Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

kisvirag

MOst akkor csak akkor postolhatok ide, ha az legalább tizensok sor? miért, szerintem az is értelmes kérdésfelvetés, hogy miért akarnak az emberek családot. és valaki szerint ennek csak annyi oka van, hogy jó.
Ilyen alapon, akkor most írunk egy jóhosszú postot, és minden mellékzöngéjét a másik topicba írjuk?
Hol a határ?
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Nemtom. Majd ha feltűnik valamelyik, megmondja. Nekem úgy tűnt, hogy ha itt van vmi, akkor már amoda kéne quote-zni, hogy ne zavarjon, de ki tudja.

sirtomi

Quote from: Ymir on 2006-06-14, 15:17:23
Kérdés: Miért változik meg majdnem mindenki huszonéves korára pesszimista irányban? Miért hagyják ott a régi álmaikat? Miért szeretnének családot?
Miért változok pesszimista irányba? Mert elvégeztem a sulit és rájöttem, hogy nem sokat ér a sok elmélet amit elsajátítottam. Nem fogok mindjárt jól keresni és még rengeteget kell tanulnom. Ráadásul a szülők nem szponzorálnak tovább, így nincs pénzem semmire, nem mintha előtte sokat tudtak volna támogatni szüleim.

Család meg egyszerűen jó. Kell egy szerető feleség, kis apró gyerekek, stb. Ettől lesz teljes az élet szerintem :)

Ramiz

Nekem nincsenek céljaim... sajnos... és nem tervezek 5-10 évre előre, mert talán meg sem érem. Annyi minden történhet. A legközelebbi célom maximum egy-egy nyári program...

Quote from: Ymir on 2006-06-14, 15:17:23
Kérdés: Miért változik meg majdnem mindenki huszonéves korára pesszimista irányban? Miért hagyják ott a régi álmaikat? Miért szeretnének családot?
Mert szembesülnek az élet keménységével. Sablonosan hangzik, de értitek, mire gondolok...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2006-06-14, 15:45:34
Nekem nincsenek céljaim... sajnos... és nem tervezek 5-10 évre előre, mert talán meg sem érem. Annyi minden történhet. A legközelebbi célom maximum egy-egy nyári program...
szintén így vagyok. egyetlen gond, hogy én már 5 évvel előtted vagyok :haha: vagy inkább  :ejj: vagy inkább  :oops:

szerk: kicsit kifejtve:
szóval fogalmam sincs mit fogok dolgozni, fogalmam sincs mikor fogok végre leszállni szüleim nyakából (lassan már ledobnak), fogalmam sincs akarok-e családot, merek-e vállalni ekkora felelősséget, amikor az élet más részeiben is ritkán szeretek bármiért is felelősséget vállalni...
egyedüli reményem, hogy a húgom vmivel korrektebb életet hoz össze magának és szüleim nem roskadnak teljesen magukba... :)

Ramiz

:D :tezsvir: Baj, baj, gond, gond, de nem teljesen rajtunk múlik, úgy érzem... hogy nem érdekel minket a munka (kinek adjuk el a lelkünket... legalábbis mérnökéknél erről szól a munkavállalás), se a család vagy magánélet (ez sem rajtunk múlik szerintem, hogy nem működik... és én úgy gondolkozom, hogy ha nem érdeklek senkit, akkor engem sem érdekel, hogy hogyan kéne vagy lehetne élnem valakivel...).

Egy pillanatra visszatérhetnék az előző témára?
Egy ilyet találtam:
QuoteAmati dobcucc
KEZDŐK figyelem!!! Eladó egy kék Amati dobcucc. Egy felső tam, egy álló tam, pergő, nagydob. Ja meg egy lábcin és egy kísérő. Én is ezen kezdtem. Az alapok elsajátítására tökéletes. Kérésre e-mailben tudok képet küldeni. Ár: 30.000 Ft.
Kép.
Ehhez mit szóltok? Érdemes legalább megnézni? Ha igen, valaki ért annyira a dobokhoz, hogy eljöjjön velem megnézni, hogy nem vernek-e át, megéri-e? Engem nem zavarna, hogy használt, nem is akarok rögtön olyan jót és drágát venni, amit magam sem tudok még megbecsülni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Apatilos

meg mindig dobolas:
Quotevan a tam-tam dobcentrum, ahol nagyon nagy választék van, és 100 rongy körül már lehet kapni komplett cuccot, mindennel együtt (lábdob, pergő, két felső- és egy oldal tam, hi-hat, ride és crash cintányérok, állványok,lábgép).
szerintem tama-t, vagy pearl-t érdemes venni, de más márkákból is biztos vannak jók.
ha sokallja, akkor http://www.ritmusdepo.hu, oda naponta felkerül egy rakás hirdetés, lehet mazsolázni.
remelem er valamit.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Ramiz

Köszi a tippet!
Kicsit sokallom, de lehet, hogy most ezen nem érdemes spórolni...
Azért kíváncsi vagyok, hogy a fenti apróra dobhoz nálam jobban értő emberek mit szólnak.
Ha nagyon kéne, lenne 100-am is, csak jó lenne nyaralni is...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Nem tudom, hogy mennyire hallgatsz rám (:D), de én a helyedben a dobot választanám. Haverokkal itthon is lehet szórakozni most az 1X. ;)

Fazék

Lehet hogy már túltárgyaltátok ezt a részt, lusta vagyok visszaolvasni, de szóval a szüleiddel már letárgyaltad ezt a dobtémát? :) Illetve a szomszédokkal?
Én mérhetetlen tanácstalanságomban egyszer nekiálltam 1 hónapig dobolni, de nekem már annak a hangjától is idegbajt kaptak, ha az olcsó műbőrfotelem ülés részén gyakoroltam egy kicsit az emeleten :)

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-06-14, 21:16:07
Lehet hogy már túltárgyaltátok ezt a részt, lusta vagyok visszaolvasni, de szóval a szüleiddel már letárgyaltad ezt a dobtémát? :) Illetve a szomszédokkal?
Én mérhetetlen tanácstalanságomban egyszer nekiálltam 1 hónapig dobolni, de nekem már annak a hangjától is idegbajt kaptak, ha az olcsó műbőrfotelem ülés részén gyakoroltam egy kicsit az emeleten :)
Majd gyakorlok akkor, amikor nincsenek itthon. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Quote from: Ramiz on 2006-06-14, 16:00:13
QuoteAmati dobcucc
KEZDŐK figyelem!!! Eladó egy kék Amati dobcucc. Egy felső tam, egy álló tam, pergő, nagydob. Ja meg egy lábcin és egy kísérő. Én is ezen kezdtem. Az alapok elsajátítására tökéletes. Kérésre e-mailben tudok képet küldeni. Ár: 30.000 Ft.
Kép.
Ehhez mit szóltok? Érdemes legalább megnézni? Ha igen, valaki ért annyira a dobokhoz, hogy eljöjjön velem megnézni, hogy nem vernek-e át, megéri-e? Engem nem zavarna, hogy használt, nem is akarok rögtön olyan jót és drágát venni, amit magam sem tudok még megbecsülni.
Én nem értek hozzá, de felzavarom ( :szemuveges:) az illetékest, hogy mondjon valamit. Most éppen autókázik itt mögöttem és csak annyit motyogott kérdésemre, hogy "jajjj Amatit azt ne...". Na mindegy, majd ő kifejti a dolgot, lehet csak félreértettem ... :redface:
----------

Család szerintem is jó dolog, persz csak akkor ha nem azért jön létre, mert az ember már úgy érzi elég idős hozzá. Szóval akkor van értelme csaldot alapítani, ha mindkét fél tényleg szereti a másikat és tényleg akarják ezt a dologt. :)
Gyerek dolog nagyon érdekes. Nekem is volt "nem akarok gyereket ebbe a xar világba" korszakom.  Bevallom néha még most is előjön egy két ilyen gondolat, de aztán egyből el is röppen ^^ Mindenképpen szeretnénk sok kis Animal-t meg kis Djinn-t!!  :haha:


"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Yakumo

Quote from: Member on 2006-06-14, 15:36:28
Nemtom. Majd ha feltűnik valamelyik, megmondja. Nekem úgy tűnt, hogy ha itt van vmi, akkor már amoda kéne quote-zni, hogy ne zavarjon, de ki tudja.
A topic neve: Kötetlen beszélgetések. Lehet itt beszélgetni. Miért ne lehetne? (?) Csak beszélgetés legyen, ne veszekedés, ez a lényeg. ;)
kisvirag: folytassa kérem. ;)
Viszont az se rossz dolog, hogy ezek a témák átmennek az Off-ba. Sztem.

Ramiz

Hijj! Tényleg, utánanéztem Animal levelében, amit régebben írt ez ügyben, és az Amatira azt mondta, hogy nem ajánlja... kár, mert ez nagyon olcsó. (Mondjuk lehet, hogy olyan is. :) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Yakumo on 2006-06-14, 09:21:06
Témafelvetés: Életcél. Kinek mi a célja az életében, mire vágyik, mit akar elérni. Milyen életet szeretne?


Életcél? Az élet. Nem a mindennapi robot, hanem az, amit élvezni lehet, ami örömet okoz, amiért úgy érzi az ember: érdemes élni.

Persze ennél konkrétabb életcél rövidtávon a pénzügyi mélypontról kikászálódás.. utána megerősödés.

Hosszútávon? Már nincs. Legfeljebb olyan általánosság, mint elégedett élet.
:3x3: nem jó ez így O_o

Ramiz

Szeretitek az ilyen kemény témafelvetéseket, vagy maradjunk könnyedebb témáknál?
Nekem van egy-két durvább raktáron, amin el szoktam rágódni.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

sirtomi

Quote from: Ramiz on 2006-06-15, 11:16:24
Szeretitek az ilyen kemény témafelvetéseket, vagy maradjunk könnyedebb témáknál?
Nekem van egy-két durvább raktáron, amin el szoktam rágódni.
Szerintem jöhet bármi. Legfeljebb nem lesz túl sok hozzászólás :)

Kiváncsi is vagyok ezekre a durvább témákra.


Yakumo

SCART-nak hívják. ;) Azt az otrombát. :D
A másikat meg 3 pólusú analog csatlakozónak vagy röviden RCA-nak. És nem véletlen, hogy a mai DVD lejátszókon is van még SCART, mert lehet, hogy az RCA a könnyen kezelhetőbb és elterjettebb manapság, de a minősége (kép/hangminősége) a SCART-nak jobb. Ezért analóg a másik neve.

Én a Samsung-ot ajánlanám ezek közül leginkább. De az LG-k se rosszak. A technikai paraméterekhez viszont nem értek úgy, hogy véleményt is merjek mondani. Majd valaki más. :)
Öcsémnek Samsung SynchMaster 910MP-je van (LCD TV Monitor) 19" és NEM rossz!  :whoah: Ez van 17"-osban is, ennyit tudnék "segíteni".

kikuchiyo

#49
Sajnos az általad óhajtott feature-ök (RGB, esetleg SCART bemenet) csak 20" fölötti LCD monitoroknál szoktak meglenni, azok meg piszok drágák. Nem nagyon láttam még 17"-es monitort ilyen bemenetekkel.
A prohardver.hu-n nézz körül, ott van egy csomó monitorteszt, hátha találsz.

BTW S-PVA (P-MVA) paneles LCD-t érdemes venni, ha már vesz az ember, ezeket nagyon széles betekintési szög, kit?n? képmin?ség, szép színek és rövid válaszid? jellemzi. Hátrányuk, hogy drágák :(

/Egyébként én nem hiszek ebben a válaszid? körüli mizériában. Nekem egy Samsung 193p van, ami még a régi típusú PVA panellel rendelkezik, azaz 15-20 ms körüli a válaszideje. Ha nagyon erre koncentrál az ember, észre lehet venni, hogy van egy pici utánhúzás, de gyakorlatban egyáltalán nem zavaró./

Szerk: Ez a 920N TN+film típusú, én nem ajánlanám.
Inkább vegyél egy jó monitort és mellé egy olcsó kis TV-tunert, mint egy kompromisszumokkal terhelt, gyenge képmin?ség? egybemonitort.
Failure is the default option

Yakumo

Quote from: White SeeD on 2006-06-15, 17:08:10
Quote from: Yakumo on 2006-06-15, 16:27:01
SCART-nak hívják. ;) Azt az otrombát. :D
A másikat meg 3 pólusú analog csatlakozónak vagy röviden RCA-nak. És nem véletlen, hogy a mai DVD lejátszókon is van még SCART, mert lehet, hogy az RCA a könnyen kezelhetőbb és elterjettebb manapság, de a minősége (kép/hangminősége) a SCART-nak jobb. Ezért analóg a másik neve.

Én a Samsung-ot ajánlanám ezek közül leginkább. De az LG-k se rosszak. A technikai paraméterekhez viszont nem értek úgy, hogy véleményt is merjek mondani. Majd valaki más. :)
Öcsémnek Samsung SynchMaster 910MP-je van (LCD TV Monitor) 19" és NEM rossz!  :whoah: Ez van 17"-osban is, ennyit tudnék "segíteni".

öö, kb ez az?:
http://www.pixmania.com/hu/hu/233807/art/samsung/syncmaster-920n-8-ms-19-t.html#
http://www.samsung.com/hu/products/monitors/tft_lcd/multifunctionalproducts/910mp.asp
Inkább ez. Van Scart-ja is.
Ez a 920-as nem TV Tunerrel együtt van. Beware.

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2006-06-15, 17:15:06/Egyébként én nem hiszek ebben a válaszid? körüli mizériában. Nekem egy Samsung 193p van, ami még a régi típusú PVA panellel rendelkezik, azaz 15-20 ms körüli a válaszideje. Ha nagyon erre koncentrál az ember, észre lehet venni, hogy van egy pici utánhúzás, de gyakorlatban egyáltalán nem zavaró./
Szoktál FPS játékokkal játszani? :)
engem Counter-Strike-ban halálra idegesít a notebook kijelzőm válaszideje ((sajnos csak tippelni tudom, de kb) 20ms körüli lehet)... nagyon zavaróan látszik az utánhúzás, visszasírom a CRT monitoromat... kár hogy azok olyan sok helyet foglalnak...

mellesleg én 17"-os monitort már nagyon nem vennék... a legtöbb helyről úgy vettem észre hogy már kifutófélben vannak ráadásul.
19"-os ami korrekt mérettel rendelkezik már. sztem :)

Ramiz

Quote from: sirtomi on 2006-06-15, 11:23:35
Szerintem jöhet bármi. Legfeljebb nem lesz túl sok hozzászólás :)
1.) Mi az, amiért tudnátok embert ölni? Van-e, aki semmiképpen sem tudna? Meg tudnátok-e ölni egy családtagotokat külső helyzet hatására? No és önvédelemből?

2.) Mi az a legnagyobb veszteség magatokon, amit még kibírnátok öngyilkosság nélkül és életben maradnátok? Impotencia, kézvesztés, lábvesztés, lebénulás, vakság?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2006-06-15, 19:23:00
Quote from: sirtomi on 2006-06-15, 11:23:35
Szerintem jöhet bármi. Legfeljebb nem lesz túl sok hozzászólás :)
1.) Mi az, amiért tudnátok embert ölni? Van-e, aki semmiképpen sem tudna? Meg tudnátok-e ölni egy családtagotokat külső helyzet hatására? No és önvédelemből?

2.) Mi az a legnagyobb veszteség magatokon, amit még kibírnátok öngyilkosság nélkül és életben maradnátok? Impotencia, kézvesztés, lábvesztés, lebénulás, vakság?
1.) Sokmindenért... Családtagot viszont nem, bármi történne.
2.) Ezen még nem gondolkodtam, de nem hiszem hogy megölném saját magam.

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2006-06-15, 19:32:53
1.) Sokmindenért... Családtagot viszont nem, bármi történne.
Tehát akár hagynád, hogy ő végezzen veled, oké. Szeretetből vagy csak mert családtag?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2006-06-15, 19:35:30
Quote from: Zsiga on 2006-06-15, 19:32:53
1.) Sokmindenért... Családtagot viszont nem, bármi történne.
Tehát akár hagynád, hogy ő végezzen veled, oké. Szeretetből vagy csak mert családtag?
Azt nem mondtam hogy hagynám hogy megöljön, csak azt hogy nem ölném meg.

Member

Quote from: Ramiz on 2006-06-15, 19:23:00
1.) Mi az, amiért tudnátok embert ölni? Van-e, aki semmiképpen sem tudna? Meg tudnátok-e ölni egy családtagotokat külső helyzet hatására? No és önvédelemből?
Az ok? Ha már családtag vagy barát kerül veszélybe, esetleg egy fiatal gyerek vagy hasonló, szerintem teledobálnám a támadókat felszentelt pengékkel. Ill. ha mondjuk egy családtag tulajdonképpen az egész közösségünket a pusztulás szélére sodorja (pl. tegyük fel, hogy az ellenség tábornoka lesz a háborúban), akkor ugyanaz a sorsa, mintha egy ismeretlennek. Ő már nem családtag többé.
Quote2.) Mi az a legnagyobb veszteség magatokon, amit még kibírnátok öngyilkosság nélkül és életben maradnátok? Impotencia, kézvesztés, lábvesztés, lebénulás, vakság?
A jobb kezem elvesztése kifejezetten zavarna, mert szinte mindent ezzel csinálok, ami fontos nekem (a ballal csak csettinteni tudok, az meg ugye marhára fontos), a lábaimat kibírnám, így is elég rondák... Impotencia jöhet, süketség is talán (jobban zavarna, ha vak lennék), a vesém se kell.

EDIT:
Most nézem, hogy az önvédelmet kihagytam. Attól függ, hogy ki az. Ha egy olyan, akit szeretek (az előbb a családtagosnál ugye a családtagot nem feltétlen), akkor lehet, hogy hagyom magam, de az biztos, hogy tennék róla, hogy ezt az esetet ne felejtse el (pl. egy karcolás az arcára, mint a Kenshinben, vagy hasonló).

Nakedape

Quote from: Ramiz on 2006-06-15, 19:23:00
Quote from: sirtomi on 2006-06-15, 11:23:35
Szerintem jöhet bármi. Legfeljebb nem lesz túl sok hozzászólás :)
1.) Mi az, amiért tudnátok embert ölni? Van-e, aki semmiképpen sem tudna? Meg tudnátok-e ölni egy családtagotokat külső helyzet hatására? No és önvédelemből?

2.) Mi az a legnagyobb veszteség magatokon, amit még kibírnátok öngyilkosság nélkül és életben maradnátok? Impotencia, kézvesztés, lábvesztés, lebénulás, vakság?

1.)ölni  el tudok képzelni olyan helyzetet, akár egy vagy én vagy ő.. a kínzás az amit sose!!
2.)hát sztem, csak ha valamilyen rossz helyzettel való tehetetlenség ami kihozhat ilyet, veszteség, nem, max ha egyszerre lennék süketvak, vagy tapintás se, vagy teljes lebénulás, beszéd, szemmozgás nélkül..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

1. hát igen, ez a körülményektől függ. fogalmam sincs, hogy képes lennék-e ölni. gondolom igen, de nem áll szándékomban egyhamar kipróbálni. amúgy pedig max akkor ölnék, ha valakit megmenthetnék vele, de tartok tőle nem tartom annyira a saját életemet, mint bárki másét, szóval lehet hogy inkább beáldoznám magam, mint hogy meghaljon vki miattam, de ezt így számítógép előtt a szobámban a monitort bámulva ugyebár nem jelenthetem ki biztosan :)
2. azt hiszem vakságtól nagyon magamba roskadnék, de vszleg még elviselném, ellenben vakság+süketség már talán elég lenne, hogy ne akarjak élni. a többi vélhetően nagyon "rosszul esne", de érzésem szerint még el tudnám viselni az életre szóló nyomorékságot is.

Ramiz

Quote from: Nakedape1.)ölni  el tudok képzelni olyan helyzetet, akár egy vagy én vagy ő.. a kínzás az amit sose!!!
Vagy tényleg aranyszívű vagy, vagy gyenge a fantáziád. Ajánlom megnézésre a Sympathy For Lady Vengeance-et meg a Sympathy For Mr Vengeance-et... ott van pár tipp arra, hogy mi lehet az, ami akármilyen emberből kihozza a vadállatot...

Én kezeim és látásom elvesztését nem hiszem, hogy túlélném... Végül is mi az egész életem? Számítógép, zongora, tanulás, filmek, könyvek... egyiket sem tudom kezek vagy szemek nélkül csinálni...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!