Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

LuckyDingo

Ez még szerintem nem shinigami powa... [spoiler]szerintem a fullbring csak megpróbálja utánozni, szal most olyan mintha egy emberi shinigami lenne.. aka ez nem a spirit body, hanem az igazi. :D[/spoiler]

Chronus

Kezd felpörögni a dolog.
Tsukihima belépője tőlem is kap egy lájkot.

Amúgy kezeket fel; kinek volt az első gondolata az amikor Ginjou megemlítette, hogy lehet, hogy nem is Tsukihima volt az, aki leszúrta himét, hogy[spoiler][/spoiler]

Member

Quote from: LuckyDingo on 2011-04-13, 21:07:18
Ez még szerintem nem shinigami powa... [spoiler]szerintem a fullbring csak megpróbálja utánozni, szal most olyan mintha egy emberi shinigami lenne.. aka ez nem a spirit body, hanem az igazi. :D[/spoiler]
Ugyanez jutott eszembe nekem is. De így a sztori alakulását nézve, a fullbright mintha követné a gazdája vágyait, lásd Orihime és Chad esetében is.

Quote from: Chronus on 2011-04-14, 16:02:19
Amúgy kezeket fel; kinek volt az első gondolata az amikor Ginjou megemlítette, hogy lehet, hogy nem is Tsukihima volt az, aki leszúrta himét, hogy[spoiler][/spoiler]
Kicsit korai volna, nem? :) Lehet, hogy Ginjou-ékba is hamis emlékeket ültetett, nem? :)

LuckyDingo

Áh az egész Fullbring mizéria Aizen illúziója XD Igazából az történt, hogy  Urahara nem tudta lesealelni Aizent, és a hógolyó se árulta el főgonoszunkat. Ichigo elvesztette az erejét, Aizen meg vissza akarja vele szereztetni, mert ő volt az egyetlen olyan ellenfele, akivel tudott rendesen fightolni.

Prof. William

Majd kiderül hogy Aizen már hónapok óta megszökött a börtönből csak Yama apó szokásos idiótasága miatt nem szóltak Ichiéknek.


Chronus

Én kezdem azt hinni, hogy Ginjou kevesebbet tud, mint amennyit mi gondolunk róla.
Igaz Urahara ellen beoltotta Ichit, de meglehet, hogy azt is csak azért tette, hogy az oldalukra csábítsa és így együttműködésre bírja; igazából nem is tud semmi lényegeset Uraharáékról.

Dirk

én azt nem értem miért nem támadták meg? elvileg ő a rossz fiú és még hagyják hogy jó pofizzon, legalább chad neki eshetett volna , és jó látni ichigo-n a harci kedvet, utoljára tán... nem is tom mikor élvezte ő a harcot.. :)

Kassh

Kinn a chapter: http://mangastream.com/read/bleach/89889984/1

Véleményem szerint nem lenne ezzel semmi gond ha kicsit több történne egy héten mert az eheti rész kb 2perc történést foglalt magába és ennyi ebből még egy negyed rész se jön ki :/ de amúgy ezt leszámitva nincs kifogásom a hurrbring arc ellen eddig :3 carry on kubo.

Chronus

Badass chapter badass Ichigóval, aktuális harccal, és úgy tűnik a következőben Ginjou is beszáll majd.

NLZ

Hát kb ez volt az egész: "Oh my, Ichigo, you are soooo coool, Im gay for you! Wait, I take it back, you still sucks..."
[reserved]

Junchi

Hiányoltam már valami harcfélét, így most kész felüdülés volt ez a ch. :3

Btw gyanítom, Tsukishima ennél többre is képes, máskülönben, ha Ichigo tényleg visszakapja a shinigami-erejét, akkor csukott szemes rapestomp lesz kettejük konfliktusának vége.

Member

Kiszámítható volt. Még majd meglátjuk. Érdekelne, hogy miként magyarázzák azt az apróságot, hogy Chad fullbrightjával látja a shinigami-kat.

Chronus

Quote from: Member on 2011-04-21, 14:29:13
Kiszámítható volt. Még majd meglátjuk. Érdekelne, hogy miként magyarázzák azt az apróságot, hogy Chad fullbrightjával látja a shinigami-kat.

Ezt most nem értem.
Chad mindig is látta őket, mert van spirit power-je.
Ichigo elvesztette a sajátját, teljes egészében.
(És ez a mostani is Fullbringnek tűnik, nem Shinigami erőnek)

LuckyDingo

Ezek az erők már így is összevissza vannak. A legelképzelhetőbb magyarázat az, hogy akinek fullbring képessége van, az rendelkezik spirit powerral, de nem shinigami, hanem ember. Ezt most kaphatta az anyucit ért Hollow támadás és egyéb tényezők miatt is (pölö hógolyó áldásos képessége). Mondjuk azt nem értem, hogy Orihimét eddig miért nem környékezték meg. Ha így vesszük a dolgot, akkor neki is fullbringje van és nem is gyenge.

Member


Chronus

Először is: Attól még, hogy a Hogyouku adta nekik az erőket, szerintem az korántsem bullshit, hogy Ichigo reiatsuja töltötte fel őket, elvégre a limiter amit a kapitányokra és a hadnagyokra raknak nem bullshit. Továbbá, még ha Chad fullbringer is, akkor is egyedi eset, mert továbbra is a Hogyoukutól kapta ezt az erőt; aztán ha a reiatsut nem Ichigótól, akkor meg azt is; és még kitudja mi mást. Plot Orb-nál ezt igazán nem lehet tudni, szvsz ez kellene, hogy az első tipp legyen.

Kettő: Orihiméről egyelőre még senki se mondta, hogy fullbringer.
Chad erőit már Arrancar Arc-ban is Hollow-okéhoz hasonlították, de az összes utalás amit Inoue erejére kaptunk az az volt, hogy hasonlítanak egy Zanpakuto-hoz. Én nem nem tennék rá egy centet se, hogy fullbringer, csak azért mert Chad az. Az erőik minőségének és jellegének közük sincs egymáshoz. Az egyetlen közös pontjuk, hogy mindketten emberek, ebből kiindulva meg lehetnének Quincyk is, ennyi erővel.

Három: Mégis ki mondta, hogy a fullbringerek nem látják a Shinigamikat, és ki mondta, hogy ezzel az új poweruppal Ichigo nem kezdte el újra látni őket? Annyi idő azért még nem telt el, gyk 3 perc. De ha mégse, az is betudható annak, hogy a Shinigami erejével elszállt minden reiatsuja, és az még nem állt helyre.


Persze lehet csak én érzem úgy, hogy nem ütköznek az eddigi erő-magyarázatok ebben, szvsz egyszerűen csak nincs még rendesen kifejtve egy-két eset.

NLZ

Azért az időzítőnek, a bababáznak, a nyakláncnak és a varázscsizmának sincs köze egymáshoz. Vagyis hogy az, hogy a fullbringek ojjektumhoz köthetőek. De Orihime hajcsattja is egy tárgy.
[reserved]

Chronus

Quote from: NLZ on 2011-04-21, 18:31:21
Azért az időzítőnek, a bababáznak, a nyakláncnak és a varázscsizmának sincs köze egymáshoz. Vagyis hogy az, hogy a fullbringek ojjektumhoz köthetőek. De Orihime hajcsattja is egy tárgy.

Én csupán annyit mondtam, hogy senki se állította, hogy Orihime fullbringer.
Chad kapcsolatban volt velük, tehát az esélye, hogy nem tudtak Orihiméről és az erejéről elég kicsi, még se kerültek kapcsolatba vele, vagy legalábbis nem tudni. A sok variáció közül, hogy miért, nekem az tűnik a legvalószínűbbnek, hogy azért, mert Ginjou tudta, hogy Hime nem fullbringer. Ha legalább bepróbálkoztak volna nála, akkor minimum ismerné őket.

Ez csak egy tipp, de szerintem Chaddal se a helyi közértben futottak össze, ahol Brazo Izquierda del Diablo-val a balján vásárolt kenyeret. Valami módjuk biztos van ara, hogy detektálják a fullbringereket. Persze elég ködös még itt minden ahhoz, hogy tisztán lehessen látni, hogy ki hogy ismert meg kit, de az biztos, hogy a nemlétező kapcsolatoknak is van jelzés értéke.

kada

Quote from: Chronus on 2011-04-21, 18:34:26Valami módjuk biztos van ara, hogy detektálják a fullbringereket. Persze elég ködös még itt minden ahhoz, hogy tisztán lehessen látni, hogy ki hogy ismert meg kit, de az biztos, hogy a nemlétező kapcsolatoknak is van jelzés értéke.
pl:
step 1) sense reiatsu
step 2) put it on teh ewulzmeter
step 3) ???
step 4) profit

Viccen kívül, shinigami, (quincy?) és a hollow reiatsu egymástól megkülönböztethető vagy miaszösz, ez alapján akár meg is tudják saccolni ki a "közülük való" mikor rátalálnak valaki erősre.

LuckyDingo

És mi van, ha Chad talált Ginjouékra? :D És mivel olyan áldott jó lélek direkt nem szólt Orihiméről, hogy nehogy belevegyék a fullbringes játékba.

Dirk

Ennek a fullbring-nek annyi értelme van hogy ichigo még cool-abban nézzen ki azzal a fekere árnyékkal ami körbe veszi, ez animében rohadt jól fog kinézni!

Member

Quote from: Dirk on 2011-04-22, 13:20:38
Ennek a fullbring-nek annyi értelme van hogy ichigo még cool-abban nézzen ki azzal a fekere árnyékkal ami körbe veszi, ez animében rohadt jól fog kinézni!
Ötletesebb volna, ha mostantól nem mezei shinigami volna, hanem csak azzá alakulna a fullbright-tal.

SaiyaGin

Quote from: Dirk on 2011-04-22, 13:20:38
Ennek a fullbring-nek annyi értelme van hogy ichigo még cool-abban nézzen ki azzal a fekere árnyékkal ami körbe veszi, ez animében rohadt jól fog kinézni!

Jó meglátás. :D

Dirk

a héten nem lesz bleach manga? mikor kezdett volna beindulni... :(

csacsa

Quote from: Dirk on 2011-04-28, 21:25:27
a héten nem lesz bleach manga? mikor kezdett volna beindulni... :(
Golden week van. a héten nincs SJ.
"Az ördög nem alszik. Fülig csipás lehet már a rohadék. Nagy, gyulladt szemekkel bámul ki a fejéből, mindegyre azt lesve, hol árthatna."(Vavyan Fable)

Karez

Amíg nincs új chapter, egy kis hír Bleach terén.

Az amerikai  Shounen Jump mangák hivatalos forgalmazója, a VIZ Június első napjaiban megjeleníti újabb Omnibus/VizBig kiadványát:

http://viz.com/product?id=9841

Aki nem tudná mi lesz ez, ezek úgynevezett "három kötet egy nagyobb kötetben" kiadások a VIZ gondozásában. Amerikában egy pár éve indult, hogy a híresebb képregények és mangákat úgymond gyűjteményes olcsóbb kiadásban is újrakiadásra kerülnek. És mindegyik sikeresek voltak eddig, hisz az emberek szívesen megvették eme újra kiadott, de több tartalommal rendelkező kiadványokat.
Manga terén megjelentek ilyen formában, a: Dragonball, DragonBall Z,Vagabond, és a One Piece is.

Amit tudni kell róluk hogy az eredeti manga mérethez képest sokkal nagyobbak (érthető, hisz három kötetet foglal magába, az egyszerű kötéstől meg szétesne azonnal) , magas minőségű papírformára vannak újranyomtatva, valamint jól fest a polcon is, mintha egyesével foglalnák el (igaz ez személyfüggő, de én pl. nem bántam meg a Dragon Ball VizBig kiadás első kötetét. Sokkalta jobb, és nem is lehet olyan hamar végéhez érni, mintha egy kötetest vettem volna meg)
Igaz nem buzdítani akarok senkitse a megvételére, tudtommal egyedül Junchi az, aki gyűjti a Bleach-et manga formájában angolul is, de hamarosan csatlakozok hozzá, igaz én eme Omnibus kiadást fogom megvenni. ;)

Aki nem tudja sehogy sem elképelni hogy nézhet ki egy ilyen kiadván, itt egy jútúb videó róla:
http://www.youtube.com/watch?v=3SrOCgN1P0s
http://www.youtube.com/watch?v=3OyqazzWLZA

Junchi

Quote from: Karez on 2011-04-30, 13:10:48
Amíg nincs új chapter, egy kis hír Bleach terén.

Az amerikai  Shounen Jump mangák hivatalos forgalmazója, a VIZ Június első napjaiban megjeleníti újabb Omnibus/VizBig kiadványát:

http://viz.com/product?id=9841

Én a helyükben inkább a manga kiadását gyorsítanám fel, ahogy azt tették nem is oly' rég a One Piece-szel és a Narutóval. Nah, nem arról van szó, szép dolog, hogy gondoltak a fanokra az Omnibus kiadvánnyal (személyes: mondjuk én nem szeretem... ^^"), de azért azt felettébb viccesnek tartom, hogy a Bleach-csel így le vannak maradva. Szal argh, négy vol/év igencsak soványka arány... Régen kéthavonta hoztak ki egy-egy új kötet, mint odahaza tankoubont, szal tényleg nem értem... Pedig a kisujjamat is odaadnám, ha végre a "kezemben tarthatnám" a Fake Karakurás köteteket.

Ezt leszámítva egyébként nincsenek komolyabb bajaim a ViZ-release-zel, azért meg külön pacsi jár, hogy mégsem cenzúrázták ki a 34. kötet borítóját, ahogy azt eredetileg tervezték. (Igaz, még nem jutottam el odáig, hogy beszerezzem... Na majd conon. :3)

LuckyDingo

Na végre a gyerek is beszállt a küzdelembe.. qrva cliffhanger.. XDDD

Junchi

^Ezzel akkor már ismerjük mindenki fullbringjét, de most Ginjou megmutatta, hogy lehet még variálgatni ezt-azt ezzel a képességgel, szal kezdenek végre valami elfogadható power-levelt felmutatni az új karakterek.

Btw klimax szagot érzek.

Chronus

Jó volt. Egyre jobban kavaródik a szar.

Ichigo meg badass módon lép szintet. Ez de kurva jól fog kinézni az animében. :jee: