Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: NLZ on 2009-07-17, 19:24:23
Quote from: Junchi on 2009-07-17, 19:11:00
...

Btw a másik, amit nagyon nem értek, ez a "megszokásból olvasom" duma. Ha valami "szar", akkor dobom és nem kínzom magam hétről-hétre vele, függetlenül attól, hogy egy, vagy 5 perc alatt olvasom végig az éppen akt heti ch-t.
Ha az ember valamiből elolvas párszáz részt, utána már nem fogja szívesen dobni azt, még ha a fejét is fogja tőle. Te hány darab mangát dobtál többezer oldal elolvasása után?
Pontosan. Hagynál egy támadási felületet, hogy "bazzz, te csak ne pofázz, aztán ilyen-meg-olyan jó lett", nem beszélve arról, hogy mindig lesz pár kari, aki azért érdekel, hogy mit alkot később (nekem pl. Yumichika ^^).

"Ja, de ha belegondolsz, így is egy fejezetben alig történik valami, ha még ezeket is be akarná gyömöszölni, akkor végképp rohanós és szétszórt lenne a manga, vagy ha külön fejezetekbe írná, akkor meg méglassabb." Ezért nem kell ennyi 1v1 csata a párszáz karakter közt párhuzamosan. Nem is tudom, hogy tudnak ennyien felsorakozni egymással szemben ekkora harmóniában.

"De ha feltűnt, mostanában pl az animében ezeket a jeleneteket ki szokták pótolni. A legutóbbi canon részben azt is mutatták, hogy Ibát mg a többieket becipelik a pajzs alá, ez se volt a mangában." A kedvencem a "homok alatti" részek, engem zavarni szoktak inkább ezek a kibővítések, utálom, amikor elkezdődik egy rész és hirtelen "to be continued", és végig csak csapkodták egymást unreleased zanpakto-val.

"Igazából sokat mondják, hogy "ez a fejezet mégszarabb, mint az előzőek", de ha belegondolsz, inkább a régi fejezetek azok amik idővel szebbek lesznek, nem az újabbak szarabbak mindig." Elég optimista hozzáállás. Ritkán szoktam felértékelni valamit a jelen tükrében, nekem mindegy, hogy "rosszabbul élünk, mint négy éve", vagy "négy éve jobban éltünk", a lényeg ugyanaz.
Többet várunk, igaz, de miért is? Mert már mióta húzzák az agyunkat Aizennel? Szerintem gyakorta mindennek ő az oka. Mindenki tudni szeretné már, hogy mire készül ez az állat, ehelyett végigverünk egy rakás lényt, jópárral összehaverkodunk és mindig egy "még nem" a válasz.

"Egy-kettőt én se hiányolnám, pl Hanatarou," +1
"pl Rukia is lehetne már hadnagy végre," Személy szerint, ha ő és Aaroniero megölik egymást, nem anyáznék, hogy 45 percet szerepelt utóbbi összesen. Csak hát Inoue kapott egy cheat-et, így már a halott is feltámasztható. Ha azért cserébe, hogy Orihimé-t megmentik, fel kell áldozni egy main karit, máris több morális kérdést vetünk fel.
"aztán vannak akiket meg teljesen elfelejtenek pedig nem kéne, pl Ganju. Ő egy teljese jó karakter volt, az egyetlen amiért kihullott az a fejlődési potenciáljának a hiánya volt."
Nekem mondod? Vele lehetett szinte a legjobb poénokat kihozni. Meg figyelemelterelésre egész jó, max kap még széttuningoltabb tüzijátékot, amivel már arrancart is ölhet.

"Erre annyit, hogy ez tipikusan az az eset, ahol a 18 oldal nem elég nagy terjedelem, mert ahhoz, hogy Kubo jól átadja amit akart, fejezeteken keresztül meg kellett vezetnie az embereket." Szerintem meg hasonlítunk Kubo-val. Ha valamit jó csinálni, az átverni az olvasót és hagyni hőzöngeni. Csak ez persze az egyik oldalon élvezet, a másikon meg düh.

