Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Apatilos

mint az a cimbol is kiderul, a topic celja a multba veszo offtopic eletre keltese, de ezuttal nelkulozve minden idotoltesre hasznalt beszelgetest. nincs chat, elfogadott nyelv a magyar, erdemi hozzaszolas nelkul ne szulessen post. tudom, hogy milyen volt regebben az offtopic, mukodott, sokan hasznat lattak. azt szeretnem, hogy ezt is ugy hasznalja majd mindenki, lehessen segitseget kerni, tanacsot adni, mashova nem illo dolgokrol beszelgetni. ertelmetlen viccelodesnek es piszkalodasnak itt nincs helye. mindez a felsobb hatalom engedelyevel irodik most, sem a vezetoseg, sem en nem szeretnenk, hogy odajusson ez, mint az elodje. hasznos dolog, eljetek vele.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Ramiz

Quote from: Apatilos on 2006-06-12, 16:57:20
mindez a felsobb hatalom engedelyevel irodik most, sem a vezetoseg, sem en nem szeretnenk, hogy odajusson ez, mint az elodje.
Mennyiszer előjött ez az ötlet, és mennyiszer leszavazta mindenki, beleértve a modikat! :rolleyes: Mindegy, én csak örülök, mert régóta nem látogattam az offtopikot (különböző csoportok cserélik ott egymást, de a tartalom ugyanaz (=0)). Üdvözlöm az ötletet! De kell egy erőskezű mod vagy egy keményen negatív repező társaság ide, hogy tényleg ne mocsarasodjon el ez a topik is.
Ha lehet témát is felvetni (max nem reagál rá senki és kész), van tapasztalata valakinek dobfelszerelés vásárlásának ügyében? Hol, mennyiért érdemes egy igényes kezdőnek vennie, minek kell feltétlenül benne lennie és mire kell figyelni a leginkább, ilyenekre gondolok.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Apatilos

Quote from: Ramiz on 2006-06-12, 17:02:46De kell egy erőskezű mod vagy egy keményen negatív repező társaság ide, hogy tényleg ne mocsarasodjon el ez a topik is.
nem csak az administrator es a moderatorok, de en is biralni fogom a postokat. a negativ repezest szerintem ha tobben tesszuk, es jelezzuk is a forumon (postoljuk), akkor egyertelmuve valik a vezetoseg szamara, hogy az illetovel gondok vannak.
Quote from: Ramiz on 2006-06-12, 17:02:46
Ha lehet témát is felvetni (max nem reagál rá senki és kész), van tapasztalata valakinek dobfelszerelés vásárlásának ügyében? Hol, mennyiért érdemes egy igényes kezdőnek vennie, minek kell feltétlenül benne lennie és mire kell figyelni a leginkább, ilyenekre gondolok.
van egy ismerosom, a Blind Myself es az Idoru dobosa, aki 10 eve dobol, ot megkerdezem, es amint reagal, postolom a valaszat.
Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Yakumo

