Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

http://prohardver.hu/hir/eizo_flexscan_ev2333w_h_monitor_epeat_gold.html
- Eizo
- FullHD 23"
- 178° (valószínűleg S-PVA)
- 25W átlagfogyasztás
- és csak €400?!?  :eek:
new winrar, /times, stb.
Azt sem gondoltam volna, hogy pont az Eizo indítana árversenyt...

Moha

Nem rossz monitor... Ennyi pénzért pláne!
Mondjuk erre az infravörös érzékelőre kíváncsi vagyok. Ha az ember benyomja a filmet, majd leül a fotelbe (2 m-el arrébb), akkor is folyton lekapcsol a monitor, vagy ezt a funkciót ki lehet kapcsolni? :)


zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-15, 15:07:25
http://prohardver.hu/hir/eizo_flexscan_ev2333w_h_monitor_epeat_gold.html
- Eizo
- FullHD 23"
- 178° (valószínűleg S-PVA)
- 25W átlagfogyasztás
- és csak €400?!?  :eek:
new winrar, /times, stb.
Azt sem gondoltam volna, hogy pont az Eizo indítana árversenyt...
Csak kerdes mekkora inputlagja lesz neki. Az s-pvak hiresen szarok inputlagban :\
Death is the only redemption

Kuroi Tenshi

Quote from: zsozso on 2009-06-15, 15:25:13
Csak kerdes mekkora inputlagja lesz neki. Az s-pvak hiresen szarok inputlagban :\

Játékon kívül még elég sokra lehet egy monitort hasznáni ;)
Még játékoknál is, FPS-eken kívül annyira nem zavaró. Meg
hát valamit valamiért: olcsó és kiváló a képe, de lassabb.

Moha

Az én jelenlegi monitorom gyári adat szerint 25ms-es válaszidejű. Észre nem veszem. Jó, keveset szoktam játszani, az igaz, lehet, hogy egy FPS-nél kijönne. Viszont az IPS panel miatt nagyon jó a kép rajta. :)

zsozso

Quote from: Moha on 2009-06-15, 16:25:13
Az én jelenlegi monitorom gyári adat szerint 25ms-es válaszidejű. Észre nem veszem. Jó, keveset szoktam játszani, az igaz, lehet, hogy egy FPS-nél kijönne. Viszont az IPS panel miatt nagyon jó a kép rajta. :)

Input lag != response time erre figyeljetek oda. http://en.wikipedia.org/wiki/Input_lag
Death is the only redemption

Fazék

Quote from: zsozso on 2009-06-15, 18:56:37
Quote from: Moha on 2009-06-15, 16:25:13
Az én jelenlegi monitorom gyári adat szerint 25ms-es válaszidejű. Észre nem veszem. Jó, keveset szoktam játszani, az igaz, lehet, hogy egy FPS-nél kijönne. Viszont az IPS panel miatt nagyon jó a kép rajta. :)

Input lag != response time erre figyeljetek oda. http://en.wikipedia.org/wiki/Input_lag
ja igen, ezt a jelenséget már a múltkor is kitárgyaltuk, hogy a többség ugyanannak hiszi a kettőt :)

Cobra

A 7ms-ban megadott G2G miatt kérdéses a sebessége. Mondjuk mindegy milyen, csak vigye lejjebb kicsit a HP LP2475W árát az év végén :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Most, hogy így beszéltek róla, ki kéne próbálnom már ezt a monitort FPS-ben.

A tökéletesség unalmas.

Selmo

Tud valaki olyan programot, amivel kigyomlálhatom egy bizonyos felbontás alatti képeimet?

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2009-06-18, 13:44:18
Tud valaki olyan programot, amivel kigyomlálhatom egy bizonyos felbontás alatti képeimet?
Windoze alatt megnyitod azt a könyvtárat amit ki szeretnél takarítani, átváltod részletes nézetre, és a felső sorra jobb gombbal kattintva millió+1 adatoszlopot hozzá tudsz adni a listához, többek közöt a felbontást tartalmazó 'Méretek' nevűt is. Utána erre az oszlopra rendezed a képeket, és ami kicsi azt kézzel kitörlöd.

Selmo

Aha, na pont ezt szeretném elkerülni 2 giga képnél.

A tökéletesség unalmas.

Próféta

Quote from: Selmo on 2009-06-19, 00:04:07
Aha, na pont ezt szeretném elkerülni 2 giga képnél.
Miért?

Hát ha nem explorerrel szeretnéd, akkor lehet total commanderrel is, akár sok könyvtárból összevadásztatni egy keresés eredményének panelbe kirakásával. Aztán megint rendezés méret szerint, logaritmikus kereséssel a méretküszöböt megkeresed, és onnan shift+klikk az elsőre, aztán pápá?.