"Nem kell "kuboizálódott agy" ehhez, még bnőm is meg tudja mondani egy rész megtekintése után, hogy kb mi lesz belőle, aztán a mangát nem is szokta olvasni, csak ezerévente." Azért a Barátok Közthöz hasonlítani... ::)
Ha valaki megmondta volna előre, hogy Liliette és Stark egy lélek, akkor annak szerintem Kubo küldi a spoilert.

"Egyszerű mezei logika elég, meg az, hogy ne a szart keresd benne, hogy hol rúghatsz bele."
"kiadta a fáradt gőzt," Ez történik, felhergeljül magunkat és abban a nem éppen optimális állapotban a fene sem fog pozitívumot keresni.

Ami mondjuk meglepett, hogy a "ki shoppol viccesebb képet" mozgalom két chap után behalt.

blackronin

Be kell vallanom, hogy egy kicsit elfajult ez az egész dolog...
Soha az életben nem gondoltam volna, hogy pont Chronus lesz az, aki ki meri mondani, hogy még neki bejön a Bleach.
Minden tiszteletem a tied, Chronus! A postodat elolvasva egy kicsit még el is szégyeltem magam a fikázásom miatt, de csak egy kicsit...  :P

Chronus

Quote from: Member on 2009-07-17, 19:55:39
Ami mondjuk meglepett, hogy a "ki shoppol viccesebb képet" mozgalom két chap után behalt.

Ja, mert rajtunk kívül senki nem volt hajlandó részt venni benne.
Várjunk csak... te részt vettél benne? Én csak arra a két képre emlékszem amit az Ulq harc végéből kovácsoltam. :D

Igazából mostanában azon gondolkoztam, hogy egy webmangát kéne indítani, had lássa a sok segg író, hogy is néz ki egy epic flawless sztori, de ahhoz több ember kellene. Na meg szerver, meg akarat, hogy csinálja az ember, nem Schneizel Effort.

LuckyDingo

Nem olyan jó, de ha van rá igény. Az utsó chapterben csak ez a két oldal volt számomra érthetetlen :)
[spoiler][/spoiler]

Member

Quote from: Chronus on 2009-07-17, 20:11:32
Várjunk csak... te részt vettél benne? Én csak arra a két képre emlékszem amit az Ulq harc végéből kovácsoltam. :D
Csináltam, bár kommentet nem kaptak.

QuoteIgazából mostanában azon gondolkoztam, hogy egy webmangát kéne indítani, had lássa a sok segg író, hogy is néz ki egy epic flawless sztori, de ahhoz több ember kellene. Na meg szerver, meg akarat, hogy csinálja az ember, nem Schneizel Effort.
Elég nehéz rávenni a népet, hogy olvassanak egy nem JPN, nem hivatalosan kiadott cuccot.

Chronus

Quote from: Member on 2009-07-17, 20:36:16
Elég nehéz rávenni a népet, hogy olvassanak egy nem JPN, nem hivatalosan kiadott cuccot.

Áh. A szó elterjed, ha van valami jó cucc, csak az kevés jó van, mert valakinek vagy a rajzhoz, vagy az íráshoz nincs tehetsége. Ugyanaz mint a webcomicok esetében. Ezért van, hogy a jobbakat mind több ember írja (LfG, OotS, Las Lindas, et cetera). És elég kevés van a sokezer közül, ami jó is és csak egy ember munkája (Ctrl+alt+Del, Altermeta, TwoKinds, Sinfest, 8-bit Theatre, kb ezek a fő nagyok, mind egyemberes dolgok)

Quote from: LuckyDingo on 2009-07-17, 20:19:53
Nem olyan jó, de ha van rá igény. Az utsó chapterben csak ez a két oldal volt számomra érthetetlen :)
[spoiler][/spoiler]

I lol'd.

