Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Christian

VL téma: Szerintem maximum egy VL-t láthattunk a sorozatban eddig. WW-t. (Bár ebben is kételkedek.) Valahogy azt mindig elfelejti mindenki, hogy Aizen pont azért pampogott mert nem találja a VL-eket. Noitorát és Nelielt is kiküldte már VL-eket keresni mert, hogy nincsenek meg. Esetleg ha ez az 5 dög mégis VL lett volna valszeg a maradék 4 űbertáp VL lesz. Kapitány és kapitány között is voltak hatalmas különbségek. VL és VL között is lehet. A Zero Squadbe meg már olyan kapitányok vannak akik elérték a határaikat, vagy súrolják azokat. (Gondolom én.) Aizen valszeg azért lehet tápabb mint a többiek mert.. Ahogy Urahara is kérdezte: "What the hell is he?" :P Tehát valamit még sztem erre is kitalálnak.

Chronus

Mi akadályoz meg abban hogy elhidd, hogy a Top4 VL? Megszámlálhatatlan sok minden utalt rá eddig.

chilip

Quote from: Chronus on 2009-08-31, 20:18:43
Mi akadályoz meg abban hogy elhidd, hogy a Top4 VL? Megszámlálhatatlan sok minden utalt rá eddig.

túl nyilvánvaló lenne  :_piszka:  :D

Lythis

NNoitra és Nel még régebben voltak ott. Nel ugye ki lett ütve, és Halibel ül jelenleg a hármas poston.
Innen tudjuk, hogy Halibel akkor még sehol nem volt. Viszont Nnoitra már LN-ben támadta hátba Nel-t, ami alapján az lenne a logikus következtetés, hogy Barragannak akkor már ott kellett lennie. Ha viszont ő már ott volt, akkor nem biztos, hogy ő is VL.
Hogy Stark előtte, vagy utána került-e oda, arra max tippelni tudok, de Barragan-t nyílván nagyon felcseszte.
Avval kapcs sem jut eszembe semmi, hogy Ulqiorra mikor került oda. Az lrdekes volt, hogy neki 2 release-e is volt, és hogy a másikról Aizen sem tudott, illetve láthattuk azt a sziluettes dolgot is, amikor a VL-okról magyaráztak. Konkrét bizonyíték viszont nincs. Utalás sokmindenre van, de majd akkor lesz reális, ha Kubo elsüti, hogy az.
Az meg, hogy 4 és fölötte nem release-elhet HM-ban egy olyan szabály, ami nem tudjuk mióta van érvényben, szóval erre nem alapoznék sokmindent azon felül, hogy a top 4 nagyon tápos.

Chronus

Aizen nem mehetett régebben HM-be Barraganhoz látógatóba mint max 40 éve (amit az bizonyít, hogy 40 éve, mikor Rukia a saját elmondása szerint a Kuchiki házba került, mikor Kirát Renjit és Hinamorit megmentette Aizen és Gin.... Gin még csak hadnagy volt.)

De az a jelenet az elmúlt 40 évben bármikor történhetett, akár 1, de akár 20-30 éve is. SS arc után biztosan nem, mert Aizen ledobta a régi külsejét, Tousenen meg nem volt fehér haori mikor elmentek.

Más szóval Aizen elkezdhette a VL-ek gyűjtését akár 20 évre előre is, mikor még a Hogyouku meg se volt.
Az, hogy akkor az akkori Espada honnan jött, sehonnan, voltak és kész. Arrancarok keletkeznek természetes módon is, ahhoz nem kell Hogyouku. Ezt Urahara és Isshin megerősítetete. (és látszik is a változás egyes Arrancarokon, a Hogyouku előtti és utáni idők közt, pl Nnoitra. Ez is azt bizonyítja, hogy őt pl Aizen csak felupgradelte vele.)

Ha tippelnem kell, Starrk és Harribel is később jöttek, mint Barragan, egyszerűen csak Harribel VL létére se sikerült olyan jól, hogy túlszárnyalja Barragant. Starrk viszont igen. Pusztán ennyi. Ulquiora meg valószínűleg az első Aizen által készített VL volt. WW pedig a legfrissebb darab.

Az erőkülömbségek egyértelműek. Ennek mind a Hogyouku felébredéséhez van köze. Ahogy egyre jobban bejáródott a cucc, egyre jobbak lettek a végtermékek is. WW a legutóbbi darab akit egy kis trükkel már a HG max teljesítményével készített.

Minden egybeesik és van is értelme.

blackronin

Quote from: Chronus on 2009-08-31, 20:42:18
Aizen nem mehetett régebben HM-be Barraganhoz látógatóba mint max 40 éve (amit az bizonyít, hogy 40 éve, mikor Rukia a saját elmondása szerint a Kuchiki házba került, mikor Kirát Renjit és Hinamorit megmentette Aizen és Gin.... Gin még csak hadnagy volt.)

De az a jelenet az elmúlt 40 évben bármikor történhetett, akár 1, de akár 20-30 éve is. SS arc után biztosan nem, mert Aizen ledobta a régi külsejét, Tousenen meg nem volt fehér haori mikor elmentek.

Más szóval Aizen akár elkezdhette a VL-ek gyűjtését akár 20 évre előre is, mikor még a Hogyouku meg se volt.
Az, hogy akkor az akkori Espada honnan jött, sehonnan, voltak és kész. Arrancarok keletkeznek természetes módon is, ahhoz nem kell Hogyouku. Ezt Urahara és Isshin megerősítetete. (és látszik is a változás egyes Arrancarokon, a Hogyouku előtti és utáni idők közt, pl Nnotra. Ez is azt bizonyítja, hogy őt pl Aizen csak felupgradelte vele.)

Ha tippelnem kell, Starrk és Harribel is később jöttek, mint Barragan, egyszerűen csak Harribel VL létére se sikerült olyan jól, hogy túlszárnyalja Barragant. Starrk viszont igen. Pusztán ennyi. Ulquiora meg valószínűleg az első Aizen által készített VL volt. WW pedig a legfrissebb darab.

Az erőkülömbsgek egyértelműek. Ennek mind a Hogyouku felébredéséhez van köze. Ahogy egyre jobban bejáródott a cucc, egyre jobban lettek a végtermékek is. WW a legutóbbi darab akit egy kis trükkel már a HG max teljesítményével készített.

Minden egybeesik és van is értelme.
Én magam sem magyaráztam volna el jobban!  :jee:

Chronus

Egy valamit azért még hozzátéve, de ez csak azén crack theorym, szerintem Nnoitra is egy VL volt, csak egy meglehetősen gyende darab a VL szinthez képest, és ezen nem segített az se, hogy természetes úton lett ő is Arrancar (letörte a saját maszkját), és csak utólag kapott Hogyouku treatmemtet.

De pusztán egy valami van, ami ezt sugallja nekem. Az egyik chapter borítóján szerepelt eredeti Hollow alakja.

[spoiler][/spoiler]

Teljesen humanoid méretű és humanoid jellegű.
A jelleme is tipikus VL mentalitás volt (mindig erősebbé válni).
Még a cover szövege is (Higher, ever higher)

Christian

Hogy lehet tipikus VL mentalitás mikor azt se tudjuk milyen egy VL ? :) Szerintem a Zero Squad megjelenéséig úgyse fogunk VL-t látni. Aizen meg mondta , mikor már HM-be voltunk és meg volt ez az Espada,hogy nincsenek VL-ei. 213/19 Más szóval még az espada nem volt teljes. Ez inkább utalás arra,hogy a jelenlegi 10 csak addig van amíg meg nincsenek a VL-ek.

Chronus

Uhh.... Először is, ez egy vita. Nem a szép képeket nézzük a maga oldalakon, hanem a szöveg a lényeg.

Szóval OneManga scanneket hanyagoljuk... Többnyire csak SleepyFans-t töltenek fel, azoknak a fordításaik pedig nemes egyszerűséggel pontatlan szarok. Többnyire csak a spoiler fordításokat copyzzák rá a mangára. Olyan ferdítések vannak benne, hogy sírvaröhögős.

Csak félrevezetnek a scanjeik, ha tényleges részletekről van szó. Első olvasásra jó amíg más nincs, aztán kb ott kifúj a dolog.

Itt egy M7 trans:
http://www.mangatoshokan.com/read/bleach/1/213/22

Példa: itt Aizen azt mondja, hogy "Amíg a VL Espada el nem érte a teljes érettségét". Miért érzem úgy, hogy ez gyakorlatilag a gyökeres ellentéte annak amit az előbb olvastunk? A legrosszabb esetben is azt jelenti, hogy az Espada nagy része VL.

Lythis

Quote from: Chronus on 2009-08-31, 23:52:18
Példa: itt Aizen azt mondja, hogy "Amíg a VL Espada el nem érte a teljes érettségét". Miért érzem úgy, hogy ez gyakorlatilag a gyökeres ellentéte annak amit az előbb olvastunk? A legrosszabb esetben is azt jelenti, hogy az Espada nagy része VL.
ess neki a mondatnak megint ;)

Chronus

Quote from: Lythis on 2009-09-01, 00:15:42
Quote from: Chronus on 2009-08-31, 23:52:18
Példa: itt Aizen azt mondja, hogy "Amíg a VL Espada el nem érte a teljes érettségét". Miért érzem úgy, hogy ez gyakorlatilag a gyökeres ellentéte annak amit az előbb olvastunk? A legrosszabb esetben is azt jelenti, hogy az Espada nagy része VL.
ess neki a mondatnak megint ;)

Ok, igeidő kavarás. Művészi szavak nélkül "A VL-eken alapuló Espadák hamarosan elérik teljes érettségétüket."

De a lényeg ugyanaz. Nem a VL-ek hiányáról van szó az Espadában, hanem azok kifejlettségéről.
Még Hogyouku kezelés alatt vannak. (És ez még az előtt történt, hogy egy Espadát is láttunk volna Grimmjowon, Ulq-on és Yammin kívül.)

Lythis

Nem, a lényeg az, hogy még csak azt sem tudod kijelenteni 100%os bizonyossággal, hogy az többes szám. Mert a mondatszerkezet alapján az ugyanúgy lehet 1 VL is, mint 3. Szóval evvel megint enm vagyunk közelebb. Az az egy lehetett akár Ulqiorra is, ez magyarázná, hogy Aizen miért rá hagyta LN-t, amikor elment, és nem egy másikra.
Kitartok amellett, hogy Barragan nem az, sőt, kiindulva a tubusfejüből (Aronoriero, vagy mifene), aki 9-es volt Gilian létére simán kinézem, hogy Bara is csak Adjuchas.
Ahogy azt sem tudjuk, hogy Halibel az-e - elvégre Luppi-t is röhögve berántották Grimmjow helyére, mintha mindegyik helyett lenne utánpótlás. Őt is lehet, hogy már "készen" be tudták tenni Nel helyett.
Aizen az Espada-t VL-okra szeretné, vagy szerette volna építeni, de SS készülődése miatt neki sem volt erre akármennyi ideje.

Tipikus VL mentalitás pedig nincs. Ez az EVER HIGHER EVER STRONGER BS az, amit Grimm szajkózott - aki nem volt VL. Az meg, hogy Nnoitra hollow formája nem volt olyan, mint amikor release-elt: Grimmjownak sem. Diroy-éknak sem. És mind Adj.-ok voltak, akik feljebb akartak jutni.
Ha ezt veszem alapnak, és azt, hogy te kiket tartassz VL-nak, akkor pedig totál nem értem, hogy miért tartod Nnoitrát annak.
Az első négyben volt/van legalább 1 VL. Ennyit tudunk valószinüsíteni, ahogy azt is, hogy Aizen eredeti terve valószínüleg az volt, hogy a teljes Espada-t VL-ékból állítja össze.
Az is igaz, hogy Arrancar lehet önerejéből is, de azok korántsem olyan erősek, mint a shinigamizáltak. Az sem biztos, hogy WW VL, csak annyi, hogy a Hogyoku erősebb volt, mikor őt kreálták - és ha jól emlékszem ezért is instabilabb.

Chronus

Viszont ugyanakkor a te pontod arra, hogy miért nem VL senki (még Barra se) meg kizárólag semmi más csak az, hogy szerinted nem lenne több villain ha most levernék a VL-eket és ennyi lett volna.... Vagy lehet, hogy más tekert logika, de ez most lényegtelen.

Az egész ott bukik, hogy nem mintha nem vernék le azokat a VL-eket is előbb-utóbb, akik szerinted ezután jönnének. Ez egy shounen manga. Ideje lenne beletörődni, hogy ez minden gonosz sorsa. Abba is, hogy egy protagonist se fog meghalni. Soha.

Ez innentől kezdve ez csak denial + remény, hogy hátha Kubo kihúz majd a seggéből egy rakás új főgonoszt akik majd durvábbak lesznek. Ne fog. Ha ki is húz, nem lesznek annyival durvábbak hogy a protagonistok ne nyerjenek.


Közben azt mondod Barra is csak Adjuchas volt, ennek ellenére beszedte point-blank Soifon bankai-ját, ami olyan imba hatóreóvel bírt, hogy képes volt megrepeszteni Hacchi 4 szintű vizard bakudou-ját, és ezt még ő is megjegyezte. WW keresztülbökte Ukitake-t unrleased, puszta kézzel, és Ukitake nem volt se sérült, se fáradt, se semmi se, és azt mondod lehet ő se VL.

ENNÉL IMBÁBBAT MIT AKARSZ MÉG?


Nem dühös vagyok, pusztán azért kapitalizáltam, mert most már tényleg nagyon érdekel, hogy szerinted ha Ulquiorra, aki egy energialándzsával akkora robbanást keltett ami méretben eltörpítette Las Nochest (ami emlékeztetlek akkora mint egész Seireitei), vagy Barragan, akinek az állóképességén túl az ereje talán a legeslegimbább volt Aizené mellett, vagy Starrk akit már említettem nem VL-ek...

....akkor mi az a szint, ami szerinted egy VL lenne? Egy ceroval eltöröl egy egész várost, vagy mi? Ez nem DragonBallZ. Itt nincsenek bolygópusztító emberek. Ha csak a jelenlegi erőszinteket nézzük, meg Bleach stílusát az használt techek hatóerejében, akkor már pusztán az, hogy Starrk 1000 Cero-t lenne képes lőni egyszerre, önmagában pretty much megüti az eddigi teljes összevissza powerskála legeslegmagasabb fokát.


Ha a Top4 nem VL lenne, és a VL-ek elvileg még ennél is durvábbak lennének, az már csak úgy lenne elképzelhető ha "ezzel ne célozz a bolygómra" típusú Cerokat lőnének unreleased.

Ez meg nem az a manga.


Szóval ne érts félre, nem arról akarlak itt meggyőzni, hogy az én véleményem teljesen alátámasztot meg minden. Nem nem az, van benne hiba. Viszont a tied meg nemes egyszerűséggel teljesen lehetetlen.

Vis à vis, kizárásos alapon nem én tévedek, hanem te. Mivel most akkor vagy VL a top 4, vagy nem. Ez egy igen-nem eset.

Lythis

Felesleges volt ennyire kikelned magadból, mert ez vagdalkozás. Nem mondtam, hogy nincs, egynek biztos lennie kell, ez már tény. Azt vitatom, hogy mind a 4 az.
WW meg marha tápos, igen, de az lehet akár az akkor először 100%-os hogyoku műve is. Amikor láthattuk, hogy hogyan kreálják, sokkal inkább azon volt a hangsúly, hogy most mennyivel tápabb a Hogyoku, semmint azon, hogy juhú, most egy VL-t fogunk arrancarizálni.
Azt, hogy Barra is csak adjuchas volt, több dologra alpozom, azthiszem már elmondtam párszor. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy a képessége elég hatalmas volt ahhoz, hogy felverekedje magát második helyig. És persze, hogy nem fognak belekötni, mert nincs kedvük elrohadni.
Nelék is akkor keresték a VL-ékat, amikor LN már állt, azt pedig Barra régi "kecójára" húzták rá.
Ez alapján nekem Barra kiesik. Az apró kis rovarok vagytok monológja után meg aztán simán. Ulqiorra, Halibel és Stark talán. Starkból eleve kinéztem, mert annyira látványosan szart bele végig, hogy muszály volt, hogy valami táphuszár legyen. Ulqiorra olyan mocsok nihilista volt, és annyi hangsúlyt kapott, hogy talán. Halibel-t nem tudtam hova tenni, most se igazán, de végülis benne van az első háromban. Mondjuk. De Barra szerintem továbbra sem az.
Yamit nem értem, mert unreleased elég jelentéktelennek tűnt, most viszont ugye elvben ő a 0. Ha ő nem volt VL, akkor release-elve miért ugrott 9 szintet? Vagy ő is az lett volna, csak túl sok erejét zárták el?

Quotekizárásos alapon nem én tévedek, hanem te
ezt már korábban is próbálták neked elmagyarázni, de akkor sem figyeltél. Ez nem személyeskedés, nem kell magadravenni, ha éppen nem értenek egyet a számodra megalapozott véleményeddel. Ami neked összeszedett és alátámasztott, az más számára nem feltétlen az. A bleach pedig egy jóóó nagy kalap trutyi ahhoz, hogy előássunk rengeteg kis "jelet meg utalást" szinte tetszőleges cracktheory alátámasztgatására. Te ragaszkodsz hozzá, hogy a top4 márpedig mind VL, én meg kitartok amellett, hogy Barra tuti nem volt az. A többit max vitatom - Starkot kivéve.
Nem kell velem egyetértened, erre senki sem kötelez. De nem is kell azonnal jelenetet rendezni, amint valaki előáll egy olyan teóriával, ami szerinted nem úgy van.
Ha ez a "Chronus véleménye a bleach mangáról" topic lenne, azt mondanám, hogy van alapod felbődülni bármikor, amikor nem épp a te nézeteidet hangoztatjuk, de így néha komolyan nem értem, hogy miért rendezel teátrális "jólmegmondomafrankót" jeleneteket. Ez csak egy manga, ne reagáld már ennyire túl.

Dreamcleaver

A Vasto Lordokhoz:

-Aizen azt mondta, hogyha végre elkészül a VL Espádája (vagy több vagy akármi), akkor megállíthatatlan lesz. Ergo a VL-eket nagyon erősnek tartja. Barra ettől helyből kiesik, mert a visszaemlékezés alapján egy kis beképzelt csicska volt, semmi több. Hali-t meg Hitsu képes volt bebörtönözni, és csak WW segítségével tudott kijönni. Szal itt max Stark, esetleg WW lehetnek VL-ek, és akkor is a gyengébb eresztésből, nem a végleges, tápos verzióból.

- A VL-ek ritkák, és külön élnek a többi hollowtól. A személyiségükről meg az égvilágon semmit sem tudunk. Kurva rég óta már senki sem hallott róluk Soul Society-ben, sőt, még Hueco Mondo-ban sem. Nnoitra-t meg Nel-t külön el kellett küldeni, hogy keressenek már egyet. Lehet nem is találtak. Nehezen tudom elképzelni, hogy Aizennek meg kapásból lenne 4db VL arrancarja. Azt is valószínűnek tartom, hogy a VL-ek nagy része nem fog helyből úgy ugrálni, ahogy Aizen mosolyog (bár ehhez tudni kéne, hogy Aizen egyáltalán mit tudna nyújtani nekik).

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Ugyan azt, amit a többieknek: arrancarizációt.
[reserved]

Chronus

@Lythis:

Szó sincs arról, hogy kikeltem magamból, direkt írtam is, hogy csak a kérdés erőteljes jellege miatt írtam nagy betűkkel, egyáltalán nem vagyok igerült, vagy ilyesmi.

QuoteAmikor láthattuk, hogy hogyan kreálják, sokkal inkább azon volt a hangsúly, hogy most mennyivel tápabb a Hogyoku, semmint azon, hogy juhú, most egy VL-t fogunk arrancarizálni.

Ez viszont azért már egy kicsit fel*asza az agyam. (de csak kicsit)

VL= emberi forma, elmeri alak, emberi méret. Wonderveis az volt, amikor a bebugyolált hollow formájában épp arrancarizálni készülték. Így csak egy VL néz ki, az Adjuchas állati jellegű vagy nagy drabál szar et cetera, a Gillian meg mind egyre megy. Ennyire nem lehetsz vak, de ennyire fanatikus se, hogy ilyen szinten tagadni akard. Az Ulq silhoette dolgot még meg tudom emészteni, hogy valaki nem tartja meggyőzőnek, mert az csak körvonal volt, de ezt már nem veszem be semmilyen szinten.

Innentől fogva e z már nem vélemény, vagy álláspont kérdése. Ez már gyakorlatilag olyan, mint ha azt próbálnád beadni, hogy Ichigo transzvesztita, azzal az érvvel, hogy még senki se látta, hogy mi van neki odalent.

Feltételezheted, meg még valamilyen relatív lehetősége is van, de senki se fogja komolyan venni a "véleményed" mert ilyet csak az gondol aki nagyon gondolni akarja.

QuoteHa ő nem volt VL, akkor release-elve miért ugrott 9 szintet? Vagy ő is az lett volna, csak túl sok erejét zárták el?

Képesség: zabál meg alszik és reiatsut termel magába. Mikor releasel kiengedi. Jó sokat zabált meg aludt és egy Starrk-nál is imbább reiatsut kapart össze.

A hátulütője, illetve amiért ő ambivalensen egyben a leggyengébb és a legerősebb számú is valószínűleg az, hogy ezt az erőt ő nem tudja szinten tartani, hanem a release alatt különböző techekkel, vagy szimplán csak a release jellegével szépen elhasználja.

Ez csak személyes vélemény persze, de ha belegondolsz teljesen logikus. Ő maga is sértegette Renjiéket, hogy ezt az erőt amit összekapart rajtuk, kis szarokon kell majd "elhasználnia".

QuoteAzt, hogy Barra is csak adjuchas volt, több dologra alpozom, azthiszem már elmondtam párszor. Simán elképzelhetőnek tartom, hogy a képessége elég hatalmas volt ahhoz, hogy felverekedje magát második helyig. És persze, hogy nem fognak belekötni, mert nincs kedvük elrohadni.

Ez meg körül-belül olyan, mintha azt mondanám, hogy a Nap nem hidrogénből és héliumból áll, hanem hatalmas izzókból, amiket az Afgán kormány pénzel és telepít, amely véleményemet arra alapozom, hogy teljesen elképzelhetőnek tartom, hogy van pénzük ilyesmire a sok olajból, amit kitermelnek.

Véleményre nem szoktunk véleményt alapozni, lol. Mivel a véleményre alapozott véleménynek mindig van valószínűsége, abból a szent pontból kiindulva, hogy a felhasznált infomációk száma gyakorlatilag zéró. Épp ezért ha csak nagyon nem baszol el valamit annyira, hogy teljesen megtagadd a logika minden törvényét, akkor senki se tudja bebizonyítani, hogy nincs igazad.

A gond csak az, hogy ez ugyanez, mintha azt mondtad volna, hogy "hiszek Istenben". Kit érdekel? Te nem tudod bizonyítani a létezését, én meg nem tudom bizonyítani a nemlétezését. (nem vagyok ateista, csak ez volt a tökéletes példa)

Ilyen kijelentésből nem fog kiindulni se vita, se beszélgetés, se semmi. Velem legalábbis biztos, mert nem szeretek ágyúval levegőre lőni.

Inkább fordítok Bakemonogatarit, vagy Toradorát, mert úgy tűnik rajtam kívül senki se hajlandó normális tempóban haladni (sőt Toradora esetében még fordítani se hajlandó senki, mert 200,000 éve ugyanaz a 13. rész felirata a legfrissebb kimt, amit még én tettem le 1000 éve az asztalra. Lehet hogy én egy lusta dög vagyok, de egy 3 tagú fordítócsapat mindhérom tagja is az? RAGE RAGE WAAGH.).

QuoteHali-t meg Hitsu képes volt bebörtönözni, és csak WW segítségével tudott kijönni.

*hapci* bullcrap...

Of cousre, I can't proove this one either, but neither can you, so, let's leave it at that.

Ezen vita után ki fogok találni egy új meme-et olyanokra akik szubjektív véleménnyel vitáznak objektív vélemény ellen. Egyre több ilyen emberrel találkozok mostanában. I am dissappoint.
:bruhuhu:

Dreamcleaver

#4907
Quote from: Chronus on 2009-09-01, 04:24:00
QuoteHali-t meg Hitsu képes volt bebörtönözni, és csak WW segítségével tudott kijönni.

*hapci* bullcrap...

Of cousre, I can't proove this one either, but neither can you, so, let's leave it at that.

Pontosan olyan "alapos" érvekkel tudom alátámasztani, mint amilyeneket te gyártasz az elméleteid mellé.

1. Mikor Hitsu előhúzta az új techjét, még Stark is csak nézett ledermedve, hogy mi a halál az. Pedig ő ugye elméletileg Primera. meg VL, meg hű de táp.

2. Mikor WW megjelent Stark (vagy valaki más, már nem emlékszem) megjegyezte, hogy komoly baj lehet, ha Aizen már WW-t is fake-Karakurába rendelte. Aztán WW előadta a gügyögős magánszámát és Hali-nak puff széttört a jégketrece.

also pls define "objektív vélemény".

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Quote from: Dreamcleaver on 2009-09-01, 04:34:29
1. Mikor Hitsu előhúzta az új techjét, még Stark is csak nézett ledermedve, hogy mi a halál az. Pedig ő ugye elméletileg Primera. meg VL, meg hű de táp.

Én is nagyot néznék, a powerlevelemtől függetlenül, ha valaki előhúzna egy techet, ami képes irányítani az időjárást az egész város felett. Meg Starrk amúgy is ilyen. Azon is "meglepődve nézett" amikor Yamma kilőtte a tűzkalitkáját Aizen-ékre. Meg azon is, ahogy Shunshui hirtelen korrigálta a jobb és balkeze közti sebesség és erő külümbséget a kardforgatásban.

Könnyen lenyűgözhető jellem.

Quote from: Dreamcleaver on 2009-09-01, 04:34:292. Mikor WW megjelent Stark (vagy valaki más, már nem emlékszem) megjegyezte, hogy komoly baj lehet, ha Aizen már WW-t is fake-Karakurába rendelte.

Ne ferdíts. :)
[spoiler][/spoiler]

Quote from: Dreamcleaver on 2009-09-01, 04:34:29Aztán WW előadta a gügyögős magánszámát és Hali-nak puff széttört a jégketrece.

"AaaaaaaaAaAaaaaaaaaaaa!" = "Attention please! You shoud stop fucking around and finally kill these retards!"

Quote from: Dreamcleaver on 2009-09-01, 04:34:29also pls define "objektív vélemény".
[spoiler=reminds me of]-"This landing will be pretty interesting"
-"define interesting"
http://www.youtube.com/watch?v=G1IMM5XOwaM
1:14[/spoiler]

Szubjektív vélemény vs objektív vélemény:

Lythis posztjának tartalma:
-Barragan egy Adjuchas -> bizonyíték: "I just think so." + "Aizen a kérőját az övére húzta rá" [ ? ]
-WW nem egy a Vastro Lorde. -> bizonyíték: "szerintem nem a jellegén volt abban a jelenetben a hangsúly hanem azon, hogy a Hogyoukut előszor használták 100%-on."
-Ulq egy VL -> bizonyíték: "Ulqiorra olyan mocsok nihilista volt, és annyi hangsúlyt kapott, hogy talán." (theory based on character popularity). Hozzáteszem ez már üti is az összes többi felette lévő nem VL-ségét, az Espada powerlevel szerinti rangsora miatt. Yammi azért kivétel, mert zabálással tud reiatsut növelni.

Chronus posztjának tartalma:
-Mindenki Ulquiorra fölött VL. -> bizonyítékok: "Ulq silhouette", "WW hollow alakja", "Barragan alakja mielőtt Aizen nekiesett a Hogyoukuval", "mind a 4 kapitányok fölötti erőszintet mutatott be ahogy az VL-ektől elvárható lenne", "Espada above 4 should not release under the dome" (önmagában nem lényeges, de mindezzel együtt véve plussz utalás), [links: Urahara magyarázata a VL kinézetről, WW hollowe alakja, végső döfés]

Minderre a counter az ő részéről:
Quote"A bleach pedig egy jóóó nagy kalap trutyi ahhoz, hogy előássunk rengeteg kis "jelet meg utalást" szinte tetszőleges cracktheory alátámasztgatására"
Reakcióm: Itt áll a két szép (vagy ahány van) szemed előtt az összes bizonyíték, amiknek összeszedésébe energiát fektettem, és amiket te előítéletből, nemtörődömségből, és merő lustaságból és érdektelenségből nem voltál hajlandó összeszedni.

Ezek a bizonyítékok nem "nem léteznek", hanem kényelmességből nemlétezőnek tekintetted őket, mert neked kényelmesebb szarni az egészbe és egyszerűen behányni, hogy "bah, úgyis minden bizonyítható, meg crack theory, meg lolbleach, meg shit".

Viszont ha ilyen hozzáállással van képed vitázni, főleg egy összeszdett véleménny ellen, akkor az egód nagyobb mint az enyém. Ami azért nagy szó. De tényleg.

Szedj össze valami értelmesebbet, vagy fogadd el az enyémet. Kezd unalmas lenni ez a macska-egér játék aminek a végén úgyis te húzod majd a rövidebbet. Vagy vedd komolyan a vitát, vagy add fel és ne vitázz. Bullshittel mellettem nem jutsz el. Nem a vita témája miatt, egyszerűen azért mert ilyen a jellemem. Minden jellegű vitát így veszek.

Ha látom, hogy energiát fektetsz a véleményedbe, tiszteletben fogom tartani még ha nem is értek egyet vele. Így viszont nem veszem semmibe se. Mert nem érdemli meg. Mert annyit ér amennyit teszel érte. És ez nem szorul le csak Bleach-re, vagy mangára, vagy animére. Az életben minden egyes véleményedre igaz, amit vitában képviselsz.

Bár az adatlapodon nincs kor, de a fogalmazási stílusodból arra következtetek, hogy abban a korban kell, hogy légy, hogy ^ezt már te is észrevetted...

Junchi

VL témához még annyit (mázli, hogy előttem már elhangzott minden, amit én is gondoltam erről az egészről :3)-> Érdemes ezt az oldalt jobban szemügyre venni: http://www.onemanga.com/Bleach/229/15/. Az 5. képkockán csak nem két szarvat látok? Hmm... Mintha a silhouette is hasonlóan nézett volna ki. WW is a VL! Retard, but VL! És ez persze csak az egyik "bizonyíték" a sokból. ^^

Pr3d4k1ng

#4910
Quote from: Junchi on 2009-09-01, 11:01:23
VL témához még annyit (mázli, hogy előttem már elhangzott minden, amit én is gondoltam erről az egészről :3)-> Érdemes ezt az oldalt jobban szemügyre venni: http://www.onemanga.com/Bleach/229/15/. Az 5. képkockán csak nem két szarvat látok? Hmm... Mintha a silhouette is hasonlóan nézett volna ki. WW is a VL! Retard, but VL! És ez persze csak az egyik "bizonyíték" a sokból. ^^

Amit te szarvnak látsz az inkább a háta: http://www.onemanga.com/Bleach/229/12-13/

Mivel Halibelt VL-nek mondjátok ezen az elven elindúlva Nellnek is annak kellet lennie,de akkor miért kereste a VL-ket? Jómagam is azon vagyok, hogy amíg hivatalosan elnem szólja valaki mangaban, hogy VL addig nem hsiez el, hogy Top 4 VL

http://www.mangatoshokan.com/read/bleach/1/242/11
Ezen a képen meg Ikkaku ellefele is VL ezek szerint. Tehát akkor a Numerosok is VL-k

http://everythingimpossible.files.wordpress.com/2009/09/vastrolorde.jpg
VAn 1-2 dolog ami eltér a 4.espada 2.reaseletől:

A sötét alaknak nincsen szárnya és a szarvai is  másképpen állnak.

No mind1, inkább ki maradok "ha szerinted nem VL akkor anyádat" buliból

,,Egy férfi sok jó ügyért harcolhat: az országáért, az elveiért, a barátaiért, egy bájos gyermek orcáján megcsillanó könnycseppért. Ami engem illet, egy rakás pénzért, egy gyönyörű óráért, és némi szaftos francia pornóért a saját anyámat is eladnám."

Dreamcleaver

#4911
Sztem igazából mindenki érzi, hogy a Bleachben az ilyen-olyan utalgatások nem jelentenek az égvilágon semmit. Az, hogy a top4 Espada VL vagy nem VL azon áll majd, hogy Kubo-nak milyen napja lesz, mikor kidolgozza a részleteket. Pontosan azért nincsen fixen kijelentve, hogy ki a VL, mert még Kubo maga sem tudja, hogy mit akar kezdeni velük.

Ha nem lesz kedve kidolgozni az arrancarok egy újabb (VL) generációját, akkor majd megy a top4 VL-es ötlettel.

Ha meg lesz, akkor a mostani top4 szépen bekerül a húsdarálóba, mint adjuchasok.

De e két véglet között is történhet még bármi.
Kurvára semmi info még a King dimenziójáról, vagy hogy hová képesek (vagy nem képesek) továbbfejlődni a shinigamik (a vaizardokról már nem is beszélve). Innentől kezdve az összes olyan érv, amely arra építi a top 4 VL-ségét, hogy már nincs hova tápolni őket, meg ez nem DBZ, megdőlt.
Ráadásul ha Kubo úgy akarja még a hollow oldalt is erősítheti, ha Hueco Mondo mélyéről előhúz egy a még VL-nél is erősebb hollow class-t, amiről eddig még senki csak nem is hallott.

Ja és ez természetesen az én SZUBJEKTÍV véleményem. Ahhoz nem elég nagy az ego-m, hogy objektív véleményt alkothassak a kérdésről.  :hehe:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Quote from: Pr3d4k1ng on 2009-09-01, 11:35:58
A sötét alaknak nincsen szárnya és a szarvai is  másképpen állnak.

A release mindig a tökéletes átmenet a néhai Hollow alak és az emberi Arrancar forma közt. Nem teljes másolata a néhai Hollow alaknak.

Ha pl ebből akarunk kiindulni, akkor a VL-ség valószínűsége azzal növekszik, hogy minél kevesebbet veszít el az Arrancar a Humanoid jellegzetességeiből a release után (mert ez azt jelenti, hogy a néhai Hollow alak nem különbözött sokban az Arrancar emberi alaktól).

Például:

Quote from: Pr3d4k1ng on 2009-09-01, 11:35:58http://www.mangatoshokan.com/read/bleach/1/242/11
Ezen a képen meg Ikkaku ellefele is VL ezek szerint. Tehát akkor a Numerosok is VL-k

Túl hollow-szerű volt ahhoz, hogy VL legyen.

A másik oldalon: Starrk és Harribel tökéletes példák a VL-re ebből a szempontból nézve.


De ez most lényegtelen, itt a dialógus lényege pont az volt, hogy minden Menosnak van esélye, hogy Arrancarizáció után emberi formát öltsön fel, csupán a VL az egyetlen ami, 100%-os esélyel mindig emberi formát ölt fel. Ebből kiindulva (abból, hogy bármilyen bogárból lehet humanoi arrancar), gyakorlatilag kijelenthetjük, hogy tökmindegy, hogy az arrancar mennyire emberi. Nem jelent semmit se.

A néhai Hollow alakjukat kell nézni. Mert az viszont sose téved. Humanoid formájú és méretű menos csakis egy Vastoroode lehet. Pédának okáért, WW a kis üvegketrecben Arrancarizáció előtt.

Ez ellen nem létezik érv. Ez olyan, hogy ránézel egy hangyára, és azt mondod, hogy "kicsit, fekete, és sok van belőle. Akkor hangya". Nem szubjektív vélemény kérdése, hogy elefánt-e. Nem nem az.


Tudom, hogy ez jó sok fogalom, amire oda kell figyelni, de egyáltalán nem egy nagy vaszizdasz a dolog.

Menos Hollow forma => Arrancar Ressurrection Forma <= Menos Arrancar


NLZ

Szal ha mindenféle ködös utalást és belemagyarázást veszünk axiómának, akkor az ezekből felépített elméletek és következtetések mind megkérdőjelezhetetlenek és nem létezik ellenük érv. :)
[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2009-09-01, 14:36:40
ködös utalást és belemagyarázást

Az, hogy egy karakter in lore kereken és érthetően kijelenti, hogy mik a 3 legfőbb Menos alosztály jellegzetességei, az se nem ködös, se nem belemagyarázott. Azt expozíciónak hívják. És az egy meglehetősen baszottszilárd dolog, főleg ha nem a saját véleményét mondja, hanem valami olyat, amit neki is tanítottak. (Az University of Spiritual Arts, amit még anno Yamma alapított, pedig nem 2 hete létezik, hanem 3000 éve. Nem a seggükből szopták ki amit mondanak.)

Member

Quote from: Dreamcleaver on 2009-09-01, 13:23:48
Sztem igazából mindenki érzi, hogy a Bleachben az ilyen-olyan utalgatások nem jelentenek az égvilágon semmit. Az, hogy a top4 Espada VL vagy nem VL azon áll majd, hogy Kubo-nak milyen napja lesz, mikor kidolgozza a részleteket. Pontosan azért nincsen fixen kijelentve, hogy ki a VL, mert még Kubo maga sem tudja, hogy mit akar kezdeni velük.
Ezért nem is szólok bele aktívan ebbe. Ha Kubo randomizál, márpedig egy ideje szinte biztosan nem tervez semmit, akkor felesleges vitatkozni. Persze az egész manga ebből él meg, hogy néhányaknak túl sok le nem foglalt agyi kapacitása van, a kutyák ilyenkor ásni kezdenek, a bleachfan meg nekiáll agyalni az egész manga világát körülfogó elméleteken. :hehe:

Chronus

Quote from: Member on 2009-09-01, 15:24:20
Ha Kubo randomizál, márpedig egy ideje szinte biztosan nem tervez semmit, akkor felesleges vitatkozni.

Ezzel csak az a gond, amit már mondtam. Ez csak előítélet. Ráadásul alaptalan is. Nem mintha az, hogy egyszerre tervezte előrántani az Espadákat és azért váltott jelenetet minden "halál" után nem lett volna egyértelmű, vagy hogy (Wondagyökér és Fuura megjelenésén kívül) a végeredmény SS veresége lesz és akkor hirtelen megjönnek a Vaizardok.

Ezeket is mondtuk, mi "túl sok felesleges agyi kapacitású emberek", csak akkor is le lettünk hurrogva. Aztán mikor kivétel nélkül megtörténtek hirtelen minden ellenvéleményező elkezdett lapítani. :lame: Igazából ez a "mindent meg lehet magyarázni" vélemény ott bukik, hogy ha tényleg mindent meg lehetne magyarázni, akkor kismillió ilyen "bizonyított" vélemény lenne, és egymás közt is harcolnánk, hogy kinek a teóriája igazabb. De az esetek 90%-ában csak egy van. Van egy két őrült troll meg pár flúgos aki erőlködik, de azokat még BA-n is kicsinálják rövid idő alatt.

Nem, itt két embercsoport esik itt mindig egymásnak. "those who care to think, and those who don't". És az esetek 99%-ában nem az válik valóra amit a "bleach lol DEEP" szarkazmusból kiinduló oldal tagjai mondanak.

Vajon miért? ::) Nem is tudom.





Amúgy ezen a héten késni fognak a spolerek. Nija valami üzleti úton van, szóval nincs korai jump scan. Se Bleach, se OP, se Naruto. Szóval inb4 masszív mennyiségű fake spoiler az egész hét alatt. BA valószínűleg kussol majd, és nem lesz semmi confirmed amig nincs kép ami bizonyítja.

Christian

#4917
Nem értem miért kell a top4nek VL-nek lennie. Azért mert Ulq árnyékával magyarázták,hogy vannak VLek? Szerintem ennek két oka is lehetett:
1, Kubo akkor még nem tudta, hogy fognak kinézni a VLek, egy sima fekete pacát nem rakhatott oda.
2, Lehet már tudta, hogy néznek ki a VLek, de minek spoilerezné le,hogy hogy fognak kinézni? Ezért inkább használt egy meglévő sablont.

Also max azt tudom elképzelni én is mint Dreamcleaver: Starrk és WW VL max. Barragan szerintem is egy normál adjuchas volt.

Egyébként Chronus nem először látom,hogy (no offense) de az angol szövegek értelmezésével gondjaid vannak, vagy csak mást akarsz belemagyarázni. Pont amit linkeltél képen azt is mondják, hogy nem a humanoid forma miatt lesz valakiből VL, hanem más tényezők is közre játszanak. Szerintem lehet,hogy te a manga során elég sok mindent félreértettél. Tehát...Ishida épp azt magyarázza,hogy nem mindenkinél 100%-ék,hogy ilyen formát vesznek majd fel miután arrancarok lesznek, csak annál aki VL. Ez meg kb annyit jelent,hogy a top4nek szerencséje is lehetett,hogy humán formájuk lett. Senki nem mondta,hogy ők biztosra lettek olyanok amilyenek.

Azt se értem miért elképzelhetetlen ,hogy vannak sokkal tápabb hollowok mint a mostani espada, hiszen vannak sokkal tápabb kapitányok mint a mostaniak. Azt meg azért ne feledjük, hogy valszeg Yamamoto is minden nehézség nélkül kettévágta volna Barra-papát. A VLek valszeg azok lesznek akiket majd a zero squadra visz Aizen. Mert ugye nem az SS ellen készül háborúra, hanem pont,hogy a Royal Guardot kell levágni. Na most az espada azért ehhez kell, úgyhogy nem hinném, hogy csak úgy feláldozza őket ha ez már a teljes espada, és szarik bele ha a 2. legerősebb VL-ét levágják és akkor majd "semmi gond 8 VL is elég lesz talán" üzemmódba folytatja.

A Kubo randomizációról (amibe azért valjuk meg van valami) meg eszembe jutott ez:
[spoiler][/spoiler]

Member

Quote from: Chronus on 2009-09-01, 15:59:46
Ezeket is mondtuk, mi "túl sok felesleges agyi kapacitású emberek", csak akkor is le lettünk hurrogva.
Na, ez még pozitív színben tüntetne fel téged, azt mondtam, hogy nem kötsz le eleget, nem azt, hogy túl sok van. :__devil:

Amíg van "szerintem meg..." kezdetű mondat, minden magyarázható. Max te elfogadod az érvét, esetleg megcáfolod, vagy teljesen hülyének nézed és azt mondod, hogy "te csak az én véleményemet támadod". :D
Ezek szerint vannak, akik már érzik Kubo agyhullámait és a visszacsatolással elérik az, hogy a jövendöléseik valóra váljanak. De ez nem feltétlen azt jelenti, hogy Kubo tervez, hanem hogy megtanultatok blícsesen gondolkozni, aminek ez a végeredménye, hogy a tippek többsége bejön. Vagy hogy néha be is tartja a szavát, amikor kérdezgetik itt-ott, hogy mi lesz a jövőben és nem felejti el azt. :D

Chronus

Quote from: Christian on 2009-09-01, 16:13:57
de az angol szövegek értelmezésével gondjaid vannak

Ez egy röhejes sértés volt. Gyk ugyanazt írtad le amit én is. Inkább neked van gondod a magyar szövegek értelmezésével.

És
Quote from: Christian on 2009-09-01, 16:13:57nem a humanoid forma miatt lesz valakiből VL, hanem más tényezők is közre játszanak.
Ez most olyan "nem a győzelem a részvétel hanem a fontos" jelegű mondat volt.
Szerintem ülj le és szedd össze a gondolataidat.

Kiindulópont: Menos Hollow (humanoid csak VL lehet) -> Menos Arrancar (mind lehet humanoid)

Quote from: Christian on 2009-09-01, 16:13:57
Szerintem lehet,hogy te a manga során elég sok mindent félreértettél. Tehát...Ishida épp azt magyarázza,hogy nem mindenkinél 100%-ék,hogy ilyen formát vesznek majd fel miután arrancarok lesznek, csak annál aki VL. Ez meg kb annyit jelent,hogy a top4nek szerencséje is lehetett,hogy humán formájuk lett. Senki nem mondta,hogy ők biztosra lettek olyanok amilyenek.

A "szerencsének" ehhez semmi köze. Icreinger egy oldalal később szólt be Ishidának, hogy nem kívülálló indokokon múlik az alak, azon túl, hogy valaki VL-e vagy nem. Egy hollow dönthet arról, hogy mekkora részét töri le a maszkjának, ez határozza meg, hogy mennyi Hollow erőt tart meg és mennyit zár a kardjába. A VL-ség itt csak olyan téren számít, hogy csak a VL-ek képesek az összes maszkot letörni. Minél gyengébb a menos (nem minden adjuchas se egyformán erős), annál kevesebb a maximum mennyiség amit letörhet és így a maximálisan emberi alak amit felvehet. Más szóval, ahogy már mondtam, az unreleased Arrancar forma nem fog segíteni abban, hogy eldöntsd, hogy ki VL és ki nem, max csak akkor ha hirtelen felbukkan majd egy Arrancar, akin semmi masz nincs, mert akkor ő 100%, hogy VL mivel arra csak azok képesek.

Csak ízlés kérdése, hogy mennyire emberiek.




Viszont az alak amibe visszatérnek a Ressurrectión után, ahogy mondtam, az a néhai hollow alak és az emberi arrancar alak közös nevezője. Lsd Grimmjow esete. Lsd Shawlong, Illforte és Edorad esete. Ebből az alakból ki lehet következtetni a Hollow eredeti alakját úgy, hogy milyen mennyiségű funkcionális hollow "építőelem" kerül vissza rájuk.

A legnagyobb véglet Aaroniero. Aztán ottvan Szayel, akinek hatalmas gumós csápjai voltak. Zommari-t sztem említeni se kell. Grimmjow tökéletes furry lett. Yammi oh my fucking godzilla. Ehhez mérve nézd meg a felső 5 release-ét. (hozzáteszem Nnoitrát a saját teóriám miatt, miszerint ő a VL határvonal legalja).

Nnoi: csak plusz kezek.
Ulq: két szarvak és szárnyak. (csak díszítőelemek)
Harri: (szintén csak díszítőelemek, és mégkevesebb)
Barra: (csak lerohadt a hús és megmaradt a csontváza)
Starrk: (összesen egy eypatch)

Ehhez hozzátéve, nézd meg azt is, hogy kizárólag a Top 5 volt akik eddig akik bármilyen jellegű fegyverrel is redelkezdtek a Ressurection alakjukban.

Nnoi: kaszák
Ulq: lándzsa
Harri: hatalmas kard
Barra: fejsze
Starrk: Lilynette