Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

chilip

Quote from: csacsa on 2007-12-06, 18:04:38
...

ö.Ö 500. post.  :Kiraly:

grat

és én viszont simán Mayurinak drukkolok :D sokkal jobban bejön ő, mint az a buznyák szayel, meg szayel hogy néz már ki  :eek: már csak azért is gyorsan dögöljön... eggyik kedvenc harcom az egész bleachben ishida vs. mayuri, ilyen könnyen nem mondok le kedvenc őrült tudósomról :D

Chronus

Nem drukkolás kérdése
[spoiler=confirmed spoiler]Originally Posted by Annie at BA:

Bleach 303- Dumdum-Dummy-Dumbstruck

A scene continues from last chapter which Mayuri is struggling while Szayel is holding a Mayuri's doll. Szayel taunts Mayuri that even though he's a captain but in front of Szayel's ability he couldn't do anything. While saying that he picks another organ of a doll and crushes it. Mayuri vomits blood and breathing hard which stunts Renji , Ishida and an injured Nemu (no idea when she gets hurt). Szayel laughs and asks Mayuri if his scary face is there only to scare people and Mayuri says..."You, sun of a..." but suddenly changes his face to a mocking one, "as if." He stucks his toung out as if to mock Szayel and gets up as if he's getting bored and orders Nemu to get up.

Szayel is shock and asks what the hell is going on and how could Mayuri still be able to stand. Mayuri replies in a mocking tone "yeah, how?" This angers Szayel so he crushes another part of a doll and Mayuri reacts and vomits blood. Szayel smiles but it has to change immediately because Mayuri is still standing. Mayuri then says, "Enough with this show. I'm really bored of this." Szayel is now really angry. He throws a doll on the floor and starts stepping of it. But Mayuri still standing as if nothing happen even though they all could hear his bones crushing out from his body.
"How!!!?" Szayels screams, "Tendons! Organs!! Everything is destroyed!!! But why, why are you still alive!!! What the hell is your power!!!"
"You're too noisy. It's not an ability. I just said 'I've seen enough of your power'. That's all." And Mayuri keeps explaining that he's a careful guy. All of the enemy he ever fought with will get some trick from him. He then points at Ishida, "In that Quincy's body I have put a lot of bacterias for observing." And his words make Ishida shock but Mayuri ignores him.
"Because of that, I've seen your fight. So before I got here, I've changed all of my organs into fake ones."

Szayel looks more stunts and screams that it's crazy. He just uses this power less tha an hore,. There is no way Mayuri could have done anything. Which has Mayuri replies, "Because I can do it, isn't that the reason I'm still standing?"

Now Ishida is screaming at Mayuri loudly. Demandning to know since when has he put some virus in him. "And what do you mean by see. How much have you seen!!? You even see when I was doing my daily business? This is aginst human rights!!! Take them out!! You're so...since a few minutes ago what the hell is that fcae? Hey, listen to me!!" But Mayuri ignores him. "Be quite, you dissenter." And that makes Ishida angier but because of his injuries he couldn't yell at Mayuri anymore and ends up vomiting more blood.

While they were busy with Ishida, one of Szayel's wing comes from behind and captures Nemu and life her up. He laughs at Mayuri but Nemu interrupts him saying that she's not worth as a hostage but Szayel tells her to shut up. Mayuri is still standing there as if nothing happen and says all of them are so noisy. With that he takes out his zampakutou and releases Konjiki Ashisogi Jizō and it blows some smoke to Szayel. His skins which touch the smoke turns darker and he freaks out, "Shit!! It's a virus!!! " He tries to look for an escape but he cannot find a way. Then Szayel says, "This kind of thing I can solve it. If I have time..shit!!! shit!! Shit!!!!"

But before he could swear anymore Ashisogi Jizō reaches him and throws itself on him with his last scream.

[/spoiler]
-1 Espada.

blackronin


LuckyDingo

Szayelt nem kell szeretni :D Mayuri az ász 83 Még ha ő a legköcögebb taichou, akkor is :D Sajnos Nemu nem kapott nagy szerepet... pedig kaphatott volna :(

Dreamcleaver

Erm...kicseréli az összes belső szervét hamisra? Eh...és akkor mi van? Ha azokat eltörik benne, akkor is behal, mert azon kívül nincs benne semmi. De nem is, egyáltalán hogy lehetnek valkiben hamis belső szervek lol? Ez gagyi. Előbb Zomari most meg ez. Egyre lamebbek a fightok. Mondjuk végleges ítélet majd csak ha olvastam.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-07, 00:37:37
Erm...kicseréli az összes belső szervét hamisra? Eh...és akkor mi van? Ha azokat eltörik benne, akkor is behal, mert azon kívül nincs benne semmi. De nem is, egyáltalán hogy lehetnek valkiben hamis belső szervek lol? Ez gagyi. Előbb Zomari most meg ez. Egyre lamebbek a fightok. Mondjuk végleges ítélet majd csak ha olvastam.

Na mert a fertőtlenítős gumikesztyűben gyógyítós Hanatarou, a sajárt agytekervényeit kihúzó és a végén lévő kampóval harcoló Mayuri, meg Tousen beszólásai olyan arckifejezésekre amiket nem láthat mert vak, azok rendkívül intelligensek voltak SS arc-ban...
Bleach ilyen. Eddig is ilyen volt.
Egyre lamerebbek a fikázások. :hehe:

Prof. William

#1266
Quote from: LuckyDingo on 2007-12-06, 19:33:17
Szayelt nem kell szeretni :D Mayuri az ász 83 Még ha ő a legköcögebb taichou, akkor is :D Sajnos Nemu nem kapott nagy szerepet... pedig kaphatott volna :(

Esetleg Mayuri megehette volna a végén hogy felgyógyuljon... :)

Ő meg extrém tudós... Amennyit módosított már magán lazán megcsinálhatta ezt is. Lehet hogy a szervei otthon biztonságban bugyognak egy üvegben és valahogy összeköttetésben vannak vele .:) Hisz ő a nagy kutató és min tudjuk a tudomány nem imser határokat. Pláne nem az ő esetében...

Higasino Isley

http://www.sendspace.com/file/ie84wv
Innen letölthető a nyers változat.

Nos,én még megvárom a következő fejezetet,mert Szayel-chan stílusosan szereti elnyújtani a harcokat,és ez így nem szép előadás,főleg nem utolsó felvonásnak.Ennél több kell. :smile:


Prof. William

Talán mélg túléli Szayel és mondjuk kettéharapott testel még hitetlenkedik egy kicsit mielőtt bekapja a végső támadást. lásd: Niga Espada

LuckyDingo

Quote from: Prof. William on 2007-12-07, 13:51:30
Talán mélg túléli Szayel és mondjuk kettéharapott testel még hitetlenkedik egy kicsit mielőtt bekapja a végső támadást. lásd: Niga Espada
El nem tom képzelni, hogy Szayel is banzaiozik.. inkább elhaló hangon: Ments meg Aizen-sama.. szükséged van rááám... nyekk.. :D

blackronin

Az mondjuk érdekes, hogy mindenki már halottnak tekinti Szayelt...
Pedig már sokszor bizonyított, hogy képes improvizálni!
Én főleg azért kedvelem, mert előrelátó és okos.
Nem erővel, hanem ésszel győzte le az ellenfeleit és ezt én nagyon értékelem.
Meg azt se felejtsük el, hogy Szayel HAT ellenféllel küzd egyszerre.
(amiből már öt K.O.) Azért ez nem semmi!

Ez sajnos Zommariról nem mondható el...(már ha él persze...)

Prof. William

Quote from: LuckyDingo on 2007-12-07, 17:17:49
Quote from: Prof. William on 2007-12-07, 13:51:30
Talán mélg túléli Szayel és mondjuk kettéharapott testel még hitetlenkedik egy kicsit mielőtt bekapja a végső támadást. lásd: Niga Espada
El nem tom képzelni, hogy Szayel is banzaiozik.. inkább elhaló hangon: Ments meg Aizen-sama.. szükséged van rááám... nyekk.. :D

Mire Aizen-sama... - Sajnálom de transzvesztitákra nincs szükségem! :)

SaiyaGin

Szerintem elég gáz, hogy Ichigo és pajtásai mit összeszenvednek, majd megjelennek a dolgokat jobban meggondoló nénik és bácsik, és pár fejezeten belül -2 Espada...

Higasino Isley

Quote from: blackronin on 2007-12-07, 21:02:53
Az mondjuk érdekes, hogy mindenki már halottnak tekinti Szayelt...
Pedig már sokszor bizonyított, hogy képes improvizálni!
Én főleg azért kedvelem, mert előrelátó és okos.
Nem erővel, hanem ésszel győzte le az ellenfeleit és ezt én nagyon értékelem.
Meg azt se felejtsük el, hogy Szayel HAT ellenféllel küzd egyszerre.
(amiből már öt K.O.) Azért ez nem semmi!

Oh,igen:Szayel-chan sok ellenféllel küzd egyszerre,s az a kiváltképp gyönyörű a harcstílusában,hogy ilyen hosszú idő alatt sem tudták sokszor megérinteni.Érthető,hogy ilyen,védi magát nehogy csorbítsák a szépségét azzal,hogy összekoszolják a kezükkel.
De gondolom te is emlékszel arra,amit még a 276. fejezetben mondott:az ő Octava Fracciónja egy speciális csoportosulás,ami egyszerű hollow-kból áll,amiket ő átalakított,és mint regeneráló gyógyszereket alkalmazza,ha kell,tehát ha elfogyasztja bármelyiküket,akkor a sebei mind begyógyulnak.Itt kérte a géniusz terminus használatát az egyik suhanctól. :smile:
Ott volt neki a Rokureichuu is Abarai ellen,amit még Il Forte testébe(mint egy konténerként használva azt) helyezett el,szóval mindig elő tud állni valami meglepő bravúrral,mert ő ilyen,egy géniusz.Ezért szeretik nagyon sokan.Kíváncsi vagyok lesz-e újabb ruhacsere.



Quote from: blackronin on 2007-12-07, 21:02:53Ez sajnos Zommariról nem mondható el...(már ha él persze...)

Valóban,de Zomari már halott.Másfelől megmosolyogtató az is,hogy a szépséges Szayel-chan előtt foglalt helyett a rangsorban,de semmi érdekes,hasznos és hatásos technikával nem rendelkezett.Csupán a száma elgondolkodtató,semmi más...

LuckyDingo

Hátőő... Zomari ha nem nézi le Byakuyát, akkor még győzhetett is volna.. nem a kezével meg a lábával kellett volna b*szakodnia, hanem rögtön Amort a fejére és hurrá Irányítjuk Byát, hogy Levágja Hanatarou-t, Rukiát kivégezze, utánna meg harakirizzen és csókolom.. ott bukik el az összes Espada, hogy lebecsülik az ellenfeleket. És éppen ezért nem halt még meg Grimmjow, mert ő a végén már komolyan harcolt /meg mert Ichigo egy puhapöcs és nem öl meg senkit..../
A Gyönyörűséges Szayelnek,meg már épp ideje, hogy eltünjön.. túl sokat szerepelt a drágám, úgyhogy remélem, hogy valami látványos módon fog megpusztulni :D

blackronin

Az kétségtelen, hogy Szayel sokat szerepelt.
Én viszont arra lennék kiváncsi, hogy vajon Nnoitora-nál is eljátsza ezt a játékot Kubo?
(vagyis, hogy alábecsüli az ellenfelet és utána könnyen megölik)
De viszont ez Ulq-nál biztos nem lesz, hiszen őt nem ilyennek ismertük meg. (reméljük Stark-nál sem)

Chronus

Quote from: blackronin on 2007-12-08, 09:36:30
Én viszont arra lennék kiváncsi, hogy vajon Nnoitora-nál is eljátsza ezt a játékot Kubo?
(vagyis, hogy alábecsüli az ellenfelet és utána könnyen megölik)
Nem hiszem, szerintem az a kettő egy új óceánt ajándékoz majd HM-nek vérből és belsőségekből. Amúgy is kevés arrafelé a csapadék.
Annak a figthtnak a szokásos Kenpachi féle befejezése lesz. Odamegy és levágja, mem azért mert a másik figyelmetlen, hanem mert ő az erősebb. Pont.

Prof. William

Vagy lehet hogy Ken-chan most mutatja meg hogy közben megtanulta a Bankait?

chilip

jóhogynem a hollow-maszkját húzza elő a seggéből... nem kell annyira bankai, minek? meg mi lenne az övé?

blackronin

#1279
Nekem van egy-két problémám a Nnoitora vs Kenpachi harccal:
1. Kenpachi NEM erősebb Ichigo-nál. (legalábbis én így tudom, meg Ichigo legyőzte shikai formában, s tudom, hogy ott a hollow énje is segített neki, de akkor is)
2. Tehát ha Ichigo hollowmaszkos alakban tudta csak leverni Grimmjow-t, akkor hogyan lehetne BÁRMI esélye Kenpachi-nak maszk nélkül, Bankai nélkül Nnoitora ellen? (aki ráadásul még Grimmjow-nál is erősebb)
3. Kenpachi-t nem tartják átlagosnál erősebb kapitánynak. (legalábbis Yamamoto szerint)
Tehát nem számíthatunk tőle semmi überbrutál dologra (a sima vágásokon kívül nem csinál semmit, meg kiengedi az erejét), ráadásul Kido-hoz sem ért.
4. Ezek után jön a kérdés: Hogyan hozhatja ki győztesnek Kubo? (mert szerintem ő fog nyerni)

Szóval van probléma bőven ezzel a harccal...

A másik dolog, amit mutatni akartam az ez:
http://www.bleachasylum.com/showthread.php?t=2681
(nyisd ki a spoilert, csak akkor látod a képeket)
Mi a véleményetek róla?

LuckyDingo

#1280
Kenpachi egy brutális állat.. és miután Ichitől kikapott /? sztem döntetlen lett, de hagyjuk/ sztem elég erősen belehúzott a fejlődésbe :D Meglátjuk mit tanult :D a bankai túlzás de szerintem Nnoitrát haza fogja vágni.. ha mással nem akkor a nyers  erejével.

Azok a plusz arrancarok meg nem jelentenek semmi :D Szerintem csak azért tette őket oda Kubo, hogy ne legyen üres hely :) Én arra tippelek, hogy 2 számjegyűek, fraccionok vagy valami low rank arrancarok, akiknek nincs jelentőssége :D

blackronin

#1281
Ja bocsi tényleg döntetlen volt.
De csak mert Zaraki egy brutális állat, azért még lehet gyengébb...  :D
(ugyanis hogy valóban edzett mint az állat, az csak most fog majd kiderülni, mert nem mutatták)

Mondjuk azért azt mondani, hogy azok az arrancarok nem jelentenek semmit, az elég túlzás.
(minek rajzolni olyan dolgokat, amelyeknek végül semmi értelme nem lesz? Oda lehetett volna rajzolni akár Zommarit vagy Stark-ot is, de érdekes módon Halibelt odarakta + miért talána ki Kubo ilyen szereplőket egyetlen fejezet, kép erejéig?)
Mert egyébként nekem tetszik ez a három fura arrancar!
Mondjuk szerintem is fracciononok lehetnek. (vagy esetleg privaron espada-k)
(ugye van a nagydarab, a fülbevalós kopasz és a jobb felső képen a nagydarab mellett a csúcsfej)

Prof. William

Azért nem elfelejtenii hogy Nori most bekapott pár súlyos ütést és vágást szóval ő sincs most toppon... + Kenchannak mi lehetne negíyobb ösztönző erő a tápolásra mint hogy van nálla erősebb? ( Ichi? ) Valszeg keményen végigedzette az eddigi időt...

Chronus

Egyesek elfelejtik hogy a Zaraki-vs-Ichigo csata csak azért lett döntetlen mert Ichi felboostolta magát Zangetsu+Hichi párossal és a végén csak azért nem lett kettévágva derékban mert a maszk odamanifesztálódott az ütés pontjára. Zaraki maszkostul is kb kettévágra, azt meg jól széttörte, egy ütésből, és emellett Ichi csak úgy élte túl, hogy Yoruichi kb instant ottermett és kitudja milyen imba technikával tartotta benne a lelket. Zaraki utánna még fél óráig beszélt Yachiruval mielőtt az idegességtől meg az ordibálástól elájult...

Így lett döntetlen... a csata...

Ichigo-t erősebbnek hívni Zarakinál... Ichigo kb ereje teljes maximumában egyenlő Zaraki reiatsujával. Zaraki viszont emellett 10 állósabb, meg 6x ellenállóbb minden szarral szemben, és nem fárad ki olyan gyorsan mint ő. Nem hiszem, hogy Ichi pl kibírta volna a Tousen-Komamura páros ellen...

LuckyDingo

Jó ha Ichigo is olyan mentalitású lenne, mint Zaraki, akkor sokkal jobban nyomná /Ogichi mondjuk pont az a típus ugye/ Plusz Ichigo még Shinigami szinten nulla :D Van valami istenadta ereje és arra tanult valami nagyon keveset, ehhez képest egész jól haladt /kisebb-nagyobb botlásokkal XD/ De azért Zarakinak már van párszáz éves harci tapasztalata is, ezt nem elfelejteni ^^" Tehát azt mondani, hogy Ichigo erősebb bármelyik kapitánynál, hülyeség :D AZ összes Kapitány veri :D Talán Komamura nem, meg Unohana /bár szerintem ő se gyengus XD/ :D De a többiek simán :)

blackronin

#1285
Szegény Ichigo-t most nagyon leértékeltük...
Végén kiderül, hogy csak azért ő a főhős, mert a sorozat kezdetén ott volt a környéken... :D

Mondjuk az utóbbi időben észrevettem, hogy a szereplők erejével kapcsolatban kb. fejezetenként változik a vélemény:
-az elején a kapitányok voltak az istenek, ők számítottak a legkeményebbnek
-utána megjelentek az Espada-k, s akkor hirtelen azok lettek a kemények, s mindenki azt mondta, hogy a kapitányoknak semmi esélyük sincs. (legalábbis én ilyeneket olvastam akkoriban)
-amikor megjött az SS mentőosztag HM-ba és Byakuya adott egy kis "leckét", utána megint a kapitányok lettek kemények

És akkor mi lesz, ha megjelennek a Vastlord-ok? Akkor meg ők lesznek az erősek és kiderül, hogy a kapitányok nem érnek semmit? És utána kiderül, hogy mégsem?

Kezd egy kicsit zavaros lenni...
(mondjuk szerintem az a leglényegesebb, hogy ki kivel kerül szembe és ez dönti el, hogy ki nyer, nem pedig az hogy ki az erősebb)

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2007-12-09, 13:42:45
Szegény Ichigo-t most nagyon leértékeltük...
Végén kiderül, hogy csak azért ő a főhős, mert a sorozat kezdetén ott volt a környéken... :D

Mondjuk az utóbbi időben észrevettem, hogy a szereplők erejével kapcsolatban kb. fejezetenként változik a vélemény:
-az elején a kapitányok voltak az istenek, ők számítottak a legkeményebbnek
-utána megjelentek az Espada-k, s akkor hirtelen azok lettek a kemények, s mindenki azt mondta, hogy a kapitányoknak semmi esélyük sincs. (legalábbis én ilyeneket olvastam akkoriban)
-amikor megjött az SS mentőosztag HM-ba és Byakuya adott egy kis "leckét", utána megint a kapitányok lettek kemények

És akkor mi lesz, ha megjelennek a Vastlord-ok? Akkor meg ők lesznek az erősek és kiderül, hogy a kapitányok nem érnek semmit? És utána kiderül, hogy mégsem?

Kezd egy kicsit zavaros lenni...
(mondjuk szerintem az a leglényegesebb, hogy ki kivel kerül szembe és ez dönti el, hogy ki nyer, nem pedig az hogy ki az erősebb)


Ha az animét figyelembe vesszük, akkor Ulquiorratól felfelé már Vastlordok vannak.. azaz őt mutatták :/ -bár ez elég nagy spoiler lenne, mert a mangában nem mondták ki így-
Egyébként egykis erőreláció
SS kapitányok > Ichigo
Arrancar többség < Ichigo
Espada 6- = Ichigo
SS kapitányok < Vaizardok > Ichigo /de róluk igazából semmit nem lehet tudni, csak sokéves tapasztalat meg Hollowerő.. /
Aizen > mindenki XP

blackronin

#1287
Valahogy én is hasonlóra tippeltem...
(már ha úgy lesz majd, ahogy írod)

Ulq-ról és hogy fölötte Vastolordok vannak ezt mégis honnan szedte mindenki? (az anime-ben miként van erre utalás?)
Mindenhol ezt írják és nem tudok rájönni, hogy miért!
Az Espada-k szerintem csak Adjucans-ok. (kivétel Arru)
És miért nem lehetnek Vastolord-ok?
1. Qufang és társai egy Vastolord-ot akartak szolgálni, ezért követték Grimmjow-t, mert ő még az lehet.
Amikor Aizen alá kerültek és lett volna Espada-k között Vastolord, akkor logikusan elhagyták volna és hozzá csatlakoztak volna. (gondolom nem Grimmjow személyisége miatt maradtak vele)
2. Ulq-nál csak megemlítettem, hogy hasonló maszkkal rendelkezik, mint a hollow szinteknél magyarázott figurájé.
(akit Hitsu Vastolord-nak kategórizál be)
3. A Vastolord-ok 100%-ban emberszerűek, de az Adjuncansok is lehetnek azok, csak nem biztos. (pl Grimmjow)


LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2007-12-09, 14:54:25
Ulq-ról és hogy fölötte Vastolordok vannak ezt mégis honnan szedte mindenki? (az anime-ben miként van erre utalás?)
Mindenhol ezt írják és nem tudok rájönni, hogy miért!
Az Espada-k szerintem csak Adjucans-ok. (kivétel Arru)
Arrancar Encyclopedia, az animében :D Gin mondta XD

chilip