Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

Bishop

Az opening nekem se jött be, maga a rész jó volt, nem vártam hogy leadnak többet mint egy manga chapter. Kicsit talán ami nem tetszett az Usopp beugrója, mangaba sokkal coolabb volt.

Junchi

Quote from: blackronin on 2011-10-02, 13:02:03
Nálam a HANGULAT nagyon fontos tényező, s gyakran ha ez üt, akkor az egész részt fantasztikusnak érzem.

Ezt mondjuk meg tudom érteni.

Amúgy, ha már mindenáron akarunk valami OPIC részt keresni, én azt mondom: Amazon Lily - Luffy Hakija (mikor kiüti a fél bagázst) és az utána lévő "dönts, mi kell: Margareték vagy a hajó?" jelenet. Na az pölö egy OPIC rész volt in mah eyes (mangában is). De ilyen volt még Sabaody utolsó két része is.

A mostani részek közül viszont egyiket sem éreztem olyan kiemelkedőnek, nem, hogy EPIC-nek. (A war-ban volt ugyan egy-két jobb rész, de miután elolvastam az idevágó fejezeteket mangában, egyből megváltozott a véleményem. :D)

Liquid Snake

OP nem rossz, de tényleg volt már jobb is :) Maga a rész nekem is nagyon tetszett, igaz már nem újdonság a csapat új kinézete, de egyszerűen így animeben látni valami teljesen más érzés :D Sőt, a legelején, mikor Luffy odament a kalapjához még egy man-tear is elcsöppent xD Részemről is megkapja az OPIC jelzőt, a felcserélt hangok nagyon jó kitaláció lett  :lul: De ami talán a legjobban tetszik az a grafika, mintha megint javult volna az egész minősége, na nem mintha eddig túl sok kivetni való lett volna benne :)

blackronin

#2313
Látom szerencsére végre megértettem magam, hogy mire akartam kilyukadni.  :P
Nem vagyok egyszerű eset, igaz?  :D

A lényeg:
Inkább az anime topicban mellőzöm az OPIC jelzőt.
Majd körülírom máskor.
A mangában használni fogom, de itt nem.

A részeket persze mindenki úgy értékeli, ahogy érzi, nem akarok az "OP védőszentje" szerepében lenni a szemetekben.
Nekem tetszik az OP és kész.
DE még egy utolsó dolgot azért megemlítenék az anime mellett:
Az adott rész értékelése szubjektív dolog.
Az okés, hogy anno egy adott manga fejezet nem tetszett, s ezért az abból készült anime résszel kapcsolatban is lesznek fenntartásaid, de csak azért mert egy számodra nem kedvelt fejezetből készült az anime, attól még lehet jó az anime.
A már említett szinkronhangok, filler jelenetek, stb. dolgokra gondolok.
Az animációs csapat a meglévő anyagból kell kihoznia a legtöbbet, s én a mostani heti résznél úgy érzem, hogy megtettek mindent, amit csak tudtak, hogy élvezetes legyen.
Ha maguk "találnának" ki dolgokat, akkor a rész nem canon lenne, hanem filler.


Bocsánat, hogy megint jártattam a pofámat, nem az OPIC cím megvédése volt a cél, csak az, hogy az anime gyakran többet ki tud hozni egy adott manga fejezetből, mint ami alapból benne volt.
Az OP nekem bejött, megtartom magamnak.

Azt már előre éreztem, hogy a timeskip utáni első rész heves vitát fog kiváltani, de úgy gondolom hogy ezt a dolgot már megbeszéltük alaposan.
Én nem fogom felhozni többet, most még leírtam utoljára, mert szükségesnek éreztem, de már többször nem kell szerintem.

