Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

blackronin

Quote from: Kraivan on 2013-04-16, 11:39:18
Megfelelő fórumon el kellene indítani a petíciót, Sztem többmilló "hányas Nami mellmérete" spampost között elvészne a levelem. :P
Ne add fel, szerintem megér egy próbát!
Ugyanis a "hányas Nami mellmérete" kérdést pont a legutóbbi SBS-ben (a 69-es kötetben lévőt, ahol még Robin-ra is kitért) válaszolta meg.  :P
Így már lehet, hogy elolvassa.  :smile:

Kraivan

Eddig csak pici, elfogadható "hibák" vannak.

Az egyik h Smiley egy "picit" nem túl nagy?

A másik szintén egy méretprobléma. Nehéz nem észrevenni h Robin egy ruhafogas két böszme nagy csöccsel. [spoiler]És diplomatikus voltam. [/spoiler]

blackronin

#2552
Quote from: Kraivan on 2013-05-05, 13:22:36
Eddig csak pici, elfogadható "hibák" vannak.

Az egyik h Smiley egy "picit" nem túl nagy?

A másik szintén egy méretprobléma. Nehéz nem észrevenni h Robin egy ruhafogas két böszme nagy csöccsel. [spoiler]És diplomatikus voltam. [/spoiler]
Hát Smiley valóban nagyobb, mint amire számítottam a manga alapján.

Robin-t pedig nem kell kommentálnom. Pontosan úgy van, ahogyan leírtad.
De Tashigi-t is eléggé feltúrbózták az anime készítői.  :P
Viszont a mangában sem jobb a helyzet igazából, főleg a timeskip óta alakultak át a SH női tagok 2 lábon járú dinnyékké.  :D
Ne felejtsük el az ezerszer felhozott Z filmet, Glorious Island-et se, mert remek példái ennek a jelenségnek.
Összességében kár idegeskedned miatta, még lesznek hasonló fanservice pillanatok a PH arc-ban.

594:
A rész maga jó volt, remek volt a pace is.

blackronin

595-599:
Okés részek voltak.
Haladunk, bár nem valami sietősen.
Vergo hangja tetszik, a Bleach-ből lehet ismerős, mert ő volt Grimmjow.

Valamint jövő héten jön a 600-ik rész.  :smile:

Kraivan

Vergo - Grimmjow
Ceasar - Kurotshuchi Mayuri

"véletlen"  :smile:

Bishop

Tudna valaki abban segíteni nekem, hogy honnan tudnám letölteni a részeket magyar -lehetőleg- égetett felirattal? egészen az elejétől ameddig csak van.

gerey

603.
Szinte fáj látni, hogy szegény Law még mindig nem jött rá teljesen, hogy mekkora "gyökérrel" lépett szövetségre :D
A Zoro group futása már az előző részben is beteg volt, itt erre még a turbó Sanji/Nami is rátett.

Szerencsétlen marine-k meg éppen beértek és még az ajtót is bezárták erre jön az a két állat...

De a rész beszólása az Smokey-tól jött: "Don't scream like a women, young girl!!"


gerey

Igen sajnos, én is olvastam korábban. RIP

blackronin

600-604:
Okés részek voltak, talán valamivel élvezetesebbek is, mint a mangában.

Quote from: blackman on 2013-07-13, 23:35:04

Sajnos elhunyt Takkou Ishimori, Sengoku hangja.
Ez már régebbi hír, de valóban sajnálatos.  :frown:

Más:
Kijött már a Z film is felirattal, sőt még a Glorious Island is...
Lehet élvezni a fanservice-t most már HD-ben is.  :P

Valamint augusztusban jön egy újabb special, ami a Going Merry temetését (Ennies Lobby arc vége) dolgozza fel.
Megint csak sűrítve látjuk újra az ismert részeket, kicsit jobb graikával.

gerey

Gomu Gomu no UFO, hát ezen besírtam, ez az állat még ennyi idő után is meg tud lepni :D

blackronin

#2561
605-606:
Okés részek voltak, semmi extra.

607:
A mai rész viszont nagyon igényes és izgalmas volt!
Jól oldották meg a Luffy vs Caesar és a Sanji vs Vergo harcokat.
Csak így tovább!  :jee:

edit:
608-609
Szintén jó részek voltak, jó volt a pacing és az art is.
Nem panaszkodom.

