Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

szpeter

Quote from: Cloud on 2012-05-11, 18:22:45
Ez lehet, de nálam havercsaj nem egyenlő barátbarátnővel.
Én pl sosem tudtam barátkozni csajokkal. Haveri dolog az más.
Én is erre akartam utalni.. :D

szerk: Valamiféle lemondó elfogadás révén nem rég én is két igazi lánybarátra tettem szert, és az egészben a legszörnyűbb ez a "szeretlek" dolog... esküszöm buzit csinálnak így belőlem, ahogy az "olyan" érzelmeket kifejező szavakat, illetve akár megnyilvánulásokat kell úgy lereagálnom, hogy "nem úgy értve", hogy az egész értelmét veszti. Igen, szeretem őket, szuper, anno még "úgy" is motoszkált valami, most meg úgy érzem hogy kell egy új szót találni, amit a nők ajkára ültetek hogy megmutassa a szintet vagy módot, ahogy irántam érez. Kiidegel a dolog. És a szívecskeküldözgetés...lehet, hogy én vagyok nagyon maradi-kocka, de..nem, ezt csak akkor küldök ha arról van szó hogy love... Ezeket muszáj volt leírnom  :angyali:
i-need-a-girlfriend i-can't-take-this-anymore

szerk2: Azzal szúrom el az egészet, de nem csak a friendzonera utalok ezzel, hanem az egész kapcsolat-témára, hogy nincs önbizalmam. Ezzel most per pill azt se tudom mit kezdjek de már az exem is ezzel jön :DD

Selmo

A nők sok mindent szeretnek: vásárolni, beszélgetni, szépítkezni, beszélgetni, ajándékozni, beszélgetni, stb. Azzal, hogy szívecskékkel halmoz, szeret veled beszélgetni, és kimondja hogy szeret, csupán az irántad érzett baráti szeretetét fejezi ki. Amíg nem tereli a témát kettőtökre, nem kihívó a viselkedése, és tanácsokkal lát el párkeresésben, addig ne is problémázz ezen, mert nem is akar többet.
Az elszúrásra meg félszáz ok van, és ezügyben nyugodtan kérd ki a barátnőid véleményét, majd jól megmondják, hogy mit kellene máshogy csinálnod. És igazuk lesz.

A tökéletesség unalmas.

Én

A legjobb, amikor ő akarja hogy járjatok, aztán a kapcsolat közben jelenti be, hogy igazából nem akar semmit, próbáljtok ki! :cool: :jee:

kada

Quote from: Selmo on 2012-05-18, 23:16:33
A nők sok mindent szeretnek: vásárolni, beszélgetni, szépítkezni, beszélgetni, ajándékozni, beszélgetni, stb. Azzal, hogy szívecskékkel halmoz, szeret veled beszélgetni, és kimondja hogy szeret, csupán az irántad érzett baráti szeretetét fejezi ki. Amíg nem tereli a témát kettőtökre, nem kihívó a viselkedése, és tanácsokkal lát el párkeresésben, addig ne is problémázz ezen, mert nem is akar többet.
Mint kiderítettem, az, hogy határozottan jól fejlett nőiességeit hozzád dörgöli majd' tucat ismerősei szeme láttára fél napon át megszámlálhatatlanul sokszor (CPU korlátozott üzemmódban ment), még nem kihívó viselkedés. ^^"

És még csodálkoznak, hogy amíg egy adott csaj fel nem jön a szobámba levetkőzni, addig pesszimista vagyok hogy "á, úgyse úgy érti"...  ^^"

Member

Quote from: Selmo on 2012-05-18, 23:16:33
Az elszúrásra meg félszáz ok van, és ezügyben nyugodtan kérd ki a barátnőid véleményét, majd jól megmondják, hogy mit kellene máshogy csinálnod. És igazuk lesz.
Ezzel nem teljesen értek egyet, rengeteg elhárító mechanizmus és nem éppen valósághű elmélet van az ő fejükben is, csak arra jöttem rá így, hogy igazából senki sem őszinte, mind taktikázik.
Amitől kezd felfordulni a gyomrom, hogy még akik "komoly kapcsolatra" vágynak is általában külső jegyekből ítélnek, aztán pattognak, hogy minden férfi egyforma.

