Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Member

Sok pöcs lesz Shinigami, mint SCben a Terran, AvP-ben az ember, WoW-ban a pala, vagy RFben a Bellato, "jé, ezzel tudok fejlődni!". Mondjuk a Quincy nekem gyanús, hogy a "kindergarten" fokozat lesz, mivel nekik Kubo nem sok speckót adott emlékeim szerint.
Sok sikert a készítőknek tőlem, lehet, hogy a hollow oldalt kipróbálom, abban látok fantáziát.

Arról amúgy szól a fáma, hogy mi alapján dől el a képességed, mint arrancar-nál a ressu? Alapból adott és azt kell kitanulni, vagy a játék elején választod ki?

Bishop


Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-15, 15:09:27És ez tök ingyenes lesz? :D Semmi cash shop meg anyám tyúkja? :D

Cash shop lesz, de csak design cuccok lesznek vásárolhatóak benne, pölö ruhák, tetkók, egyebek, amik gyakortlati bónusz nem adnak, csak jól néznek ki. Lesz rá kereslet tuti, mert öreg tapasztalat, hogy az emberek a design-t fizetik meg. Ráadásul sok minden elérhető lesz sok mindenkinek, pl Rouge Shinigamik vagy Rouge Arrancarok (tehát olyanok akik leválltak a saját oldalukról és freelancerkednek, vagy esetleg átálltak másik oldalra), viselhetnek emberi ruházatot akárcsak a Quincyk, és abból lesz kész divatszalon. Vaizardokra szintúgy ez érvényes.

Valamint Karakura város tele lesz hirdetőtáblákkal. Szal ne lepődjön meg senki ha meglát egy két PizaHut táblát valahol a sarkon (SS-be meg HM-be természetesen ez hanyagolva lesz, mer azért na).

Quote from: Member on 2010-01-15, 15:28:02Arról amúgy szól a fáma, hogy mi alapján dől el a képességed, mint arrancar-nál a ressu? Alapból adott és azt kell kitanulni, vagy a játék elején választod ki?

Resu ugyanúgy ahogy a mangában is az humanoid arrancar forma és az eredeti hollow alak közti átmenet lesz. Erre nyilvánvalóan lesz egy algoritmus, a design részleteket meg majd ugyanúgy ahogy az emberi arrancar alakodat is, a maszk letörése után kapott karaktergeneráló képernyőhöz hasonló tervező cucc keretein belül beállítgathatod.

Shinigamik Zanpakuto képességeit karaktergeneráláskor választod ki, de ez nem azt jelenti, hogy akkor is kapod meg őket. Academy-n kezdesz ami amolyan tuturial rész, illetve megtanulhatsz it pár alap kidou-t. Aztán jelentkezhetsz vagy a Gotei13-ba, vagy a SMC-be, vagy a Kidou Corps-ba.

Arra, hogy a shikai-od és a bankaiod mikor kaparinthatod meg, adva lesz egy elérendő "szint" ami valószínűleg reiatsu érték lesz, és ez az érték mind shikai-nál mind bankai-nál akkor dől majd el mikor azt kari generáláskor megtervezed, és az alapján, hogy mennyire imba szart terveztél össze magadnak.

Ergo vehetsz egy Aizen Shikai-t is, ha nagyon az kell, de mire eljutsz Shikai-ig, addigra Jancsika már a 3. tűztámadását tanulja meg az egyszerű elementális zanjávan, és úgy odapörköl az 1. szintű illúziós zanodnak amivel akkor még csak limitált keretek közt tudsz imbulni, ha nem figyelsz oda, hogy csak na.

Quote from: Bishop on 2010-01-15, 15:40:58Seems like grind fest to me ::)

Annyira nagyon nem lesz miért grindelni, mert pénz nem lesz, vagy csak minimális hasznossággal, tárgyak/páncélok/equipment nem nagyon lesznek, max inkább Quincy oldalon, esetleg Shinigamiknál bakkouto (de ez még megfontolás alatt álló ötlet, mert elég filler-ellenes a csapat), és a reiatsu csak harcal lesz növelhető többnyire, amire meg gyk minden PvP és egyéb tevékenység építve lesz, vagyis ergo az egész game. A sok quest, party battle meg warzone mellett nem sokan fognak szvsz "kimenni a rétre hollowokat ölni", mikor ugyanaz az eredmény elérhető lesz majd sokkal jobban a játék normális vitelével.

Na meg ott a sztori. Lineáris plotvonal, mint GW-ben. És egész takaros darab.

Én

Wow ez így ebben a formában nagyon jól hangzik. Sőt, nekem kicsit túl jól is hogy igaz legyen. Egy ingyenes MMO-t ilyen komplexül és jól megcsinálni?
Mindenesetre én nagyon várom :whoah:

Junchi

Quote from: Én on 2010-01-15, 16:01:37
Mindenesetre én nagyon várom :whoah:

+1

(Mondjuk életemben nem játszottam még ilyen stílusú játékokkal, szal itt az idő elkezdeni. :3)

LuckyDingo

Hmm.. lesz story? És Kubo írja? XDDD Vagy a tervezők között valaki? :D /utóbbinak jobban örülnék :)/

Member

Szerintem a játékosok írják. :) Azért jó lenne ilyen Xelloss-szerű gennyládának lenni és étverni a fél bagázst. Ha minden nap mentenének replay-t, poén volna. ^^

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-15, 16:08:10
Hmm.. lesz story? És Kubo írja? XDDD Vagy a tervezők között valaki? :D /utóbbinak jobban örülnék :)/

A készítők írják :P

Quote from: Én on 2010-01-15, 16:01:37Sőt, nekem kicsit túl jól is hogy igaz legyen.

Én is így voltam vele, mikor először rátaláltam, aztán beszéltem egy-két devvel, mondták hogy már 3 éve tolják, és azóta 3x váltottak engine-t (és még mindig nem adták fel). Majd egy-két modelerrel, láttam mit csinálnak...
[spoiler=textúrázatlan modell][/spoiler]

Szóval na.

Kassh

Quote from: Bishop on 2010-01-15, 15:40:58
Seems like grind fest to me ::)
melyik mmo nem az? :)
Quote from: LuckyDingo on 2010-01-15, 15:09:27
Egyébként lehet hogy a sok permadeath miatt nem lesz valami népszerű cucc..  csak a hardcore gamerek körében. /esetleg ezt még meggondolják addig/
Sok olyan gyík van, aki azért fog majd anyázni, mert ez milyen igazságtalan, hogy erre cseszte el az idejét és és és... a WoW jobb. XP És  "don't call me HOMO".. meg ilyenek :D /ezt a részét várom XD/
jobb is lenne ha nem jönne a sok retardált át wowból, maradjanak csak a Hunpalák meg Hunhunterhunok a wownál az való nekik  :szemuveges:

btw ez lenne az? http://www.warofsouls.net/  ::)

Bishop

Az nem grind hogy 1-2 év kell hogy elérd a bankait és ha valami ötletest is akarsz akkor még több, plusz Vaizard, kb Ragnarok az egész eddig, az meg hogy pvp-re épít nem fog neki sok sikert vinni, és itemmall meg reklámok nem viszik el a hátukon ha olyan komplex ahogy mondod, kb a komplexitása a city of heroes-ra vagy champion-re hasonlítható, és már az sem ingyenes. Na meg endgame nélkül bukó az egész, meg fancy itemek nélkül. Ez max egy nagyon limitált közösségben fog sikert aratni, és az sem europa, mert hogy oda betörni nem tudsz ha ilyen feltételek vannak hogy 1 év grind, mert az is grind ha 100 ezer másik playert kell leölni ahoz hogy elérje valaki a bankait. Félre ne értés ne essen nekem is tetszene ha saját magam csinálhatnék zampat, de elég sok mmo-t láttam már, jobbakat és igéretesebbeket, és mind becsődölt, persze nem baj ha nem top mmo egy játék, de idő után kénytelen lesznek itemmallba betenni olyan dolgokat amik megváltoztatják a játék menetét.
Jelenleg jön a Dragon Ball online, már ott sem mernek olyan powerlevelekbe belemenni, mint például super saiyan, mert nem lehetne balanceolni. A permadeath meg akár milyen jól hangzik hogy nem lesz minden második vérpistike vaizard meg vl, de ezek vannak többségben, és ha pénz jön belőle, akkor változtatni kell. Bár szerintem ez a permadeath is hülyeség elég ha kb visszadob félútra ha 2 év kell vaizardhoz és elbassza valaki, az ott tuti --1 játékos, hiába lesz pár kocka állat aki megcsinálja majd 10 ember kevesebb mint 1000 másik akik csak élvezni akarják a játékot de nincs rá 3 évük, maga a manga meg az anime is annyit változhat annyi idő alat. Túl nagy számok vannak a játékba ergo grind, ami botoláshoz vagy más nem fizetett karihúzáshoz vezett, ami account lopáshoz.

Sok nem grindos játák van, csak ezt sokan nem veszik észre na meg az sem mind1 hogy hogy lépsz szintet, jól kitalált küldi sorozatokkal, mi közbe jobbnál jobb tájakon vezet az út vagy a folyamatos pvpvel.
Mielött valaki megvádolna hogy wow miatt nem látom át, kétlem, elég objektív vagyok mmo témába, és látom amit látok, ott van például Warhammer online, ami szerintem egy isteni játék, de még sem sikerült betörnie sehova mert pvp-vel nem lehet megnyerni, ahogy Aion is kezd lecsengeni mert hiába néz ki jól, grind fest az egész és az endgame se kecsegtető. És ezek fizetősek, ingyenesek közül ott a Runes of magic, ami ötletben jót akart, de végül az lett hogy pénz nélkül nincs gear, nincs end game....Bár ha pozitív vagyok, akkor azt mondom most alakul ki egy olyan mmo ipar ami képes újat alkotni és emellet európai szemmel is elfogadhatót csinálni.

Kassh

Quote from: Bishop on 2010-01-15, 16:40:18
Az nem grind hogy 1-2 év kell hogy elérd a bankait és ha valami ötletest is akarsz akkor még több, plusz Vaizard, kb Ragnarok az egész eddig, az meg hogy pvp-re épít nem fog neki sok sikert vinni, és itemmall meg reklámok nem viszik el a hátukon ha olyan komplex ahogy mondod, kb a komplexitása a city of heroes-ra vagy champion-re hasonlítható, és már az sem ingyenes. Na meg endgame nélkül bukó az egész, meg fancy itemek nélkül. Ez max egy nagyon limitált közösségben fog sikert aratni, és az sem europa, mert hogy oda betörni nem tudsz ha ilyen feltételek vannak hogy 1 év grind, mert az is grind ha 100 ezer másik playert kell leölni ahoz hogy elérje valaki a bankait. Félre ne értés ne essen nekem is tetszene ha saját magam csinálhatnék zampat, de elég sok mmo-t láttam már, jobbakat és igéretesebbeket, és mind becsődölt, persze nem baj ha nem top mmo egy játék, de idő után kénytelen lesznek itemmallba betenni olyan dolgokat amik megváltoztatják a játék menetét.
Jelenleg jön a Dragon Ball online, már ott sem mernek olyan powerlevelekbe belemenni, mint például super saiyan, mert nem lehetne balanceolni. A permadeath meg akár milyen jól hangzik hogy nem lesz minden második vérpistike vaizard meg vl, de ezek vannak többségben, és ha pénz jön belőle, akkor változtatni kell. Bár szerintem ez a permadeath is hülyeség elég ha kb visszadob félútra ha 2 év kell vaizardhoz és elbassza valaki, az ott tuti --1 játékos, hiába lesz pár kocka állat aki megcsinálja majd 10 ember kevesebb mint 1000 másik akik csak élvezni akarják a játékot de nincs rá 3 évük, maga a manga meg az anime is annyit változhat annyi idő alat. Túl nagy számok vannak a játékba ergo grind, ami botoláshoz vagy más nem fizetett karihúzáshoz vezett, ami account lopáshoz.
Star Wars Galaxies Pre-CU
akkoriban egyedül az everquest meg az FFXI előzte meg előfizetők számában viszont itt nem nagyon találkoztál vérpistikkel az a 200-300k előfizető majdnem mind hardcore játékos volt..
és állítom hogy az akkori változata még mindíg magasan a legjobb mmorpg volt amit valaha csináltak, az már más hogy a SOE képtelen a játékosokra hallgatni és úgy csinálni a "revampokat" ahogy kéne  :__devil:
btw nem kéne csinálni ennek egy külön topicot lassan mint itt offolni szét a manga topicját?:D

LuckyDingo

Nem kéne  :P Inkább térjünk vissza arra a témára, hogy miért is szar a bleach manga.. az örökzöld XD /isten ments amúgy/

Komolyabb témát kell indítani.. Most jöjjenek a Photoshoppolt oldalak az aktuális chapterből. Én pölö a Heartos-hoz tudnék írni pár homofób tollból származó szavacskát :D

NLZ

Azért szar a manga, mert Kubo képtelen az olvasókra hallgatni és úgy írni a sztorit, ahogy kéne. :D
[reserved]

Member

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-15, 18:29:49
Inkább térjünk vissza arra a témára, hogy miért is szar a bleach manga.. az örökzöld XD
Mindenki tudja, csak néhányan nem merik elismerni. :__devil:

Chronus

Quote from: Bishop on 2010-01-15, 16:40:18itemmall meg reklámok nem viszik el a hátukon ha olyan komplex ahogy mondod

[spoiler]Femkénet nem. :lol: Ne aggódj, én is megjártam nem egynéhány MMO-t. Egyet biztosra mondhatok, és ez GW-ben bontakozott ki a legjobban: GW-ben minden maxos fegyver képessége és sebzése ugyanaz és minden páncél max védelme ugyanannyi. Tudud miért volt mégis eszetlen pénzgrind addig a pontig, hogy diablo stílusban már tárgyakkal és materialokkal kezdtek el fizetni mikor elérték az engine által maximálisan hordozható és átadható pénzösszeget?

Azért mert egyes cuccok jobban néztek ki. Ennyi.

A játékosnak nem az erő maga kell. Ez egy téveszme. A erő mögött megbújó "kúlság" kell neki. A játékos a kúlságért fizet... ami esetekben lehet erőfölény is, mert az is kúl, de ha a game felépítése olyan, hogy nem létezik erőfölényes tárgy, akkor a kinézet is pont ugyanannyira kúl. A grindert nem az érdekli, hogy miben jobb, csak az, hogy jobb legyen abban amiben csak jobb lehet... és ha ez a legszebb armorban és fegyverben tetőzik, vagyis az a határ amiben még jobb lehet, mint mások, akkor az kell majd neki minden áron.

Ez alapvető emberi mentalitás. Úgy fogják vinni a Byakuya sálakat meg Renji napszemcsiket mind a cukrot. Akkor is, ha méregdrága lesz. Az ember mindig előteremti a pénz arra ami kell, legyen az bármekkora haszontalan luxus, csak úgy kell neki beadni, hogy amit kap az a legnagyobb kúlság a szeletelt kenyér feltalálása óta. Ez gazdaságpszichológia. :P


Ne aggódj (bár szerintem nem aggódsz), nem hülyékből áll a csapat. Amúgy azokat az érveket amiket felhoztál ők már kitárgyalták 2 éve.[/spoiler]

Na de /off mostmár.

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-15, 18:29:49Komolyabb témát kell indítani.. Most jöjjenek a Photoshoppolt oldalak az aktuális chapterből. Én pölö a Heartos-hoz tudnék írni pár homofób tollból származó szavacskát :D

Nem mentettem le semmit régóta, de ahogy láttam már egyre csak gyűlik a behind you-s képre az anyag.
[spoiler][/spoiler]

Member


Junchi

Hmm, én most arra leszek kíváncsi, hogy Aizen mégis mit fog tenni ennyi ellenfél ellen egyszerre. Szal hiába imba mint állat, azért neki is vannak korlátai és van itt most négy kapitány, négy vaizard, egy Ichigo (és egy Oomaeda, lol). Jó, mondjuk a társaság nagy része sérült, kimerült, stuff, de akkoris. Aizen (meg esetleg Gin, ha visszajön végre a kocsmából) szerintem édes kevés lesz, más embere meg nincs mosolygós bishinknek csak WW, de őt meg lefoglalja Kensei, szal... AHH, WHERE IS MAH NEXT CH, DAMMIT?

NLZ

És még nem láttunk egy új Baknájt sem a Vizáktól és a Tájcsóktól. A rakétavető nem ér. :D
[reserved]

Chronus

Quote from: Junchi on 2010-01-15, 21:13:15
Hmm, én most arra leszek kíváncsi, hogy Aizen mégis mit fog tenni ennyi ellenfél ellen egyszerre. Szal hiába imba mint állat, azért neki is vannak korlátai és van itt most négy kapitány, négy vaizard, egy Ichigo (és egy Oomaeda, lol). Jó, mondjuk a társaság nagy része sérült, kimerült, stuff, de akkoris. Aizen (meg esetleg Gin, ha visszajön végre a kocsmából) szerintem édes kevés lesz, más embere meg nincs mosolygós bishinknek csak WW, de őt meg lefoglalja Kensei, szal... AHH, WHERE IS MAH NEXT CH, DAMMIT?

Aztán Aizen vállat von, kardot ránt, és az KS immunis Ichigon kívül onnantól kezdve mindenki más csak egy nagy fehérséget lát majd, egy egyenletesen sípoló hanggal a háttérben. Mert az érzékszerv-irányítás alá odatartozik ez is.

Ennyi.

Titkos

Sőt, onnantól már Ichi is, hiszen látta Aizen techjét.
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Member

Lásd amit Chronus írt. Azok élőpajzs hadműveletet tolhatnak esetleg, hacsak Ichi helyzetét nem torzítja Aizen.

Titkos

Igazából azt nem értem, hogy azt hogyan fogják megakadályozni, hogy Ichi ne lássa?
Mindenki, kivéve Ichit: MEGMENTÜNK!
Aizen: *shikai* Hmm...hoppá Ichi, neked még nem mutattam, ezt figyi...

XD Ettől max tényleg az mentheti meg, ha Aizen Joker-stílusban azon élvezkedik, hogy Ichi még pont nem látta...
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


NLZ

Meg éppenséggel egy szempillantás alatt Ichi képébe ugorhat és elnyomhatja a shikaiját. Ha meg Icsi erre becsukja a szemét, akkor levágja a szemhélyát. :D
[reserved]

LuckyDingo

A Legjobb technika Ichi ellen... Aizen átváltoztatja Ichigot Aizenné, magát, meg Ichigová és annyi :)

Chronus

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-15, 22:12:47
A Legjobb technika Ichi ellen... Aizen átváltoztatja Ichigot Aizenné, magát, meg Ichigová és annyi :)

Én is ezt mondom már hetek óta. De lehet igazunk is is van, és tényleg ez lesz. Elvégre:
[spoiler][/spoiler]

Karez

Quote from: LuckyDingo on 2010-01-15, 22:12:47
A Legjobb technika Ichi ellen... Aizen átváltoztatja Ichigot Aizenné, magát, meg Ichigová és annyi :)

Ez nekem annyira...de annyira ismerős valahonnan csak a fene megnem eszi de nem jutt eszembe. (07:00-től)  ::)

Maga az új évi chap:
Szódával elment, előttem már írták páran hogy 375 féleképen kilehetett ovlna hozni másképen a helyzetett.
De hogy Kubo hogíy az istenbe akarja lezárni még nyár előtt ez az arc-ot, utána hogy akarja folytatni, az megint csak egy WTF? De majd eszébe jutt valami, miközben Kishimoto-sensei-el együtt kocsmáznak és épp azon diskuráznak az ő vagy a saját rajongó tábora nagyobb troll, és jövőhéten mivel szúrjanak ki a rajongókal.  :3x3:

Titkos

Quote from: Karez on 2010-01-15, 22:34:11
De hogy Kubo hogíy az istenbe akarja lezárni még nyár előtt ez az arc-ot, utána hogy akarja folytatni, az megint csak egy WTF?

Tök könnyű. :)
Aizen: I'm a god now...but I still couldn't reach the sky... So I'll go down to the darkness of the earth to become the DEVIL! Goodbye shinigamis! And goodbye, young drifter....for a human (who is a half-hollow, half-shinigami actually)...you were very interesting.

Mondjuk ez is olyan ismerős.... XD Utána meg amíg mindenki a sebeit nyalogatja, Isshin elmeséli a sztoriját a múltban, és esetleg azzal fogja Kubo valahogy a jelenbeli eseményekhez kapcsolni. (Mit tudom én, azért került a földre, hogy ő legyen a Pokol shinigami-őre, itt tényleg bármit kitalálhat.)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


LuckyDingo

#5817
Figy le merem fogadni, hogy a következő chapter EPIC lesz :D EZ mindig így van :D Elátkozzuk és aztán jön a megvilágosodás.. általában. Ha nem lesz epic akkor FUKUBO XD

edit: Titkos.. valahogy így?
[spoiler][/spoiler]

Chronus


Member