Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Draconire

Oh...azt hittem egyről beszélünk, my bad ^^"

Darkstar

Nincsmit. Egyébként mindkét ext. nagyon hasznos tud lenni, a 4chanosban a threadwatch meg a quick reply odaüt. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kikuchiyo

újabb lame tyéhnyikai kérdés:

hogyan lehet az interhostos tárhely mellé kapott e-mailcímet beüzemelni?
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-12, 23:42:49
újabb lame tyéhnyikai kérdés:

hogyan lehet az interhostos tárhely mellé kapott e-mailcímet beüzemelni?
help :)

kikuchiyo

f*szom ebbe a sz*rba.
hülye ötlet volt először Norton Ghosttal átmásolni az adatpartíciót, aztán elindítani rajta a defragot - ami mit sem fog érni, lévén a windows beépített hulladék defragja. *, f5, ok és már rég kész lenne.  :comp:
Failure is the default option

Cobra

Rakj föl Perfectdisk-et, az sokkal jobb, mint a butított Diskeeper.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Majd kipróbálom, de előbb végezni akarok már a költözködéssel. Csak most ugrik a kikuchiyo a vízbe, ugyanis most fogom áttenni az új vinyót primary master-ra, és megnézni, hogy butul-e.

*checks clock* Inkább mégsem. Nincs kedvem ma már szerelgetni.
Failure is the default option

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-17, 16:58:16
大成功!!!1

Sikerült a vinyócsere, e sorok írása közben már az új 250-es WD dübörög a rendszerpartíció alatt.
Nem volt triviális az eljárás, ha valakit érdekel, leírhatom.
Ha nemtriviális, akkor engem érdekelne, puszta kíváncsiságból.

kikuchiyo

A töketlenkedéseimtől megtisztított eljárás:

1. Új vinyó be a mobil rack fiókjába, be a gépbe, átpartícionálni ízlés szerint.
Én csináltam egy 20 gigás partíciót az elejére a rendszernek, egy 2 gigásat swapnak, egy 200 gigásat az adatoknak és a végén ami maradt, azt meghagytam üresen. Elneveztem őket R:, S:, T:-nek.

Ha ezután átmásoltam volna Norton Ghosttal a C:-ot az R:-ra, majd áttettem volna az új vinyót a primary masterre és simán elindítottam volna (ahogy először próbáltam), a következő jelenség lépett volna fel: a rendszer bootolt volna, el is jutott volna a bejelentkező képernyőig, de a jelszó beírását követően visszadobott volna. Ezt az okozná, hogy a registryben minden meghajtó-betűjelhez eltárolja a megfelelő lemez-azonosítót is, mi viszont vinyót cseréltünk a rendszer alatt. Így a lemezt ő R:-nek látja, miközben az összes elérési útban C: van.
Tehát:

2. Az új vinyót átdugtni a primary masterre, átjumpereltem, a régi meg mehet a rackba.

3. Az XP CD felhasználásával új rendszert telepíteni az új vinyó még kihasználatlan utolsó partíciójára. (!)
Más rendszer is megteszi, akár egy linux live cd is, feltéve, hogy a 6. lépés lehetséges vele.

4. Átmásolni a régi rendszerpartíció tartalmát az újra. Itt némi figyelem szükséges, ugyanis az új XP saját magának máshogy osztja ki a meghajtó-betűjeleket. A másolás lehetséges az említett Norton Ghosttal, vagy akármi mással, én az scopy nevű (hivatalos Microsoft kiegészítő) programot használtam, ami átmásolja az NTFS jogosultságokat is. Pl.
Quotescopy i:\*.* c: /o /s /a > copy.log
(A copy.log-ban meg lehet nézni, hogy mindent átmásolt-e.)

5. A C:\boot.ini-t módosítani, ha szükséges. Nálam ilyen:
Quote[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect /NoExecute=OptIn

A lényeg, hogy az a rendszer induljon el, amit most másoltunk át, jelen esetben az első merevlemez első partícióján lévő.