Quote from: Ramiz on 2006-06-12, 17:02:46
Mennyiszer előjött ez az ötlet, és mennyiszer leszavazta mindenki, beleértve a modikat! :rolleyes: Mindegy, én csak örülök, mert régóta nem látogattam az offtopikot (különböző csoportok cserélik ott egymást, de a tartalom ugyanaz (=0)). Üdvözlöm az ötletet! De kell egy erőskezű mod vagy egy keményen negatív repező társaság ide, hogy tényleg ne mocsarasodjon el ez a topik is.
Én támogatom.
Igen, az Offban már régóta nulla az érdemi beszélgetés. Sajnos. (chatboard)
És én is megkérek mindenkit, hogy tényleg gondolja meg mielőtt ide beír, mert azért a negatív karmák repkedését, ha egy mód van rá, el kéne kerülni.
Viszont a nem érdemi (chat) hozzászólások, pláne ha több van egymás után, törölve lesznek.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz on 2006-06-12, 17:02:46Hol, mennyiért érdemes egy igényes kezdőnek vennie, minek kell feltétlenül benne lennie és mire kell figyelni a leginkább, ilyenekre gondolok.
Dobcucc vásárlásához szerintem mindenképp akassz le magadnak egy tapasztaltabb arcot aki veled megy az üzletbe. Yamaha, Sonor, Tama nagyon jó márkák bár nagyon drágák is. Amúgy is szerintem a dobolás az egyik legdrágább mulatság ha zenélésbe kezd az emberfia.
Egy alapfelszerelés kábé a következő: egy lábdob+lábgép(lehetőleg láncos, kezdetnek pedig szerintem ne vegyél duplázót), pergő+állvány, egy-két felső és egy állótam, egy-két beütő-(crash), egy kísérő-(ride) és egy lábcin, mindegyik állvánnyal. Gémes állványok és a karám a legstabilabbak, de kezdetnek megteszi egy mezei egyenes állvány is. Verő attól függ hogy milyen stílusban akarsz játszani, seprű szintén - már ha kell egyáltalán. Plusz egy pokróc a lábdobba ha nagyon éles a hangja. :)
De ha jól emlékszem Manu dobol is, biztosan szívesen ad neked tanácsot én csak a dobosunktól, meg a helyi dobtanártól hallok néha dolgokat. Mindenesetre szerintem egy igényes kezdőkészlet 150 körül kezdődik, bár ebben már benne lehetnek a cinek is. És óvva intelek attól a hibától hogy minél több csetreszt gyűjts magad köré. Én láttam egy jazzdobost videón aki egy szál lábcinen is király ritmusokat tud leütni. Jó, egy kolomp vagy egy csörgő nagyon királyul szól. :D

Hogyhogy mégsem gitár? :)

Ramiz

Quote from: Pirula on 2006-06-12, 19:50:15
Dobcucc vásárlásához szerintem mindenképp akassz le magadnak egy tapasztaltabb arcot, aki veled megy az üzletbe.
Ha lenne ilyen ismerősöm aviable... Manu szegedi, Animal meg fel sem néz, gondolom nincs ideje.

Quote from: Pirula on 2006-06-12, 19:50:15Amúgy is szerintem a dobolás az egyik legdrágább mulatság ha zenélésbe kezd az emberfia.
Hát nemtom, a hárfázás sem egy olcsó mulatság, pláne az extrém sport irányzata, amelyet samukalapáccsal űznek.

Quote from: Pirula on 2006-06-12, 19:50:15Egy alapfelszerelés kábé a következő: egy lábdob+lábgép(lehetőleg láncos, kezdetnek pedig szerintem ne vegyél duplázót), pergő+állvány, egy-két felső és egy állótam, egy-két beütő-(crash), egy kísérő-(ride) és egy lábcin, mindegyik állvánnyal. Gémes állványok és a karám a legstabilabbak, de kezdetnek megteszi egy mezei egyenes állvány is. Verő attól függ hogy milyen stílusban akarsz játszani, seprű szintén - már ha kell egyáltalán. Plusz egy pokróc a lábdobba ha nagyon éles a hangja. :)
Lábgéppel talán még ráérek... először az ütéseket meg a ritmusokat kéne megtanulnom. :) Cinből is nemtom melyik fajta a legjobb gyakorláshoz. Attól a veszélytől viszont nem kell félnem, hogy körbeveszem magam mindenféle cuccal, mert nincs annyi pénzem sem, hogy akár csak egyharmadig körcikkbevegyem magam. :D

Quote from: Pirula on 2006-06-12, 19:50:15Mindenesetre szerintem egy igényes kezdőkészlet 150 körül kezdődik, bár ebben már benne lehetnek a cinek is.
Ööö... hát akkor ööö... nem leszek igényes. :lazza: Használtan nem túl gagyinak tűnő szettek 60 körültől vannak a ritmusdepo.hu-n... bár lehet, hogy az avatatlan szememre való tekintettel a "nem túl gagyinak tűnő" kitétel nem sokat jelent... :rolleyes:

Quote from: Pirula on 2006-06-12, 19:50:15Hogyhogy mégsem gitár? :)
Engem még mindig érdekel mindkettő, és nem kizárt, hogy valami alapfokon azon is megtanulok majd, de Raggie már valamennyire nekikezdett, csak ellustult, de még nem mondtam le a reményről, hogy sok seggberugogatással ráveszem, hogy gyakoroljon sokat + vegyen egy e-gitárt is, de még az is lehet, hogy az öcsémet is sikerül rávennem, mert rokkernek elég nagy rokker és még a haja is hosszú. :) És ehhez még az jön, hogy az viszont teljesen esélytelen, hogy bármelyikük is dobolni kezdjen, márpedig az minden bandába kell, meg az is, hogy dobtudással talán jazz-et is kísérhetek, viszont e-gitárral nem jutnék el egyhamar olyan szintre. :D

Szóval a gitárvásárlási tippjeitek koránsem ill. bibliasem mentek kárba.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz on 2006-06-12, 20:24:04
Quote from: Pirula on 2006-06-12, 19:50:15Amúgy is szerintem a dobolás az egyik legdrágább mulatság ha zenélésbe kezd az emberfia.
Hát nemtom, a hárfázás sem egy olcsó mulatság, pláne az extrém sport irányzata, amelyet samukalapáccsal űznek.
Jó, ha sövénnyírót használnék pengetőnek biztos én sem úsznám meg olcsón, pláne ha beszámolom a csípőcsontpótló műtéteket is.

Quote from: Ramiz on 2006-06-12, 20:24:04Lábgéppel talán még ráérek... először az ütéseket meg a ritmusokat kéne megtanulnom. :) Cinből is nemtom melyik fajta a legjobb gyakorláshoz. Attól a veszélytől viszont nem kell félnem, hogy körbeveszem magam mindenféle cuccal, mert nincs annyi pénzem sem, hogy akár csak egyharmadig körcikkbevegyem magam. :D
E téren viszont el kell keserítselek, nem érsz rá, mivel a lábdobot így kell megszólaltatni, ahhoz pedig kell a gép.
Quote from: Ramiz on 2006-06-12, 20:24:04
Quote from: Pirula on 2006-06-12, 19:50:15Mindenesetre szerintem egy igényes kezdőkészlet 150 körül kezdődik, bár ebben már benne lehetnek a cinek is.
Ööö... hát akkor ööö... nem leszek igényes. :lazza: Használtan nem túl gagyinak tűnő szettek 60 körültől vannak a ritmusdepo.hu-n... bár lehet, hogy az avatatlan szememre való tekintettel a "nem túl gagyinak tűnő" kitétel nem sokat jelent... :rolleyes:
Persze hogy lehet annyiért is, én direkt azért mondtam 150et mert ott volt az "igényes" kitétel, különben 50-70 rugóért lehet már kapni használhatót. :) Ha punkkal kezdesz akkor elég lesz 15 rugó is. :haha:

Quote from: Ramiz on 2006-06-12, 20:24:04
Quote from: Pirula on 2006-06-12, 19:50:15Hogyhogy mégsem gitár? :)
Engem még mindig érdekel mindkettő, és nem kizárt, hogy valami alapfokon azon is megtanulok majd, de Raggie már valamennyire nekikezdett, csak ellustult, de még nem mondtam le a reményről, hogy sok seggberugogatással ráveszem, hogy gyakoroljon sokat + vegyen egy e-gitárt is, de még az is lehet, hogy az öcsémet is sikerül rávennem, mert rokkernek elég nagy rokker és még a haja is hosszú. :) És ehhez még az jön, hogy az viszont teljesen esélytelen, hogy bármelyikük is dobolni kezdjen, márpedig az minden bandába kell, meg az is, hogy dobtudással talán jazz-et is kísérhetek, viszont e-gitárral nem jutnék el egyhamar olyan szintre. :D

Szóval a gitárvásárlási tippjeitek koránsem ill. bibliasem mentek kárba.
:haha: Oké, kimerítő magyarázat volt!

Ramiz

Quote from: Pirula on 2006-06-12, 20:42:54
E téren viszont el kell keserítselek, nem érsz rá, mivel a lábdobot így kell megszólaltatni, ahhoz pedig kell a gép.
Ja tényleg, ezt tudtam, illetve nem tudtam, hogy ezt tudtam, amikor arról volt szó, hogy mi is van, de tényleg, nincs valami másfajta, spécibb, amire mégsincs szükségem, csak egy sima default ilyenre, hogy mégis legalább egy picit igazam legyen? :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz on 2006-06-12, 21:06:19
Quote from: Pirula on 2006-06-12, 20:42:54
E téren viszont el kell keserítselek, nem érsz rá, mivel a lábdobot így kell megszólaltatni, ahhoz pedig kell a gép.
Ja tényleg, ezt tudtam, illetve nem tudtam, hogy ezt tudtam, amikor arról volt szó, hogy mi is van, de tényleg, nincs valami másfajta, spécibb, amire mégsincs szükségem, csak egy sima default ilyenre, hogy mégis legalább egy picit igazam legyen? :)
Ööö... lehet hogy te ilyenre gondoltál, ez egyenlőre tényleg nem kell. Gouranga!