Egyébként tegnap kijött az új special is, ami a Merry (a régi hajó) életét mutatja be, sok újrarajzolt és animált jelenettel (főleg a Water 7 és az Ennies Lobby arc-ból).
Belenéztem, s kb. olyanra kell számítani mint a Nami special:
Gyors tempójú, jól megcsinált (mondjuk ebbe könnyen bele lehet kötni... az AP-n már kigyűjtöttek jó pár képet ami nagyon igénytelen. A legjobb kép az, amin Luffy a timeskip utáni sebhellyel látható  :P ), de aki már ismeri ezeket annak nem nagy szám.
Az elején és a végén megint van egy kis Z filmre való utalás, lényegében átvezet a Glorious Island specialhoz (ami ugye a filmbe vezet át).

blackronin

610-613:
Folytatódik a kellemes színvonal.
Persze semmi se tökéletes, de a pacing és az élvezhetőség rendben van.
És ez a legfontosabb.  :smile:

danika230

613: mangába is imádtam ezt a harcot, itt se volt másképp.
Badass Zoro!  :whoah:
[spoiler]
[/spoiler]

gerey

616   Az elmúlt pár hónap legjobb része, féltem, hogy a Law vs Vergo harc elhúzódik, de szerencsére Law túl bad ass, hogy ez megtörténhessen.

blackronin

614-616:
Az anime meglepő módon továbbra is hozza a minőségi színvonalat, sőt a Vego elleni harcok messze jobbak és akciódúsabbak, mint a mangában!
Szép munka, Toei!  :jee:
A mai rész vége pedig különösen jól volt megcsinálva.

Szerintem az OP rajongóknak egy szavuk se lehet mostanában az anime-re.

gerey

617-619
Végre Franky is újra feltűnt, kellemes tempóban haladunk az arc vége felé. Valamint Monet és Vergo és szépen elbúcsúzott a főnöktől.

blackronin

Quote from: gerey on 2013-11-03, 10:36:04
617-619
Végre Franky is újra feltűnt, kellemes tempóban haladunk az arc vége felé. Valamint Monet és Vergo és szépen elbúcsúzott a főnöktől.
:tezsvir:

gerey


blackronin

#2569
620-622:
Jó részek voltak, még pár epizód és vége is a Punk hazard arc-nak.

edit:
623-624
Mind tetszett, különösen jó volt a Doflamingo-s jelenetek.
Kellemesen átadták a manga hangulatát.  :smile:

gerey

620-624: Pörögnek az események, végre Doflamingo is tündökölhet. Most tűnt fel, hogy milyen magas az-az ember, Smoker kb. csak a köldökéig ért. :D
Na és Kuzan belépője a végén  :cool: :whoah:

danika230

Quote from: gerey on 2013-12-08, 12:10:35
620-624: Pörögnek az események, végre Doflamingo is tündökölhet. Most tűnt fel, hogy milyen magas az-az ember, Smoker kb. csak a köldökéig ért. :D
Na és Kuzan belépője a végén  :cool: :whoah:
Nagyon jó lett (vagyis lesz) az arc lezárása.
a köv rész után én filler szagot érzek. (remélem rosszul érzem)

blackronin

#2572
Quote from: danika230 on 2013-12-09, 21:42:01
Nagyon jó lett (vagyis lesz) az arc lezárása.
a köv rész után én filler szagot érzek. (remélem rosszul érzem)
Rosszul érzed.  :D

Már volt szó a fillerekről általában a topicban, s az OP esetében a japán nézők inkább a lassabb tempójú, fillerezett canon részeket akarják.
Emiatt nincsenek hosszabb filler arc-ok az animeben, max. 3-4 részesek, ha éppen kijön egy új mozifilm.
Pl. a Z film előtt volt az óriáslányos arc.


edit: hát ezt most jól benéztem!
Éppen ma derült ki, hogy lesz egy rövidebb filler a Punk Hazard arc vége után.
Valamiféle "Breed" nevezetű kalóz lesz az ellenfél...
Reméljük, hogy nem lesz több 3-4 résznél.  ^^"

danika230

én is ma olvastam a hírt
nem igazán zavarnak a fillerek ha jók, eddig az OP voltak egész jók, talán ez is azok közé tartozik majd.

blackronin

Oda illusztrációja a 2013. év végi Shonen Jump Special-ban

[spoiler][/spoiler]

A dolog csak azért került ide, mert ugye 2014 van és ebben az évben is jön egy új film...
Esetleg ezzel a képpel akart üzenni Oda, hogy milyen stílusú lesz?

Zelda

(És egy év után visszatértem, hogy egyben megnézzem a PH arc-ot!)
Úgyhogy röviden összefoglalva: a Fishman Island arc-ban voltak momentumok, amik egy picit elbizonytalanítottak anno, különösen az animáció minősége terén. Akkoriban kicsit félre is tettem a projectet, aztán mire észbe kaptam eltelt egy év, szóval nekifogtam onnan, ahol félbehagytam. Most a 621. résznél tartok, szóval még nem értem teljesen a végére, de a PH arc Enies Lobby és Marineford (holtversenyben :P ), illetve Impel Down után harmadikként jön nálam a sorban. Jó volt a színvonal minden téren: izgalmas, dramatikus (de nem túldramatizált!), jó tempójú és érdekfeszítő volt, továbbá információkban igen gazdag. Ahhoz képest, hogy 1 évet vártam a full arc-ra, fájdalmasan gyorsan (3 nap alatt) tudtam le ezt a majd 50 részt... Ez már-már kétségbeejtő.  :bruhuhu:
De a One Piece továbbra is OP!!!  :Kiraly:
Ezt az animét nem lehet besorolni sehova, örökzöld lesz mindig, és a maga nemében egy külön műfaj  ;) Megközelíthetetlen!

danika230

Quote from: Zelda on 2014-01-02, 23:17:21
(És egy év után visszatértem, hogy egyben megnézzem a PH arc-ot!)
Úgyhogy röviden összefoglalva: a Fishman Island arc-ban voltak momentumok, amik egy picit elbizonytalanítottak anno, különösen az animáció minősége terén. Akkoriban kicsit félre is tettem a projectet, aztán mire észbe kaptam eltelt egy év, szóval nekifogtam onnan, ahol félbehagytam. Most a 621. résznél tartok, szóval még nem értem teljesen a végére, de a PH arc Enies Lobby és Marineford (holtversenyben :P ), illetve Impel Down után harmadikként jön nálam a sorban. Jó volt a színvonal minden téren: izgalmas, dramatikus (de nem túldramatizált!), jó tempójú és érdekfeszítő volt, továbbá információkban igen gazdag. Ahhoz képest, hogy 1 évet vártam a full arc-ra, fájdalmasan gyorsan (3 nap alatt) tudtam le ezt a majd 50 részt... Ez már-már kétségbeejtő.  :bruhuhu:
De a One Piece továbbra is OP!!!  :Kiraly:
Ezt az animét nem lehet besorolni sehova, örökzöld lesz mindig, és a maga nemében egy külön műfaj  ;) Megközelíthetetlen!
:tezsvir:

Zelda

627: Egy kicsit elnyújtott volt ez a rész, ennek ellenére élvezhető. (Mivel a manga olvasását a PH arc közepén szintúgy jegeltem egy évig, nem vagyok meggyőződve róla, ez most filler volt nem?)
Ha pedig filler, a minősége ehhez képest nagyon is jó, bár azért jól elhintették, hogy mi járhat Law fejében szóval... :D Poén volt.

blackronin

Quote from: Zelda on 2014-01-05, 15:19:45
627: Egy kicsit elnyújtott volt ez a rész, ennek ellenére élvezhető. (Mivel a manga olvasását a PH arc közepén szintúgy jegeltem egy évig, nem vagyok meggyőződve róla, ez most filler volt nem?)
Ha pedig filler, a minősége ehhez képest nagyon is jó, bár azért jól elhintették, hogy mi járhat Law fejében szóval... :D Poén volt.
A 626, 627 és a 628-as (jan. 12.) részek fillerek.
Egyszer nézhetőek, de hamar el fogom őket felejteni.
629-es résszel (jan. 19.) térünk vissza a canon story-hoz.

gerey

Quote from: Zelda on 2014-01-02, 23:17:21
De a One Piece továbbra is OP!!!  :Kiraly:
Ezt az animét nem lehet besorolni sehova, örökzöld lesz mindig, és a maga nemében egy külön műfaj  ;) Megközelíthetetlen!
+1  :whoah: :jee: