Main Menu

One Piece

Started by Hiei-sama, 2006-03-25, 15:23:58

Previous topic - Next topic

Zelda

Következő megálló: Dressrosa!!!

blackronin

Quote from: Zelda on 2014-01-12, 23:01:39
Következő megálló: Dressrosa!!!
Már ideje volt, mert a Breed filler utolsó része nem volt valami nagy szám...  ^^"
Azért összességében nem volt rossz ez a 3 rész, a Kung Fu Dugong aranyos volt az Arabasta arc idején is és így jó volt újra látni.  :smile:
Az más kérdés persze, hogy neki és a csapatának semmi esélye sincs arra, hogy túlélje a New World-ot...
Max. akkor, ha soha nem jönnek ki a vízből.  :__devil:

Zelda

Quote from: blackronin on 2014-01-13, 10:06:03
Quote from: Zelda on 2014-01-12, 23:01:39
Következő megálló: Dressrosa!!!
Már ideje volt, mert a Breed filler utolsó része nem volt valami nagy szám...  ^^"
Azért összességében nem volt rossz ez a 3 rész, a Kung Fu Dugong aranyos volt az Arabasta arc idején is és így jó volt újra látni.  :smile:
Az más kérdés persze, hogy neki és a csapatának semmi esélye sincs arra, hogy túlélje a New World-ot...
Max. akkor, ha soha nem jönnek ki a vízből.  :__devil:
Miért is jönnének, hisz oda valók!!!  :rotfl: Még hajó sincs, szóval szerintem ez mind1 is. De sokkal jobb és érdekesebb ilyen rövid fillereket nézni, mint heteket, hónapokat várni két arc között... A One Piece anime-ben ez az egyik legjobb momentum, egyszerűen király módon oldják meg a manga-anime közti tempót, nem úgy mint a Naruto, Bleach-nél. És mellesleg még a fillerek is rendszeresen hoznak érdekes infókat. Már nem is tudom, hova isteníthetném még Oda-t és a stábot xD
Más: megnéztem végre a Z mozit is. A legjobban nekem a grafika jött be, a sztori is jó volt, az időbeni elhelyezés király, és mint mindig, megint hozott egy kis plusz infót ez is. A végén Zephyr "temetése" nagyon érzelemdús volt, még én is meghatódtam egy kicsit, nem is igazán tudtam utálni a karaktert. Aokiji meg jó arc, igazi hippi, az igazság bajnoka  :D , kíváncsi vagyok Oda hol hozza majd újra a képbe így a PH után.

blackronin

729:
Fantasztikus rész volt, remek grafiával, pace-el és zenével.
Az új OP se rossz, bár a benne lévő jelenetek közül van néhány zavaros is (pl. Akainu és BB részek).
De aki olvasta, az tujda hogy csak kedvcsinálónak lettek berakva.

Diamanate, Trebol hangjait is megismertük... még szokni kell ezeket, főleg Trebol-ét.

Bárcsak azt mondhatnám, hogy legalább ilyen színvonalú részeket szeretnék csak a Dressrosa arc alatt, de tudjuk hogy ez a minőség általában nem szokott megmaradni sokáig...  ^^"
Mindegy, reménykedni azért lehet!

Zelda

Az OP nekem is bejön, és az Anniversary ruhadizájn is jól sikerült.  :D Csak túl sok a spoiler footage, legalábbis azoknak akik nem olvassák. A grafika dolog meg... Hát reméljük, hogy tényleg marad legalább megközelítőleg ilyen. Viszont pont azon gondolkoztam, hogy nincs sok chap különbség manga és anime között, szóval remélhetőleg ebben az arc-ban is jól oldják majd meg a tempót.

blackronin

Egy kis OP különlegesség:

Chopper flashback Stop-Motion technikával megcsinálva.
http://www.youtube.com/watch?v=fCPYsmKP6ws

Zelda

630:
Valahogy olyan gyorsan vége lett ennek a résznek... A jelmezek meg királyak!  :D

gerey

Quote from: Zelda on 2014-01-26, 13:15:49
630:
Valahogy olyan gyorsan vége lett ennek a résznek... A jelmezek meg királyak!  :D
:tezsvir:

LuckyDingo

Nem rossz [spoiler=animében még nem derült ki, hogy ő az]Fujitora[/spoiler] hangja.. bár az akcentusa érdekes.. :D

blackronin

Quote from: Zelda on 2014-01-26, 13:15:49
630:
Valahogy olyan gyorsan vége lett ennek a résznek... A jelmezek meg királyak!  :D
Nekem a vége volt fura, hiszen teljesen feleslegesen tették a "drámát"...
Jó rész volt egyébként.

