Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Member

Persze. Zommari halála pl. egy vicc, hiába irtóztam attól a brooklyn állattól, Ulqi meg csak nem akart bedögleni. Van ez így, hiába tudod, hogy mit akarsz, vmihez nem fűlik a fogad, mást meg egyszerűen nem akarsz abbahagyni.

NLZ

Quote from: SaiyaGin on 2009-07-17, 11:00:35
Quote from: LuckyDingo on 2009-07-16, 22:37:10
nem fogja, hogy több chapter legyen, mire kiderül.. hogy a másik ellen ez hatástalan.

Nemrég eszembe jutott, az hogy időnként nagyon hullámzónak érzem a történet sebességét: néha Kubo sokáig húz valamit, egy másik eseményt pedig hirtelen lezár. Kicsit olyan érzés, mintha egyszer úgy érzi, hogy szeretné hamar lezárni ezt a mangát, de azért fejezetek többségét mégis inkább igyekszik nyúúúúúújtani. Más is érezte már így?
100+ fejezet után kb minden manga egyre csak nyúlik.
[reserved]

Chronus

Quote from: SaiyaGin on 2009-07-17, 11:00:35
Nemrég eszembe jutott, az hogy időnként nagyon hullámzónak érzem a történet sebességét: néha Kubo sokáig húz valamit, egy másik eseményt pedig hirtelen lezár. Kicsit olyan érzés, mintha egyszer úgy érzi, hogy szeretné hamar lezárni ezt a mangát, de azért fejezetek többségét mégis inkább igyekszik nyúúúúúújtani. Más is érezte már így?

Szerintem az a gond, hogy többnyire logikusan és real-time-ban megy a sztori. A DBZ-s "5 perc múlva elpusztul a bolygó" it tényleg 5 perc. A Vizardok "hirtelen, gyors és váratlan" megjelenése tényleg hirtelen, gyors és váratlan (in character persze, nem nekünk), az eddigi események sebességéhez képest. A Kapitányok meg az Espadák logikus, hogy előbb még csak kóstolgatják egymást, mert egyikük se ismeri a másik képességeit, és jobb lenne mindent tudni, mielőtt bármit is tennének, főleg, hogy nem egyedül vannak a pusztaságban, hanem egymás ellenségeivel körülvéve. Ezt a Hitsu-Harri harc mutatta eddig a legjobban ("Seems like both of us are trying to kill other with one shot somehow"). Az is érthető, hogy a kis szarokat küldték ki először a tornyok védésére, hogy a Kapitányok ne szóródjanak szét mindenfelé, amíg nem tudni, hogy az Espada mire képes.

Más szóval, az a gond, hogy ami a valóságban lassan és megfontoltan haladna, az itt is lassan és megfontoltan halad. Az is logikus, hogy Yama tartalékolta az erejét, és megpróbáltak annál kisebb erőbefektetéssel harcolni, amennyivel csak lehet, mivel hogy az Espadák után még ott van Aizen és két kis barátja, hax powerek és bankaiok tömkelegével, meg még kitudja mivel.

Zommari egy segg volt, imba erő ide vagy oda, és Byakuya alkalmat megragadva gyorsan végzett vele. Ulq meg nem. Szayel meg 8.-aska ellenére a legtovább harcoló Arrancar volt az egész szériában. Mert volt benne kurázsi, hogy véghezvigye. Meghalhatott volna vagy 3x legalább már, ha nem figyel oda rendesen, de odafigyelt. Zommari meg nem. Mert egy segg volt. Ilyen volt a karaktere. És ezért halt meg hamar. Talán nem hiába volt 7-es. Pusztán ennyi.


Kicsit furcsa a pacing, mert nem az unalomig megszokott shounen stílusban megy, de hogy Kubo le akarná zárni ezt a mangát... Ez már eleve baromság már azért is, mert a legújabb interjúban még azt is nyilatkozta, hogy legszívesebben az új Zanpakutos filler évadot is valahogy belevitte volna a mangába, csak nem tudta hova gyömöszölni.

Quote from: NLZ on 2009-07-17, 12:42:32
100+ fejezet után kb minden manga egyre csak nyúlik.

Mindig ilyen sebességgel ment, csak mikor az animét nézted, nem tűnt fel. Ugyanúgy, akkor se fog feltűnni, mikor majd ezt nézed.


A harcok néha furcsán mennek, de nekem pont az jön be benne, hogy nem mindenki ugyanannyit harcoltmint a főhős jellegtelen lényegtelen karakterekkel a végsőkig minden erővel, mint One Piece-ben, hanem aki szar, vagy hülye, azt levágják, azt kész, még ha nagyobb is az ereje mint a kis szarnak, aki mégis tovább húzza, de csak mert tudja, hogy kell.


Így inkább van egy harc-nak "harc-szaga", mintha csak azért lenne, hogy mindenki minden képességét kimutathassa, és tüzijáték legyen, mert váóóó. Zommari meg Szayel Cero-t se lőttek, Neliel meg 1 techet használt ressurectiónban mielőtt túlterhelte magát és viszagyerekesedett.

Pont ezért jó az egész. Bármennyi harc is van, így azért megvan az érzés, hogy a plot vezeti a harcokat, és nem a harcok mellé van berakva mellékesen egy teljesen független kis plot. A valóságban se minden harc pontosan 22perc 30 máspodpercig tart, csak mert annyi akkora terjedelmű egy ep, hanem addig, amíg az egyik fél hibát nem követ el. Így jó ez.

LuckyDingo

#4563
Quote from: SaiyaGin on 2009-07-17, 11:00:35
Quote from: LuckyDingo on 2009-07-16, 22:37:10
nem fogja, hogy több chapter legyen, mire kiderül.. hogy a másik ellen ez hatástalan.

Nemrég eszembe jutott, az hogy időnként nagyon hullámzónak érzem a történet sebességét: néha Kubo sokáig húz valamit, egy másik eseményt pedig hirtelen lezár. Kicsit olyan érzés, mintha egyszer úgy érzi, hogy szeretné hamar lezárni ezt a mangát, de azért fejezetek többségét mégis inkább igyekszik nyúúúúúújtani. Más is érezte már így?

Igen, én már éreztem így. Úgy folyamatosan mostanában XD

Ez tudod úgy van, hogy: a gondolatok szinusz görbe szerinte mozognak Kubo fejében:
Egyszer fent: nah mindent elértem, és már alig jut eszembe valami újdonság, amit belepakolhatnék ebbe a rakás... mangába ^^ Lehet be kéne fejezni.. még valami jó befejezés ötletem is van. Happy end, meg a barátság szerelem győzelme.. nagyot ütne. Igen.. húzzunk bele, moooost befejezem.

Egyszer lent: hajjaj.. nincs zsém.. ha befejezem, mit fogok kezdeni magammal? A szerkesztő is baszogat, hogy valamit máshogy kellene, meg ez így nem lesz jó.. húzni kellene a mangát.. akkor most mi legyen? Már kezdtem befejezni :S Oh wait... I still have a superchunky O.O Meg egy elmebeteg arrancar.. ezekkel semmit se csináltam még.. remek.. akkor velük húzom a FKT harcokat aztán majd kiötlök valamit... húúú és még Vaizardok is vannak.. bele a levesbe.. úgyis meghónak.. legalább lesz kit megbosszulni a végén Ichigonak... Szerkesztő boldog,Kubo boldog, pár elvakult fanatikus boldog, a többi rajongó vár, a régi rajongók meg röhögnek, hogy milyen szar lett.

Valami ilyenre gondoltál? :)

SaiyaGin

Quote from: LuckyDingo on 2009-07-17, 14:22:22
Igen, én már éreztem így. Úgy folyamatosan mostanában XD

Ez tudod úgy van, hogy: a gondolatok szinusz görbe szerinte mozognak Kubo fejében:
Egyszer fent: nah mindent elértem, és már alig jut eszembe valami újdonság, amit belepakolhatnék ebbe a rakás... mangába ^^ Lehet be kéne fejezni.. még valami jó befejezés ötletem is van. Happy end, meg a barátság szerelem győzelme.. nagyot ütne. Igen.. húzzunk bele, moooost befejezem.

Egyszer lent: hajjaj.. nincs zsém.. ha befejezem, mit fogok kezdeni magammal? A szerkesztő is baszogat, hogy valamit máshogy kellene, meg ez így nem lesz jó.. húzni kellene a mangát.. akkor most mi legyen? Már kezdtem befejezni :S Oh wait... I still have a superchunky O.O Meg egy elmebeteg arrancar.. ezekkel semmit se csináltam még.. remek.. akkor velük húzom a FKT harcokat aztán majd kiötlök valamit... húúú és még Vaizardok is vannak.. bele a levesbe.. úgyis meghónak.. legalább lesz kit megbosszulni a végén Ichigonak... Szerkesztő boldog,Kubo boldog, pár elvakult fanatikus boldog, a többi rajongó vár, a régi rajongók meg röhögnek, hogy milyen szar lett.

Valami ilyenre gondoltál? :)

Kb. igen.
Mondjuk abban is van valami, amit Chronus mond.

blackronin

#4565
Most hirtelen mi történt mindenkivel?
Mindenki megértő és kedves lett Kubo sensei-el?  :confused:

Tudom, hogy nem volt rossz az utóbbi pár fejezet, de akkor is furcsák ezek a hozzászólások...  :D

edit: hoppá... rossz smile-t raktam a második mondat után!
Én erre gondoltam:  :P
Korrigálom, hogy nehogy valaki félreértse!  :D

NLZ

[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-07-17, 15:05:26
Ki megértő vele?

Mindenki, aki ismeri az ironizálás nevet viselő képességet.

Member

Chronus, kicsit úgy érzem, hogy a szíved mélyén még jó mangakának tartod Kubo-t és ez meg zavar az értékelésedben.
Valósághű idő? Gratula, ez nem "24", hanem Bleach, el kellene találni, hogy melyik részek érdekesek és melyeket nem akarjuk látni (pl. amikor hosszú ideig csak rohannak és nem történik semmi).
Nem kell minden techet bemutatni? Addig OK, de Zommari és Aaroniero pazarlás lett végül, mindketten olyan skillt kaptak, amivel halomra szopathatták volna a népet, erre nekik is 1v1 meccsbe kell kerülniük valakivel, amire ők kifejezetten alkalmatlanok (= b*szok a sonido-mmal kiteleportálni a szirmok közül/= megettem pár ezer hollow-ot, de minek mutatnám be a képességeiket?) Noitra és Ulqi felé meg kicsit nagy volt az alkotói szeretet.

"Mindenki megértő és kedves lett Kubo sensei-el?" Nem vettem észre. Meg ő esetleg csak senpai a kora miatt. :p

"Mindig ilyen sebességgel ment, csak mikor az animét nézted, nem tűnt fel. Ugyanúgy, akkor se fog feltűnni, mikor majd ezt nézed." Ott az tűnik fel, hogy képesek több jelenetet újra berakni, vagy percekig csak állni, hogy kitartsanak a to be continued-ig.

"Szayel meg 8.-aska ellenére a legtovább harcoló Arrancar volt az egész szériában." Személy szerint sajnálom is, hogy ilyen röhejes halált kapott, nyugodtan megverhetett volna még pár idiótát.

Chronus

Quote from: Member on 2009-07-17, 16:52:31
Chronus, kicsit úgy érzem, hogy a szíved mélyén még jó mangakának tartod Kubo-t és ez meg zavar az értékelésedben.

Ja. Jó mangakának tartom, de nem hiszem, hogy ez bármilyen szinten is változtat az ítélőképességemen. Egyik következik a másikból, nem pedig fordítva.

