Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Csinálják meg a coverstorykat animébe az elejétől.. nem is filler és volt is benne pár egész jó. :XD Aztán Sabot ie elhúzhatják.. bár azt az mangában is utáltam. :D Kis kreativitással lehet ötletet meríteni color spreadekből is. Vlaszeg egyik sem történik meg... kivéve a flashback elhúzása, mert annak le kell mennie filler előtt imho.. :D

Bandita ^^

Kérhetek egy kis HELP!-et?

Csak úgy 2 hete kezdtem el nézni a sorozatot, és teljesen magába szippantott. Most tartok a 155. résznél :P
Láttam egy amv-t ami nagyon megtetszett, de olyan volt benne, amit nem tudtam hova lehelyezni:
[spoiler]Amikor Luffy-ék visszatérek a pihiből 2 év után és belebotlanak a másolatokba, az kb. hányadik résznél van?[/spoiler]

Előre is köszi... :)
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

blackronin

Quote from: Bandita ^^ on 2011-02-18, 13:02:32
Kérhetek egy kis HELP!-et?

Csak úgy 2 hete kezdtem el nézni a sorozatot, és teljesen magába szippantott. Most tartok a 155. résznél :P
Láttam egy amv-t ami nagyon megtetszett, de olyan volt benne, amit nem tudtam hova lehelyezni:
[spoiler]Amikor Luffy-ék visszatérek a pihiből 2 év után és belebotlanak a másolatokba, az kb. hányadik résznél van?[/spoiler]

Előre is köszi... :)
Egy újabb lelkes OP rajongó született. Helyes.  :smile:

De van egy rossz hírem sajnos!
[spoiler]
Az anime csak a 578-as fejezetnél tart, a Timeskip az 597-es után jön, s a Fake SH csapat is...
Mi is látni szeretnénk már őket.  :D
[/spoiler]

Bandita ^^

Quote from: blackronin on 2011-02-18, 13:13:56
Quote from: Bandita ^^ on 2011-02-18, 13:02:32
Kérhetek egy kis HELP!-et?

Csak úgy 2 hete kezdtem el nézni a sorozatot, és teljesen magába szippantott. Most tartok a 155. résznél :P
Láttam egy amv-t ami nagyon megtetszett, de olyan volt benne, amit nem tudtam hova lehelyezni:
[spoiler]Amikor Luffy-ék visszatérek a pihiből 2 év után és belebotlanak a másolatokba, az kb. hányadik résznél van?[/spoiler]

Előre is köszi... :)
Egy újabb lelkes OP rajongó született. Helyes.  :smile:

De van egy rossz hírem sajnos!
[spoiler]
Az anime csak a 578-as fejezetnél tart, a Timeskip az 597-es után jön, s a Fake SH csapat is...
Mi is látni szeretnénk már őket.  :D
[/spoiler]

Oh... Hát jó...
Nem baj, van még bőven rész... Megyek és nézem is... :)
Köszi...:D
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Junchi

Quote from: Bandita ^^ on 2011-02-18, 13:02:32
Most tartok a 155. résznél :P

Akkor most tartasz az anime legszínvonalasabb, legeredetibb és legpörgősebb arc-jánál. Ó, Skypiea!

[spoiler] :3x3:[/spoiler]

Kraivan

Quote from: Junchi on 2011-02-18, 20:20:48
Quote from: Bandita ^^ on 2011-02-18, 13:02:32
Most tartok a 155. résznél :P

Akkor most tartasz az anime legszínvonalasabb, legeredetibb és legpörgősebb arc-jánál. Ó, Skypiea!

[spoiler] :3x3:[/spoiler]
A Rainbow filler arc-on már túl van. Azután Skypea hatalmas felüdülés volt.

Junchi

^Dunno, fillerből egyedül G8-at néztem, mert Leara szerint az jó. És valóban. :)

Bandita ^^

Quote from: Junchi on 2011-02-18, 21:07:20
^Dunno, fillerből egyedül G8-at néztem, mert Leara szerint az jó. És valóban. :)

Hát a Rainbow Mist nem volt valami nagy szám...  ::)
De Skypia tényleg  :whoah:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

blackronin

Quote from: Bandita ^^ on 2011-02-18, 21:43:44
Quote from: Junchi on 2011-02-18, 21:07:20
^Dunno, fillerből egyedül G8-at néztem, mert Leara szerint az jó. És valóban. :)

Hát a Rainbow Mist nem volt valami nagy szám...  ::)
De Skypia tényleg  :whoah:
És ezután csak jobb lesz!  :smile:

Bishop

Én annyit mondok hogy akkor mikor néztem semmi bajom nem volt a Skypia arcal főleg hogy egyben néztem meg szinte. Utólag látok hibákat, de azt kompenzálja egy adag nosztalgia :D
Szerintem sok jó filler volt, utóbbi időkben jöttek be a pointless idióta fillerek.

Bandita ^^

Egyelőre nagyon meg vagyok elégedve a sorozattal. Az igaz, hogy nem most kezdtem először...
Elsőre csak addig jutottam, hogy megkapták a Going Merry-t, aztán ejtettem. Akkoriban még a Naruto is meg a Bleach is izgi volt, és ez azoknál sokkal lassabban kezdődött... Már bánom, hogy akkor nem folytattam, de jobb később, mint soha.
Ha kihagytam volna ezt a sorozatot, lehet soha nem bocsájtottam volna meg magamnak... :D

Napi 15-20 rész szerintetek már fanatizmus?  :D
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

LuckyDingo

Quote from: Bandita ^^ on 2011-02-18, 22:10:18
Napi 15-20 rész szerintetek már fanatizmus?  :D

Még belefér.

Kraivan

QuoteNapi 15-20 rész szerintetek már fanatizmus?  :D
Egy j-fag, mangabuzi, súlyozottan hátrányos helyzetűekkel, casual és hc otakukkal teli fórumon?
Majd elmúlik.

[spoiler]Ha minden izgalmasabb animet megnéztél már, és csak várod a szezon új animeit, amivel kimerül heti 5-6ra az újdonságok száma  :__devil:[/spoiler]

NLZ

Teljesen normális. Szted hogy ment el az életemből 2 és fél hónap tisztán animére? :D
[reserved]

Bandita ^^

:D Még van hova fejlődni, úgyhogy hozzá is látok...
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

blackronin

488: átlagos rész, őszintén szólva várom már a lezárását a háborúnak.
Jó volt (de lehetett volna jobb is), de elég volt.



Sajnos jövő héten nincs rész.

Bishop

Ha valami neked átlagos akkor másoknak Epic, remélem ez a törvény még érvényes  :D Viszont most kivételesen megvárom a yibist, szóval még odébb van hogy látni fogom.

LuckyDingo

Nekem nem tetszett. Elhúzott volt.

Kraivan

Quote from: Bishop on 2011-02-20, 15:04:33
Ha valami neked átlagos akkor másoknak Epic, remélem ez a törvény még érvényes  :D Viszont most kivételesen megvárom a yibist, szóval még odébb van hogy látni fogom.
Ami BR szerint szar, az sokak szerint atomjó, illetve vica versa.

Amúgy nem volt rossz rész, bár Coby agóniáját hihetetlen mód elhúzták.

Cheesy

Miért van az, hogy nem bírom megunni? Sokkal rövidebb animékbe beleuntam már (többnyire 12 részesek ugye)...  ^^
December eleje fel belekezdtem, már a 211. résznél tartok és legnagyobb meglepetésemre, mindig tud újat nyújtani! Hülyén hangzik, de ha belegondolok ennyi idő alatt miken mentek keresztül és mik történtek, nekem úgy tűnik tartalmas sorozat és egyszer sem éreztem túlzott filler szagot (na jó a karakterek előzményeit leszámítva), az új bossok egyediek, de a legtöbb -mellék- karakter is.
Először azt hittem, soha nem jutnak el a Grand Line-ra, de azóta megjárták a mennyeket is :D
Félelmetesen addiktív, még ha az én 2-3 rész/éccaka fogyasztásommal számolok akkor is. Az elején az egy nap alatti 20 rész sima ügy volt :)

Azt kell mondjam fa*a sorozat ez. Pedig láttam már egysmást.

Bishop

Hát igen régi szép idők mikor még meg lehetett napi 15-20 részt nézni és nem kellet egy hetet várni egy részre ^^
Nos igen shounen műfajban messze a legjobb. Oda egy nagyon érdekes egyedi világot alakított érdekes és szerethető karakterekkel, mindig tud újat mutatni. Ha nevetni kell akkor kiröhögöd a beled rajtuk  :D Ha dráma van akkor tényleg együtt tudsz érezni velük. Volt is erről  egy kép.
[spoiler][/spoiler]
És ez szerintem elmond mindet.

Új rész: Szerintem jó volt, talán ami negatívum hogy Shanksék megjelenését nagyon ketté vágták, az amúgy is kevés szövegüket tartogathatták volna a következő részre és ott kellet volna vége legyen ahol Shanks megvédi Cobyt Akainutól. Illetve már azt hiszem megszokhattam hogy nem kapok bővebb harcot mint a manga, de annyira reménykedtem hogy kicsit kibővítik Garp+Sengoku vs BB pirates-ot. Ennél jobb hely nem is lehetett volna őket kicsit jobban megismerni. Persze nem adtak volna új infot amit a manga nem tartalmaz, de mondjuk Garp kicsit tovább verekszik sokat nem árult volna el csak hogy erős és koruk két legnagyobb Marineja ők.

blackronin

Quote from: Cheesy on 2011-02-28, 22:09:41
Miért van az, hogy nem bírom megunni? Sokkal rövidebb animékbe beleuntam már (többnyire 12 részesek ugye)...  ^^
December eleje fel belekezdtem, már a 211. résznél tartok és legnagyobb meglepetésemre, mindig tud újat nyújtani! Hülyén hangzik, de ha belegondolok ennyi idő alatt miken mentek keresztül és mik történtek, nekem úgy tűnik tartalmas sorozat és egyszer sem éreztem túlzott filler szagot (na jó a karakterek előzményeit leszámítva), az új bossok egyediek, de a legtöbb -mellék- karakter is.
Először azt hittem, soha nem jutnak el a Grand Line-ra, de azóta megjárták a mennyeket is :D
Félelmetesen addiktív, még ha az én 2-3 rész/éccaka fogyasztásommal számolok akkor is. Az elején az egy nap alatti 20 rész sima ügy volt :)

Azt kell mondjam fa*a sorozat ez. Pedig láttam már egysmást.
Üdvözöllek, Cheesy... az OP rajongók táborában!
(another has fallen... bruhahaha!  :__devil: )

De komolyan szólva:
Tökéletesen egyetértek veled, remekül leírtad, hogy ÉN miért szeretem a sorozatot.  :D


Quote from: Bishop on 2011-02-28, 22:35:17
Hát igen régi szép idők mikor még meg lehetett napi 15-20 részt nézni és nem kellet egy hetet várni egy részre ^^
Nos igen shounen műfajban messze a legjobb. Oda egy nagyon érdekes egyedi világot alakított érdekes és szerethető karakterekkel, mindig tud újat mutatni. Ha nevetni kell akkor kiröhögöd a beled rajtuk  :D Ha dráma van akkor tényleg együtt tudsz érezni velük. Volt is erről  egy kép.
[spoiler][/spoiler]
És ez szerintem elmond mindet.

Új rész: Szerintem jó volt, talán ami negatívum hogy Shanksék megjelenését nagyon ketté vágták, az amúgy is kevés szövegüket tartogathatták volna a következő részre és ott kellet volna vége legyen ahol Shanks megvédi Cobyt Akainutól. Illetve már azt hiszem megszokhattam hogy nem kapok bővebb harcot mint a manga, de annyira reménykedtem hogy kicsit kibővítik Garp+Sengoku vs BB pirates-ot. Ennél jobb hely nem is lehetett volna őket kicsit jobban megismerni. Persze nem adtak volna új infot amit a manga nem tartalmaz, de mondjuk Garp kicsit tovább verekszik sokat nem árult volna el csak hogy erős és koruk két legnagyobb Marineja ők.
Mindenben csak bólogatni tudok.
Érdekes azért, hogy neked bejött a rész, s nem csak átlagosra értékelted.
Innen látható, hogy mindenki egyéni módon látja az adott részt:
Én átlagosnak tartom, LuckyDingo-nak nem tetszett, Kraivan szerint nem volt rossz, szerinted pedig jó volt.
Biztosan összebeszéltünk, ugye?  ::)

Junchi

Én is haladok szépen-lassan, épp Thriller Bark arc van terítéken.

W7 + EL duóról asszem nem is írtam ide semmit se, bár végül is mindegy, stuff was too awesome így is-úgy is. :D (Bár EL arc-nál a pofátlan időhúzás miatt téptem párszor a hajam...)

TB kapcsán viszont most olyan érzésem van, mint anno Arabastánál: Az is kész szenvedés volt egy darabig, viszont x epizód után beindult és onnantól kezdve rulzott a végéig. TB most dettó ez - Oars felébresztéséig baromira untam, de most egy ideje szépen tartja magát, Brook zombijának karakterdesignja meg rohadtul bejön. :3

blackronin

#2183
Quote from: Junchi on 2011-03-01, 10:11:06
Én is haladok szépen-lassan, épp Thriller Bark arc van terítéken.

W7 + EL duóról asszem nem is írtam ide semmit se, bár végül is mindegy, stuff was too awesome így is-úgy is. :D (Bár EL arc-nál a pofátlan időhúzás miatt téptem párszor a hajam...)

