Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

chilip

na van már bleach is :) hachi maszkja lol :D a vadkan az oroszlánkirályból  :lol:

Dreamcleaver

Egy rakás szaros gillianra miért húzza elő az össze vaizard a maszkját?

Shounen szabályok szerint valaki csak akkor lép a magasabb erő szintre, ha már eleget játszadozott egy erős ellenféllel bemelegítésként, vagy ha megsebesült.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

Quote from: Dreamcleaver on 2009-07-10, 14:43:06
Egy rakás szaros gillianra miért húzza elő az össze vaizard a maszkját?

Shounen szabályok szerint valaki csak akkor lép a magasabb erő szintre, ha már eleget játszadozott egy erős ellenféllel bemelegítésként, vagy ha megsebesült.

Maszk egy dolog de én a shikaiokra meg bankaiokra vagyok kiváncsi :whoah:  *sigh Tuti nem látunk sokat mondjuk, Kubo kiadhatna egy databookot az összes karakter relaease-rpl shikaiaról meg bankaiaról, aztán ott baxa el a mangat ahogy akarja majd fejben elképzelem milyen erős a karakter.

Member

Quote from: Bishop on 2009-07-10, 15:14:09
aztán ott baxa el a mangat ahogy akarja majd fejben elképzelem milyen erős a karakter.
Szerintem közben találja ki a javát.
Ezt most én sem értem, hogy minek hollow maszk a gillianok ellen, egy 3rd seat lazán kettévágja őket.
Remélem, hogy Shinji és Yamamoto nyom egy párbajt legalább, nehogy már 100% espada elleni bunyót toljanak már le megint. De úgyis ez lesz.

Bishop

Igazából annyire nem logikátlan mint az elsőre tűnik a maszk előhúzása. Már a a vaizardok megjelenésekor is Shinji meg Hiyori minden szarra maszkot rántott. A maszk egy powerup, de nem ad semmilyen képességet szimplán az erőt növeli meg. Lehet hogy Shinjiék maszk nélkül is meg tudnák ölni a gillianokat, de a maszk az ami őket elhatárolja SS-től és Aizenéktől ők a Vaizardok, és a Vaizardok a maszkot jelenti, ez egyértelmű jel Yamanak meg Aizennek hogy ők egyik oldalon sem állnak. Plusz Kubonak elő kellet valamit húzni ha azt akarja hogy nézze az ember, mertm ár én is sokszor abba hagytam volna ha nem jelenik meg Shunshui vagy most a vaizardok.


NLZ

Quote from: Bishop on 2009-07-10, 16:16:58
A maszk egy powerup, de nem ad semmilyen képességet szimplán az erőt növeli meg.
A Cero az mi, ha nem képesség? Shinji anno elnyomott egyet Grimmjow ellen.

Hachi maszkja meg lol, igazi sámánmaszk, illik a képességeihez. :D
[reserved]

Bishop

A Cero kb annyi mint a kidou, az nem olyan dolog amit titkolni kell, mindenki tudja hogy tudnak cerozni.

NLZ

Hát mostmár tudják, hogy Shinji elnyomta. És ez azt jelenti, hogy kb az összes hollow erőhöz hozzáférnek a Vizardok.
[reserved]

Bishop

Ha az espadak képességeit nem nézzük akkor a hollowk a ceron kívül nem sok mindent tudnak, pár erősebb hollownak volt valami képessége, de nagyon ritka, sőt a cero is már csak a menosoknál van, sonidot meg hagyjuk, mert akár békaugrás nevű skill is lehetne, akkor is csak gyors mozgás  ::)

NLZ

Na majd meglássuk. De én bízok benne, hogy nem csak egy retek erö és sebességnövekedést fog adni nekik, mint Icsigónak.
[reserved]

Bishop

Szerintem meg igen, ott a shikai meg a bankaiuk az is van olyan érdekes. Amugy is az már túl imba lenne ha maszk is adna hax képességeket meg mondjuk egy bankai is. Nem beszélve hogy Kubo már így sem győzi a sok karakterrel, és akkor még nagyon sok képesség unknown

NLZ

Már minden képesség haxos, nehogy ezen múljon. Kubonak meg sosem voltak gondjai a karakterekkel, csak a történetvezetéssel.
[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2009-07-10, 18:07:08
Már minden képesség haxos, nehogy ezen múljon. Kubonak meg sosem voltak gondjai a karakterekkel, csak a történetvezetéssel.

+1


Amúgy nekem bejött a heti fejezet. A tömeges maszkrántásban se látok semmi kivetnivalót, legalább nem szaroznak és nem 10 fejezetig fogja még Kubo húzni amíg végre előkerül egy maszk is nagy gőgösen.

"We are not your allies. We are Aizen's enemies. In truth, we are Ichigo's allies." meg +10 pont.

Végre kezd elhatárolódni a Vaizard oldal az SS oldaltól. Már ideje volt egy kis komplikációnak. A kérdés csak az, hogy mire készülnek Shinjiék, ha Aizen bandájának vége. Persze ez a jövő zenéje.

NLZ

Inkább a shikai/bankai az, ami egy jódarabig nem fog előkerülni.
De miből gondolod, hogy Aizen bandájának vége lesz? Bármikor előhúzhatnak a valagukból egy plothaxkailandime cuccot, csak hogy megváltozzanak az erőviszonyok. Vagy Aizen justasplanned vigyorral visszavonul, hogy már elérte azt, amit akart.
[reserved]

Kassh

lehet eszébe jutott már valakinek de
ha végülis cerozni tudnak akkor lehet hogy shikai-bankaion kívül tudnak még resurrecciónt is és akkor az megmagyarázni Ichigo hollow-formját is mert végülis lehet azis egy resurrección csak éppenséggel nem tudja kontrollálni?  ::)

NLZ

Végülis móka lenne, ha mindegyik vizard képes lenne SSJ3-ra. Kensei a hengerekkel a hátában és boxkesztyűvel impozánsabban néz ki, mint a bicskájával.
[reserved]

Chronus

Quote from: Kassh on 2009-07-11, 06:19:51
lehet eszébe jutott már valakinek de
ha végülis cerozni tudnak akkor lehet hogy shikai-bankaion kívül tudnak még resurrecciónt is és akkor az megmagyarázni Ichigo hollow-formját is mert végülis lehet azis egy resurrección csak éppenséggel nem tudja kontrollálni?  ::)

Annak a valószínűségében, hogy Ichi új formja Ressurectión volt 100%-ig biztos vagyok, de az már más kérdés, hogy a Vizardok is tudják-e ugyanezt. Könnyen lehet, hogy arra, hogy egy Vaizad ressut nyomjon kb ugyanannyi az esély mint arra, hogy egy Arrancar bankai-it.

Ichi csak azért haxx ennyire mert eléggé határvonalon áll az Arrancarok és a Vaizardok közt. Most nyomott egy ressut, de az is lehet, hogy csak ő képes erre....

LuckyDingo

Az is lehet hogy egy Vaizardnak meg kell.. majnem meg kell halnia ahhoz, hogy resuzzon.. jah és kell mellé valaki, aki azt ordítja neki -miközben ő haldokol-, hogy MENTS MEEEG!!!

Nah most már a Vaizardok általános hangulata és reakcióik alapján, inkább meghalnak, minthogy megmentsenek valakit. Egymást lehet megmentenék, de ki tudja :D

NLZ

Meg ugye ez az SSJ3 elég önkívületi állapot volt, gáz lenne, ha a többiek is így nyomnák.
[reserved]

Chronus

Comfirmed Spoilers from BA:

[spoiler=ch366]個々が次々と影さんw?達をばったばったと斬ったり
One by one each of the vizards take down the menos.
セロみたいなのはいたり・キックのみでころしちゃったり
They kill the menos using something like ceros and with kicks.
結界で頭ちょんぎっちゃったり・歌うたってあやつっちゃったり
They put a barrier around superchunky's head, and take him down by singing.
仮面ごと顔面を引き裂いちゃったり
Then they all rip off their masks.
記憶に残ってるのは ましろキーック
The only thing i remember is Mashiro kicking.
最後に平子が どうやずいぶんうまくホロウ化を扱えるようになったろ?
At the end, Hirako says, "How do you suppose we've learned to handle hollowfication so very well?
       そろそろ終いにしようやアイゼン!
It's about time we finished this, Aizen!"
で首先に斬りかかった所で完です 
He waves his sword in front of him.

---

歌ってたのは髪の毛長い男ですねリサは多分2刀で千切りにしてたよ~
The one who's singing is the long haired guy, and Lisa uses 2 swords to cut things up. [/spoiler]

[spoiler=my short opinion]WHAT THE FUCK
IS THIS SHIT???