kada

Quote from: Member on 2012-05-19, 13:01:18
Quote from: Selmo on 2012-05-18, 23:16:33
Az elszúrásra meg félszáz ok van, és ezügyben nyugodtan kérd ki a barátnőid véleményét, majd jól megmondják, hogy mit kellene máshogy csinálnod. És igazuk lesz.
Ezzel nem teljesen értek egyet, rengeteg elhárító mechanizmus és nem éppen valósághű elmélet van az ő fejükben is, csak arra jöttem rá így, hogy igazából senki sem őszinte, mind taktikázik.
Amitől kezd felfordulni a gyomrom, hogy még akik "komoly kapcsolatra" vágynak is általában külső jegyekből ítélnek, aztán pattognak, hogy minden férfi egyforma.
No ja, de őszinteséghez az se árt ha tudja hogy mit akar.   ^^"
Valahogy többször voltak ismerős hölgyek két pasas közt őrlődve, nem tudott választani, és akik eszembe jutottak mind aktívan az egyikkel voltak...
Then it got worse

Külső jegyek...
Egy bizonyos szintig teljesen érthető, mindenkinek van küllemre is elképzelése arról, hogy milyen lenne az ideális pár, nálam két fejjel magasabb csajt megszokni pl nem lenne könnyű. Ráadást amikor szemmagasságban nem a szeme van... akkor még nehezebb lesz az "eyes up here".
[spoiler]Azért lelkesen próbálkoznék minden bizonnyal ha csak ennyi akadály lenne.[/spoiler]
Kérdés persze hogy mennyire "reálisak" az elvárások.

Selmo

Alapvetően mindenki a külső jegyekből ítél, így vagyunk beprogramozva. A férfiak a szép, fiatal, arányos nőket részesítik előnyben, a nők pedig a magas, széles vállú férfiakat. Ha egy nő komoly kapcsolatra vágyik, akkor a következőket keresi:

  • anyagi biztonság, ez lehet vagyon, jó szülői háttér vagy jólmenő szakma, a lényeg az, hogy hosszútávon el tudd tartani őt és a gyerekeit
  • szerelem, tehát légy kedves, figyelmes, dícsérd meg mindennap és lehetőleg hetente vegyél neki valami apróságot
  • hűség, vagyis nincs más nő rajta kívül az életedben
  • elkötelezettség, tehát kérd meg a kezét, vegyél neki minnél drágább gyűrűt és vezesd oltárhoz
Mint az látható, ezek nem épp külső jegyek, tehát ezért is van, hogy komoly kapcsolatot keresnek, aztán dobnak: egyszerűen nem teljesítette az ember az elvárásaikat.
Ismerkedésnél a főbb szempontok pedig:

  • humor, egy nőt meg kell nevettetned
  • kommunikáció, ha végig tudod hallgatni az összes gondját-baját és nem vágsz közbe, nyert ügyed van, sőt ha te is mesélsz magadról hasonlóképp, az fél mennyország
  • önbizalom, légy magabiztos, tudd, hogy mit akarsz
  • kinézetileg pedig légy ápolt és lehetőleg kockáshasú
Ezeken kívül van pár pluszpont, mégpedig: szereted a gyerekeket, tudsz főzni, elviszed táncolni, udvarias, előzékeny vagy.

Aztán el lehet töprengeni, hogy ezeket ki mennyire teljesíti. :P

A tökéletesség unalmas.

Member

Az igazi férfi nem iszik, türelmes, minden percét veled tölti, ápolt, igényes, jól keres, jó humorú, de nem gonoszkodik... És nem is létezik.

Én

Quote from: Selmo on 2012-05-19, 16:49:25
...
Szóval a férfiaknak ezeket kell teljesítenie. A nőkkel szemben támasztott elvárások pedig

  • legyen szép
Sőt igazából még ez sem, max nem filmsztár kaliberből válogathatnak. Fair enough...

Member

Quote from: Én on 2012-05-19, 17:52:30
Quote from: Selmo on 2012-05-19, 16:49:25
...
Szóval a férfiaknak ezeket kell teljesítenie. A nőkkel szemben támasztott elvárások pedig

  • legyen szép
Sőt igazából még ez sem. Fair enough...
Nah, ez azért nem teljesen igaz, vagy ha igen, az régen gáz. :) Ismerek a faluban egy rakás szép, olyan 8 általánost végzett korombélit, de nem igazán kellenének.