chilip

Quote from: LuckyDingo on 2009-07-17, 20:19:53
Nem olyan jó, de ha van rá igény. Az utsó chapterben csak ez a két oldal volt számomra érthetetlen :)
[spoiler][/spoiler]
[spoiler]
[/spoiler]

NLZ

Quote from: LuckyDingo on 2009-07-17, 20:19:53
Nem olyan jó, de ha van rá igény. Az utsó chapterben csak ez a két oldal volt számomra érthetetlen :)
[spoiler][/spoiler]
A valóság/igazság sosem vicces. :P
[reserved]

Member

Quote from: NLZ on 2009-07-17, 22:31:57
Quote from: LuckyDingo on 2009-07-17, 20:19:53
Nem olyan jó, de ha van rá igény. Az utsó chapterben csak ez a két oldal volt számomra érthetetlen :)
[spoiler][/spoiler]
A valóság/igazság sosem vicces. :P
TILTAKOZOM!! Nincs is viccesebb, mint a szánalmas valóság. Kivéve, ha a valóság ezen szeletének része vagy. :p

NLZ

Jó, de most részese vagy az olvasás miatt. :D
Másokon röhögni meg csúnya dolog. :ejj:
[reserved]

Titkos

Hogyne lenne vicces, tegnap volt az "Uchiha is no longer here", most meg ez a kép. XDD Lehet gyakrabban kellene benéznem. XD

Btw, szerintem sejthető amúgy, hogy miért vette le a maszkját. Aizen ott froclizta vele, hogy: "Na Shinji, ugye milyen táp? Tetszik, mi?"
Ezek után nem lenne meglepő, hogy "I CAN DEFEAT YOU WITHOUT YOUR DAMN "GIFT"!!!!"
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

Quote from: Titkos on 2009-07-18, 02:43:11
Hogyne lenne vicces, tegnap volt az "Uchiha is no longer here", most meg ez a kép. XDD Lehet gyakrabban kellene benéznem. XD

Btw, szerintem sejthető amúgy, hogy miért vette le a maszkját. Aizen ott froclizta vele, hogy: "Na Shinji, ugye milyen táp? Tetszik, mi?"
Ezek után nem lenne meglepő, hogy "I CAN DEFEAT YOU WITHOUT YOUR DAMN "GIFT"!!!!"
Legalább szó nélkül tette, nem úgy mint kedves főhősünk, aki benyög olyan bődületes faszságokat, mint hogy
ITS NOT THE WAY I WANTED TO WIN!
[reserved]

Member

NLZ, te is jól tudod, Ichigo csak azért van, hogy az ellenség újabb és újabb techeket vehessen elő és mi meglepődjünk, kicsit sem azért, hogy szeressük is. :)

Chronus

Ichigo csak egy idióta, idealista kölyök aki azt hiszi, hogy minden harc happy enddel zárul, senki se hal meg, és mindenki barát lesz.

Én személy szerint örültem annak a jelenetnek egyetlen egy szempontból: Ha nem szembesül azzal, hogy a világ baszottul de nem így működik, sose változik meg. Eddig is túl sokáig húzta már idealizmussal. Ennek már a Byakuya harc alatt meg kellett volna történnie.

NLZ

Bezzeg Icsi hollowja tudja hogy kell. Nem véletlenül népszerű karakter.
[reserved]

Member

Ichigo Hollowja + Kenpachi + Nnoitra + Grimmjow eléggé egy húron pendülnek. :)

NLZ

Azé Grimm nem, és Nnoitra se nagyon. Azok ketten az elfuserált komplexusaikkal hadakoznak. Előbbi azért, mert csak a kispályán lehetett király, utóbbi meg azért, mert egy lány jobb volt nála.
Icsi hollow viszont pure sparta, ahogy Kenpa is. Nem véletlenül az utóbbi magyarázta el Icsinek a lelkében a harc mibenlétét a vizardizálás alatt.
[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2009-07-18, 12:57:53
Nem véletlenül az utóbbi magyarázta el Icsinek a lelkében a harc mibenlétét a vizardizálás alatt.