Azért tartóm jó mangakának, mert
1: én a folyamatos nyavalygások és rage-ek, és 4chan, és "The Heart" és "backgrounds" ellenére is masszívan élvezem a mangáját, mert tud újat mutatni. Mindig előhozakodik egy olyan ötlettel, amiben látok valami fantáziát, mindig előkerükl egy olyan karakter, akit tudok kedvelni, vagy valaki akit tudok utálni, vagy egy szituáció, amit kellőképpen tud ábrázolni, ami újra és újra felkelti az érdeklődésem. Ergo, végső soron még mindig nem untam meg.
2: Ez egy neverending shounen. Egy ilyet ilyen szinten csinálni már önmagában teljesítmény. Dragon Ball, Naruto, Inofasza, Negima, meg az összes többi agybajos kortárs már rég unalmas, vontatott szarrá vált mire erre a pontra ért. Kubo is tud néha hatalmas baromságokat csinálni, de ezek még mindig csak közelébe se és annak, ami a műfajban ezen a ponton már átlagos digimon szint.
3: Még ennyi idő után is képes megtartani a plot konzisztenciáját és vezeti a sztorit. Még ennyi idő után is bedob néha olyan szimbolizmust, ideológiát, vagy ötletet, ami elgondolkodtató. Az espadák aspectjei pl. Lehet, hogy tényleges haszna nincs, de máshol még ennyi sincs.

Igazából marhára nem érdekel, hogy ki hogy nyavalyog, mert ismerem az Unpleaseable Fanbase fogalmát, de ha érdekel a véleményem, itt van:

[spoiler=tl;dr]-Pár hónapja azon ment a nyavalygás, hogy az Espadák kihullanak egyszerű kapitányoktól, mert Kubo annyira de annyira szereti őket, és ez shounen, és már rég szar. Az Espadák azóta előkerültek egy sérülés nélkül. Megjegyzem úgy, ahogy az előre megmondtam.
-Most azon megy a nyavalygás, hogy Shinjiék miért használtak maszkot egyszerű Gillian-ek ellen. Akkor most elmondom előre: Azért mert így gyorsabb volt. Elvégre ez volt a cél nem? Mihamarabb kiiktatni a sok kis szart és rátérni a lényegre.
-Mikor ennek vége, és visszatérünk HM-be, megint arról megy majd a nyavalygás, hogy Yammi miért a 0. Espada, és hogy ez mekkora egy Asspull. Akkor ez is elmondom előre: Marhára nem lesz jelentősége, mert az ereje valószínűleg úgy működik majd, hogy az elfogyasztot reiatsut elhasználja szép lassan, és idővel egyre gyengébb lesz. Ezért van, hogy se nem 0 se nem 10, hanem mindkettő. Ez a rang jellemzi a legjobban.

Igazából csak egyetlen, igazi, nagy "Shounen Law" van itt. Mindegy Kubo mit csinál, az neked már szar lesz. Ha túl hamar hal meg az Espada "fujj, több potencia lett volna benne, szar", ha túl sokáig él akkor "fujj, elhúzott, szar", ha a háború nem egy hatalmas egymásnak ugrós vérontással kezdődik, amilyet kb a warhammer univerzumban láthatsz maximum (mert a valóságban az az az oldal halna meg először aki ilyet próbál) az a szar, ha free-for-all lett volna, az Espadák ismert erejével 5 fejezet alatt véget ért volna azzal, hogy SS széthullik, és Kubo zsákutcába íja magát, btw, egy büdös bankai-t nem láttál volna, se Hisagi shikai-t, és akkor azért lett volna nyavalygás, mert hogy "baaaw, miért nincs új material".

Szóval tudod mit. A sok nyavajgó feldughatja a nagy igényeit. Ha Kubo 8 mangát írna erről a szarról párhuzamosan egyszerre, akkor se tudna mindent úgy csinálni, hogy mindenkinek jó legyen.

Ez az a szituáció, mikor már a szar is ízetlen. És tudod mit? Igen, marhára irritál. Marhára irritál, hogy ez a hatalmas nagy, nyállal olajozott gyűlölet-gépezet megy itt is, BA-n is, az egész neten, 4chanon. Aztán persze mindenki otthon beül, és AZÉRTIS MEGNÉZI ÉS ELOLVASSA azt a rohad epizódot, vagy fejezetet, jó hipokrita módon. Az egyetlen oka ennek az egész nyavalygásnak kizárólag, hogy mindenkinek a tökeibe fel van nyomva egy rozsdás cső, ami keresztül pumpálják fel belé azt, hogy "fujj ez szar", fujj az szar" "fujj amaz szar", és aztán a 18 milliomodik vélemény után, mert már mindenhol ezt hallod, önkénytelenül is automatikusan negatív hozzáállással ülsz le elé. Önkénytelenül is fika posztot írsz, mert az poén mert "húdejó, lehet valamit együtt utálni", és azzal aztán, vagy őszinte, vagy vagy nem, önkénytelenül is csak tovább szítod az egészet.


Mindeközben Kubo betegre keresi magát és olyan kövér mint egy malac, azért mert a manga baszottjó, és nem azért, mert a kis 15 éves megveszi, se nem azért, mert Hitsugaya van benne (akinek a Harribellel folytatott harca alatt btw 12. helyre esett le a manga, szóval ennyit a populáris karakterrel eladott manga elméletekről), hanem mert a sztori élvezetes, a karakterek jók, az art szép, background ide vagy oda, és összefoglalva azért, mert ez a szar élvezhető. Az emberek élvezik. Kizárólag az nem élvezi, aki nem akarja élvezni, met "jajj mennyire szar már".

És ez igazából azokon az embereken látszik meg a legjobban, akik csak nézik/olvassák, de nem mászkálnak a netre elspoilerezni maguknak a fejezet tartalmát szarul fordított Spoilerekkel amiken már előre utálkozhatnak mielőtt még a fejezet megjelenik, és nem hagyják, hogy berántsa őket az internet hate machine.

Ezeken az embereken látszik. Javaslom ismerkedj meg egy-kettővel. Bámulatos gyorsasággal tudnak visszarántani a valóságba, hogy a problémáid tárgyának fele teljesen lényegtelen.[/spoiler]

Ennyi. Serves you right.
Ez kb az összeszedett véleményem a kedves elvtársakról akik véleménye néha talán némi újragondolást igényelne.

Ha én bármiért is utálnám Bleachet, az azért lenne, mert nem seinen mangaként van adva, ezért Kubo nem írhatja olyan agyament beteg stílusban, mint anno Zombie Powdert ahol szemek meg csápok jöttek ki az emberek szájából végtagokat tépkedve.

Ettől eltérve, a potenciáját teljesen kihasználja a maximumig, és sokkalta jobb, mint a vele egykorú, vagy néha még fiatalabb egyedek.

Én

[spoiler=trolling]
Quote from: Chronus on 2009-07-17, 18:25:26
masszívan élvezem
[/spoiler]
Amúgy én komolyan irigyellek, hogy így vélekedsz a bleachről és ennyire jónak tartod. Én már rég csak úgy vagyok vele, hogy 3 hetente eszembejut, olvasok 3 chaptert, megjegyzem hogy még mindig ugyanaz van, és el is felejtem.

NLZ

[reserved]

Fatal

Ezaz, a mi kurva anyánkat, hogy szidunk valamit, ha egyszer szar. De azért vagyunk csak igazán seggfejek, hogy mellé el is olvassuk hetente egyszer azt az 1 chaptert, mert ez így képmutatás.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Chronus

Ja és btw, mikor az ember megpróbál egy értelmes posztot írni, lerohanják az ilyen agyhalott zombik^(nyíl felfele)
Ez a másik ok amiért a ti véleményeteknek van nagyobb hangja, és nem a miénknek.
Mert senki se szeret céltáblát játszani az angry mob szemében.

Fatal

Akármennyire próbálsz minket beállítani nyavajgó, ragelő faszoknak, te tűnsz úgy mint aki gyógyíthatatlan butthurtben szenved. :)
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

NLZ

A hülye is látja, hogy mennyi sok potenciál van a mangában, aztán reménykedik, hogy hátha jobb lesz. De ahhoz kb kétszer ennyire kéne haladnia a történetnek, és minek krekolná magát Kubo, ha így is sikeres?
[reserved]

Member

Quote from: Chronus on 2009-07-17, 18:25:26
Ja. Jó mangakának tartom, de nem hiszem, hogy ez bármilyen szinten is változtat az ítélőképességemen. Egyik következik a másikból, nem pedig fordítva.
Idővel mindentalan belefog nyúlni. Egy nagy öröm megmenti a későbbi hülyeségeit és egy nagy csalódás a későbbi jó ötleteit is lerohasztja.

"1:" Van igazság abban, amit írsz, vannak jó ötletei, elég sok kari önmagában az (nekem pl. Aaroniero örök kedvenc a sorozatból, nem véletlen ő a wallpaper-em is egy ideje), de nem mindegy, hogy egy jó ötletet, mikor sütsz el. Néha olyan hosszú időre eltűnnek karik, hogy el nem tudom képzelni, mit csinált addig (pl. Yami a felépülése és Ulqi halála között merre járt? Vagy Grimmjow merre van? Unohana szerintem körbejárta a terepet és minden sérült arrancart meggyógyíthatott időközben), vagy a just as planned rakásai már nevetséges túlzások. Inkább az arányokat és az időt szúrja el, nem magukat az ötleteket.
"2:"
Naruto-t nem ismerem annyira, Inuyashá-val egyetértek, DB viszont szerintem az első szériája alatt jobban fenntartotta az érdeklődést, mint a Bleach, csak Piccolo II. és az erőviszonyok totális felborulása nem kellett volna.
"3:" Nekem már egy ideje kicsit megzuhant a sztori, ezt jelzi, hogy 70000 karakter van már lassan. Ha valaki új, szűzi tagot von bele a dologba, kisebb az esélye egy ellentmondásnak. Pl. szerintem a vaizardok teljesen feleslegesek, inkább építette volna a speckóikat a magasabb rangú espadákba.

"Az Espadák azóta előkerültek egy sérülés nélkül[/b]. Megjegyzem úgy, ahogy az előre megmondtam." Ebben igazad van, és ez jó. Legalább már tudjuk, hogy pár kapitány tényleg kevés ehhez. De azt remélem, hogy egy Tousen nem ver halomra 4-5 kapitányt egyedül, túl sokat imbulna.
"Elvégre ez volt a cél nem? Mihamarabb kiiktatni a sok kis szart és rátérni a lényegre. "
Akkor nem vagdosták volna egy chapteren keresztül őket. Itt nem a gyorsaság, hanem a "dekemények" volt a cél.
"mert az ereje valószínűleg úgy működik majd, hogy az elfogyasztot reiatsut elhasználja szép lassan," Ezt még majd meglátjuk, talán igazad lesz. Én mondjuk már hiányolom, hogy nem kerül elő.

"Mindegy Kubo mit csinál, az neked már szar lesz.+other bullshit" Ezt a hangnemet nem szeretem, maradjunk meg kultúrált körökben. Most valszeg a hangulatod miatt csak a rossz emlékek törtek fel, de nyugi, el fog múlni. (Ha már én, Barragan pl. nekem nagyon tetszett, akármennyire is semlehes személyileg a kari. De miután Halibel halálát is bejelentette Hitsu, és Barri után is gyakorta jelenetváltás volt, a "nyavajgók" joggal feltételezték, hogy simán meg lettek ölve ilyen gyorsan, korábban produkált már ilyet).

"Marhára irritál, hogy ez a hatalmas nagy, nyállal olajozott gyűlölet-gépezet megy itt is, BA-n is, az egész neten, 4chanon. [...] Önkénytelenül is fika posztot írsz, mert az poén mert "húdejó, lehet valamit együtt utálni", és azzal aztán, vagy őszinte, vagy vagy nem, önkénytelenül is csak tovább szítod az egészet."
Nono, inkább tartson valamit életben a negatív kritika, mintsem merüljön feledésbe, végülis én ezt tartom. Mert amit elfelejtenek, az mintha nem is létezett volna.
Másrészt meg persze, hogy mindenki továbbolvassa, 300+ chapterrel a hátad mögött hülye volnál abbahagyni. Az idő kárba veszne.

"hanem mert a sztori élvezetes, a karakterek jók, az art szép, background ide vagy oda, és összefoglalva azért, mert ez a szar élvezhető. Az emberek élvezik. Kizárólag az nem élvezi, aki nem akarja élvezni, met "jajj mennyire szar már"."
Helyesbítek: A karakterek közt VAN JÓ, de túl sokan vannak és sok jó feledésbe merült általuk. A background engem speciel nem zavar, de túl sokszor takarja ki a fél képet egy felénk süvítő cero és ezt az "árnyalt reijatsu" takar ki mindent+minden oldalon képt képkocka kicsit böki a csőrömet.
"Ezeken az embereken látszik. Javaslom ismerkedj meg egy-kettővel. Bámulatos gyorsasággal tudnak visszarántani a valóságba, hogy a problémáid tárgyának fele teljesen lényegtelen."
Inkább türelmesek vagytok. Kivárjátok, amíg Kubo kihoz valami használhatót az ötletből és nem kezditek el a fején szétverni a mangát. De aki csak egy ötletes chaptert akar én nem "kuboizálódott" el az agya, az nem fogja kitalálni, hogy ez a muki mit akar.

"Ha én bármiért is utálnám Bleachet, az azért lenne, mert nem seinen mangaként van adva, ezért Kubo nem írhatja olyan agyament beteg stílusban, mint anno Zombie Powdert ahol szemek meg csápok jöttek ki az emberek szájából végtagokat tépkedve."
Ez röhejes volna inkább. Sohasem tudtam komolyan venni az ilyen csápos véglényeket, az espadák is addig tetszenek ált., amíg nem release-elnek, kivéve Barragan és Nnoitra, meg páran korábbról.

Na, mire megírom, máris meghülyültök, moderáltan már! :ejj:

chilip

Quote from: Fatal on 2009-07-17, 18:55:18
Akármennyire próbálsz minket beállítani nyavajgó, ragelő faszoknak, te tűnsz úgy mint aki gyógyíthatatlan butthurtben szenved. :)

3. félként én meg úgy látom mind azok vagytok. egyik oldal védi, másik szídja és oda-vissza  megy a köpködés. soha nem értettem HOGY LEHET ENNYIT BESZÉLNI A BLEACHRŐL!!! én olvasom heti rendszerességgel. sztem is sok marhaság van benne de nem olyan szar hogy ne olvasnám mert valamennyire leköt. de nem jövök ide köpködni egyik táborra se...

ed.: vagyis eddig nem jöttem... most dupla köpés :D

Fatal

Nem tudom, szerintem én teljesen visszafogottan posztoltam ahhoz a mérhetetlen lenézéshez és személyeskedéshez képest, amit Chronus produkált. Igazából csak az cseszett fel most, szarom is le a bleachet. :D
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Chronus

Quote from: NLZ on 2009-07-17, 18:57:32
és minek krekolná magát Kubo, ha így is sikeres?

Exacta. És nem mintha nem fektetne bele energiát és csak a pénzért írná, mert látszik, hogy örömmel dobálja be az új ötleteket. Új példát említve Rose hangmanipulálós techje ami összenyomta a Menost pl egész tetszetős volt, szvsz.

Van ebben effort, ha nem is 100%-os, de teljesen élvezhető szinten.

chilip

Quote from: Fatal on 2009-07-17, 19:01:24
Nem tudom, szerintem én teljesen visszafogottan posztoltam ahhoz a mérhetetlen lenézéshez és személyeskedéshez képest, amit Chronus produkált. Igazából csak az cseszett fel most, szarom is le a bleachet. :D

milyen személyeskedés? milyen lenézés? engem egyáltalán nem bántott meg az első "kifejtős" postja. egy vélemény olvastam olyantól aki szerint kubo jó. semmi trollkodást nem éreztem ki belőle amiért ilyen szinten kéne oltogatni. ti is kifejezhetnétek a véleményeteket, akár egy mondatban is ("kubo szar, nem értek egyet veled"), de helyette jött a leszólás, és visszaszólás... nem kubot kezdtétek el szidni hanem chronust...

ed.: lehetett volna annyi esze hogy nem veszi magára és nem kezdi el a köpködőháborút...

Fatal

Erre gondoltam
Quote from: Chronus on 2009-07-17, 18:25:26
ts;dr
De könyörgöm, hol sértegettük mi? Mármint én azelőtt, hogy beszólt nekem.
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

chilip

Quote from: Fatal on 2009-07-17, 19:05:57
Erre gondoltam
Quote from: Chronus on 2009-07-17, 18:25:26
ts;dr

nem konkrétan rád céloztam mikor kiemeltelek, hanem az egészre ami azután jött mikor chronus először postolt hosszan

Junchi

Quote from: Chronus on 2009-07-17, 18:25:26[spoiler=tl;dr]-Pár hónapja azon ment a nyavalygás, hogy az Espadák kihullanak egyszerű kapitányoktól, mert Kubo annyira de annyira szereti őket, és ez shounen, és már rég szar. Az Espadák azóta előkerültek egy sérülés nélkül. Megjegyzem úgy, ahogy az előre megmondtam.
-Most azon megy a nyavalygás, hogy Shinjiék miért használtak maszkot egyszerű Gillian-ek ellen. Akkor most elmondom előre: Azért mert így gyorsabb volt. Elvégre ez volt a cél nem? Mihamarabb kiiktatni a sok kis szart és rátérni a lényegre.
-Mikor ennek vége, és visszatérünk HM-be, megint arról megy majd a nyavalygás, hogy Yammi miért a 0. Espada, és hogy ez mekkora egy Asspull. Akkor ez is elmondom előre: Marhára nem lesz jelentősége, mert az ereje valószínűleg úgy működik majd, hogy az elfogyasztot reiatsut elhasználja szép lassan, és idővel egyre gyengébb lesz. Ezért van, hogy se nem 0 se nem 10, hanem mindkettő. Ez a rang jellemzi a legjobban.

Igazából csak egyetlen, igazi, nagy "Shounen Law" van itt. Mindegy Kubo mit csinál, az neked már szar lesz. Ha túl hamar hal meg az Espada "fujj, több potencia lett volna benne, szar", ha túl sokáig él akkor "fujj, elhúzott, szar", ha a háború nem egy hatalmas egymásnak ugrós vérontással kezdődik, amilyet kb a warhammer univerzumban láthatsz maximum (mert a valóságban az az az oldal halna meg először aki ilyet próbál) az a szar, ha free-for-all lett volna, az Espadák ismert erejével 5 fejezet alatt véget ért volna azzal, hogy SS széthullik, és Kubo zsákutcába íja magát, btw, egy büdös bankai-t nem láttál volna, se Hisagi shikai-t, és akkor azért lett volna nyavalygás, mert hogy "baaaw, miért nincs új material".

Szóval tudod mit. A sok nyavajgó feldughatja a nagy igényeit. Ha Kubo 8 mangát írna erről a szarról párhuzamosan egyszerre, akkor se tudna mindent úgy csinálni, hogy mindenkinek jó legyen.

Ez az a szituáció, mikor már a szar is ízetlen. És tudod mit? Igen, marhára irritál. Marhára irritál, hogy ez a hatalmas nagy, nyállal olajozott gyűlölet-gépezet megy itt is, BA-n is, az egész neten, 4chanon. Aztán persze mindenki otthon beül, és AZÉRTIS MEGNÉZI ÉS ELOLVASSA azt a rohad epizódot, vagy fejezetet, jó hipokrita módon. Az egyetlen oka ennek az egész nyavalygásnak kizárólag, hogy mindenkinek a tökeibe fel van nyomva egy rozsdás cső, ami keresztül pumpálják fel belé azt, hogy "fujj ez szar", fujj az szar" "fujj amaz szar", és aztán a 18 milliomodik vélemény után, mert már mindenhol ezt hallod, önkénytelenül is automatikusan negatív hozzáállással ülsz le elé. Önkénytelenül is fika posztot írsz, mert az poén mert "húdejó, lehet valamit együtt utálni", és azzal aztán, vagy őszinte, vagy vagy nem, önkénytelenül is csak tovább szítod az egészet.


Mindeközben Kubo betegre keresi magát és olyan kövér mint egy malac, azért mert a manga baszottjó, és nem azért, mert a kis 15 éves megveszi, se nem azért, mert Hitsugaya van benne (akinek a Harribellel folytatott harca alatt btw 12. helyre esett le a manga, szóval ennyit a populáris karakterrel eladott manga elméletekről), hanem mert a sztori élvezetes, a karakterek jók, az art szép, background ide vagy oda, és összefoglalva azért, mert ez a szar élvezhető. Az emberek élvezik. Kizárólag az nem élvezi, aki nem akarja élvezni, met "jajj mennyire szar már".

És ez igazából azokon az embereken látszik meg a legjobban, akik csak nézik/olvassák, de nem mászkálnak a netre elspoilerezni maguknak a fejezet tartalmát szarul fordított Spoilerekkel amiken már előre utálkozhatnak mielőtt még a fejezet megjelenik, és nem hagyják, hogy berántsa őket az internet hate machine.

Ezeken az embereken látszik. Javaslom ismerkedj meg egy-kettővel. Bámulatos gyorsasággal tudnak visszarántani a valóságba, hogy a problémáid tárgyának fele teljesen lényegtelen.[/spoiler]

^This!

Szal jah, lehet kövezni, de én is aszondom, hogy jó ez a manga és persze nem azért, mert tökéletes, vagy mert nincs nála jobb, hanem mert élvezetes (nekem legalábbis az. Még mindig). És ennyi. Teljesen átérzem amúgy a fenti post tartalmi lényegét, mert tényleg nem egy szép "látvány" ez a sok támadó jellegű, "lóg a levegőben" post. Igen, voltak már hullámvölgyek ebben a mangában nem is egyszer; igen, csinált már Kubo épp elég fasságot, de nem csak mostanában, hanem már anno is, DE ettől függetlenül számomra ugyanolyan jó ez a manga, mint volt, mert élvezem (és mielőtt valami okostóni megszólalna, nem, nem vagyok fanboi üzemmódban). Btw most én is megkérdezhetném, hogy emberek mi a jó fenét esznek a Neon GeneSHIT Evangelion nevű okádékon, de nem teszem, mert: ad1) nem érdekel (szoktam emberek véleményére adni, félreértés ne essék), ad2) igyekszem a legmesszebb menőkig elizolálni magam a szűk látókörű, szemellenzős életformáktól, ad3) a témába nem adekvát.

Visszatérve tehát a Bleachre: Minden fassága, hibái, whatever ellenére élvezem még mindig, mert 1) Kubo stílusa még mindig nagyon bejön (artwork, ahemm), 2) érdekel a plot, érdekel az általa felépített- és elképzelt világ, annak működési mechanizmusa, meg stuff, 3) érdekel, hogy ugyan mégis mi lesz a fav karaktereim (vagy úgy zusammen az egész kariállomány) sorsa. Szal akármekkora falfejbeverős baromságok is voltak és vannak benne néha, akkoris végig ott lebeg a szemem előtt az, ami(k)ért még mindig olvasom. Ennyi. Személyes vélemények tárháza, a la Junchi, tehát kéretik az itt leírtakat nem készpénznek venni...

Btw a másik, amit nagyon nem értek, ez a "megszokásból olvasom" duma. Ha valami "szar", akkor dobom és nem kínzom magam hétről-hétre vele, függetlenül attól, hogy egy, vagy 5 perc alatt olvasom végig az éppen akt heti ch-t.

chilip

Quote from: Junchi on 2009-07-17, 19:11:00
...

Btw a másik, amit nagyon nem értek, ez a "megszokásból olvasom" duma. Ha valami "szar", akkor dobom és nem kínzom magam hétről-hétre vele, függetlenül attól, hogy egy, vagy 5 perc alatt olvasom végig az éppen akt heti ch-t.

