Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

The real battle begins!...in the next chapter!...or maybe later...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Liquid Snake


NLZ

[reserved]

blackronin

Mondjon bárki bármit, de ez a fejezet nekem minden tekintetben rendben volt.
Ja és Stark  :whoah:

NLZ

Mindenki elmondta a csata előtti mondanivalóját. Remélem ilyen beszédek után hullani fognak a fejek. :D
[reserved]

Junchi

Quote from: blackronin on 2008-10-10, 21:55:45
Mondjon bárki bármit, de ez a fejezet nekem minden tekintetben rendben volt.
Ja és Stark FANBOY mode ON :whoah:

Fix'd :lazza:

Btw, most, hogy megvoltak a kis bemelegítő szövegek, essenek már neki jövő héten egymásnak a felek, mer' dühi leszek... -_-

LuckyDingo

Nem.. jövőhéten az lesz, hogy a kapitányok gondolkodni fognak, hogy vajon milyen erősek valójában az Espadák és lesz sok flashback, hogy ők elemezték azt , mikor Hitsugaya Luppival szenvedett, meg ilyenek :D AZtán a végén rájönnek, hogy erősek és nagyon csúnyán néznek az ellenfelükre, miközben a kardjuk másodjára is összecsap XD

KeLa

Ezt nem mondhatod komolyan... én már patakokban folyó vért akarok látni meg Espada releaseket és bankaijokat :D

LuckyDingo

Quote from: KeLa on 2008-10-11, 12:39:19
Ezt nem mondhatod komolyan... én már patakokban folyó vért akarok látni meg Espada releaseket és bankaijokat :D
Én is, de nem az számít, hogy mi mit akarunk, hanem, hogy Kubo mit akar kezdeni a storyval és valamiért már hetek óta egy helyben áll a bleach :)

NLZ

Meg ugye Kubo azt mondta nemrégiben egy interjúban, hogy nem szándékozik egyhamar befejezni a mangát. Szal tuti van valami "menekülési terv". :D
[reserved]

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2008-10-11, 15:21:53
Quote from: KeLa on 2008-10-11, 12:39:19
Ezt nem mondhatod komolyan... én már patakokban folyó vért akarok látni meg Espada releaseket és bankaijokat :D
Én is, de nem az számít, hogy mi mit akarunk, hanem, hogy Kubo mit akar kezdeni a storyval és valamiért már hetek óta egy helyben áll a bleach :)
Gondolj arra, hogy animében majd jobb lesz, hogy nem csak a megszokott patternt tolják a képünk alá, hogy "Espada! Rush! Bash! Fight!" a szokásosan gagyi levezetésekkel.

Azért egy kapitány ne harcoljon már úgy, mint egy Ichigo vgy Chad. Már csak elvből se. Plusz animálva ez azért majd gyirsabb lesz, és hangulatosabban is fog hatni.

Itt se azzal van a gond, hogy szarok lettek volna az elmúlt chapterek, csak már mindenki tűkön ül és a harcot várja... Real time azért más lesz ez majd.

NLZ

Sztem képesek lesznek elhúzni az animében is. :D
[reserved]

LuckyDingo

Real Time Más lesz, bár én abban is el tudom képzelni a húzást. Viszont az a baj, hogy ez nem az anime :D És ha itt lepörgetnék a bevezetőt, de az animében húznák ennyit, akkor lehet jobban elfogadható lenne filler jelenetként. A Manga meg legalább haladna ezek nélkül :)

Prof. William

A baj hogy sztoriszempontból ha nagyon széthúzzák akkor is max 5 perc lenne ez a chapter. Így elég hamar beérik a mangát, aztén majd a fight közepén Yama hirtelen tart egy 50 részes visszaemlékezést egy ifjúkori kalandjáról .:)

Junchi

Quote from: Chronus on 2008-10-11, 21:29:34
Itt se azzal van a gond, hogy szarok lettek volna az elmúlt chapterek, csak már mindenki tűkön ül és a harcot várja... Real time azért más lesz ez majd.

^Ott a 100 pont! Pontosan erről van szó! A hadnagyok harcai is igazából rulzottak, csak ugye a nagytöbbség nem pont rájuk, hanem a tájcsókra és espádákra volt kíváncsi és ugye kit érdekel pár csicska harca, ha a nagyok is tolhatnák végre egymás ellen... Legalábbis Yumichika kivételével az összes fájt azért korrekt és tetszetős volt, mert 1) nem voltak hosszúak, 2) élvezetesek voltak.

Amúgy megint fenáll az a kérdés, mint múlt héten: Folytatja é Kubo papa ezt a szálat, vagy go back to HM? Remélem előbbi... És ha igen, akkor vajon melyik fájtóval kezdünk? Bár ez nem kétséges, nyilván Oomaeda haláltusáját figyelhetjük majd meg a köv csapiban  :hopp:

LuckyDingo

Szerintem nem kezdenek el harcolni a jövőhéten. De ha igen, akkor minimum 3 harc lesz párhuzamosan. Nekem amúgy csak Yumichika és Kira harca tetszett úgy ahogy.. bár az utóbbi annyira nem. Ikkaku megfeküdt, Hisagi meg lecsapta shikaial a maszkos csákót, de semmi magyarázat nem jött arra, hogy miért lett egy shikaitól ilyen ereje :D Ichigo fejlődési menete átragadt rá is XD

Dreamcleaver

Szal neked egyedül Yumichika harca tetszett...ééértjük.  :D Kib*szott szar volt az a csata imho, viszont a többi fight hangulatos volt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

balu01

Hát azért a harc vége az nem volt olyan "kib*szott szar" szvsz... A többi részét hagyjuk...  :D

blackronin

Én is csatlakozok ahhoz a táborhoz, aki azt mondja, hogy nem voltak rosszak ezek a fejezetek, csak mindenki már az izgalmasabb Espada vs Captains vagy Ichigo vs Ulqi harcokra van beizgulva.
Igaz, hogy nem volt valami kellemes végigvárni ezeket a harcokat hétről hétre, de így együtt és befejezve már sokkal elviselhetőbbek.
Arra jó volt, hogy mindenki kapjon egy kis adásidőt (Hisagi, Iba akik az SS óta nem szerepeltek szinte semmit, és ha nem lett volna a filler, akkor Kira-t is hiányoltuk volna) valamint egy kicsit oldottabb hangulatban teltek a harcok, még néhány poént is beleraktak, de a végeredmény nem volt kérdéses...
Az anime-ben pedig nagyon gyorsan le fognak menni, talán még rövidnek is fogjuk őket találni!

LuckyDingo

Nem azt mondtam, hogy az tetszett csak, mivel az se tetszett, de annak volt értelme, hogy láthattuk, anno hogy csinálta ki Yumichika Hisagit.. Coolhornt már elfelejtettem, mert az botrányosan szar volt :D
A Többiek fightja továbbra se tetszik.. Ikkakutól nem ezt vártam /de éreztem hogy őt szivatja meg Kubo/, Hisagi release-e ugye nekem nem jött be, mert gagyi :D Kira meg A lefejezős jelenetével jó volt, de ő se mutatott többet, mint általában :)

Chronus

Mivel az összes harc character developement céllal zajlott le, azért.

Yumichikanál azért, hogy tudjuk pontosan hogy működik is a zampakuto-ja,
Kiránál azért, hogy egy kicsit jobban megértsük a jellemét (nem véletlenül volt ott az a Gin bevágás se),
Hisaginál szintugyanaz a helyzet, plusz egy shikai,
Ikkaku-nál pedig azért, hogy egy kis nyomás essen rá, hogy talán nem kellene dugdosni azt a bankait, máskülönben ez lesz az eredménye.

Szóval pontosan nem értem mi a gond. Ha agyatlan dara van, akkor "omg szar shounen. semmi plot. gagyi karakterek", ha plot/character developement van akkor meg "unalmas. semmi harc. felesleges időhúzás"?

LoL. Mainstream shounent fikázni sure a lot of fun, de ezt azért te sem gondolhatod komolyan....

Szvsz semmi gond nem volt az elmúlt chapterekkel, csak lassú mint a szemét... viszont nagy távlatokban pedig részletesebb. Inkább ez, minthogy ha odaérünk akkor az animés gárda húzza el a fightokat ugyanolyan idióta módon, ahogy azt a többivel is tették. Elég csak a fillerekne nézni. A büdös életbe nem találtak volna ki ilyet maguktól.