Liquid Snake

Szerintem senkit sem zavar egyébként igazán, hogy te most OPIC jelzőt adsz egy résznek. Én úgy fogom fel a te esetedben mintha azt írnád, hogy "ez nagyon tetszett". Ennyi. Én is ilyenkor szoktam használni :D Felesleges is magyarázni, hogy ki mire érti. Használd ezután is ahogy jól esik szvsz :)

Bishop

Jaja Blackronin nálam csak akkor léped át a crazy szintet mikor Oda írogat nekünk  :angyali: :hehe:

blackronin

Quote from: Bishop on 2011-10-02, 15:33:31
Jaja Blackronin nálam csak akkor léped át a crazy szintet mikor Oda írogat nekünk  :angyali: :hehe:
Tényleg ki az a srác, aki Oda nevével ír? Mert nem én vagyok az!
Lehet, hogy én maradtam le valamiről anno és már mindenki tudja  hogy ki az a vicces gyerek aki irogat, de engem már nagyon érdekelne hogy kit "tisztelhetünk" Eichiro Oda fórumtársunk személyében...  :D

Eiichiro Oda

Konicsiva Blackronin-sama! Oda-sensei~desu!

Me like you sugoi watashi One Piece anime, gambatte balckronin-sama! Aufwiedersehen!

blackronin

#2318
Quote from: Eiichiro Oda on 2011-10-02, 16:22:45
Konicsiva Blackronin-sama! Oda-sensei~desu!

Me like you sugoi watashi One Piece anime, gambatte balckronin-sama! Aufwiedersehen!


なぜあなたは私の名前を使うのですか?
私は本物の尾田栄一郎です。
と私はドイツ語を話すこと!?



と一体にUsteamは何ですか?
それは、魚か何かです?



しかし、それは関係ない!
私は私と私の友人を持っている、と私はワンピースのアニメをお楽しみください。
新世界のように準備ができて、皆さん!

edit:
[spoiler] :angyali:[/spoiler]

Chronus

Elveszettem a fonalat.

Squazee2005

*furcsán bebandzsít a topikba*

Hát az opening még nem tetszik, de vannak jó momentumai, a rész pedig nagyon tetszett, remélem ilyen minőségben folyatják tovább.
Egy mínuszpont, hogy a végén az új rész ajánlójánál nincs meg az a régi zene, pedig azt nagyon szerettem. :(

blackman

Karakterhangok:
[spoiler]
álLuffy - Sanji
álFranky - Brook
álNami - Chopper
álUsopp - Franky
:angyali:
Szerintem a többi is meglesz variálva.  :D
[/spoiler]
Na mennyit találtam el?  :angyali:

fema

Az előbb írtam a következőket Blackronin-nak, aki mondta, hogy írjam le ide is. Nincs kedvem szerkeszteni, úgyhogy másolom csak. :P

"Nem nagyon akartam a topciba írni, mert elkéstem már kicsit a résszel, de amúgy az OPIC jelzőről én csak annyit mondanék, hogy mikor haverral néztük együtt az új részt, a felétől kb folyamatosan üvöltöttünk, hogy "ÁÁÁÁÁÁ ANYÁÁÁÁÁD", pedig ő még a mangát is olvassa... :D Szóval szerintem helyén van az az OPIC. :D

És amúgy az új opening is tetszik nekem is. :)"

Zelda


Leara

Na, kicsit megkésve, de megnéztem már én is ezt a timeskipes részt :). Szerintem totál rendben volt... nem került be nálam a legütősebb részek közé, de mindenképp a nagyon jók közé tartozik. Pláne azért, mert azt hittem hogy sokkal feltűnőbb lesz az időhúzás, ehhez képest a végén meg néztem, hogy "jé, már el is telt 20 perc?" :D.
MAL

blackronin

#2325
518: okés rész volt, jó filler kiegészítésekkel.
A mangaban egy parányit gyors volt a tempó, így örülök annak, hogy itt egy kicsit nyugisabbra veszik a dolgokat.

Az art nem volt mindig tökéletes, de rendben volt a rész.

Azt sajnálom, hogy az eyecatcher az egyfajta lesz, s nem változik úgy mint régen.
Kár érte.
Meg a köv. rész preview zene is lehetne jobb.

De az, hogy a fake SH csapat tagjai az eredetik felcserélt hangjait használják, az még mindig üt!  :D

edit: új címek
[spoiler]
Broadcasting on 10/18
Ep 519
"Marines Move Out, Target is the Straw Hat Crew"

10/23
Ep 520
"Massive Gathering, Threat of the Fake Straw Hats"

10/30
Ep 521
"The Battle Begins! Show the Results of Training!"

11/8
Ep 522
"Hard to Downward!!" (temp name)

Az 522-es résszel már be is fejeződik ez a rövid arc, s jön a FI!  :whoah:
[/spoiler]

Squazee2005

Elnézve ezeket a részeket arra jöttem rá, hogy mennyire szerettem ezeket a mangában. Azt sem bánnám, ha több filler lenne benne, mert egyszerűen imádom ezt az egészet.

Liquid Snake

Nekem is tetszett, főleg Sanji nyálcsorgatása meg Zoro, hogy még mindig ugyanolyan idióta XD Chopper meg egyszerűen aranyos :D A Fake Straw Hat Crew már a mangában is idegesített, de erről nem Oda tehet hanem én alapból nem bírom az ilyen kavarodásokat xD Most már persze nyugodtan nézem mert tudom, hogy mi lesz és így csak nevetek rajta :D

[spoiler]Sentoumaru, PX VS. Straw Hats összecsapást is várom már nagyon :D[/spoiler]

blackronin

519: jó rész volt, sok filler jelenettel, de nem bánom!
Ez a rész egy kicsit gyors volt a mangában, így ez a tempó sokkal jobban bejön nekem.

Squazee2005

Lehet, hogy fáziskésésben vagyok, de kicseréltek egy jelenetet az openingben, amit én nem bánok ( a közepén, azt a Luffy futkorászik a régi csapat képei előtt).

Új verzió

blackronin

#2330
Quote from: Squazee2005 on 2011-10-16, 21:29:14
Lehet, hogy fáziskésésben vagyok, de kicseréltek egy jelenetet az openingben, amit én nem bánok ( a közepén, azt a Luffy futkorászik a régi csapat képei előtt).

Új verzió
Nem vagy késésben, s még meg is előztél, mert erről el is felejtettem írni...  :D

Szerintem az előnyére változott az OP, s ezzel még jobban hasonlít a "We are!" OP-re.

És elnézést a kifejezésért, de ki kell mondanom:
Elmehet az a fenébe, aki azt mondja erre az OP-re, hogy sz*r.
Ez az OP mindent magában foglal ami One Piece.
A zenéje, a hangulata és a jelenetek.
Tökéletes.
Egyre jobban imádom minden egyes meghallgatás után!  :whoah:

LuckyDingo

#2331
Quote from: blackronin on 2011-10-16, 22:00:07
És elnézést a kifejezésért, de ki kell mondanom:
Elmehet az a fenébe, aki azt mondja erre az OP-re, hogy sz*r.
Ez az OP mindent magában foglal ami One Piece.
A zenéje, a hangulata és a jelenetek.
Tökéletes.
Egyre jobban imádom minden egyes meghallgatás után!  :whoah:

Ha sokat hallgatod előbb vagy utóbb a szar is megtetszik... a reklámok is így működnek.

Én tartom, hogy a zene és az opening képi része is szar.. és hasonló jókat kívánok neked is. :P Bár én nem küldök senkit a fenébe, csak azt mondom, hogy igénytelen emberre vall, ha egy ilyen openinget dicsőít. <3

Az új jelenet segített amúgy rajta, az profi, de a többi és a szörnyű zenei aláfestése még mindig az egyik legszarabb openinggé teszi.. ez van sry.

blackronin

Quote from: LuckyDingo on 2011-10-16, 22:17:38
Quote from: blackronin on 2011-10-16, 22:00:07
És elnézést a kifejezésért, de ki kell mondanom:
Elmehet az a fenébe, aki azt mondja erre az OP-re, hogy sz*r.
Ez az OP mindent magában foglal ami One Piece.
A zenéje, a hangulata és a jelenetek.
Tökéletes.
Egyre jobban imádom minden egyes meghallgatás után!  :whoah:

Ha sokat hallgatod előbb vagy utóbb a szar is megtetszik... a reklámok is így működnek.

