Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-07, 18:12:58
Hmm, ki akart itt iPhone-t?
Akkucsere = $79 + $6.95 szállítás, 3 nap, és az összes adatot is törlik
közben a készülékről. Ha az odaforrasztott akkut pedig a kedves vásárló
saját maga próbálná kicserélni, bukik a garanciája.
Ez azért nem semmi :appl:
http://news.yahoo.com/s/ap/20070705/ap_on_hi_te/apple_iphone
Hányszor cseréltél akksit a telefonjaidban? Én soha. Egy átlag Li-ion akksi kibír 7-800 töltési ciklust, ha naponta töltöd akkoris 2 év...

Kuroi Tenshi

Én már cseréltem akksit a mobilomban :hehe:

Vicces, hogy egyből ellentámadásba mész át, és nem pedig olyasmit mondasz, hogy:
"ez tényleg egy aljas húzás tőlük, hogy utána szólnak"
True mactard :D

Fazék

#812
Quote from: Zsiga on 2007-07-07, 18:20:24
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-07, 18:12:58
Hmm, ki akart itt iPhone-t?
Akkucsere = $79 + $6.95 szállítás, 3 nap, és az összes adatot is törlik
közben a készülékről. Ha az odaforrasztott akkut pedig a kedves vásárló
saját maga próbálná kicserélni, bukik a garanciája.
Ez azért nem semmi :appl:
http://news.yahoo.com/s/ap/20070705/ap_on_hi_te/apple_iphone
Hányszor cseréltél akksit a telefonjaidban? Én soha. Egy átlag Li-ion akksi kibír 7-800 töltési ciklust, ha naponta töltöd akkoris 2 év...
sztem min. 4 év egy telefon elvárt élettartama :) én már cseréltem egyszer a sajátomban aksit :)

de amúgy 87 dolcsi, vagyis kb 15e Ft költséget nem érzek annyira vészesnek egy olyan telefonnál, ami 100k fölötti áron kapható és vszleg tényleg elég másfél-két évente benevezni egy ilyen műveletre :)

adatvesztés meg ugyan nem ismerem a telefont, de nem hiszem, hogy olyan kirívó borzalom lenne, mai telefonoknál is törölnek róla a szervízesemények 90%-ban minden adatot. erre való a számítógépes backup lehetőség, amit valahogy kétlek hogy kihagytak volna egy ilyen profi telefonból :)

QuoteVicces, hogy egyből ellentámadásba mész át, és nem pedig olyasmit mondasz, hogy:
"ez tényleg egy aljas húzás tőlük, hogy utána szólnak"
azt már előtte is mondták, hogy nem cserélhető az aksija, csak szervízben, szóval mit is nem mondtak előre ???

szerk: na jó a 3 napig tart az aksicsere dolog tényleg egy kicsit köcsögség, pláne hogy extra 30 dollárt kérnek a cseretelefonért, de aki apple terméket vesz és kisebb költségekre számított, az igencsak naív ember lehet :hehe:

szerk2: szóval a cikk csak a szokásos "nekem mindenbe jogom van belekötni, akkor is ha baromság, mert a mienk a legszabadabb ország a világon vazze" amerikai rinyálás :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2007-07-07, 18:31:57
azt már előtte is mondták, hogy nem cserélhető az aksija, csak szervízben, szóval mit is nem mondtak előre ???
Azt, hogy ezért ennyit el fognak kérni. Régen cseréltem mobilban akkut, de
akkor még messze nem ennyi volt.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-07, 18:37:43
Quote from: Fazék on 2007-07-07, 18:31:57
azt már előtte is mondták, hogy nem cserélhető az aksija, csak szervízben, szóval mit is nem mondtak előre ???
Azt, hogy ezért ennyit el fognak kérni. Régen cseréltem mobilban akkut, de
akkor még messze nem ennyi volt.
azóta kiegészítettem:
Quotede aki apple terméket vesz és kisebb költségekre számított, az igencsak naív ember lehet :hehe:

apple szimplán szeretné megnehezíteni az alternatív aksik megjelenését, de ez tippre úgyis elkerülhetetlen.
hány év garit vállalnak a készülékre illetve az aksira? mert esetleg ezzel lehet még kényszeríteni a felhasználót, hogy náluk cseréltesse, mással nem hiszem

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-07, 18:24:47
Én már cseréltem akksit a mobilomban :hehe:

Vicces, hogy egyből ellentámadásba mész át, és nem pedig olyasmit mondasz, hogy:
"ez tényleg egy aljas húzás tőlük, hogy utána szólnak"
True mactard :D
Egyáltalán nem érzem aljas húzásnak, mert már akkor közölték az akkucsere árát mielőtt elkezdték árulni a telefont. Mellesleg egy gyári akksi más telefonokba is 10k körüli összegbe kerül. Harmadrészt mire szükséged lesz rá két-három év múlva, addigra már úgyse lesz garanciális a telefonod (az apple szinte mindenre egy évet ad, mellesleg a többi gyártóval ellentétben az akksira is, míg ha pl. egy Nokia 8800-ban döglik meg a z akksid 3 hónaposan akkor vehetsz bele újat 10k-ért), és jó eséllyel harmadáron kicseréltetheted utángyártott akksira a sarki GSM-szervízben.

Kuroi Tenshi

1. A cikk szerint utána: "the company posted the battery replacement
details on its Web site last Friday after the product went on sale."
2. :3x3: A mocskok...
3. Előbb is tönkremehet. Nálam az az akksi, ami tönkrement, valszeg
a hőtől és a magas páratartalomtól ment tönkre.

Zsiga

#817
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-07-07, 19:00:30
1. A cikk szerint utána: "the company posted the battery replacement
details on its Web site last Friday after the product went on sale."
2. :3x3: A mocskok...
3. Előbb is tönkremehet. Nálam az az akksi, ami tönkrement, valszeg
a hőtől és a magas páratartalomtól ment tönkre.
1. Rendben, utána. Valóban, nem szép dolog, de őszinténszólva nem érdekel. Majd ha az amerikai vásárlóknak nem tetszik, beperelik az apple-t (szerk.: de nem fogják, mert csak az ilyen elvakult fanatikus mac-gyűlölők akadnak fent ilyeneken, más tisztában van vele hogy ha egy 200$-os telefonba 50$-ért kap új akksit akkor valószínűleg a 600$-os telefonba mégdrágább lesz), mi meg már tudjuk hogy mire számítsunk ha itthon is megjelenik.
3. Persze, és ha az egész telefon döglik meg és mondjuk 40k-ért cserélnek benne panelt meg 50k-ért kijelzőt mert meleg párás helyen tartottad akkoris az apple lesz a gonosz? Normális körülmények között (amit megtalálsz a telefonod kézikönyvében) nem szoktak csak úgy meghalni az akksik.

Kuroi Tenshi

#818
Meleg, párás alatt értsd: éjjel sziget, benn hering módjára a hammer sátorban;
másnap pedig kinn maradt a tűző napon. Evvel a kombóval utána már csak pár
órákat bírta az akksi; de ezek a körülmények még tudtommal a kibírandó határai
között voltak, és az akksin kívűl bírta is a mobil.

Szerk:
Gyűlölöm a macet, de nem vagyok annyira elvakult fanatikus, mint néhány maces.
Beírtam ezt, hogy ez már milyen szánalmas, erre hogy felkaptad itt a vizet :)

.Attila

Én sem kedvelem a mac-et, mert nyilvánvalóan sznob stratégiát követ. Ez Apple termék, fizess többet. Annyival nem jobb, de rajta van az alma, úgyhogy perkálj csak.
Persze aki akar, az nyugodtan költse rá a pénzét. De nekem nem szimpatikus a vállalat. Általában nem szimpatikus, ami gyakorlatilag erősen a divatra, a trendekre játszik rá. Trendeket pedig a plázacicák és az ennek megfelelő hímréteg követ.

