Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

White SeeD

#2160
Firefox userek figyelmébe ajánlom  ;)
(már ha megtalálom benne a hibát :redface:)
Hát nem jött össze, akkor bannerfail.


Világ Firefox userei egyesüljetek :smile:

Ha minden igaz akkor nekünk ma 19:00-tól kell kezdeni, hogy számítson.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Próféta

Quote from: White SeeD on 2008-06-17, 15:23:30
Firefox userek figyelmébe ajánlom  ;)
Már van: http://www.mozilla-europe.org/hu/firefox/

BTW nagyon nehéz lesz világrekordot elérni, konkrétan ebben a kategóriában még nem volt korábbi rekordkísérlet ::)

Ha viszont valaki leszedte már a Firefox 3-at, akkor erősen ajánlom az about:robots felkeresését ;) Nem kicsit geek.

chilip


White SeeD

#2163
Jam, már lent is van.
Egész jó.
Végre a könyvjelzők normálisak. A böngészősávban lévő könyvjelzők ötlete sem rossz.
helyesírás ellenőrző sem egy rossz 5let. Kár hogy alig észrevehető kis vacakkal húzza alá a hibás dolgot.
De a muszály az akkor is muszály marad :D

robots  :rotfl:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Ramiz

Felraktam az új Firefoxot. Nem csak geci ronda, de még a rengeteg, hosszú idő alatt összegyűjtögetett add-onjaimait is szétcseszte. Ne rakjátok fel, ha nem akartok így járni...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

White SeeD

Valamelyik fórumon olvastam, hogy valahogy ki lehet kapcsolni az add-on ellenörzőt, és mentek a FF2-es add-onok FF3-an. De hogy melyiken és hoyg hogyan kéne csinálni már nem emlékszem.
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Ramiz

Na jó, a bookmarkok Location Barból való automatikus keresése kényelmes. De ennyi.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Majd húzol rá egy skint, ez egyébként szubjektív dolog.
Viszont jócskán gyorsabb. Add-onok valóban gyanúsak picit, most egyelőre az tűnt fel, hogy a kedvencekből választva azt nem új lapon nyitja meg, hanem a jelenlegin.
Egyébként most látom, hogy van benne beépített helyesírás ellenőrző, mert aláhúzta a "skin"-t meg az "onok"-at.

sirtomi

Nálam a 2-es is a kedvencekből választva nem nyit új lapot hanem a jelenlegin nyitja meg, gondolom beállítás kérdése.

.Attila

Quote from: sirtomi on 2008-06-17, 23:26:46
Nálam a 2-es is a kedvencekből választva nem nyit új lapot hanem a jelenlegin nyitja meg, gondolom beállítás kérdése.

Igen, de add-on kell hozzá. Pl. tab mix plus azt hiszem. Amit most egyébként le is tiltott az FF3, mert nem kompatibilis.

chilip

használjátok az egér középső gombját a bal helyett, akkor auto új lapon nyit meg mindent  :smile:

sirtomi

Quote from: chilip on 2008-06-17, 23:29:36
használjátok az egér középső gombját a bal helyett, akkor auto új lapon nyit meg mindent  :smile:
Ja ezt szoktam.

Selmo

Quote from: White SeeD on 2008-06-17, 23:15:53
Valamelyik fórumon olvastam, hogy valahogy ki lehet kapcsolni az add-on ellenörzőt, és mentek a FF2-es add-onok FF3-an. De hogy melyiken és hoyg hogyan kéne csinálni már nem emlékszem.

about:config-ban létre kell hozni a extensions.checkCompatibility mezőt és logikai hamis értéket adni neki.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Felraktam én is. Kinézete tetszik. Böngésző sávot visszalehet valahol állítani hagyományosra? Hihetetlen idegesítő hogy elkezdem gépelni egy honlap címét és nem azt hozza fel :) És nem is értem, hogy amiket felhoz azokat mi alapján :)

szerk: Helyesírás ellenőrző viszont nagyon jó! Máris hasznát vettem :D

.Attila

Quote from: sirtomi on 2008-06-18, 10:19:50
És nem is értem, hogy amiket felhoz azokat mi alapján :)

A title és az url alapján, legalábbis nekem így tűnik.
Ez tényleg zavaró.

Manitu

Valamiről lemaradtam. Mért olyan nagy szám a helyesírás ellenőrző? Már az előzőben is volt, nem?


sirtomi

Nekem nem tűnt fel a kettesben. Ha volt is sose használtam. Itt meg alapból van.

.Attila

Quote from: Manitu on 2008-06-18, 10:44:41
Valamiről lemaradtam. Mért olyan nagy szám a helyesírás ellenőrző? Már az előzőben is volt, nem?

Alapból nem, tudtommal. Nekem legalábbis nem volt.

Manitu

Na csakazért is kipróbálom, felraktam a 2.0.0.2-est, lazán húz alá mindent szót. Hogy nem tünt föl ez nektek? :confused:


sirtomi

Otthon még az van fent, megnézem este, de nekem nem húz az alá semmit, pedig nem gépelek mindig helyesen :)

.Attila

Quote from: Manitu on 2008-06-18, 10:53:55
Na csakazért is kipróbálom, felraktam a 2.0.0.2-est, lazán húz alá mindent szót. Hogy nem tünt föl ez nektek? :confused:

Miből gondolod, hogy nem tűnt volna fel? Egyébként neked nem tűnt fel, hogy a "tünt"-et aláhúzta? :hehe:

Próféta

Quote from: Manitu on 2008-06-18, 10:44:41
Valamiről lemaradtam. Mért olyan nagy szám a helyesírás ellenőrző? Már az előzőben is volt, nem?
Ha jól emlékszem, a hozzá való magyar szótár csak egy kiterjesztés volt, amit persze mindenki felrakott. Most meg benne van alapból, vagy hogy. Akit érdekel jobban, az nyomozzon utána, mindenesetre én is meglepődtem, hogy sokan most fedezik fel a böngészőbe integrált helyesírás-ellenőrzés báját :)

motifator

Kb egy hónapja használom a hármast, és elsőre tényleg idegesítőek az apró változások (pl. a középső gombbal kattintós scrollozás is változott), de kb 1 hét kellett hozzá, és megszoktam.
A location bar meg öntanuló, mint a kettesben volt, csak kicsit máshogy működik, ezért most újra tanul mindenkinél. De nekem néhány nap használat után megint elkezdte felismerni a rendszeresen használt URL-eket az elejéről illesztve, ahogy a kettes, és azóta megszerettem azt is, hogy az url-ben és a page title-ben is bárhol illesztve tudok keresni.
Ezek elsőre tényleg nagyon szokatlan dolgok, de nekem csak néhány napba tellett hozzászokni, és néhány új funkciót azóta kifejezetten megszerettem.
Szal türelem  :zen:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

sirtomi

Közben észrevettem, hogy gyorsan tanul a location bar :)

Középső gombos scrollozásban mi változott? nálam úgy működik mint a 2-esben.

motifator

Ha a középső gombbal kattintasz egyet, akkor megjelenik az a kerek kis basz, fel/le (esetleg jobbra/balra is) nyilakkal, és amikor elmozgatod az egeret valamerre, akkor arra megindul az oldal.
Na régen ez úgy ment, hogy ha ezután rákattintottál egy linkre (még nem kattintottál máshová, ott van a kerek kis basz, csak mondjuk felértél az oldal tetejére), akkor az a link bejött. Most amikor középső klikkel előhívod a már sokat említett kerek kis baszt (szerintem ez a hivatalos neve), aztán kattintanál egy linkre, na akkor nem történik semmi, csak eltűnik a basz, de a linket nem nyitja meg. Ehhez mégegyszer kattintanod kell rá.
Lehet, hogy ez az újabb működés logikusabb, csak én megszoktam a régit, így eleinte zavart a változás. De kb 2 nap után már a kettes firefoxban is duplán kattintottam minden scrollozás után.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

én mindig is rühelltem ezt a "kerek kis baszt"...
folyton akkor jön elő, mikor egy link mellé kattintok véletlenül és rögtön elvisz a francba az oldalon vhova...
persze ahhoz már túl lusta vagyok, hogy megkeressem hol lehet kikapcsolni :D

sirtomi

Nekem is csak véletlenül szokott előjönni ez a kis basz, inkább görgőzök az oldalakon :)

Próféta

Quote from: sirtomi on 2008-06-18, 17:40:18u
Nekem is csak véletlenül szokott előjönni ez a kis basz, inkább görgőzök az oldalakon :)
Hát ja, a kondizás fontos, legyen izmos a középső ujjunk is!

Én úgy szoktam hosszabb cikket olvasni, hogy középső gomb le, kerek bizbasz előjön, és kicsit leviszem a kurzort, hogy a gördülési sebesség megközelítőleg az olvasási sebességemre álljon be. Utána elengedem az egeret, és olvasok.

Fazék

#2188
ez a 3-as firefox azért művel furcsaságokat... jelenleg pl hiába van beállítva, hogy több megnyitott fülnél kérdezzen rá, hogy tényleg be akarom-e zárni az ablakot, nem hajlandó rá.
a "nemrég bezárt lapok" opció szintén nem hajlandó működni...

szerk: azt hiszem csinálok egy tiszta install-t, mert ez így nem kóser...

Próféta

Mindkettő worksforme.

Próbáld ki egyébként reinstall nélkül, egy kamu új firefox profillal, hátha nem a telepítvényed, hanem a profilod csesződött el.
firefox -ProfileManager(ne legyen nyitott ff ablak)