Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Member

Összességében jó lett, Ichi végre nem rinyál (ami azért azt jelenti, hogy tud valamit), Aizen meg legyen már meglepve. Ha Kubo-nak van egy kis esze, jövő héttől kiderülnek dolgok, amikre eddig rá sem bagózott a nagy Aizen epic-imbulás okán.

A GT überalles gondolom egy bazi nagy izzó lesz, aminek Aizen lepke nekiszáll és szénné ég. :D

Chronus

Hmm. Már csak egy valami érdekel, mégpedig hogy akkor most Ichigo reiatsuja azért nem volt érezhető, mert mindet a testébe tömöríti Zangetsu és egy cseppet se enged ki, vagy a másik magyarázat az ok, hogy egyszerűen annyira imba lett. Either way, Aizennek most vége, legalább is egy időre biztosan.

Amúgy az utóbbi idők egyik legjobb fejezete volt, 10/10, meg minden.


A másik ami zavar az az, amit az egyik anon említett ma, sajnálatos módon egy egész hihető teória, mégpedig hogy Isshin a Final GT miatt vesztette el az erejét, mert ez egy olyan támadás, amibe minden erejét beleadja az illető és cserébe mindet elveszíti (Ishida 2.0). Ezért nem akarta Zangetsu megtanítani Ichigónak, és a csata után Aizen vagy halott, vagy nem, ha Ichi beveti a FGT-t, akkor elveszíti minden Shinigami erejét. Ez lesz a győzelem ára.

Remélem, hogy ha ez így is van, csak a legeslegvégső csatában fogja Ichi bevetni, mert nem lenne jó visszavetni őt egy kicsit az evolúciós skálán, vagy akkor legyen egy timejump amíg visszaszerzi az erejét.

Member

Elég tipikus shonen befejezés, hogy a főhős visszaáll a régi kerékvágásba, szóval nem volnék meglepve. Egy biztos, valami csavar kell annak magyarázatára, hogy egy mezei shinigami miért tudja a földbe döngölni az istenné vált Aizent.

Dirk

Ezt honnan vettétek hogy ishin elvesztette az erejét? Már az edzés közben is vérzett a szája, gondolom ez az edzési módszer ezzel jár....
Amúgy egyre jobban úgy tűnik hogy aizen-nek itt már vége lesz. ichi bankai alakban úgy támadta meg hogy észre se vette és aizen akármit húz elő még akkor ichi jön a vaizard alakkal, és ez az FGT szerintem csak képletes mivel ichi szemmel láthatólag erőseb lett és nem csak 1 támadást tanult meg. Nem hiszem hogy ez az erőelvesztés dolog lesz és még amúgy is lesz két arc és ichigo nélkül elég érdekes lenne.

Chronus

Quote from: Dirk on 2010-08-26, 21:51:52
Ezt honnan vettétek hogy ishin elvesztette az erejét?

Még annó. Több 10 éve.

LuckyDingo

Quote from: Chronus on 2010-08-26, 21:58:25
Quote from: Dirk on 2010-08-26, 21:51:52
Ezt honnan vettétek hogy ishin elvesztette az erejét?

Még annó. Több 10 éve.
Ok.. de Aizen ellen most is használta a GT-t. Vagy az nem a final volt?

Chronus

Isshin azt mondta, hogy Zangetsu nem akarja majd megtanítani neki azt a technikát, "hamarosan rájössz miért". Szerinted melyik valószínűbb, hogy azért, mert annyira hűdedestruktív a tech, vagy mert a tech valamilyen szinten kárt tesz Ichigoban is?

Ennek szenteljünk egy gondolatsort.
Mert amit Zangetsu akar "megvédeni", az Ichigo.

Minél jobban végiggondolod, minél egyértelműbbnek tűnik, annál gázabbnak fest a végkimenetel...

Karez

Plusz emlékezünk csak, mikor visszajött Grand Fisher, akkor ő is meglepődött, mikor Isshin ott termet előtte és közölte is vele hogy nem is érezte a reiatsu-át.
Így nem elképzelhetetlen hogy esetleg Ichigo tényleg elveszti minden erejét majd a fájnöl csatában.

Dirk

és azt mondjátok nem ez lesz a final csata?

Chronus

Nem mi mondtuk.
Kubo.
Még lesz egy Isshin Gaiden, meg egy TBTP2 is, meg Royal Dimension arc meg mindenfaszom.
Messze nincs ennek még vége.

Quote from: Karez on 2010-08-27, 15:06:49
Plusz emlékezünk csak, mikor visszajött Grand Fisher, akkor ő is meglepődött, mikor Isshin ott termet előtte és közölte is vele hogy nem is érezte a reiatsu-át.
Így nem elképzelhetetlen hogy esetleg Ichigo tényleg elveszti minden erejét majd a fájnöl csatában.

Várj-várj-várj.
Mire gondolsz egész pontosan?
Fisher nem mondott semmi ilyet. Shinji mondta, hogy "nem ismerős" neki a reiatsu, vagyis nem ismerte Isshint.
Fisher csak a kardja méretét fikázta.

Ráadásul ez amúgy se illik a teóriába sehogy se. Itt arról van szó, hogy ezt az elméletet alátámaszthatja, hogy Isshin is elvesztette annó az erejét. Régen azt gondoltuk ez Urahara gigai miatt lehetett, de ha belegondolsz lehet harcolt XYZ ellen és ott használt egy FGT-t. Akár talán Aizen ellen. (háttérben sok minden történhetett az elmúlt 100 évben Aizen és Urahara közt amiről SS nem tud)

fema

És mi van akkor, ha Isshin csak titkolja az erejét? Senki nem jönne rá, hiszen elvileg Ichigonak se lehet érezni. Legalábbis, ha Aizen nem érezte, akkor gondolom, senki se nagyon tudja.

Junchi

[spoiler=418]喋りまくる藍ちゃん
Aizen talks a lot.
余裕の苺
Ichigo is composed.
無言の戦い
They fight without speaking.
※遠くの岩山が崩れる
A rocky mountain in the distance crumbles.

喋りまくる藍ちゃん
Aizen talks a lot.
無言の苺
Ichigo doesn't speak.
解説、演説藍ちゃん
Aizen gives a commentary speech.
刀ふりまくる藍ちゃん
Aizen swings his sword around.
無言でかわす苺
Ichigo avoids it wordlessly.

苺左手で藍ちゃんの刀掴む
Ichigo grabs Aizen's sword with his hand.
ビックリ藍ちゃん
Aizen is surprised.
苺急によくしゃべる 何を驚いてるんだ?怖いか?理解出来ないことが起こるのが怖いか?~~~
Ichigo suddenly speaks. "What are you surprised at? Are you afraid of something happening that you can't understand?"

藍ちゃん焦って鬼道詠唱の長い長いセリフ
Aizen loses patiences and says a long kido chant.
破道の九十 黒棺
Hado 90 Black Coffin.
ホロオも死神も超越した私の放つ完全詠唱の黒棺だ!キミごときでは理解出来まい!
It's a Black Coffin using a complete chant by me, who has surpassed hollows and shinigami! Somebody like you can't comprehend it!
棺桶の闇が苺に。。。
The dark coffin surrounds Ichigo.
苺刀を一振りすると、黒棺崩れる
Ichigo gives one swing of his sword and the black coffin crumbles.
苺 気づいてないみてえだな 今のあんたの力より俺のほうが上だ ※あの岩山を消し飛ばしたのはあんたの刀 じゃねえ
Ichigo: "It seems you haven't noticed. My power is greater than yours currently is. It wasn't your sword that blew away that rocky mountain.
俺の刀だ
It was mine.
苺、藍染斬る
Ichigo cuts down Aizen.
終わり。サーセイ★
The end.

苺右手、鎖で刀固定してる。
Ichigo's right hand is fixed to his sword by a chain [/spoiler]

[spoiler]Fuck yeah, Kurohitsugi!  :whoah: Egyik legjobb kidou mind a mai napig.

Ichigo meg egy badass állat. Ígéretes fejezet lesz, habár az "Aizen talks a lot"-okat szívesen kivenném...[/spoiler]

Member

Na, talán helyrehozza Kubo a múltkorit? Jól hangzik!

EDIT: Mondjuk én meg voltam győződve, hogy most Yammi jön, majd Mayuri felfedezése, aztán az Isshin+Uryuu papa arc, majd a zanpa/arrancar kombó elleni harc, és csak aztán folytatódik a móka.

LuckyDingo

Egyre inkább beigazolódni látszik az a feltételezés, hogy ezt később megszenvedi Ichigo. Ha nem akkor valami elpattant Kubo agyában :)

chilip

remélem elpattant valami kubo agyában :D ichivel annyiszor törölték fel a padlót hogy már egyenesen kijárt neki egy ekkora powerup :D maradjon csak ilyen badass végig úgyis jönnek majd MÉGERŐSEBB ellenfelek

Chronus

Quote from: chilip on 2010-09-01, 14:29:16
remélem elpattant valami kubo agyában :D ichivel annyiszor törölték fel a padlót hogy már egyenesen kijárt neki egy ekkora powerup :D maradjon csak ilyen badass végig úgyis jönnek majd MÉGERŐSEBB ellenfelek

Tökéletesen egyetértek.

Dreamcleaver

Én viszont szívesen vennék 1-2 magyarázó fejezetet, hogy pontosan mi a franc is Ichigo. Gondolom a Gotei 13-ban az összes tájcsó mestere a zanpájának (kivéve Hitsu-t) Aizen mégis bedarálta mindet különösebb megerőltetés nélkül. Vagy lehet, hogy csak a "Curse of the Supporting Characters" hatása alatt állnak.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Bishop

Quote from: Dreamcleaver on 2010-09-01, 18:04:04
Én viszont szívesen vennék 1-2 magyarázó fejezetet, hogy pontosan mi a franc is Ichigo. Gondolom a Gotei 13-ban az összes tájcsó mestere a zanpájának (kivéve Hitsu-t) Aizen mégis bedarálta mindet különösebb megerőltetés nélkül. Vagy lehet, hogy csak a "Curse of the Supporting Characters" hatása alatt állnak.
Exactly

Member

Engem az érdekelne, mi alapján dől el, hogy Aizen sebződik-e vagy sem. Gin megölte, és simán ressu.

Bishop

Fogadok hogy az lesz hogy a hógolyó nem duracel elem és egyszer kifogy a spiral energyből és Ichi fogja átdönteni ezen a határon, és akkor nem lehet azt mondani hogy a többiek nem értek el semmit....oh wait...ez nem a FMA topic.

Chronus

Enyje spoiler. Ichi nem is kardvágással zúzta be a Kurohitsugit.
Csak bekönyökölte. :D

Junchi

Faszás kis fejezet volt ez is.

Azon különösen jót nevettem, mikor Aizen kijelentette "nem is tudtam, hogy ilyen imba szintre fejlődtem", és a végén Eperke belöki ezt a "az nem a te kardod volt, hanem az enyém" szöveget. :D

VÉGRE valami, amiről Aizen nem tudott!

Bishop

Csak azt nem értem hogy aizen miért nem shikai-ozik akkor Ichi meglátja és akkor hogolyóval csinál ultra hax genjutsut. Bár fogadok most hogy Ichinek nincs Reiatsuja nem is hatna rá, de még ott a bankai is.

Btw hogy kicsit pozitív is legyek, jó chapter volt, bár nekem nem jön be hogy Ichi most elvesztette minden Reiatsuját csak hogy "fizikailag" erősebb legyen ::) Az art is jó több a szöveg is hosszabb is volt mint 1 perc elolvasni rendesen. De most már jó lenne ha vége lenne a harcnak Aizen murdeljen meg és Kubo találja ki hogy hoz be még nála is imbább karaktereket.

Chronus

Én nem adnék 2 centet se annak a teóriának amit Aizen fosott össze helyben Ichi új erejéről.
Valószínűleg kapunk rendes magyarázatot a következő fejezetben, Ichitől.

chilip

Quote from: Bishop on 2010-09-02, 10:26:08
Csak azt nem értem hogy aizen miért nem shikai-ozik akkor Ichi meglátja és akkor hogolyóval csinál ultra hax genjutsut. Bár fogadok most hogy Ichinek nincs Reiatsuja nem is hatna rá, de még ott a bankai is.

Aizen sztem nem tudja lehagyni a shikai behívóját mivel épp az adja az uralmat mások felett, magyarul ha shikaiba nyomja a kardját a hosszú ceremónia nélkül eperke még mindig immúnis lesz rá. nem látta a ceremóniát ami a feltétele a complete hypnosis-nak. trükközésre jó az a shikai, harcra nem. butterflyzen elkezdi a ceremóniát eperke 100x le tudja vágni a fejét az első 1 mp alatt.

Member

Meg kéne számolni, hogy hány chapter ért véget azzal, hogy végigszántanak vkit. :D

Amúgy most akkor mi van? Az összes mana damage-be lett konvertálva, vagy mi? :)

Bishop

Ha Aizen okossága nem igaz akkor még azt tudom elképzelni hogy minden reiatsuát Zangetsunak adta, ami lehet kell a FGT-hez.

LuckyDingo

Aizen, most ritka hülye volt... ugyanaz lesz vele, mint Tousennel. Átmegy valami bogárba és a túlzott magabiztossága kinyírja... bááár nem tudom, hogy Ichigo ki tudja-e nyírni. Nem az a gyilkos fószer. Tippre már éppen megkegyelmezne, amikor valaki hátulról szétcsapja Aizent.
Ééééés new főellen megjelenik: "I'm disappointed.. Aizen-kun ^^"

Member

Quote from: LuckyDingo on 2010-09-02, 13:39:55
Ééééés new főellen megjelenik: "I'm disappointed.. Aizen-kun ^^"
Beigazolódik a Don Kanonji elmélet?

NLZ

Hát Aizen átbillent a justasplanned fejéből a zavarodott ribancba, szal mostmár vagy hal, vagy farkát behúzva fut.
[reserved]