Kötetlen beszélgetések (régi Offtopic stílusban)

Started by Apatilos, 2006-06-12, 16:57:20

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: Próféta on 2006-09-13, 21:37:52
Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:27:07Mi az, ami felnőtté teszi az embert? Ki a felnőtt?
Én is csak egy tippet tudok felhozni:
Amíg azt hiszi, hogy megválthatja a világot, hogy a saját képére formálhatja, addig nem nőtt fel teljesen.
Isten örökké gyermek marad. :)

Quote from: Próféta on 2006-09-13, 21:37:52Amúgy szokás szerint itt se lehet éles határvonalat szabni, mint a legtöbb emberi függvénynél. A "felnőtt" egy fuzzy halmazként(*) fogható fel a számomra, amelynek a tagsági függvénye az élet egy bizonyos szakaszában szépen felkúszik a nulla közeléből az 1 közelébe. Van, aki már 10 évesen eléri 0.3-at; van, aki sose megy 0.8 fölé. Na ebben a váltásban lehetnek kisebb ugrások azok, amiket itt felsoroltunk.
Jó, de ez nem válasz arra, hogy mik azok a tulajdonságok/tapasztalatok/stb, amik az 1.0-hoz (na jó, 0.9-hez) kellenek.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:35:27
Quote from: Rounin on 2006-09-13, 21:29:04
Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:27:07
[...szükségtelen beidézni a hosszú postot...]
[ha te sem idézel be, én sem foglak... :lazza: ]
[...akkor sem idézlek. Nem vagyok bíróság :hehe:]

Mint mondtam, ezt sulykolták csak, egyetérteni nem tudok vele, mert fogalmam sincs, mit jelent felnőttnek lenni. Vagyis mi az a felnőttség, amit oly' sokan büszkén, vagy lelkesen, netán életcélként szem előtt tartva emlegetnek. De szerintem ezt a talányt nem is akarom megfejteni.

Vagyok aki vagyok s erre nincs más szó, csak az, hogy _én_. =)

Próféta

Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:40:25Isten örökké gyermek marad. :)
Hát, ha úgy fogalmazzuk át, hogy a saját korlátainkkal kell tisztába jönni, akkor egy omnipotens lény összes korlátoltságával (a logikai törvényekkel, és semmi mással) tisztában van, ha egyben omniszciens is :) Tehát felőlem felnőtt is lehet :)
Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:40:25Jó, de ez nem válasz arra, hogy mik azok a tulajdonságok/tapasztalatok/stb, amik az 1.0-hoz (na jó, 0.9-hez) kellenek.
Arra valóban nem, de rávilágít arra, hogy semmiképp sem lesz egyetlen perdöntő kritérium. Sok ilyen vízválasztó lesz, és egyik se igazán jó önmagában. A válasz után kutatva nem megcáfolni kell a javaslatokat, hanem felvenni a listára (mielőtt belém kötsz: nyilván nem bármit).

Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:35:27
Quote from: Yakumo on 2006-09-13, 21:34:03
Szerintem amikor valaki annak érzi magát. (az más kérdés,hogy érezheti ezt rosszul is. :D )
Önmaga farkába harapó kígyó.
Nem az. Így, hogy a felnőttséget összetett fogalomként értelmezzük, így csak egy pozitív visszacsatolás. Most teljesen más kérdés, hogy amúgy ezzel a ponttal értek talán a legkevésbé egyet a felsoroltak közül :) A mások felnőttként kezelnek (és ezzel nagyobb felelősséget pakolnak a válladra) változat már egy fokkal szimpibb.

Kvikveg

Szerintem fokozatai vannak a felnotte valasnak. Csak meg ne kerdezzetek pontosan mik.
Pluszpont: onellatas, jovore gondolas, tervezes-veghezvitel. Onallo gondolkodas. Stb-stb.
Minusz: mas nyakan logas, allando nyavalygas valami miatt ami ugyis megvaltozhatatlan, pfffhhh... Stb-stb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Bishop

ami talán igazán felnőtté tesz valakit ha igazán ismeri sajátmagát amit kevesen mondhatnak el,főlleg ha határozatlan és céltalan valaki

Lythis

Quote from: Shiroi on 2006-09-13, 19:12:55
Tudja valaki, hogy hol lehet olyan nyelvvizsgára jelentkezni, ahol ha nincs meg a megfelelő pontszám a kitűzött fokhoz (közép- vagy felsőfok), akkor az eggyel alattalévőt megkapja a vizsgázó, ha ahhoz elég?
Euro elvben ilyen.
Felsőnél megkapod a közepet, ha nincs meg, középfoknál nemtom.


Felnőttség téma: felnőttnek lenni valami olyasmi, ami sosem szeretnék lenni, mert unalmas.

roderick

#246
Felnőttkor:
Mivel én okos bölcsész vagyok (oxymoron?) tudok ilyen linket adni, a bácsi eléggé körbejárja a problémakört, máramennyire szociológus képes lehet valamennyire is bármire: http://www.mtapti.hu/mszt/20004/vaskovic.htm

Ha valaki meg esetleg még az első két soron se rágná át magát akkor csak utalnék rá hogy Kvikveg-nél van a pont :)

Nyelvvizsga:
Magyaroknál nemigazán halottam ilyenröl, egynyelvüek között szokott lenni, de ahhoz ugye tudni kéne meik nyelvböl akarsz :)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Mattanja

Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:27:07
Rigó és BME biztos nem. Szerintem az új "pengetős" nyelviskoláknál mind van ilyen szabály, de nem biztos...
Köszönöm.
Quote from: Lythis on 2006-09-13, 22:01:53Euro elvben ilyen.
Felsőnél megkapod a közepet, ha nincs meg, középfoknál nemtom.
Köszönöm.
Quote from: roderick on 2006-09-13, 22:09:49
Nyelvvizsga:
Magyaroknál nemigazán halottam ilyenröl, egynyelvüek között szokott lenni, de ahhoz ugye tudni kéne meik nyelvböl akarsz :)
Egy ismerősöm szeretne angolból nyevvizsgázni. Köszönöm.

Quote from: Rounin on 2006-09-13, 21:29:04
Nekem azt sulykolták a fejembe, hogy akkor lesz felnőtt valaki, ha önálló döntéseket hoz s annak következményeit, felelősségét vállalja.
*fejvakarás*
Ha nem is fedi teljesen az igazságot, mindenképpen jelentős része annak. A vakarás mit jelent? Valamilyen szinten biztosan egyetértesz ezzel.
Quote from: Rounin on 2006-09-13, 21:29:04
Szerintem meg ez is csak egy megfoghatatlan fogalom, amivel skatulyázzák, terrorizálják és feleslegesen idegesítik a gyermekeket.
Elképzelhető, hogy aki nem tekinti skatulyának, nem terrorizálja és nem idegesíti ez a dolog, az már részben felnőtt?
Quote from: carfanatic on 2006-09-13, 21:34:21
amikor már nem élsz állomvilágban,nem hiszed azt hogy minden szép és minden rólad szól,amikor már van annyi tapasztalatod hogy megállj a lábadon :szemuveges:

ami hozzám a legközelebb áll,hogy ha már szembe néztél az élet nehézségeivel akármilyen formában
A reális életszemlélet is hozzátartozik, egyetértek.
Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:40:25
Isten örökké gyermek marad. :)
Emberről volt szó.
Quote from: Rounin on 2006-09-13, 21:41:06
Vagyok aki vagyok s erre nincs más szó, csak az, hogy _én_. =)
Az önközpontúság nehezen vezethet megoldáshoz.
Quote from: carfanatic on 2006-09-13, 22:01:52
ami talán igazán felnőtté tesz valakit ha igazán ismeri sajátmagát amit kevesen mondhatnak el,főlleg ha határozatlan és céltalan valaki
Igazán senki nem ismeri magát, egyes kutatások szerint magunkat 10- másokat 5%-ban ismerünk meg helyesen. Akármilyen jó emberismerő legyen is valaki: ha ezek az eredmények helyesek, úgy sosem leszünk tisztában magunkkal.
Quote from: Lythis on 2006-09-13, 22:01:53
Felnőttség téma: felnőttnek lenni valami olyasmi, ami sosem szeretnék lenni, mert unalmas.
Mitől az? Miből derül ki, hogy unalmas? Te mi vagy most - vagyis mi szeretnél maradni?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Lythis

Quote from: Shiroi on 2006-09-14, 00:01:37
Mitől az? Miből derül ki, hogy unalmas? Te mi vagy most - vagyis mi szeretnél maradni?
Attól/abból, hogy azon emberek többsége, akik felnőttnek számítanak, illetve akiket a többség elfogad annak, mert rendelkeznek a felnőttséget jelölő alapvető jellemvonásokkal - vagy egyéb általam nem ismert okból - azoknak nagy többsége olyan viselkedésmintákat tanusít, ami számomra túlságosan merev, és kötött, ergo unalmas. Természetesen ahány ember, annyi szokás, így nyílvánvalóan kivételekkel is találkoztam már, ennek ellenére itt nem ők számítanak megítélési alapként, hanem a többség.
Hogy mi vagyok az szerintem abszolút nem számít. Ha nagyon erölködni akarnék, akkor valószínüleg Rounint ismételném. Vagyok aki vagyok, mert nem tudom másképp definiálni magam (-függetlenül attól, hogy nem is nagyon foglalkozom ilyesmivel). Habár ha nagyon muszály (igen Ramiz, ly, :)), akkor mondhatom azt is, hogy egy kellően nagy C5H5N5; C5H6N2O2; C4H5N3O; C5H5N5O; C4H4N2O2 halmaz vagyok...

Kvikveg

Szerintem baromi nehez mar csak azt elerni, hogy a sajat jovomrol felelossegteljesen dontsek, es szerintem aki ezzel torodik, hat azt bizony nem teriti el az utszelen hevero nyaloka... Viszont valoszinuleg kicsit tobbet aggodik.
Aztan aki emellett meg kepes mindenfele elismeresre melto aktivitasra es nyitott marad, azt irigylem. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: Lythis on 2006-09-14, 10:50:13
Habár ha nagyon muszály (igen Ramiz, ly, :))
Nyugodtan leszállhatsz a témáról, elhisszük, hogy nem akarsz felnőni.  ;)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:27:07
Mi az, ami felnőtté teszi az embert? Ki a felnőtt?
Lehet, hogy ez sokak véleményével ellentmond, de szerintem az tesz felnőtté valakit, amikor már lemond a nagy vágyairól és megpróbál reális célokat kitűzni.

Kvikveg

Quote from: Member on 2006-09-14, 13:19:11
Quote from: Ramiz on 2006-09-13, 21:27:07
Mi az, ami felnőtté teszi az embert? Ki a felnőtt?
Lehet, hogy ez sokak véleményével ellentmond, de szerintem az tesz felnőtté valakit, amikor már lemond a nagy vágyairól és megpróbál reális célokat kitűzni.
De par felnott megiscsak megmaszta a Himalajat. :ejnye:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Yakumo

Quote from: Kvikveg on 2006-09-14, 13:32:30

De par felnott megiscsak megmaszta a Himalajat. :ejnye:
Ha sikerült nekik, akkor ez mégiscsak reális cél volt számukra. ;)

Kvikveg

Quote from: Yakumo on 2006-09-14, 13:39:29
Quote from: Kvikveg on 2006-09-14, 13:32:30

De par felnott megiscsak megmaszta a Himalajat. :ejnye:
Ha sikerült nekik, akkor ez mégiscsak reális cél volt számukra. ;)
Na jo, de ez csak a maszas utan/felkeszules kozben derul ki. Illetve vegleg a csucson.

Tehat ha en most eleve ugy becsulom meg, hogy lehetetlen megmasznom a Himalajat, akkor lehet, hogy egy pompas ujjlefagyasztasos-szakadekbazuhanos lehetoseget szalasztok el csak azert, mert lehetetlennek itelem.
Valoszinuleg keves ember szamara nem lehetetlen. Csak ki a banat fordit ennyi energiat valamire, ami ennyire azert nem erdekli??? En beleszamolom a sajat kitartasomat, erdeklodesemet es kornyezet tamogatasi indexet+fizikai parametereimet es edzeskor tapasztalhato nyavalygasi indexemet, na igy mar kozeliti a lehetetlent.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Pirula

Felnőttség? Ismeretségi körömben éppen most kezd mindenki felnőni. Egyik pillanatról a másikra. Ha őket tekintem alapnak akkor a felnőttséget az jelenti hogy folyamatosan azzal szapulunk másokat hogy milyen éretlenül és gyerekesen viselkednek, ideje megváltozniuk. Továbbá otthagyjuk az évekig összetartó baráti társaságunkat, "elit" szórakozási formákat választunk, belepofázunk mások magánéletébe. Valahol nagyon mélyen, önmagunknak sem bevallottan pedig rettegünk attól hogy a felnőttség még véletlenül sem ezt jelenti.
Szerintem meg ha Kvikveg megoldását kombináljuk Prófétáéval akkor közel járhatunk a megoldáshoz.
Persze aztán kérdés hogy miért is jó felnőttnek lenni? Beszerezni még egy címkét a tulajdonságlistánkba? Aki valójában felnőtt az szerintem vajmi keveset törődik azzal hogy az-e vagy sem. Talán.

Lythis

Quote from: Ramiz on 2006-09-14, 12:44:59
Quote from: Lythis on 2006-09-14, 10:50:13
Habár ha nagyon muszály (igen Ramiz, ly, :))
Nyugodtan leszállhatsz a témáról, elhisszük, hogy nem akarsz felnőni.  ;)
Nemtudom ez mennyiben kapcsolódik a felnövősdihez, bár ezekszerint van hozzá némi köze, még akkoris, ha csak unaloműzésből írtam bele a mondatba, ezzel is mintegy burkoltan jelezni kívánva abbéli örömömet, hogy újfent találtam valakit, aki képes nyavajogni amiatt, hogy hogyan írom, még azokután is, hogy párszor említettem, hogy szándékos.
A Pirula által sorolt negatív tulajdonságok meg olyan dolgok, amik javarészt sajna jelenvannak a friss felnőttekben - szerintem főként azért mert igyekeznek beilleszkedni egy mesterségesen kreált társadalmi rétegbe. Persze más téma, hogy vannak, akik megtartják ezeket a személyiségjegyeket ezután is, bár szerintem a többségnél ez idővel kikopik.

Rounin

Quote from: Shiroi on 2006-09-14, 00:01:37
Quote from: Rounin on 2006-09-13, 21:29:04
Nekem azt sulykolták a fejembe, hogy akkor lesz felnőtt valaki, ha önálló döntéseket hoz s annak következményeit, felelősségét vállalja.
*fejvakarás*
Ha nem is fedi teljesen az igazságot, mindenképpen jelentős része annak. A vakarás mit jelent? Valamilyen szinten biztosan egyetértesz ezzel.

Igen, pontosan azt jelenti, hogy bár nem vitatom ennek igazságát, de csak része annak a fogalomnak, amit nem hinném, hogy teljesen körül fog tudni írni bárki is három teljes kötetnél kevesebben.
Minden definíció csak igazságokat tartalmaz, de nem magyarázza meg egészen.

Quote
Quote from: Rounin on 2006-09-13, 21:29:04
Szerintem meg ez is csak egy megfoghatatlan fogalom, amivel skatulyázzák, terrorizálják és feleslegesen idegesítik a gyermekeket.
Elképzelhető, hogy aki nem tekinti skatulyának, nem terrorizálja és nem idegesíti ez a dolog, az már részben felnőtt?

Részben minden gyerek "felnőtt", aki képes komolyan tekinteni a világra. Függetlenül attól, mit sulykolnak belé.

Quote
Quote from: Rounin on 2006-09-13, 21:41:06
Vagyok aki vagyok s erre nincs más szó, csak az, hogy _én_. =)
Az önközpontúság nehezen vezethet megoldáshoz.

A htt is. Félreértetted, elnézést. Tehát: nem azzal foglalkozom, miként definiáljam magam. Nem azt nézem, melyik fogalom alá lehet besorolni. Vagyok, aki vagyok s ezzel együttélnem kell (ha tudok, akkor megpróbálok javítani rajta) nem pedig neveket aggatni rá.

Próféta

Jajj, majdnem elfelejtettem megemlíteni.
Felvettem az egyetemen egy Fuzzy rendszerek című tárgyat, és ma (ill. tegnap) volt az első komoly óra belőle. Szemléltetésnek mindjárt előkerült a "felnőtt", mint fuzzy halmaz  :lol:
Nomen est omen  :lazza:

gizi

Szerintetek tényleg létezik a hűség? Vagy csak gyávák vagyunk?
Addicted to music :)

Fazék

Quote from: gizi on 2006-09-23, 16:53:56
Szerintetek tényleg létezik a hűség? Vagy csak gyávák vagyunk?
sztem létezik hűség. pusztán elhatározás és akaraterő kérdése.
olyan sztem nagyon ritka hogy a férfi/nő ne vágyódna másik nő/férfi után a társán kívül, ez a vágyódás természetesen kimerülhet a szimpla bámulásban (nehezen hiszem el, hogy igazat mond vki, amikor azt mondja, hogy egyetlen másik szép nő után se nézett, ha elment előtte), és lehet erősebb, tényleges hűtlenség is. de az utóbbi esetén, ha van benne elhatározás, akkor ellen kell tudjon állni a kísértésnek, bármilyen erős is legyen az.

azt hiszem röviden ennyi :)

az hogy hány emberben van meg ez az akaraterő, az már sajnos egy másik kérdés...

Fazék

Quote from: Shiroi on 2006-09-23, 18:01:20
Quote from: Fazék on 2006-09-23, 16:59:13
olyan sztem nincs hogy a férfi/nő ne vágyódna másik nő/férfi után a társán kívül (legalábbis sztem hazudik, aki azt mondja, hogy egyetlen másik nőt sem néz meg)
Valószínűleg az mondaná azt, hogy nem vágyódik semmilyen módon másra a társán kívül, aki soha nem élt át másféle helyzetet. Vagyis ami sokaknak hazugsának tűnik az számára a legigazabb tény. Aki igazán szereti a másikat az nem esik kísértésbe. Talán ebből kiderül a válaszom.
szóval te vagy a leghűségesebb férfi a Földkerekségen. (én meg a lehűtlenebb tapló, hogy magamból kiindulva föl se tételezem, hogy létezik ilyen férfi) :)

hát lányok tessék csak tessék, itt a kihagyhatatlan lehetőség :)

szerk: jó, persze nem ilyen szélsőségesen gondoltad gondolom, de azért valamennyire benne van gondolom ez is :)
gondolom

Rounin

Hát hm. Érdekes, de engem megnézés szintjén sem túlzottan érdekelt senki, ha abban az állapotban leledzettem, amit a köznyelv szerelemnek nevez. (jómagam az eddigieket csak "kapitálisan baromarcú tréfája a sorsnak" címszóval illettem)
Lécciköszi ne nevezz hazugnak ;)

Persze biztos mindenki másként reagál. Szóval nem Shiroi a leghűbb férfiegyed ;p

Fazék

sejtettem hogy jobban kifejtve kellett volna fogalmaznom, mert így félreérthetőre sikeredett...

szóval: igen a szerelem első pár hónapjában lazán el tudom képzelni, hogy vak az ember bármilyen más nőre, de az hogy ránéztek valakire még ráadásul nem is mondtam, hogy hűtlenség. oda is írtam, hogy az "utóbbi bla-bla a hűtlenség" vagyis amikor már nem csak ránézel... eh mindegy

szerk: kedvetekért átfogalmaztam az "eredetit", hátha így már elfogadhatóbb...

Rounin

Heh, valóban cefet félreérthetően fogalmaztál, ha nem azt akartad mondani, amit írtál. :p
Az, hogy esetlegesen esztétikailag szépnek találok egy lányt, még nem biztos, hogy úgy tartom szépnek, mint _nőt_. Csakhogy te a _vágyódás_ szót használtad. Őszintén szólva, aki párkapcsolatban másra vágyódik, az sürgősen fejeljen meg egy kamiont vagy mindkettejük érdekében lépjen ki. Alternatívaként nagyon gyorsan kapjon a fejéhez és tisztázza le magában, hogy mégis mi a fenét akar ill. mit érez _valójában_. Szvsz.

Fazék

Quote from: Rounin on 2006-09-23, 18:47:12Őszintén szólva, aki párkapcsolatban másra vágyódik, az sürgősen fejeljen meg egy kamiont vagy mindkettejük érdekében lépjen ki. Alternatívaként nagyon gyorsan kapjon a fejéhez és tisztázza le magában, hogy mégis mi a fenét akar ill. mit érez _valójában_. Szvsz.
szvsz őszintén szólva saját véleményem szerint én úgy gondolom hogy vagy ti nagyon rózsaszínben képzelitek el a párkapcsolatokat vagy én túl borulátóan. de nehezen hiszem el, hogy valaki soha és semmilyen körülmények alatt nem kívánna meg egy másik nőt a párján kívül... most felőlem tarthattok taplónak, de én ezt így látom. és innentől lép életbe a hűség, miszerint az ember tisztában van a monogámia szépségeivel a másik iránt érzett szeretetével és lelki összefonodásukkal, stb, és nem teszi meg azt a lépést, amivel hűtlen lenne.

de ahogy ti leírjátok, nos aszerint én úgy látom hogy úgy vélitek nincs is kísértés. ami azért lássuk be egy kicsit meseszerűen hangzik :)
de ha ti tényleg hisztek ebben, ti lesztek a legboldogabb emberek vszleg. én drukkolok, nem sajnálom tőletek az érzést :)

Rounin

Másként éljük meg talán. Egyszerűen _NEM_ vágyom másra. Ez nem rózsaszínség, hanem egyszerű mentális kondíció.

edit: te TAPLÓ :bruhuhu: :angyali: (j/k)

Fazék

Quote from: Rounin on 2006-09-23, 18:56:12
Másként éljük meg talán. Egyszerűen _NEM_ vágyom másra. Ez nem rózsaszínség, hanem egyszerű mentális kondíció.

edit: te TAPLÓ :bruhuhu: :angyali: (j/k)
ja ok értem ;) [spoiler](ő is olvassa a fórumot) :__devil:[/spoiler]

bocsi csak vicc volt :D szóval megértem, hogy egyesek (többség?) úgy gondolja, ahogy ti. én nem. nektek jó, nekem rossz. talán így a fórumról se szerzek nőt, de hát ez van, ezt kell szeretni :haha:

Rounin

Quote from: Fazék on 2006-09-23, 18:59:02
ja ok értem ;) [spoiler](ő is olvassa a fórumot) :__devil:[/spoiler]

Nyehehe :haha:

Quoteszóval megértem, hogy egyesek (többség?) úgy gondolja, ahogy ti. én nem. nektek jó, nekem rossz. talán így a fórumról se szerzek nőt, de hát ez van, ezt kell szeretni :haha:

:tezsvir:
A kiábrándult, borúlátó filter azért nekem is megvan, csak ez felülíródik, ha odakerülök... szóval nem idegen az álláspontod, csak nem felelek meg neki (nem mondom, hogy sajna :]).
(amúgy ne a fórumról akarj nőt szerezni, túl nagy a konkurrencia)
Azért érdekes, hogy egyesek a hűséget és a szerelmet hogyan értelmezik - kedvencem a nagyon-de-nagyonszerelmes egyed, akit alighogy dobnak, pár napon belül már megint nagyon-de-nagyon-szerelmes (a pár nap vélt/valós depivel és buzgó pasizással/csajozással telik :rolleyes:). Az ilyeneken szoktam :wtf: arcot vágni.

Fazék

Quote from: Shiroi on 2006-09-23, 19:22:16
Quote from: Rounin on 2006-09-23, 18:47:12Őszintén szólva, aki párkapcsolatban másra vágyódik, az sürgősen fejeljen meg egy kamiont vagy mindkettejük érdekében lépjen ki. Alternatívaként nagyon gyorsan kapjon a fejéhez és tisztázza le magában, hogy mégis mi a fenét akar ill. mit érez _valójában_. Szvsz.
Ez nagyon jól fedi azt, amit én is mondtam volna. Idővel ez csak tönkreteszi majd a kapcsolatot, mindkét fél meg fogja érezni a bizonytalanságot - vagy legalábbis azt, hogy valami nincs rendben. És az már bőven elég.
igazatok van, én nem hiszek ilyen mélyen a szerelemben, kémiai-biológiai folyamatnak vélem nagyrészt. az csak egy nagyon jó vonzata, hogy kellemes emellett sokszor :D
sztem mivel az ember esendő/gyarló/egyszerű halandó hát nem érzem halálos bűnnek, ha megfordulnak alternatívák a fejében. És úgy érzem kicsit túldramatizáljátok a gondolat fölmerülését, már-már azt is megcsalásnak vélitek. sztem amíg ezeknak ellen tud állni az illető (és az hogy a gondolat fölmerült közel sem jelenti azt, hogy párját már nem szereti!), addig sztem ugyanúgy megbecsülendő ember, mint ti akikben föl se merül állításotok szerint a gondolat. :)