Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

chilip

Quote from: Member on 2009-03-07, 15:59:44
Kenpachi leverte Tousen-t, ám Kenpachi kikapott a shikai-t sem ismerő Ichigo-tól, miközben kikapott bankai-ban Grimmjow-tól, aki nem tudott semmit sem tenni Tousen büntetése ellen. Nincsenek logikus erőviszonyok.

shikait akkor már ismerte ichi :) perma-shikaiba volt

Chronus

Byakuya is leverte Zomalit és Kenpachi is Nnoitrát, szóval abban ahogy Tousen elintézte Grimmjow-t nem volt semmi furcsa. A kapitány szint látszólag elég az 5. körüli Espadák pwneléséhez.

Grimjow csak azért tűnt imbának mert Ichigot akkoriban konstans basztatta a hollowja, és ezért nem tudott full erővel harcolni. Vizard training után ellátta Ichi is a baját rendesen.


Nincs itt semmi power-level kavarás, csak nem mindig lineárisan előre fejlődnek a karakterek. Ichi pl visszafelé is zuhant SS után, nagyon sokat. Vegyétek azt is bele.

NLZ

Mondjuk tény, hogy Orihime még akármire képes lehet, anno asszem Hachi mondta, hogy sokmindenre képes lehet, amiről még nem tud.
Vagy lehet, hogy bejön egy lvlup Icsinek, pl rájön valami Resurrection féleségre, amiről aztán kiderül, hogy a többi Vizard is ismeri. :D
[reserved]

Dub-zero

Quote from: Member on 2009-03-07, 15:59:44
Kenpachi leverte Tousen-t, ám Kenpachi kikapott a shikai-t sem ismerő Ichigo-tól, miközben kikapott bankai-ban Grimmjow-tól, aki nem tudott semmit sem tenni Tousen büntetése ellen. Nincsenek logikus erőviszonyok.

a logika, mint olyan tulajdonképpen már itt "elvérzik" :)
"a selfie szó az élőbeszéd XD-je"

blackronin

#3244
Bocs, de igenis van logika, csak egy kicsit jobban meg kell nézni!
1. Kenpachi leverte Tousent.
Egyszerű: Tousen semmit nem ér egy olyan ellenfél ellen, aki képes kibírni a támadásokat. Tousen főleg távolról (pl. Benihiko képesség vagy kido), vagy orvtámadásokkal harcol (pl. Enma Korogi, Kensei hátbatámadása, Grimmjow karjának levágása). Tousen egyáltalán nem erős kapitány, csak trükkösen vagy alattomosan támad... Csakis ezért győzhet, de tisztességes párbajt elveszítene.
2. Kenpachi kikap a SHIKAI Ichigo-tól.
Szintén egyértelmű:
-plotkai (ha Ichigo meghal, akkor nincs tovább)
-Hollow Ichigo egyértelmű jelenléte és segítsége
-tökéletes összhang a zanpakto-val, amely nagyon sokat erősít a támadáson.
3. Grimmjow semmit nem tudott tenni Tousen büntetése ellen.
Egyszerű:
-meglepte Grimmjow-t Tousen (szintén orvtámadás, bezzeg szemből nem merte volna...)
Próbálta volna meg Tousen Grimmjow release alakját megtámadni...
Lehet, hogy ő veszítette volna el az egyik kezét.
4. Bankai Ichigo kikapott Grimmjow-tól.
Szintén:
-az SS arc után Ichigo egy kicsit meggyengült
-Ichigo alábecsülte Grimmjow-t
-Ichigo problémája a hollow énjével.
+
QuoteByakuya is leverte Zomalit és Kenpachi is Nnoitrát, szóval abban ahogy Tousen elintézte Grimmjow-t nem volt semmi furcsa. A kapitány szint látszólag elég az 5. körüli Espadák pwneléséhez.
Egy kis kiegészítés:
Byakuya harca Zommarival elég "nevetséges" volt, Zommari "Amor" képességén kívül nem tudott semmilyen veszélyt jelenteni Byakuya-ra. Byakuya sokkal erősebb volt.
Tousen nem intézte el Grimmjow-t. Csak kihasználta a helyzetet, magyarázat feljebb.
Kenpachi és Noitra harca: kíváncsi lettem volna, hogy Noitra mondjuk hogyan győzött le volna olyan ellenfelet, aki sokkal gyorsabb nála. Mert szegény Noitra sebessége finoman szólva is szánalmas. (ha jól emlékszek, akkor a mangában nem is lehetett látni, hogy sonido-t használ, hanem csak az anime részekben használt egyszer sonido-t) Ugyanez igaz Kenpachi-ra: miként győzhette volna le mondjuk Grimmjow-t vagy Zommari-t? Hiszen el se tudta volna találni őket... És akkor a hatalmas erejét sem tudta volna kihasználni.
Ezekben a harcokban az győzött végül, aki jobban kihasználta a saját adottságait, hiszen a szembenálló felek hasonló tulajdonságokkal rendelkeztek.
Tehát ezek is logikusak voltak, persze attól még a plotkai erejéről sem szabad elfeledkezni... De azzal nem tudunk mit kezdeni.

Hol itt a probléma?  :D
Ja és a shonen mangákban a "logika" elégé relatív dolog...

SaiyaGin

Quote from: blackronin on 2009-03-07, 22:26:54
... logika...
...Kenpachi...


Quote from: KenpachiSanity? I never had such a useless thing in the first place.

:D

Grimmjow meg gondolom csak ugyanazt tehette volna Enma Koorogi ellen, amit Ken-chan is tett. Vagy elkezd összevissza lövöldözni ceróval abban reménykedve, hogy valamelyik talál. :D

Dreamcleaver

#3246
Quote from: blackronin on 2009-03-07, 22:26:54
Bocs, de igenis van logika, csak egy kicsit jobban meg kell nézni!
1. Kenpachi leverte Tousent.
Egyszerű: Tousen semmit nem ér egy olyan ellenfél ellen, aki képes kibírni a támadásokat. Tousen főleg távolról (pl. Benihiko képesség vagy kido), vagy orvtámadásokkal harcol (pl. Enma Korogi, Kensei hátbatámadása, Grimmjow karjának levágása). Tousen egyáltalán nem erős kapitány, csak trükkösen vagy alattomosan támad... Csakis ezért győzhet, de tisztességes párbajt elveszítene.
2. Kenpachi kikap a SHIKAI Ichigo-tól.
Szintén egyértelmű:
-plotkai (ha Ichigo meghal, akkor nincs tovább)
-Hollow Ichigo egyértelmű jelenléte és segítsége
-tökéletes összhang a zanpakto-val, amely nagyon sokat erősít a támadáson.
3. Grimmjow semmit nem tudott tenni Tousen büntetése ellen.
Egyszerű:
-meglepte Grimmjow-t Tousen (szintén orvtámadás, bezzeg szemből nem merte volna...)
Próbálta volna meg Tousen Grimmjow release alakját megtámadni...
Lehet, hogy ő veszítette volna el az egyik kezét.
4. Bankai Ichigo kikapott Grimmjow-tól.
Szintén:
-az SS arc után Ichigo egy kicsit meggyengült
-Ichigo alábecsülte Grimmjow-t
-Ichigo problémája a hollow énjével.
kezdeni.

Már megbocsáss, de az érveid pont elegendően illogikusak ahhoz, hogy ne legyen érdemes logikát keresni az egészben. Nem sértésnek szántam, de ha belegondolsz abba, hogy mit írtál sztem te is rájössz.  :D

Olyanokkal  érvelsz pl hogy:

1. Kenpachi képes kibírni a támadásokat, ezért nem bírt vele Tousen: Ez baromság. Ha Tousen nem dumál, meg táncol körbe körbe, hanem helyből átszúrja Kenpachit szívét (vagy akármit ami a shinigamiknál létfontosságú szerv), akkor annak vége. Szal ez egyértelműen plot.

2. Tousen nem erős, csak alattomosan támad: Ez meg vélemény, ami nem tényeken, hanem azon alapul, hogy nem kedveled Tousent. Egyrészt semmi adat arról, hogy Tousen milyen erőssé vált, miután elhagyta SS-t Aizennel. Másodszorra meg táp karikat nem lehet "alattomosan hátba támadni". Pláne ha még Bankait vagy semmilyen egyéb spéci támadást sem használ valaki. Tousen egyértelműen erősebb Grimmnél.

3. Kenpachi vs Ichigo: Sztem ezt már x1000 kitárgyaltuk és senkinek sincs elég megbízható érve arra, hogy megítélhesse mi miért történt ebben a csatában. Sztem ez keményen plot, mert amúgy Ichinek semmi esélye sem lehetett volna Kenpachi ellen az akkori szintjén. Ráadásul te is "plotkai"-jal érvelsz, szal hol itt a logika? A plotkai az logikus?

4. A Bankai Ichigo kikap Grimmtől dolgot sztem senki sem vitatja. Egyértelmű, hogy Ichinek akkor gondjai voltak, az egész arc a belső harcairól szólt.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

blackronin

#3247
Bocs, de leírtam hogy a shonen mangákban a "logika" eléggé relatív dolog.
Ezt vedd úgy, hogy én logikának tartom a Bleach-ben, ha nem teljesen érthetetlen és idióta módon győznek le valakit. Tehát tényleg nem logikus az érvelésem, ha nagyon szigorúan vesszük.
A többire:
1. Kenpachi még átszúrt szívvel is harcolna...  :D Tousen azért táncolt körbe, mert nem hitte/gondolta hogy bármi baja eshet neki. Tehát ő hibázott.
2. Igaz, hogy Tousen nem a kedvenc karakterem, de az alattomos stílusára egyértelmű a bizonyíték (nézd meg a mangát vagy az anime-t). A "hátbatámadás" pedig azért "hátbatámadás", mert felkészületlenül ér valakit. Nem lehet védekezni ellene általában. Ebben rejlik az ereje.
Ha a logikádat vesszük alapul, akkor tehát Tousen erősebb Kensei-nél, mert egyszer az életében hátulról megtámadta... Ami nagyon valószínűtlen. A Bleach movie 2-ben Kusaka nem erősebb Shunsui-nál, pedig ott is ugyanez történt.
3. Szerintem a maszk jelenléte a csatában és a zanpakto összhang elég komoly érv Ichigo mellett... Plotkai pedig abból a szempontból, hogy Ichigo nem halhat meg, mert akkor nincs tovább a sorozat...

Tehát én csak Bleach szintű logikára gondolok, amikor ezeket leírom...
Aminek nagyon kevés köze van a valóságos logikához!

Dreamcleaver

Quote from: blackronin on 2009-03-07, 23:02:50
Ha a logikádat vesszük alapul, akkor tehát Tousen erősebb Kensei-nél, mert egyszer az életében hátulról megtámadta... Ami nagyon valószínűtlen. A Bleach movie 2-ben Kusaka nem erősebb Shunsui-nál, pedig ott is ugyanez történt.

Akkor igen is erősebb volt. Kensei kapitány volt, Tousen meg egy X-ik seat, aki mellesleg már tudott bankai-ozni is (sztem erről Kensei nem is tudott). Aizen nem véletlenül avatta be Tousent a terveibe. És most kérlek ne gyere azzal, hogy mert Tousen vak és ezért nem hat rá Aizen zanpakutoujának képessége, mert ha csak ennyi lett volna, akkor Aizen ki is nyírhatta volna Tousent Gin segítségével.

Ha Kensei erősebb lett volna Tousennél, akkor tudott volna kezdeni valamit a bankai-ával, de nem tudott. Éppen ezért várom már a Vaizardok megjelenését. Szeretnék egy Kensei vs Tousen visszavágót. Bár nem tudom Komamura mit szólna hozzá.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Quote from: SaiyaGin on 2009-03-07, 22:46:26
Quote from: blackronin on 2009-03-07, 22:26:54
... logika...
...Kenpachi...


Quote from: KenpachiSanity? I never had such a useless thing in the first place.

Kenpachi shits excellence.

Ennyi.

Prof. William

Nagyon durva fordulat lenne Kubotól ha most Orihime elnyomna egy maszkot. :)

Valami "eddig mindig te védtél meg engem ichi most én védelek meg téged." - dumával fűszerezve. Nem nyírná ki Ulqot de mondjuk meglepné ezlatt Ichi felhealódna aztán meg bármi lehet. :)

NLZ

De orihime képtelen lenne maszkra, mert ő nem egy lélek, hanem egy hús-vér ember.
[reserved]

chilip

Quote from: NLZ on 2009-03-08, 02:19:47
De orihime képtelen lenne maszkra, mert ő nem egy lélek, hanem egy hús-vér ember.

bleach és a logika
[spoiler][/spoiler]

Junchi

Lol, egy shounen-fight mangát ne vegyünk már ennyire komolyan... :D; Ezzel az erővel azon is mehetne a vita, hogy miért van négyszer annyi vére a főhősnek, mint egy átlag halandónak ^^; A logika, mint olyan különben sem létezett/létezik a műfajon belül... a sztori mondjuk nem árt ha intelligens módon van felépítve, de a harcok úgyis arra kellenek, hogy fogyjon a cucc.

Btw igaza van blackroninnak Tousen kapcsán. Ha harcra került a sor, ő rendszerint bevetett valami olyan kombót, amivel elrejtőzik az ellenség elől és lesből támad rá... LOLMÁR. Ok, ha valami random 20. seat-es n00b lenne, akkor még meg is érteném a dolgot, de hogy egy (ex-)kapitány állandó jelleggel elmenekül a face to face összecsapások elől, az mindent bizonyít, csak az erejét nem... Amúgy jah, arra nem volt még semennyi hint, hogy Aizenék milyen erőssé váltak, miután leléptek, de nyilván a többi kapitány sem ült a babérjain és malmoztak ezalatt az idő alatt.

Btw2 a magam részéről Komamura-Tousen fájtot akarok WW sagában.

LuckyDingo

Quote from: NLZ on 2009-03-08, 02:19:47
De orihime képtelen lenne maszkra, mert ő nem egy lélek, hanem egy hús-vér ember.
Vaizardokkal mi van? :S Mondjuk nem tudom, de ők nem Urahara speckó Gigai-ában vannak? Mégis elő tudják kapni a maszkot :S

NLZ

Quote from: LuckyDingo on 2009-03-08, 12:02:07
Quote from: NLZ on 2009-03-08, 02:19:47
De orihime képtelen lenne maszkra, mert ő nem egy lélek, hanem egy hús-vér ember.
Vaizardokkal mi van? :S Mondjuk nem tudom, de ők nem Urahara speckó Gigai-ában vannak? Mégis elő tudják kapni a maszkot :S
Jah, olyan speckó gigai, hogy megtartják a formájukat és tudják használni az erejüket. :)  S mivel ezt a Pendulum végén fejlesztgette ki (lehet akkor még nem is volt tökéletes), ezért SSnek nincs meg a technológia. Egyébként Urahara is ezt használja.
[reserved]

Member

Pont megválaszoltátok a mai kérdésemet, hogy a vaizardoknak miért is nem kell kivernie magukat a testükből. :D Akkor gondolom Joruichi is valami hasonló. Már csak azt kellene megtudni, hogy a 3 csatlósa miknek a keveréke.

Bishop

Tousennal kapcsolatban. Nem értem miért kell mindenkinek a Bushido kodex alapján élnie. Kit érdekel ha nem megy szemtől szembe, nem Kenpachi. Tousen inkább egy bérgyilkos,ninja, assasin ki hogy veszi. Egyáltalán nem baj ha így harcol, ha meg van olyan hülye valaki hogy nem veszi észre akkor megérdemli a halált. Grimmet meg nem tudom hova emelitek. Grimm csak egy sz*ros 6os espada volt. A kapitányok is bebizonyították hogy 4-ig az összes Espada egy vicc. (kivétel Hitsu aki még nagyobb vicc)

NLZ

Quote from: Member on 2009-03-08, 12:46:28
Pont megválaszoltátok a mai kérdésemet, hogy a vaizardoknak miért is nem kell kivernie magukat a testükből. :D Akkor gondolom Joruichi is valami hasonló. Már csak azt kellene megtudni, hogy a 3 csatlósa miknek a keveréke.
A három csatlós alatt a két kölyköt érted? :D
[reserved]

blackronin

#3259
QuoteGrimmet meg nem tudom hova emelitek. Grimm csak egy sz*ros 6os espada volt.
Mégis egy szaros Vizard Ichigo kellett a legyőzéséhez...  :P
QuoteA kapitányok is bebizonyították hogy 4-ig az összes Espada egy vicc. (kivétel Hitsu aki még nagyobb vicc)
Hát akkor elég durva viccek... Egyébként Hitsu már nem vicc, hanem már komédia, hogy ő harcol Halibellel.

Bicskei

Quote from: blackronin on 2009-03-08, 13:19:09


Hát akkor elég durva viccek... Egyébként Hitsu már nem vicc, hanem már komédia, hogy ő harcol Halibellel.

mért Matsumoto mellett hozzá szokott már a nagy csöcsökhez
Ultras liberi

SaiyaGin

Quote from: Bicskei on 2009-03-08, 13:30:58
Quote from: blackronin on 2009-03-08, 13:19:09


Hát akkor elég durva viccek... Egyébként Hitsu már nem vicc, hanem már komédia, hogy ő harcol Halibellel.

mért Matsumoto mellett hozzá szokott már a nagy csöcsökhez

Azt hiszem, rátapintottál az igazságra. :D

Junchi

Quote from: blackronin on 2009-03-08, 13:19:09
Hát akkor elég durva viccek... Egyébként Hitsu már nem vicc, hanem már komédia, hogy ő harcol Halibellel.

Mondjuk úgy, hogy harcolt :3; Halibel unreleased csapta szét bankai!shotát, szal, ha végül mégis leverné hármaskát, akkor a logika, mint olyan, tényleg nem létezne ebben a mangában...


Bishop

Ha ez igaz akkor idelye belehúzni  :__devil: És az feltünt hogy Ichigo mindig letarol egy sértetlen Tornyot, közbe mindig csak 1et lehet látni?  :D
Hogy utálom a catgirlöket :D

LuckyDingo


Dreamcleaver

#3266
Quote from: Junchi on 2009-03-08, 12:00:14
Btw igaza van blackroninnak Tousen kapcsán. Ha harcra került a sor, ő rendszerint bevetett valami olyan kombót, amivel elrejtőzik az ellenség elől és lesből támad rá... LOLMÁR. Ok, ha valami random 20. seat-es n00b lenne, akkor még meg is érteném a dolgot, de hogy egy (ex-)kapitány állandó jelleggel elmenekül a face to face összecsapások elől, az mindent bizonyít, csak az erejét nem... Amúgy jah, arra nem volt még semennyi hint, hogy Aizenék milyen erőssé váltak, miután leléptek, de nyilván a többi kapitány sem ült a babérjain és malmoztak ezalatt az idő alatt.

Szóval szerinted erő = ki bírja tovább csépelni a másikat? Köszönjük, kérjük a következőt.

Tudtommal, a harci potenciált a stamina mellett még egyébb dolgokkal is lehet mérni; sebesség, kardforgatási képesség, hadou használati képesség...ja és TAKTIKA.

Egy ninja ezek szerint nem lehet annyira erős, mint egy szamuráj?

Mellesleg (bár ebben nem vagyok biztos, javítsatok ki) valahol mondták a Bleachben is, hogy egy zanpakuto képesség annyira erős, amennyire a használója. Ergo, ha valaki mentálisan elég erős, akkor pl meg bírja törni Tousen bankaiját. Ha meg nem bírja megtörni, az azt jelenti, hogy Tousen erősebb nála. Kenpachi meg tudta törni, Kensei nem (persze ez így sántít, mert Kenpachinál plot volt és ott buzultak a búra alatt X ideig, míg Kensei esetében normális assassin technikaként volt használva).

Amúgy meg hol rohant el Tousen a fight elől? Eddig volt kb 3 "csatája"; TBTP-ben Kensei ellen, Kenpachi ellen, meg Grimm kézlevágása.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Junchi

Quote from: Dreamcleaver on 2009-03-08, 15:37:00
Szóval szerinted erő = ki bírja tovább csépelni a másikat? Köszönjük, kérjük a következőt.

Nem! Erő (a Bleach-ben) = Ki bírja tovább csépelni a másikat, miközben minden erejét és kitartását beleadja. A többi tényező is fontos persze, de ha megfigyelted, Blícsben mindig az a fél nyerte mag az adott fájtot (ha nem volt épp a plotkai az útban), akiben több volt a kitartás, tiszta lappal indult/folytatta és több trükkös képessége volt.

Quote from: Dreamcleaver on 2009-03-08, 15:37:00Amúgy meg hol rohant el Tousen a fight elől?

Anooo... Ilyet hol írtam? Ha a "de hogy egy (ex-)kapitány állandó jelleggel elmenekül a face to face összecsapások elől" mondatomra célzol, azt természetesen nem szó szerint értettem, ergo, nem arról van szó, hogy Tousen elszalad az ellenfél elől, hanem megkeresi az összes lehetséges megoldást, csakhogy ne kelljen kiállnia közvetlenül az adott opponens ellen, kvázi ebben rejlik Tousen ereje és semmi több.

(dammit, megint nem tudok fogalmazni... >__>)

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Quote from: Dreamcleaver on 2009-03-08, 15:37:00
Mellesleg (bár ebben nem vagyok biztos, javítsatok ki) valahol mondták a Bleachben is, hogy egy zanpakuto képesség annyira erős, amennyire a használója. Ergo, ha valaki mentálisan elég erős, akkor pl meg bírja törni Tousen bankaiját. Ha meg nem bírja megtörni, az azt jelenti, hogy Tousen erősebb nála. Kenpachi meg tudta törni, Kensei nem (persze ez így sántít, mert Kenpachinál plot volt és ott buzultak a búra alatt X ideig, míg Kensei esetében normális assassin technikaként volt használva).
Kenpachi se törte meg, csak alkalmazkodni tudott a helyzethez. A bounto fillerben megtörte a szivárványos gyerek varázsmezőjét, de az csak egy shikai volt.
[reserved]