Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-06-15, 15:07:25


Jé, végre beindult a nem-TN monitorpiac

http://prohardver.hu/hir/ket_cpva_panellel_szerelt_samsung_monitor_varhato.html

C-PVA-ról eddig semmi info, de a két monitor már rendelhető is a
Landnál, 59 ill. 77k-ért, ami a nagyobbik esetében nem is olyan
rossz ár.

Google-fordított teszt

.Attila

Lánybarát szeretne gépet venni és azt kérdezi, hogy ez a konfig megéri-e az árát:

QuoteIntel Celeron 430 1,8 GHz 512k/FSB800 CPU + ventilátor
MSI G31M3-L V2 alaplap
2 x 1GB DDR2 RAM Kingmax (800 MHz)
videokártya: alaplapon + PCI-Express!
160 GB Samsung HDD 8MB cache, SATA2 (7200 rpm)
Samsung SH-S223 DVD író SATA, Dual Layer
Hangkártya: integrált
Genius KB-06XE PS/2 billentyűzet
Genius NetScroll 120 optikai egér
19" Acer V193WB TFT monitor
Midi torony ház (ATX, Mercury KM 82S 400W)
69.000.- +ÁFA / Brutto: 82.800.-
Monitor nélkül: 46.525.- +ÁFA / Brutto: 55.830.-

Felhasználás: általános dolgok (net, office, chat stb.), nem játék, nem hd film.
A konfig  állítólag új.

Kuroi Tenshi

Hátöhmm ránézésre ára nagyjából rendben van,
csak az alkatrészek.. A feladatokat teljesíteni fogja,
de semmi extra. Cel 430 helyett kétmagos cerka
1-2k, viszont érezhetően gyorsabban, jobban fog
reagálni a gép. Misi lapok ... sok jót nem tudok
mondani róluk, hasonló Gigabyte olcsóbb és jobb is
szokott náluk lenni, ezért azokat szoktam ajánlani.
Megkúri táp meg codegenny és vargánya szintű,
OEM FSP kb 5-6k.

.Attila

Summázva mit cserélnél ki és mennyibe kerülne így összesen?

Kuroi Tenshi

Amiket fenn is írtam:
Celeron 430 8k --> Celeron E1400 10k = +2k
Mercury táp + ház ?k --> tetszőleges ház + OEM FSP 350PNF kb 5-6k
Az árak természetesen az adott bolttól is függnek, meg a
raktár-készletüktől is, hogy mi van és mi nincs.
Ha egyáltalán engednek rajta variálni

Cobra

Acer TFT szintén kerülendő. Asus és Acer feliratú monitorok állítólag mind pocsék panellal szereltek.
Még ha olcsó TN paneles is lesz, abból is inkább LG vagy Samsung.
Sokkal jobban jár, ha külön alkatrészekből raknak össze neki gépet, mert ez igen kétséges minőségű lesz így.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Ok, átadom majd neki az infokat.

Selmo

Ismerősnek alaplap+CPU kell

követelmények:
fullhd lejátszás
integrált vga
csendes, lehetőleg passzív bordák
kevés terheletlen fogyasztás

40-50K-ig hajlandó elmenni; ötletek?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Alacsony fogyasztás -- 45nm-es Intel.
Pl. E5200 2.5G 45nm ~16k.
Mellé G31-es lap, kb 10-12k.
A passzív borda pedig Scythe Ninja 9-10k,
Mugen 10k, Thermalright HR01 11k, stb.
De szerintem jobban jár egy halk, szabályozható
aktív hűtővel, azt feleannyiért megkapja, és a
proci sem 60-70(-80), hanem 35-50 fokon fog
kelleni szenvednie terhelve.

Selmo

Akkor E5200 + P5KPL-CM. Vagy megéri a P5N73-CM netán a P5QL-CM?

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Ne vegyél olcsó Asus alaplapot, ha jót akarsz magadnak.
A felső-közép és felsőkategóriás lapjaik kiválóak, de az
alsókategóriásak annál rosszabbak. Alsó és közép-
kategóriás lapoknál Gigabyte.
Integrált grafból melyik az szinte mindegy, mert a
nagyon szar és a kevésbé nagyon szar a választék.
Játékra egyik sem alkalmas.

Cobra

Kicsit tőbbet fogyaszt ugyan, de némelyik mkv-t is hardveresen lejátssza egy AMD 780G  plusz valamelyik energiatakarékos Athlon X2. Plusz kisebb gépigényű játékok is mennek rajta. És ugyanúgy nem kell drága és nagy hűtő ahhoz, hogy halkan elmenjen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

50%-os előrendelési akció van XP illetve Vista tulajdonosoknak win7 home és pro verziókra
előbbi 50$ ~ 10k HUF, utóbbi 100$ ~20k HUF így akciósan.

most azon gondolkodom, hogy végülis még sosem regisztráltam a céges t-online előfizetés mellé legálisan kapott xp corp verziómat, vajon megoldható-e az upgrade erre, vagy némi problémába fogok ütközni vele?

illetve jól értem a táblázatból, hogy az ultimate-en kívül ez csak az angol változatra vonatkozik, szóval nem fogok tudni nyelvet váltani win7-ben home és pro változatok esetén magyarra?

Selmo

Ez így kb. mennyit ér?

  • GA-MA790X-DS4
  • X2 5000+ BE
  • Cooler master hyper tx3
  • 2×2GB 800 Geil
  • MSI radeon hd3850

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Új/használt, vételi/eladási ár? ;D

Piaci árakért nézd meg a ph aprót, én is azt tenném.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Cobra

#2896
Szerintem olyan 55 körül lehet. De eléggé hasraütésre számoltam.

edit: KT, Zsiga, más. Mondjatok nekem valami jó egérpadot lézeres egérhez, ami max 5-6e Ft.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Én egy Steelpad 4D-t használok, megy rajta rendesen a lézeres egerem is, és elvileg 5-6k körül árulják. Vagy ha szereted a szövetpadokat akkor a QcK sorozat mégolcsób.

