voltak, de nem tették tönkre a részt.
(slow motion harcok voltak azért, amik hangulatosak is, csak az elején volt zavaró a normál idejű háttércsaták)
Iva és a dokis jelenet oké volt, nem értem hogy miért érezted elnyújtottnak...

Luffy és Ace szinkronszínésze remek munkát végzett, jobban átjött mint a mangában a mondanivaló. (bár ott se volt rossz)
Akainu pedig egy igazi szemétláda, ami remekül áll neki.  :D

Kraivan

QuoteIva és a dokis jelenet oké volt, nem értem hogy miért érezted elnyújtottnak...
Ace ott fetreng egy ökölnyi méretű lyukkal a testén. Egy darab szén van a teste közepén. Minden kalóz ott áll , tudják h nincs esély a felépülésre. Ezt bozonyítja a szertefoszlott vivre card is.

Bár egy admirális áll Ace és Luffy-tól úgy 3 méterre akit Jinbei igyekszik minden erejével megállítani, mintha mi sem történne besétál a doki, mintha épp egy kórházi jelenet lenne ahol a négy fal eltakarna minden rosszat a külvilágból. Csak itt nincs fal, és a külvilág egy háborús mező, és mindenki feladata épp a menekvés lenne. Főleg úgy h az admirális liheg épp a tarkójukra. De a doki odasétál... Még kicist lehordja Luffyt h "jóvanmár ittvagyoknah" majd a szokásos néma csend (ami önmagában nem rossz de az előbb említett körülmények miatt röhejes
Majd iva-t is bele kellett vonni a dologba további egy percet adni ennek a komádiának így.

De eszem ágában sincs meggyőzni téged h ez rossz.
Eltelt már annyi fórumos hsz, h tudjam ami szted jó az sztem rossz, ami szted pocsék az számomra jó.

Chronus

#2132
Egy-két jelenet jó volt. Pl magma fasz terminátoros kiballagása a tűzből. A legjobb a vége amikor csak Ace lihegését hallani, és minden más szürke és mozdulatlan. A többi underwhelming. A legvégén Luffy szájtátása még röhejesebb volt, mint a mangában (negatív értelemben vége). Az időhúzásokat sokalltam. Emészthető, de a sokadik underwhelming rész után már nem érdemel kifogást az évad.


LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2011-01-16, 20:54:42
A legvégén Luffy szájtátása még röhejesebb volt, mint a mangában (negatív értelemben vége).
Azt a részt vártam a legjobban... úgy voltam vele, hogy avatarnak remek lesz, de a mellé biggyesztett elkeseredett sírásféleség elvette tőle a kedvem... :XD

blackronin

#2134
Quote from: Kraivan on 2011-01-16, 20:42:35
QuoteIva és a dokis jelenet oké volt, nem értem hogy miért érezted elnyújtottnak...
Ace ott fetreng egy ökölnyi méretű lyukkal a testén. Egy darab szén van a teste közepén. Minden kalóz ott áll , tudják h nincs esély a felépülésre. Ezt bozonyítja a szertefoszlott vivre card is.

Bár egy admirális áll Ace és Luffy-tól úgy 3 méterre akit Jinbei igyekszik minden erejével megállítani, mintha mi sem történne besétál a doki, mintha épp egy kórházi jelenet lenne ahol a négy fal eltakarna minden rosszat a külvilágból. Csak itt nincs fal, és a külvilág egy háborús mező, és mindenki feladata épp a menekvés lenne. Főleg úgy h az admirális liheg épp a tarkójukra. De a doki odasétál... Még kicist lehordja Luffyt h "jóvanmár ittvagyoknah" majd a szokásos néma csend (ami önmagában nem rossz de az előbb említett körülmények miatt röhejes
Majd iva-t is bele kellett vonni a dologba további egy percet adni ennek a komádiának így.
Valószínűleg nem kötött le a rész akkor, ha neked volt ennyi mindenen gondolkodni...  ^^"
Én kicsit furcsáltam, hogy egy kicsit lassú a tempó, de ismerve a mangát, sajnos elég nehéz jól átültetni egy olyan oldalt az anime-be, ahol rengeteg szöveg van és nem lehet ledarálni pár másodperc alatt, s ilyenkor jönnek ezek a "háttérbe megy valami, de szinte csak a szöveg elmondására várunk" típusú jelenetek.
El kell viselni.

Quote from: Kraivan on 2011-01-16, 20:42:35
De eszem ágában sincs meggyőzni téged h ez rossz.
Eltelt már annyi fórumos hsz, h tudjam ami szted jó az sztem rossz, ami szted pocsék az számomra jó.
Nem is értem, hogy ez miért jön ki mindig így...  ^^"
Én aztán tényleg nem úgy reagálok a részre ÁLTALÁBAN (ugye most kivételt tettem, de talán volt ilyen régen is párszor), hogy éppen ellentmondjon neked. Csak leírom és kész. Aztán meglepődök, hogy te mindig az ellentétét írod le annak amit én írtam.
Fura helyzet, de ez van.

Quote from: Chronus on 2011-01-16, 20:54:42
Egy-két jelenet jó volt. Pl magma fasz terminátoros kiballagása a tűzből. A legjobb a vége amikor csak Ace lihegését hallani, és minden más szürke és mozdulatlan. A többi underwhelming. A legvégén Luffy szájtátása még röhejesebb volt, mint a mangában (negatív értelemben vége). Az időhúzásokat sokalltam. Emészthető, de a sokadik underwhelming rész után már nem érdemel kifogást az évad.
Köszönöm a kritikát, csodálom hogy egyáltalán nézed a sorozatot, ha ennyire minden "underwhelming"...  :P


A lényeg: (ha érdekel valakit)
[spoiler]Minden hiba a már ismert okoknak köszönhető: kevés pénz, 1 fejezet = 1 rész, hülye rendezés.
Ennyi. Én annyit tettem, hogy elfogadtam a helyzetet.
Ezért tűnhet úgy számotokra, hogy nekem "minden bejön, ami OP, tök mindegy hogy mit kapunk", de nem így van.
Ilyen feltételek mellett ennyit lehet megvalósítani a Toei studióban.
És sajnos nem várható változás ezen a téren.

Én is szeretném, ha minden tökéletes lenne, de nem én vagyok a főnök és nem enyém a stúdió és nem csak OP van a világon, hogy mindenki azzal foglalkozzon.

Leírom persze, ha valami nagyon zavar, de mást nem tehetek.
[/spoiler]

Bishop

483: Most komolyan fel voltam készülve a legrosszabbra, már mondtam is magamba hogy tuti hogy minden hibát kiszúrok most hogy így kiemelte mindenki. De semmi, szerintem egy jó rész volt, hangulatos, semmi eget rengető nem volt. Nem éreztem húzásnak az egészet. Akainu-t nem tudták megölni de nem volt egy Captain Obvious sem, annyit beszóltak hogy egy szörny de ennyi. Luffy reakciója is teljesen természetesnek tünt, nem hitte el ami történt, ezért is akarta hogy az orvos csináljon valamit, meg Iva. Az orvos se volt idegesítő odament semmi olyat nem éreztem amiket írtatok. Megmondta hogy nem lehet és ennyi. Garp jelenet megint Win sokat nőt a szememben ebbe az arcba. Grafika is oké volt flashbackek is, a végén Luffy feje, kicsit fura lett de úgy nem tudom eldönteni hogy rossz vagy oké. Mármint nem volt elrajzolva, az lett kicsit idegesítő hogy furán mozgott feje, de ez is természetes szinte öklendezett a sírástól. Tényleg nem tudok rosszat mondani rá, pedig én aztán mindig kritikusan nézem az animet.

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-01-18, 17:34:00
483: Most komolyan fel voltam készülve a legrosszabbra, már mondtam is magamba hogy tuti hogy minden hibát kiszúrok most hogy így kiemelte mindenki. De semmi, szerintem egy jó rész volt, hangulatos, semmi eget rengető nem volt. Nem éreztem húzásnak az egészet. Akainu-t nem tudták megölni de nem volt egy Captain Obvious sem, annyit beszóltak hogy egy szörny de ennyi. Luffy reakciója is teljesen természetesnek tünt, nem hitte el ami történt, ezért is akarta hogy az orvos csináljon valamit, meg Iva. Az orvos se volt idegesítő odament semmi olyat nem éreztem amiket írtatok. Megmondta hogy nem lehet és ennyi. Garp jelenet megint Win sokat nőt a szememben ebbe az arcba. Grafika is oké volt flashbackek is, a végén Luffy feje, kicsit fura lett de úgy nem tudom eldönteni hogy rossz vagy oké. Mármint nem volt elrajzolva, az lett kicsit idegesítő hogy furán mozgott feje, de ez is természetes szinte öklendezett a sírástól. Tényleg nem tudok rosszat mondani rá, pedig én aztán mindig kritikusan nézem az animet.
Szeretném jelezni, hogy nem beszéltünk össze.  :P

blackronin

#2137
484:
Nagyon rendben volt a rész, 2 db apró hülyeséggel...

[spoiler]
1. WB nem veszti el a fél arcát, helyette kap még egy lyukat Akainu-tól.
Ami legalább azért jó, mert nem a bajuszának elvesztésébe hal bele.  :P
De be kell hogy valljam, hogy a manga elég brutális, ugyanis kb. ez történt


2. WB vs Akainu harc jó volt, csak az volt furcsa ahogy WB "feldobta" Akainu-t mint egy teniszlabdát és a quake támadással utána kapta telibe... Kicsit vicces, hogy ezt Akainu csak tűri türelmesen, bár előtte azért kapott egy kellemes földrecsapást, így annyira nem vészes.
[/spoiler]

Persze a rész csattanója a
[spoiler]BB és a haverjainak megjelenése, akik mind remekül néznek kis és még a szikronszínészeik is jók![/spoiler]

Ja és jövő hét EPIC!


Bishop

484: EPIC nagyon bejött...na jó volt egy két dolog ami nem de most ezektől el akarok tekinteni  ^^" A hangulat a harc minden jó volt! Luffy összeomlása +1 Marco monológja +1 WB vs AKainu +10, biztos csak azért mert utálom Akainut mint a szart de az a rész mikor WB mögé terem az a feeling. Kb olyan érzésem volt mint mangaba hogy WB valaki olyan akit nem szeretnél felhúzni, aztán ahogy szabályosan földbe trancsírozta Akainut  :whoah: Aztán Marineford kettészakadása +1 Majd Marco mondata hogy hagy legyen olyan önző hogy még vele marad egy kicsit +5 Aztán BB megjelenése +5
Direkt nem írom már a hibákat, túl sokat panaszkodott mindenki mostanában és nem is tudom mikor volt utoljára igazán epic rész, de ez szerintem az volt!
Legyen csak 9,5/10 hogy a nagyon kukacoskodók ne mondják hogy elfogult vagyok  :D

blackronin

485: OPIC.

Jobb volt, mint a mangában, pedig már ott is fantasztikus volt!
11/10.  :P

LuckyDingo

Jah jó rész volt. Különösen tetszett, ahogyan gyepálták WB-t.
Mondjuk ha szőrszálhasogatónak kellene lennem, kicsit érdekes, hogy egy egylövetű pisztoly, hogyan tud többször lőni újratöltés nélkül. :D De ez legyen a legnagyobb gond.

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2011-01-30, 13:22:26
Mondjuk ha szőrszálhasogatónak kellene lennem, kicsit érdekes, hogy egy egylövetű pisztoly, hogyan tud többször lőni újratöltés nélkül. :D De ez legyen a legnagyobb gond.

Ez blackronin dolga lenne, de ha jól hallottam (valamikor anno) mintha Oda mondta volna az egyik interviewben, hogy a One Piece-es fegyverek csak design/kinézet szerint egylövetűek. A franc tudja már milyen mechanizmus volt belemagyarázva, de megvan a handwave. Btw, ez izgalmas, hogy ez neked most tűnt fel, mikor kb az anime legelső része óta ilyen minden fegyver, ez nekem az első "hülyeség" volt ami feltűnt. :P

Amúgy tényleg jó volt a rész.
Az a két hülye lyuk ne lenne WB hasán, adnék rá egy 9/10-et. Még időhúzás se volt.

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2011-01-30, 13:37:36
Quote from: LuckyDingo on 2011-01-30, 13:22:26
Mondjuk ha szőrszálhasogatónak kellene lennem, kicsit érdekes, hogy egy egylövetű pisztoly, hogyan tud többször lőni újratöltés nélkül. :D De ez legyen a legnagyobb gond.

Ez blackronin dolga lenne, de ha jól hallottam (valamikor anno) mintha Oda mondta volna az egyik interviewben, hogy a One Piece-es fegyverek csak design/kinézet szerint egylövetűek. A franc tudja már milyen mechanizmus volt belemagyarázva, de megvan a handwave. Btw, ez izgalmas, hogy ez neked most tűnt fel, mikor kb az anime legelső része óta ilyen minden fegyver, ez nekem az első "hülyeség" volt ami feltűnt. :P

Amúgy tényleg jó volt a rész.
Az a két hülye lyuk ne lenne WB hasán, adnék rá egy 9/10-et. Még időhúzás se volt.

Nem most tűnt fel :D Csak párszor újraéltem az élményt. Pölö a 10-es movieban is.. meg most itt, ahogy BB veszetten lövöldözik egy olyan fegyóval, amibe hacsak nem varázsgolyókat töltöttek, egynél több nem fér XD Ezt nem lehet rendesen megmagyarázni. Még Oda se tudja, de mindegy, mondom, ez legyen a legnagyobb gáz. XD

blackronin

Történelmi pillanat:
Blackronin, Chronus és LuckyDingo szerint is jó volt a rész.


Tessék bekönyvjelzőzni!  :D

Quote from: Chronus on 2011-01-30, 13:37:36
Az a két hülye lyuk ne lenne WB hasán, adnék rá egy 9/10-et. Még időhúzás se volt.
Itt dönteni kellett a stúdiónak:
Bevállalnak egy igen horror kinézetű, félfejű WB-t (akinél még az agyvelő is látszik, s a bal szeme is szétment + akiből folyamatosan ömlik a vér), s ezzel kihívva a sorsot és a gyengébb idegzetű emberek panaszáradatát
VAGY
A 2 lyuk a mellkason, s egy viszonlyag ép fejjel rendelkező WB, ami még elfogadható.
(a múlt heti résznél örültem annak, hogy a 2 lyuk mellett döntöttek, igaz hogy a mangában nem így volt, de legalább WB nemcsak a fél bajuszát veszítette el, mert ha csak annyit csináltak volna, akkor az tényleg röhejes... A 2 lyuk valami kompenzációnak is felfogható a fél fej ellenében)

Chronus

Nem az a gond. Legyen vérben áztatott hasa, vagy legyen csak lehorzsolva, nem bánom, hozzászoktam a cenzúrához. A két lyuk hangulatrombolóan gagyin nézett ki, mintha a WB egy kilyuggatott kartondoboz lett volna. Én az anime meg a realizmus kapcsolatát már akkor feladtam mikor először hallottam a kéz ökölbeszorításának gumiszerű hangját, mintha mindenki műanyagból készült volna, és az se ma volt már, de azért ez egy kicsit már sok volt.

Junchi

Ha már puskák/etc: Igazából az egész animében nem lehet komolyan venni semmilyen lőfegyvert, legyen az akár standard golyót lövő puska, ágyú vagy bánom is én...

Szal az egy dolog, hogy mindenki géppisztolynak használja, de
1) komoly sérülést nem lehet velük okozni,
2) eltalálni csak közvetlen közelről lehet vele valakit és úgy se mindig (főleg akkor volt ez piszok vicces, mikor ott áll vagy három tucat karakter a kingbullok tetején és egyik nyomorult haditengerész sem képes eltalálni őket egyik "géppisztollyal" se), Sanji pölö rendszerint átverekedi magát a legtöbb golyózáporon, mint ahogy Zoro is...

Másik, amit szintén nem tudok hova rakni, azok a robbanások, amik a Bleach-hez hasonlóan komolyabb károkat itt sem tudnak okozni.

Chronus

#2146
Quote from: Junchi on 2011-01-30, 20:21:06Másik, amit szintén nem tudok hova rakni, azok a robbanások, amik a Bleach-hez hasonlóan komolyabb károkat itt sem tudnak okozni.

Bleachben nem igazán attól függ, hogy egy támadás mennyire erős volt, hogy mekkora az effekt, "reálisan" mekkora lenne az ereje, hanem hogy milyen erős volt aki okozta, és milyen erős aki elszenvedte. Tényleges powerlevelelről van szó, olyan RPGs-en. Reiatsu =mana/hp gyakorlatilag. A robbanások is az esetek többségében ugyanolyan hatékonyak, mint a karcsapás, a kido, meg a többi. Látszólag semennyire, de "fogy tőle a HP", aztán egyszer csak elfogy, és elhullik az ellen.

Squazee2005

Bepótoltam az utóbbi két részt, és hát... fantasztikusak lettek, nekem egy rossz szavam sincs. Minden jó volt A-tól Z-ig, ritkaság ez is, meg kell becsülni. Örülök, hogy WB halála megkapta a megfelelő minőséget.

blackronin

486: jó rész volt.

Jövő hét jöhet!

blackronin

Új címek:
[spoiler]
487 "Akainu's Tenacity! The Fist of Magma Attacks Luffy" February 13, 2011
488 "A Desperate Cry - Seconds of Valor that Change Destiny" February 20, 2011
489 "Enter Shanks! The Ultimate War Ends at Last" March 6, 2011
[/spoiler]

Nincs rész február 27-én.

Egyébként ha valakit érdekel, akkor így fognak majd jönni a részek (vagyis hogy melyik fejezetet foglalja majd magába, ha marad az 1 fejezet = 1 rész dolog)
[spoiler]
Episode #490: Chapter #581.
#491: #582.
#492: #583.
#493: #584.
#494: #585.
#495: #586.
#496: #587.
#497: #588.
#498: #589.
#499: #590.
#500: #591.
#501: #592.
#502: #593.
#503: #594.
#504: #595.
#505: #596.
#506: #597.
#507: #598.
#508: #599.
#509: #600.
#510: #601.
#511: #602.
#512: #603.
#513: #604.
#514: #605.
#515: #606.
#516: #607.
#517: #608.
#518: #609.
#519: #610.
#520: #611.
#521: #612.
#522: #613.
#523: #614.
#524: #615 (next week's chapter).

De nagyon sokan abban reménykednek, hogy az 597-es fejezet (timeskip előtt) után egy hosszú filler arc jön, hogy a manga kicsit elhúzzon, s akkor talán visszatérhetünk a 1,5-2 chapter = 1 episode felálláshoz.
[/spoiler]

chilip

nostalgia goooooogle :D mikor nem volt internet itthon és RTL 2-n néztem :D

blackronin

Quote from: chilip on 2011-02-12, 01:53:01
nostalgia goooooogle :D mikor nem volt internet itthon és RTL 2-n néztem :D
Nálam is ott kezdődött minden...
Szép idők voltak!

Bishop

Ha már megnéztem megnéztem újra az eredetit, és most vettem észre hogy a német verzióban tükrözve van minden

LuckyDingo

Quote from: Bishop on 2011-02-12, 17:51:52
Ha már megnéztem megnéztem újra az eredetit, és most vettem észre hogy a német verzióban tükrözve van minden
Sztem az a youtube miatt van. :D

blackronin

487: jó rész volt!
Voltak benne jól megcsinált részek is bőven.

Jövő hét megint ígéretesnek tűnik.

Bishop

#2155
Hát jobb volt mint az előző az tuti.  Jöhet a lezárás aztán remélem gyorsan vége lesz a flashbacknek és nem kínoznak minket itt májusig hanem áprilisban már time jump lesz.

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-02-15, 14:14:05
Hát jobb volt mint az előző az tuti.  Jöhet a lezárás aztán remélem gyorsan vége lesz a flashbacknek és nem kínoznak minket itt májusig hanem áprilisban már time jump lesz.
Nem akarlak elkeseríteni, de itt semmilyen timeskip nem lesz a közeljövőben...
Sok filler jön, hiszen hogyan akarjátok, hogy visszatárjünk az emészthetőbb 1,5 - 2 fejezet arányhoz, ha nem raknak be fillereket?
Egyszerre nem jöhet össze mindkettő.
Szóval én már felkészültem rengeteg "ST whereabouts" és "Boa Hancock",  meg stb. féle filler részekre.

Bishop

Én is számítok fillerre, de ha a wart át kellet szenvedni az 1 chapter 1 rész filozófiával akkor ezek után elég pofátlanság lenne fillerezni. Vagy legyünk túl legalább a flashbacken és utána úgy fillerezik ahogy akarják.

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-02-15, 14:29:16
Én is számítok fillerre, de ha a wart át kellet szenvedni az 1 chapter 1 rész filozófiával akkor ezek után elég pofátlanság lenne fillerezni. Vagy legyünk túl legalább a flashbacken és utána úgy fillerezik ahogy akarják.
Szerintem az 597-es fejezetig marad a 1 fejezet = 1 rész arány, majd utána jönnek a fillerek.
Vagy lehet, hogy pont úgy hozzák ki, hogy az 500-ik résszel befejeződik a sorozat, s kapunk egy OP shippuden-t...  :P
S akkor kezdhetik előlről a számozást.

Bishop

Remélem nem lesz semmi elölről számozás. Jó ez így ahogy van nem kell minden kerek számnak értelmet adni