Xipe

most dupla vagy szimpla pedal?
Jazz melle termeszetesen eleg az szimpla pedal.
Ramizt ismerve nem hinnem, hogy Dimmu Borgir stilusban fog elkezdeni dobolni.
annyit ajanlhatok, ha van lehetoseg ra akkor probakepp taposs ra mindket tipusra es nezd meg melyik kenyelmesebb.
lehet, hogy soknak tunik egyszerre a duplapedal, de nem elhanyagolhato az a szempont sem, hogy jobban meg tudsz vele ritmustartast tanulni.




remelem ertelmes volt.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Pirula

Quote from: Xipe on 2006-06-12, 21:17:35
most dupla vagy szimpla pedal?
Jazz melle termeszetesen eleg az szimpla pedal.
Ramizt ismerve nem hinnem, hogy Dimmu Borgir stilusban fog elkezdeni dobolni.
Nem egy jazzdobosnál láttam már duplázót szóval akár kellhet is neki.
Quote from: Xipe on 2006-06-12, 21:17:35
remelem ertelmes volt.
Csak ha nyakkendőben írtad!

Apatilos

Might and glory flowing for a changing dawn
Ancient power reveals from an iron crown

Clear and cold and shining so far and bright
Crush the world in one clash of your blinding light

Ramiz

Quote from: Pirula on 2006-06-12, 21:11:38
Ööö... lehet hogy te ilyenre gondoltál, ez egyenlőre tényleg nem kell. Gouranga!
:merci:
Egyébként ez abban több, hogy két lábbal gyorsabban lehet pörgetni?
És ilyet utólag is lehet venni, akármilyen lábdobhoz, nem? (Eleve nem 22"-est fogok venni kezdetnek. Csak majd ha Nile meg Sepultura meg Bolt Thrower számokat nyomunk később.)

Quote from: Xipe on 2006-06-12, 21:17:35
Ramizt ismerve nem hinnem, hogy Dimmu Borgir stilusban fog elkezdeni dobolni.
Na csak ne legyél annyira biztos benne! :haha:

Quote from: Xipe on 2006-06-12, 21:17:35remelem ertelmes volt.
Kétségtelenül.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: Pirula on 2006-06-12, 21:21:15
Quote from: Xipe on 2006-06-12, 21:17:35
most dupla vagy szimpla pedal?
Jazz melle termeszetesen eleg az szimpla pedal.
Ramizt ismerve nem hinnem, hogy Dimmu Borgir stilusban fog elkezdeni dobolni.
Nem egy jazzdobosnál láttam már duplázót szóval akár kellhet is neki.
Quote from: Xipe on 2006-06-12, 21:17:35
remelem ertelmes volt.
Csak ha nyakkendőben írtad!

latni en is lattam, de hallas utan igazan nem mondom azt, hogy tulsagosan kihasznalta volna.
mondjuk pont ezert mondtam azt, hogy probalja ki mindket tipusat es azt vegye meg/hasznalja ami jobban labra all neki.
termeszetesen utana is lehet venni, nincsenek odahegesztve.

Ramiz, majd ha elkezded a Dimmu-t szolj, megyek horogni.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Quote from: Xipe on 2006-06-12, 21:30:45
latni en is lattam, de hallas utan igazan nem mondom azt, hogy tulsagosan kihasznalta volna.
mondjuk pont ezert mondtam azt, hogy probalja ki mindket tipusat es azt vegye meg/hasznalja ami jobban labra all neki.
termeszetesen utana is lehet venni, nincsenek odahegesztve.
Oké, kipróbálom mindkettőt, ha lehet.

