Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

NLZ

Üdv itt! :)  Eddig az animét néztem, de elegem lett ebből a sok retek fillerből, ezért úgy döntöttem, hogy áttérek a mangára. Nemtom lesz-e erőm/kedvem elolvasni előről, de majd meglátom. Mindenesetre meg kell először találnom, hogy Icsi vs Grimm 3. menete melyik kötetben is volt, azt onnan folytatni. De pontosan mik ez a -108 -as rész és egyebek? Kicsit zavaró. :) Olvassam úgy, ahogy a Bleach Portalon van egymás után? Ju-Ni fordítás jó, vagy M7?
Kezdő mangás vagyok, remélem elnézitek nekem ezt a sok kérdést. :)
[reserved]

chilip

Quote from: NLZ on 2008-06-16, 14:15:15
Üdv itt! :)  Eddig az animét néztem, de elegem lett ebből a sok retek fillerből, ezért úgy döntöttem, hogy áttérek a mangára. Nemtom lesz-e erőm/kedvem elolvasni előről, de majd meglátom. Mindenesetre meg kell először találnom, hogy Icsi vs Grimm 3. menete melyik kötetben is volt, azt onnan folytatni. De pontosan mik ez a -108 -as rész és egyebek? Kicsit zavaró. :) Olvassam úgy, ahogy a Bleach Portalon van egymás után? Ju-Ni fordítás jó?
Kezdő mangás vagyok, remélem elnézitek nekem ezt a sok kérdést. :)

http://www.onemanga.com/Bleach/286/   <<=  és itt is olvashatod, csak a képre kell nyomni és lapoz eggyet.

Dreamcleaver

Quote from: Christian on 2008-06-15, 23:21:29
Quote from: Dreamcleaver on 2008-06-13, 16:08:01
Sokkal jobban örültem volna, ha egy picit megizzasztják végre Aizent, erre ez a nagy semmi. Meh.

Ehelyett most izgulhatsz,hogy hogy a francba győznek le valakit, aki már vice-captainként is ilyen rohadt táp volt, ráadásul rohadt okos. Valóban, tök szar,hogy fényezik a főgonoszt :D Na de komolyan, szerintem jobb ez így, így legalább tudjuk, hogy nem valami nyomorék az aki ellen akkora küzdelem megy.

Nálam ez fordítva müxik. Az ilyen túltápolt főgonoszok egyszerűen nem tudnak izgatni. És okos? rofl. Ha valaki táp, az nem okosság. Semmit nem tudtunk meg Aizen kutatásáról, ami elárulta volna, hogy mennyire okos is. Csak bejön, vigyorog, és mond nagyokat "cool" stílusban. Uuuuuncsííííí!
Ha egy kicsit megizzasztották volna, akkor sokkal érdekesebb lett volna, hogy hogyan lett mégis kapitány, illetve hogyan tápolta fel magát. :/

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

Már akkor is tudtuk, hogy Aizen "nem valami nyomorék" amikor egy(vagy két?) ujjal elintézte Ichigót, és utána volt ugye az a jelenet, amikor anélkül engedelmességre kényszerítette GJ-t, hogy hozzányúlt volna. A többi esetet nem is említeném.

Bishop

Dreancleaverrel értek egyet, jobb látni hogy ő is emberből van e. Senki sem tökéletes, mit tom én mutassák hogy a háttérebe nyugtatót szed vagy nem tom :D

LuckyDingo

Na de Aizen-sama Isten akar lenni, gondolom nem egy légből kjkapott ötlet alapján pályázik erre a címre. jelenleg ő a legimbább szereplő a mangában. Még egy csepp vért nem folyatott el, és sztem Ichigoig.. bah.. inkább Uraharáig nem is fog. Egyébként valszeg igen intelligens, mert eddigminden terve bejött és 100 évekkel előre tervezett, szal csak nem hülye.. az a tipikus just as planned überészlény :D el kell fogadni.. okos és erős.. szal tökéletes :D Végül úgyis lesz valami gyengepontja /a szeretet ereje és az, hogy Ichigo őrülten ordibálva meg akar menteni mindenkit  ^^"/
Sztem jó, hogy Aizen image-e nem dőlt össze a flashbackek során. Azt meg külön díjjazom, hogy nem került komolyabb összetűzésbe Urahara & Co.-val. Ez így van, jól. Viszont az a 2 hónap szünet kezd elhúzódni :O

blackronin

The Past Arc is over...
Battle in Karakura Town begins!
(az új shonen jump-ból, de azt nem tudjuk hogy lesz még egy fejezet vagy a Turn 11 volt-e az utolsó...
Ennek ellenére örülök!  :D)

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2008-06-16, 16:44:58
The Past Arc is over...
Battle in Karakura Town begins!
(az új shonen jump-ból, de azt nem tudjuk hogy lesz még egy fejezet vagy a Turn 11 volt-e az utolsó...
Ennek ellenére örülök!  :D)
Azé valami lezárás kellene még.. mondjuk hogy Urahara meg Vaizardok lemásznak a földre és együtt táncolnak a Jazz-re /ami még nem is létezik XD/
AMúgy örülök :D De ha Tite ezt úgy folytatja, mint a flashback arc, akkor nem tom mi lesz.. de semmi jóra nem számíthatunk ebben az esetben :D

Dreamcleaver

Quote from: LuckyDingo on 2008-06-16, 16:28:59
...el kell fogadni.. okos és erős.. szal tökéletes :D...

Tipikus azon esetek egyike, ahol a "tökéletes" jelző negatív tartalmat hordoz. úúúúúúúncsííííííííí! hogy magamat ismételjem.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

LuckyDingo

Quote from: Dreamcleaver on 2008-06-16, 18:11:07
Quote from: LuckyDingo on 2008-06-16, 16:28:59
...el kell fogadni.. okos és erős.. szal tökéletes :D...

Tipikus azon esetek egyike, ahol a "tökéletes" jelző negatív tartalmat hordoz. úúúúúúúncsííííííííí! hogy magamat ismételjem.  :D
Hát ne a főgonoszon szórakozz XDDDD ha könnyen legyűrhető lenne, nem lenne értelme még edzeni, úgy techeket kitalálni Ichinek.. stb :D Eccer biztos Ichigo is majd Kisujjal állítja meg Zaraki pengéjét.. de az még nem most lesz :D

blackronin

Egy kicsit olvasgattam a BA-t és csak mosolyogni tudtam...
Mindenki hevesen búcsúztatja a Past Arc-ot és már arról "rinyálnak", hogy milyen unalmas lesz a sok harc...
Milyen egyszerű lesz, hiszen jönnek az 1 vs 1 meccsek az Espada-k és a kapitányok között.
Hát igen... Ezt gondoljuk...
Kubo pedig majd add nekünk egy hatalmas pofont, amikor kiderül hogy barátaim ez az egész teljesen másról szól, mint amit gondoltatok!
Kitűnő példa erre a Turn back the Pendulum. Visszaemlékezések. Fúj.
Mindenki nyafogott, hogy milyen hülye ötlet megszakítani a story-t és mi lett a vége?
Mindenki elvárásait felülmúlta és sokak kedvence lett. (az enyémé is)
Izgalmas volt, visszahozta az életet a sorozatba.

Lehet mindenfélét találgatni, de Kubo BIZTOSAN meglep minket.

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2008-06-16, 22:36:34
Egy kicsit olvasgattam a BA-t és csak mosolyogni tudtam...
Mindenki hevesen búcsúztatja a Past Arc-ot és már arról "rinyálnak", hogy milyen unalmas lesz a sok harc...
Milyen egyszerű lesz, hiszen jönnek az 1 vs 1 meccsek az Espada-k és a kapitányok között.
Hát igen... Ezt gondoljuk...
Kubo pedig majd add nekünk egy hatalmas pofont, amikor kiderül hogy barátaim ez az egész teljesen másról szól, mint amit gondoltatok!
Kitűnő példa erre a Turn back the Pendulum. Visszaemlékezések. Fúj.
Mindenki nyafogott, hogy milyen hülye ötlet megszakítani a story-t és mi lett a vége?
Mindenki elvárásait felülmúlta és sokak kedvence lett. (az enyémé is)
Izgalmas volt, visszahozta az életet a sorozatba.

Lehet mindenfélét találgatni, de Kubo BIZTOSAN meglep minket.

Hát én még mindig azt mondom, hogy a Pendulum első chaptere után rohadt unalmas volt :) Ennyi :D Engem nem fogtak meg a flashback részek, szal én most örülök piszkosul :P

blackronin

#1722
Elolvastam spacecat fordítását az új fejezetről... (pontosabban szólva annak összefoglalását)
:eek:  :zomg:  :wtf:  :D (a reakcióm a szöveg elolvasása közben...  :D)
Epic! Tökéletes lezárás!
Részletek:
[spoiler]A Pendulum befejeződik, de még pontot rakunk a dolgok végére!
Megtörténik a várva-várt esemény, a száműzetés.
És minden a helyére kerül... Miért űzték el Urahara-t, Tessai-t és a Vizardokat...
Láthatjuk akcióban a Central 46-ot...
Mit tett Aizen... Yoruichi miként csatlakozott a többiekhez...
Hogyan sikerült a száműzötteknek elmenekülni...
És visszatérünk a jelenbe... Ahol egy elhagyatott raktárajtó kinyílik...[/spoiler]

Junchi

Yeeey, jön a karakurai mészárlás xDD

Ami meg ezt a flashbackfest-et illeti, azzal értek egyet, ami LuckyDingo írt. Szal, az elején még tök jó volt látni a szereplőket fiatal/gyerek verzsönben, de a végére valahogy nagyon szétesett az egész, meg átmászott a plot inkább unalomba. WW-re meg remélem Kubo papa kellően rágyúrt :3

Chronus

Nekem semmi bajom nem volt se HM arcal, se Pendelummal, és azzal se, hogy most vége. A végén úgy is öszeáll a kép és jó lesz. Kubo eddig is megoldotta. Részletkérdéseken rinyálni felesleges amíg az ember úgy se látja át még az egészet. Ráérünk majd ha az arc végetér.

Liquid Snake

Hát igen... Ezért éri meg mangát olvasni. Ehyszerűen EPIC lezárás volt, nem lehet rá mást mondani... Vaizardok harcba indulnak. Tökéletes.  :jee:

Prof. William

Vajon arra számít Aizen-sama hogy majd megjelenik egy csapat hollowizált sinigami?

Érdekesen fog alakulni a csata...

smash++

Quote from: Liquid Snake on 2008-06-20, 08:27:48
Hát igen... Ezért éri meg mangát olvasni. Ehyszerűen EPIC lezárás volt, nem lehet rá mást mondani... Vaizardok harcba indulnak. Tökéletes.  :jee:

Én csak azért imátkozok, hogy a Vaizardok ne okozzanak csalódást  :P
Mert én így alapból magasabb szintre rakom őket a jelenlegi kapitányoktól. Mondjuk nem mind volt anno kapitány, de lehet azóta megtanulták a bankait. Szóval nagyok az elvárásaim :D

Liquid Snake

Quote from: Prof. William on 2008-06-20, 11:18:39
Vajon arra számít Aizen-sama hogy majd megjelenik egy csapat hollowizált sinigami?

Érdekesen fog alakulni a csata...

Jaja, én is várom már mikor meglepődik Aizen, hogy csak nem szivatta be annyira Ichigo-ékat amennyire elsőnek hitte :D

Smash++: Velem is az van ami veled, énis többet várok sokkal a Vaizardoktól mint a kapitányoktól. Remélem nem fogunk csalódni :)

LuckyDingo

Sztem Aizen nagyon nem lepődik meg, mert ugye látta Ichigot in hollow form és tudja, hogy Uraharával Ichi jóban van. Plusz tudja hogy 100 éve mi történt, hogy küldték el Uraharát és hogy a 8 Hollowizált shinigami is eltünt. Ichigo a bizonyíték arra, hogy Urahara képes volt visszafordítani a hollowizációt, azaz Aizennek gondolnia kellett arra is, hogy Hirakoék még felbukkanhatnak.
Én a Vaizardok erejét jóval nagyobbra tipelem, mint a kapitányokét.. legalább is Rose, Hirako és Love biztos rohadterősek :) A többiek meg úgy kapitányszinten vannak. Amúgy az még érdekel, hogy a Vaizardoknak vajon van-e release, mert az még érdekes lehet.. jah és ne felejtsük el, hogy Rose-Lisa-Love-Hacchi maszkját még nem láttuk =)

blackronin

#1730
Szerintem mindenki többet vár tőlük.
Én legalábbis őket tartom a VL arrancar-ok egyetlen ellenfelének.
Ráadásul volt 100 évük, hogy megtanulják a hollow technikákat vagy a hadnagyok a bankai-t+hollow technikát.
Szóval biztosan erősebbek mint a jelenlegi kapitányok... (vagy legalábbis remélem!)

És tényleg Hacchi-ra milyen hatással van a maszk?
Hiszen ő Kido-master! Talán a maszk erősebbé teszi a kido-t?
Vagy esetleg nem tart annyi időbe a varázslás?

Liquid Snake

Jó is ez így, hogy nem kapitányok vannak hanem Arrancar VS Vaizard. Bár ha ottvan Aizen attól félek egy két Vaizard el fog esni, csak ne Shinji legyen... Meg mondjuk egyik se...

blackronin

A Vizardokat hagyják békén!  :D
Inkább haljon meg Komamura vagy Soifon hadnagya vagy esetleg Yamamoto és hadnagya...
Vagy mindegyik az előbbiekből.  :D

Junchi

Ch -97

Dédanyám borogass... Yorucica milyen szexi pózban jelenik meg ebben a chapban :D Btw, korrekt lezárás volt ez a Pendulum részéről, szal elégedett vagyok.

Btw, a Vaizardokat IMO nem kéne ennyire túlértékelni... Vegyük azt, hogy Grimmjow már Aizen reiatsu-jától majdnem kifeküdt. Annak az embernek a reiatsu-jától, akinek Shinji volt a kapitánya. Shinji pedig a Hollow maszkkal sem tudott komolyabb kárt tenni Grimmjow-ban, sőt, komolyan be is "pánikolt", mikor Grimmy nekirontott. Nem mondom, hogy a Vaizardok gyengék lennének egy szóval se, de IMO baromira nem erősebbek a mostani tájcsóknál... Amúgy részemről meg tájcsókat akarok!! :3 Jóó, Hitsugaya-t, meg Komamura-t leszarom, de a többiek bankai-át látni akarooooom!!!

Bishop

Ja és Shinji még shikait se nyomott Grimm ellen, meg úgy semmi speckot csak egy cerot :lazza: Én azért kiváncsi vok pár kapitányra, pl Shunshui, Ukitake, Yamamoto, a többiek annyira nem izgatnak, bár Kempachi átmenne bankaiba az biztos ott vaizard vl aizen ide vagy oda ott kő kövön nem marad  :lol:
Vaizardok közül Kensei-re vok kiváncsi(a nevet lehet elírtam) kedvenc Vaizardom az a kommandós Zoro feeling :D

LuckyDingo

#1735
Nem tom én úgy emlékszem, hogy Hirako Ceroja után Grimmjow csurom vér volt és csak az mentete meg, hogy gyors reflexei voltak és ellőtt egy Anticerot XD Sztem Ha Ulqui nem jelenik meg, akkor nem lett volna GJ vs Ichigo XD

Jah és  Hacchi maszkkal.. hmm.. A csávó már így is incantation nélkül nyomja a high lvl kidout, szal nem tom mit lehet turbózni azon:D Max erősebbek és tovább tartanak a spellek. Esetleg 100 felé ment és a hollow techel kitalált még SSben ismeretlen támadást védelmet Buffot-debuffot XD

Nihilus

Hát szvsz a Kensei,Love,Rose,Shinji négyes teljesen más szint,mint a kapitányok,übertápok lehetnek.A többiek kb. egy szinten a kapitányokkal.Sz'al Shinjiék vastolord szinten vannak imho,velük csak ők birnának szembeszálni,Urahara-Yorouichi-Tessai triumviátust meg Yamatatát nem számítva.

NLZ

Quote from: Junchi on 2008-06-20, 13:47:13
Ch -97

Dédanyám borogass... Yorucica milyen szexi pózban jelenik meg ebben a chapban :D Btw, korrekt lezárás volt ez a Pendulum részéről, szal elégedett vagyok.

Btw, a Vaizardokat IMO nem kéne ennyire túlértékelni... Vegyük azt, hogy Grimmjow már Aizen reiatsu-jától majdnem kifeküdt. Annak az embernek a reiatsu-jától, akinek Shinji volt a kapitánya. Shinji pedig a Hollow maszkkal sem tudott komolyabb kárt tenni Grimmjow-ban, sőt, komolyan be is "pánikolt", mikor Grimmy nekirontott. Nem mondom, hogy a Vaizardok gyengék lennének egy szóval se, de IMO baromira nem erősebbek a mostani tájcsóknál... Amúgy részemről meg tájcsókat akarok!! :3 Jóó, Hitsugaya-t, meg Komamura-t leszarom, de a többiek bankai-át látni akarooooom!!!

Azért azt is vegyük figyelembe, hogy Aizen illuzói tökéletesek, szal akkor feltételezhetjük, hogy reiatsut is tud varázsolni. Meg ugye akkor csak Grimmjowot nyomta a földbe, pedig voltak ott mások is.

Egyébként meg anno, mikor Ichivel ment a training, mondta Hacchi, hogy azt a Eight Joined Twin Cliffs védőpajzsát azóta fejlesztette ki, hogy Vaizard lett, szal valsz tud mindenféle mókásakat csinálni, gondolom van pár olyanja is, amit csak maszkosan tud.
[reserved]

Liquid Snake

Abban én is biztos vagyok, hogy ha anno Shinji vs Grimm éles lett volna akkor Grimm nem éli meg a másnapot. Nem tom hol volt olyan, hogy Shinji bepánikolt... Tök lazán harcolt Grimm ellen :) A többieket nem igazán ismerem de Shinji lazán van Ichigo szintjén sőt sztem imba-bb is... Nem, nem vagyok Shinji fan... :D  :whoah:

blackronin

A 400. hozzászólásom... Juhé.
Egy kicsit találgatok az elkövetkező fejezetekre: (nem kell aggódni, csak tömören)
[spoiler]316: Aizen és Yamamoto duma, talán Aizen felfedi tervét. Ichigo nem lesz.
317: Erőfitogtatás, próbálgatják egymást az Espada-k és az SS... vagy Ichigo megy Ulqui felé és egy kis Orihime.
318: Kampf. (hogy ki-kivel azt nem tudom.) Talán megérkeznek a Vizardok is a végén...
319: Talán még egy kicsi kampf vagy Ichigo eljut Ulqui-hoz és egy kis csevej, majd első csapás...
320 és utána: fogalmam sincs...  :D

De lehet, hogy már a 316-os is más lesz, szóval kár is próbálkoznom...  :D[/spoiler]