Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Lt. Simoan Blarke

#60
ha mar 7900, akkor GTO, nem?
es 1900? miben jobb az x1600nal?

huzni nem fogok. ezt mar eldontottem. egyelore semmi szuksegem nincsen ra. majd talan 1 ev mulva, amikor kezdek elavulni.
a hang pedig eleg vitalis szempont lenne. hazba faszan be lehet rakni jo nagy lapat ventiket, ha jol valasztom meg a hazat, de azzal hadd ne a vidkartyat kelljen hutenem... viszont van olyan alkalmazas, ami tenylegesen lelovi a videokartyat hardverileg, ha nem hasznalom, nem? most ejszaka minek menne pl...
1 db pata? na ne. ez azt jelenti, hogy vehetek sata vinyokat? -.- nagyon fain. es amig csinalom a backuppot, nem lesz slot a dvdiroknak. hat ez igy nem az igazi :ejj:
szoval, ha 6600as core2ben gondolkozok, akkor 975 alaplappal jobban jarnek? mennyire?
500 W meg az a vicc, hogy lehet hogy keves lesz a 6 vinyohoz.

a 2 giga memoria az alap :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

A ram-árak úgy felmentek most, hogy csak néztem. (némely duplájára  :eek: )
Sztem még úgyis van két üres slot, és a command rate úgyis 2T, tehát
érdemesebb még 2 512-es berakni, ha normalizálódnak az árak.
Én ott a legjobb jelenlegi ár/teljesítmény arányt írtam.
Az fsp meg az árkategóriájában messze jobb, mint a többi. Tagan már
egy kicsit más kategória, és ott is az ár/telj már egy kicsit más :hehe:

Kuroi Tenshi

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-10-23, 17:57:31
ha mar 7900, akkor GTO, nem?
es 1900? miben jobb az x1600nal?

huzni nem fogok.
ha 6600as core2ben gondolkozok, akkor 975 alaplappal jobban jarnek? mennyire?
500 W meg az a vicc, hogy lehet hogy keves lesz a 6 vinyohoz.
Hivatalosan GT, egy gyártó azonban gtonak nevezi. Tehát nem gto :p
K*rva sokban. Miben jobb egy bmw 6os egy opel corsánál? :rolleyes:
Az x1600ra még az x800 gto is köröket ver.
Pedig a c2d-k nagyon bírják a húzást. Nem egy >100%-os oct láttam már.
Igen, érdemesebb. Mennyire? Olvass utána. Kicsivel jobb teljesítmény, de nem sokkal
(1-2%-kal nagyobb fps, memóriánál több)
500W jó eséllyel elég lesz.
Pata, sata: ez van. Intel túl akar lenni a patán, ezt is csak optikai miatt rakta rá.

Cobra

Jelenleg nem nagyon lehet olyan gépet összehozni, ami ne menne el egy komolyabb márka 400W-os tápján, szóval felesleges 5-600W-os tápokban gondolkozni. Videókártyáknál az Nvidia jár most az élen, főleg a középkategóriában sokkal jobb az ár/teljesítmény mutatójuk. Szerintem most már pénzkidobás egy drágább DX9-es kártyát venni, fél év múlva itt vannak a DX10-esek. Zsiga a rossz Ati/jó Nvidia driver már rég nem igaz, az újabb Nvidia drivereknél több problémáról olvastam, mint a új Ati drivereknél.
965/975 már csak 1 Pata csatlakozóval rendelkezik, tehát max 2 Pata készüléket lehet rádugni. 975 szerintem nem éri meg, jóval drágább, mint amennyivel jobb a 965-nél.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

x800gto és x1900GT óta sztem nem. A verseny elég kiegyenlített.
dx10 = vista-only. Sőt, mire ahhoz kijönnek dx10-only játékok, az meg még egy
év. Tehát sztem erre még lehet várni.

Valahol hallottam valamit sata->pata átalakítókról, de még nem néztem utána.
Ha meg nagyon kell, akkor vannak pci-s pata raid kártyák még.
A legtöbb nem-intel 975-ösnek 2 patája van, de a cf kivételével sztem sem éri
meg (bár sztem az is pénzkidobás, egy erősebb kártya jobb teljesítményt nyújt,
mint 2 gyengébb cfben vagy sliben); az újabb, javított nforce5xx szériával és az
ati rd600assal meg arra is lesz más.

Cobra

X800GTO-m van ,nem panaszkodok a teljesítményére, de azért hiányzik a PS3.0 belőle. X1600-ról ugye nem kell semmit mondanom, kb olyan, mint régen volt az Nvidia FX5600... X1900 meg nagyon változó teljesítményt ad, Nvidia által támogatott játékokban sajna elég gyengén szerepel, ráadásul sokat fogyaszt.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-23, 18:06:39
K*rva sokban. Miben jobb egy bmw 6os egy opel corsánál? :rolleyes:
fogalmam sincs. tobbet fogyaszt? Knowledge (cars) skillem -3, es nem is akarom novelni. utalom a kocsikat, na.


tudom, hogy c2d iszonyatosan huzasbiztos. 6300 233-rol 333-ra huzva siman stabil es csak a 945os alaplap miatt nem lehetett tovabb huzni... emlekszem a prohardver tesztelesere. de egyelore nem igazan izgat a dolog, igyis-ugyis 8szor erosebb az osszes c2d a mostani gepem processzoranal...

hat ez undorito. 2 optikai, 80+160 ide vinyo... magyarul vegyek mar defaultbol uj vincsit... mindegy, tesok orulni fognak :) de abban egyet ertek Cobraval, hogy ha 1 honap mulva veszem a gepet, akkor a 975 felar/pluszteljesitmeny szempontjabol baromira nem lesz gazdasagos.

vidkartyan meg 25-50 kozotti arkategoriaban gondolkozok, de nem tudtam donteni. :) de eddig mindenki (elvakult radeonosok is) ezt mondta: kozepkategoriaban (ez ugye az...) nvidia veri radeont.

Cobra: 450es tap konnyen kicsinek bizonyulhat, ha ott csucsul 6 vinyo a gepemben... erre nem akkor akarok radobbenni, amikor radugom a hatodikat es elfustol a tap. apam mondta, es az a baj, hogy neki hinnem kell, mert ilyen szempontbol mindig igaza van ;D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Zsiga

Blarke: Utánanéztem, a videokártyát nem lehet kikapcsolni, viszont a mag- és memória-frekvenciáit át lehet állítani, külön a 2D és 3D alkalmazásokhoz. Magarul a 2D beállítást leveszed a lehető legkisebbre amit még kibír,és így kevesebbet fog fűteni ha nincs rá szükség.
Jelenleg nem tudsz olyan konfigot összerakni (értelmes keretek között persze, mert végülis berakhatsz 30-40 SCSI-vinyót is...) aminek kevés lenne egy jó minőségű új (vagyis főleg a 12V-os ágakra építő) 500W-os táp. Még quad-SLIvel, X6800-zal meg 8 vinyóval sem. Én a 330-as Taganomat akkor fogom lecserélni ha megdöglik vagy ha megunom a tápcsatik elosztózását, teljesítményben még a következő konfigomnak is bőven elég lesz.

K_T: Az igaz hogy most drága a ram, de ha Blarke később nem tervez venni még bele akkor mindenképp meg kell venni most. A Bluestorm meg valóban nagyon jó minőségű táp, csak ha aludni akarsz mellette akkor ki kell cserélni benne a ventit, akkor meg ugrik a gari, ami nem jó.

Cobra: Én meg nemrég tapasztaltam (kölcsönbe volt valami X800LESEGTXTNEMTOMMI a gépemben) hogy az Ati driverek még mindig szarok, az nVidia VGA-driverei (mert hogy ők meg chipset-drivert nem tudnak írni... :rolleyes:) viszont teljesen jók.

K_T már megint: SATA-PATA átalakítót régen az NF7-S lapokhoz adott az Abit, asszem Serillel2 néven, azzal rá lehet dugni PATA vinyót SATA vezérlőre. De olcsóbb venni 2-3ezerért egy használt kétcsatornás PCI-os PATA-kártyát.

Blarke #2: 25-50k kategóriában 7300GT, 7600GS, 7600GT. A Galaxy állítólag egész jókat csinál ezekből, olcsón. http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=1318

Cobra

Nekem nem nagyon volt driver gondom Atinál, illetve kisebb hibák amik voltak, az más Nvidia kártyáján is kijött még durvábban (tehát a játék hibája volt), illetve árnyékhiba meg BF2-nél van egy kicsi, de az meg Nvidia szponzorált játék.
Videókártya 50e körül Nvidia 7600GT, a 7900GT 60e fölött van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#69
Na akkor:

Cobra: SM3.0 sztem nem hozott sok újdonságot.

Blarke: 266x4 alapból, nem 233. És igen, azt akarják, hogy vegyél új vinyót...
vagy átalakítót, esetleg pci-s raid-kártyát. A vinyók ára viszont a többi
komponenshez képest annyira nem is vészes.
Egy jó táp pedig, ami tényleg le is tudja adni azt az 500 névleges, sztem emellett
még pár plusz vinyót is bírna.

Zsiga: 7300 játékhoz gyenge. 7600GS ~ x800GTO. Az a baj, hogy ezután egy
lyuk van, és a 7600gt után a következő kategória a 7900 és 1900.
Ati helyett omega-driverek pedig nálam eddig jól működtek.
pci-raid-kártyát meg én is mondtam :p

Cobra 2: ld depo. Ötvenvalahány a 7900 és az 1900

Edit: árak a deporól:
Sapphire x800 23400
7600 GT 35099 click
7800GT 46200 click
7900GS 50300 click
7900GT 52080 click
1900GT 52800 click

Lt. Simoan Blarke

"csak" 30k, mert 320 giga es Western Digital ala nem adom az igenyeimet :D
akkor 266. a lenyeg, hogy brutalisan meg lett huzva %ban, emlekszem ra. :)

elvileg eleg az 500as tap. a 450es viszont mar nem. (dinamikus tapokbol (ugye igenyorientalt teljesitmenyleadas) milyet lenne erdemes valasztani?)

lehet hogy 1 honap mulva, amikor lenyegileg osszeallitasra kerul a konfig, mar bele fog ferni az 50be a 7900. amig elunk, remelunk. most a 7900gto valami 61k-ert lett volna a legolcsobb, ha jol emlekszem guglis kutatasaim eredmenyeire.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-23, 18:06:39
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-10-23, 17:57:31
ha mar 7900, akkor GTO, nem?
es 1900? miben jobb az x1600nal?

huzni nem fogok.
ha 6600as core2ben gondolkozok, akkor 975 alaplappal jobban jarnek? mennyire?
500 W meg az a vicc, hogy lehet hogy keves lesz a 6 vinyohoz.
Hivatalosan GT, egy gyártó azonban gtonak nevezi. Tehát nem gto :p
K*rva sokban. Miben jobb egy bmw 6os egy opel corsánál? :rolleyes:
Az x1600ra még az x800 gto is köröket ver.
Pedig a c2d-k nagyon bírják a húzást. Nem egy >100%-os oct láttam már.
Igen, érdemesebb. Mennyire? Olvass utána. Kicsivel jobb teljesítmény, de nem sokkal
(1-2%-kal nagyobb fps, memóriánál több)
500W jó eséllyel elég lesz.
Pata, sata: ez van. Intel túl akar lenni a patán, ezt is csak optikai miatt rakta rá.

GTO != GT
GTO-n a gpu 7900gtx sebessegen megy es 512mb ram van rajta nem 256. A 7900GTO a 7950GT nel is erosebb(foleg tuningolva).
Death is the only redemption

Kuroi Tenshi

Quote from: zsozso on 2006-10-23, 18:43:36
GTO != GT
GTO-n a gpu 7900gtx sebessegen megy es 512mb ram van rajta nem 256. A 7900GTO a 7950GT nel is erosebb(foleg tuningolva).
Alaposan bekavart az ati gto - gt váltás.
De akkor is, nvidia gt-nek nevezi a szériát. Azt a modell a gyártó nevezte át gtonak.

árak meg ld előző updatelt postom. Csak deops árak, biztos vannak ennél jobb árak is,
de ott legalább egy helyen vannak.

zsozso

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-23, 18:50:57
Quote from: zsozso on 2006-10-23, 18:43:36
GTO != GT
GTO-n a gpu 7900gtx sebessegen megy es 512mb ram van rajta nem 256. A 7900GTO a 7950GT nel is erosebb(foleg tuningolva).
Alaposan bekavart az ati gto - gt váltás.
De akkor is, nvidia gt-nek nevezi a szériát. Azt a modell a gyártó nevezte át gtonak.

árak meg ld előző updatelt postom. Csak deops árak, biztos vannak ennél jobb árak is,
de ott legalább egy helyen vannak.
Ertsd meg nem. Masik chip mas memoria etc. Nezz utana.
Death is the only redemption

Kuroi Tenshi

Ok, biztosan. Mostanában nincs időm annyira képben lenni velük.

Shali

Linuxerek, fõként Kubuntusok, help me please. Mplayerrel avit szeretnék lejátszani és mindig kapok egy errort "Requested audio codec family (mp3) (afm=mp3lib) not available. Enable it at compilation."
Ilyenkor mit kellene csinálnom? o.O
libxine-extracodecs, win32codecs meg mindenféle mpeg könyvtár fel van rakva...
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Próféta

Quote from: Shali on 2006-10-28, 11:49:00
Linuxerek, fõként Kubuntusok, help me please. Mplayerrel avit szeretnék lejátszani és mindig kapok egy errort "Requested audio codec family (mp3) (afm=mp3lib) not available. Enable it at compilation."
Ilyenkor mit kellene csinálnom? o.O
libxine-extracodecs, win32codecs meg mindenféle mpeg könyvtár fel van rakva...
Én ugyan susével tapasztaltam ugyanezt, de a probléma gyökere asszem közös.
Az mp3 a Fraunhofer Intézet szabványai szerint működik, nem teljesen szabadon terjeszthető. Egészen konkrétan valami olyan vicces licence-e van, hogy linuxxal csak akkor adható, ha annak a linuxnak minden komponense open source (teszemazt nincs vele Acrobat Reader a CD-n, vagy mittomén). Windowssal bezzeg simán. Remélem most nem beszéltem teljes hülyeséget.

De ha már megvan a linuxod, akkor utána kedvenc csomagkezelőddel természetesen simán felrakhatod a libmad-ot. Én libmp3lame-et is felraktam, de lehet h az felesleges volt, mert csak encoder, nem tudom már.
Mivel osztott könyvtárról van szó, ha mázlid van, akkor nem kell újrafordítanod az mplayer-t, de erre már igazán nem emlékszem.

Shali

Igen, ezt az mp3 dolgot nagyon utálom, bár a legújabb Amarok már szerencsére már leszedi magának a csomagokat.  De kezd már az agyamra menni ez a hülye licensz téma, mindenki ezzel baszakszik és a felhasználók isszák meg a levét.

libmad és libmp3lame is van, az mplayernek nincs olyan függősége, ami nincs kielégítve és az összes ajánlott csomag is fennt van, a hibát mégis megkapom |=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Fazék

Na azt hiszem a Firefox 2 "végleges változatát" egyelőre takaréklángra rakom...  :ejj: megvárom vele az RC17-et :haha:
volt pár érthetetlen belassulás és az előbb úgy kifagyott, hogy task manager-ből se lehetett kilőni, újraindítás se bírt végrehajtódni, csak a gép gomb általi kikapcsolása segített a problémán... :rolleyes:

Shali

Quote from: Fazék on 2006-10-28, 15:48:34
Na azt hiszem a Firefox 2 "végleges változatát" egyelőre takaréklángra rakom...  :ejj: megvárom vele az RC17-et :haha:
volt pár érthetetlen belassulás és az előbb úgy kifagyott, hogy task manager-ből se lehetett kilőni, újraindítás se bírt végrehajtódni, csak a gép gomb általi kikapcsolása segített a problémán... :rolleyes:
Érdekes, nálam a korábbi 1.5-ös firefox nem volt hajlandó menni, 2percenként fagyott meg hasonlók, a 2 viszont teljesen jól fut, meg vagyok vele elégedve (=
when in trouble, when in doubt, run in circles, SCREAM and SHOUT!!

Zsiga

Ismeri valaki a VIA Epia lapokat? A legújabb vágyam most épp egy ilyen lap. Szépen beférne a házba, rákötnék egy halk notivinyót, és kész is az energiatakarékos hangtalan letöltőgép. :)

Cobra

Nem lene olcsóbb egy PII-es gép passzív hűtővel és egy 5400-as fordulatú 3,5"-os HDD-vel (már ha ez utróbbit be lehet szerezni)?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

#82
FF: nem tudom mit csináltok vele, de nálam az 1.5 memzabálásán
kívűl semmi más gond nem volt. 2 RC1 is már elég jól működött, bár
vannak olyan új fícsörök, amik zavarnak, de semmi hiba meg ilyesmi.

VIA: sztem inkább egy PIII passzív hűtővel. A VIA teljesítményben egy
órajeléhez képest kb 65-70%-on ketyegő PIII szintjét éri el. (Azaz: az
1GHzeset sokan PIII 650-hez mérik). Egyszerűen fogsz egyet és
alaposan underclock- és undervoltolod, majd egy nagyobb hőcsöves
passzív hűtőt ráraksz. A hozzá tartozó alaplap nagyobb, de ez van.

Edit: még egy review:
http://www.silentpcreview.com/article609-page1.html

Vagy: (amin én is gondolkodok egy ideje): fogsz egy törött képernyős
laptopot, kiszeded a házából és egy nagyobb dobozt készítesz hozzá,
processzorra applikálsz egy nagyobb passzív hűtőt és voila, kész egy
egyszerű házi médiaközpont. Alacsony fogyasztás, halk, és dvd-t is
lehet vele nézni, netezni, stb.

Zsiga

A P2-P3 azért nem jó, mert azt nem bírom beépíteni a mostani házamba (egy 17*17-es lap vízszintesen befér a táp fölé), két külön házat meg nem akarok, így is túl sok helyet foglal a gép.
És egy Luke magos Via proci eszik kb. 3W-ot, a lap többi része meg még ugyanennyit, míg egy P2 10W fölött fogyaszt, egy P3 meg 20-30 körül. Mellesleg egy 1500Mhz-es Via C7 olyan gyors mint egy erősebb TuaP3, arról nem is beszélve hogy a chipset hardveresen tud MPEG2-t és MPEG4-et dekódolni.

5400-as 3,5" HDD hangosabb mint a mostani WD RE vinyóim. ;) Még az 5400-as notivinyóknak is van egyébként hangja bőven, az is hangszigetelve kerülne be a gépbe. Sőt, még az is lehet hogy vinyó helyett inkább egy gyors CF-kártyát és/vagy RAM-disket raknék bele, oprendszernek meg valami liveCD-s Linuxot.

Döglött noti jó ötlet, utánanázek milyen árban lehet beszerezni egyet.

Kuroi Tenshi

Olvasd azért el azt az áttekintést, vagy legalább az összefoglalót.
Tud valamit a kis 1.2es epia is, de túl sokat nem.
A lemezeknél meg a beépítés és hangszigetelés is sokat számít.
Nem arról volt szó, hogy töltögetős számgép lesz belőle? Ahhoz nem
kevés a cf vagy ramdisk? ;)

Ja meg: noti passzív hűtéssel csak óvatosan. Egy venti alacsony
feszültségen elég halk és így nem melegszik túl.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-10-29, 23:48:42
Olvasd azért el azt az áttekintést, vagy legalább az összefoglalót.
Tud valamit a kis 1.2es epia is, de túl sokat nem.
A lemezeknél meg a beépítés és hangszigetelés is sokat számít.
Nem arról volt szó, hogy töltögetős számgép lesz belőle? Ahhoz nem
kevés a cf vagy ramdisk? ;)

Ja meg: noti passzív hűtéssel csak óvatosan. Egy venti alacsony
feszültségen elég halk és így nem melegszik túl.
Én abból a cikkből azt szűrtem le hogy amire kell (elsősorban 7/24 letöltés, router, ha kerül bele vinyó is akkor esetleg házon belüli fileszerver) arra bőven elég, ha kell egy kis játékra vagy filmnézésre is alkalmas, és minimális a fogyasztása, ami az elsődleges szempont.
1MBit-es nettel nem sűrűn jön le 3GB-nál több naponta, annyit meg relatíve olcsón lehet már szerezni CF-ben (2db 2GB-os SanDisk UltraII bruttó 28k újonnan, garival). A főkonfigot meg úgyis bekapcsolom mindennap, akkor meg simán áthúzom a cuccot LAN-on vinyóra. Vagy akár teszek bele egy SATA-vinyót, amit csak napi egyszer kapcsolok be, amikor áttöltöm rá a cuccot, és onnan mentem át utána a főkonfigra. De ez csak egy ötlet, a legvalószínűbb hogy egy 80GB körüli notivinyó menne bele.
Passzív hűtéssel van tapasztalatom, pl. több mint egy éve megy passzívan a procim (már amikor nincs 100%-ra terhelve, bár akkoris bírná), pedig az 65W-ot is el tud fűteni.
Ventiről meg annyit, hogy garantálom hogy nem tudsz nekem olyan ventit mutatni amit éjszaka, csendben nem hallok meg másfél méterről (ennyire van az ágyamtól a gép), próbáltam már jópárat. A két vinyóhűtőmet pl. asszm 14dBa-snak reklámozzák, és mégis hallom őket 5V-ra kötve is. Sajnos túl érzékeny a fülem. :(

Selmo

Most komolyan, miért kellet bekavarni a GigaByte, meg GibiByte cuccokkal? :oops: Tök jó, hogy a 700 MB-os CD igazából 700 MebiByte, míg a 4.7 GB-os DVD meg igazából 4.38 GibiByte. És akkor a HDD gyártókkal folytathatnám a sort. Hol van az az ember, aki ezt először kitalálta?!

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

#87
Quote from: Selmo on 2006-10-31, 00:15:12
Most komolyan, miért kellet bekavarni a GigaByte, meg GibiByte cuccokkal? :oops: Tök jó, hogy a 700 MB-os CD igazából 700 MebiByte, míg a 4.7 GB-os DVD meg igazából 4.38 GibiByte. És akkor a HDD gyártókkal folytathatnám a sort. Hol van az az ember, aki ezt először kitalálta?!
Külön topic van erről a kérdésről a PH-n, és többszáz post után sem sikerült eldönteni hogy valójában kinek van igaza, melyik a helyes. Mert azért azt ne felejtsük el hogy a mega-, giga- SI-prefixumok, amit a vinyógyártók használnak helyesen, a szoftveresek meg önkényesen megváltoztatták és a mai napig az SI-nek ellentmondva helytelenül használják.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Két informatikus beszélget:
- Hú, elfelejtettem a pénztárcám kihozni. Kölcsön
tudnál adni 900 forintot?
- Persze. Tessék, itt van 1024, hogy kerek legyen :)

Nekem is elegem van ebből, amíg úgyis binárisan használjuk
a gépet, minek bekeverni? Fejből tudom 2^15-ig, pedig nem
is vagyok informatikus. Nem olyan nehéz.