Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Werro

Quote from: NLZ on 2013-03-12, 22:27:45
Quote from: Werro on 2013-03-12, 22:25:50
Most találkoztam a nevezéktanos topiccal. Andicilin-ről ami eszembe jutott:
a) penicil(l)in
b) Andi Cilin van
[spoiler]
Quote from: Andicilin on 2010-11-07, 22:51:19
Nekem szüleim adták a keresztnevem. A vezetéknevem meg öröklődik.
[/spoiler]
Csak én nem értem?

Ez a honnan jött a nicked topic.. Így? :)

Cloud

Quote from: Werro on 2013-03-12, 22:25:50
Most találkoztam a nevezéktanos topiccal. Andicilin-ről ami eszembe jutott:
a) penicil(l)in
b) Andi Cilin.
[spoiler]
Quote from: Andicilin on 2010-11-07, 22:51:19
Nekem szüleim adták a keresztnevem. A vezetéknevem meg öröklődik.
[/spoiler]
Jaj... :__devil: :rotfl:

Fazék

@.Attila
mivel félek tőle, hogy nem tudnám ügyesen elrejteni ismerősök elől fb-on a hozzászólásomat (igen, vén hülye vagyok), ezért inkább ide reagálok a linkelt M6 alagút cikkre:

van egy ilyen magyarázkodás a tervező/kivitelező(?) részéről:

http://www.unitef.hu/index.php?lang=HU&cid=449

persze elveszett ember, aki megmagyarázni sem tudja a dolgokat, de szóval csak azt szeretném jelezni, hogy mindenkinek megvan a saját érdekeltségi köre, ami esetleg befolyásolhatja a mondandójában. aztán persze győzze az ember kitalálni, hogy a sok szakértő közül melyik mond igazat, melyik ferdít, mert esetleg ő nem fért hozzá a mézes bödönhöz, melyiknek mit diktál a pártérdeke, stb, stb. az ember próbál sokoldalúan tájékozódni, de hogy mi az igazság... szóval nem egyszerű dolog.

persze ettől függetlenül az vitathatatlan, egyik sem jobb a másiknál, és hogy bármilyen hazai (állami) építkezési kivitelezés folyik, aki nem hajlandó minimum megduplázni a valós költségeket papíron, hogy kellő összeget vissza tudjon tapsolni a kedves Uraknak, annak esélye sincs kivitelezőként tetszelegni.

.Attila

#2973
Először nem értettem, hogy ez mire is vonatkozik, de azt hiszem, beazonosítottam.
Az kétségtelen, hogy mindkét fél közpénzek "kimenekítésére" használja fel többek között a közútfejlesztéseket.
Engem inkább az döbbent meg, hogy a kormányon levő párt nem párt-, hanem közpénzt használ fel a saját kampányára. Meg hogy 1-1,5 évvel a választások előtt már kampányol. Máshonnan meg bezzeg elvonják a pénzt.

A cikket még el kell olvasnom rendesen, de amúgy jah, síkságra alagutat építeni zseniális dolog.

szerk.: Hozzátenném, hogy pl. a felhozott trafikmutyinál nem elherdáltak pénzt, hanem több ezer ember alól húzták ki a megélhetést, akik már évtizedek óta ebből éltek meg.

Feldin

Újra itt! Látom még vannak régi motorosok :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Feldin

Quote from: Cobra on 2013-09-29, 16:31:31
Üdv, animékkel hogy állsz? :)
Köszönöm jól :)
próbálom kitölteni a listát a régiekkel, elmorzsoltam pár könnycseppet a fairy tail szüneten, épp a K-on-ban próbálom megtalálni hogy hol tartottam és még mindig az infantilis animék a kedvenceim élen az Azumangával :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s


Fazék


.Attila


Fazék

Quote from: .Attila on 2013-10-09, 12:53:08
Irreleváns milyen szempontból?
erős kétségeim vannak néhány képen szereplő személy színészi képességeit, illetve az érzelmek valós kifejeződését illetően.
+ ezek a 4 választásos tipp-mix-ek se győztek meg eddig túlságosan.
több képnél olyan válasz lehetőségek voltak, amik közül 3 egyértelműen negatív volt, 1 pozitív, a képről meg egyértelmű volt, hogy ez most pozitív, hát innentől megnézem, hogy ezt valaki elszúrja, mint választ, valahol meg a képtelenség kategória volt, szóval nem érzem jó tesztnek.

.Attila

Színészi képességek passz, nem tudhatjuk igazából.
A másikban egyébként igazad van, már eleve azzal, hogy 25% esélyed mindig van a találatra. És valóban legalább annyit nehezíthettek volna, hogy vagy csak negatív vagy csak pozitív érzelmeket adnak meg megoldási opcióként.
Amúgy még így is többet téveszt a többség, úh. talán annyira mégsem könnyű.

Részemről még egy kritika: érzelmeket nem csak valaki szeméről olvasunk le a valóságban, gyakorlatilag nem tudok olyan IRL szituációt, ahol csak így látjuk a másikat.

chilip


.Attila

Quote from: chilip on 2013-10-09, 14:39:34
araboknál a nők

Ott meg sok esetben ennyit sem látsz. Márpedig a szemöldök elég sok érzelmet elárul.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2013-10-09, 11:16:31
Can You Read People's Emotions?

29/36 :)
21/36 es nem tokoltem szotarazassal, viszont
QuoteTotally agree, the female faces often looked blank, like models, because they were wearing so much makeup and had standard model faces anyway. The emotions ascribed to them were a male fantasy idea of what women think. Where were all the flirtatious, tentative, fantasizing men? And the older women, or women who looked like real women not ad campaigns?
ezzel kb egyetertek.
Plusz a harmadik elvileg [spoiler]desire[/spoiler], de ha egy no ram nez igy akkor szerintem a kezeben kes van es futni fogok.  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Azt mondjuk én sem értem, mi probléma van azzal, hogy sminkelt nők voltak. (Az, hogy modellek, csak feltételezés ugyebár.)
Nekem pl. a kevesebb smink jön be, de eszembe nem jutott volna ilyen szemmel nézni ezt a kvízt.
Meg hogy nem voltak idős nők... érdektelen a kvíz célja szempontjából, szerintem.

Azért mégiscsak lehet valami a kvízben, ha a megoldást el lehet találni. A hibák nálam pl. vegyesen jöttek elő férfinél, nőnél, szóval nem hiszem, hogy ezen múlt.

Kvikveg

Az egyik Claudia Schiffer, es a tobbi sem egy banyarem.
A smink neheziti a dolgot, egynel meg a kep fele gyakorlatilag sotet volt.

Engem a nokbol a tobbi korosztaly hianya, es az erzelmi skala szukossege zavart.

Noi megoldaslista abc sorrendben:
[spoiler]cautious
confident
contemplative
decisive
desire
distrustful
doubtful
fantasizing
fantasizing
flirtatious
interested
interested
nervous
preoccupied
preoccupied
reflective
tentative
[/spoiler]

Ferfi megoldaslista:
[spoiler]accusing
anticipating
cautious
concerned
defiant
despondent
friendly
hostile
insisting
pensive
playful
regretful
sceptical
serious
suspicious
thoughtful
uneasy
upset
worried
[/spoiler]

Szoval kicsit egyoldalu...
+lasd a kommenteket, nekem ott esett le, hogy az osszes szereplo feher vagy annak nez ki.

A megoldasi hatekonysagom meg ettol kb fuggetlen, ez csak amugy zavart.

Egyebkent ha mar Claudia Schiffer... honnan tudjak hogy konkretan az volt az erzelmi allapota? Vagy csak kitalaltak hogy annak a kepnek annak kene lennie?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

#2987
Pl. innen.
Még nem olvastam el, de ha gondolod, kölcsönadom.
Ez gyakorlatilag egy külön tudományág, már sorozatok is szólnak erről. Pl. Mentalist, Lie to Me (Hazudj, ha tudsz).

Az pedig, hogy egyoldalú a lista: a kvíznek nem az a célja, hogy PC legyen, ez egy nyomorult kis ártatlan kvíz az emberi szem érzelmi kifejezéseiről.
Hogy csak fehérek vannak... Gondolom ezért lett a Thor filmben Heimdall fekete, miközben a viking mitológiában csak fehérek vannak.

Kezd kicsit túlzásba esni a világ. A hasonlók miatt lesz most a cigánypecsenyéből magyaros pecsenye.

Kvikveg

#2988
Quote from: .Attila on 2013-10-09, 18:41:30
Pl. innen.
Még nem olvastam el, de ha gondolod, kölcsönadom.
Ez gyakorlatilag egy külön tudományág, már sorozatok is szólnak erről. Pl. Mentalist, Lie to Me (Hazudj, ha tudsz).

Az pedig, hogy egyoldalú a lista: a kvíznek nem az a célja, hogy PC legyen, ez egy nyomorult kis ártatlan kvíz az emberi szem érzelmi kifejezéseiről.
Hogy csak fehérek vannak... Gondolom ezért lett a Thor filmben Heimdall fekete, miközben a viking mitológiában csak fehérek vannak.

Kezd kicsit túlzásba esni a világ. A hasonlók miatt lesz most a cigánypecsenyéből magyaros pecsenye.
A konyv erdekel, de nem tudom mikor leszek bent, szerintem ket het mulva kb. Cserebe felajanlhatom a Schwarzenegger oneletrajzot angolul vagy a Szokes a 14es taborbol-t szinten angolul. Vagy ha majd elolvastad mondd el hogy milyen volt. :)

Ez egy atlag mintavetel lenne - legalabbis illene annak lennie, mindenfele korosztalybol mindenfele erzelemmel. Thor meg mitologia, azert ez ket teljesen eltero tema. Nyilvan egy kozepkori csatanal nem varom el hogy harcos 80 eves fekete nokbol alljon a hadsereg, de egy atlag felmeresnel ugyan mar valami atlagot lassak. Kulonben a felmeres melle lehet irni, hogy vigyazat, csak feherek es a nokbol csak szepek fiatalok es egyik sem haragszik soha. Es mindenki felnott. Ergo sejtelmunk sem lesz hogy a kozepkoru/idos/sminkmentes/nem topmodell nok, nem feherek, gyerekek, illetve flortolo ferfiak erzelmeit milyen hatekonysaggal ismeri fel a jonep.
De ertem hogy miert erzed ugy, hogy pattogok. Vegulis tenyleg csak egy kviz.

A pecsenyenel az a vicc, hogy mi meg teljesen jogosan tiltakozhatnank, hogy nem magyaros, mert amit en "magyar" kaja cimen lattam kulfoldon, az minden volt, de nem magyar.  :zomg:
Kivancsi lennek ki tiltakozott. Biztos ugyanaz, aki a BKVrol kiirtotta a bajszos bacsi figurat.  :frown:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Ez nem egy demográfiai felmérés, ill. szó sem volt arról, hogy az alanyoknak reprezentálniuk kéne az emberiséget korban, nemben és fajban. Ez pusztán az érzelmek kifejezéséről szólt, hogy milyen alanyokat használt a készítő, teljesen önkényes választás volt.

tl;dr Nem értek egyet :)

A könyvet szívesen kölcsönadom csere nélkül is, igazából rengeteg könyv van már, amit olvasnom kéne és egyiket sem olvasom.

Kvikveg

http://index.hu/gazdasag/2013/12/16/eufiatalmunkanelkuli/
Ami aggaszto:
QuoteA közvetett költség viszont ennek a sokszorosa. Ha a most állástalan fiatalok meg is tudnak kapaszkodni később a munkaerőpiacon, csak jóval tapasztalatlanabbul, gyengébb bérért tehetik  majd meg, kevesebb hozzáadott értéket termelve. Ez lassan, de biztosan lemorzsolja az európai országok gazdasági jövőjét. A kiesett munkaórák kamatostul éreztetik hatásukat később. A cégek ugyan örülnek a munkanélküliség miatt befagyott bérnek, de annak kevésbé, hogy bizonyos pozíciókra csak nagyon nehezen találnak elég szakképzett munkaerőt.

Ami jo:
QuoteEzzel szemben az észak-nyugati sikerországokban (Németország, Hollandia, Ausztria, Finnország) nem állt le a gazdaság: a jóval termelékenyebb iparuk ontja magából az exportot, aminek még az is jót tett, hogy a kontinens más részén dúló válság rontotta az euró árfolyamát. És eközben a kormányok okosabban ruháztak be az oktatásba és különösen a szakképzési programokba, valamint célzottan támogatták, hogy a cégek részmunkaidőben megtartsák azokat is, akiket különben kirúgnának. Rengeteg módon támogatják, hogy a munkakezdőket betanítsák közvetlenül a cégeknél, amivel – érvelnek egyes közgazdászok – elkerülték, hogy olyan képességeket fejlesszenek, amikre nincs szükség a munkaerőpiacon.
Jo, de azert ok is megereztek. Meg a nemeteknel mar regen is volt olyan "foglalkozas" hogy foallasu anya. Ami jo, mert tenyleg foallasu a terheles, viszont kivaloan alkalmas munkanelkuli anyukak elstatisztikazasara is.

Mas: mi van ezzel a nyelvoktatasos torvennyel??! Most olvasom, hogy halalra szabalyoznak, hogy ki oktathat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Mi meg kb. pont az ellenkezőjét csináljuk annak, amit a sikeres országok művelnek. *insert kormány szlogen*

A nyelvoktatásos törvény a nyelviskolákra fog vonatkozni, nem magántanárokra, állítólag.
Annyi lesz, ha jól emlékszem, hogy a nyelviskoláknak 1 milliós valamit (elfelejtettem a megfelelő szót) kell befizetniük, ami a kormány szerint a tanulók biztosítására van.
Ill. a másik, hogy lesz egy kötelező tanrend vagy mi, így biztosítva a minőséget.

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2013-12-16, 13:45:26
Mi meg kb. pont az ellenkezőjét csináljuk annak, amit a sikeres országok művelnek. *insert kormány szlogen*

A nyelvoktatásos törvény a nyelviskolákra fog vonatkozni, nem magántanárokra, állítólag.
Annyi lesz, ha jól emlékszem, hogy a nyelviskoláknak 1 milliós valamit (elfelejtettem a megfelelő szót) kell befizetniük, ami a kormány szerint a tanulók biztosítására van.
Ill. a másik, hogy lesz egy kötelező tanrend vagy mi, így biztosítva a minőséget.
Pont ez az, hogy valaki elolvasta a szoveget, es nem csak a nyelviskolakra lesz, es nem csak a tamogatottakra...
Mindjart megkeresem azt a cikket...
http://cink.hu/megdobbento-a-miniszteriumnak-fogalma-sincs-a-nyelvta-1482623297
Komolyan szeretnem megerteni hogy ezt miert. Es foleg kicsoda. Es ki fog nyerni rajta.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Hát pont azért, mert ezen nyerni fog valaki.
Erről szólt a trafikügy, erről szólnak a közbeszerzési eljárások meg még ki tudja mi.

Selmo

Közel 20 éve a közeli könyvtárba járunk klubfoglalkozásokat tartani. Az elején még teljesen ingyen voltunk, aztán elkezdtek díjat szedni, ami nem is volt gond, ahogy felnőttünk, mi is csak hétvégente értünk rá. Tavaly összevonták az összes városrészi könyvtárat a megyei könyvtárral, így az ottani igazgatóval tárgyaltunk és megyegyeztünk, hogy 60k/év, hétvégén 2×4 óráért. Most új igazgató lett, aki közölte, hogy nem tud engedményt adni, ezért piaci áron adja oda a termeket. 3k/óra az ugye 24k/hét, 96k hónap, 1.15 milla/év. Szóval így lesz az, hogy a jövőben nem kapnak tűlünk pénzt a kihasználatlan termekért, de gyanítom, sem a sakk-, repülőmodellező-, baba-mama-torna-, sem semelyik másik szakkör sem fogja ezt megfizetni. Az gondolom meg sem fordult a fejében, hogy ez az összeg már egy devizahiteles lakás havi törlesztőjét is túlhaladja, ennyiből már egy komplett lakást is bérelhetnénk. Komolyan nem tudom hovatenni a bürokratákat, a biztos kicsi helyett inkább a bizonytalan nagyot biztos nullát választják. Ráadásul van lent 3 szekrénynyi cucc, amit valahová el kéne tenni. Sűrű hetünk lesz...

A tökéletesség unalmas.

Damnatus

A legrosszabb, hogy már meg sem lepődök. Mondjuk a részleteket nem ismerem, hogy a könyvtár milyen nyomás alatt van a saját bevételeket illetően.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

chilip

gondolom az igazgató arra számított hogy van ~20-30 fős csoport és úgy évente ~50k / fő (~4000 / hó), akinek ez nagyon fontos hogy évente ez meglegyen az kifizeti, csak hát pl máshol is meg lehet ezt csinálni gondolom

Cobra

Ismerős is folyton költözködik az előadásaival, mert vagy irreális árat kérnek a teremért vagy az épületben csinálnak másik rendezvényt is, ami általában zajos és nem lehet megtartani az előadást, mert erősen zavarják.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Quote from: chilip on 2014-01-06, 22:33:37
gondolom az igazgató arra számított hogy van ~20-30 fős csoport és úgy évente ~50k / fő (~4000 / hó), akinek ez nagyon fontos hogy évente ez meglegyen az kifizeti, csak hát pl máshol is meg lehet ezt csinálni gondolom
Kb. annyian lehetünk, csakhogy ez 4-5 totál mással foglalkozó csapatból áll, akik nem minden hétvégén vannak ott és ugye nem fogsz kifizetni 4k/hónapot, ha egész nyáron nem használod a termet. Szóval most érdeklődünk az egyetemen, meg a közeli iskolákban, hátha nekik jól jön havi 5k pár órányi villanyért cserébe. Másnem vissza az ősidőkbe és valakinél fogunk játszani.

A tökéletesség unalmas.