Main Menu

Sorozatok

Started by Fazék, 2006-05-05, 13:20:48

Previous topic - Next topic

NLZ

#3480
Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Eddig 2 rész ment le, pozitív.
Kicsit össze-vissza, mondhatni nagyon. De a hangulata nekem bejött.
Zene ugyanattól, mint Utópiában, úgyhogy az is pozitív.

Van egy holisztikus magánnyomozó == megy össze-vissza aztán belebotlik a nyomokba, aki felszedi Frodót, hogy legyen az asszisztense.
Egy gyilkosság és egy eltűnt lány van a terítéken, de képben van még valami furcsa banda, néhány állat, egy minibusznyi állat, rendőrnyomozók, titkosszolgálat, sorozatgyilkos, és még sorolhatnám.

Lassan valószínű össze fog állni a kép, de egyelőre csak pislogok és élvezem az utazást.

Ja meg ugye könyv az alapja, de fiatal koromban olvastam az egyiket és már nem emlékszem semmire, úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni.

Kár, hogy nem Netflix, sztem jobb lenne darálva.
[reserved]

NLZ

Dirk Gently már 6 résznél jár, egyre jobb. :)

Évek óta nem volt ilyen, hogy egy sorozat részét többször is megnézzem, ide-oda tekergetve.
Nem is azért, mert olyan komplex lenne (pedig nem egyszerű), hanem a hangulat miatt.

Nem tökéletes, de szerintem mindenkitől megérdemel egy esélyt, még ha egy kicsit is idegesítene Dirk az elején.
[reserved]

Leara

Quote from: NLZ on 2016-12-01, 06:16:33
Dirk Gently már 6 résznél jár, egyre jobb. :)
Már az első rész óta azt várom, hogy kijöjjön az egész évad és darálhassam. Biztató, hogy már nem az első embertől hallom, hogy valóban jó :D.
MAL

NLZ

Quote from: Leara on 2016-12-01, 11:19:11
Quote from: NLZ on 2016-12-01, 06:16:33
Dirk Gently már 6 résznél jár, egyre jobb. :)
Már az első rész óta azt várom, hogy kijöjjön az egész évad és darálhassam. Biztató, hogy már nem az első embertől hallom, hogy valóban jó :D.

Egyébként van annak pozitívuma, hogy nem darálom, így tudok hétről hétre izgulni, hogy mi lesz, meg vissza-vissza nézem és egyre több értelmet látok az utalásokban. :)
[reserved]

blackronin

#3484
Westworld (2016)
9/10
Elégedett vagyok az első évaddal, remek zárással tette fel az i-re a pontot.
Kicsit lassan indult be ugyan, de utána kárpótolt a sorozat.
Színészek közül Anthony Hopkins és Ed Harris tűnt ki a többiek közül, nem hiába olyan remek színészek!  :jee:
A többiek is hozták a szerepeiket, de ők nagyon bejöttek.

Selmo

Sokan dobni fogják, mert valami grandiózust vártak és nem azt kapták megítélésük szerint. Ez az, amikor a hype káros.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Nem a hype káros, hanem az, ha a szerzők nem képesek a seggükből kihúzni a fejüket. A fene nagy titokzatoskodásba, rejtélyeskedésbe fulladt bele a sorozat - ráadásul még ezt sem merték konzisztensen csinálni: a legtöbb nagy reveal 3 fokozatban történt, először csak finoman elejtettek utalásokat, aztán megmutatták, végül még jó szájbarágósan el is magyaráztatták a szereplővel.
Failure is the default option

NLZ

Mikor nem káros a hype a fogyasztók szempontjából?
[reserved]

kikuchiyo

Sherlock 4x03

Ez valami elmondhatatlanul rossz volt.
Failure is the default option

Leara

Quote from: kikuchiyo on 2017-01-17, 01:47:25
Sherlock 4x03

Ez valami elmondhatatlanul rossz volt.
Sajnos egyet kell, hogy értsek :(. Már a harmadik évaddal is voltak gondok, de ez a negyedik még rosszabb lett (kivéve a második részt, ott valamennyire éreztem a régi Sherlockot). Túl sokat akartak a készítők és a végére már teljesen komolyan vehetetlen lett az egész...
MAL

Kvikveg

Hajjaj, pedig hetvegen akartam a 4/2. es 4/3. reszt megnezni, es mar az idei elso filmnel kisse aggodtam, foleg a vege az gaz volt az idei "evad" elso reszenek.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

blackronin

Legion 1. szezon, első rész (2017)
Érdekesnek tűnik az első rész alapján.
Egy kevésbé ismert mutánsról van szó, tehát az X-Men univerzumban játszódik, aki mellesleg nagyon erős és [spoiler]Charles Xavier, vagyis X-Professzor az apja.[/spoiler]
Egyelőre biztosan követni fogom, majd elválik hogy mi lesz belőle...

NLZ

A végén a csihi-puhi nagyon nem illett oda, de amúgy kiváncsian várom a folytatást.
[reserved]

Leara

Quote from: NLZ on 2016-12-01, 06:16:33
Dirk Gently már 6 résznél jár, egyre jobb. :)
Na, én tegnap jutottam el ahhoz a részhez... és te jó ég, már csak ezért a jelenetért (természetesen spoileres) is megérte megnézni :D. Rég nevettem valamin ennyit, ráadásul olyan, mintha a nézők kérdéseit fogalmazná meg :DDD. Nagyon jól összerakott sorozat, kétlem, hogy a következő két rész rontana az élményen, szóval örülök, hogy lesz második évad :).
MAL

NLZ

#3494
Quote from: Leara on 2017-02-21, 11:00:27
Quote from: NLZ on 2016-12-01, 06:16:33
Dirk Gently már 6 résznél jár, egyre jobb. :)
Na, én tegnap jutottam el ahhoz a részhez... és te jó ég, már csak ezért a jelenetért (természetesen spoileres) is megérte megnézni :D. Rég nevettem valamin ennyit, ráadásul olyan, mintha a nézők kérdéseit fogalmazná meg :DDD. Nagyon jól összerakott sorozat, kétlem, hogy a következő két rész rontana az élményen, szóval örülök, hogy lesz második évad :).
:cool: Nem olyan népszerű a sorozat, mint amilyennek kéne lennie :)

Legion 2. része tartja a minőséget és már olcsó akció sincs, úgyhogy minden a helyén. :)
[reserved]

blackronin

Legion (2017) első évad
Az év TV-s meglepetése nálam.
Érdekes volt mind a 8 rész, az egyedi hangulat és látványvilág nagyon bejött.
Máshogyan állt hozzá a szuperhősös/mutánsos témához is.
Kicsit fura volt ugyan a zárórész, de várom a második évadot.  :smile:

frozenstein

American Gods ep1-3
Eddig nem is rossz. Sok jelenet visszaköszön a könyvből, bár voltak apró változtatások is. Kíváncsi vagyok meddig jutnak el az első évadban 8 rész alatt.

Kvikveg

Scrubs
Evtizedes nagykoru lemaradast behozva szorakozok rajta.  :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék


Kvikveg

The Mandalorian imdb  :cool:
Na vegre egy jo, kalandos, elvezheto es raadasul humoros Star Wars film sorozat.
Baby Yoda Fan Club tag leszek.
Rendezo Taika Waititi.
Creator: Jon Favreau.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Szerintem is meglepően jó lett. Remélem jövőre jön folytatás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Az utolsó rész nekem megmutatta, hogy klisékkel teli, nosztalgiafaktorra felhúzott, 12 egytucat sorozat ez is. Inkább Titans.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

A 7 szamuráj epizód után (talán az 5.?) adtam föl a sorozat nézését.
Az új filmet is kompletten kihagyom, lehet tékából se kölcsönzöm ki majd.
Vhol meg kell húzni a határt.

Kvikveg

A film engem is hidegen hagy de ez kb azt hozta amit vartam. Megbocsatom neki a gagyit ami benne van azert ami szinten benne van es elvezem.
(btw szamomra a bortonhajos resz volt ami nem sikerult jol)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Clone Wars S07E10: ez a rész jobb volt, mint az elmúlt 3 mozifilm együtt  :zomg:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

blackronin

The Mandalorian S1-S2 évad
Nagyon kellemes csalódás volt a sorozat számomra, valóban visszahozta a régi SW életérzést.
A Mandalori remek karakter volt, a részek alatt azt egyik kedvenc szereplőmmé vált a SW univerzumban.
Az S2 vége pedig... sokak ezt szerették volna látni attól a bizonyos személytől.
Nem csodálom, hogy szinte mindenki újra gyereknek érezte magát, amikor végignézte azokat a jeleneteket.

A 3. és a 4. évad berendelve, kíváncsi vagyok a sorozat jövőjére, amely visszaadta sokak számára a reményt a katasztrofális. Disney trilógia után...

Kvikveg

Quote from: blackronin on 2020-12-20, 20:23:50
The Mandalorian S1-S2 évad
Nagyon kellemes csalódás volt a sorozat számomra, valóban visszahozta a régi SW életérzést.
A Mandalori remek karakter volt, a részek alatt azt egyik kedvenc szereplőmmé vált a SW univerzumban.
Az S2 vége pedig... sokak ezt szerették volna látni attól a bizonyos személytől.
Nem csodálom, hogy szinte mindenki újra gyereknek érezte magát, amikor végignézte azokat a jeleneteket.

A 3. és a 4. évad berendelve, kíváncsi vagyok a sorozat jövőjére, amely visszaadta sokak számára a reményt a katasztrofális. Disney trilógia után...
+1 csak meg nem lattam a 2. evadot...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Quote from: Kvikveg on 2021-03-25, 19:20:00
Quote from: blackronin on 2020-12-20, 20:23:50
The Mandalorian S1-S2 évad
Nagyon kellemes csalódás volt a sorozat számomra, valóban visszahozta a régi SW életérzést.
A Mandalori remek karakter volt, a részek alatt azt egyik kedvenc szereplőmmé vált a SW univerzumban.
Az S2 vége pedig... sokak ezt szerették volna látni attól a bizonyos személytől.
Nem csodálom, hogy szinte mindenki újra gyereknek érezte magát, amikor végignézte azokat a jeleneteket.

A 3. és a 4. évad berendelve, kíváncsi vagyok a sorozat jövőjére, amely visszaadta sokak számára a reményt a katasztrofális. Disney trilógia után...
+1 csak meg nem lattam a 2. evadot...

Érdemes pótolni, jó cucc.

#KvikegFelélesztiFórumot \o/

Cloud

Alapvetően még egy rész van hátra, de muszáj írnom a Loki-ról, mert szerintem mocsok jó sorozat lett, az eddigi három MCU-s szériából toronymagasan a best. A mai rész is odavert, a vége kvázi mozifilmes minőség, szóval aki nem utálja alapvetően a Marvel fimek világát, annak kötelező pótolnia szerintem. (De a jövő heti utolsó epizódot már érdemes megvárni)