Vagy bújod tíz percet a PowerShell manualt, és összeraksz egy kicsi szkriptet, ami végigmegy x könyvtár összes alkönyvtárainak *.jpg állományain, és kidobja az x-nél kisebbeket. Ebből még tanul is az ember, én talán így csinálnám :)

Flaser

c) Bármilyen épkézláb képnézegető használata (pl. XnView)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Selmo

#2865
Nincs kedvem egyesével törölni a 3767 képből. ACDSee és Irfanview sem tud ilyet. Meglesem ezt az XnViewet akkor.
Tökéletesen működik :cool:

A tökéletesség unalmas.

Fazék

truecrypt használatát tervezem a pendrive-omon, úgy döntöttem portableapps oldal segítségével hordozhatóvá teszem a jelenleg igencsak szétszórt személyes adataimat és dokumentumaimat, csak a FAQ olvasása közben egy olyanba botlottam, hogy:
QuoteNote: As regards personal privacy, in most cases, it is not safe to work with sensitive data under systems where you do not have administrator privileges, because the administrator can easily capture and copy the sensitive data, including the passwords and keys.
ez milyen szinten igaz? szóval mennyire kell értenie hozzá az adminisztrátornak?

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2009-06-22, 16:35:09
ez milyen szinten igaz?

Teljesen. Keylogger bárhol lehet; memory dumppal is
leszedhetnek róla mindenfélét, ha éppen használatban
van. De nem hinném, hogy valaki pont arra menjen rá,
hogy random átlagemberektől így adatokat szerezzen.
Ha mondjuk milliárdos lennél, akkor talán :)

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-22, 16:54:26
Quote from: Fazék on 2009-06-22, 16:35:09
ez milyen szinten igaz?

Teljesen. Keylogger bárhol lehet; memory dumppal is
leszedhetnek róla mindenfélét, ha éppen használatban
van. De nem hinném, hogy valaki pont arra menjen rá,
hogy random átlagemberektől így adatokat szerezzen.
Ha mondjuk milliárdos lennél, akkor talán :)
thx. bennem is ez a kettő lehetőség merült föl elsőre, csak tudatlanként nem voltam vele tisztában, hogy ezek ilyen simán mehetnek a háttérben :)

Kuroi Tenshi

Teljesen idegen gépnél pendriveról bootolást HDD és hálózati
kapcsolatok letiltásával ajánlom, ha nagyon paranoid vagy :)
De még ez se véd mindentől, lehet, hogy kamerával lesik a
kezed ;D Szóval teljesen felesleges ezeken aggódni, a sima
TrueCrypt rejtett partícióval is már bőven elégséges védelem
átlagembernek. Sőt, már egy titkosított rar-fájl is...
Államtitkokat csak nem fogsz rajta tartani, ugye? :hehe:

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-22, 17:11:38
Teljesen idegen gépnél pendriveról bootolást HDD és hálózati
kapcsolatok letiltásával ajánlom, ha nagyon paranoid vagy :)
De még ez se véd mindentől, lehet, hogy kamerával lesik a
kezed ;D Szóval teljesen felesleges ezeken aggódni, a sima
TrueCrypt rejtett partícióval is már bőven elégséges védelem
átlagembernek. Sőt, már egy titkosított rar-fájl is...
Államtitkokat csak nem fogsz rajta tartani, ugye? :hehe:
azok azt hiszem nem lennének jó kézben nálam :D

jaja, szerencsére nem vagyok ennyire paranoid, csak egy közepesen jó védelmet szeretnék a személyes adataimnak (levelezés, msn, icq history, stb), ha már egyszer hordozható állapotba viszem át őket :)

(hajlamos vagyok elveszteni a cuccaimat, pl a jelenlegi pendrive-om is eltűnt már egyszer és nem tudom ki és mikor találta meg, de végül a nappaliban bukkantam rá egy tálcában kb fél hónapra rá :D)
(most meg a bluetooth headset-emet nem találom másfél hete ^^" - a vezetékestől már annyira elszoktam, hogy inkább azóta nem telefonálok kocsiban, de azt inkább nem használom...  ::))

Bicskei

hali
ajánlom már valaki nekem olyan progit amellyel pl youtube videokat szoktak csinalni...elfejtettem h melyiket használtam régen.
Ultras liberi

Member

Ezt most nem is értem.
Videóvágó kell, vagy olyan "online video player", vagy mi?

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Bicskei

közben meglett mit használtam....ulead videostudio vagy mit a nyavaját lényeg h megvan cd-n......
jah video vago ha tud balki jobbat jöhet..
Ultras liberi

Member

Azt én nem szerettem. Ugyanis az istenért sem akart nálam elindulni. :haha:

Bicskei

Ultras liberi

Member

Video Edit Magic-et, de a vágás nem éppen varázslatos, és ha feliratot próbálok benne elhelyezni, elcsúszik a hang.
[spoiler=A kedvenceim]
Felirat elhelyezése >> Menti a feliratot? >> "Nem" >> Lementi
Közvetlenül mentés után >> "Kilépés" >> Menti a project-et?[/spoiler]

Bicskei

mondjuk én általában nem(szinte soha) videora használom
hanem képek sorozatára meg zene alávágására....
Ultras liberi

Member

Arra nem elég a Movie Maker? :D