Quote from: Xipe on 2006-06-12, 21:30:45Ramiz, majd ha elkezded a Dimmu-t szolj, megyek horogni.
Oké, de lehet, hogy gitártépőket is neked kell hozni. :) Hacsak Pirula be nem száll majd. No de ez még a jövő zenéje.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Pirula

Quote from: Ramiz on 2006-06-12, 21:27:05
Quote from: Pirula on 2006-06-12, 21:11:38
Ööö... lehet hogy te ilyenre gondoltál, ez egyenlőre tényleg nem kell. Gouranga!
:merci:
Egyébként ez abban több, hogy két lábbal gyorsabban lehet pörgetni?
És ilyet utólag is lehet venni, akármilyen lábdobhoz, nem? (Eleve nem 22"-est fogok venni kezdetnek. Csak majd ha Nile meg Sepultura meg Bolt Thrower számokat nyomunk később.)
Szóljatok ha ez bekövetkezik mert akkor szervezem a koncertet ide. (Nehogy már nekem kelljen Pestre utazni :lazza::D)
Quote from: Xipe on 2006-06-12, 21:30:45latni en is lattam, de hallas utan igazan nem mondom azt, hogy tulsagosan kihasznalta volna.
Ja, azt aláírom hogy jazzben ritka a blastbeat.

Xipe

Kerdes: Ramiz, most egyenlore egyedul kezdessz el kontarkodni a dobolassal vagy van tanarod?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Egyelőre még csak a dobokat veszem meg, mivel nyáron én is és a potenciális tanárok is össze-vissza utazgatnak, gondolom. Szeptembertől keresek valami tanárt. Haver vagy haver haverja jobb lenne, mert biztos lazább és olcsóbban is vállalná, még ha kicsit talán kevesebb technikát is adna át (jazzes témákra gondolok pl), de ilyet nem ismerek. (A prodrum idáig ami tetszik.)
Ismersz valakit?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

van egy zenesz ismerosom es rola tudom hogy basszust es gitart tanit. vele tudok beszelni.
van egy masik ismerosom aki viszot dobos, csak azt nem tudom, hogy jelenleg melyik orszagban tartozkodik.
holnap ratelefonalok es megkerdezem tud-e valakit ajanlani neked.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Oké, az jó lenne.
Egyébként te játszol valamin? Ha nem, nincs kedved elkezdeni?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Yakumo

Témafelvetés: Életcél. Kinek mi a célja az életében, mire vágyik, mit akar elérni. Milyen életet szeretne?

sirtomi

Quote from: Yakumo on 2006-06-14, 09:21:06
Témafelvetés: Életcél. Kinek mi a célja az életében, mire vágyik, mit akar elérni. Milyen életet szeretne?

Ez biztos, hogy olyan téma, amiből nem lesz összevissza postolás?
Egyszer mintha az offtopicban beszélgettünk volna ilyesmiről, aztán valakik nagyon elkezdtek egymásbakötözködni :)

Yakumo

Quote from: sirtomi on 2006-06-14, 09:37:21
Quote from: Yakumo on 2006-06-14, 09:21:06
Témafelvetés: Életcél. Kinek mi a célja az életében, mire vágyik, mit akar elérni. Milyen életet szeretne?

Ez biztos, hogy olyan téma, amiből nem lesz összevissza postolás?
Egyszer mintha az offtopicban beszélgettünk volna ilyesmiről, aztán valakik nagyon elkezdtek egymásbakötözködni :)
Mindenki sorban leírja a véleményét, céljait. Ha kötözködés lesz, törlés lesz. De amúgy ne induljunk neki ilyen pozitívan, jó? XD

sirtomi

Quote from: Yakumo on 2006-06-14, 09:44:49
Mindenki sorban leírja a véleményét, céljait. Ha kötözködés lesz, törlés lesz. De amúgy ne induljunk neki ilyen pozitívan, jó? XD
Oké, bocsánat. Kicsit negatív vagyok mostanában :D

Nekem jelenleg nincs túl sok célom. Munkám megtartása, egy barátnő szerzése és autóra spórolás. Meg hogy jól érezzem magam.
Nem tervezek nagyon előre, mert eddigi tapasztalataim szerint fölösleges. Örülök, ha tudom mi lesz jövő héten nem hogy jövőre :)

