Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Junchi

Quote from: Chronus on 2011-01-13, 20:42:31
Ez egy elég termetes szintkülönbség FGT Ichigo és a többi karakter közt, akik közül csak Yamamoto volt képes lényeges veszélyt jelenteni normál Aizen-re.

Na de akkor ott volt Wandergeci is supportnak, aki meg ugye anti-Yama weapon, ráadásul még Aizen is elismerte iirc, hogy Yama ellen 1v1 nem lenne esélye.

Így tippre azt mondanám, a végső monszta!Aizen lehetett ~Yama-bankai szinten...

Dirk

Quote
Ha ennél még vannak erősebb lények, akkor az már csak endgame lehet, mint pl King.
Én ennyire nem szaladnék előre, az utolsó 50ch-ban nagyobb voltak a fejlődések mint addig az egészben. Ezt kubo máshogy is le rendezhette volna. Nem kellett volna moster aizen meg az 1000 alakja és mivel ichi-re nem volt hatással a kardja így le is győzhette volna de inkább beletett sok power up-ot.
Quote
Így tippre azt mondanám, a végső monszta!Aizen lehetett ~Yama-bankai szinten...

Szerintem Yama alapból bankai-van van úgy ahogy Aizen is abban volt. Különben elég érdekes lett volna hogy nem nyomják el a nagy ütközetben.

balu01

Quote from: Dirk on 2011-01-13, 20:45:07
De tényleg Vaizardokkal mi van? Bár eléggé le lettek verve ahhoz képest amit vártunk tőlük , de egyik se nyomott még bankai-t se.
Kensei elnyomott egy bankai-t, bár túl sokra nem ment vele... :D

Junchi

Quote from: Dirk on 2011-01-13, 20:55:30
Szerintem Yama alapból bankai-van van úgy ahogy Aizen is abban volt. Különben elég érdekes lett volna hogy nem nyomják el a nagy ütközetben.

WAT? Kizárt! Szimplán csak imbábbak, mint a nagy-átlag.

Quote from: balu01Kensei elnyomott egy bankai-t, bár túl sokra nem ment vele... :D

Kensei×Off-screen = canon! :D

Member

Quote from: Dirk on 2011-01-13, 20:55:30
Szerintem Yama alapból bankai-van van úgy ahogy Aizen is abban volt. Különben elég érdekes lett volna hogy nem nyomják el a nagy ütközetben.
XYZ-nek nem az volt a szerepe, hogy BLA BLA BLA, ennyit mondana Kubo, mint Shunsui esetében.

SaiyaGin

Quote from: Kassh on 2011-01-13, 07:41:21
ezt kb 5perc alatt elolvastam

Már kb. egy éve így vagyok a Bleach mangával.
(Mondjuk nem is szokott belőle sok megmaradni. ^^")

Chronus

Quote from: Junchi on 2011-01-13, 20:48:18Így tippre azt mondanám, a végső monszta!Aizen lehetett ~Yama-bankai szinten...

És erre a következtetésre egész pontosan hogy jutottál? Condom Aizen reiatsuját már nem is érezték a többiek, túlélte azt, hogy belerobbantották a saját reiatsuját belülről, Mullet Aizen ránézésre kinyírta a koutotsut amit reiatsuval meg se lehet fogni, az emberek és a felé tartó tárgyak elpárologtak a közelségétől, telepatikusan irányította az anyagot, pillangó Aizen teleportált, Gin csuklójából eltűnt egy darab csak mert hozzáért, végtagokat tépkedett mint füvet a rétről, és aztán még lépett egy szintet, még plusszban erre.

És ismét, Condom Aizen reiatsuját már nem is érezték a többiek, más dimenzióban volt, és aztán lépett mégegyet, meg mégegyet, és Ichi meg arra mégegyet. Yamamoto erős shinigami. Erős shinigami. Shinigami. A maga szintjén, mint shinigami, biztosan nem volt párja, de azért ne keverjük a szezont a fazonnal. Mindegy, hogy a bankai-jának mekkora reiatsuja volt, mint egy dimenziós lény, mégis mit vársz mit tehetett volna egy 2-3 dimenzióval magasabb létforma ellen? Meg se sebezte volna. Egyszerűen nem kompatibilisek.

Junchi

^Mere tipp volt, semmi több. :3 Plusz meglehet engem győzni észérvekkel.

Bár azért valahol sántít a dolog, szal Gin pölö (látszólag) képes volt megsebezni Aizent a bankai-ával, pedig ő se volt több, mint egyszerű shinigami...

