Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Quote from: Bicskei on 2009-10-09, 00:53:27
ezeket nézegettem

jah és újat szeretnénk mindenféleképp....

Akkor el kell keserítselek: ezek egyike sem strapabíró,
sőt, ezek közül egyesektől egyenesen óva intenélek.
Másrészt, 130k-ért normális anyagokból, rendesen
összerakott, már-amennyire strapabíró új notit nem
kapsz. Használtan talán.

Tycho

K_T, Zsiga, my google-fu has failed me, a mugen2-es hűtőm 157mm vastag, az alaplap tartó bakjai 8mm magasra emelnek, a gépház belső fala és az alaplapot tartó lemez között pedig 185mm hely van. Kérdés: el fog-e szerintetek férni a gépházban a proci hűtő, vagy az hiú remény és nézzek egy alacsonyabb profilú CPU hűtőt?

(ez a CM690es ház ez maga menyország, 7 hűtőventi hellyel, porszűrő betét helyekkel, 3 db extra ventivel, gyors csatlakzók a lemezeknek, kábelrendezők, ez marad, in b4 új gépház, nameg nem igazán láttam ennél kövérebb gépházat...)

ed.: úgy érzem 20mm az még pont beleférhet.. átlag milyen magas egy am3 socket és egy 4 magos proci? (a 955ösöm fizikai méreteit se találtam meg sehol :eek:)

Cobra

Sose értettem minek 12cm-es ventillátorral szerelt hűtő a processzorra. Ha agyon akarod tuningolni, akkor úgyis víz kéne, ha meg csak kis tuningot akarsz, akkor elég egy fele ekkora és fele ennyibe kerülő hűtő is.
Egyébként 1cm-nél biztos nincs több a processor és a foglalat magassága.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: Tycho on 2009-10-09, 21:17:54
hűtőm 157mm vastag,
az alaplap tartó bakjai 8mm magasra emelnek,
a gépház belső fala és az alaplapot tartó lemez között pedig 185mm hely van.

mármint magas...
ez eléggé a határán lesz, de még belefér.
Alaplap + foglalat kb 8-10mm vastag (a proci magassága
ebből a szempontból nem lényeges, mert inkább az AM2-3
nagy műanyag foglalata számít.

Quote from: Cobra on 2009-10-09, 22:12:03
Sose értettem minek 12cm-es ventillátorral szerelt hűtő a processzorra.

Akkor gondolkozz még egy kicsit :)
Hint: disszipációs felület, légszállítás, zajszint...

Cobra

Igaz csak 89W TDP-s 4200+ -om van, de a Glacialtech 5310-esnek csak nyáron teljes terhelésen lesz kis hagja, pedig azon csak 92-as ventillátor van és alig lóg le a keretről.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

1.) vannak 130-140W TDP-s monstrumok is, asszem a 955
is valami 120W kategória.
2.) a hang relatív. Ami neked halk, az lehet, hogy másnak
már rég hangos.

Tycho

#3096
Vagy, ami neked hangos, azt én meg leszarom. Engem az se zavar, ha olyan hangja van a gépnek mint egy felszálló helikopternek, amíg nem egy csapágykopás miatt hörög :Kiraly: (BTW ekkora hűtő pont azért poén, mert kb sima netezés közben akár passzívra is állhat, mert minek pörögjön a venti, also please note, de egy 12 cm-es ventinek nagyobb a légszállítása-> alacsonyabb fordulatszám kell-> kevesebb zaj...) mellesleg lulz, de a házban lévő venti pont ott van, ahol a proci, ergó majdnem két ventije van a procinak, csak 2-3 centi a táv :P

K_T: igen, magas, de én eleve abban gondolkodtam hogy vízszintesen lesz beépítve :redface: - viszont megnyugtattatok, hogy elfér a cucc. amúgy meg külön röhögni fogok, ahogy a rácson, ami a proci felett/mellett (nézőpont kérdése) lesz, nem egy venti lesz látható, hanem a lamellák krómezüst teteje :whoah:

ed.: ~120W TDPs kisszörny lesz a proci, ahogy K_T is mondta, erre szerintem nem árt ez a fél kilós hűtő.

zsozso

Quote from: Tycho on 2009-10-09, 21:17:54
K_T, Zsiga, my google-fu has failed me, a mugen2-es hűtőm 157mm vastag, az alaplap tartó bakjai 8mm magasra emelnek, a gépház belső fala és az alaplapot tartó lemez között pedig 185mm hely van. Kérdés: el fog-e szerintetek férni a gépházban a proci hűtő, vagy az hiú remény és nézzek egy alacsonyabb profilú CPU hűtőt?

(ez a CM690es ház ez maga menyország, 7 hűtőventi hellyel, porszűrő betét helyekkel, 3 db extra ventivel, gyors csatlakzók a lemezeknek, kábelrendezők, ez marad, in b4 új gépház, nameg nem igazán láttam ennél kövérebb gépházat...)

ed.: úgy érzem 20mm az még pont beleférhet.. átlag milyen magas egy am3 socket és egy 4 magos proci? (a 955ösöm fizikai méreteit se találtam meg sehol :eek:)
Nekem belefert a mugen, hacsak nem nagyobb sokkal a mugen 2 akkor belefog ferni.
Death is the only redemption

kikuchiyo

Nagyjából beüzemeltem a Perfect Darkot linux/wine alatt.
Egy baj van csak vele: az IME nem működik, azaz japánul nem tudok keresőkifejezéseket megadni, és még a copypasta sem működik, azaz a másik ablakban beírt és bemásolt japán szöveg is elcsesződik, mire keresőkifejezés lesz belőle.

Van esetleg valami megoldás erre? Vagy próbáljam inkább virtuális gép alatt?
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

[spoiler=rant]
Hogy dögölne meg az intel és a lenovo összes inkompetens
wifi-driver és szoftver írója. Húgom régi-új örökölt és újra-
telepített gépében kedves intel 2200 nem volt hajlandó
csatlakozni sehogyse a wpa2-s hálózatomhoz. Fél tucat
driver, szoftver, anyámkínja van az inteltől és lenovótól
egyaránt, de csak driverrel nem ment, szoftverből is csak
végül eggyel sikerült működésre bírni, az intel gyárival,
ami viszont 50MB-ot (!!) megzabál a fél giga ramból (igen
10%-át). Úgy tűnik, hogy a 2200 alapból nem tudja a
wpa2-t, hogy egyszer hogy volt hajlandó működni, az
rejtély; viszont evvel az egész délutánom elment. Éljen
[/spoiler]

Kvikveg

O, hogy imadom, amikor a phpmyadmin megjeleniti az őű-t a latin2es tablabol, a honlapon viszont ?eket latok. O_o
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2009-10-11, 17:45:48
O, hogy imadom, amikor a phpmyadmin megjeleniti az őű-t a latin2es tablabol, a honlapon viszont ?eket latok. O_o
Felejtsd el mindörökké az ilyen latin-2, iso8859-2 és egyéb atavisztikus babonaságokat. Itt olvass egy kicsit a Szent és Egyedül Üdvözítő Unikódról, valamint kifejezetten a html és a php megtérítéséről.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2009-10-11, 17:51:08
Quote from: Kvikveg on 2009-10-11, 17:45:48
O, hogy imadom, amikor a phpmyadmin megjeleniti az őű-t a latin2es tablabol, a honlapon viszont ?eket latok. O_o
Felejtsd el mindörökké az ilyen latin-2, iso8859-2 és egyéb atavisztikus babonaságokat. Itt olvass egy kicsit a Szent és Egyedül Üdvözítő Unikódról, valamint kifejezetten a html és a php megtérítéséről.
[spoiler=rant]Hmm, ok atkonvertaltam utf8ra az sql fileomat, a megfelelo cellak is utf8ra vannak allitva, a phpmyadminban egy tesztcellat kijavitottam, hogy tenyleg jo legyen, mert persze meg igy is szar volt valamiert. A phpmyadminban jo, az oldalon tovabbra is szar. Kapjak be. A latin2 es meg a masik szerveren teljesen jol ment. A f*szert nem lehet normalisan megmondani neki, hogy b*zdmeg latin2?!
Ja es ubuntun megis mi fogja ezt lekezelni? Mert a jedit nem, a vim nem ok utf8-cal. Rohadteletbe, hogy mindig ilyen f*szsagokkal kell szivnom.[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2009-10-11, 18:04:42
Quote from: Próféta on 2009-10-11, 17:51:08
Quote from: Kvikveg on 2009-10-11, 17:45:48
O, hogy imadom, amikor a phpmyadmin megjeleniti az őű-t a latin2es tablabol, a honlapon viszont ?eket latok. O_o
Felejtsd el mindörökké az ilyen latin-2, iso8859-2 és egyéb atavisztikus babonaságokat. Itt olvass egy kicsit a Szent és Egyedül Üdvözítő Unikódról, valamint kifejezetten a html és a php megtérítéséről.
[spoiler=rant]Hmm, ok atkonvertaltam utf8ra az sql fileomat, a megfelelo cellak is utf8ra vannak allitva, a phpmyadminban egy tesztcellat kijavitottam, hogy tenyleg jo legyen, mert persze meg igy is szar volt valamiert. A phpmyadminban jo, az oldalon tovabbra is szar. Kapjak be. A latin2 es meg a masik szerveren teljesen jol ment. A f*szert nem lehet normalisan megmondani neki, hogy b*zdmeg latin2?!
Ja es ubuntun megis mi fogja ezt lekezelni? Mert a jedit nem, a vim nem ok utf8-cal. Rohadteletbe, hogy mindig ilyen f*szsagokkal kell szivnom.[/spoiler]
Nem véletlenül linkeltem neked Egmont oldalát, lásd 4.3 pont a HTML-ről és PHP-ről.
Ubuntun mindenki jó barátságban van az utf8-cal, kivéve persze a 15 évnél régebbi programokat (vim). Az alapból fent lévő Gedit, a KDE-s Kate, vagy szinte akármi jó lesz. Mindkettő tud php, html, xml, sql szintaxiskiemelést.

Kvikveg

#3104
[spoiler=rant2]SQL
MySQL charset:  UTF-8 Unicode (utf8)
MySQL connection collation:  utf8_unicode_ci
sql file:
CREATE TABLE `table_fajta` (
  `id` int(11) NOT NULL default '0',
  `szoveg_1` varchar(40) NOT NULL default '-',
  `szoveg_2` varchar(40) NOT NULL default '-',
  `szoveg_3` varchar(40) NOT NULL default '-',
  PRIMARY KEY  (`id`)
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;


html lap eleje
  <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;  charset=utf-8">
A Firefox view/character encodingja utf-8at mutat (es az eddigi jol mukodo ekezetekbol borzalmak lettek)
A file gedittel jol nez ki, phpmyadminnal jol nez ki.

Es meg mindig rossz.
Otlet?!
Hol es mit lehet meg atallitani, vagy mit kellene mashogy atallitanom?
[/spoiler]

edit: nyertem, be tudtam allitani, hogy az sql lekerdezesnel latin-2-thasznaljon, igy nem kell az osszes fileomat atirnom. Phew.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Quote from: Kvikveg on 2009-10-11, 18:24:09
A file gedittel jol nez ki, phpmyadminnal jol nez ki.
Mármint a renderelt és lementett html, vagy az eredeti php?

Ha simán kiechózod belőle, hogy árvíztűrő tükörfúrógép, az rosszul jelenik meg, pedig a firefox utf8-nak látja a kapott html-t? Mert akkor egész egyszerűen maga a php szkript nem unicode, azt javítsd át. Pl. ha alapból latin-2 kódolású volt, akkor megnyitod mondjuk Kate-tel vagy valami hasonlóval, és Save as... alatt encodingnak utf8-at adsz meg; remélhetőleg viszonylag jól átmennek az ékezetek. Ha meg az echozás sikerült, akkor mégis azzal van valahol a baj, amit az adatbázisból szívsz.

Edit: most láttam, hogy editáltál. Akkor tárgytalan?

Kuroi Tenshi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-10-04, 22:49:42
A helyedben a 4890 2GB Battletoads edition helyett sima
1GB-os 4890-est vennék, 10k-val olcsóbb, 40k körül kapni.
Az nv buffer overrun mem-elégtelenségével szemben az
Ati kártyák jobban hasznosítják a memóriát, 1GB-os bőven
elég még 1920*1200-ig, úgy emlékszem 2650*1600-nál
kezdett csak előnyt mutatni a 2GB-os.

Múltkori eszmecserét folytatva:
http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/radeon-hd4890-roundup_8.html#sect2
A 2GB-os 4890 semmi gyorsulást nem mutat az 1GB-oshoz
képest (kivétel lehetne az itt nem tesztelt GTA 4, aminél
1.6GB vram a legmagasabb beállításokhoz a követelmény
a kritikán aluli portolás miatt; valamint egyes hd-textúra-
pakkokkal feljavított játékokhoz, pl FO3+pakk, Oblivion+pakk)).
Aztán ha jön a dx11, akkor elvileg még kevésbé lesz szükség
a több vramra (egy ideig) a tesszeláció és a textúra-komp-
resszió miatt.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Az intel szoftverével, vagy csak a gyári driverrel?
Előbbivel nekem is ment, utóbbival rohadtul nem
hagyta magát, x-szer töröltem a szoftvereket,
újratelepítettem a drivereket, a végén már a
vezeték nélküli hálózatokat sem volt hajlandó
észlelni az intel wifi szoftver nélkül.

Zsiga

Minek a wpa2? Sima wpa nem bőven elég egy otthoni hálózathoz?

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2009-10-11, 19:09:16
Quote from: Kvikveg on 2009-10-11, 18:24:09
A file gedittel jol nez ki, phpmyadminnal jol nez ki.
Mármint a renderelt és lementett html, vagy az eredeti php?

Ha simán kiechózod belőle, hogy árvíztűrő tükörfúrógép, az rosszul jelenik meg, pedig a firefox utf8-nak látja a kapott html-t? Mert akkor egész egyszerűen maga a php szkript nem unicode, azt javítsd át. Pl. ha alapból latin-2 kódolású volt, akkor megnyitod mondjuk Kate-tel vagy valami hasonlóval, és Save as... alatt encodingnak utf8-at adsz meg; remélhetőleg viszonylag jól átmennek az ékezetek. Ha meg az echozás sikerült, akkor mégis azzal van valahol a baj, amit az adatbázisból szívsz.

Edit: most láttam, hogy editáltál. Akkor tárgytalan?
Targytalan, de azert koszi az infot, feljegyzem valahova, mert meg tuti fogok szivni vele... XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-10-11, 20:24:22
Minek a wpa2? Sima wpa nem bőven elég egy otthoni hálózathoz?
te is tudod, hogy wpa az ennyi:

http://www.itextreme.hu/index.php?q=hirek/3548

ha valaki tényleg védeni akarja a hálózatát, vagy csak kicsit is paranoiás, az nem adja wpa2 alá

Zsiga

Ha valaki tényleg védeni akarja a hálózatát, meg paranoiás, az kábelt használ.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Zsiga on 2009-10-11, 20:35:11
Ha valaki tényleg védeni akarja a hálózatát, meg paranoiás, az kábelt használ.
eh. igen és tinfoil hat-et is visel hozzá, meg van beépített safety switch is minden szobában, ami átkapcsolására leégeti az összes vinyóját, nehogy ellopják az adatait ;)
szóval léteznek biztonságos kompromisszumok is wlan esetére, ne ess túlzásba :)

Zsiga

Szerintem már a wpa2 is túlzás. Átlagember wlan hálójába egyetlen okból akarhat kívülálló belépni, hogy használja az internetét (aki ezzel nem ért egyet az paranoid, és legyen boldog a wpa2 hálójával :) ). Ha hosszú távon kívánja ezt tenni (mert mondjuk a szomszéd az, és nem akar saját netet fizetni), akkor az a router logokból meg a neted sebességéből úgyis feltűnik, és akkor ráérsz feljebb lépni védelemben (addig meg elkerülöd az ilyen felesleges szopásokat); ha meg csak épp sétál az utcán és kéne neki egy kis net akkor nem fog nekiállni egy ilyen törésnek. Arról nem is beszélve hogy mint a cikkben is írják, ez nem egy komplett törés, ezzel még nagyon messze van attól hogy a megosztott filejaid közt turkáljon meg a neteden át húzza a poresz torrenteket.
Arról nem beszélve hogy szerinted mondjuk 1000 emberből hányan tudnak egy ilyet megcsinálni? Mert szerintem az egész városban van talán 50 ember, de lehet hogy sokat mondtam...

Cobra

#3116
A gyári Acer driverrel is ment, meg frissítettem az Inteles driverrel is és úgy is jó.
9.0.4.39-es driver
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Quote from: NLZ on 2009-10-08, 00:56:50
Sztem még ígyis hozni fog egy 4870-4890 körüli szintet legalább. És ugye olcsóbb lesz azoknál. Szal középkategóriás céllal tökéletes.

Megjöttek az adatok, s kiderült, hogy a kártya valós
specifikációi gyengébbek a vártnál: 720 / 800 sp
700 / 850MHz-en, 36 / 40 textúrázó, 4 ROP csatorna,
128 bit, 4600 / 4800MHz GDDR5 (5750 / 5770)
http://prohardver.hu/hir/amd_nepkartyak_radeon_hd_5750_5770.html
http://www.hardwarezone.com/articles/view.php?id=3036&cid=3&pg=1
http://www.guru3d.com/article/radeon-hd-5770-review-test/1

Teljesítményben a 4870-t alulról közelíti, a tesztelők a
4850 és 4870 közé teszik. Nem rossz kártya, dx11
támogatás és annak az új fícsörjei, csak sajnos
nem robbantott akkorát, mint a 4770.

NLZ

#3118
Jah, ez nem nagy durranás. De nincs az, amit mondtál, hogy magas felbontáson elhasal, még max szűrőkkel, 2560x1600ban is majdnem a 4870 szintjén áll, mint alacsony felbontásnál.

Persze nem is tudott volna nagyot robbantani, hisz ez végülis a 4670 helyett van. Csak ugye az az említésre nem méltó kategória volt anno, ezért nem lett a neve 5670, hogy ne arra emlékeztessen.
[reserved]

Cobra

Nekem meg pont az jött le a tesztekből, hogy 1920x1xx0-ban érezhetően gyengébb az 5770, mint az 5850 vagy a 4870. Viszont battleforge Dx11 tesztben jóval gyorsabb volt, mint ugyanez Dx10-ben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !