Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Started by Prof. William, 2006-05-02, 17:25:28

Previous topic - Next topic

Lokids

Miért van az, hogy mikor a rész végefelé haruhinak eszébe jutott, hogy mit csináljanak köv évben, és említette, hogy ő csinálja a koreográfiát, akkor nekem akaratlanul is az endingbe lévő tánc jutott az eszembe?

Mellesleg, mivel a köv részek az 5 és a 6 lesz, előrébb már nem halad a sorozat, így én úgy veszem ki, hogy emellé alapból jár még legalább 1 season.

Draconire

Nem biztos az hogy az 5 után a 6 fog jönni, de ha mégis, miért ne haladna a sorozat tovább?
Bár nem olvastam a regényt, csak bele-bele nézegettem, szóval nem tudom pontosan mennyi maradt még belőle.

Manitu

Quote from: Gmer on 2006-06-21, 12:27:29
Nem biztos az hogy az 5 után a 6 fog jönni, de ha mégis, miért ne haladna a sorozat tovább?
Bár nem olvastam a regényt, csak bele-bele nézegettem, szóval nem tudom pontosan mennyi maradt még belőle.
Sok. 8 regény van, az első nagyjából benne volt az animében, és másik 3-ba bele-bele kaptak. De ha jól tudom a regényeknek sincs vége, szóval senki ne számítson egy komplett, lezárt sorozatra belőlük.


Lokids

REmélem a haruhi nem jut arra a sorsra, mint amire az Ichigo 100% jutott. Konkrátan, hogy csak kedvcsináló a mangához.

kikuchiyo

Ezzel most gondolom kiérdemlem a "brainless fanboy" min?sítést, de letöltöttem a 12. részben hallható dalokat, és azóta is hallgatom ?ket...
F?leg a "Koi no Mikuru-run", a nulladik rész intrója durva: üt, mint a légkalapács, mondhatni a Loitumánál is jobb. XD
Failure is the default option

Draconire

#65
Hidd el nem vagy egyedül! :muhahah:
Már reggel óta ezek mennek XD
A Mikuru-s meg nagyon feelinges :whoah:

Szerk: Ennél aranyosabb hangot ritkán hall az ember ^^

Alkyra

Rohadt nagy anime!XD
Arra már rájöttem, hogy a részek össze vissza vannak adva de ez nem tántorít el!
EGyb. szerintem ez az egész egy hatalmas terv Haruhi részéről.
Az elején még Haruhiról említik, hogy mindent pasit dobott egy héten belül(egyet 5 perc alatt kivágottXD).
Nos, Haruhi nem az a fajta ki csakúgy ott hagyja a dolgokat ha nem sikerül neki vlm...
Így a barátait beszervezi(igen az a 3 már elvileg 3 éve "figyeli" ugyebár..), hogy ha nincs olyan pasi aki neki kellene,
akkor csinálnak egyet.:)(akárcsak ahogy a klubbot csinálta)
S Haruhi meg a 3 segítője szépen "megfaragják" barátunkat.:)
Én még csak egyb. a "4." részig láttam. SZal lehet, hogy ez most egy hatalmas hülyeség.:)

kikuchiyo

Azt észrevettétek, hogy
- 2:3x körül, amíg az előtérben Kyon beszélget a haverjaival, a háttérben mutatják a cipősszekrényeket, ahol a lányegyüttes tagjai éppen veszekednek a student council-lal, és egy pillanatra egy pár nyuszifül is feltűnik.
- 4:1x körül, amikor Kyonék sorban állnak, az együttes két tagja elrohan az előtérben gitárokkal a hátukon.
- 7:xx körül a háttérben láthatjuk Haruhit és Yukit elrohanni, szintén gitárokkal...
:whoah: :cool:
Failure is the default option

Lokids

Igen. Ez tetszik pont ebben a mesébe, ha történik valami a háttérben, mégha nem is fontos, szerves része  a dolgoknak.
Ugyebár a 3.22-nél láható a háttérben való történés, ami előzménye a többinek.

