Milyen szamurájos animét ismertek?

Started by tomasotwo, 2003-06-13, 20:34:59

Previous topic - Next topic

tomasotwo

Sziasztok!!

Még új vagyok itt, de fõleg a szamurájos témájú animéket keresem.
Tudnátok ajánlani címeket? (esetleg olyanokat, amik le is tölthetõek innen vagy valahonnan :-)
Amiket ismerek: Rurouni Kenshin, Ninjascroll.

Válaszokat elõre is köszönöm..

Tomaso

Chronos

QuoteOriginally posted by tomasotwo
Sziasztok!!

Még új vagyok itt, de fõleg a szamurájos témájú animéket keresem.
Tudnátok ajánlani címeket? (esetleg olyanokat, amik le is tölthetõek innen vagy valahonnan :-)
Amiket ismerek: Rurouni Kenshin, Ninjascroll.

Válaszokat elõre is köszönöm..

Tomaso

Rurouni Kenshin-t ajánlom én is, nekem ez tetszett a legjobban.
Az FTP-n most az OVA van csak fent, ami 4 részes, és a sorozat még nincs fent.
Esetleg kipróbálhatod a Samurai Deeper Kyo-t is, én még nem néztem meg, szóval ha megnézed, akkor várom a véleményt!

CHRONOS

gyroscope

aztan ott van meg a "tsukikage ran", meg a "the hakkenden" is. mas?
the sun rises and sets. feelings go with the wind.

Venom

A Samurai Deeper Kyo szerintem nagyon kellemes ebben a témában. Azonban a The Hakkenden-t nem igazán ajánlanám kezdõknek, kicsit komolyabb a hangvétele és elég elvont a grafika egy idõ után. Oké, hívhatjuk gagyinak is, de én élveztem :hopp:

Más szamurájos film nem ugrik be, de ha sok sok kardozást akarsz látni, nézd meg a Berserk-et! :)

Venom


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Acélpatkány

#4
Überszamurájképzés folyik megatápolós anime módra a Narutóban. De ez amolyan Dragonball stílusban, ahol a kisfiúk nagyot ütnek. Bocs, rosszul írtam, itt ninjákat képeznek. De ez nincs messze a szamurájoktól, s a sorozatban persze keverik is ezeket a történelmi alapokat össze-vissza.

Bishop


Dreamcleaver

Peacemaker Kurogane, sztem egész jó volt. A Basilisk is nagyon ott van, de az inkább shinobis, és rossz minőségű a sub hozzá (a képminőség) a sorozat felétől.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

a Samurai deeper Kyo nagyon nagy :lol: :cool: mindenkinek ajánlom én most nézem de egyből megfogot még a gundam-at is abbahagytam miatta


Dreamcleaver

Quote from: carfanatic on 2006-06-24, 23:00:45
a Samurai deeper Kyo nagyon nagy :lol: :cool: mindenkinek ajánlom én most nézem de egyből megfogot még a gundam-at is abbahagytam miatta

Hát ízlések és pofonok ugye...Őszintén, én nagyon untam. A történet elmegy. Csata jelenet meg nulla, mert én azt nem nevezném csatának, hogy két faszi áll egymással szembe és dumál, aztán ha megunták lőnek egy nagyot a kardjukból. Egyedüli pozitívum a sorozatban a szép art, az a kis vörös csajszi kerek mellekkel egész bejött.  :smile:

Végén a,úgy melyik csávó maradt életben?

Más: Tud valaki mostanában készült, vagy futó szamurájos animéról? olyan aminek van történelmi alapja is ha lehet, perszte fűszerezve némi misztikummal. Szóval pl ne Utawarerumono stílusú legyen (egyáltalán jól írtam a címét?  :confused:)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Elora

Peacemaker Kurogane! Azt mindenképp ajánlani tudom, az annyira jó anime...  :cool: Egy rész után nem bírtam abbahagyni... ^_^
"Mindenki olyan könnyedén használja azt a szót, hogy 'szeretni'". (Aoyagi Ritsuka - Loveless)

Bishop

Szerintem sem volt rosz de szamurájos szempontból hát nem nagy volt jó, viszont egy csomó anime feldolgozta a Shinshengumi-t szóval azokat csak ajánlom

Kayama

A Samurai 7 (vagy Seven Samurai, ahogy már említve volt) tényleg jó, bár kicsit elvont és modern, de alapjában véve nézhető darab. Ráadásul az AXN-en jelenleg is fut (még jövő szerdáig) valahányadik ismétlése eredeti nyelven, magyar felirattal.

Elora

Samurai Champloot ismeri valaki? Eddig elég rossz kritikákat hallottam róla, bár a képek alapján nekem tetszik... >_< Úgyhogy most nem tudom eldönteni, megérné-e megnézi. ^^;
"Mindenki olyan könnyedén használja azt a szót, hogy 'szeretni'". (Aoyagi Ritsuka - Loveless)

Draconire

Quote from: Elora on 2006-10-09, 21:14:27
Samurai Champloot ismeri valaki? Eddig elég rossz kritikákat hallottam róla, bár a képek alapján nekem tetszik... >_< Úgyhogy most nem tudom eldönteni, megérné-e megnézi. ^^;
Nyugodtan megnézheted. 1-2 rész után látni fogod, hogy milyen a stílusa és hogy tetszik-e.

Zsiga

Quote from: Elora on 2006-10-09, 21:14:27
Samurai Champloot ismeri valaki? Eddig elég rossz kritikákat hallottam róla, bár a képek alapján nekem tetszik... >_< Úgyhogy most nem tudom eldönteni, megérné-e megnézi. ^^;
Érdekes, én ugyan nem láttam de eddig csak jót olvastam róla mindenhol, sok megbízható embertől is.

Elora

Quote from: Gmer on 2006-10-09, 21:41:13
Quote from: Elora on 2006-10-09, 21:14:27
Samurai Champloot ismeri valaki? Eddig elég rossz kritikákat hallottam róla, bár a képek alapján nekem tetszik... >_< Úgyhogy most nem tudom eldönteni, megérné-e megnézi. ^^;
Nyugodtan megnézheted. 1-2 rész után látni fogod, hogy milyen a stílusa és hogy tetszik-e.

Na éppen ez az. ^_^ Nekem azt mesélték, hogy pár részig még jó, aztán beleun az ember, vagy valami hasonlót.. @_@ Mivel többen is mondták, gondoltam rákérdezek... ^_^;;;
"Mindenki olyan könnyedén használja azt a szót, hogy 'szeretni'". (Aoyagi Ritsuka - Loveless)

RE@L

#17
Epizódcentrikus. Watanabe mű. Ha szeretted Cowboy Bebopot, akkor Champloo is tetszeni fog. Hip-Hop és Modern Art, kerverve Edo korszakkal = Champloo. Champürü Okinavai szóból ered aminek jelentése mixelés, keverés. Amúgy miért viszed túlzásba az emotikonok használatát?

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Elora

Quote from: RE@L on 2006-10-09, 22:16:41
Epizódcentrikus. Watanabe mű. Ha szeretted Cowboy Bebopot, akkor Champloo is tetszeni fog. Hip-Hop és Modern Art, kerverve Edo korszakkal = Champloo. Champürü Okinavai szóból ered aminek jelentése mixelés, keverés. Amúgy miért viszed túlzásba az emotikonok használatát?

Akkor azt hiszem valamikor majd elkezdem nézni, azok alapján amiket írtál nem lehet rossz. ^_~
Hogy miért? XD Ilyet sem kérdezett még tőlem soha senki.  :lol: Miért ne vihetném túlzásba? Egyszerűen szeretem őket használni, ennyi. (Legalább látod nagyjából milyen arcot vágok amikor ezt írom... XD) ^_^ Ha zavar, ne nézz oda...  :confused:
"Mindenki olyan könnyedén használja azt a szót, hogy 'szeretni'". (Aoyagi Ritsuka - Loveless)

Yakumo

Majdnem beajánlottam a Ninja Scroll-t, mert valahogy úgy emlékeztem, egy szamuráj a főszereplője. Azért utánanéztem, hát nem^^. Ennek ellenére én ajánlanám, mert nekem alap volt az ilyen "kardos" anime-k között. (1.5 órás)

Ramiz

Elora: a Samurai Champloo egy remekmű, nagyon egyéni és egyedi, pont emiatt van, akinek nem jön be, de egy biztos: vagy rákattans és végig imádni fogod, vagy végig se nézed az első részt. Nagyon valószínűtlen, hogy tetsszen, de beleunj.

Samurai Deeper Kyo-nak lehet, hogy a története érdekes lesz, de olyan sablonosnak néz ki (karakterek, rajzstílus, helyzetek), hogy bár megvan, de sosem néztem végig. :)

Ez pedig egy érdekes készülő szamurájos anime(?):
Afro Samurai
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

#21
Yakumo ez furi, pedig Jubei szamuráj. Rónin, ez ki is derül a filmből is. Rónin mivolta nem azt jelenti hogy nem szamuráj többé.

Ramiz! Samuel L. Jackson lesz a szinkronhangja... ;) azaz Jules.

u.i.: látom már észrevetted, sry  :lazza:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

csacsa

Quote from: Ramiz on 2006-10-12, 18:50:58
Ez pedig egy érdekes készülő szamurájos anime(?):
Afro Samurai

ez nagyon komoly lesz... :cool:
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Rounin

Quote from: RE@L on 2006-10-12, 20:09:31
Yakumo ez furi, pedig Jubei szamuráj. Rónin, ez ki is derül a filmből is. Rónin mivolta nem azt jelenti hogy nem szamuráj többé.

Ha rónin, akkor nincs kit szolgálni, ergo önellentmondásos lenne pont "samurai"-nak nevezni... :)

Próféta

Quote from: Ramiz on 2006-10-12, 18:50:58Ez pedig egy érdekes készülő szamurájos anime(?):
Afro Samurai
Volt, nem is egyszer. Carfanatic egy időben rendszeresen felhozta, hogy na ki tud róla infót :D

RE@L

#25
Quote from: Rounin on 2006-10-12, 21:28:02
Quote from: RE@L on 2006-10-12, 20:09:31
Yakumo ez furi, pedig Jubei szamuráj. Rónin, ez ki is derül a filmből is. Rónin mivolta nem azt jelenti hogy nem szamuráj többé.

Ha rónin, akkor nincs kit szolgálni, ergo önellentmondásos lenne pont "samurai"-nak nevezni... :)

Edit.: Előző ami itt volt törölve. Sry jogos igazatok van. Elnéztem rosszul emlékeztem. Ezt nagyon csúnyán bekameráztam sry. :oops:  :redface:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Yakumo

#26
Quote from: RE@L on 2006-10-12, 22:07:09
Quote from: Rounin on 2006-10-12, 21:28:02
Quote from: RE@L on 2006-10-12, 20:09:31
Yakumo ez furi, pedig Jubei szamuráj. Rónin, ez ki is derül a filmből is. Rónin mivolta nem azt jelenti hogy nem szamuráj többé.

Ha rónin, akkor nincs kit szolgálni, ergo önellentmondásos lenne pont "samurai"-nak nevezni... :)

Edit.: Előző ami itt volt törölve. Sry jogos igazatok van. Elnéztem rosszul emlékeztem. Ezt nagyon csúnyán bekameráztam sry. :oops:  :redface:
Ennek ellenére ajánljuk, mert jó. (legalábbis sztem)

Dreamcleaver (lenti véleménye): ezzel egyetértek.

Dreamcleaver

De csak a Ninja Scroll filmet nézzétek meg, mert az nagyon jó! Ezzel szemben a sorozat valami iszonyat gagyi.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Én 3at ismerek:

Samurai Champloo
7 Samurai(ez inkáb sci-fi mint samurai anime)
Ninja Scroll Movie


www.arkangyalok.uw.hu