Én


Selmo

Quote from: Én on 2012-05-19, 17:52:30
Quote from: Selmo on 2012-05-19, 16:49:25
...
Szóval a férfiaknak ezeket kell teljesítenie. A nőkkel szemben támasztott elvárások pedig

  • legyen szép
Sőt igazából még ez sem, max nem filmsztár kaliberből válogathatnak. Fair enough...
Alapvetően egy férinak ugye az kell, hogy a nő jól nézzen ki, ne legyen töksötét agyilag, legyen humorérzéke, gondoskodjon róla, és bármikor kapható legyen szexre.
Ezzel szemben a női elvárásokat már olvashattad, sőt, tegyük hozzá, hogy az utóbbi 50 év agymosásnak hála a mai nők, már olyan férfit kersnek, aki kiméletlenül erőskezű a munkahelyén, metroszexuális csodalény ápoltságban és öltözködésben, főz és van ízlése, sportos teste van, egy isten a hálószobában, tökéletes apuka, a legjobb barát, akinek a nő minden baját elmondhatja és sír a Rómeó és Júlián. Ilyen férfiak valóban léteznek, az az egyetlen probléma van velük, hogy egy másik férfihoz mennek haza. :haha: Ne csodálkozz rajta, hogy a világ tele van frusztrált nőkkel, a női magazinok és a filmek egy nemlétező férfiideált vetítenek eléjük és amelyikük nem elég okos, hogy időben rájöjjön erre, az élete deléig fogja kétségbeesetten keresgélni.

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Én on 2012-05-19, 17:55:02
Nagy általánosságról beszélek :P
Jó, hát az egyszeri legénynek egy attraktív, könnyen irányítható tenyészlombik kell, de őket nem nevezném férfinek, ők azok a bizonyos "pasik", akik inkább élni és nem dolgozni akarnak.

.Attila

Quote from: Selmo on 2012-05-19, 16:49:25
...

+ legyen a férfi jóképű, magasság és széles váll még nem elég

Quote from: MemberAz igazi férfi nem iszik, türelmes, minden percét veled tölti, ápolt, igényes, jól keres, jó humorú, de nem gonoszkodik... És nem is létezik.

Ha meg mégis teljesül mind... olvasd el Selmo aláírását :)
Rengetegszer fordul elő, hogy elméletileg minden megvan, de mégis az kell, akiben a fele sincs meg.

És igen, a férfinak (is!) kell, hogy a nő jól nézzen ki, de ez csak ideig-óráig elegendő, utána már több kell.
Megjegyzem: itt már nagyon sok nő bukik el, mert elég sokan csak a külsejükkel foglalkoznak.
És ekkor merül fel a kérdés: vajon mit nyújt a nő cserébe a temérdek elvárásáért?
Nem véletlenül terjedt el az a mondás, amit csinos nőknél szokás manapság mondani:
QuoteŐt is unja már valaki.

Quote from: SelmoAlapvetően egy férinak ugye az kell, hogy a nő (...) bármikor kapható legyen szexre.

Max. erről álmodik, de nem ez a helyzet és ez nem is lenne jó.
A helyzet ugyanis fordítva van: ha a nő szexet akar, megkapja, a kérdés csak az, kitől. Mint ahogy a viccben is van:
QuoteItthon pedig este 9kor szex lesz, aki itt van, itt van, aki nincs, nincs.
A férfinak meg kell elégednie azzal, hogy annyiszor jut szexhez, amennyiszer a nője szeretné, tehát valamennyi lemondás tuti van benne. Ha túl sok, akkor érdemes elgondolkozni a váltáson.
Ha a nő akar több szexet, annak a kapcsolatnak hosszú távon nincs esélye.

Member

Erre láttam egy jó posztot 9gag-en:
A nő akkor szexel, amikor akar és akkor házasodik, amikor valaki igent mond.
A férfi akkor szexel, amikor valaki igent mond, de akkor házasodik, amikor akar.

True story. Persze van olyan megkötés, hogy "nincs házasság, nincs szex!". :D

.Attila

Akivel nem akarnak szexelni, az nemhogy akkor nem házasodik, amikor akar, hanem soha.

Kraivan

Quote from: .Attila on 2012-05-20, 00:07:06
Akivel nem akarnak szexelni, az nemhogy akkor nem házasodik, amikor akar, hanem soha.
Na igen...

Ellenben egy férfi nem ereszkedik fél térdre olyan nőnek, aki érte nem ereszkedne 2 térdre.


Member

Quote from: .Attila on 2012-05-20, 00:07:06
Akivel nem akarnak szexelni, az nemhogy akkor nem házasodik, amikor akar, hanem soha.
Nah, nem úgy értettem, hogy vagy-vagy (hülyén is venné ki magát, ha nemi élet előtt volna a házasság, jó tudom, jehovák, krisnások és nazarénusok kíméljenek :D), ha a férfi eljutott már odáig, hogy párkapcsolatban van, ő mondja ki, hogy most lesz-e esküvő vagy sem.

.Attila

Vagy nem, mert a menyasszony félrelép. Ahogy sajnos egy itteni régi fórumtárs volt menyasszonya is megtette.
Vagy már a leánykérésre hezitálás vagy egyenesen nem a válasz.

Mindezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy attól, hogy van egy ideje barátnőd, még nem egyértelmű, hogy hozzád is fog menni.

Member

Quote from: .Attila on 2012-05-20, 08:45:39
Mindezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy attól, hogy van egy ideje barátnőd, még nem egyértelmű, hogy hozzád is fog menni.
Mint kolléganőm, akinél 15 évvel idősebb a párja és már mondta, hogy valószínűleg 1-2 éven belül ott fogja hagyni egy fiatalabbért?

.Attila

Quote from: Member on 2012-05-20, 09:03:04
Quote from: .Attila on 2012-05-20, 08:45:39
Mindezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy attól, hogy van egy ideje barátnőd, még nem egyértelmű, hogy hozzád is fog menni.
Mint kolléganőm, akinél 15 évvel idősebb a párja és már mondta, hogy valószínűleg 1-2 éven belül ott fogja hagyni egy fiatalabbért?

Na, ilyen esetről még nem is hallottam. Legtöbb esetben kvázi random módon dönt úgy a nő, hogy na ő most akkor lelép.

Cloud

Quote from: .Attila on 2012-05-20, 08:45:39
Vagy nem, mert a menyasszony félrelép. Ahogy sajnos egy itteni régi fórumtárs volt menyasszonya is megtette.

:zomg:

Member

Mit vagytok így kiakadva, csak elbizonytalandotott. ::)

NLZ

Quote from: Member on 2012-05-20, 11:04:32
Mit vagytok így kiakadva, csak elbizonytalandotott. ::)
Persze, teljesen érthető, sőt az a geci, aki nem érti őt meg. :)
[reserved]

Selmo

Quote from: .Attila on 2012-05-20, 09:06:57
Na, ilyen esetről még nem is hallottam. Legtöbb esetben kvázi random módon dönt úgy a nő, hogy na ő most akkor lelép.
Dehogy random, elegük lett az állóvízből és/vagy megjelent a színen egy jobb lehetőségekkel kecsegtető potenciális jelölt. Félrelépésnél meg vagy áll valami érzelmi ok a háttérben, vagy csak anyu Brad Pitt génjeit akaja továbbörökíteni. Azt hiszem elég, ha annyit mondok, hogy a házasságban született gyerekeknek úgy 10%-ban nem a férj az apja.

A tökéletesség unalmas.

szpeter

Lenne megint csajlehetőség, csak kellett nekem járnom a barátnőjével. Elismerem, az csúnya volt. Aztán egy hétre rá talált egy partnert magának, biztosított, hogy "túllépett rajtam" egy hónap távlata alatt, ami párhetes kapcsolatnál nem is tűnt meglepőnek annyira, így rámozdultam a cukibb bulára. Hát nem kicsapja a rinyát hogy féltékeny? Konkrétan sírt. Női logika.

.Attila

Quote from: NLZ on 2012-05-20, 14:07:09
Quote from: Member on 2012-05-20, 11:04:32
Mit vagytok így kiakadva, csak elbizonytalandotott. ::)
Persze, teljesen érthető, sőt az a geci, aki nem érti őt meg. :)

Folyt.: a csaj végül rájött, hogy az csak hirtelen fellángolás volt és vissza akart menni.

Member

Quote from: szpeter on 2012-05-20, 15:48:14
Hát nem kicsapja a rinyát hogy féltékeny? Konkrétan sírt. Női logika.
Olyat már láttam, aki két évig hitegette a srácot, hogy otthagyja a kihűlt kapcsolatát és inkább vele lesz, féltékeny lett, miután a srác végre túllépett ezen és összejött valakivel.
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/3937064_700b.jpg

Quote from: .Attila on 2012-05-20, 16:16:55
Folyt.: a csaj végül rájött, hogy az csak hirtelen fellángolás volt és vissza akart menni.
Gondolom ismeri a gumicsizma és a tehénszar történetét.

NLZ

[reserved]

kikuchiyo

Quote from: NLZ on 2012-05-20, 16:50:05
Quote from: Member on 2012-05-20, 16:37:00
Gondolom ismeri a gumicsizma és a tehénszar történetét.
Én nem. :(

Régi paraszti bölcsesség a házastársi hűtlenség egyenlőtlen megítélésének indoklásához.

[spoiler]"Ha belelépek a csizmámmal a tehénszarba, csak lemosom, és olyan lesz, mint újkorában, nem történt semmi. De ha beleszarik a tehén a csizmába, akkor azt a csizmát bizony el kell dobni."[/spoiler]
Failure is the default option