Main Menu

Death Note /Spoiler!/

Started by Sancho, 2006-10-08, 02:19:09

Previous topic - Next topic

hargharg

ma lett befejezve.
csak egyet mondunk, Isten mentsen meg minket az idealistaktol! - tudom mit beszelek, szeme*esen is ismertem parat.
es termeszetesen Ryuku istenkira*, ugyhogy en is jobban orultem volna egy manga-fele befejezesnek. ^_^
rofl

Soul

Gratulálok Solid Snake a Death Note elemzésedhez  :appl:.Jó képeket választottál, elolvasása után újra kedvet kapunk a Death Note-hoz  :smile:.Bár nem eléggé dicsérted Light-ot  :hehe: és megszóltad a 2.op/ed-t, remélem minél több ismertetőt fogok olvasni tőled a jövőben.

kelvor

Quote from: Soul on 2007-07-26, 17:23:14
Gratulálok Solid Snake a Death Note elemzésedhez  :appl:.

Jaja, jó munkát végeztél, kolléga :D Gratu :jee:

Rage

SPOILARS: A képek egy része, ahogy elnézem, le lett cserélve (és ez szerintem nem vált az írás kárára). A kollégának már én is gratuláltam, nagyon jó lett az ismertető. :jee:
痛みを感じる方向に、出口がある!

Solid Snake

Köszönöm szépen mindenkitől.  :tezsvir:

Quote from: Soul on 2007-07-26, 17:23:14
Jó képeket választottál, elolvasása után újra kedvet kapunk a Death Note-hoz  :smile:
Quote from: Rage on 2007-07-26, 18:53:20
SPOILARS: A képek egy része, ahogy elnézem, le lett cserélve (és ez szerintem nem vált az írás kárára).

Igen, ezt én is észrevettem. Csupán a Light vs. Near kép maradt meg, az összes többi más lett, de szerencsére jobb képeket válogattak ki.  :smile:

Quote from: Soul on 2007-07-26, 17:23:14
Bár nem eléggé dicsérted Light-ot  :hehe: és megszóltad a 2.op/ed-t.

L párti voltam, vagyok, leszek.  :hehe:

2. OP/ED szintén nem nyerte el tetszésemet, az OP inkább valami paródiának lenne jó (alma után futó Ryuk, diszkókirály Ryuk, csokifaló L, stb.), az ED pedig a kép/zene összehang kisebb hiánya miatt volt FAIL nálam. Egy idő után meg lehetett szokni, az igaz. Egyszer teszteltem le futópróbaként, hogy 34. rész után kíváncsiságból megnéztem az első OP/ED-et. A különbség érezhető volt.  :ejnye:

kelvor

Na igen, mai napig sem értem, hogy sikerült összehozniuk a 2. OP/ED-t. Persze van akinek bejön, én mindig áttekertem, pedig általában szeretem meghallgatni/megnézni őket.

DN film, valaki? Elsőt láttam, a másodikat még nem. Érdemes megnézni? Az első rész nem jött be annyira.

Solid Snake

#1476
Quote from: kelvor on 2007-07-26, 20:26:18
DN film, valaki? Elsőt láttam, a másodikat még nem. Érdemes megnézni? Az első rész nem jött be annyira.

Elsőben egyedül a befejezésről érdemes szót ejteni. Az még mindig tetszik.   :jee:

A második piszok hosszú film (2 és fél óra), viszont érezhetően jobb az első filmnél. A befejezést teljesen átírták, Near és Mello kimaradt, L halálát sem érezzük vereségnek (ráadásul nyugodt, békés halált hal, nem olyan hirtelent és tragikusat, mint az anime/manga-verzióban).  :smile:

kelvor

Na, majd meglesem, köszi az infókat.  :smile:

Én

Quote from: Solid Snake on 2007-07-26, 19:50:51
az ED pedig a kép/zene összehang kisebb hiánya miatt volt FAIL nálam.
:confused: Én meg pont ezért imádom :D A szöveg lehet, hogy nincs helyén de a zene az igen :D (szvsz)
Bár nekem a 2. OP is nagyon tetszett (szerintem a tulzások helyénvalóak voltak), de az első ED is, viszont az első OP elég langyos volt.
BTW, jó az ismertető!  :cool:

Member

Az ED2 borzalmas, szinte csak állóképek sorozata egy egész hangulatos zenére, szerintem megaFAIL. Az OP2 viszont az eddigi legjobb, amit animében láttam. Lehet, hogy paródikusnak paródikus, de bizonyos részek sztem paródikusabbak voltak. :rolleyes:

kelvor

[spoiler=Death Note Special?] 

The upcoming Death Note special broadcast, which was announced during the last episode of the animated suspense television series, will be a three-hour Death Note Director's Cut: Compete Ending Edition special that airs at 8:03 p.m. on August 31 on Japan's NTV. It will mainly be a compilation of the confrontations between the vigilante Light and the detective L, re-edited from the perspective of Light's Shinigami (God of Death) Ryuk. All-new dialogue and soundtrack will be recorded, and scenes will have additional animation that could not be included in the original series. (Taken from ANN)

forrás: http://kuro-hanasubs.com/


[/spoiler]   :wtf:

Erre azért kíváncsi leszek :lazza:



Member

Kicsit rókabőr érzés fogott el, de majd meglátjuk. Mondjuk mit lehet erről 3 órát csinálni? :confused:

motifator

Biztos 90% recap lesz. Mint az FMA-nak a Reflections OVA vagy a NGE-nek a Death & Rebirth. Azért persze majd megnézzük :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Solid Snake


cica

Hello!

Csak azt szeretnem megkerdezni, hogy az ftp-n mikor lesz letoltheto a 28. utani resz? Ha jol tudom osszesen van 37 epizod tehat marcsak 9 resz hianyzik.

Koszi!

Solid Snake

#1485
Én jelenleg a magyar feliratot szerkesztgetem, pofozgatom stílus szempontjából (külön betűtípus a Shinigamiknak, a DN szabályoknak, az írásoknak, L nevének) + égetem rá az AVI-ra. 30. résznél járok, szerintem hétvégére meg is leszek a teljes animével. Viszont szerintem kicsi a valószínűsége, hogy felraknák FTP-re (mivel ugye égetett magyar felirat).

Manitu

Quote from: Solid Snake on 2007-08-22, 22:25:37Viszont szerintem kicsi a valószínűsége, hogy felraknák FTP-re (mivel ugye égetett magyar felirat).
Én úgy fogalmaznék, hogy kizárt :rolleyes:

Quote from: cica on 2007-08-22, 15:31:21
Hello!

Csak azt szeretnem megkerdezni, hogy az ftp-n mikor lesz letoltheto a 28. utani resz? Ha jol tudom osszesen van 37 epizod tehat marcsak 9 resz hianyzik.

Koszi!
Majd ha lesz angol felíratod DVD-rip. Gyere vissza egy-két év múlva.


Lothandar

Quote from: Solid Snake on 2007-08-22, 22:25:37
Én jelenleg a magyar feliratot szerkesztgetem, pofozgatom stílus szempontjából (külön betűtípus a Shinigamiknak, a DN szabályoknak, az írásoknak, L nevének) + égetem rá az AVI-ra. 30. résznél járok, szerintem hétvégére meg is leszek a teljes animével. Viszont szerintem kicsi a valószínűsége, hogy felraknák FTP-re (mivel ugye égetett magyar felirat).

Magyar felirat? Brrr....


Ha tudsz(nál) japánul esetleg még gondolkodnék is rajta de mivel a japánról angolra lefordított szöveget fordítod magyarra, maradok az angolnál :p.
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

Liquid Snake

#1488
Quote from: Lothandar on 2007-08-26, 17:08:29
Quote from: Solid Snake on 2007-08-22, 22:25:37
Én jelenleg a magyar feliratot szerkesztgetem, pofozgatom stílus szempontjából (külön betűtípus a Shinigamiknak, a DN szabályoknak, az írásoknak, L nevének) + égetem rá az AVI-ra. 30. résznél járok, szerintem hétvégére meg is leszek a teljes animével. Viszont szerintem kicsi a valószínűsége, hogy felraknák FTP-re (mivel ugye égetett magyar felirat).

Magyar felirat? Brrr....


Ha tudsz(nál) japánul esetleg még gondolkodnék is rajta de mivel a japánról angolra lefordított szöveget fordítod magyarra, maradok az angolnál :p.


Attól még h angolról fordítja magyarra nem feltétlenül lesz rossz... Az aláírásod meg  :lol: Szted mire jó [spoiler]EZ a gomb??? Spoiler gomb a neve...[/spoiler]

edit.: No offense amúgy :)

Soldier

#1489
Quote from: Liquid Snake on 2007-08-26, 17:18:47
Attól még h angolról fordítja magyarra nem feltétlenül lesz rossz... Az aláírásod meg  :lol: Szted mire jó


egyetért .. en bizok S.Snake-ben ^^ bár már kiirtam dvd-re igy marad az angol.. es johogy valki megcsinalja mert nem mindenki tud angolul ::)

Én

Én meg még mindig a 34. rsznél járok cirka 2 hónap után  :lol: De már letöröltem szerintem...

Soldier

Quote from: Én on 2007-08-26, 17:27:39
Én meg még mindig a 34. rsznél járok cirka 2 hónap után  :lol:

:ejj:

Én

Számomra 26. rész óta nem téma a sorozat (ráadásul le is lőtték nekem a végét)

Soldier

Quote from: Én on 2007-08-26, 17:34:19
Számomra 26. rész óta nem téma a sorozat (ráadásul le is lőtték nekem a végét)

jah mondjuk velem is hasonloképpen ez volt , de en attol függetlenül végigneztem..(bár te is végignezed , "egyszer") ;)

Lothandar

#1494
Quote from: Liquid Snake on 2007-08-26, 17:18:47
Quote from: Lothandar on 2007-08-26, 17:08:29
Quote from: Solid Snake on 2007-08-22, 22:25:37
Én jelenleg a magyar feliratot szerkesztgetem, pofozgatom stílus szempontjából (külön betűtípus a Shinigamiknak, a DN szabályoknak, az írásoknak, L nevének) + égetem rá az AVI-ra. 30. résznél járok, szerintem hétvégére meg is leszek a teljes animével. Viszont szerintem kicsi a valószínűsége, hogy felraknák FTP-re (mivel ugye égetett magyar felirat).

Magyar felirat? Brrr....


Ha tudsz(nál) japánul esetleg még gondolkodnék is rajta de mivel a japánról angolra lefordított szöveget fordítod magyarra, maradok az angolnál :p.


Attól még h angolról fordítja magyarra nem feltétlenül lesz rossz... Az aláírásod meg  :lol: Szted mire jó [spoiler]EZ a gomb??? Spoiler gomb a neve...[/spoiler]

edit.: No offense amúgy :)

Telivan offensel, amikor legutóbb itt jártam nem volt ilyen gomb, kár okoskodni. Át se írom.

No offense amúgy :)

A japánrólangolramajdmagyarra fordításokról pedig borsódzik a hátam, ez van.
Ha SPOILERT irtok akkor igy irjatok:

 SPOILER EZT ITTEN NEHEZ ELOLVASNI TECCIKERTENI? SPOILER

"A Barbárok (1931.) Móricz egyik legkiérleltebb mûvészi teljesítménye. ... Ha van a mûnek társadalomkritikája, akkor az arra vonatkozik, hogy létezhet a XX. század '30-as éveiben olyan része a magyar valóságnak, melyet nem érintett meg a civilizáció."

"Máshogy reagál a vér látványára a cukrász és a rohammentõs."

Xzone

Miután [spoiler]L meghalt[/spoiler], eléggé alábbhagyott a lelkesedésem a sorozat iránt, de azért végignéztem. Nem volt rossz a vége felé sem, de már a közelében sem volt az eredeti minőségének(megjósolhatatlan, meglepő fordulatok, hihetetlen mindgame stb.).

Liquid Snake

#1496
QuoteTelivan offensel

Nem offense-nek szántam, nem szeretek veszekedni...

QuoteA japánrólangolramajdmagyarra fordításokról pedig borsódzik a hátam, ez van.

Akkor nem nézed meg :P Ennyi.


Én

 :tezsvir: Így van, ha elfogy a listám (lol) majd talán befejezem, szivesen látnám ahhogy
[spoiler]Light megpusztul, bár azt mondták nem lesz csúnya halála :frown:[/spoiler]
EDIT: Xzone-nak válaszoltam

Liquid Snake

#1498
Quote from: Én on 2007-08-26, 18:14:07
:tezsvir: Így van, ha elfogy a listám (lol) majd talán befejezem, szivesen látnám ahhogy
[spoiler]Light megpusztul, bár azt mondták nem lesz csúnya halála :frown:[/spoiler]
EDIT: Xzone-nak válaszoltam

Ha csúnya halált akarsz szegény [spoiler]Light-nak akkor olvasd el a mangát :) Ott szánalmasabban hal meg mint az anime-ben :)[/spoiler]

Member

Vagy a Last Name, ott a legvadabb.