Kuroi Tenshi

Sosem értettem, miért adnak ki emberek x k-t egérpadért.
Mióta eszemet tudom, ugyanazt a noname neoprén + szövet padot
használom. Igaz mx518 optikai, lehet lézeresnek más kell, de eddig
semmi gondom nem volt vele. Sőt, rengetegszer használtam simán
asztalon, egérpad nélkül is egeret (mhely, lanpartyk, vagy ahol vmi
rossz zavaró műanyag pad volt), és avval se volt semmi gondom, ha
megfelelően sima volt az asztal.

Cobra

Most nekem is egy Steelpad 4D-m van, csak már eléggé megkopott, plusz ennek csak a fényes felületén megy jól a mostani lézeres egerem, ez a fele viszont nem csúszik olyan jól. Asztalon is néztem, de a fehér bútorlap nem nagyon tetszik neki, néha akad. Néztem már padokat, de a jobbak mind 10k körül vannak, annyit meg azért nem szánnék rá, még így se, hogy a mostani is kibírt ~5 évet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2009-07-07, 20:57:30
Most nekem is egy Steelpad 4D-m van, csak már eléggé megkopott, plusz ennek csak a fényes felületén megy jól a mostani lézeres egerem, ez a fele viszont nem csúszik olyan jól. Asztalon is néztem, de a fehér bútorlap nem nagyon tetszik neki, néha akad. Néztem már padokat, de a jobbak mind 10k körül vannak, annyit meg azért nem szánnék rá, még így se, hogy a mostani is kibírt ~5 évet.
Valamit nagyon rosszul csinálsz ha még a sima felén se csúszik rendesen. :) Teflon van a talpán? Ha igen, mikori, mennyire kopott?

Cobra

Volt külön ráragasztott, csak elég hamar tönkremegy sajnos, mert a sima felületen elég 1 élesebb szemcse és máris felvágja a teflonszalagot. Megfelelő méretre bevágni meg elég macerás, így most nem pótoltam. Teflonnal persze jobb, de lusta vagyok kínlódni az új felrakásával :)
A recés fele egyébként sokkal jobb volt a padnak, csak azon meg nem megy ez az egér (pedig az előző optikai meg csak azon ment) :(
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Nem kell pontosan méretre vágni, működik az anélkül is. :) Vagy ott a Hyperglide is, az gyárilag úgy készül hogy passzoljon az egered talpára ha nagyon zavarna hogy ronda. Meg az jóval vastagabb is, tovább bírja és kevésbé sérülékeny (más kérdés hogy nettó 2k körül van egy csomag...) mint a szalagok.

.Attila

Autós GPS-t szeretne a család venni.
Szüleim halogatásának hála eléggé sürgősen, ugyanis pénteken utazunk, addig meg ugye be is kell szerezni.
Bulgáriába megyünk, úh. térkép is kell hozzá.
Abszolút nem ismerjük a GPS-eket, így tanácsra szorulunk.
Nem kell nagyon drága, nem kell nagyon sokat tudjon, legyen egy elfogadható tudású, jó minőségű darab.
Ötlet?

Cobra

#2904
Navon/IconX, kicsit komolyabban Garmin.
Ha Ny-Európába nem nagyon mentek, akkor elég a K-európai térképes is, az olcsóbb valamivel.
Hmm, most nézem, hogy a Navon k-eu-s verziójában nincs Bulgária.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Tehát csak a Garminnal érdemes foglalkozni?

Zsiga

Szerintem meg Garmint véletlenül se vegyél, mert drága és semmivel nem tud többet amire nektek szükségetek lenne. Akármelyik (akár noname) olcsó iGo-s gép megfelel, K-EU térképben ők a legjobbak, az iGo mint program is sokkal jobb mint a Garmin szoftvere (bár ez egyéni preferencia kérdése, én évek óta iGo-t használok), maga a GPS-vevő meg a ma kapható gépek 95%-ában ugyanaz, szóval pontosságban se lesz különbség.
Arra figyelj hogy minél nagyobb kijelzője legyen a gépnek hogy kényelmesen be lehessen írni a címeket ujjal; legyen hozzá alapból vagy olcsón autós töltő és tartó, lehessen frissíteni a térképeit (általában adnak a gépekhez egy-két év ingyen térképfrissítést), és kb. ennyi. Ja, mégegy, iGo-ból a rendes iGo 8 legyen rajta, ne a lebutított Amigo. Kicsit tovább tart megtanulni a használatát, de legalább nem a buta amerikaiak igényeire lett tervezve. :)

motifator

Mio C520
2 haveromnak is ilyen van, megjártuk vele egyszer Kolozsvárt meg Magyarországon mindenfelé. Nekem sokkal szimpatikusabb volt a mio szoftvere, mint a mindenki által dicsért iGo 8. Egy iGo 8-as pda-val jártuk körbe észak Olaszországot. Az esetek 80 százalékában egyszerűen nem ment, ami mondjuk nem az iGo, sokkal inkább a pda hibája volt, de a maradék 20 százalékban halálra idegesített a szoftver. Ha én most vennék GPS-t, biztos Miot vennék.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zsiga


motifator

Lol tényleg? Akkor valami régebbi verzió, vagy mi? A mostani iGo 8-astól a hajamat téptem Olaszban, ezt a Miot meg szerettem. Amúgy mindenhol azt írják szoftvernek, hogy MioMap, az most akkor ugyanaz, vagy mi van?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.