Member

Látom, már mindenki igyekszik letenni a nagy álmokról, nem csak én. Először olyan őrültségeket akartam, mint kimenni japánba és mangát írni. De szép volt hinni benne, hogy lehetséges...
Jelenleg olyan egyszerű dolgokat szeretnék, mint elvégezni azt a szakot, amire őszre bejutok (azért remélem, hogy felvesznek valahova :eek: ), egy bizonyos leánnyal való házasság, egy minimalista, belül japósan berendezett ház (kívül nem, mintha csak egy táblát tennék ki, hogy "Ide kell betörni!"), Jungle wa itsumo Hale nochi Guu eredeti DVD-n (ez az egy talán még teljesíthető), ill. szeretnék egyszer indulni a pártom színeiben (apolitikusoktól elnézést kérek :redface: ), már ha addig nem morzsolják fel teljesen. Azt hiszem, ennyi.

Zsiga

Középtávú tervek (mondjuk a következő 10-15 évre): Egy nagy kertes ház valahol Pest mellett, egy szép feleség (+ esetleg egy-két gyerek), három autó (egy kis városi verda az asszonynak, egy nagy családi autó, és egy egyszerűbb sportkocsi nekem), jól fizető munka amit szeretek csinálni, évi legalább 2 hónap szabival, amit utazgatással töltenék. Röviden ennyi. :)

kisvirag

bár korábban tényleg volt már róla szó, de a szócsata nem ebből lett, csak volt köze hozzá, szóval akkor az újabbak kedvéért ide is leírom.
igazábol baromi egyszerű, mert egy család (szerető férj, tündéri gyerekek), egy jólkereső, olyan állás, amit szeretek csinálni, egy MINI (sajnos ez nem fog egyhamar, ha egyáltalán meg fog valósulni), és egy szép nagy kertes ház.
ja, és legalább két átszállás távolság anyától, anyóstól.

mondjuk per pillanat konkrétabb vágyak foglalkoztatnak: egy saját konyha, kicsit több szabadidő, hogy mostanában elhanyagolt hobbikkal is foglalkozhassam.

plusz, egyetemen előadás tartása Írástöriből.

Ja, és Beatrice szerepének eljátszása a sok hűhó -ból. de ez mára amolyan, ha megvalósul, baromi boldog leszek, ha nem sincs semmi vágy lett. Talán egyszer beleakadok egy olyan kisebb színjátszókörbe, akik épp ezt szeretnék eljátszani.

Szerencsére úgy tűnik, a család és a jó munka perpillanat is már megvan, bár nem akarok örökre itt dolgozni, ahol most. Igazábol még mindig vacillálok, mert ezt is szeretem csinálni, de más tipusú, tudományos munkák is érdekelnek. Ha szerencsém van összejön egy olyan állás+másodállás kombo, ami lefedi mindkettőt.

Quote from: Ymir on 2006-06-14, 15:17:23
Kérdés: Miért változik meg majdnem mindenki huszonéves korára pesszimista irányban? Miért hagyják ott a régi álmaikat? Miért szeretnének családot?

talán mert ez a normális emberi hozzáállás? mármint a genetikusan kódolt "túlélés+szaporodás" program.
szerintem ez teljesen rendjén van. a tinédzserkor önmagunk kereséséről, hatalmas álmokról, világmegváltásról szól. aztán amikor felnő az ember, felébred, és korábbi vágyait úgy irányítja, hogy megvalósithatóak legyenek.

nomeg, mert szerintem jobb több, kicsi, de megvalósítható álom, mint egy nagy, amiről tudod, sosem (vagy csak naggyon naggyon kis eséllyel) fog megvalósulni. az ember lelke jobban érzi magát, ha sikerélménye lehet.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Zsiga

Quote from: Ymir on 2006-06-14, 15:17:23
Kérdés: Miért változik meg majdnem mindenki huszonéves korára pesszimista irányban? Miért hagyják ott a régi álmaikat?
Mert rájönnek hogy ebben az országban nagyon nagy szerencse kell ahhoz hogy elérhess valamit...

Quote from: Ymir on 2006-06-14, 15:17:23
Miért szeretnének családot?
Nem is tudom, talán mert jó? ;)

Member

Talán nem itt kéne. Félreértés ne essék, nem engem fog zavarni, hanem a régi idők visszasíróit. Szóval folyt. köv. in the "chatboard".