TB kapcsán viszont most olyan érzésem van, mint anno Arabastánál: Az is kész szenvedés volt egy darabig, viszont x epizód után beindult és onnantól kezdve rulzott a végéig. TB most dettó ez - Oars felébresztéséig baromira untam, de most egy ideje szépen tartja magát, Brook zombijának karakterdesignja meg rohadtul bejön. :3
:tezsvir:


Volt bennem egy kis "félsz", hogy nem jön be a W7 és Ennies Lobby arc (tehát akkor valószínűleg az OP többi része se fog, hiszen ez a 2 rész az OP legjobb részei közé tartozik, s ha ez sem hat meg, akkor semmi se fog), de örömmel látom, hogy te is egy laza "stuff was too awesome" értékeléssel el is intézted a dolgot...  :P

Bishop

Jaj már nem kell ezt komolyan venned hogy azt mondtam hogy ha neked nem tetszik akkor nekem igen :D Viccelni se lehet  :hehe: :angyali:

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-03-01, 11:46:39
Jaj már nem kell ezt komolyan venned hogy azt mondtam hogy ha neked nem tetszik akkor nekem igen :D Viccelni se lehet  :hehe: :angyali:
Nem.

[spoiler]
:P
[/spoiler]

kelvor

Hogy én ezt miért nem néztem eddig komolyabban!  Jó, még csak a 65. résznél vagyok, de  :jee: A filmeket érdemes leszedni? Vagy csak haladjak a részekkel aztán majd a "vége" fele nézzem meg?

blackronin

Quote from: kelvor on 2011-03-05, 18:37:43
Hogy én ezt miért nem néztem eddig komolyabban! 
Nézzed akkor NAGYON NAGYON komolyan!  :D

Quote from: kelvor on 2011-03-05, 18:37:43
A filmeket érdemes leszedni? Vagy csak haladjak a részekkel aztán majd a "vége" fele nézzem meg?
Szerintem élvezetesek, s inkább folyamatosan érdemesebb megnézni őket (nézd meg az OP wiki-n, hogy melyik körülbelül mikor helyezhető el a story vonalában), mert több mint 480 rész után "visszatérni" a kezdetibb időkhöz kicsit fura... Ezt tapasztalatból mondom, én mindig utólag nézegettem meg a filmeket, s kicsit furcsa hogy egyes movie-k idején csak "annyian" voltak, meg hasonló furcsaságok. (értsd. Luffy miért nem tudta még azt a technikát, Zoro miért nem használta azt a támadást, stb.)

kelvor

Oké, ezt fogom tenni, kösz!  :smile:

blackronin

#2189
489: hát akkor ezzel vége a háborúnak...
Aminek utolsó részét NAGYON élveztem.
Nagyjából olyan lett, mint amilyennek reméltem!
(persze megint volt egy-két furcsa fej)
9,5 / 10.

Megjegyzés
[spoiler]
A rész egyik legérdekesebb pillanata, amikor Shanks bandáját "összepárosítják" BB csapatával, mintegy "felvázolva" egy esetleges összecsapás képét... Érdekesek a párosítások, vagyis hogy melyik Red-hair tag melyik BB tagot "kapná".
A mangában ez így nem volt benne, de nekem bejönne, ha a jövőben ez a felállás valósulna meg, mert tényleg passzolnak egymáshoz az adott karakterek!
Na, például az ilyen jeleneteket tartom "jó filler"-nek.  :jee:
[/spoiler]



Alappontszámom (ha a manga alapján értékelem az arc-ot):
9 / 10

Anime befolyásoló tényezők:
Jó filler jelenetek + bizonyos epic/opic részek, remek szinkron: + 1
Rossz fillerek, fura és néhol lassú pacing, rossz art vagy animáció: - 2

És akkor az összegzésem a Marinefold arc-tól:
8 / 10.
Tehát elégedett voltam a megvalósítással, de sajnos semmi se tökéletes.



A jövő hét pedig jónak ígérkezik!
The Countdown has started!


edit: úgy néz ki, hogy április 3-tól jönnek a fillerek!
Ugyanis a 493-as rész már valami Luffy-Nami, s valami növény kalandjáról ír...
Majd meglátjuk.


edit2: nem lesz OP rész a héten, ugyebár a földrengés miatt.
Nem szólhatok egy szót se, van jobb dolguk is annál, mint OP-t vetíteni...  ^^"

További sok szerencsét kívánok a japánoknak a károk helyreállításához, valamint a túlélők kereséséhez!