Kár, hogy az utóbbi még nem fogta fel teljesen, pedig Grimm, Nnoi, meg Ulq is adtak már rá egy lapáttal neki. Habár azért halad, ha nem is ideális sebességgel.

NLZ

[reserved]

Member

Mondjuk szerintem Kubo sincs annyira halálian oda a srácért, ha Ulqi óta nem jelent meg egyáltalán. Vannak arcok, akiket törvényszerűen neki kell levernie, néha kap +skillt, de nem szerepel éjt-nappallá téve (szerencsére).

Prof. William

A m anga utolsó oldala tiszta lol. :)

"THE DEADLY STRIKE!"

Fú öcsém most aztán kíváncsi vagyok hogy vajon Aizen kettényesődik-e a következő fejezetben :)

SaiyaGin

Quote from: Prof. William on 2009-07-18, 19:57:06
A m anga utolsó oldala tiszta lol. :)

"THE DEADLY STRIKE!"

Fú öcsém most aztán kíváncsi vagyok hogy vajon Aizen kettényesődik-e a következő fejezetben :)

Hááát... nem is tudom... Szerinted hogy tudna kivédeni egy ilyen gyilkos erejű támadást? :)

Member

"Ez az, Shinji, haljunk meg együtt!" és ő is belevágja a zanpakto-t.
"De tudd meg, hogy mindig szerettelek." "Én is téged, Aizen." CUUUUUUUUUUUUUUPPPPP~ Both dies.

NLZ

Quote from: Member on 2009-07-18, 22:13:36
"Ez az, Shinji, haljunk meg együtt!" és ő is belevágja a zanpakto-t.
"De tudd meg, hogy mindig szerettelek." "Én is téged, Aizen." CUUUUUUUUUUUUUUPPPPP~ Both dies.
Ez nem egy yaoi doujinshi...  :ejj:
[reserved]

Prof. William

Quote from: SaiyaGin on 2009-07-18, 21:50:45
Quote from: Prof. William on 2009-07-18, 19:57:06
A m anga utolsó oldala tiszta lol. :)

"THE DEADLY STRIKE!"

Fú öcsém most aztán kíváncsi vagyok hogy vajon Aizen kettényesődik-e a következő fejezetben :)

Hááát... nem is tudom... Szerinted hogy tudna kivédeni egy ilyen gyilkos erejű támadást? :)

Hát sztem sehogy. :)  Most köv chapter elején meghal aztán jöhet  trú enemy. :)

Szegény Shinji meg nem tudja hogy ha az ellenfél akire éppen lesújtasz egy mozdulatot sem tesz a saját védelmére csak fölényesen mosolyog az nem éppen annak jele hogy minden jól megy. :)

NLZ

Aizen azért mosolyog, mert azt hiszi, hogy kint van az illúziója. De igazából elfelejtette, így kövi chapterben Shinji ketténcsapja Aizent, levágva az arcáról a kaján vigyort. :D
[reserved]

Liquid Snake

Heh, miért hiszitek azt, hogy a legutolsó ch végén Shinji csap le Aizenre? Épphogy fordítva van szvsz...

NLZ

Ha úgy lenne, akkor nem az lenne odaírva, hogy "A Deadly Strike!", hanem valami hadoválás, hogy "A sudden counter-attack from Aizen, fufufuuu!!1"
[reserved]

Liquid Snake

Hmm, igaz. Bár én még mindig ki tudom látni mind2 verziót, csak kicsit koncentrálnom kell hozzá xD

Chronus

Quote..idiots on BA think Aizen shoot a Cero from his hair...

Túl sok ez az egy hét intervallum ami két chapter között eltelik...
Naponta kéne kijönnie. Akkor nem lenne idő agyalni rajta. Mert ha a sok hülye elkezdni megerőltetni az agysejtjeit... Istenem segíts...