Suzumiya Haruhi no Yuuutsu

Started by Prof. William, 2006-05-02, 17:25:28

Previous topic - Next topic

Prof. William

Ismeri valaki ezt művet? Bár még csak az első részt láttam de poén az van bőven. Egy jó kis komédia egy lányról, akit nem vonzabak a normális emberek. Az ő szemében furcsának kell lenni, ha be akartok vágódni nálla.

Manitu

Nem furcsának, földönkívülinek :D
És nem is feltétlenül a komédián van benne a hangsúly... Azért akad benne egy-két mélyenszántóbb gondolat is.


kikuchiyo

Kéretik a topik címét kijavítani (Yusu helyett Yuutsuu) >_<
Failure is the default option

Rage

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-02, 18:43:27
Kéretik a topik címét kijavítani (Yusu helyett Yuutsuu) >_<
Engedd meg, hogy javitsak: yuuutsu. (Bar szerintem csak elgepelted. :])
痛みを感じる方向に、出口がある!

Prof. William

#4
Hát enyhén lefáradtam  0-ik részen. Azok a színvonalas speciálefektek.  :whoah:

Viszont tényleg fan filmes hangulata volt. Ezt nagyon jól eltalálták.
1-5 rész.

Huh... Jó jó de én már nem tudom mit higgyek. Lehet hogy Haruinak tényleg sikerült egy Időutazó/alien klubbot összeszedni?

Vajon csak annyira beleélik magukat, és marhulnak vagy van benne igazság. A szemüveges lány vajon tényleg alien? és a félős vajon tényleg időutazó?
A végén még kierül hogy igen...

Fazék

Ez a sorozat egyre jobb :) annyira jó hogy szinte ugyanúgy látja az átlagember a dolgokat, mint a főhős srác és szinte ugyanazokat a megjegyzéseket tenném a monitor előtt ülve :haha: :D

most jön a 10-es 8-as rész :D

Lokids

Prof: Igen! Időutazó, Élien, és Esper. :) Suzumiyától az a modat teszett, mikor közölte, hogy a jövendőbelije lehet fiú is és Lány is. :D Csak (fenti szóhasználattal élve) "furcsa" legyen. Maga a sorozat nagyon jó, de én még arra nem jöttem rá, hogy milyen véget szának neki. mit akarnak belőle kihozni? Romantkus vígjátékot? Netalán Misteryt. A fene sem tudja... Bár a részek alapján azt is elképzelhetőnek tartom, hog az összes műfajból kerül bele valami. :)

Draconire

Wow ez a sorozat nem semmi, 4 rész után nagyon meg is szerettem :D /meg jól össze is kavart/lásd hibás fileok faq-ja topic :smile://
Érdekes ez a történeti sorrend, és ahogy látom a többi rész is hasonlóan jó lesz. Kíváncsi vagyok hogy mi lesz ebből. :smile:

Fazék


Draconire

Megnéztem már a többi részt is és mit mondjak nagyon érdekes az egész történetvezetés.
Most amúgy én hallottam/olvastam rosszul/amit nem hiszek :D/ vagy a 7. részben amikor Itsuki támadta azt a lényt akkor
télleg azt kiabálta hogy Fomuffo meg Second Raid?
Mert akkor nagyon :lol:

Manitu



kikuchiyo

Bizony. A 7. rész végén pedig, a next episode preview a Higurashi stílusában volt megcsinálva.

Egyébként ez a 9. rész egyértelműen csalódás volt. Az ilyet úgy hívják, hogy filler. És nem mentség, hogy kellett a pénz meg az idő a következő, igen látványosnak ígérkező epizódra.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-05-31, 19:18:57Egyébként ez a 9. rész egyértelműen csalódás volt. Az ilyet úgy hívják, hogy filler. És nem mentség, hogy kellett a pénz meg az idő a következő, igen látványosnak ígérkező epizódra.
hát igen, én is eléggé hasonlóan éreztem a nézése közben...

Draconire

Quote from: Fazék on 2006-05-31, 19:20:17
Quote from: kikuchiyo on 2006-05-31, 19:18:57Egyébként ez a 9. rész egyértelműen csalódás volt. Az ilyet úgy hívják, hogy filler. És nem mentség, hogy kellett a pénz meg az idő a következő, igen látványosnak ígérkező epizódra.
hát igen, én is eléggé hasonlóan éreztem a nézése közben...
Szerintem is eléggé 'nyugodt' rész volt ez a többihez képest, remélem ilyenek nem nagyon leszek a jövőben.
Quote from: kikuchiyo on 2006-05-31, 19:18:57
Bizony. A 7. rész végén pedig, a next episode preview a Higurashi stílusában volt megcsinálva.
Ezt gyorsan megnéztem mégegyszer, és tényleg :D

kikuchiyo

#14
Ha a következő rész az lesz, amit gondolok - márpedig vsz. az lesz, a címéből ítélve -, akkor minden lesz, csak nyugis nem. Mild spoiler: Yuki végre megmutatja, mit tud. Elég sokat, ami azt illeti.
Sőt, az is lehet, hogy ebbe a részbe még egy Mikuruval kapcsolatos meglepetést is bezsúfolnak - a férfi nézők nagy örömére :)

Szerk: de most megyek vissza megnézni, ahogy Lohengramm-sama leigázza a Szabad Bolygók Szövetségét japánt tanulni.
Failure is the default option

Draconire


kikuchiyo

Yeah, it comes slower than a rheumatic snail -_-
Failure is the default option

Lokids

lehet, hogy a 9. rész filler volt, de végre láttunk valami érzelmet is suzumiyától. De tényleg laposabb volt egy kicsit. :)

kikuchiyo

#18
Nem baj, a 10. részre semmiképpen nem lehet mondani, hogy lapos lenne.Sőt, ingerlően domborodik néhol. XD

Off: A letöltési sebesség elérte az egészen elképesztő 18.6 kB/s-ot, szinte hihetetlen, szóhoz sem jutok! Még az is lehet, hogy hajnali kettő előtt lejön.  :ejj:  :comp: :morci:
Failure is the default option

Lokids

Meglestem ezt a rész, és tényleg mozgalmasabb volt mint az előző. Sőt! Kezdem sajnálni szegény gyereket, hogy mi fog vele még történni.

Draconire

10. rész: na ezért szeretem ezt az animet :smile:

Yuki nagyon kemény volt ebben a részben! Végre egy jó kis harc :jee:
Tetszenek az ilyen semleges szereplők akik csak akkor avatkoznak be az eseményekbe ha nekik is érdekük.
Remélem hogy végig ilyen érzelemmentes lesz, bár lehet hogy bekavarnak egy kis érzelmet is a jellemébe, de jó lenne ha így hagynák :smile:

Ahogy látom a következő részben is sokat fog szerepelni.
lucky me ^^

Nevl

Belenéznék én is ebbe az anime-ba, de sehol sem találok az első 5 részre torrentet, valaki megdobna néhány linkel?! :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Draconire

#22
1.
2.
3.
4.
5.

Na itt vannak a linkek, használd egészséggel :smile:

ui.:itt van pár jó hely ahol legközelebb kereshetsz /és találni is fogsz^^/
http://anime-source.com/banzai/modules.php?name=Releases
http://www.tokyotosho.com/
http://www.mininova.org/

Nevl

#23
Quote from: Gmer on 2006-06-07, 20:00:49
1.
2.
3.
4.
5.

Na itt vannak a linkek, használd egészséggel :smile:

ui.:itt van pár jó hely ahol legközelebb kereshetsz /és találni is fogsz^^/
http://anime-source.com/banzai/modules.php?name=Releases
http://www.tokyotosho.com/
http://www.mininova.org/

Az utolsó kettőn rákerestem, mininova kb 3 linket dobott ki, mind raw volt, tokíotosho-n meg nem voltak a régi részek...
AAhhhaaa.. elírtam a keresést sikeresen... lámaság rlz :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Manitu

Quote from: Nevl on 2006-06-07, 20:08:28
Az utolsó kettőn rákerestem, mininova kb 3 linket dobott ki, mind raw volt, tokíotosho-n meg nem voltak a régi részek...
Pedig mininován is fent vannak, csak afk az angol címén releaseli ;) Egyébként meg 9. részig fent van az ftpn ;)

Quote from: Gmer on 2006-06-07, 19:39:15
10. rész: na ezért szeretem ezt az animet :smile:

Yuki nagyon kemény volt ebben a részben! Végre egy jó kis harc :jee:
Tetszenek az ilyen semleges szereplők akik csak akkor avatkoznak be az eseményekbe ha nekik is érdekük.
Remélem hogy végig ilyen érzelemmentes lesz, bár lehet hogy bekavarnak egy kis érzelmet is a jellemébe, de jó lenne ha így hagynák :smile:

Ahogy látom a következő részben is sokat fog szerepelni.
lucky me ^^
Fellow Nagato fan :tezsvir:


Draconire

Quote from: Manitu on 2006-06-07, 20:15:30
Egyébként meg 9. részig fent van az ftpn ;)
Tényleg?  :oops:
Ehh már elszoktam az ftp-től annyi új sorozatot nézek :D

Ja és igen Nagato fan lettem.  :smile:
Annál a szigetes résznél is nagy volt amikor nem engedte be a többieket a szobába mert azt mondták neki, hogy senkit ne engedjen be  :D
Amikor főhősünk kommentálta az eseményeket, és rájött hogy ez lehet hogy poén volt akkor nagyot röhögtem :lul:

Nevl

Közben leesett, de thx a linkeket! :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Manitu

Quote from: Gmer on 2006-06-07, 20:24:33
Amikor főhősünk kommentálta az eseményeket, és rájött hogy ez lehet hogy poén volt akkor nagyot röhögtem :lul:
Én nem vagyok benne annyira biztos, hogy az poén volt. Szerintem vérkomolyan gondolta. De tetszik ahogy manipulálja a dolgokat a háttérből :)


Lokids

Ezek szerint nem csak nekem jön be Nagató karaktere. Bár Asahina rulez akkor is! (És nem az anyajegye elhelyezkedése miatt!!! hanem a reagálása az egyes dolgokra, az kész. :) )

Draconire

Quote from: Manitu on 2006-06-07, 20:35:43
Quote from: Gmer on 2006-06-07, 20:24:33
Amikor főhősünk kommentálta az eseményeket, és rájött hogy ez lehet hogy poén volt akkor nagyot röhögtem :lul:
Én nem vagyok benne annyira biztos, hogy az poén volt. Szerintem vérkomolyan gondolta. De tetszik ahogy manipulálja a dolgokat a háttérből :)
Szerintem is komolyan gondolta, a srác is modta hogy nem tudja eldönteni hogy akkor ez poén volt-e vagy nem, mert Nagato arcáról aztán végképp semmit se lehet leolvasni :D
Quote from: Lokids on 2006-06-07, 20:36:18
(És nem az anyajegye elhelyezkedése miatt!!![...] )
Ja ja, persze persze  :D