^ This

bár lehet a fórumra sok mazochista jár :D kinézem pár emberből itten látatlanba :D

Bishop

Lol ez már tényleg röhejes már bocsánat mindenkitől, ahányszor kijön a bleach, sőt már a spoiler megjelenésekor oldalakon át megy a trollkodás. Érdekes többi shounen topicba nem megy ennyi fölösleges veszekedés, és nem azért mert jobbak mint a bleach, bár tudni lehet rólam hogy szerintem One Piece egy mestermű és még egy névvel se lehet említeni a többivel. Hanem azért mert Chronus néha túlfilozofálod a dolgot, szíved joga szeretni a mangat, de a többieknek erre láthatod csak a bicska nyílik ki, és te is csak erölteted az egészet.

Szerintem az a baj Bleachel hogy túl sok a karakter ami teljesen elbassza az egészet, egy heti manga terjedelembe nem tudja rendesen szerepeltetni mindenkit, és valaki mindig háttérbe szorul, valakinek sose lesz jó.
SS arc jó volt szépen sikerült szinte mindenkit nagyjából bemutatni, de sokan még mindig rejtélyek erre most még vannak Espadak akik nagy része el lett pocsékolva, és most azt a látszatot kelti hogy Kubo a maradék 3on akarja bepótolni azt amit a többiből kihagyott, és lás csodát jobban is sikerült mert csak 3-ra kellet fokuszálni.  Erre még ott vannak a Waizardok, ő bennük is annyi potencia van hogy egy külön arcot lehetne indítani róluk, és akkor még vannak a kevésbé jelentős karakterek, és a mystery karakterek mint Urahara, Ishida papa, Isshin.
Akkor ott van Aizen, nagyon idegesítő hogy még mindig azon megy a szenvedés hogy legyőzzék és Aizen még mindig nem csinált semmit, egyszer már szeretném azt az arcát amikor érzi hogy szorul a hurok. Már unalmas hogy hú Aizen de imba, mostmár egyszer ő is elszámíthatná magát hogy át kelljen szerveznie a stratégiáját. Sőt jobb lenne ha végre kiderülne hogy Aizen is csak egy csicskás és van valami nagyobb gonosz aki a szín falak mögül irányít mindent. Ginről kiderülne hogy 2ős ügynök és ennek a valakinek dolgozik, Tousen meg eredetileg SS kémje.

És most nem azt mondom hogy szar a manga, az art még mindig nagyon jó, csak én már unom hogy olyan vontatott az egész, ennek ellenére nézem mert még leköt annyira arra az 5-10 percre.

közbe sok post érkezet hát azokra már nem tudok reagálni XD

NLZ

Quote from: Junchi on 2009-07-17, 19:11:00
...

Btw a másik, amit nagyon nem értek, ez a "megszokásból olvasom" duma. Ha valami "szar", akkor dobom és nem kínzom magam hétről-hétre vele, függetlenül attól, hogy egy, vagy 5 perc alatt olvasom végig az éppen akt heti ch-t.
Ha az ember valamiből elolvas párszáz részt, utána már nem fogja szívesen dobni azt, még ha a fejét is fogja tőle. Te hány darab mangát dobtál többezer oldal elolvasása után?
[reserved]

LuckyDingo

#4587
Quote from: chilip on 2009-07-17, 18:58:30
Quote from: Fatal on 2009-07-17, 18:55:18
Akármennyire próbálsz minket beállítani nyavajgó, ragelő faszoknak, te tűnsz úgy mint aki gyógyíthatatlan butthurtben szenved. :)

3. félként én meg úgy látom mind azok vagytok. egyik oldal védi, másik szídja és oda-vissza  megy a köpködés. soha nem értettem HOGY LEHET ENNYIT BESZÉLNI A BLEACHRŐL!!! én olvasom heti rendszerességgel. sztem is sok marhaság van benne de nem olyan szar hogy ne olvasnám mert valamennyire leköt. de nem jövök ide köpködni egyik táborra se...

ed.: vagyis eddig nem jöttem... most dupla köpés :D
Ezzel értek a leginkább egyet. :tezsvir:
Amúgy nem titkolom /nem is tudnám/. hogy mire tartom a mangát, de attól olvasom, mert miért ne. Véleményem meg lehet, még ha nem is a legjobb. :) Élvezni már jó ideje nem tudom, de unatkozom, és pár percig legalább az eltart hogy "végiglapozom".

Quote
bár lehet a fórumra sok mazochista jár :D kinézem pár emberből itten látatlanba :D
Ohh yes... more paiiin plz! ^_^

Quote from: Junchi
Btw a másik, amit nagyon nem értek, ez a "megszokásból olvasom" duma. Ha valami "szar", akkor dobom és nem kínzom magam hétről-hétre vele, függetlenül attól, hogy egy, vagy 5 perc alatt olvasom végig az éppen akt heti ch-t.
EZ nem úgy megy. Ha egyszer szeretted a mangát, akkor kötődsz hozzá, és természetes, hogy tudni akarod hogy mi történik benne, meg így tudod, hogy hogyan csesződött el. :)

Junchi

Quote from: NLZ on 2009-07-17, 19:24:23
Te hány darab mangát dobtál többezer oldal elolvasása után?

Soroljam? :D

Chronus

Membernek:

[spoiler=reaction]
Quote from: Member on 2009-07-17, 18:58:17
"1:" Van igazság abban, amit írsz, vannak jó ötletei, elég sok kari önmagában az (nekem pl. Aaroniero örök kedvenc a sorozatból, nem véletlen ő a wallpaper-em is egy ideje), de nem mindegy, hogy egy jó ötletet, mikor sütsz el. Néha olyan hosszú időre eltűnnek karik, hogy el nem tudom képzelni, mit csinált addig (pl. Yami a felépülése és Ulqi halála között merre járt? Vagy Grimmjow merre van? Unohana szerintem körbejárta a terepet és minden sérült arrancart meggyógyíthatott időközben), vagy a just as planned rakásai már nevetséges túlzások. Inkább az arányokat és az időt szúrja el, nem magukat az ötleteket.

Ja, de ha belegondolsz, így is egy fejezetben alig történik valami, ha még ezeket is be akarná gyömöszölni, akkor végképp rohanós és szétszórt lenne a manga, vagy ha külön fejezetekbe írná, akkor meg méglassabb.

De ha feltűnt, mostanában pl az animében ezeket a jeleneteket ki szokták pótolni. A legutóbbi canon részben azt is mutatták, hogy Ibát mg a többieket becipelik a pajzs alá, ez se volt a mangában.

Ahogy Kubo régebben is mondta már, szereti Bleachet több médiaformán keresztül átadni, a leghatékonyabban ahogy csak lehet. Nekem már sokszor feltűnt, hogy a manga mostanában néha szándékosan olyan, mint egy storyboard amit majd animálva kibővíthetnek. És ha belegondolsz ez nem hülyeség. Az Bleach univerzum hatalmas, rengeteg a karakter, és ráadásul most rengeteg dolog is történik egyszerre. Ha megnézed ugyanezeket a sztori-részeket egy hónap távlatából, anime után egy hónap mármint, mikor már beivódott és többet tudsz, feleennyire se tűnnek rossznak vagy elsietettnek, vagy jellegtelennek...

Igazából sokat mondják, hogy "ez a fejezet mégszarabb, mint az előzőek", de ha belegondolsz, inkább a régi fejezetek azok amik idővel szebbek lesznek, nem az újabbak szarabbak mindig. Az j mindig ugyanolyan szar mert az oka mindig ugyanaz: friss rinya, szar spoiler, alapból a spoiler maga, az az érzés hogy kevés történt (többet akarsz, ez már alapból nem az utálat jele).

Egyes embereknek ilyenkor legszívesebben bemutatnám xxxHolic-ot, aztán akkor nyavalyogjanak Bleach sebességéről.

Quote from: Member on 2009-07-17, 18:58:17"3:" Nekem már egy ideje kicsit megzuhant a sztori, ezt jelzi, hogy 70000 karakter van már lassan. Ha valaki új, szűzi tagot von bele a dologba, kisebb az esélye egy ellentmondásnak. Pl. szerintem a vaizardok teljesen feleslegesek, inkább építette volna a speckóikat a magasabb rangú espadákba.

A Vaizardok jók, min 4. oldal a keverékbe, több konfliktusra ad ez lehetőséget, de amúgy ja, abban egyetértek, hogy néha sok a karakter. Egy-kettőt én se hiányolnám, pl Hanatarou, másokat elhanyagolnak, pl Rukia is lehetne már hadnagy végre, aztán vannak akiket meg teljesen elfelejtenek pedig nem kéne, pl Ganju. Ő egy teljese jó karakter volt, az egyetlen amiért kihullott az a fejlődési potenciáljának a hiánya volt.

Bár ha azt vesszük, ez is még mindig jobb, hogy itt mindenki a saját ligájában marad, és nem érvényesül a shounen evolúció törvénye idióta végletekbe, mint pl egy másik ismert mangában (khmm khmm... Konohamaru rasengan wtf...).

Quote from: Member on 2009-07-17, 18:58:17Ezt a hangnemet nem szeretem, maradjunk meg kultúrált körökben. Most valszeg a hangulatod miatt csak a rossz emlékek törtek fel, de nyugi, el fog múlni. (Ha már én, Barragan pl. nekem nagyon tetszett, akármennyire is semlehes személyileg a kari. De miután Halibel halálát is bejelentette Hitsu, és Barri után is gyakorta jelenetváltás volt, a "nyavajgók" joggal feltételezték, hogy simán meg lettek ölve ilyen gyorsan, korábban produkált már ilyet).

Jah, akartam írni, hogy csak kiadtam a fáradt gőzt, de akkor örülök, hogy nem vetted személyesen.
Erre annyit, hogy ez tipikusan az az eset, ahol a 18 oldal nem elég nagy terjedelem, mert ahhoz, hogy Kubo jól átadja amit akart, fejezeteken keresztül meg kellett vezetnie az embereket.

Ez az egyik ok arra, hogy idővel minden fejezet szebb. A gond csak az, mikor a hate machine felerősíti, és az emberekben benne marad az érzés és a kialakult negatív hozzáállás azután is, hogy a dolog ami kiváltotta végül csak átverés lett.

Quote from: Member on 2009-07-17, 18:58:17Helyesbítek: A karakterek
Inkább türelmesek vagytok. Kivárjátok, amíg Kubo kihoz valami használhatót az ötletből és nem kezditek el a fején szétverni a mangát. De aki csak egy ötletes chaptert akar én nem "kuboizálódott" el az agya, az nem fogja kitalálni, hogy ez a muki mit akar.

Nem kell "kuboizálódott agy" ehhez, még bnőm is meg tudja mondani egy rész megtekintése után, hogy kb mi lesz belőle, aztán a mangát nem is szokta olvasni, csak ezerévente.

Egyszerű mezei logika elég, meg az, hogy ne a szart keresd benne, hogy hol rúghatsz bele.[/spoiler]

Quote from: NLZ on 2009-07-17, 19:24:23
Te hány darab mangát dobtál többezer oldal elolvasása után?

Berserk, Sudome, Shina Dark, Omamori Himari, Elfen Lied, Hellsignet végigszenvedtem, de Drifters elől már menekültem a Hirano név láttán. Ez kb a hegycsúcs teteje.

Mind olyan mangák voltak amiket szerettem, de annak ellenére, hogy voltak benne dolgok, amik miatt olvasnám, egyses faszságaik annyira elkezdtek idegesíteni, hogy egyszerűen abbahagytam őket.

Anime esetében Shakugan no Shana járt így velem, aminek a második évadját a 22 résznél hagytam abba(!), olyan szinten nem érdekelt a vége.


Banális hülyeség, hogy valamit megszokásból nem lehet abbahagyni. Abba lehet. Ha nem hagyod abba, az azért van, mert a negatív dolgok aránya kisebb mint a pozitív dolgoké. Pusztán ennyi. Bármivel is áltatja magát az ember, mindig ez a fő indok. Semmi több és kevesebb.