Nem lol, de érdemes megnézni

Started by Selmo, 2006-07-05, 23:38:08

Previous topic - Next topic

Próféta

#2670
Quote from: kikuchiyo on 2010-06-04, 22:19:09
Egyáltalán hogy lehet palack nélkül 100 méterre lemerülni?
Kővel? :angyali:

Amúgy kb. 100m a világrekord. Nyilván nem szabad túl sok levegőt venni hogy ne legyél túl könnyű, de azért azt a pár percet ki kell belőle bírni, és még vissza is kell vele úszni. Csekélység.

Nakedape

hát ha volt benne súly? ami sztem kellet azzal 160 m a világrekord, tehát 100 mehet meg  mondjuk idő az jó kérdés. én azt hittem több operatőr, eza 4-5 perc nem lenne sok, de ha vágott
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: kikuchiyo on 2010-06-04, 22:19:09
Vagy ez csak akkor érvényes, ha palackkal merülnek, "egylevegős" merülésnél nem számít? Egyáltalán hogy lehet palack nélkül 100 méterre lemerülni?

Igen. És én se tudom, 6-8m után akkora nyomást érzek a
dobhártyámon, hogy ennél mélyebbre nem bírok menni,
míg vízszintesen hajdanán 40-50m-t is elúsztam egy
levegővel.

Quote from: Próféta on 2010-06-04, 22:33:57
Amúgy kb. 100m a világrekord. Nyilván nem szabad túl sok levegőt venni hogy ne legyél túl könnyű, de azért azt a pár percet ki kell belőle bírni, és még vissza is kell vele úszni. Csekélység.

Ahogy Domi is mondja, jóval több, valamint súllyal
(sőt, vmi egész nagy, ék-szerű, áramvonalas nehezék-
kel húzatják le magukat, hogy minél gyorsabban érjenek
le, majd az lent leoldják, és egy ballonnal húzatják fel
magukat a felszínre.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-06-04, 23:46:57
Quote from: Próféta on 2010-06-04, 22:33:57
Amúgy kb. 100m a világrekord.
Ahogy Domi is mondja, jóval több
Mármint kevesebb: http://en.wikipedia.org/wiki/Constant_Weight_Apnea_Without_Fins
Persze a segédeszközök nélküli változatban, amit írtam, és amit a videó mutat.
A helyszínül szolgáló gödör pedig 202m: http://en.wikipedia.org/wiki/Dean%27s_Blue_Hole
Ha a kérdés arra vonatkozott, hogy a film elkészítéséhez hogy merültek le, akkor persze igazatok van.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2010-06-05, 00:52:21
Mármint kevesebb: http://en.wikipedia.org/wiki/Constant_Weight_Apnea_Without_Fins
Persze a segédeszközök nélküli változatban, amit írtam,

ORLY? :angyali:

Quote from: Próféta on 2010-06-04, 22:33:57
Quote from: kikuchiyo on 2010-06-04, 22:19:09
palack nélkül
Amúgy kb. 100m a világrekord.

Palack nélkül, nem segédeszközök nélkül.
Annál pedig 214m ( :he: ) a rekord

Flaser

Quote from: kikuchiyo on 2010-06-04, 22:19:09
Quote from: Próféta on 2010-06-04, 21:48:25
Szóval a lényeg, hogy úgy néz ki, mintha base jumpolna, nem pedig a valós búvárteljesítmény.

Így már érthetőbb - főleg, hogy korábbi olvasmányokból rémlettek nekem olyanok, hogy ha a búvár a mélyből fel akar jönni, akkor nem szabad gyorsan emelkednie, mert a vérében felszabadul az oldott nitrogén.
Márpedig a videó kapcsán >100 m-es mélységet emlegettek!
Vagy ez csak akkor érvényes, ha palackkal merülnek, "egylevegős" merülésnél nem számít? Egyáltalán hogy lehet palack nélkül 100 méterre lemerülni?

Ez csak akkor él, ha palackkal merülsz és függ a fenékidőtől (mennyi időt töltesz a mélyben). Ugyanis ilyenkor nagyobb nyomású levegőt (vagy nitroxos/héliumos keveréket) lélegzel be amiből több gáz oldódik a véredbe mint ami normális nyomáson történne. Ha gyorsan jössz föl, nem marad rá idő, hogy ez a gáz a légzéssel a tüdődön át távozzon, hanem rögtön a véredben oldódik ki.

Ellenben, ha "egy levegővel" (palack nélkül) mész mélyre, akkor semmi ilyen probléma nincs, mert nincs miből gáz oldódjon a véredbe.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-06-04, 23:46:57
Quote from: kikuchiyo on 2010-06-04, 22:19:09
Vagy ez csak akkor érvényes, ha palackkal merülnek, "egylevegős" merülésnél nem számít? Egyáltalán hogy lehet palack nélkül 100 méterre lemerülni?

Igen. És én se tudom, 6-8m után akkora nyomást érzek a
dobhártyámon, hogy ennél mélyebbre nem bírok menni,
míg vízszintesen hajdanán 40-50m-t is elúsztam egy
levegővel.

Fogd be az orrod és gyengén "fújj" bele. Ekkor levegőt nyomsz a hallójáratodba amitöl az kidugul. Ezt 2-3 méterenként kell ismételni. Egyes szerencsések (mint én) ezt már pusztán az állkapocs izmok megfeszítésével is meg tudják tenni.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-06-04, 23:46:57
Quote from: Próféta on 2010-06-04, 22:33:57
Amúgy kb. 100m a világrekord. Nyilván nem szabad túl sok levegőt venni hogy ne legyél túl könnyű, de azért azt a pár percet ki kell belőle bírni, és még vissza is kell vele úszni. Csekélység.

Ahogy Domi is mondja, jóval több, valamint súllyal
(sőt, vmi egész nagy, ék-szerű, áramvonalas nehezék-
kel húzatják le magukat, hogy minél gyorsabban érjenek
le, majd az lent leoldják, és egy ballonnal húzatják fel
magukat a felszínre.

...arra is gondoljatok, hogy a külső nyomás hatására összemegy a levegő az ember tüdejében, azaz csak az első 10-20 méter az ahol még lebegsz, az alatt egyre kisebb a felhajtóereje a lélegzetednek.

(A palackos búvárok a környezetével azonos nyomású levegőt szívnak, így ránk ez nem vonatkozik).
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Xzone

Quote from: Flaser on 2010-06-05, 12:09:32
Fogd be az orrod és gyengén "fújj" bele. Ekkor levegőt nyomsz a hallójáratodba amitöl az kidugul. Ezt 2-3 méterenként kell ismételni. Egyes szerencsések (mint én) ezt már pusztán az állkapocs izmok megfeszítésével is meg tudják tenni.

Most örülnöm kellene, hogy ennek a nevét is tudtam? :redface:







Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cobra

Nem semmi teljesítmény ilyet összerakni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud


Selmo


A tökéletesség unalmas.


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Cloud

http://www.youtube.com/watch?v=vjcFQquHipE&feature=player_embedded

Nem volt még ugye? UGYE?  (csomó yt linket meglestem itt fórumon szal nem volt szerintem. :D )

NLZ

Quote from: Cloud on 2010-06-21, 18:56:13
http://www.youtube.com/watch?v=vjcFQquHipE&feature=player_embedded

Nem volt még ugye? UGYE?  (csomó yt linket meglestem itt fórumon szal nem volt szerintem. :D )
:cool: Ez jópofa. :D Jah, és még nem vót. :P
[reserved]

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

#2697
sajnos benne vagyunk a bigpicturesben
http://www.boston.com/bigpicture/2010/06/european_flooding.html
persze jobb mintha a hell postcardok közt lennénk
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Ramiz

Quote from: Darkstar on 2010-06-23, 17:06:54
Commentek között
http://twitpic.com/1x8aaw
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Épp ezt akartam.... :D De hát úgy tűnik, hiába cipeltem digitális clipboard-puttonyomban ezt a linket idáig...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!