Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Próféta


kikuchiyo

A 19. században az volt az emberek legszörnyűbb rémálma, hogy élve eltemetik őket, ezért szokás volt, hogy csengőt építenek a koporsóba, hogy a tévedésből eltemetettek jelezni tudjanak.

Ennek a hírnek a hatásába majd csengőket építünk az agyunkba, hogy egy esetleges kóma-diagnózis esetén jelezni tudjunk?
Failure is the default option

LiaLia

Meredek!

Most sehogyse jut eszembe a film címe, pedig meg akartam nézni. Egy újságíró, talán francia, balesetet szenvedett, lebénult és csak az egyik szemével tudott kommunikálni. Így "mesélt" a belső életéről, ő hogyan érzékelte ilyen állapotban a világot. Könyvet is jelentettek meg róla.

Próféta

Quote from: LiaLia on 2009-11-24, 02:04:29
Most sehogyse jut eszembe a film címe
Nekem is rémlik ilyesmi, talán több emberrel is volt. Az se semmi, hogy olyan berendezést készítettek, amit a szemmozgásával tudott irányítani, és gépelni vele...

Ellenben megbocsáss, de szerintem egy szemmel kommunikálni még mindig kocsmázásokkal, kirándulással és játszóházzal színesített kellemes wellness nyaralás ahhoz képest, amit Rom Houben átélt.

Nakedape

Quote from: LiaLia on 2009-11-24, 02:04:29
Meredek!

Most sehogyse jut eszembe a film címe, pedig meg akartam nézni. Egy újságíró, talán francia, balesetet szenvedett, lebénult és csak az egyik szemével tudott kommunikálni. Így "mesélt" a belső életéről, ő hogyan érzékelte ilyen állapotban a világot. Könyvet is jelentettek meg róla.
szkafander és pillangó

könyvet írt pislogással. a filmet nem láttam belőle, de a könyvet olvastam
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Makos

Quote from: LiaLia on 2009-11-24, 02:04:29
Meredek!

Most sehogyse jut eszembe a film címe, pedig meg akartam nézni. Egy újságíró, talán francia, balesetet szenvedett, lebénult és csak az egyik szemével tudott kommunikálni. Így "mesélt" a belső életéről, ő hogyan érzékelte ilyen állapotban a világot. Könyvet is jelentettek meg róla.
Ha jól emlékszem Dr House-ba is nemrég volt egy ilyesmi rész.

kikuchiyo

Tegnap egy jót szörnyülködtünk azon a szerencsétlenen, aki 23 évig feküdt úgy, hogy öntudatánál volt és mindent átélt, de azt hitték, hogy kómában van.

Azóta kiderült, hogy nem volt az pontosan úgy...
Failure is the default option

Moha

No igen, a tegnapi cikket olvasva én is azon gondolkodtam, hogy ha a pasas teljesen béna, mégis hogy használja a számítógépet kommunikációra? Így már minden világos... :rolleyes:

LiaLia

Quote from: Próféta on 2009-11-24, 02:21:31
Nekem is rémlik ilyesmi, talán több emberrel is volt. Az se semmi, hogy olyan berendezést készítettek, amit a szemmozgásával tudott irányítani, és gépelni vele...

Ellenben megbocsáss, de szerintem egy szemmel kommunikálni még mindig kocsmázásokkal, kirándulással és játszóházzal színesített kellemes wellness nyaralás ahhoz képest, amit Rom Houben átélt.
Jó, jó, igazad van, tényleg sokkal szörnyűbb helyzetben van, mint az aki "csak" lebénult, de közben agyilag nem sérült és teljesen magánál van, és úgy kommunikál. Próféta, én megbocsátok neked.

Quote from: Nakedape on 2009-11-24, 09:36:50
szkafander és pillangó

könyvet írt pislogással. a filmet nem láttam belőle, de a könyvet olvastam
Az az a film, munkahelyen meg van, csak még nem jutottam oda, hogy megnézzem.

Quote from: Ramiz on 2009-11-24, 18:26:32
Ezt nem bírom megunni:
http://www.youtube.com/watch?v=YWFpPST94wU&feature=fvsr
:cool: ez már profizmus.

kikuchiyo

Failure is the default option

Fazék


kikuchiyo

Úgy tudom, szabály van rá, hogy bizonyos hivatalos helyeken nem is használhatnak tintasugaras vagy lézernyomtatót, mert azok meg nem nyomtatnak tartósan: pár év után lemállik a papírról a festék.
Failure is the default option

Moha

Azért arra kíváncsi lennék, ki az, aki poloskát telepít a körzeti dokihoz, hogy megtudja, Mari nénit melyik szanatóriumba utalták be... :haha:

[spoiler=A kocka hozzászól]Amúgy nyilván olyan helyen használják a mátrixokat, ahol szöveges adatokat nyomtatnak nagy mennyiségben és nem szempont a minőség, csak a minél olcsóbb lapköltség. Nagykereskedelmek pl. döntően ma is mátrixot használnak: sok tételes számlákat idő- és pénzpocséklás volna tintasugarassal v. lézerrel nyomtatni.
Lézerbe drága a toner, tintasugarasból hamar kifogy a tinta, mátrix nyomtatóba filléres dolog a festékszalag és hónapokig bírja erőteljes használattal is. A mai mátrix nyomtatók pedig nem olyan lomhák, mint x évvel ezelőtt és ugye a több példányos leporellóval is időt spórol az ember a tintasugaras/lézer nyomtatáshoz képest.[/spoiler]



sirtomi

Pont most olvastam. Erre a tőzsdére befektetnék :)


LiaLia

Nem rossz hely egy kis nyaraláshoz  :D

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Makos


motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

White SeeD

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én


Nakedape

[spoiler][/spoiler]

[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Failure is the default option

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Nem semmi képek! De szeretnék ilyeneket csinálni én is! :) Persze ahhoz normális fotógép kellene. :P

Btw, kösz a linkeket, asszem a képek közt meg a blogon is el fogok időzni...