[/spoiler]

Junchi

Quote from: Chronus on 2009-07-13, 17:52:42
Comfirmed Spoilers from BA:

[spoiler=ch366]個々が次々と影さんw?達をばったばったと斬ったり
One by one each of the vizards take down the menos.
セロみたいなのはいたり・キックのみでころしちゃったり
They kill the menos using something like ceros and with kicks.
結界で頭ちょんぎっちゃったり・歌うたってあやつっちゃったり
They put a barrier around superchunky's head, and take him down by singing.
仮面ごと顔面を引き裂いちゃったり
Then they all rip off their masks.
記憶に残ってるのは ましろキーック
The only thing i remember is Mashiro kicking.
最後に平子が どうやずいぶんうまくホロウ化を扱えるようになったろ?
At the end, Hirako says, "How do you suppose we've learned to handle hollowfication so very well?
       そろそろ終いにしようやアイゼン!
It's about time we finished this, Aizen!"
で首先に斬りかかった所で完です 
He waves his sword in front of him.

---

歌ってたのは髪の毛長い男ですねリサは多分2刀で千切りにしてたよ~
The one who's singing is the long haired guy, and Lisa uses 2 swords to cut things up. [/spoiler]

[spoiler=my short opinion]WHAT THE FUCK
IS THIS SHIT???

[/spoiler]

LÉL, pont most néztem én is. :D Some kind of weirdness...

LuckyDingo

Gyááááá látni akarom ahogy énekelneek XDDDDD

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2009-07-13, 18:10:26
Gyááááá látni akarom ahogy énekelneek XDDDDD

Én pont ezt nem értem, hogy ez most így konkrétan mi akaródzik lenni? Az éneklés is egy hollow-póver? Vagy átmentünk diznibe, ahol csak az éneklés "adhat neked erőt és mindent lebíró akaratot"? LAME!

Btw Rose is dalolgat? *DED* Kíváncsi leszek, ez majd milyen lesz animében, ugyanis Rose és Oomaeda hangja egy és ugyanaz. xDDDD

Member


Nem is tudom miért a Crothduster egyetlen albumának címe (big fat box of shit) jutott eszembe.
Kubo biztosan most ért a Full Moon o Sagashite végére és ha már abban is voltak shinigami-k, ide is kell egy kis áriázás...

Chronus

Fordítás korrekció:

[spoiler]うーむほとんど戦闘であんまり進んでないんです...
The battle doesn't progress much...

結界で頭ちょんぎっちゃったり・歌うたってあやつっちゃったり
They chop off [gillian's] heads with a barrier and manipulate singing.
[the verbs here: 頭をちょん切る atama wo chongiru - 'to chop off one's head' and 操る ayatsuru - 'to manipulate' which were mistaken for similar sounding 'chunky' and 'ayatsu' (that guy)]

最後に平子が どうやずいぶんうまくホロウ化を扱えるようになったろ?
At the end Hirako asks Aizen, "So, how was it? We've learned to handle our hollow powers extremely well, doncha think?"

で首先に斬りかかった所で完です
And with this he starts decapitation [moving forward towards Aizen I think] and the chapter ends.
[/spoiler]

Ja, így már egy kicsit értelmesebb.

Dreamcleaver

Most péntekig itt fogok izgulni, hogy vajon Aizen túl éli e Hirako támadását...milyen poén lenne, ha nem.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

chilip

you got kubo'd

aztán meg utánahéten:

Aizen: this was just an illusion. (just as planned then he put up his rapeface)

Chronus

Aizen-t csak úgy karddal levágni? Előbb minimum valami anti-genjutsu field kéne, hogy ne tudja a Shikai-t használni, plsz pár Bakudou se ártana. Előtte bele se érdemes fogni semmilyen közelharci menetbe.

Prof. William

Quote from: Dreamcleaver on 2009-07-14, 01:54:34
Most péntekig itt fogok izgulni, hogy vajon Aizen túl éli e Hirako támadását...milyen poén lenne, ha nem.  :D

Most majdnem annyira izgulok mint amikor Narutot 453-jára is leszúrják/kettévágják hogy vajon most téynleg maghalt vagy vagy megint höh höh genjutsu. :)

Remélem Aizen amúgy nagyon lazán hárítja/kivégzi Hirakot. Nagy poén lenne ha nem.

Dreamcleaver

Should I use a sarcasm smiley next time?  :D

Kezdem azt hinni, hogy Kubo igazából minden egyes alkalommal elélvez, mikor lerajzolhat egy "just as planned" Aizen fejet.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS