Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Member

Ezt a hülyét. Tényleg elmondta, hogyan működik a zampája. :facepalm:

Dreamcleaver

#5701
Tousen után most Shinji-t tünteti föl tök hülyének Kubo. Úgy látszik pikkel a valamennyire is érdekesre sikeredett karaktereire. Sebaj, helyette van megint egy jó nagy adag Aizen-féle "just as planned".

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

Ja mintha Aizen nem magyarázta volna el a kardja működésének alapelveit anno Unohanának.

Bishop

Amíg nem flashbackel Shinji nincs gáz, már ha TBTP-ot nem számoljuk bele  ^^

Dreamcleaver

Quote from: Chronus on 2009-12-25, 20:59:57
Ja mintha Aizen nem magyarázta volna el a kardja működésének alapelveit anno Unohanának.

Aizen kardjának a működését (ergo a gyengéjét) a mai napig nem tudjuk. Csak azt, hogy WTFPWN-el mindenkit, aki látta a shikai formáját. És Aizen ezt is csak azután közölte, hogy már természetes mindenki látta a Gotei 13-ból Tousen kivételével.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

NLZ

Dehogynem, az a gyengéje, hogy nem kell ránézni, vagy mi. :D
[reserved]

Member

Sztem az minden érzékszervedet üti, beleértve a reiatsu érzékelést is. A shikai látása csak az alapfeltétel. Különben irdatlan gyenge zampa volna. :)

Bishop

Ugye milyen jól jönne Tousen bankai-a most, elötte meg hogy le lett szólva hogy Kenpachi is képes volt legyőzni Tousent  :hehe:

Member

Tousen már képes volt látni, elhitte volna, hogy a bankai-ban ledöfi Aizent, aztán leesik neki, hogy az Hisagi volt.

Chronus

Én csak azon nevettem, hogy milyen irónikus, hogy ahogy kiderült, Shinji shikai-jának meg a szagát kell érezni ahhoz, hogy a hatása alá kerülj.

Ez valamilyen szinten még durvább is, mint Aizené. Elvégre az ellen hogy védekezel? Nem veszel levegőt? :D


Chronus


Bishop

Nekem csak az nem tetszett hogy Aizen milyen gyorsan adaptálódott  ::)

Member

Quote from: Chronus on 2009-12-25, 23:19:21
És miből gondolod, hogy nem a gáz belégzése a lényeg? :)
Te írtál szag érzést, mester. Ergo a száddal nem érzel illatot, ahogyan a füleddel sem látsz.

AoE ezt a képességet simán ütné. :)
(feles megjegyzésnek éreztem utólag, de ha már reagáltál rá, vissza :D)

Chronus

Quote from: Member on 2009-12-25, 23:30:17
Te írtál szag érzést, mester. Ergo a száddal nem érzel illatot, ahogyan a füleddel sem látsz.

Jó. Megfogtál.

AoE tényleg üti... de egy kicsit azért kétesen. Mondjuk lősz egy Tenran-t (forgószél), az elfúj egy adagot, de aztán kész jön még egy adag. Ha csak nem fogy el belőle az aroma, vagy nem gyúlékony a cucc, akkor lövögetheted ezerrel a Tenranokat, hogy be ne lélegezd....

...ráadásul ha csak az kell, hogy egyszer megérezd az illatát (mint ahogy Aizen shikai-át is csak 1x kell látni), akkor Aizen már bukta.

Member

Úgy értettem az AoE-t, hogy magad körül lekapsz mindent és akkor ki nem sz*rja le, hogy Shinji valójában merre van? :haha:

Chronus

Quote from: Member on 2009-12-25, 23:41:31
Úgy értettem az AoE-t, hogy magad körül lekapsz mindent és akkor ki nem sz*rja le, hogy Shinji valójában merre van? :haha:

AoE azért akkorát nem sebez, hogy csak úgy lekapjon valakit. Főleg, hogy léteznek defenzív spellek is.

Member

De marks the spot, mert ott kell törnie egy szépet. Onnantól meg shunpo és vágás. :) Bár ez nem Aizen stílusa, ő inkább csak vigyorog és pwnol, a régi Tousen talán megcsinálta volna.

Chronus

Nem hiszem, hogy itt most ez lenne majd a mérvadó. Először is, az elmagyarázottak alapján ez az illúzió inkább közelharcra jó, egy gyors csatába ahol sokat nyomnak a lattba a reflexek. Aizennek nem azzal lesz gondja, hogy Hirako hol van 100 mérföldes körzetben, hanem azzal, hogy egész pontosan hol van 3 méteres körzetében, hogy ha elölről támad, hátul van, de ha oda is üt, akkor is elölről sebez.

Aizennek ki kellene számítania supercomputer pontossággal a csata hevében azt, hogy ha Hirako x pontra üt az a sebzés mely y pontban jelenik majd meg, ahhoz, hogy védekezhessen. Ez emberileg lehetetlen, főleg úgy, hogy itt mindenki shunpo+hit harcol.

Az egyetlen mágiatípus ami effektív lenne erre az egy Renji féle "a saját képembe robbantok valamit", de ahhoz előbb el kellene fognia Hirakot, hogy az ne futhasson el. Vagy pedig egy teljes testpajzs ami minden támadást kivéd, de félő az meg a támadási képesség rovására menne.

Szóval végső esetben én a helyében 1 dolgot tennék, de nagyon gyorsan. Kyouka Suigetsu-vel egy nagy fekete szarságot csináni az egész terepből, ahol se hang, se kép, se reiatsu, semmi. Mint Tousen bankai-ja.

Ha irányítja az 5 érzékszervet, erre is képesnek kell lennie. Egyszerűen csak azt a adja meg, hogy sehol nincs hang, és minden fekete. Aztán mikor mindenki benumbult, akkor lehet gondolkozni, hogy akkor Hirako pontosan merre is van.

Member

Vagy egy olyan lefogó-háló kido, amit egyszer Hinamori is csinált.

NLZ

Vagy pedig egy tér-idő fagyasztó tiltott kido. :D
[reserved]

Prof. William

Na már csak azért megérte olvasni ezt a részt mert Aizen legalább egy képkocka erejéig némileg meglepett arcot vágott és beszerzett egy karcolást a kezére. :)  Most már nyugodtan halhatok meg...

Azért szép Shnijitől hisz erre eddig senki sem volt képes. Ezen nem változtat az se hogy aztán pwnolták. :) 


Member

Most két hétig nincsen Bleach, vagy mi a fene?

LuckyDingo

Quote from: Member on 2010-01-07, 10:42:31
Most két hétig nincsen Bleach, vagy mi a fene?
Jah. Múltkor "korán adták le a rawot",azért tűnik most hosszúnak a várakozás. Lehet valami spoiler még hétvégéig, de valszeg nem lesz.

Junchi

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-07, 14:06:46
Quote from: Member on 2010-01-07, 10:42:31
Most két hétig nincsen Bleach, vagy mi a fene?
Jah. Múltkor "korán adták le a rawot",azért tűnik most hosszúnak a várakozás. Lehet valami spoiler még hétvégéig, de valszeg nem lesz.

ARGH, akkor legalább ne ilyen randa cliffhangerrel ért volna véget az előző ch... >_> Nah, mindegy, megpróbálok türelmes lenni. ^^

Member

Quote from: Junchi on 2010-01-07, 14:10:05
De legalább ne ilyen randa cliffhangerrel ért volna véget az előző ch... >_>
Sztem ez be volt tervezve.


Affin

Lassan itt van már az ideje, hogy legyen új cp.!

LuckyDingo

Quote from: Affin on 2010-01-11, 21:35:29
Lassan itt van már az ideje, hogy legyen új cp.!
Aha, majd szerdán talán már lesznek spoilerek. :)