Bleach Manga (anime-nézőkre veszélyes spoilerekkel;) )

Started by Yakumo, 2006-07-31, 16:49:43

Previous topic - Next topic

Bishop

A flashback megoldása egyedi volt és érdekes tetszett, de most már lehetnénk túl ezen.

Member

Kubo mindenkinek fájdalmas múltat ad? Miért nem lehet vki csak simán f@sz??? Ginjou és Aizen is tuti, hogy végignézték, ahogyan megerőszakolják az anyjukat.

Én kinézem belőle, hogy még a félszemű is túléli a meccset. Már az arrancar-oknál is elszúrta, hogy nem tudott halálraítélt gonoszokat alkotni.

Chronus

Giriko meg Yukio múltja miért is volt fájdalmas? Mindkettőben ők voltak a faszok.

LuckyDingo

Jah azért volt fájdalmas a múltjuk, mert ők azzá tették. Az erejük elvakította őket és azt hitték, hogy jobbak, mint mások, de itt befigyelt a "minket senki sem szeret, mert mások vagyunk" effektus, ami miatt szarul érezték magukat és láthatatlan ellenségeket gyártottak. Magyarul maguknak gyártották a problémájukat. Ezért mondtam, hogy nem tudom egyiket sem sajnálni. :D

Chronus

Riruka azért eltér a többitől. A pacifizmusában is, amúltjában is, és ha úgy vesszük még az erejében is (nem csak egy tárgyat használ, hanem bármit).

Member

Quote from: Chronus on 2011-11-02, 13:41:35
Giriko meg Yukio múltja miért is volt fájdalmas? Mindkettőben ők voltak a faszok.
Lásd amit LuckyDingo leírt, ott figyelt benne a "minket senki sem ért meg" dolog, amivel már ki lehet kergetni a világból.

Quote from: Chronus on 2011-11-02, 15:04:29
Riruka azért eltér a többitől. A pacifizmusában is, amúltjában is, és ha úgy vesszük még az erejében is (nem csak egy tárgyat használ, hanem bármit).
Ideális "beugrom Ginjou elé a jó ügyért" szereplő, nem? :D

kada

Quote from: Member on 2011-11-02, 16:31:15
Quote from: Chronus on 2011-11-02, 15:04:29
Riruka azért eltér a többitől. A pacifizmusában is, amúltjában is, és ha úgy vesszük még az erejében is (nem csak egy tárgyat használ, hanem bármit).
Ideális "beugrom Ginjou elé a jó ügyért" szereplő, nem? :D
Remélem hogy nem ez lesz  ^^"

Prof. William

Quote from: Chronus on 2011-11-02, 11:10:11
Áut: http://mangastream.com/read/bleach/87477847/1

Flashbackek kicsit kaotikusak voltak, de nem rossz. Ohana megint tévedett, Rukia egyáltalán nem lyukadt ki. Bezzeg az a mi időnkben csak a fake spoilerek voltak szarok.

De legalább nem minden FB-nek adtak egy teljes fejezetet hanem gyorsan lezavartak mindenkit. Engem már inkább az érdekelne hogy ki lesz utánuk a true enemy.

Chronus

Nyilván az Xcution, ami remélem, hogy egy jóval nagyobb szervezet, több száz esetleg ezer tagos, hacsak Ginjouék nem kívánták 6 emberrel megváltani a világot. Én Kubo helyében ezt tenném. Adva adott egy faszán csengő név, amihez még menő titkosszolgálati telefon meg bázisok is vannak. Mindezt kizárólag csak Ichigo átveréséért összehozni; mind az a munka és befektetett energia. Azért az egy kicsit overkill volna.

Legyen Ginjou a főnök, Tsukishima meg a jobb keze, azt legyen alattuk egy különösebb veszélyt jelentő sereg is, az itteni 6 Fullbringer meg csak a helyi recon team. Egyébiránt nem látom, hogy a fickó hogy jelentene bármi veszélyt is SS-re (a pre-Ichigo powerleveljével persze), eléggé ahhoz, hogy ekkora teamet küldjenek rá, meg még külön expozíció is legyen az egész létezésére.

Túl sok hűhó látszólag semmiért.

Liquid Snake

Én inkább abban reménykedek, hogy ezután vége, nagyon megérett már a Bleach is a befejezésre :)

Chronus


Bishop

Csak akkor találjon ki értelmes ellenfeleket is, mert jelenleg kezd kifogyni a harcképes ellenfelekből. Poklot is elcseszte egy movie-ra. Spirit King van még a Royal Guard. De pl Hollowk kilőve, Aizen kilőve, FB-sek kilőve. Valahogy visszahozza a Quincyket egy újabb háborúra?

Junchi

Quote from: Bishop on 2011-11-02, 19:40:14
Aizen kilőve

Pontosabban szólva sitten rohad, ergo él, ergo csak arra vár, hogy valaki kiszabadítsa. :3

Tuti vissza lesz hozva valahogy a plotba.

Liquid Snake

Nem utálom a Bleachet, arról szó sincs, de már régóta egy hatalmas nagy trollfest az egész :D Megszokásból olvasom, vannak benne néha jó harcok, de semmi mást nem jelent már számomra. A régi részekhez meg csakis jó emlékek fűznek :D

Bishop

Quote from: Junchi on 2011-11-02, 19:41:48
Quote from: Bishop on 2011-11-02, 19:40:14
Aizen kilőve

Pontosabban szólva sitten rohad, ergo él, ergo csak arra vár, hogy valaki kiszabadítsa. :3

Tuti vissza lesz hozva valahogy a plotba.
Please NO

Junchi

Quote from: Bishop on 2011-11-02, 19:42:43
Quote from: Junchi on 2011-11-02, 19:41:48
Quote from: Bishop on 2011-11-02, 19:40:14
Aizen kilőve

Pontosabban szólva sitten rohad, ergo él, ergo csak arra vár, hogy valaki kiszabadítsa. :3

Tuti vissza lesz hozva valahogy a plotba.
Please NO

Bár FKT-arc végére nekem is nagyon elegem lett belőle, pláne, mikor folyamatosan húzgálta elő a valagából az idétlenebbnél-idétlenebb evolúciós formáit, de valahogy még se bánnám, ha visszahozná Kubo. :D Aizen még a jobb shounen gonoszok közé tartozik - imho.

Tousen, Gin lezárt dolog.

Chronus

Quote from: Bishop on 2011-11-02, 19:40:14
Csak akkor találjon ki értelmes ellenfeleket is, mert jelenleg kezd kifogyni a harcképes ellenfelekből. Poklot is elcseszte egy movie-ra. Spirit King van még a Royal Guard. De pl Hollowk kilőve, Aizen kilőve, FB-sek kilőve. Valahogy visszahozza a Quincyket egy újabb háborúra?

Ha meg lenne a képességem, hogy megmondjam mit kellene csinálnia az elkövetkezendő 10 évben, akkor pénzt keresnék vele.

A Fullbringereket is a seggéből húzta ki, és nekem személy szerint tetszik az arc. Már Deicide alatt is megmondtam, hogy nem az ismert tényezőkből kell építkezni. Mindig mindenki azzal dobálózik, amink már van. Mire mész vele? Quincyk, Shinigamik, Hollowok, Fullbringerek, Spirit King, Royal Guard. Ne Kubo szájából edd az infót. Az író mindig csak annyit mond, amennyi az érdekében áll. Azt nézd, hogy ezek mind a semmiből jöttek. Ha okos vagy, akkor arra számítasz, hogy van egy eddig nem felvezetett X+1-dik tényező, ami összeköt mindent, vagy ha nem is mindent, de elég eddig ismert elemet ahhoz, hogy egy Arc-ot lehessen csapni neki; és ha Kubo okos, akkor ezt meg is írja. A meglévő elemek kombinálásából feleslegesen próbálsz kilogikázni valamit. Úgyis lesz még egy-két új elem is úton ami teljesen új fényben mutatja meg az eddigieket. Shonen-t csak ilyen kaméleon elemekkel lehet írni.

So far, a Fullbringerek bekötötték a Chad féléket a sztoriba, szóval ezt a modellt nézve, Kubo okos (valamilyen téren). Az Arc-ban látott foreshadowing elemeket nézve előre meg is van tervezve sok minden (pl az, hogy Ishida hátranézett, mikor Tsuki levágta. Attól a pillanattól kezdve tervben volt, hogy a támadást nem Tsuki vitte be).

Eddig több tudatosságot láttam benne, mint az eddigi arcok nagy részében, szóval szerintem nem a sztori lesz a gyengéje. Max a kivitelezése. Ha azt mondta volna, hogy még 10 évig Asspullol, én is forgattam volna a szemem, de mivel jó pár helyen azt mondta, hogy szó szerint leültek az editorral és megfogalmazták a sztorit az elkövetkezendő 10 évre, befejezéssel meg mindennel... szerintem ez fasza lesz. :)

Dirk

az FB-sek nem csak arra jók hogy vissza hozzák ichigo erejét? legalábbis sztem csak azért vannak benne, és ha már benne vannak akkor kapnak kis sztorit is  Legalábbis remélem, mert túl gyengének tűnnek, kivéve ginjou meg tsuki de még ellenük se lett bankai elnyomva :D

Member

Csak nehogy a vaizard banda visszatérjen. ::) Bár rosszfiúnak jók volnának.

Quote from: Dirk on 2011-11-02, 22:01:17
Legalábbis remélem, mert túl gyengének tűnnek, kivéve ginjou meg tsuki de még ellenük se lett bankai elnyomva :D
Tsuki elmagyarázza Byakuyá-nak, hogy mi a senkei gyenge pontja.

Bishop

Na pl a Vaizardokat bírtam, elég fájó pont ahogy végül semmire nem voltak jók és még ki is lettek szinte írva a történetből mint valami filler karakter. Persze még előkerülhetnek.

kada

Quote from: Bishop on 2011-11-02, 22:12:46
Na pl a Vaizardokat bírtam, elég fájó pont ahogy végül semmire nem voltak jók és még ki is lettek szinte írva a történetből mint valami filler karakter. Persze még előkerülhetnek.
+1
Onnan hogy Ichimaru fogadta eperke csapatát a kapunál, tán a legjobban tetsző új elem volt számomra.

Chronus

Vaizardok közül csak Shinji volt szimpatikus. A többit se utáltam, de alulfejlett comic relief karakterek voltak. Ezzel a fejezettel hivatalosan még a Fullbringerek is több háttérsztorit kaptak mint pl Love, vagy Rose. Azon kívül, hogy melyik divíziókban voltak 100 évvel ezelőtt még a Pendulumból se tudtunk meg róluk semmi plusszat. Volt karakterük persze, és biztos, hogy Kubo fejében megint több volt róluk, mint amit a papírra dobott, de kb ott is lett az elbaszva. Az ötlet megvalósítás nélkül csak ötlet marad.

kada

Quote from: Chronus on 2011-11-02, 23:10:53
Vaizardok közül csak Shinji volt szimpatikus. A többit se utáltam, de alulfejlett comic relief karakterek voltak. Ezzel a fejezettel hivatalosan még a Fullbringerek is több háttérsztorit kaptak mint pl Love, vagy Rose. Azon kívül, hogy melyik divíziókban voltak 100 évvel ezelőtt még a Pendulumból se tudtunk meg róluk semmi plusszat. Volt karakterük persze, és biztos, hogy Kubo fejében megint több volt róluk, mint amit a papírra dobott, de kb ott is lett az elbaszva. Az ötlet megvalósítás nélkül csak ötlet marad.
Ami sajnálatos.
De attól még hogy kidolgozottabbak lettek, szimpatikusabbak még nem.  :hehe:

NLZ

Azt nem vágom, hogy miként fog a Pendulum2 kapcsolódni ehhez a Fullbring bohóckodáshoz. Bár végülis akkor lehet a sztori Ginjouról, de mintha arról lett volna szó, hogy Icsipapa lesz.
[reserved]

kada

Hát, ha eperkeapuka egész otthonvolt a témában és azért nem lepődött meg hogy pici fiával mi történt még a legelején, akkor a kettő történet egyszerre is mehet.

chilip

Urahara most mi a lófaszt csinál ichipapával? állnak és elégedett mosolyal nézik a történéseket? vagy elmentek sake-zni egyet a holdfényben? :D

Chronus

Gondolom biztonságos helyre viszik Orihimét, Chadot, Tatsukit, Ichigo testvéreit és egyéb barátait mielőtt visszatérnek aktívan részt venni a csetepatéban megdícsérni mindenkit az egész harc lezajlása után 10 perccel.

NLZ

Urahara dörzsöli a tenyerét, hogy Justasplanned.
[reserved]

Kassh

Quote from: chilip on 2011-11-03, 00:39:10
Urahara most mi a lófaszt csinál ichipapával? állnak és elégedett mosolyal nézik a történéseket? vagy elmentek sake-zni egyet a holdfényben? :D
[spoiler][/spoiler]

kada

Quote from: Kassh on 2011-11-03, 11:41:25
Quote from: chilip on 2011-11-03, 00:39:10
Urahara most mi a lófaszt csinál ichipapával? állnak és elégedett mosolyal nézik a történéseket? vagy elmentek sake-zni egyet a holdfényben? :D
[spoiler][/spoiler]
:rotfl: