Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-12-18, 02:16:36
Hogy ez a Scrubs mekkora egy baromság  :lul:
most egyhuzamban már a harmadik részt nézem és nagyon nehéz abbahagyni :D
Hol tartasz benne? :D Szerintem is király, de előbb-utóbb azért tényleg egyhangúvá válik a humora.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-12-18, 03:14:04
Quote from: Fazék on 2006-12-18, 02:16:36
Hogy ez a Scrubs mekkora egy baromság  :lul:
most egyhuzamban már a harmadik részt nézem és nagyon nehéz abbahagyni :D
Hol tartasz benne? :D Szerintem is király, de előbb-utóbb azért tényleg egyhangúvá válik a humora.
még csak most végeztem a 7. résszel, és most már tényleg abbahagyom és megyek aludni, de szóval én is érzem rajta, hogy egy idő után elveszíti vszleg a varázsát a sorozat, de addig is jó nézni mindenesetre :)

Ramiz

#422
A Dexter vége pont annyira és annyiban tér el a könyvtől, amennyiben számítani lehet rá: kicsit amerikanizáltabb, kicsit visszafogottabb (egy sorozatban nem lehet megölni az állandó szereplőket, pláne ha már meg van rendelve a folytatás) és jóval "mainstream"-ebb, fogyaszthatóbb. Ez utóbbi különbség a legerősebb, és azt hiszem, bennem a könyv Dexterje sokkal jobban meg fog maradni, mint a sorozaté. Attól függetlenül voltak a sorozatnak is erős pillanatai, a 12. epizód végi poén-jelenet például hatalmas volt, nagyon vicces és nagyon debil, azonkívül egy érdekes kacsintás volt az amerikai "vedd a magad kezébe a dolgokat, és csináld meg te, válj hőssé" mentalitás felé, amivel oly sok filmben és képregényben találkozhattunk már  és ami valamiért még sosem jutott eszembe Dexterrel kapcsolatban - eddig. :)

Könyv: 4.5/5
Sorozat: 4/5

Sosem szerettem pontozni, mert nehéz igazságosan csinálni és mert a vélemények összetettebbek holmi pontoknál, de tényleg ad valamiféle gonosz örömöt odatenni azt a pontszámot fekete-fehérbe, az ördögi perjellel mint vágással, jobb oldalra az égboltra festett maximum pontszámmal... :__devil: :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Szeritem jó volt ez a Dexter. Igaz, én nem olvastam a könyvet, de nekem nagyon tetszett a sorozat és én eltaláltak éreztem a végét is(bár néhol kiszámítható volt kicsit). Én nem pontoznék, de az a lényeg, hogy csak ajánlani tudom. :cool:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Fazék

Ez a "félbehagyott" David Lynch sorozat nincs meg véletlenül valakinek?

On the Air

vagy tud vki letöltést hozzá?

kikuchiyo

#425
Sajnos nincs.
Lynchnek vannak ilyen obscure cuccai - az egyik, amit régóta meg akarok szerezni, az egy sitcom, amit nyusziruhás színészek játszanak.
Azaz a színészek (többek között Naomi Watts) először nyúljelmezt húztak, aztán arra normális ruhát. Látszólag összevissza beszélnek és nem csinálnak semmit, de az imdb-s vélemények szerint mégis nagyon borzongató.

Szerk: Ehhez (Rabbits) találtam t0rr3ntet az ishunton: 1 2
Fazék, nem lenne kedved leszedni? Nálam most a Share megy és a kettő együtt nem nyertes kombináció.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-12-30, 00:40:41
Sajnos nincs.
Lynchnek vannak ilyen obscure cuccai - az egyik, amit régóta meg akarok szerezni, az egy sitcom, amit nyusziruhás színészek játszanak.
Azaz a színészek (többek között Naomi Watts) először nyúljelmezt húztak, aztán arra normális ruhát. Látszólag összevissza beszélnek és nem csinálnak semmit, de az imdb-s vélemények szerint mégis nagyon borzongató.
ezt? isohunt-on több torrent-et is találtam hozzá az On the Air-re keresés közben

például ezt

Ramiz

Nekem a The Angriest Dog On Earth képregénysorozata is kéne. :D A fentiek közül valamelyiket el tudom kezdeni szedni, bár túl gyorsan nekem sem fog jönni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Dexter 1. rész
ez nagggyon beteg! :D
és mellesleg isteni háttérzenék vannak benne  :jee:
lehet hogy ma nem alszom? :)

Ramiz

Na szép lassan mindenki rákattan... :Kiraly:
Könyv is kell majd utána? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2007-01-05, 03:15:12
Na szép lassan mindenki rákattan... :Kiraly:
Könyv is kell majd utána? :D
naná! :D

most vágok bele a 3. részbe
azt hiszem kikapcsolom a mobilt estére, nehogy behívjanak kora reggel dolgozni :__devil:

Ramiz

Na csak vigyázz, aludni is kell néha... :ejnye:
Egyébként tényleg marha jó zenék szólnak benne. Konkrétan Buena Vista Social Club is felcsendül egyébként a sorozat közepe táján. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#432
Dexter első 8 rész megtekintve

imádom ezt a sorozatot.  :whoah:

[spoiler=major spoiler]külön örülök annak, hogy nem húzták tovább a dolgot fölöslegesen, hanem fölvállalták az egyértelműt, hogy a doki a jeges gyilkos :) már első megjelenésekor gyanús volt a jóember, amikor még csak Mr végtagfogyatékos Tucci-val foglalkoztak a nyomozás során. és később csak egyre jöttek a tények ellene, ha jól figyeltem, akkor azért cukorkát nem szopogatott, ennek is külön örülök a készítők részéről, hogy azért ennyire erősen már nem akartak segíteni, jó hogy ezt kihagyták :)[/spoiler]

nagyon jó sorozat, és a zenéjét garantáltan be kell szereznem. valaki nem tud forrást hozzá?

és most megyek aludni, mert érzem hogy ha folytatnám, akkor garantáltan nem tudnám abbahagyni, gyanús, hogy ez az utolsó 4 rész lavinaszerű lesz :)

Ramiz

Quote from: Fazék on 2007-01-06, 04:53:58nagyon jó sorozat, és a zenéjét garantáltan be kell szereznem. valaki nem tud forrást hozzá?
Nem hinném, hogy találsz OST-t, de ilyesféle latinos jazz-et vagy nemtom könnyedén. Buena Vista Social Club-ra keress rá vagy a tagokra külön-külön (Compay Segundo, Ibrahim Ferrer, Rubén Gonzalez (a zongorista, a kedvencem a filmből (is) :Kiraly: ).

Quote from: Fazék on 2007-01-06, 04:53:58és most megyek aludni, mert érzem hogy ha folytatnám, akkor garantáltan nem tudnám abbahagyni, gyanús, hogy ez az utolsó 4 rész lavinaszerű lesz :)
Az egyik elég lassú és szerintem felesleges rész [spoiler=minor spoiler]Dexter, a barátnője, a húga és a gyilkos együtt tölt egy víkendet[/spoiler], és azt is feleslegesnek éreztem, ahogy a Dexter és a barátnőjének volt férje közti viszony hogyan eszkalálódik, viszont az ezzel kapcsolatos jelenet alatt (10. rész vége asszem) Dexter olyan hihetetlenül hülye fejet vág, hogy nem lehet röhögés nélkül bírni... :lol: [spoiler]amikor leüti a fickót, aztán nézi, hogy mit tett[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2007-01-06, 13:07:41Nem hinném, hogy találsz OST-t, de ilyesféle latinos jazz-et vagy nemtom könnyedén. Buena Vista Social Club-ra keress rá vagy a tagokra külön-külön (Compay Segundo, Ibrahim Ferrer, Rubén Gonzalez (a zongorista, a kedvencem a filmből (is) :Kiraly: ).
a latino zene csak szimplán jó és illik a sorozathoz. de az még magában nem érdekelne. azokból tényleg félmilliót lelni a net-en. engem leginkább a gyilkolós/drámaibb részek alatt fel- felcsendülő háttérzenék érdekelnének igazán, azok pedig sztem eléggé a sorozathoz vannak kötve :)

Ramiz

Jah az más. Azokat nem jegyeztem meg annyira. :D Intro alatti zene király, arra emlékszem. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

noriko

itt van pár szám  :smile:
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

#437
Quote from: noriko on 2007-01-07, 03:18:18
itt van pár szám  :smile:
úúúúúú! kösziköszikösziiii! :D

szerk: EZ AAAAAAZ A Blood Score, amire annyira vágytam is köztük van YESSS! :D mondjuk kár hogy csak ilyen röviden, de így is megteszi, és remélem, hogy idővel a többi hasonló is elérhető lesz vhol :)

amúgy 1-2 órája végeztem a sorozattal és szeretném akkor majd szépen kölcsönkérni a könyvet, ha lehetséges :)

[spoiler=major spoiler!!]kicsit csalódtam, hogy véletlenül így beletrafáltam már a a sorozat közepe felé előre a meglepetésbe, hogy a tesója lesz a másik sorozatgyilkos, de még így is abszolút élvezetes volt a sorozat :)[/spoiler]

noriko

#438
könyv jelenleg Kvikvegnél
én meg a sorozatba fogok majd belekezdeni. egész jó minőségben megtaláltam youtube-on  :D ...viszont mire elkezdem, lehet, hogy törlik...abban az esetben majd kölcsönkérhetem valakitől?
fordított sorrendben haladunk   :haha:

update! Fazék, remélem még nem alszol!
a zeneszerző honlapja...a zenékkel 21 szám van fenn! :)
(khm..utolsó szerk. és aztán tényleg megyek aludni:  csak közben rájöttem, hogy innen is le lehet szedni a számokat jobbklikkel majd FlashGettel :) Gondoltam, ezt még megosztom. bár lehet, enélkül is tudtátok volna.. :redface: )

és ide meg feltette valaki, de én nem tudom, hogy kell kijátszani, hogy ne legyen mindig "full" :/ de hátha valaki más igen.

és itt pedig Daniel Licht (a zeneszerző) myspace oldala, a teljesség kedvéért :)
"I wish I could, but I don't want to."


Próféta


Ramiz

Quote from: Próféta on 2007-01-07, 18:36:09
Futurama anime stílusban
Ez a kép azonnal rádöbbenti az embert, hogy mennyire örül neki, hogy azért nem csak japánban készülnek rajzolt filmek. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: noriko on 2007-01-07, 03:49:04update! Fazék, remélem még nem alszol!
a zeneszerző honlapja...a zenékkel 21 szám van fenn! :)
már aludtam és sajnos csak most jutottam net-közelbe, de örök hálám ezért a link-ért. adósod vagyok! :merci:

kérdés: van valami esély a folytatásra? sztetek lenne értelme? van több könyv belőle, ami alapjául szolgálhatna? :)

kikuchiyo

You are lucky.

Van egy második könyv, és a fickó írja a harmadikat. A második sorozatot megrendelték, idén nyáron lesz asszem.
Failure is the default option

Ramiz

Mivel a könyv és a sorozat közti egyre erősödő eltérések vagy lehetetlenné teszik az "érdemben" párhuzamos folytatást (ha teljesen más a karakterek jelleme, furcsán üthet ki az azonos történetszál, mint ahogy a sorozat legvégén ez is történt, szerintem teljesen értelmetlen és nevetséges lett a csúcspont, legalábbis a könyv után nekem az volt), ezért jobb lenne, ha inkább teljesen másfelé vennék az irányt. A Dexter VS gyanakvó néger zsaru szál például jó volt/lesz a sorozatban, Masuoka-nak is kiderülhetne pár perverziója stb. :D A második könyvről amit olvastam előzetest, az alapján már most nem passzol a sorozathoz (illetve inkább fordítva). Én a sorozatban a humorra és a furcsa helyzetekre helyeznék nagyobb súlyt (utolsó epizód záró jelenete ("Go Dexter Go!") például zseniális lett, bár a könyvbe abszolút nem illene bele. Viszont mindenképpen megveszem a második könyvet minél előbb. :whoah: ( Aztán körbejárhat. :D )

Szóval lehet értelme a második sorozatnak szvsz, ha a készítők felismerik, hogy más kell legyen, mint a könyv. Ami valószínűleg meg fog történni, mert eddig is tudatos koncepció alapján tértek el a könyvtől. (Bár fenntartom, hogy az utolsó epizódot bátorsághiányból egy kicsit elszúrták.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake

Van köztetek 24 rajongó?

Netre kikerült a 6. évad első négy része, amik, kifejezően szólva, kegyetlenül ütnek. Különösen a 4. rész vége. Ajánlom mindenki figyelmébe, különösen azoknak, akik abban a hitben vannak, hogy a 24 már nem tud eredetiséget mutatni. Hát, tud. Csak tartsák fent ezt a színvonalat.  :hehe:

[spoiler]4. rész büntet: eddig általában a mentőcsapatok vagy rossz helyre érkeztek vagy jó helyre és időben. Na most elszabadult a pokol. Ráadásul Jack ismét egy régi kollégát ölt meg, uhh.[/spoiler]

Zsiga

Quote from: SolidSnakeGH on 2007-01-08, 20:19:36
Van köztetek 24 rajongó?

Netre kikerült a 6. évad első négy része, amik, kifejezően szólva, kegyetlenül ütnek. Különösen a 4. rész vége. Ajánlom mindenki figyelmébe, különösen azoknak, akik abban a hitben vannak, hogy a 24 már nem tud eredetiséget mutatni. Hát, tud. Csak tartsák fent ezt a színvonalat.  :hehe:

[spoiler]4. rész büntet: eddig általában a mentőcsapatok vagy rossz helyre érkeztek vagy jó helyre és időben. Na most elszabadult a pokol. Ráadásul Jack ismét egy régi kollégát ölt meg, uhh.[/spoiler]
Az első évadot láttam amikor adták a Királyi Tévében. Az tetszett, de lusta vagyok letorrentelni 6 évadot. :)

Solid Snake

Quote from: Zsiga on 2007-01-08, 22:37:15
Az első évadot láttam amikor adták a Királyi Tévében. Az tetszett, de lusta vagyok letorrentelni 6 évadot. :)

Nem muszáj leszedned az összes évadot, a 6. évad eddigi részei az előző évadok ismerete nélkül is érthetőek.

noriko

A zenébe való belehallgatás után nem bírtam megállni, és belenéztem a Dexterbe...aztán végignéztem.  :D
röviden és spoiler-mentesen: :cool:

kifejtve, könyvvel hasonlítva: [spoiler]Amikor belekezdtem, elsőre úgy éreztem, hogy nem volt jó ötlet a könyvet olvasni előtte, mert onnan már kialakult bennem egy kép a szereplőkről és a történetet is ismerem, így kapásból magasak lesznek az elvárásaim a filmmel szemben. Ha fordítva csináltam volna, kevésbé lettem volna kritikus, mert nem a sorozat alapján készült a könyv, nem kifogásolhatom azt, ha az eredeti mű eltérő, hisz mégiscsak az volt előbb. (Kicsit más téma, de szerintem ezért volt az is, hogy sok Diana Wynne Jones rajongó csalódott a Howl animében, míg én az animét láttam a film előtt, és annak hatására olvastam el a könyvet, és inkább csak érdekesnek tartottam az eltéréseket.) Tehát, ilyen érzésekkel vágtam neki az első résznek, és rögtön túl is estem az első "sokkon". A sorozatbeli Debrától teljesen kiakadtam! Iszonyat idegesített a csaj, főleg az erőltettett káromkodásai. Na őt például teljesen máshogy képzeltem a könyv alapján. Viszont kb két résszel odébb, már kissebb transzformáción esett át, valahogy elvesztette azt a retardált beütést az elejéről, és onnantól már nem zavart. Sőt, egész megszoktam a végére :D Bár fenntartom, hogy a könyvbéli Deborah, szerintem jellemileg teljesen különbözik sorozatbéli alteregójától.
A másik karakter akinél zavart a könyv-sorozat kontraszt, az LaGuerta. A sorozatban az ő esetében is teljesen más embert kapunk. A végén amikor leváltották, még akár sajnáltam is volna, ha érdekelt volna, de igazából ezek a mellékszereplős oldalszálak nem izgattak túlságosan. A főszálat annél jobban élveztem! Dexter karaktere remek választás!! Teljesen hiteles, mint sármőr-sorozatgyilkos :D A bamba arckifejezése néha, meg  :lol:
És annyira magávalragadó, hogy szinte lelkiismeret furdalásom volt, mert egy sorozatgyilkosnak drukkoltam!  :haha:

A történetről: az első rész után csak néztem, hogy mit fognak még felmutatni 11 részen keresztül, ha a fél könyvet leadták egy részben... Aztán jött a sok újdonság a fényképekkel, meg Dexter áldozataival, és egész feldobta a történetet a könyvhöz képest. Örültem, hogy nem tették bele azt a hasonmásos, meg "lehet hogy én vagyok" fonalat. A tesó dolog valahogy sokkal elfogadhatóbb lett így. Meg az is tetszett, hogy nem a kaszabolós részekre mentek rá, és itt is csak sejtették a dolgokat, nem mutatták. Kissé féltem, hogy mivel ezt már nem csak olvasni fogom, hanem képek is lesznek, túl durva lesz majd, de szerencsére, még tűréshatáromon belül maradt. :) 
A vége viszont a könyvnek jobb. Hiányoltam onnan LaGuertát :P ...bár a sorozatbeli nem illett volna oda, az igaz. [/spoiler]

Összegzés: A sorozat nyert. A zenéje, a főszereplő és a megtoldott, átalakított történet miatt, alig vártam, hogy betöltődjenek a következő részek, annak ellenére, hogy már ismertem Dexter múltját. Szerintem ez szép teljesítmény a készítőktől. Remélem, nem rontják majd el a második évaddal a dolgot!

könyv: 3
sorozat: 4.5
"I wish I could, but I don't want to."

Lazzaret

Elkezdték vetiteni a Hana yori Dango élő szereplős verzió második évadját. Baromi érdekes valamennyire követi az animet de mégsem ugyanaz. Nekem ez az első rész tetszet. Kb 2 óra. Érdemes nézni. Már soft subb us van hozzá de elég gagyi.


www.arkangyalok.uw.hu