6. A trükkös rész: a registry módosítása.
Start -> futtatás -> regedt32.exe
6.1 Válasszuk ki a HKEY_USERS fát.
6.2 File -> Load Hive...
6.3 A párbeszédablakban meg kell adnunk az imént átmásolt rendszerben azt a fájlt, ami a módosítandó registryt tartalmazza. Helye: C:\WINDOWS\system32\config\system.
6.4  Adjunk a betöltendő fának egy nevet, mondjuk Temp.
6.5 Látjuk, hogy a Temp megjelent HKEY_USERS alatt. Örüljünk neki. Nyissuk le és válasszuk ki a MountedDevices al-fát.
6.6 Látunk egy csomó olyan bejegyzést, hogy \DosDevices\C:. Ezek tárolják a meghajtó-betűjelek és az egyedi kötetazonosítók párosításait.
A konkrét példában ki kell cserélnünk a C: és az R: értékeit. Ez egyszerűen úgy tehető meg, hogy kiválasztunk egy betűjelet, amit nem használunk, mondjuk M:, és a C:-t átnevezzük M:-re. Aztán R:->C:, végül M:->R:. Ugyanezt meg kell ismételni az összes partícióval, amit meg akarunk feleltetni egymásnak (nálam D:<->T:, E:<->S:, utóbbi a swap miatt fontos).
6.7 Ráállni a Temp-re, majd File -> Unload Hive. Ezután ki lehet lépni a Regeditből.
7. És lényegében ennyi, az adatokat át lehet másolni most, vagy később is, az kevésbé kritikus.
8. A frissen telepített XP megtette a kötelességét, a frissen telepített XP mehet: le lehet formázni a partícióját, vagy meg lehet hagyni vészhelyzetekre.

Ebből a nemtriviális rész, tehát amire magától nem jön rá az ember, a registry szerkesztése. Az eljárás előnye, hogy nyugodtan be lehet tenni utána a régi vinyót esetleges adatmásolás céljából, az azokon lévő partíciókat R:, S:, T:-nek fogja látni a rendszer, nem lesz ütközés.
Failure is the default option

Próféta

 :merci:
Ez tényleg elég komplikált :D Próbálok egyszerűbb ötleteket szülni :)
1. Nem lehetett volna a még ép rendszerben, az utolsó futásakor átcserélni a registryben a volume uuid-ket? És ezután copy&replace disk?
2. Meg nem úgy van, hogy ha a HKLM\System\MountedDevices\ alól törlöd a bejegyzéseket, akkor elfelejti, hogy kit milyen betűhöz kell rendelni, és köv bútkor automáticse kiosztja? És hogy a boot lemeznek ilyenkor C:-t ad? V.ö. beraksz egy új vinyót.

Cobra

Ennyi idő alatt felment volna újból a Windows :) (bár én tegnap raktam össze egy ismerősnek egy gépet és kb 2,5 óra volt pár alap programmal az install)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Próféta: az eredeti rendszerbe nem akartam piszkálni, az maradjon meg biztonsági mentésnek.
Cobra: a Windows az igen, de az összes program 3 nap alatt sem. :)

Ha már itt tartunk: see how long my e-penis has gotten!
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-18, 00:21:55
Próféta: az eredeti rendszerbe nem akartam piszkálni, az maradjon meg biztonsági mentésnek.
Cobra: a Windows az igen, de az összes program 3 nap alatt sem. :)

Ha már itt tartunk: see how long my e-penis has gotten!

http://img244.imageshack.us/img244/9431/epeniskp4.jpg

Próféta

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-18, 00:21:55
Próféta: az eredeti rendszerbe nem akartam piszkálni, az maradjon meg biztonsági mentésnek.
Jó, de akkor meg miért nem azt csináltad, hogy új vinyó berak, rendszerpart. átmásol rá, még a régi rendszerből regedit, átjavítod az új vinyón lévő registryt, disk replace vagy boot order change as you wish, ??????, profit?

Selmo

Nem lett volna egyszerűbb letiltani BIOS-ban a többi winyót, elindítani a windost, módosítani a betűjeleket, majd újrainditáskor engedélyezni a többi winyót? :rolleyes:

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Próféta: Elképzelhető, hogy így is működött volna, csakhogy az első próbálkozást elcsesztem, és már be volt szerelve az új vinyó, nem akartam újra szétbontani a gépet. Utálok a gépben nyúlkálni, a hulladék fosötvözet csavarok és a bedughatatlan tápcsatlakozók mindig megszivatnak. Most is majdnem földre kényszerített az egyik csavar, ami egyszerűen nem akart kijönni a helyéről. Amikor végre sikerült kierőltetni, kiderült, hogy egy teljes menet majdnem 360 fokban "ledörzsölődött" róla vagy mi. Ha tudnék közelit fényképezni (és lenne fényképezőgépem), megmutatnám.

Selmo: nem egészen értem, hogy gondolod.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-02-18, 00:47:19
Nem lett volna egyszerűbb letiltani BIOS-ban a többi winyót, elindítani a windost, módosítani a betűjeleket, majd újrainditáskor engedélyezni a többi winyót? :rolleyes:
Az XP nem engedi a saját partíciója betűjelét módosítani.

Fazék

Zsiga bá, van már hír, hogy kb mikor lesz végre végleges stable verzió a 2.0-s Maxthon-ból? vagy maga se igazán nézi a fejlesztése körüli híreket, meg fórumokat?

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-02-18, 16:01:12
Zsiga bá, van már hír, hogy kb mikor lesz végre végleges stable verzió a 2.0-s Maxthon-ból? vagy maga se igazán nézi a fejlesztése körüli híreket, meg fórumokat?
Nem tudom, nem olvasom a híreket, de teljesen elégedett vagyok a bétákkal is. :) (Asszem épp tegnap jött ki új verzió.)
De már több mint 3 hónapja jött ki a nyilvános Beta1, szerintem lassan itt az ideje a Stable-nek is, én március közepére tippelem.

Fazék

Quote from: White SeeD on 2007-02-22, 11:09:40Átrakva, hogy nehogy off legyen az offtopicban :D
nem off ott, csak ide való sztem :) ott túl hamar elveszne. és köszi :)

Rounin

Quote from: White SeeD on 2007-02-22, 11:09:40

Az egyszerűség is igen érdekesen alakúlt.
régen, gáz volt valamivel, fogtad a dost, felmásoltad 3 perc alat és minden ment nyomban.
Volt egy program, game, nem ment. Belenyúltál picit és máris ment.

Azért tegyük hozzá, hogy többnyire nem magát a progit módosítottad, hanem elkezdtél trükközni az autoexec.bat/Config.sys párossal, ami gyakorlatilag egy minden logikától mentes fejtörőnek felel meg - próbáld meg kitalálni, mégis mi a jó anyukája az, ami miatt nem indul adott progi és hogy a fejlesztők miért nem mentek el inkább keresztrejtvényt írni. Az alter autoexec/config fájlok jelentős kolóniát hoztak létre a gépemen.
Viszont egy mezei júzer ezekkel ugyanúgy meg volt lőve, mint ma a kernel hibákkal és hasonlókkal :angyali:.
(én makacs júzer voltam, elkezdtem átírogatni őket - szerencsére sikerrel :haha:)

kikuchiyo

Azért volt, hogy nem volt elég az autoexec-fu, hanem hexeditorban kellett szerkesztgetni a játék konfig fájljait... :)
Failure is the default option

Rounin

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-22, 13:31:30
Azért volt, hogy nem volt elég az autoexec-fu, hanem hexeditorban kellett szerkesztgetni a játék konfig fájljait... :)

Azért mondtam, hogy többnyire ^^'.

Manitu

Quote from: White SeeD on 2007-02-22, 11:09:40...roszban meg bye bye kékhalál...
(Persze a legjobb az első indításkor jelentkező kékhalál biggrin)
Áruld már el, milyen windowst használsz te? Legalább öt éve nem láttam kékhalált, már alig emlékszem rá, hogy is nézett ki. Oké, hogy manapság divat szapulni az MS termékeit, tény, hogy nem hibátlanok, de ugyanez elmondható a linuxról meg a többi alternatív os-ről is.

Az meg, hogy a dost 3 perc alatt újra lehetett rakni igaz, de abban az oprendszerben még szinte semmi nem volt. Minden programba újra meg kellett írni a különböző hardwarek vezérlőit. Őszintén szólva nekem nem hiányzik az, mikor anno Doom2-ben totózgatni kellett, hogy valyon melyi hangkártyával kompatibilis az a szutyok, ami a gépemben van :)


sirtomi

Óriási mázlid van hogy nem láttál egy ideje kékhalált! Vagy csak én vagyok olyan ügyes, hogy WinXP-ből is bármikor előcsalom :D

kikuchiyo

Dear /g/,

mostanában gondolkozom azon, hogy kéne egy miniatűr letöltő-pc-t építeni. 2.5"-es notebook vinyóból és valami micro-itx alaplapból lehetne megcsinálni, mindjárt wireless csatlakozással, hogy csak rádugjak egy kockatápot és mehessen egész nap akárhol. Az igazi az lenne, ha egy mobil rack fiókba be lehetne suvasztani az egész eszközt, így ha eljön az ideje az adatcserének, csak kikapcsolom, bedugom a nagygépbe és lemásolom a vinyóról a letöltött teljesen legális adatokat.

Esélytelen/túl drága/nem éri meg?
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-24, 23:08:05
Dear /g/,

mostanában gondolkozom azon, hogy kéne egy miniatűr letöltő-pc-t építeni. 2.5"-es notebook vinyóból és valami micro-itx alaplapból lehetne megcsinálni, mindjárt wireless csatlakozással, hogy csak rádugjak egy kockatápot és mehessen egész nap akárhol. Az igazi az lenne, ha egy mobil rack fiókba be lehetne suvasztani az egész eszközt, így ha eljön az ideje az adatcserének, csak kikapcsolom, bedugom a nagygépbe és lemásolom a vinyóról a letöltött teljesen legális adatokat.

Esélytelen/túl drága/nem éri meg?
ITX lapok embertelen árakon mennek, és teljesítményben is kicsit overkill lenne szerintem a feladatra egy ilyen lap. Szerintem szerezz be aprópénzért egy kijelzőhibás P1-P2 notit.

Rounin

Quote from: White SeeD on 2007-02-22, 17:45:47
Én Linuxot még nem láttam lefagyni, pedig a suliban aztán kegyetlen kiképzésnek volt kitéve

Én meg fordítva, XP-t három éve nem láttam kékre fagyni, Linuxot viszont már igen -_-'.

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2007-02-24, 23:12:08
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-24, 23:08:05
Dear /g/,

mostanában gondolkozom azon, hogy kéne egy miniatűr letöltő-pc-t építeni. 2.5"-es notebook vinyóból és valami micro-itx alaplapból lehetne megcsinálni, mindjárt wireless csatlakozással, hogy csak rádugjak egy kockatápot és mehessen egész nap akárhol. Az igazi az lenne, ha egy mobil rack fiókba be lehetne suvasztani az egész eszközt, így ha eljön az ideje az adatcserének, csak kikapcsolom, bedugom a nagygépbe és lemásolom a vinyóról a letöltött teljesen legális adatokat.

Esélytelen/túl drága/nem éri meg?
ITX lapok embertelen árakon mennek, és teljesítményben is kicsit overkill lenne szerintem a feladatra egy ilyen lap. Szerintem szerezz be aprópénzért egy kijelzőhibás P1-P2 notit.

Igazad lehet, ahogy néztem, egy ilyen itx lap 40-50k, a vinyó meg még egyszer ugyanannyi :(
A régi laptop esetében kérdés, hogy a wirelessre alkalmassá lehet-e tenni.
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: kikuchiyo on 2007-02-24, 23:20:42
Quote from: Zsiga on 2007-02-24, 23:12:08
Quote from: kikuchiyo on 2007-02-24, 23:08:05
Dear /g/,

mostanában gondolkozom azon, hogy kéne egy miniatűr letöltő-pc-t építeni. 2.5"-es notebook vinyóból és valami micro-itx alaplapból lehetne megcsinálni, mindjárt wireless csatlakozással, hogy csak rádugjak egy kockatápot és mehessen egész nap akárhol. Az igazi az lenne, ha egy mobil rack fiókba be lehetne suvasztani az egész eszközt, így ha eljön az ideje az adatcserének, csak kikapcsolom, bedugom a nagygépbe és lemásolom a vinyóról a letöltött teljesen legális adatokat.

Esélytelen/túl drága/nem éri meg?
ITX lapok embertelen árakon mennek, és teljesítményben is kicsit overkill lenne szerintem a feladatra egy ilyen lap. Szerintem szerezz be aprópénzért egy kijelzőhibás P1-P2 notit.

Igazad lehet, ahogy néztem, egy ilyen itx lap 40-50k, a vinyó meg még egyszer ugyanannyi :(
A régi laptop esetében kérdés, hogy a wirelessre alkalmassá lehet-e tenni.
Persze, belenyomsz egy picimaci wifi-kártyát.
Notivinyó ügyben nézz körül a PH-n, az árfolyam emlékeim szerint kb ez: 40GB 10k, 60GB 15k, 80GB 20k, ennél több meg egy napra nem nagyon kell szerintem, úgyse tudnád hova tenni. :)