Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

sirtomi

Ez elég durva lenne! Ezek után tuti maradok még egy darabig az XP-nél és figyelem a fejleményeket, híreket és a beszámolókat a Vista-ról.
Inkább kivárok és nem váltok minél hamarabb.

Rounin

Quote from: Fazék on 2006-10-19, 13:06:23
erős fenntartásokkal kell kezelni a hír valódiságát,  de ez már kicsit tényleg durva lenne... ha igaz...

remélem észhez térnek és nem raknak bele ilyet... nem hiszem el, hogy nem jut vmi normálisabb, használható megoldás az eszükbe...

Túlságosan nagy öngól lenne ahhoz, hogy tényleg ezt tegyék o.o

Fazék

#32
Quote from: Rounin on 2006-10-19, 13:14:50Túlságosan nagy öngól lenne ahhoz, hogy tényleg ezt tegyék o.o
igen, én is erre tippelek, hogy ezt nincs olyan idióta, aki ne látná, hogy mekkora önkitolás finoman szólva a dolog, szóval vszleg csak egy újabb Vista-rémisztő pletyka. remélem...

képtelenség géphez kötni... szóval most nehogymár az legyen, hogy egy párszáz dolláros gépem kinyiffan, erre most azzal szívatnának, hogy még egy párszáz dolláros oprendszer is repült vele és meg kell vennem mégegyszer az új gépre majd... belegondolva garantáltan csak rémhír lehet.

Cobra

Sajnos a bolti verziót csak 2x lehet aktiválni, ha harmadszor cseréled az alaplapod, akkor már nem lehet aktiválni. SG-n be lett rakva a Microsoft saját leírása, hogy melyik verziót mire használhatod.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Azért ne felejtsük már el azt az apróságot, hogy az XP esetében ez pontosan ugyanígy működik, azzal a különbséggel hogy ott 5x lehet újraaktiválni, cserébe szigorúbb az ellenőrzés, kisebb változtatások után is szükséges lehet. Aztán ha megvolt az 5, és megint újra kell aktiválni, akkor csak felemeled a telefont, felhívod az ingyenes telefonszámot amit kiír, és már aktiválják is. :) És ez nagy valószínűséggel a Vista-nál is így lesz, telefonon akárhányszor újraaktiválhatod.

Próféta

Quote from: Zsiga on 2006-10-19, 20:34:16
Azért ne felejtsük már el azt az apróságot, hogy az XP esetében ez pontosan ugyanígy működik, azzal a különbséggel hogy ott 5x lehet újraaktiválni, cserébe szigorúbb az ellenőrzés, kisebb változtatások után is szükséges lehet. Aztán ha megvolt az 5, és megint újra kell aktiválni, akkor csak felemeled a telefont, felhívod az ingyenes telefonszámot amit kiír, és már aktiválják is. :) És ez nagy valószínűséggel a Vista-nál is így lesz, telefonon akárhányszor újraaktiválhatod.
Az az 5x az nálunk 2x volt (mármint kétszer lehetett aktiválni az első telepítést beleértve, harmadszorra telefonálni kellett), és az a "már aktiválják is" egy 10-15 perces vesékbe hatoló elbeszélgetés volt arról, hogy milyen gépünk is van, meg milyen oprendszer rajta, és ugye betartjuk-e a licencet, meg ugye nem két gépre akarjuk telepíteni. Persze utána valóban aktiválja a néni, szóval csak ijesztőbb, mint amilyen nehéz :)

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-10-19, 20:34:16
Azért ne felejtsük már el azt az apróságot, hogy az XP esetében ez pontosan ugyanígy működik, azzal a különbséggel hogy ott 5x lehet újraaktiválni, cserébe szigorúbb az ellenőrzés, kisebb változtatások után is szükséges lehet. Aztán ha megvolt az 5, és megint újra kell aktiválni, akkor csak felemeled a telefont, felhívod az ingyenes telefonszámot amit kiír, és már aktiválják is. :) És ez nagy valószínűséggel a Vista-nál is így lesz, telefonon akárhányszor újraaktiválhatod.
ööö én bocsánat, de erről egyetlen eredeti xp-t használó user-től se hallottam panaszt. biztosan él ez xp esetén? jó mondjuk notebook-omban eddig össz-vissz egyetlen változatatás történt memóriamodulok cseréje, de még abban sem vagyok biztos, hogy aktiváltam-e...
hogyan kék aztat?

Zsiga

#37
Quote from: Próféta on 2006-10-19, 20:43:14
Az az 5x az nálunk 2x volt (mármint kétszer lehetett aktiválni az első telepítést beleértve, harmadszorra telefonálni kellett), és az a "már aktiválják is" egy 10-15 perces vesékbe hatoló elbeszélgetés volt arról, hogy milyen gépünk is van, meg milyen oprendszer rajta, és ugye betartjuk-e a licencet, meg ugye nem két gépre akarjuk telepíteni. Persze utána valóban aktiválja a néni, szóval csak ijesztőbb, mint amilyen nehéz :)
Biztos n00b nénit fogtál ki, nekem anno nem volt semmi ilyesmi, felhívtam, mondtam a harverazonosítót , mondták az aktiválókódot, kész, byez, 2 perc.

Fazék: Notis meg egyéb ilyen preinstalled XP-k aktiválva vannak "gyárilag", azokat nem kell. Egyébként úgy működik, hogy telepítés után 30 napon belül rá kell kattintanod az egyébként állandóan az arcodba mászó aktiválás ikonra, aztán hagyni neki hogy neten vagy 56k-s modemen a saját ingyenes számukra betárcsázva lejelentse a Microsoftnak a géped hardverelemeiből számított kódot. Cserébe kapsz egy aktiválókulcsot (mondjuk ezzel ebben az esetben nem is találkozol, a háttérben elintézi a varázsló), amivel aktiválhatod az XP-t. Ha ez a lehetőség nem él, akkor meg goto ÜFSZ telefonon, a már leírt módon. :)

kikuchiyo

Mondjuk én hallottam történeteket olyanoktól, akik pl. rém fontos prezentációt akartak a repülőgépen megcsinálni, aztán félúton a licensz-ellenőrző azt hitte, hogy valami változás történt a gépben és hirtelen kizárta a szerencsétleneket a saját gépükből, azoknak meg nem volt módja rá, hogy az Atlanti-óceán fölött 10000 méterrel újraaktiválják.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-10-19, 20:50:22Fazék: Notis meg egyéb ilyen preinstalled XP-k aktiválva vannak "gyárilag", azokat nem kell. Egyébként úgy működik, hogy telepítés után 30 napon belül rá kell kattintanod az egyébként állandóan az arcodba mászó aktiválás ikonra, aztán hagyni neki hogy neten vagy 56k-s modemen a saját ingyenes számukra betárcsázva lejelentse a Microsoftnak a géped hardverelemeiből számított kódot. Cserébe kapsz egy aktiválókulcsot (mondjuk ezzel ebben az esetben nem is találkozol, a háttérben elintézi a varázsló), amivel aktiválhatod az XP-t. Ha ez a lehetőség nem él, akkor meg goto ÜFSZ telefonon, a már leírt módon. :)
már megint nem dobta föl új post-ként a szerkesztést... nem tetszik ez. na mindegy

nem preinstalled. egy teljesen legális xp-t telepítettem föl a gépre, és egyszer sem rinyált nekem aktiválás miatt. WGA persze megvolt, hogy használhassam a windows update oldalt, illetve IE7 telepítéshez, stb, de aktiválás nem volt. ebből milyen hátrányom származhat?

lehetséges, hogy XP Antispy-al kikapcsoltattam az aktiválás szükségességét?

Próféta

Fazék: Vagy például céges volume license-sel, vagy Campus-sal szerezted a szoftvert? Mert azokat nem kell aktiválni.

Fazék

Quote from: Próféta on 2006-10-19, 22:35:23
Fazék: Vagy például céges volume license-sel, vagy Campus-sal szerezted a szoftvert? Mert azokat nem kell aktiválni.

ez az XP példány pl egy céges ADSL előfizetéshez járt

szép csillogó cd, szép eredetiséget jelző matricák, product-key, stb

Selmo

Corporate példány, nem kell aktiválni. :) Enyim is ilyen.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2006-10-19, 22:56:39
Corporate példány, nem kell aktiválni. :) Enyim is ilyen.
well, that explains...
thanks :)

Zsiga

Sajnos tévedtem, jelen állás szerint valóban úgy fog kinézni a Vista aktiválási rendszere ahogy a korábban belinkelt cikkben írják, tehát a dobozost két konfiga lehet feltenni, az OEM-et meg egyre.  :frown:

Fazék

Quote from: Zsiga on 2006-10-23, 00:15:34
Sajnos tévedtem, jelen állás szerint valóban úgy fog kinézni a Vista aktiválási rendszere ahogy a korábban belinkelt cikkben írják, tehát a dobozost két konfiga lehet feltenni, az OEM-et meg egyre.  :frown:
és arról van infó, hogy mennyire toleráns alkatrészcserét illetően?

kikuchiyo

Mai hardver/szoftver vegyes sirámunk következik:

Fene ebbe az átkozott foshalom Win98-ba. Grrr  :morci:, hogy még mindig ezt az összebarmolt bugládát vagyok kénytelen használni.
Fene a 0D általános kivételbe a 0000:00000000 memóriacímen.
Fene ezekbe a trágyalé minőségű kínai rackekbe, hogy nem képesek egy rendes ventillátort beléjük szerelni, ami nem zajosodik be fél év után.
(Na meg fene ezekbe a vajpuhaságú alumíniumcsavarokba, egyszer hajtom meg jobban a csavarhúzóval és már jön is ki a bele szilánkokban.)
Fene ezekbe a hulladék gépházakba, hogy rezonálnak, mint egy templomi orgona.

Mai hardver/szoftver vegyes sirámunkat hallották. Köszönjük a figyelmüket.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Fazék on 2006-10-23, 00:24:51
Quote from: Zsiga on 2006-10-23, 00:15:34
Sajnos tévedtem, jelen állás szerint valóban úgy fog kinézni a Vista aktiválási rendszere ahogy a korábban belinkelt cikkben írják, tehát a dobozost két konfiga lehet feltenni, az OEM-et meg egyre.  :frown:
és arról van infó, hogy mennyire toleráns alkatrészcserét illetően?
Épp most vitatkozom Moonmannel, a Prohardver-fórum rezidens Microsoft-gurujával, olvass bele (Eddigi postok ebben a témában: #4561, #4573, #4574, #4575, #4576, #4578 ).

Fazék

#48
Quote from: Zsiga on 2006-10-23, 01:02:03
Quote from: Fazék on 2006-10-23, 00:24:51
Quote from: Zsiga on 2006-10-23, 00:15:34
Sajnos tévedtem, jelen állás szerint valóban úgy fog kinézni a Vista aktiválási rendszere ahogy a korábban belinkelt cikkben írják, tehát a dobozost két konfiga lehet feltenni, az OEM-et meg egyre.  :frown:
és arról van infó, hogy mennyire toleráns alkatrészcserét illetően?
Épp most vitatkozom Moonmannel, a Prohardver-fórum rezidens Microsoft-gurujával, olvass bele (Eddigi postok ebben a témában: #4561, #4573, #4574, #4575, #4576, #4578 ).
nem kellett volna beleolvasnom. az ilyen emberek idegrohamközeli állapotba tudnak kergetni...
"ennyi pénzed van gépfejlesztésre akkó vegyé még egy windows vista-t"
kiafszaomnak van +30-40 K-ja minden egyes komolyabb gépmódosítás után 1 újabb Vista-t is venni?!? milyen hozzáállás már ez? tekintsem a rohadt vista-t is hardver-elemnek? mert tulajdonképpen ezzel annak minősül.
nem tudom elhinni ezeket az embereket. ennyire rohadtnagy jólétben élünk, hogy ha végre sikerül 60-80K-t összekaparnom egy alaplap + proci + memóriacserére, akkor elvárható lenne, hogy még félretettem mellé 40K-t egy újabb oprendszerre is? :wtf:
na mindegy, nem bosszantom magam ezzel tovább. néhány ember jócskán el van tévedve a legalitásért folytatott harcában...

szerk: hiába no, látom te nyugodtabb ember vagy, békésebben is meg tudtad fogalmazni nékik a problémát :)

Shali

Nem nagyon ástam bele magam ebbe a Vista témakörbe, de ami eddig eljutott hozzám, az szerintem nevetséges. Ezzel csak azt fogják elérni, hogy senki se akarja majd használni, legalábbis remélem (=
Utálom, ha egy oprendszer megmondja nekem, hogy mit csináljak (vonatkozik ez a vinnyogó "indíts újra" felirattól a "regisztrálj, mert különben nem nézheted meg az emiljeidet" szankciókig), és mostanában nagyon örülök neki, hogy ingyenes dolgokat használok (=
Amúgy sztem nagyon nagy pofátlanság, hogy ilyen maceráknak teszik ki a felhasználókat.
Bár gondolom a megjelenés után 2 nappal már kinnt lesz a törött, ami nem fog nyüsszögni (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Rounin

Quote from: Shali on 2006-10-23, 13:16:13
Bár gondolom a megjelenés után 2 nappal már kinnt lesz a törött, ami nem fog nyüsszögni (=

Vagy előtte :D

Elolvastam ezt a pontértékelési cécót, de csak az jutott eszembe, hogy wtf... gyakorlatilag változtathatom a konfigot, csak éppen érdemben nem. Azért érdekelne, milyen bulin pattant ki valakinek a fejéből ez a hagymázas tévképzelgés. o.o

Próféta

Quote from: Rounin on 2006-10-23, 14:16:24
Elolvastam ezt a pontértékelési cécót, de csak az jutott eszembe, hogy wtf... gyakorlatilag változtathatom a konfigot, csak éppen érdemben nem. Azért érdekelne, milyen bulin pattant ki valakinek a fejéből ez a hagymázas tévképzelgés. o.o
De, cserélheted a teljes konfigot. A lényeg, hogy a hálókártya legyen ugyanaz :D

Rounin

Quote from: Próféta on 2006-10-23, 14:24:52
Quote from: Rounin on 2006-10-23, 14:16:24
Elolvastam ezt a pontértékelési cécót, de csak az jutott eszembe, hogy wtf... gyakorlatilag változtathatom a konfigot, csak éppen érdemben nem. Azért érdekelne, milyen bulin pattant ki valakinek a fejéből ez a hagymázas tévképzelgés. o.o
De, cserélheted a teljes konfigot. A lényeg, hogy a hálókártya legyen ugyanaz :D

:rotfl:

Sajna integrált van :o Marad a vasfűrész (ah, régi idők tápcseréi :muhahah:)

Lt. Simoan Blarke

de az aktivalas a teljes hardverbol szamitott koddal megy? wakara nai :lame:

topicba, de nem temaba vago kerdes. Radeon, avagy GeForce? kb 1 honap mulva el kell kezdenem osszevasarolni az alkatreszeket, es nem tudom, hogy milyen vidkartya legyen benne. nekem szemely szerint a 7900GTO eleg szimpatikus a maga 512 videomemoriajaval, mig az 512 videoramos Radeonok legalabb egy 25tel dragabbak (X1900X vagy mi). melyik miert jobb, miert rosszabb? hallottam mindkettorol jot is, rosszat is...
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-10-23, 14:39:01
de az aktivalas a teljes hardverbol szamitott koddal megy? wakara nai :lame:

topicba, de nem temaba vago kerdes. Radeon, avagy GeForce? kb 1 honap mulva el kell kezdenem osszevasarolni az alkatreszeket, es nem tudom, hogy milyen vidkartya legyen benne. nekem szemely szerint a 7900GTO eleg szimpatikus a maga 512 videomemoriajaval, mig az 512 videoramos Radeonok legalabb egy 25tel dragabbak (X1900X vagy mi). melyik miert jobb, miert rosszabb? hallottam mindkettorol jot is, rosszat is...
Nehéz kérdés, így nem is igazán lehet rá jó választ adni, mert árkategóriánként és kb. hetente változik hogy mit érdemes venni...
A memória mérete nagyjából semmit nem számít egyébként, majdnem olyan fontos tulajdonság mint mondjuk a kártya színe. :)
Az Ati sose tudott drivert írni, én ezért vettem nVidia kártyát. Illetve amikor vettem éppen ez volt a bestbuy.

Lt. Simoan Blarke

a meret a lenyeg ;D egyebkent tudom, hogy nem sokat szamit. de szamit, es azert tobbet, mint a szin. (bar ha atlatszo hazam lesz, a szin is fontos szempont :D )

egyebkent akik a GeF mellett ervelnek, tenylegesen a drivert hozzak fel; akik meg a Radeon mellett, azok azt mondjak, hogy ket vallra fekteti akarmelyik GeF-ot. en akarhogy is nezem, PC Worldos tesztcenterben a 10k-s ar-thresholdban a GeForce-ok magasan verik a Radeonokat. a legerosebb Radeonokat viszont nem eri utol a mostani legjobb GeForce. szoval nagyon fasza. :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-10-23, 15:44:52
a meret a lenyeg ;D egyebkent tudom, hogy nem sokat szamit. de szamit, es azert tobbet, mint a szin. (bar ha atlatszo hazam lesz, a szin is fontos szempont :D )

egyebkent akik a GeF mellett ervelnek, tenylegesen a drivert hozzak fel; akik meg a Radeon mellett, azok azt mondjak, hogy ket vallra fekteti akarmelyik GeF-ot. en akarhogy is nezem, PC Worldos tesztcenterben a 10k-s ar-thresholdban a GeForce-ok magasan verik a Radeonokat. a legerosebb Radeonokat viszont nem eri utol a mostani legjobb GeForce. szoval nagyon fasza. :D
Mondom, minden kategóriában más a nyerő, és kedves drága gyártóink gondoskodnak róla hogy legyen legalább 10-15 kategória...
PC World-öt felejtsd el, olvass teszteket rendes hardveroldalakon. (Pl. Prohardver és HWSW a hazaiak közül, a többi kerülendő.)
Röviden összefoglalva a lényeget: Nehéz tanácsot adni annyira telített a piac (mindkét GPU-gyártónak van legalább 10féle kártyája csak a legújabb generációból, emellett még ott van legalább ugyanenyi az előző generációból), viszont szerencsére nehéz mellényúlni, adott összegből ha a legrosszabb kártyát fogod ki akkoris csak pár százalékkal lesz lassabb mint a legjobb amit annyiért kaphattál volna több utánajárással.

Lt. Simoan Blarke

ezt orom hallani.
mas. alaplap.
nem tud valaki valami olyan osszefoglalot 965-os alaplapokrol, amikbol kiderul, hogy
1. hany PATA es SATA van rajtuk;
2. milyen extrakkal vannak megpakolva?
mert nezegetem itt az arlistakat. nem igazan van olyan, aminek van 2 PATA-ja, van valag rovidites, de nincsen bovebb info roluk. nekem meg nem kell teszem azt beepitett wifi support.
es ha mar itt tartunk, 965, vagy 975? :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Ha van rá 50 rugód, akkor 1900GT vagy 7900GT. (ld depo.hu)
1900GT a maga 32 shaderével és programozható pipeline-jaival elég erős darab;
sőt, alaposan húzható. Hátrány: kicsivel magasabb fogyasztás
7900GTknél meg kissé elszúrták a ventiket, így a gyári ventik mind hangosak.
Azt, hogy melyik jobb, erősen függ attól, hogy éppen milyen játékban méred
őket össze. Teljesen mindegy, melyiket veszed.

965-öknek mind 1 db patájuk van. A nem-intel 975öknek 2.
975 képes 8-8x CF-ra, 965 nem, csak 16x és 4x van rajta.
Táblázat nincs; sőt, hogy megbonyolítsuk a dolgot, pár 965ös nem szeret némely
memóriákat. Ja és a biosokkal is van rendes kavarás még.
975 jobb teljesítményt ad 4mbos cache-el rendelkező conroekkal, és jobb a
memória-teljesítménye is; de drágább is.

Ha most vennék gépet, akkor a legjobb ár-teljesítmény szvsz ez lenne:
e6300 oc 333-ra, + A-C freezer pro 7
2x512MB 667 ram 1:1
p965-ös alaplap (ha kijönne itt is biostar vagy asus p5b-e+, akkor az)
x1900GT, vagy 7900GT (esetleg x800gto feleannyiért, ha szűkében vagy zsének)
FSP blue storm 400 vagy 500W, ha több vinyót akarsz
stb

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-23, 17:45:26
Ha van rá 50 rugód, akkor 1900GT vagy 7900GT. (ld depo.hu)
1900GT a maga 32 shaderével és programozható pipeline-jaival elég erős darab;
sőt, alaposan húzható. Hátrány: kicsivel magasabb fogyasztás
7900GTknél meg kissé elszúrták a ventiket, így a gyári ventik mind hangosak.
Azt, hogy melyik jobb, erősen függ attól, hogy éppen milyen játékban méred
őket össze. Teljesen mindegy, melyiket veszed.

965-öknek mind 1 db patájuk van. A nem-intel 975öknek 2.
975 képes 8-8x CF-ra, 965 nem, csak 16x és 4x van rajta.
Táblázat nincs; sőt, hogy megbonyolítsuk a dolgot, pár 965ös nem szeret némely
memóriákat. Ja és a biosokkal is van rendes kavarás még.
975 jobb teljesítményt ad 4mbos cache-el rendelkező conroekkal, és jobb a
memória-teljesítménye is; de drágább is.

Ha most vennék gépet, akkor a legjobb ár-teljesítmény szvsz ez lenne:
e6300 oc 333-ra, + A-C freezer pro 7
2x512MB 667 ram 1:1
p965-ös alaplap (ha kijönne itt is biostar vagy asus p5b-e+, akkor az)
x1900GT, vagy 7900GT (esetleg x800gto feleannyiért, ha szűkében vagy zsének)
FSP blue storm 400 vagy 500W, ha több vinyót akarsz
stb
Csak két dologhot szólnék hozzá. Egyrészt aki hosszú távra tervez ma az szerintem inkább 2*1GB ramot vegyen. Másrészt meg a Bluestorm hangos, gagyi morgós ventije van, egyébként tényleg jó. :) Ja és nálam a 330-as Tagan még nem járt 50%-os terhelés felett (ott kapcsolna feljebb a két ventije alapjáratról), pedig 6 vinyóm van. :D