Én tartom, hogy a zene és az opening képi része is szar.. és hasonló jókat kívánok neked is. :P Bár én nem küldök senkit a fenébe, csak azt mondom, hogy igénytelen emberre vall, ha egy ilyen openinget dicsőít. <3


[spoiler]
:angyali:
[/spoiler]

Liquid Snake

#2333
A képi résszel nincs is úgy bajom de ez a zene  :falba: Esküszöm én ha elmegyek karaoke-zni jobb és eredetibb hangom van mint az énekesnek aki a fél számot csak végigkiabálja  :muhahah:

blackronin

#2334
LuckyDingo:
Hát ez van, neked nem jön be és kész.
De a rajongók 90 %-nál WIN. (köztük nálam is)
Így elhiheted, hogy nem lehet hallani panaszkodó hangokat annyira.
Azt már meg se kérdezem, hogy melyik a kedvenc OP-ed, mert amilyen szerencsém van pont azt írod majd le, amit én legjobban utálok.
De nyugodtan írd le, mert úgy is le fogod.  :P

Quote from: Liquid Snake on 2011-10-17, 03:41:26
A képi résszel nincs is úgy bajom de ez a zene  :falba: Esküszöm én ha elmegyek karaoke-zni jobb és eredetibb hangom van mint az énekesnek aki a fél számot csak végigkiabálja  :muhahah:
Hát azt meghallgatnám, hogy te miként énekeled ezt a számot!
Rakj fel egy videót a youtube-ra és döntsön a nép, hogy ki a jobb.  :D

Bishop

Sajnos megint nem tudok egyet érteni veled blackronin. Ez a zene borzalmas, nem simán csak rossz hanem borzalmas. A videó hozzá se a legjobb, a szokásos köröket lefutotta és ez várható volt. De én jobban szeretem azokt a videókat ahol csak poénkodnak/pihennek valami szigeten. Pl amelyikben a sziget tenger partján vannak meg bevásárolnak valami városba(rainbow star volt talán?) Zenéből meg 3. Opening és az amelyik Skypia és Water7 között van a kedvenceim. Ez viszont kritikán aluli, és az hogy találtál valami fórumon vagy jelentésben olyat akinek tetszik csak annyit jelent hogy azok véleménye ritkán van kiemelve akiknek valamiért nem jön be valami...Szerintem.
De nem panaszkodom mert skipelem így is úgy is. De ha már az új megoldásoknál tartunk, csak nekem nem tetszik a clip amit vélhető reklám idején szoktak leadni? Régen mindenkinek volt egy kis blokkja most meg csak árnyékok végén Luffyval.....Szerettem azt ha mondjuk Nami meg Usopp volt kiemelve a részben akkor már várhatóan ők kaptak jelenetet ezekben a blokkokban. A következő rész tartalmáról nem tudok vitatkozni Horrible fansubs nem mutatja  ^^"

LuckyDingo

Nem csak az énekes szar, a szám is. Ezt bárki énekelné, szar lenne.. :D

Amúgy Top3 nálam:
Hikari-e!
Share the world!
We are! (de itt nagyon bejátszik a nosztalgia feelingem :P)

chilip

#2337
Quote from: LuckyDingo on 2011-10-17, 10:06:11
Nem csak az énekes szar, a szám is. Ezt bárki énekelné, szar lenne.. :D

Amúgy Top3 nálam:
Hikari-e!
Share the world!
We are! (de itt nagyon bejátszik a nosztalgia feelingem :P)

ÚRISTEN! HÁT PONT EZEKET RÜHELLI BLACKRONIN PONT!

[spoiler][/spoiler]

blackronin

#2338
Quote from: LuckyDingo on 2011-10-17, 10:06:11
Nem csak az énekes szar, a szám is. Ezt bárki énekelné, szar lenne.. :D

Amúgy Top3 nálam:
Hikari-e!
Share the world!
We are! (de itt nagyon bejátszik a nosztalgia feelingem :P)

Az eszem megáll!
Pont a kedvenceimet írtad be.  :D
Most ezt komolyan mondom!
TÉNYLEG ezek az Opening-ek jöttek be legjobban.
Én csak annyit tennék, hogy beraknám a "We go!"-t negyediknek a listára...

Most NAGYON megleptél.

Quote from: chilip on 2011-10-17, 10:15:26
Quote from: LuckyDingo on 2011-10-17, 10:06:11
Nem csak az énekes szar, a szám is. Ezt bárki énekelné, szar lenne.. :D

Amúgy Top3 nálam:
Hikari-e!
Share the world!
We are! (de itt nagyon bejátszik a nosztalgia feelingem :P)

ÚRISTEN! HÁT PONT EZEKET RÜHELLI BLACKRONIN PONT!

[spoiler][/spoiler]
Én is erre készültem, de láss csodát, mellényúltam.  :P
Van ilyen.
Az a bajod, hogy rögtön rosszra gondolsz...   :D

Quote from: Bishop on 2011-10-17, 10:04:13
Sajnos megint nem tudok egyet érteni veled blackronin. Ez a zene borzalmas, nem simán csak rossz hanem borzalmas. A videó hozzá se a legjobb, a szokásos köröket lefutotta és ez várható volt. De én jobban szeretem azokt a videókat ahol csak poénkodnak/pihennek valami szigeten. Pl amelyikben a sziget tenger partján vannak meg bevásárolnak valami városba(rainbow star volt talán?) Zenéből meg 3. Opening és az amelyik Skypia és Water7 között van a kedvenceim. Ez viszont kritikán aluli, és az hogy találtál valami fórumon vagy jelentésben olyat akinek tetszik csak annyit jelent hogy azok véleménye ritkán van kiemelve akiknek valamiért nem jön be valami...Szerintem.
De nem panaszkodom mert skipelem így is úgy is. De ha már az új megoldásoknál tartunk, csak nekem nem tetszik a clip amit vélhető reklám idején szoktak leadni? Régen mindenkinek volt egy kis blokkja most meg csak árnyékok végén Luffyval.....Szerettem azt ha mondjuk Nami meg Usopp volt kiemelve a részben akkor már várhatóan ők kaptak jelenetet ezekben a blokkokban. A következő rész tartalmáról nem tudok vitatkozni Horrible fansubs nem mutatja  ^^"
Meglepő módon ezzel is nagyjából egyetértek, kivéve persze azt a részt, ahol a "We go!" zenéjét kritizálod.
Meg azzal, hogy én csak olyan véleményre alapozok akiknek tetszik, s nincsen kiemelve a negatív oldal.
Az nem igaz, hogy sok negatív vélemény van csak nem emelik ki őket.
Sokaknak tetszik, TI vagytok kisebbségben most.
Ezt több fórum elolvasása után is nyugodtan állíthatom.

Az átvezető blokk engem is zavar, remélem hogy ezen változtatni fognak még.

Squazee2005

 ^^"

Hát, amit azt illeti, először nem tetszett, de aztán egyre jobban bejött. Az eleje nagyon rossz, főleg a "Break of Romance Daaaaaaaaaaaaaawn", ez nagyon gáz, de amikor az "oretachi wa..." részhez tér, az nekem tetszik. Persze, én mindig is a pattogós zenét favorizáltam. XD

Én sok openinget szeretek, kedvenceim: az első, a Bon Voyage (4.), az ötödik, a 13 és a 14.