kikuchiyo

Van a TT-n egy t0rr3nt, ez, ami holmi DVD-extrákat tartalmaz, a creditless OP/ED talán csak a fanatikusokat és az AMV-készítőket érdekelheti, de a Yuki-rajongók talán örülni fognak a harmadik kis szösszenetnek: kedvenc szereplőnk szokott stílusában ajánlja be az első részt. Csak négy mega, annyit megér. :)
Failure is the default option

Dreamcleaver

#70
Én is elkezdtem nézni. Nagyon igényesen megcsinált anime. School Drama mégsem idétlen. Haruhi nagyon kawai, főleg az ötödik részben ahol bőszen issza az üdítőt, mikor nem sikerül Kyonnal egy csapatba kerülnie.  :D

EDIT: Mondjuk a részek sorrendjének felcsrélésében nem sok értelmet látok eddig, csak zavaró tényező, nem tudom a készítők mit akartak vele.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Alkyra

Quote from: Dreamcleaver on 2006-06-24, 23:36:30
Én is elkezdtem nézni. Nagyon igényesen megcsinált anime. School Drama mégsem idétlen. Haruhi nagyon kawai, főleg az ötödik részben ahol bőszen issza az üdítőt, mikor nem sikerül Kyonnal egy csapatba kerülnie.  :D

EDIT: Mondjuk a részek sorrendjének felcsrélésében nem sok értelmet látok eddig, csak zavaró tényező, nem tudom a készítők mit akartak vele.

Én most értem a 12. részig.(A festiválhoz.:)) Ez a rész nagyon jó volt. Nekem nagyon tettszik az anime.
Meg fogom nézni mégegyszer úgy, hogy az eredeti sorrendet használom majd hozzá, ám valahogy...engem nem is zavar, hogy össze-vissza vannak a részek.:)
Nem tudja vlk, hogy OST, Second Season vagy valami hasonló mikor lesz?

Meg mégvalami...Akkor ezekszerint a memberek Kyonon kívűl TÉNYLEG időutazók, esperek s alienek?XD

Manitu

Quote from: Alkyra on 2006-06-25, 18:36:42Meg mégvalami...Akkor ezekszerint [spoiler]a memberek Kyonon kívűl TÉNYLEG időutazók, esperek s alienek?XD [/spoiler]
Igen, tényleg :)
Persze még mindig benyomhatják az utolsó részben egy Dallasos fordulattal, hogy Kyon csak álmodta az egész marhaságot :D


kikuchiyo

Ne aggódj, nem fogják eldallasozni. :)
[spoiler]Bár... ki tudja. Lehet, hogy az utolsó részben lévő OMG Nagy Fordulat meg fogja feküdni egyesek gyomrát. ;)[/spoiler]

2nd season jövő nyár előtt nem valószínű.
Failure is the default option

Dreamcleaver

 :lol: Ez a Mikuru dal nagyon betesz!!!!  Kámon geccsász, kámon geccsász bééébííí! :lol:
A másik két dal pedig egész jó. :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Valaki nagyon sokat nézi ezt az animet:
GUNDAM Edition
Opening
ep02
God knows...
Ending

ArchElf

Quote from: Gmer on 2006-06-27, 09:50:15
Valaki nagyon sokat nézi ezt az animet:
GUNDAM Edition
Opening
ep02
God knows...
Ending
WOW wow!!!
:hail:
Mind a négy, de főleg az ep2 és a God knows überkirály!!!

AE

あさ。。。あさだよ。。。あさごはん たべて がっこう いくよ。。。

0118 999 881 999 119 725...3

Draconire


Lazzaret

#78
Első rész: Ez olyan szörnyű hogy már baromi jó :D :lul: :lul: :lol: Nagyon bejött :D


edit: Ez a fesztiválra készült filmforgatás akkora ökörség volt hogy már fájt az oldalam a röhögéstől  ^_^ 


www.arkangyalok.uw.hu

Draconire

Lazzaret: és később még csak jobb lesz! ;)