Quote from: LuckyDingo on 2014-01-26, 14:44:12
Nem rossz [spoiler=animében még nem derült ki, hogy ő az]Fujitora[/spoiler] hangja.. bár az akcentusa érdekes.. :D
Szerintem tökéletesen illik hozzá a hang, bár a Zoro-val való párbeszéd teljesen felesleges volt, meg a lépcsőn való szerencsétlenkedés.
A mangában egyáltalán nincs ilyen, meg nem tudom hogy honnan vették hogy egy vak ember ilyen lassan megy...  :P

Zelda

#2590
Szerintem még mindig hasznosabb az efféle időhúzás, mint gyorsan leadni a manga anyagát, aztán meg fillerezni. Így legalább a továbbiakban jobban fogunk szórakozni az öregen.  :D
A többi gondolatom egyelőre nem osztom meg, majd csak pár epizóddal később.  :P

EDIT:
Kint a 631!
Fain rész volt, kezdődik a fogócska!!!

blackronin

730-738:
A Dressrosa arc eddig egész kellemes csalódás.
A minőség okés, eddig nem találkoztam semmi komolyabb problémával.

blackronin

739-744:
Lényegében minden rendben van, élvezetetes eddig az arc az anime-ben is.

blackronin

745-748:
Csak ismételni tudom magam:
A Dressrosa arc a véleményem szerint okés, néhányszor lehetne egy kicsit jobb az art, de az összkép pozitív.
A fillerek aránya is megfelelő, valamint élvezhetőek.

gerey

625-650
Az Arc teljesen jó eddig, és lassan az események is még jobban beindulnak.

blackronin

A heti fejezettel jelentették be a következőt:
Augusztus 30-án lesz egy új anime special, "3D2Y" néven, ami Luffy timeskip alatti dolgait mutatja be.
A Shonen Jump leírása alapján az egész teljesen új dolog lesz.
Kíváncsi leszek, hogy mi lesz.

danika230

Quote from: blackronin on 2014-07-02, 11:17:26
A heti fejezettel jelentették be a következőt:
Augusztus 30-án lesz egy új anime special, "3D2Y" néven, ami Luffy timeskip alatti dolgait mutatja be.
A Shonen Jump leírása alapján az egész teljesen új dolog lesz.
Kíváncsi leszek, hogy mi lesz.
hmmm ez jól hangzik, már várom.  :jee:

gerey

Quote from: danika230 on 2014-07-02, 21:55:37
Quote from: blackronin on 2014-07-02, 11:17:26
A heti fejezettel jelentették be a következőt:
Augusztus 30-án lesz egy új anime special, "3D2Y" néven, ami Luffy timeskip alatti dolgait mutatja be.
A Shonen Jump leírása alapján az egész teljesen új dolog lesz.
Kíváncsi leszek, hogy mi lesz.
hmmm ez jól hangzik, már várom.  :jee:
+1 Érdekesnek tűnik, talán előbb lesz majd felirat, mint a tavalyihoz. :D

blackronin

#2598
Még több info a 3D2Y special-ról

From AP
Quote
The title of this special episode will be the pre-timeskip "3D2Y: Overcome Ace's Death. Luffy's Vow to his Friends!," and will retell the two year time period when Luffy trained on the Island of Rusukaina with Rayleigh.
In the episode, according to the One Piece website, Luffy rediscovers the importance of his crew mates after losing his brother, Ace, during the Paramount War at Marineford. He overcomes the grief in order to learn Haki, and undergoes a 2 year-long harsh training session with Rayleigh on the Island of Rusukaina.
During that time, one man's appearance shakes the world. The man who escaped from Impel Down's Level 6, Burndy World (バーンディ・ワールド), brings along his former crew mates and goes on to crush prominent pirates and marine battle ships, one after the other. The World Government hurriedly calls out for the Seven Warlords, but upon hearing that, Burndy World captures the Warlords, and makes up a plan using them as a means to lure in order to achieve his larger ambitions. World's target is the person whom Luffy has a deep connection with: Boa Hancock. Might Hancock fall prey to the man who is also known as "The Destroyer of Worlds?" And what about Luffy?
Based on the comments given by the episode's producer Hiroyuki Sakurada and Mr. Takaki, the episode, which will be on Fuji Television on Saturday, August 30 at 9:00 p.m., will shine light upon previously untold aspects of Luffy's two years apart from his crew mates, focusing on such things as "training ... acquiring Haki ... the 3D2Y code" and more. "Luffy fighting for the sake of his friends and dreams will surely fire up the viewers and bring them 'hope'."
The episode will have the expected Luffy, Boa and Rayleigh, but also Mr 3, Buggy, Mihawk, Akainu, Perona and more. New villain Burndy World's character design was created by creator Eiichirô Oda himself. "The end also features a must-see part for fans of the series, so don't miss it!!"

A leírás alapján az egész canon gyanúsnak tűnik!

gerey

Lehetséges, bár Oda gyakran meg rajzolja az ellenfeleket, illetve a SH crew ruházatát a nem cannon filmekhez is. Meg nekem ez a shichibukai foglyul ejtés is, kicsit túlzásnak tűnik ahhoz, hogy cannon legyen. De minden esetre várom.
Am :merci: az infot!

blackronin

Quote from: gerey on 2014-07-07, 11:11:05
Lehetséges, bár Oda gyakran meg rajzolja az ellenfeleket, illetve a SH crew ruházatát a nem cannon filmekhez is. Meg nekem ez a shichibukai foglyul ejtés is, kicsit túlzásnak tűnik ahhoz, hogy cannon legyen. De minden esetre várom.
Am :merci: az infot!
A canon gyanús dolgot arra értettem inkább, hogy a special részben feltűnik Mihawk, Perona, Akainu, Mr. 3. és még más karakterek is.
A másik az, hogy ez a bizonyos Level 6-os rab csak MEGPRÓBÁLJA elrabolni Hancock-ot...
Közel sem biztos az, hogy sikerül is neki.  :P

gerey

Quote from: blackronin on 2014-07-07, 11:29:29
Quote from: gerey on 2014-07-07, 11:11:05
Lehetséges, bár Oda gyakran meg rajzolja az ellenfeleket, illetve a SH crew ruházatát a nem cannon filmekhez is. Meg nekem ez a shichibukai foglyul ejtés is, kicsit túlzásnak tűnik ahhoz, hogy cannon legyen. De minden esetre várom.
Am :merci: az infot!
A canon gyanús dolgot arra értettem inkább, hogy a special részben feltűnik Mihawk, Perona, Akainu, Mr. 3. és még más karakterek is.
A másik az, hogy ez a bizonyos Level 6-os rab csak MEGPRÓBÁLJA elrabolni Hancock-ot...
Közel sem biztos az, hogy sikerül is neki.  :P
:tezsvir:
Ha Perona és Mihawk feltűnik, akkor azért valamilyen formában Zoronak is meg kell jelenni, még ha nem is találkozik Luffyval.

blackronin

649-653:
Továbbra is hozza a megfelelő színvonalat a Dressrosa arc anime feldolgozása.
Néhány flashback talán jobban is üt, mint a mangában.

gerey

653
Brook for president, imádom azt a karaktert. :D

blackronin

#2604
One Piece 654-659:
Nem tudok semmi extrát hozzáfűzni, korrektül megy az arc tovább.
Persze időhúzás van ezerrel, de hát már megszokhattuk.

One Piece 3D2Y special:
Kellemes csalódás volt, egyszer simán meg lehetett nézni.
7/10.
Jó art és animáció, okés zenék, tűrhető harcok.
A történet semmi extra, elmegy.