Zsiga

Tehát nem csak sznob hanem még plázaköcsög is vagyok azért mert öt évnyi business class okostelefon-használat után rájöttem hogy nekem egyetlen dolog számít egy telefonban, az egyszerű és gyors kezelhetőség, márpedig az iPhone (meg az apple termékek általában) épp ebben veri magasan a konkurenciát.
Drága? Mihez képest? Van jóval drágább is, egy igazi divatmobil (LG Prada, Nokia 8800, stb.) kétszerennyibe kerül kevesebb tudással. De nézz körül nyugodtan bármelyik gyártónál, egy új csúcsmodell ritkán jön ki 100k alatti árcédulával.
Buta? Igen. De nincs is szükség(em) több tudásra egy telefonban. Ha mindentudó kéziszámítógépet szeretnék vennék egy PDA-t.
Trendy? Az. Csak azt nem értem hogy ez miért negatívum. Fikázzátok azt aki a divatot követi (ami mellesleg rám nem igaz, nem az alma miatt tetszik ez a telefon), de ti magatok is ugyanezt teszitek, ami divatos az nem kell, legyen bármilyen jó is egyébként.

K_T: Azt hogy mit kell kibírnia az akksinak azt a telefon kézikönyvéből megtudod, de nem tartom valószínűnek hogy bármilyen műszaki cikknek jót tesz ha kinthagyják a nyári forróságban a tűző napon.
A vízfelkapásról meg nekem egészen más a véleményem, de szerintem ezt hagyjuk, tényeken is épp eleget tudunk vitatkozni, nem hogy egyéni véleményeken. :)

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-07-07, 22:25:20
Trendy? Az. Csak azt nem értem hogy ez miért negatívum. Fikázzátok azt aki a divatot követi (ami mellesleg rám nem igaz, nem az alma miatt tetszik ez a telefon), de ti magatok is ugyanezt teszitek, ami divatos az nem kell, legyen bármilyen jó is egyébként.

Az általánosítások sosem 100%-ot jelentenek.
És én nem azt mondtam, hogy ellen-trendy vagyok. Ha vmi tényleg nagy újítást ad, és érdekes, akkor engem is érdekel, még akkor is, ha trendy. De az apple mániákusoknál gyakran azt érezni, csak az számít, hogy új meg hogy apple (bár azt, hogy új, már mondani se kell, mert hülye apple-je a régebbi modelleket azonnal dobja ki, még ha az az igényeimet jobban is elégítené ki, mint az új modellje).

Kuroi Tenshi

Melyik a kisebb vagy jobb xp? Ultralight lecsupaszított vagy tablet?
Egy virtuális géphez kéne, csak alapfunkciók elég, szükséges progikat
tudok én is rakni rá

Próféta


kikuchiyo

Helpu: nem tudok levelet küldeni az interhostos címemről.
Tegnap még tudtam, és azóta nem változtattam a beállításokon.
Azt írja, hogy az SMTP kiszolgáló nem elérhető.
Failure is the default option

Zsiga

#825
Quote from: kikuchiyo on 2007-07-11, 12:15:05
Helpu: nem tudok levelet küldeni az interhostos címemről.
Tegnap még tudtam, és azóta nem változtattam a beállításokon.
Azt írja, hogy az SMTP kiszolgáló nem elérhető.
Az smtp szervernek semmi köze az interhosthoz, 99,9% hogy a netszolgáltatódét használod, ott lesz a baj. Nézd át mégegyszer a beállításokat a szolgáltatód weboldalán, lehet hogy megváltoztattak valamit. Ha nem akkor valószínű náluk lesz a gond, várj pár órát amíg megcsinálják.
Szerk.: Esetleg próbáld meg parancssorból megpingelni az SMTP szervert, akkor kiderül hogy tényleg elérhetetlen-e.

kikuchiyo

Akkor én valamit nagyon nem értek.
Eddig az interhost.hu volt megadva kimenő SMTP szervernek a Thunderbirdben, és működött így.
Ma már nem működik.

Megpróbáltam megadni SMTP szervernek a mail.t-online.hu-t, de azzal sem működik, relay error, check your account settings.
Failure is the default option

zsozso

Quote from: kikuchiyo on 2007-07-11, 14:32:19
Akkor én valamit nagyon nem értek.
Eddig az interhost.hu volt megadva kimenő SMTP szervernek a Thunderbirdben, és működött így.
Ma már nem működik.

Megpróbáltam megadni SMTP szervernek a mail.t-online.hu-t, de azzal sem működik, relay error, check your account settings.
Interhostnal add meg a felhasznaloneved@interhost.hu -t meg a jelszavadat amikor keri es kesz. De celszeru a sajat szolgaltatotok smtpjet hasznalni.
Death is the only redemption

kikuchiyo

Átállítottam a kimenő szervert a mail.t-online.hu-ra és megadtam az ADSL usernevét hozzá, így már elküldte...
csak azt nem értem, hogy miért nem ment ma az interhostos beállítással, ha tegnap még igen?
Failure is the default option

Fazék


minuszmiki

I needz halp. Véletlenül sikerült egy laza mozdulattal a jelenleg nézett animéimből letörölnöm mintegy 15 gigányit. Getdataback-kel próbáltam visszahozni őket, de a recovery treeben nem találom a törölt fájlokat. (Nem dolgoztam még vele, úgyhogy lehet hogy én vagyok a láma) Van valakinek javaslata, hogy hol ronthattam el / mivel tudnám visszahozni őket? Jó lenne, nincs kedvem megint lettorrentezni az eddig kiadott Claymore meg Darker Than Black meg Lucky Star részeket (ezeket terveztem kiírni).

Zsiga

Quote from: minuszmiki on 2007-07-20, 22:26:53
I needz halp. Véletlenül sikerült egy laza mozdulattal a jelenleg nézett animéimből letörölnöm mintegy 15 gigányit. Getdataback-kel próbáltam visszahozni őket, de a recovery treeben nem találom a törölt fájlokat. (Nem dolgoztam még vele, úgyhogy lehet hogy én vagyok a láma) Van valakinek javaslata, hogy hol ronthattam el / mivel tudnám visszahozni őket? Jó lenne, nincs kedvem megint lettorrentezni az eddig kiadott Claymore meg Darker Than Black meg Lucky Star részeket (ezeket terveztem kiírni).
Attachmentet töltsd le, és nyisd meg TotalCommanderben. :) (Utána meg a Hálózat/Erased Files részen keresgéld a cuccaidat.) Ez tuti visszahozza ha még nem írtad felül.

minuszmiki

#832
 :merci:, nem csináltam még azóta semmit azzal a meghajtóval, úgy nézem, működik is szépen.

No, egy híján mind a 49 visszállítani kívánt fájlt sikerült megmentenem, mégegyszer kösz. :)

Member

Meg tudja mondani vki, hogy mitől van az, hogy mangaolvasáskor kb. minden 5. oldal bezárása után bezárul minden ablak és kereshetem meg, hogy hol tartottam? Nem nagy dolog, de már nagyon idegesít jópár kötet után.

.Attila


Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-07-21, 13:20:59
Mivel olvasod?
Ahogy Membert ismerem, a ME beépített Paint-jével... :muhahah:

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila


Member

Sima "Kép villámnézete".

.Attila

Használj vmi rendesebb képnézegető programot, pl. irfanview ingyenes. Space-szel benyomhatod a következő file-t, pl. a köv. oldalát a mangának.