Plusz ki tudja még hogy a continuity részéről ott hogy lesz... a HM fightok sorrendjét is átrendezték. SS-ről meg inkább ne is beszéljünk.

NLZ

[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2008-10-12, 20:36:17
Quote from: Chronus on 2008-10-12, 19:29:51SS-ről meg inkább ne is beszéljünk.
Miért, az animében más volt?  :confused:

Olvass mangát, lol.
[spoiler=pic]Zangetsu és Ichigo együtt ragadja meg a markolatot a Zaraki fight végén.


Byakuya egy egész adag kardot manifesztál a fekvő Renjire. Ugyanakkor a futás alatt nincs visszaemlékezés, és Renji megragadja Byakuya sálját mielőtt leesik.


Tousennek meg ennek ellenére egy egész visszaemlékezés chaptere van a Zaraki Harc alatt, ami teljesen megmagyarázza, hogy hogy halt meg a "csaja" és miért az igazság üldözése lett erre a válasza.

Plusz hogy a zampakutoja se az övé volt eredetileg, hanem a csajé.

[/spoiler]

És ez csak pár példa volt. Oldalakat tudnék betölteni az ennél kissebb-nagyobb változtatásokról.

Szóval ja. Más volt. Animében SS arc ugyanolyan szar a mangához képest mint az anime összes többi része. Hangulatilag és tartalmilag is.

Ottvan pl az, hogy Inoue szülei részeges állatok voltak, akik meg akarták őt ölni kisbabakorában, csak mert zavarta őket, hogy sír, és a bátyja Sora menekült el vele.
[spoiler][/spoiler]

Persze "szar mainstream shounen" ugyebár...... aAha. Persze. Az anime maximum. És a mangára is csak azok húzzák rá ezt a jelzőt, akik soha nem olvasták, max csak onnantól mikor elkezdődtek a bounto fillerek....

Ennyit a Bleach anime manga-hűségéről.

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2008-10-11, 16:52:29
Meg ugye Kubo azt mondta nemrégiben egy interjúban, hogy nem szándékozik egyhamar befejezni a mangát. Szal tuti van valami "menekülési terv". :D

Amilyen sebességgel haladnak az események, a jelenlegi harcok is elég sokáig eltarthatnak ahhoz, hogy ha véget értek, az ne "egyhamar" legyen. Szerintem ez is egy lehetőség  sok közül.

Junchi

>Chronus

És akkor a kjúúút/szuttyogtatós jelenetek elhagyását és az eperke-mamás sztori szétbarmolását még csak nem is említetted...

NLZ

Quote from: Chronus on 2008-10-12, 21:24:32
Olvass mangát, lol.
Lehet kéne, csak nincs sok időm és kedvem visszaolvasni 286 chaptert.
[reserved]

Chronus

Quote from: Junchi on 2008-10-13, 17:44:30
>Chronus

És akkor a kjúúút/szuttyogtatós jelenetek elhagyását és az eperke-mamás sztori szétbarmolását még csak nem is említetted...

Meg Orihime kismillió SS-es jelenetének elhagyását amik nélkül kb egy jellemtelen szar lett az egész karakter az animében. A manga átolvasása előtt nem is értettem, hogy miért van annyi Orihime fan... most már inkább azt nem, hogy miért nincs több....
[spoiler=hime golden 1]


[/spoiler]
[spoiler=hime golden 2]

[/spoiler]


SaiyaGin

Quote from: Chronus on 2008-10-14, 01:03:42

Meg Orihime kismillió SS-es jelenetének elhagyását amik nélkül kb egy jellemtelen szar lett az egész karakter az animében. A manga átolvasása előtt nem is értettem, hogy miért van annyi Orihime fan... most már inkább azt nem, hogy miért nincs több....
[spoiler=hime golden 1]


[/spoiler]
[spoiler=hime golden 2]

[/spoiler]

Lehet, hogy el kéne olvasnom a mangát, de nekem sincs se kedvem, se időm az egészhez. :rolleyes:

LuckyDingo

Emberek.. mi az hogy nincs időtök.. simán el lehet olvasni 150fejezetet egy nap  alatt.. sőt, ismerek olyat, aki még többet el tud :P 18-19 oldal /chapter nem sok :D Go mangászni, mert az gyó :O

NLZ

[reserved]