13. rész: Na itt aztán volt magyarázás minden mennyiségben! Először Haruhi múltját ismerhettük meg, hogy miért is viselkedik így, utána pedig kedvenc esperünk tartott egy hosszú magyarázatot hogy mi miért van. Ha ezt élőben hallgattam volna és nem olvasom, két mondat után elvesztettem volna a fonalat XD
Még Yuki is szerepelt egy kicsit, és hát hozta a szokásos formáját  :smile:
Azért a végén volt egy kis akció, mondjuk gyorsan elintézték. Na de az a zene ami akkor ment az valami eszméletlen hangulatos volt :jee:

Alkyra

Srácok, ebből van manga? VAgy ugye lesz Second Season??? Valaki tud vlm információt??
A 13.mas rész nagyon jó volt, de nem értem, hogy az anime hova tart.-.-
Mármint milyen célja van neki?Azt értem nagyjából, hogy mit akar mondani( a tömegből való kítűnés. haruhi nem akar beleolvadni az átlag tömegbe, hanem inkább a maga útját választja), de vajon hova tart ez az egész?


Manitu

Quote from: Alkyra on 2006-06-28, 10:03:07
Srácok, ebből van manga? VAgy ugye lesz Second Season??? Valaki tud vlm információt??
Van manga is, de az sz@r. Legalábbis az eredeti regényekhez meg az animéhez képest. Eléggé nagyvonalakban veszi a történetet, meg aszem a rajzokat sem az eredeti rajzoló csinálta (aki a regényeket illusztrálta), és néha bizony meglehetősen érdekesen néz ki. Ha még mindig érdekel, az első pár fejezet le van fordítva, nézz bele. De én inkább a regényt ajánlanám, valahol a topicban volt már hozzá link, és az piszok jó :)

[spoiler]btw.: Így készül a spoilergomb :)[/spoiler]


Alkyra

Quote from: Manitu on 2006-06-28, 11:00:59
Quote from: Alkyra on 2006-06-28, 10:03:07
Srácok, ebből van manga? VAgy ugye lesz Second Season??? Valaki tud vlm információt??
Van manga is, de az sz@r. Legalábbis az eredeti regényekhez meg az animéhez képest. Eléggé nagyvonalakban veszi a történetet, meg aszem a rajzokat sem az eredeti rajzoló csinálta (aki a regényeket illusztrálta), és néha bizony meglehetősen érdekesen néz ki. Ha még mindig érdekel, az első pár fejezet le van fordítva, nézz bele. De én inkább a regényt ajánlanám, valahol a topicban volt már hozzá link, és az piszok jó :)

[spoiler]btw.: Így készül a spoilergomb :)[/spoiler]


Kösz!

Dreamcleaver

Jó rész volt ez a 13-as is, de a hülye sorrend felcserélgetés miatt, gyakorlatilag már mindent tudhattunk, amit ebben a részben elmondtak (closed space, esperek stb).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lazzaret

Nagyon tetszik ez a sorozat. Nekem kezd olyan érzésem lenni mint ami egy idő után a Shuffle!-ban fogott el :)

Kezd egyre komolyabb lenni :)


www.arkangyalok.uw.hu

Prof. William

#86
12 rész...

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

Ilyen csata még egy jobb sci-fi animébe is elmenne! Bírtam a legénységet.

1th Primary Fleet: Great Comander Haruhi  - Alienek: Mi mások?
3th Strike Fleet/ Vice Admiral Kyon - Sima emberek gondolom. (Csak mert ő a legracionálisabb...)
3th Strike Fleet/ Vice Admiral Koizumi - Valami rajzemberkék
4th Strike Fleet/ Vice Admiral Yuki - Rei szerű Yuki klónok.
5th Strike Fleet/ Vice Admiral Mikuru Asahina - Ez a legjobb: Valami kawai kutya/macskaléynek. De azért izmos kidolgozott felsőtestük van. Ez látszik is egy jelenetben. :)

Tetszik ahogy Yuki ismerkedik a géppel. 1 nap még csak pötyög de egyre jobban belejön, ahogy haladnak ellőre a napok.

Ez a rész... 10/10

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

és a szokásos brutális sebességgel a.f.k.-ék már ki is adták a 14-es részt   :jee:

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS