Cyberpunk és hacker játékok

Started by Ramiz, 2006-09-05, 14:26:41

Previous topic - Next topic

Ramiz

Lehet, hogy tök felesleges topik, de ugyanakkor meg bárhol máshol offtopik lenne és hamar elsüllyedős. Úgyis lesznek Uplinkes kérdéseim meg megvitatnivaló dolgok. :D

Ez pedig egy szép lista, amiről sok minden felkeltette az érdeklődésemet:
http://www.geocities.com/siliconvalley/2072/cybgames.htm
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

roderick

#1
Bloodnetet kiemelném, habár egy pokol irányítani de naon kellemes játék, amolyan vámpírcyberpunk... mondjuk kicsit hátrány hogy angol felsöfokú kell jópár szereplő szövegének megértéséhez, meg nagy eséllyel jut az ember totális zsákutcákba benne de akkoris élvezetes.

Decker meg annyira szórakaztató játék, amennyire primitívnek tünik :)

edit: Dreamweb is jónak tünt, csak valami miatt nem játszottam vele sokáig... lehet szimplán csak elfelejtettem hogy megvan nekem? :)

edit2: konzolos Shadowrun játékból igazából 2 is van, underdogs-on fent van mindkettö elvileg
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Lt. Simoan Blarke

#2
wow. szep hosszu lista :eek:
mondjuk engem a hacker tema nem nagyon vonz, de akad par tetszetos darab igy is: System Shock, Omikron, Paradise Cracked... csak az a baj, hogy a listaban nem szerepel olyasmi, ami az en maniam (ti. nyugati stilusu RPG). szep-szep, hogy az SS meg a DX baromi flexibilis, de nem vagyok oda a self-controlled dolgokert.

egyebkent ezek a haxor jatekok miert jok? :D a legjobb a temabol, amit mmorpg-jellegu cuccban lattam: irni kell sajat programot, es azzal osszecsap a masik emberke programja. kulon programnyelv, hajkitepes, debugging included :muhahah: az a gaz, hogy a logot, amiben errol ecsetelnek, toroltem, de nem tudja valaki dekodolni, melyik jatek ez? :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

RE@L

A Cyberpunk 2020 hoz tud valaki torrentet vagy alternatív beszerzési módot?

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

roderick

Sajna énis csak keresgélek hozzá valami letöltési lehetőséget, elég régi hogy torrenten legyen. (Bezzeg SR3-ból találtam 3 gigás csomagot is)

Most vettem észre a listán amúgy a Syndicate-et ami régi nagy kedvencem volt, sztem simán lehet cyberpunknak mondani, csak itt a többségtől eltérően mi vagyunk a gonosz vállalat :) (Bullfrog játék, uh. rossz nem lehet)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-09-05, 16:52:51a legjobb a temabol, amit mmorpg-jellegu cuccban lattam: irni kell sajat programot, es azzal osszecsap a masik emberke programja. kulon programnyelv, hajkitepes, debugging included :muhahah: az a gaz, hogy a logot, amiben errol ecsetelnek, toroltem, de nem tudja valaki dekodolni, melyik jatek ez? :D
Core Wars!!! nagy elborultság!

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Próféta on 2006-09-06, 18:23:13Core Wars!!! nagy elborultság!
MUHAHAHA, ez volt az! koszi :hail: :D

egyebkent CP 2020-hianyosok: tessek nyuzni Ramizt, o idorol idore elkezd engem cseszegetni, hogy ebben meg ebben az antikvariumban lattam CP alapkonyvet, es 3-4k volt. aztan persze keson szol es mar nincsen, de lehet, hogy egyszer naprakesz infot vag az ember fejehez :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Feldin

Quote from: Ramiz on 2006-09-05, 14:26:41
Lehet, hogy tök felesleges topik, de ugyanakkor meg bárhol máshol offtopik lenne és hamar elsüllyedős. Úgyis lesznek Uplinkes kérdéseim meg megvitatnivaló dolgok. :D

Ez pedig egy szép lista, amiről sok minden felkeltette az érdeklődésemet:
http://www.geocities.com/siliconvalley/2072/cybgames.htm
oki, szép lista, a téma érdekelne.
hacker gépelőshöz nincs türelmem. a többiből ki mit próbált és milyen? mibe nézzek bele?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Próféta

#8
Quote from: Feldin on 2006-09-10, 14:36:13
hacker gépelőshöz nincs türelmem. a többiből ki mit próbált és milyen? mibe nézzek bele?
OKS, részemről:
Syndicate: darkos, de nem sokat játszottam vele, nem tetszett.
Beneath A Steel Sky: a Linux installom ezzel jött, kipróbáltam, és tetszett. Szvsz nem cyberpunk, de igazi, régivágású point&click adventure, igen remek hangulati aláfestéssel. Úgy vettem észre, nem valami könnyű játék. Egy gépesített, diktatórikus berendezkedésű óriásvárosban játszódik, "acél égbolt alatt".
BioForge:cool: úúú ezt tök rég elfelejtettem, pedig milyen nagy játék volt! Nem túl ismert, pedig nekem nagyon tetszett. Mászkálós-kicsit akciózós-kaland-logikai. Az egész meglehetősen szürreális, egy idegen, nyersanyagai miatt kolonizált bolygón ébredünk egy orvosi fülkében, emlékek nélkül, és valahogy nem stimmel valami a testünkkel. Szépen lassan bontakozik ki a történet, talán annyit mondhatok el spoiler nélkül, hogy egy biológia kísérlet eredménye vagyunk; egy fegyenc testéből, fejlett biotechnológiából, és a bolygón talált ősi "valamik" felhasználásával összetákolva. A sztori számomra még kicsit elszomorító-nyomasztó-megható is volt (kicsit a Marsbéli Krónikákat juttatta eszembe). Viszont imho egyáltalán nem cyberpunk, még az oldal is írja, hogy nem az (akkor meg miért van ott?).
Bureau 13: nem sokáig jutottam benne, mert lefagyogatott, de jópofi point&click adventure ez is. Érzésem szerint ez se cyberpunk. Ami az érdekessége, hogy nem egy rögzített szereplővel nyomod végig, hanem egy korlátozott létszámú teamet válogathatsz össze különböző képességű ügynökökből, pl. a vámpír köddé tud válni, valaki más szerelőzseni, stb. Nyilván más szereplőkkel más feladványokat tudsz megoldani, így más lesz a játékélmény.
Deus Ex  :cool: Darkos, izgalmas és fordulatos történettel, néhány kedvenc összeesküvéselmélettel, hangulatos világgal, abszolút cyberpunk, és nagyon sirály. Formailag FPS-nek szokták hívni, de fontos hangsúlyozni, hogy itt az ügyességnél lényegesen nagyobb szerepe van a taktikázásnak, kommandózásnak, ravaszságnak. Szintén nem szokásos, hogy FPS-ben jegyzetfüzeted legyen, ahova nyomozati anyagokat, képeket, és saját jegyzeteket gyűjthetsz. Emelett vannak hack'slash RPG elemei (pl. a küldetésekből tapasztalati pontokat kapsz, amelyeket pl. úszás, hacking, sniping, stb. képességek fejlesztésére fordíthatsz), és bizonyos szempontból light adventure is, hiszen sokat beszélgetsz emberekkel, és lényeges, mit mondasz és mit nem mondasz meg nekik.
Az interaktivitás és szabadság szintje lenyűgöző. Minden széket, üveget, kis tárgyat felkaphatsz, arrébb pakolhatsz, akadályt, eszkábált "lépcsőt" vagy figyelemelterelést képezhetsz vele. Gyakran dönthetsz, hogy erkölcsileg mi a helyénvaló, és FPS létére gyakorlatilag ölés nélkül is meg lehet csinálni (pl. csak elkábítod az embereket, vagy leütöd, vagy egész egyszerűen némi lockpickinggel és lopózással elslisszolsz mellettük). Az asztalokon fekvő újságokba, könyvekbe be lehet kukkantani, és tényeg cikkek (érdekes adalékokkal szolgálva a világhelyzetről), regényfejezetek olvashatóak így (van valami regény, amit direkt a DX miatt alkottak meg, és a fejezetei szét vannak szórva a játékban). A számítógépeket feltörve mások emailezéseit olvashatod, a szerelmi történetek és a fogorvos melett rengeteg háttérinformációt tudhatsz meg a világról, politikai helyzetről, stb. Meg néha jelszót, vagy biztonsági rendszer elhelyezését is. Természetesen a történetnek több befejezése van, de menet közben is lényegesek a cselekedeteid: némi odafigyeléssel, helyes döntéssel barátok életét mentheted meg.
Még annyit, hogy ha túl könnyűnek találod, hogy a legkönnyebb nehézségi fokozaton majdnem-szuperhős főszereplővel végigtarold az egészet, akkor bőven van lehetőség nehezíteni a játékon. A legnehezebb fokozaton szinte már fejbe is lőttek, amikor meglátnak az őrük, így rengeteget kell taktikázni, lopakodni, és ügyesnek is kell lenni. Amúgy komoly kihívás a legnehezebb fokozaton emberölés nélkül végigvinni (nekem nem menne ;)).
Szvsz kötelező játék.

EDIT: elfelejtettem közölni, hogy a Deus Ex a zene terén is ott van a topon.

Ramiz

Kérdés: Uplinkben ha meglógok, mielőtt elkapnának, de nyomokat hagyok (log file-ok), azokat mennyi időm van kitörölni? Lehetőleg ugye nem is a cél gépről, hanem a "közbenső" állomásokról, mondjuk az Uplink Test Serverről (ott úgyis szeretnek :) ) - vagy nem is ez a jó stratégia? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Úgy emlékszem, hogy hiába lógsz meg a logokat továbbítják? Vagy fene se tudja már, az biztos h mindig új törés kell belépésekkor de lehet hogy utánna az össze logot ki tudod törölni egyenként.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

roderick

ööö.. fogalmam sincs mennyi idő alatt és hogyan nyomoznak vissza, ez konkrétan asszem sose derül ki a "suspense factor" emelése miatt. De a köztes gépekröl való logtörlés az nekem mindig bevált, érdemes is meghagyni pár korábbi melóból állomásoknak gépeket. Nameg érdemes befektetni a legjobb logtörlö programra, merugye a gyengébbeket könnyedén vissza lehet fordítani, mint ahogy nekünk is kell pár megbízásban.
Mondjuk én általában a végefelé mindig a console-ból töröltem az egész logot a célgépen (emlékeim szerint azért van egy idö amíg vissza is lehet menni egy elfuserált törés után) és egy köztes gépen is, mert a ciki a dologban, hogyha megszakítod a kapcsolatot akkor az is ad egy log entry-t ami azért okozhat álmatlan éjszakákat.
(Nameg a Wireless internetkapcsolat is hasznos tud lenni, gyáváknak mint nekem ideális :) )
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Tycho

Próféta Deus Ex elemzését aláírom, az tényleg telibe van találva, így újraolvasva kedvet kaptam megint kicsit másképp végigjáttszani, megint megpróbálni emberölés nélkül :)

[ez az elem emlékeztet a Star Wars Jedi Knight-ra (ősrégi, a Mysteries Of The Sith elődje) ahol szintén végig lehetett menni gyilkolás nélkül leszámítva egy kettő szörnyet és crittert, meg persze főellenség dark jediket (és persze a vége is két féle lehetett, aszerint hogy behódoltál-e a sötét oldalnak :D ) ]

a System Shock is nagyon jó, de nem osztanám abba a kategóriába amibe Blarke tette, flexibilis persze, de nem említeném egy lapon a Deus Exel, hiszen teljesen lineáris a története és elég nagy áfedés van a három főcsapás között, amit nem szinesít kimondottan a skillrendszere sem, szóval szerintem nem nevezhető semennyire RPGnek,  ahogy a GTA:SA-t sem neveznéd annak hiába vannak benne skillek :rotfl: (ha már egy lapon emlegeted a DX-et és a SS-t az RPGkel :) )


Ramiz

Hát azért erősen különböző játékstílust igényel a különböző "kasztokkal" (kiképzési módok) való játék... :) Meg sokkal több a gondolkodós rész, mint egy átlag "skilles nem-rpg-ben" :lul: , legyen az Diablo vagy San Andreas.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Tycho

Quote from: Ramiz on 2006-10-12, 19:30:08
Hát azért erősen különböző játékstílust igényel a különböző "kasztokkal" (kiképzési módok) való játék... :) Meg sokkal több a gondolkodós rész, mint egy átlag "skilles nem-rpg-ben" :lul: , legyen az Diablo vagy San Andreas.

több, azt aláírom, de nem annyival, hogy azt lehessen mondani hogy már RPG... :rolleyes: kipróbáltam mindegyik stílust és nekem nem váltak szét annyira....

EDIT: de a multiplayere díjnyertes azzal hogy cooperative-ben lehet tolni! :cool: :whoah:

Ramiz

Quote from: Tycho on 2006-10-12, 19:47:45
több, azt aláírom, de nem annyival, hogy azt lehessen mondani hogy már RPG... :rolleyes: kipróbáltam mindegyik stílust és nekem nem váltak szét annyira....
Ja, és egyébként is csak a Fallout rpg. :D :Kiraly:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

RE@L

Jedi Knight elődje a Dark Forces. Dark Forces egyel nem játszottam de ketőben tisztán emlékszem hogy a főhősünk Kyle Katarn és a szép Ravenclaw nevezetű fekete űrrepülő masinája volt.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Puru²

Jeeeee készül a Deus Ex 3 ,hír itt   :cool:
http://hardwired.hu/forum/forum.phtml?area=comment&id=21072

Reméljük visszatérnek a gyökerekhez és hozzni fogják az első rész hangulatát ,mert ha nem . :morci:

Gregory

Quote from: Feldin on 2006-09-10, 14:36:13
hacker gépelőshöz nincs türelmem. a többiből ki mit próbált és milyen? mibe nézzek bele?
Én pedig pont a "hacker gépelősre" lennék kíváncsi. Mit érdemes egy ebben a témában kezdőnek kipróbálnia/megnéznie?

Zsiga

Quote from: Gregory on 2007-05-24, 17:58:31
Quote from: Feldin on 2006-09-10, 14:36:13
hacker gépelőshöz nincs türelmem. a többiből ki mit próbált és milyen? mibe nézzek bele?
Én pedig pont a "hacker gépelősre" lennék kíváncsi. Mit érdemes egy ebben a témában kezdőnek kipróbálnia/megnéznie?
http://www.hackquest.de/

Tycho

Neuromancer- régi hacker játék az Interplaytől :jee: Most szedtem le, hogy jól megizzasszam a vidkarimat vele :muhahah:

Ramiz

Csak szólok, ha valakit érdekel: most épp van a neten működő Omikron t0rrent és crack! (Nekem már legalább fél éve megvan a játék, de cracket nem találtam hozzá - eddig.)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-16, 23:00:24
Csak szólok, ha valakit érdekel: most épp van a neten működő Omikron t0rrent és crack! (Nekem már legalább fél éve megvan a játék, de cracket nem találtam hozzá - eddig.)

\o/

Tycho: best evar!

bimanc

Quote from: Gregory on 2007-05-24, 17:58:31
Quote from: Feldin on 2006-09-10, 14:36:13
hacker gépelőshöz nincs türelmem. a többiből ki mit próbált és milyen? mibe nézzek bele?
Én pedig pont a "hacker gépelősre" lennék kíváncsi. Mit érdemes egy ebben a témában kezdőnek kipróbálnia/megnéznie?

http://speeddemosarchive.com/Uplink.html
Ramiz-nak is. :)

Makos

Quote from: bimanc on 2008-06-17, 01:05:51
Quote from: Gregory on 2007-05-24, 17:58:31
Quote from: Feldin on 2006-09-10, 14:36:13
hacker gépelőshöz nincs türelmem. a többiből ki mit próbált és milyen? mibe nézzek bele?
Én pedig pont a "hacker gépelősre" lennék kíváncsi. Mit érdemes egy ebben a témában kezdőnek kipróbálnia/megnéznie?

http://speeddemosarchive.com/Uplink.html
Ramiz-nak is. :)


Igen ezt mind2 módon lehet használni :D
Gépelősen meg kattingatósan is :D
És unaloműzésre is tökéletes :D

Ramiz

Ismerem, és a holnap kezdődő retró játékmaratonra ez is fel fog kerülni a gépre. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!