Main Menu

Képregények (9M Klub)

Started by Raggie, 2006-05-20, 16:15:11

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-05-05, 00:02:58Amúgy a Pistás poén vészesen szar volt.
Nem baj, rajta keresztül megismertem egy egész jó szájtot, az a fő.

A beadandóhoz meg kitartást!  :tezsvir:

Rounin

Uh, én csak most végeztem a Nikopollal. Kicsit még emésztgetni kell, mielőtt normálisan tudok róla írni, de hát az alapító atya is késik, szóval engedélyezek magamnak ennyit én is. :angyali:

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-05-05, 00:06:49
Uh, én csak most végeztem a Nikopollal. Kicsit még emésztgetni kell, mielőtt normálisan tudok róla írni, de hát az alapító atya is késik, szóval engedélyezek magamnak ennyit én is. :angyali:
(Ettől tartottam... :__devil: :Kiraly: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Nikopol "trilógia" (aminek szerintem három önjáró történetből kellene állnia, de itt a harmadik se füle, se farka jellegű, a középsőnek meg teste sincs)

A véleményem: Öööö, ööö, ööö, ööö.

Ha ugyanilyen hosszúságban az első sztorit fejti ki a szerző, akkor az egy kevésbé kapkodóbb, tartalmasabb nyitánya lehetett volna a trilógiának, sokkal jobban élveztem volna. Vagy akár önálló sztori. A másodikkal és harmadikkal sokat kellett volna még dolgoznia, hogy tetsszen nekem, de gondolom nem is ez volt a célja; ha neki így jó, lelke rajta.

Nem igazán értem, honnan szedte ez a képregény a nagy hírnevét, miért dicsérik ennyien, miért utalgatnak rá a popkultúrában (az animések is). A látvány miatt? Mondjuk tagadhatatlanul egyedi, fantáziadús az ábrázolás, jól át tud adni hangulatokat, bár néhol kicsit erőltetett a jövőbeli divat. Ellenben a sztori, különösen a második két adag, nem igazán rezonált az én lelkivilágommal.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

kiku: nem tudom, én csak részleteket láttam az Immortelből, és elég ronda volt.

Nekem bejött a Nikopol, bár én is nagyszabásúbbra és eredetibbre számítottam (bár volt benne egy csomó jó ötlet, szóval nem is értem, miért van egy kis hiányérzetem). Ami mindenféleképp tetszett: a váratlan,  randomnak ható fordulatok (faszi az űrből és az azonnali lábműtétje, majd a belső vitatkozás Hórusszal... lol wut?) és a sűrű, aprólékos, markáns rajzstílus, ami közel hozta hozzám olvasás közben a dolgokat. (On a side note: ezért nem szeretem én a mai fantasztikus látványfilmeket: Gyűrűk Ura, Harry Potter etc. Mindegyik a gyönyörűnek szánt számítógépes grafikára gyúr, de annyira nem hat valóságosnak (nem látványilag, hanem belül, ahol magával kéne ragadnia ahelyett, hogy pusztán azt a gondolatot kelti bennem: "nos, tényleg szép"), hogy csuda. Százszor inkább a Merlin trükkfelvételei vagy Cronenberg szétszakadó bábjai!!!)

Kicsit az Akirára is emlékeztetett néhol amúgy a rajzstílus. Bejöttek a "klasszikus sci-fi-s" elemek is, azért, mert ezek ma már valamiért annyira "cikinek" számítanak a (hagyományos és animációs) filmkészítők szerint, hogy jó volt újra látni őket.


A Tintin nem tudom, mit keres a francia képregények toplistáján, gondolom kultusza és hagyománya van ott, azért tették az első helyre. No nem mintha bármi baja lenne (sőt, az is lehet, hogy végig fogom olvasgatni a négyszáz megás Tintin megapack-ot, amit leszedtem, amikor épp nem lesz jobb dolgom), de túlságosan epizódikus és kiszámítható ahhoz, hogy komolyan lekösse az embert. Azért a poénok felnőttességének és gyerekességének hirtelen változásain meglepődtem néha. :D (A kapitány amúgy nagy arc. Tintin meg egy pöcs. :__devil: )


edit:

in before Mushishi :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

wat? Azt is fel akarod adni kötelező olvasmánynak?

Ha már itt tartunk, én a Főnix-sorozat Karma című kötetét (eredetiben: Hi no Tori - Hououhen) szeretném jelölni. Korábban már áradoztam róla, hogy a manga istenének titulált Tezuka legjobb művének tartják, stb.

Az egyetlen gyakorlati akadály az, hogy nem találom bescannelve (csak elevenül, úgy meg nem sokra mentek vele).
Failure is the default option

Xzone

No akkor ezt a threadet és az összes képregényt végigolvasom 1-2 hét múlva. Elég izgalmasnak tűnik a dolog :)

Az Immortel, ad vitamot én láttam pár éve. Nekem tetszett, de elég random és lyukas helyenként. A CGI is kívánnivalókat hagy maga után, de többségében rendben van. Sajnos nem magyaráz meg szinte semmit a film, és a megtekintése után fel kell ütni egy-két enciklopédiát a megértéséhez (vagy elolvasni a képregényeket, -gondolom). Mindenesetre hangulatos és megéri megnézni szerintem.

Próféta

Hellblazer 002, 10. oldal közepe... az ott a Watchmen?

Ramiz

#189
Quote from: kikuchiyo on 2008-05-08, 01:32:09
wat? Azt is fel akarod adni kötelező olvasmánynak?
Nem tetszik a fogalmazásmódod, "haver"... :lazza: Amúgy nem. Csak a japán hitvilágon kívül erősen táplálkozik a Hellblazerből is, szerintem. Gondoltam mindenki fogja mondani egy ilyen otaku társaságban.

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-08, 01:32:09Az egyetlen gyakorlati akadály az, hogy nem találom bescannelve (csak elevenül, úgy meg nem sokra mentek vele).
Van scannered meg egy éles borotvapengéd? :D

Quote from: Próféta on 2008-05-08, 01:55:21
Hellblazer 002, 10. oldal közepe... az ott a Watchmen?
Az bizony az... de az első kötet 2. oldalának önreflexív poénja után már meg sem lepődök rajta. :)




Azon gondolkozom, érdemes lenne-e beiktatni a Hellblazer után a következő híres képregény elé egy képregénytörténeti könyvet (képregényt), A képregény felfedezését "beszúrni". (Nem tudom, ki olvasta, szerintem nagyon jó nézőpontokkal és ismeretekkel gazdagítja az olvasót.) Meg poénból mellé vehetnénk egy másik hasonló, nem fiktív képregényt, a Rocktörténelmet (magyarul fent van a neten, rs-elni is tudom), ha van kedvetek. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

#190
Sorry a leállásért... nem tudom, hogy csak én vagyok-e ennyire behavazva, vagy más sem végzett a Hellblazer-adaggal :o , de szerintem halasszuk egy héttel (utolsó hét egyetem: tömény szívásdömping :zomg: ). Aki végzett, és tetszett neki, az még úgyis olvashat hozzá bőven. :) De ha sokan elolvastátok, akkor tűzzetek ki mást nyugodtan.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-05-12, 21:13:30más sem végzett a Hellblazer-adaggal
Bizony :(

Ramiz

Tintin Tibetben cikk a Mozinetben! Szkenneljem (érdekel valakit), vagy csak én vagyok Varró-mániás? :o
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

#193
Quote from: Ramiz on 2008-05-14, 01:14:45
vagy csak én vagyok Varró-mániás? :o
Ki ez a Varró btw?
Annyit emlegetitek meg istenítitek itt a filmes boardon hogy már így látatlanban kezdem én is tisztelni Varró Attilát, a közismert film-, anime- és képregény-kritikust, -szakértőt és általános magyar kultúrgéniuszt. :)

[FIXED FOR JUSTICE]

Ramiz

Most hétvégén Hellblazer-kivesézés! :D

Holnap pedig képregény-fesztivál, jöjjön el, akit érdekel a dolog, én elmegyek egy Geekzes kollegával. Délben Réz András beszél, arra már ott szeretnék lenni.

>>> http://fesztival.kepregeny.info <<<

Tudósítás az első napról:

http://geekz.blog.hu/2008/05/18/4mkf_elso_nap_majus_17_szombat
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-05-18, 10:40:34Délben Réz András beszél, arra már ott szeretnék lenni.
Zsiga-mód: az meg ki? Mármint hallottam már a nevét, de így kapásból nem tudnám megmondani, hogy nem Megasztár-zsűriző volt-e, vagy mi. Miért kéne őt szeretni?

kikuchiyo

Kinéztem én is a képregényfesztiválra.

Sokan voltak, de nem volt elviselhetetlen a tömeg. És tényleg, sok volt az aranyos kiscsaj, és relatíve kevés a szemüveges, kövér, pattanásos geek (én az utóbbiak táborát erősítettem).

Azt rögtön sejtettem, hogy a nálam lévő 5000 forintnak annyi esélye sem, lesz, mint szűzlánynak a bordélyházban, de azt nem, hogy már az első standon a nyakára hágok :) Az eladó finoman felhívta a figyelmem a kettőt-fizet-hármat-kap akcióra, aminek következtében nem csak a betervezett Képregény Felfedezésével lettem gazdagabb. A többi pultnál már csak meresztgettem a szemem, és zsíros csápjaimmal tapogattam a kiállított jóságokat - Kázmér és Huba gyűjteményes kötet, Masamune Shirow artbook, GitS:SAC roman album...

A kiakasztott 4-5 oldalas képregények között is voltak poénosak. Mátyás király, mint szuperhős pl. :)

'twas nice.
Failure is the default option

Lythis

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-18, 18:09:52
Kinéztem én is a képregényfesztiválra.

Sokan voltak, de nem volt elviselhetetlen a tömeg. És tényleg, sok volt az aranyos kiscsaj, és relatíve kevés a szemüveges, kövér, pattanásos geek (én az utóbbiak táborát erősítettem).


I lol'd

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-05-18, 13:04:24
Quote from: Ramiz on 2008-05-18, 10:40:34Délben Réz András beszél, arra már ott szeretnék lenni.
Zsiga-mód: az meg ki? Mármint hallottam már a nevét, de így kapásból nem tudnám megmondani, hogy nem Megasztár-zsűriző volt-e, vagy mi. Miért kéne őt szeretni?

Filmesztéta, jófejember. A Válogatott szorongásaim zseniális, végigröhögtem (olyasmi a stílusa, mint Fábrynak vagy Hajósnak, csak hozzá okos, és mindig vicces, nem csak néha :D). Az Orr című regénye nem jött be, a Mozibubust még nem olvastam, de érdekel.

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-18, 18:09:52
Kinéztem én is a képregényfesztiválra.

Ááá, kár, hogy nem találkoztunk! :) Durván jó volt a felhozatal, én mondtam. :cool:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2008-05-18, 21:09:23
Ááá, kár, hogy nem találkoztunk! :) Durván jó volt a felhozatal, én mondtam. :cool:

Pedig még próbáltalak is felhívni, de nem volt kapcsolható.
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-18, 21:16:40
Quote from: Ramiz on 2008-05-18, 21:09:23
Ááá, kár, hogy nem találkoztunk! :) Durván jó volt a felhozatal, én mondtam. :cool:

Pedig még próbáltalak is felhívni, de nem volt kapcsolható.

Kár. :( Lehet, hogy a Gödörben néhol nincs térerő?
Na mindegy, majd legközelebb. Pedig bekerülhettél volna a Geekzes riportba. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Lehet már Hellblazert kibeszélni? Ennyi idő alatt már én is elolvastam a kijelölt részeket.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-05-18, 23:22:41
Lehet már Hellblazert kibeszélni? Ennyi idő alatt már én is elolvastam a kijelölt részeket.

Lehet! Én majd holnap este írok, mert most a második képregényfesztiválos riporto(cská)t írom, holnap délelőtt meg Indiana Jones 4-et kell néznem sajnos tanulás helyett (a többiek nem érnek rá...). :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Legmélyebb részvétem a holnap délelőtti kellemetlen kötelességeid miatt. :)

Hellblazer termékminta


  • 1-2. Hunger: jó volt felvezetősztorinak. Nem tudom, hogy Alan Moore-t kell-e dicsérni, de mindenesetre ügyesen meg volt oldva a hangulatteremtés, értem ezalatt a következőt. Az újságbevágások állandóan ébren tartották a kíváncsiságomat JC (véletlen a monogram?) irányában, és persze az orromnál fogva vezettek, de mégis felépítették a bennfentes körökben mozgó titokzatos figura imázsát. Az utazás épp ilyen fontos volt - azzal, hogy JC elmegy Afrikába, és onnan az USÁba, azzal szimbolikusan is betolja a primitív spirituális hátteret az izgin nyüzsgő nagyvárosi színfalak alá. Ezzel pedig megszületett a képregény világának sötét vezérhangulata. A sztori vége pedig kellőképpen ütős - nem egy angyalka a főszereplőnk, és nem is egy klasszikus hős, az biztos.
  • 3. Going for It: Egylövetű történetnek jó is volna, de két dolog zavarta az élvezetét. Az egyik a politika erőszakos sulykolása a képembe; a későbbiekben ment ez finomabban is. A másik az árfolyamok ügye: ha Thatcher alatt felment a lelkek árfolyama (nem a lélekmegrontásra kötött koncessziós szerződésé, hanem a lelkeké!), az két dolgot jelenthet: vagy sokkal kevesebben adják el magukat az ördögnek, vagy sokkal értékesebbek a lelkek; mindkettő előnyösen hangzik Thatcher részére, szóval ez kicsit átgondolatlannak tűnik.
  • 41-46. Dangerous Habits: Hölgyeim és uraim, ez a Hellblazer!  :borul: Mesterien bátor az egész történetív, ettől a Garth Ennistől tényleg jó lenne majd egyszer mást is olvasni. A kórháztól a démonig minden telitalálat, de a legjobb talán az a "Friends in High Places" rész volt. BTW, a Hármak az alvilág fő-főnökei? Vagy Lucifer alárendeltjei? Vagy ők is csak epizódszereplők, mint mindenki más? Ezt tudja valamelyikőtök?
  • 134-139. Haunted: Béna, ismétlődő, unalmas. Mindenhonnan senkit nem érdeklő egylövetű karakterek pattannak elő, és semmi érdekes nem történt. Feleslegesen agyon van hangsúlyozva, hogy London a szenny és a bűn tanyája. Persze rossznak azért nem volt rossz. Sőt, a legvége megint hangulatba hozott, de a nyitódarab ezt is jobban csinálta.

Ramiz

#204
Nem engedtek be Indyre... :Eztneked:

Therefore: Hellblazer

1.) Az eredeti Jamie Delano-féle Hellblazer jött be nekem a leginkább, főként egyszerű (Watchmenre emlékeztető) rajzstílusa, dinamikus történetvezetése és jól eltalált humorfaktora miatt. Az első két rész vudu főnöke amúgy erősen egy James Bond történetre, azaz Ian Fleming könyvre emlékeztet (asszem az Élni és halni hagyni a címe, rég olvastam), ez lehet, hogy direkt utalás, de nem vagyok benne biztos. Amit Próféta Afrikáról és New Yorkról ír, tökéletes észrevétel (és ügyes fogás az író részéről). A szöveges betéteket nekem nagyon fárasztó olvasni (a Watchmenben is lassan haladtam velük), de hangulatosak. A Thatcheres-tőzsdés dologba nem gondoltam bele annyira, hogy meglássam, mennyire "működik" (mindig is utáltam a pénzügyeket... :)), de kicsit túl direkt poén volt nekem, mindenesetre jó ötlet és illik a félig halálosan komoly, félig mindenen cinikusan nevető hangulatba.

2.) Garth Ennis, ez az észak-ír zseni imád durván szembe menni az elvárásokkal, The Boys című sorozata például a szuperhősöket alázza porig (Próféta, ezt például kitűzhetjük majd tőle, bár ez tényleg elég durva és aljas, úgyhogy lehet inkább a Preacher). Itt inkább csak pesszimizmusát engedte szabadjára, és Constantine-t is jó mélyre vitte, lefosztva róla a szokványos hősies allűröket. Jól nyúlt a témához, bár nekem iszonyatosan nyomasztó és keserű volt az egész (a halálos betegségek téma miatt is). Constantine durva "játékai" remekül ki vannak találva (aranyos volt egy olvasói levél az első füzetben, mely abbeli reményét fejezte ki, hogy a sorozat új írója nem esik majd túlzásokba John ellenfeleit illetően... :D). Ez a néhol stilizált, tripszerű jeleneteket és színeket alkalmazó grafikus stílus is illett a sztorihoz, ettől függetlenül a kezdeti látvány jött be jobban. A hármak pedig szerintem az anti-szentháromság tagjai akarnak lenni, azaz a Sátán három "alakja" (http://www.middletownbiblechurch.org/prophecy/prophe8.htm), de nem vagyok benne teljesen biztos.

3.) A Warren Ellis-féle Hellblazerre azért voltam mindenképpen kíváncsi, mert a Transmetropolitan valami hihetetlen nagy királyság. Sajnos itt valóban nem működött a stílusa (két évvel arra rá kezdte el ezt írni), nem elég melankólikus, elemelkedett és meggyötört a Constantine-figurája, a hat füzetet megtöltő sztori pedig feleennyiben is elfért volna. A rajzstílus a tipikus Dick Tracy-s vaskos állú, széles orrú amerikai hősfigurákat használja, ami nem lenne rossz, csak nem illik a főhőshöz. A városról szóló szövegek szintén a Transmetróból származnak, de talán kevésbé sikerültek jól. Mindenesetre agyonhangsúlyozottnak nem éreztem, és ez a fajta mesélői mód amúgy is csak hosszú távon működik, mert egy város lassan töltődik fel személyiséggel még akkor is, ha a valóságban is olyan jellegű, mint a képregényben.




Mindenesetre én a későbbiekben szívesen visszatérnék a témához, hasonló módon a három korszakból tovább csipegetve, plusz Constantine első jelenését is hozzá vehetnénk a Swamp Thingből. De ez még ráér.

Miközben véleményezitek a Hellblazert, közben a következő képregényt is beszéljük meg. Lehetne ázsiai - a változatosság elve szól e mellett -, vagy maradhatunk az angolszász kultúránál, hogy kicsit jobban megszokhassuk, mielőtt megint váltunk. Nekem mindegy. Ez utóbbi esetben javaslom a Hellboyt (úgyis kedvem volt újraolvasni a második film előtt) vagy valamelyik Garth Ennist - a Punisher szerintem baromi jó (csak párat olvastam még), a Preacher pedig hasonló vallásos-misztikus témákkal operál és állítólag még elvetemültebb, mint a Hellblazer. A Boysból pedig hozzácsaphatnánk a koktélhoz két kötetet kóstolónak. :D (Igazából már az első öt-tíz oldal után tudni fogjátok, hogy imádjátok vagy utáljátok-e.)

Addig is, míg eldöntjük, itt egy ingyenes webcomic, Warren Ellis egy új sorozata. Érdekesen fest.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-05-19, 17:53:31Nem engedtek be Indyre... :Eztneked:
:kárörvend:

Folytatás: én a változatosságra szavazok. Valami japán vagy egyéb egzotikus. Uzumaki, vagy mi? De Garth Ennishez még térjünk vissza.

Quote from: Ramiz on 2008-05-19, 17:53:31A hármak pedig szerintem az anti-szentháromság tagjai akarnak lenni, azaz a Sátán három "alakja" (http://www.middletownbiblechurch.org/prophecy/prophe8.htm), de nem vagyok benne teljesen biztos.
Hmm. Szerintem nem nagyon passzolnak össze, ez inkább valami gonoszság - sötétség - hús jellegű hármas volt.

Freakangels: elolvastam a 13+1 részt. Érdekes, de eddig semmi szenzációs.

Ramiz

Jó, akkor legyen az Uzumaki. :) (Próféta, én már akkor sejtettem, hogy te leszel a legszorgalmasabb 9Mista, mikor kérted a második, óvatos szavazatot. :D :tezsvir:)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

A szorgalmas képregényolvasás illúziója azt takarja, hogy diplomát írok. Nem tart ez örökké.
És eszembe sincs siettetni, tényleg akkor végeztem a Hellblazerrel, amikor azt mondtam, hogy
Quote from: Próféta on 2008-05-18, 23:22:41
Lehet már Hellblazert kibeszélni? Ennyi idő alatt már én is elolvastam a kijelölt részeket.
Kétszeri halasztás után. És ebben benne van, hogy fél napig teszteket futtatgattam, közben könnyen lecsúszott az egész Haunted ív a szemidegpályáimon, jaj de gáz ez a képzavar.

kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2008-05-19, 23:09:48
És ebben benne van, hogy fél napig teszteket futtatgattam

Hát persze, elhisszük ;)
Failure is the default option

Ramiz

Úgy tűnik, ekkora adagokra egyelőre a kétheti beosztás tűnik jó tempónak.

Én most a felénél járok az Uzumakinak, és baromira tetszik: egy kisebb logikátlanságtól eltekintve remek a sztori és a horror-hangulat is jól átjön. Szerencsére nem próbál mindent túlságosan logikussá tenni. És még van egy hét, úgyhogy megéri csatlakozni. :D Kell rs?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!