Pár megemlítendő dolog, aki esetleg nem nézné meg, de szeretne tudni róla

[spoiler]
- World jó karakter volt, klassz DF-el. Voltak érdekes húzásai, de a Gyümölcse szerintem még tartogathatott volna egyedibb támadásokat is, ha a Toei-nál jobban megerőltetik magukat.
- World bajtársai is viszonylag szerethetőek voltak, elviselhetőbbek a többi filler ellenfélnél (a kockás csávó DF-je is jópofa volt, bár lehetett volna egy kicsit elengedni a fantáziát a támadások terén.)
- néhány jelenet egész ügyesen volt újracsinálva (pl. Marinefold)
- Hancock fanservice  :D , ami a Nightin elleni harcban teljesedett ki.
- Luffy itt használja először (ha időrendben nézzük) a Red Hawk támadást, ami elmondása alapján Ace öröksége
- Sabo a végén megjelenik Ace sírjánál, bár nem szólal meg
[/spoiler]

edit: természetesen a horriblesubs kiadta már special-t, így nem kell várni a fordításra.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2014-09-02, 08:55:30
One Piece 3D2Y special:
Kellemes csalódás volt, egyszer simán meg lehetett nézni.
7/10.
Jó art és animáció, okés zenék, tűrhető harcok.
A történet semmi extra, elmegy.

Pár megemlítendő dolog, aki esetleg nem nézné meg, de szeretne tudni róla

[spoiler]
- World jó karakter volt, klassz DF-el. Voltak érdekes húzásai, de a Gyümölcse szerintem még tartogathatott volna egyedibb támadásokat is, ha a Toei-nál jobban megerőltetik magukat.
- World bajtársai is viszonylag szerethetőek voltak, elviselhetőbbek a többi filler ellenfélnél (a kockás csávó DF-je is jópofa volt, bár lehetett volna egy kicsit elengedni a fantáziát a támadások terén.)
- néhány jelenet egész ügyesen volt újracsinálva (pl. Marinefold)
- Hancock fanservice  :D , ami a Nightin elleni harcban teljesedett ki.
- Luffy itt használja először (ha időrendben nézzük) a Red Hawk támadást, ami elmondása alapján Ace öröksége
- Sabo a végén megjelenik Ace sírjánál, bár nem szólal meg
[/spoiler]

edit: természetesen a horriblesubs kiadta már special-t, így nem kell várni a fordításra.

Hát.. minden volt csak kellemes nem. Egyszer tényleg nézhető, de többször fogtam a fejem a hülyeségek miatt. Az art szerintem néhol ritka szörnyű volt, az enemy-t nem tudtam komolyan venni, annyira semmilyenek lettek. A legtöbbet ebben a specben Boa harcolt, ami lehet valakinek jó, nekem sok volt. AZ elején Mari meg Sonja hülyeségén is felhúztam magam. Érted 1 vezető beosztásban lévő egyének elmennek kaját szállítani.. hihető. És még el is fecsegik egy idegennek, hogy tök jó túsz alapanyagok. Na mindegy annyira nem jött be a cucc, de jah egy 5/10 talán ok rá. :)

blackronin

660-663:
Az anime eddig meglepően jól dolgozza fel az arc-ot, így elégedett vagyok.
A tempó ugyan még mindig 1 fejezet = 1 rész, de a jól eltalált fillerek miatt nem érezzük ezt annyira.
Ma pedig a [spoiler]Sabo-s[/spoiler] rész pedig kifejezetten bejött nekem.  :smile:

blackronin

#2607
664-669:
Nagyjából rendben voltak a részek, bár azért az utóbbi néhány epizódban feltűnt, hogy az art minősége romlott és több az állókép.
Sajnos az anime-nél nemsokára eljutunk az arc gyengébb részeihez, szóval maga a tartalom kifogásolható több esetben.
Vagy túl unalmasak lesznek vagy csak időhúzásnak érezzük (leszámítva egy-két jelenetet).
A Franky vs Senior Pink harc az anime-ben élvezetesebb, mint a mangában, de még így is felejtős.

blackronin

670-675:
Lementek ezek is, bár több dolog nem jött be anno a mangában (az anime-ben valamivel élvezhetőbbek lettek), így most se érdekeltek igazán.
A Kyros flashback jó volt, bár az még a következő részben folytatódik.

blackronin

#2609
676-679:
Az anime stúdió jó munkát végzett ezeknél a részeknél.
A mangához képest élvezetesebbek lettek és még a filler kiegészítések is remekül jöttek.
Talán kijelenthető, hogy a Dressrosa arc legproblémásabb részein túl vagyunk már, ami jó hír mindenkinek.
Még lesz a szánalmas [spoiler]Franky és Senior Pink jelenet a dagi lánnyal,[/spoiler] de azt majd kibírom valahogy.