Chronus

Persze, ha azt vesszük, hogy a bankai-a sejtszinten bont le mindent. De az még csak Mullet Aizen volt. Aztán pont Gin gyilkossági kísértletének hála csak lépett még egy szintet, meg aztán még egyet. És Ichi azzal törölte fel a padlót. Szó szerint. Még ha kb egy szinten lett volna Monster Aizennel, akkor azt mondom oké, de akkor most mondhatnám újra, hogy kurohitsugi, könyökkel, kardját kézzel megállította, etc. Szerinted mennyi energiájába telt volna Yama bankai közepében süttetni a hasát, ect.

Dirk

Am én is erre a következtetésre jutottam. Aizen mikor azt mondta hogy 1v1-ben még neki se lenne esélye szerintem az éppen arra az időpontra gondolt mikor harcoltak. Én még azt is merem feltételezni hogy ha nem is bankai-ban volt aizen akkor is volt olyan inteligens hogy Bankai-ja tuti gyengébb mint a későbbi átváltozásai. De Soi-fon bankai-ából tanulva még az is lehet hogy teljesen más ereje volt. De azt feltételezni hogy yama erősebb volt mint a legutolsó aizen formáció sztem hülyeség, mert akkor yama egyedül bedarálhatta volna az egész HM-et. És teljesen feleslegesen van ott a 13 osztag ha az egyik felér az egésszel...

Member

Yama bigottan hagyománymániás, szerintem simán ledarálta volna a top3-mat, csak az mekkora szégyen a seregre nézve, ha a kapitányparancsnoknak is harcolnia kell.

Bishop

Na végre előveszik Chadet aki btw az egyik kedvencem powerwise és potencia szempontból erre most el akarják venni tőle az erejét  :morci:

Vissza a bankai-os témára, szerintem Soifong óta már nyilvánvaló hogy a bankai nem feltétlen előnyös a harcban. Pl Ukitake mondta Shunshuinak hogy az ő bankai-a nem lenne jó ha itt használnák(biztos rákényszerítene mindenkit még friendly targetet is hogy játssza a játékot) Aizent meg csak azért nem tudta senki legyőzni mert volt egy get out of jail for free ticketje. Ichi meg egyértelműen a legerősebb volt FGT mode-ba az ismert karakterek közül. Sőt már reiatsuless modeba is legyőzte volna szerintem de gyorsan el akarta intézni.

Chronus

Hogy én is nemtetszésemet fejezzem ki a jelen fejleményekkel szemben, az egész jelenlegi évad nagyjából olyan érzést kelt bennem, mintha Kubo vázlatfüzete az elmúlt egy hónap leforgása alatt a következő konklúzióra jutott volna:

Ginjou egy ex helyettes shinigami ugyanolyan badge-al mint Ichigo fullbringer aki egy titkos szervezet baráti társaság tagja akik Ichigót felvilágosítják a család múltjáról figyelmeztetik egy közelgő veszélyről felhasználják, hogy a saját újonnan bevezetett és felettébb király képességüket elveszíthessék, mindezt azért mert a közelgő ellenség Urahara veszélyezteti Ichigo családját csak.

Egyéb érdekességként szolgál Ginjou badge-ja amit azóta se láttunk, se Ikumi-t, Isshin hollétéről semmit se tudni, se Urahara céljairól, se Karin szerepéről, se arról, hogy ki támadta meg Ishidát és miért, mi köze van az egészhez az eddigi plotnak és ki veszélyeztet itt kit, Chad miért néz ki 30 évesnek, és Ichigo miért nem tette még fel ezeket a jogos kérdéseket Ginjou-nak, ahelyett, hogy egyből fejjel ugrik a Shinigami erő visszaszerzős buliba.

Bishop

Btw az új movie-ban, vagy legalább is annak reklámozásához használt openingben Ichigo megjelenik egy koponyás armorban ami koponyákból áll, csak nem fullbring?

Member

Jaj, Chronus, ne akarj mindent tudni. :) Bár az sem kizárt, hogy Kubo túl sokat szerepelt dezodorreklámban és betámadta az Alzheimer-kór.

Bishop

Kubo sose emlékezik 10 chapternél régebbi eseményekre. Kb akkor veszi elő a régi jegyzeteit hogy valami értelme is legyen amit csinál nehogy nagyon mellé nyúljon.

Chronus

Quote from: Member on 2011-01-14, 20:50:37
Jaj, Chronus, ne akarj mindent tudni. :) Bár az sem kizárt, hogy Kubo túl sokat szerepelt dezodorreklámban és betámadta az Alzheimer-kór.

Csak nagy az összevisszaság egy kicsit. :) Eddig lassú volt a plot, most meg hirtelen minden olyan gyors. A ló egyik oldaláról másikra kerültünk, csak ezen az oldalon a plotholeok nem 60, hanem 3 fejezet alatt képződnek :) Persze biztos minden meg lesz magyarázva, csak a manga ratingja miatt félek...

Member

Az nem jutott így is a béka segge alá?
Meg amúgy, Aizen beat up olyan volt, hogy ott akár vége is lehetett volna, törvényszerű egy népszerűségesés most, hogy tabula rasa minden kezdődik elölről, ráadásul Gin nélkül.

Chronus

Nem, vicces mód Japánnak tetszett a reboot. 7-10 körüli ratingeket láttam, mikor kezdődött. Azóta nem néztem.

Member

Quote from: Chronus on 2011-01-15, 10:06:01
Nem, vicces mód Japánnak tetszett a reboot. 7-10 körüli ratingeket láttam, mikor kezdődött. Azóta nem néztem.
Mondjuk már megszoktam, ha én A-t mondok, ők Z-t. :)

Junchi

Quote from: Chronus on 2011-01-15, 10:06:01
Nem, vicces mód Japánnak tetszett a reboot. 7-10 körüli ratingeket láttam, mikor kezdődött. Azóta nem néztem.

Plusz Jumpban is stabil harmadik helyen van (legalábbis, mikor utoljára néztem), szal jah, úgy tűnik, eddig bejön az embereknek.

chilip

nekem is bejött :) sokkal jobb mint Mexico üressége vagy aizen asspull-jai. tiszta lappal indul és eddig tényleg csak ez zavart:

Quote from: Chronus on 2011-01-14, 20:23:19Chad miért néz ki 30 évesnek

többi annyira nem, már rég nem akadok fenn apró hülyeségeken bleachben. egyszerűen nem éri meg. ha agyalni akarok mangán keresek egy komplexebb mangát mondanivalóval, itt meg
[img ]http://itsmagicaintgonaexplainshitkubotrollface.png.exe.gif[/img], shounen - ennél több nem kell neki hogy sikeresebb legyen: fanservice, cool arcok, cool harcok és cool beszólások

[spoiler][/spoiler]

NLZ

Quote from: Junchi on 2011-01-15, 11:47:59
Quote from: Chronus on 2011-01-15, 10:06:01
Nem, vicces mód Japánnak tetszett a reboot. 7-10 körüli ratingeket láttam, mikor kezdődött. Azóta nem néztem.

Plusz Jumpban is stabil harmadik helyen van (legalábbis, mikor utoljára néztem), szal jah, úgy tűnik, eddig bejön az embereknek.
Most kicsit lecsúszott.
http://community.livejournal.com/weeklyjump
[reserved]

Chronus

Nincs a héten fejezet. Sokan Kubo betegségére tippelnek (bár azt tweetelte, hogy már jobban van), de senki se tudja, hogy miért. Ohana spoiler kijött, a heti Jump-ban nem volt Bleach (illetve technikailag ez a jövő heti, nyilván).

Member

Btw. nem úgy van, hogy a mester két héttel előre dolgozik az ilyenek elkerülése végett?

Dirk

Kezd kicsit elegem lenni...
Anime már több mint 1 hónapja nincs normális. Manga is szünetelt 3 hétig erre most megint nincs...
Ezt kérdezni is akartam, nem tom mennyire vagytok nézettségi adatokban otthon és a manga eladásban és hogy az milyen reális képet mutat. De ez nem rontja az eladási/nézettségi számokat?
Nem hiszem el hogy a sok filler meg a manga kimaradás nincs hatással erre.

Member

Quote from: Dirk on 2011-01-19, 17:25:53
Nem hiszem el hogy a sok filler meg a manga kimaradás nincs hatással erre.
Megtanít megbecsülni azt, amit eddig szidtál. :)

chilip

Quote from: Member on 2011-01-19, 17:30:29
Quote from: Dirk on 2011-01-19, 17:25:53
Nem hiszem el hogy a sok filler meg a manga kimaradás nincs hatással erre.
Megtanít megbecsülni azt, amit eddig szidtál. :)

:hai:

Dirk

És akkor most lesz holnap bleach manga? vagy kubo még mindig beteg?

Member

Vannak képek BA-n, az az új csaj és sok báb lesz benne.