Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Zsiga

#900
Így első olvasásra szerintem egyik változtatás sem olyan amihez hardveres módosításra lenne szükség a jelenlegi G80-as GPU-szériában. Nekem úgy tűnik hogy csak arról szól az egész, hogy bizonyos funkciókat amik a DX10-ben opcionálisak voltak, itt kötelezővé tesznek. De ha esetleg lenne is valami komoly változás, ott vannak a szinte bármilyen feladatra befogható stream-processzorok. Vagyis ha akarják, meg tudják oldani. A gond az hogy a gyártóknak általában nem érdeke hogy a régi kártyával is menjen az új program...
Aztán persze lehet hogy nincs igazam, de abban szinte biztos vagyok hogy a következő 3 évben nem fog megjelenni olyan játék ami nem indul el egy 8800GTS-en.

Solid Snake

Gondoltam, hogy ma délelőtt a fegyülemlett 4 db Death Note részt, aminek feliratformázásával elkészültem, szokásomhoz híven ráégetem az avira. 4 rész, részenként 25-30 perc, így kb. 2 órányi kódolásra számítottam.

Igen ám, de az új gépem egy részt 6 (!) perc alatt lekódolt!  :eek:

Ez a gyorsaság még nekem nagyon szokatlan, de nem tagadom: tetszik.  :hopp:

Zsiga

Quote from: Solid Snake on 2007-08-12, 14:22:47
Gondoltam, hogy ma délelőtt a fegyülemlett 4 db Death Note részt, aminek feliratformázásával elkészültem, szokásomhoz híven ráégetem az avira. 4 rész, részenként 25-30 perc, így kb. 2 órányi kódolásra számítottam.

Igen ám, de az új gépem egy részt 6 (!) perc alatt lekódolt!  :eek:

Ez a gyorsaság még nekem nagyon szokatlan, de nem tagadom: tetszik.  :hopp:
Hát igen, a C2D procik erősek videokódolásban (is). :)

Cobra

Fazék ha komplett gépet akarsz venni és nem sürgős, akkor mindenképpen várjál jövő tavaszig (én várok addig), mert akkor lesznek elérhetőek az új DX10-es kártyák (remélhetőleg akkor már 10.1-esek) és az AMD is csak jövő év elején adja ki az új processzorait (ami biztos hatással lesz az Intel árakra is).
A DX10.1-et meg úgy értelmeztem, mint a Dx9-nél a PS2.0-s meg PS3.0-t tudó kártyák közti különbséget, tehát max néhány plusz effekt nem fog menni az első szériás DX10 kártyákon.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2007-08-12, 17:07:52
Fazék ha komplett gépet akarsz venni és nem sürgős, akkor mindenképpen várjál jövő tavaszig (én várok addig), mert akkor lesznek elérhetőek az új DX10-es kártyák (remélhetőleg akkor már 10.1-esek) és az AMD is csak jövő év elején adja ki az új processzorait (ami biztos hatással lesz az Intel árakra is).
A DX10.1-et meg úgy értelmeztem, mint a Dx9-nél a PS2.0-s meg PS3.0-t tudó kártyák közti különbséget, tehát max néhány plusz effekt nem fog menni az első szériás DX10 kártyákon.
LOL
Várjon egy évet, mert addigra jönnek ki újabb meg jobb cuccok, a mostaniak meg olcsóbbak lesznek? De ha akkor majd megint vár egy évet, megint lemennek az árak és megint kijön egy csomó újdonság, csak addig nem lesz egy jó új gépe... ::)

Cobra

Csak fél év és akkor elég sok újdonság jön ki, ami időtállóbbnak ígérkezik, mint a jelenleg kapható hardverek.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Nincs olyan, hogy időtálló hardware. Tök mindegy mit veszel, egy-két hónap múlva úgyis kijön valami, ami jobb nála.


Kuroi Tenshi

#907
Quote from: Cobra on 2007-08-12, 17:07:52
Fazék ha komplett gépet akarsz venni és nem sürgős, akkor mindenképpen várjál jövő tavaszig (én várok addig), mert akkor lesznek elérhetőek az új DX10-es kártyák (remélhetőleg akkor már 10.1-esek) és az AMD is csak jövő év elején adja ki az új processzorait (ami biztos hatással lesz az Intel árakra is).
Barcelona elvileg szept. 10.-én rajtol (elvileg - ld R600 ::) ), Budapest tudtommal
még Q4, Kuma (kétmagos) 2008Q1.
Intel áraira kis hatással lesz, mert azok már most is elég alacsonyak. Nézd meg,
Q6600 már 57.5k. Addigra kijön Penryn is, a 45nm-es + továbbfejlesztett Core mag.
G92 (elvileg 10.1) asszem november 16.
Jön még: PCIe2.0 (először X38-on)

Én viszont nem mondom azt, hogy mindenképpen. Hiszen 2008 végére ott lesz a
Nehalem, aminek már IMC-je is lesz, tehát az intel egy régi hiányosságot pótol
(bár ez inkább csak szervereknél számít). Lesz R700 és új nV csúcskártya is;
és már kész a PCI-e3.0 szabvány is, aminél 5GT/s helyett már 8 lesz. Szóval:
mindig lesz valami sokkal jobb a közeljövőben.
De én is csak 2008 elején cserélek gépet: megvárom Penrynt, a jobb Dx10.1-es
kártyákat, PCI-e2.0-t és addigra talán lesz javul a lassabb DDR3 ára is. De egy
6800GS@U-val könnyebben beszélek, nem MRad 9800-al kell játszanom ;)

Zoli, amit én választanék:
Ha számít az ár, akkor most egy felső-középkategóriás Dx9 kártya (7900GS+tuning
vagy 1950Pro) 30k körül; majd ~1 év múlva ezt eladni, és egy új kártyát venni.
Érvelés: 1.5-2 évig még nem fognak kijönni csak-dx10-es játékok, lesz dx9-es
verzió is. Ezek pedig elég erősek az árukhoz képest; és mivel már régebbiek,
ezért a további értékcsökkenés már kisebb lesz. Ha a Dx10 és 10.1 közötti
eltérés egészen inkompatibilitássá fajul, akkor ennyi idő múlva G80 is hasonló
sorsra jut: le kell cserélni. Lehet, hogy anélkül is elavul már addigra; sőt, pont
olyan híreket hallok, hogy a kártyák következő generációja sokkal erősebb lesz,
mert a Dx10-játékok sokkal jobban igénybe fogják venni a kártyákat, és a kísérleti
első generáció a kisebb hibái és kiforratlanságai miatt gyorsabban fog dx10 alatt
avulni.

Fazék

#908
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-13, 05:57:00Zoli, amit én választanék:
Köszönöm, erre a megerősítésre vártam :)
Kérdés: alaplappal nem lehet probléma, hogy lecserélnék jobbra akármire a közeljövőben (1-2 év) a videókártyák buszát? mert akkor tényleg nem szórakozok különösebben, veszek egy frankó gépet, + ideiglenesen egy dx9-es kártyát és később lecserélem, ha beérik a köv gen

Cobra

Még mindíg lehet kapni AGP-s kártyákat is, pedig már több éve van PCI-e. Ráadásul a PCI-e 2.0 biztosan kompatibilis lesz visszafelé, bár a 3.0-ról ezt még nem tudni. Szóval nem kell aggódnod, a jövőre megjelenő DX10-es kártyák ha PCI-e 2.0-t használnak is, akkor is jók lesznek az alaplapodba.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Soldier

Quote from: Cobra on 2007-08-13, 15:49:19
Még mindíg lehet kapni AGP-s kártyákat is,

nah de milyeneket...

Zsiga

Quote from: Soldier on 2007-08-13, 15:58:13
Quote from: Cobra on 2007-08-13, 15:49:19
Még mindíg lehet kapni AGP-s kártyákat is,

nah de milyeneket...
Pl. X1950XTX AGP.  Szerintem egész jó kis kártya... ::)

Kuroi Tenshi

Amennyit eddig hallottam a PCI-e 2.0-ról, aszerint csak annyi a
változás, hogy +75W tápot ad és a pcie-busz frekvencia 100
helyett 200MHz lesz; de már most is sok lapnál 150-ig be lehet
állítani (csak ezt a kártyák annyira még nem szeretik).
PCI-e 2-es lapok még egy idő, mire lesznek. Először okt.-ben
az X38; vmikor idén még az RD790 és talán 780. A P35-ös is
képes lenne rá, de direkt nem csinálták meg rajta; talán majd
egy későbbi revízióban.

Kuroi Tenshi

#913
Ma hajnali kis hírek a hardvervilágból rovatunk:

A Dx10.1 a Dx10-es kártyákon is futni fog, max pár fícsör hiányzik majd: link

Egyéb: zárt bétában már tesztelik páran a Vista SP1-et, ami egy alapos
kernelcserét kapott (longhorn) és készül az XP SP3 is, de abban már
nem sokat patchelgettek. link
Valamint javítottak a Vista memzabálásán is egy kicsit. link

Továbbá: a Samsung bemutatott egy üzemanyagcellát, amivel állítólag egy
hónapig lehet egy notit üzemeltetni link

Solid Snake

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-08-15, 04:02:11
A Dx10.1 a Dx10-es kártyákon is futni fog, max pár fícsör hiányzik majd: link

Gondoltam, hogy így lesz. Bár azonos szériájú DirectX-eknél mindig is így volt.

.Attila

Ez elképesztő. Mplayer minden erejével ellenáll, hogy egy nyomorult srt filet beolvasson feliratnak. VLC playernél meg egyszerűen nem találom a felirat csúsztatását (gyanús, hogy egyáltalán nincs is ilyen opció).

Selmo

Mármint időzítését? Megynitásnál a feliratot engedélyezed és a haladó beállításoknál van időzítés. Alapértelmezésben talán alt + fel/le nyíl, nem emléxem, nézd meg a hotkey listát.

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Ok, megvan, kösz.
A felirat file viszont nagyon nem passzol. Elején csak pár másodpercnyi az eltérés, beletekerve viszont már vagy fél perces.
Megnézném én angolul, de utálom, amikor motyogósan beszélnek (Batman Begins).

Fazék

.Attila, akkor talán tessék ránézni, hogy milyen csapat által rippelt dvd verzió van mög nököd. ezután föl feliratok.hu-ra és lekapod a hozzá való feliratot. ha nincs csapatnév, akkor megnézed az FPS értékét és leszedsz hozzá feliratok.hu-ról egy olyan FPS értékű feliratot (99%-uknál odaírják). :)

amúgy notebook-ot tegnap este sikeresen szétkaptam, majd nem bírtam összerakni, mert egy rohadt nyák kicsúszott, ami miatt még jobban szét kellett volna szedni, de én már nem tudtam tovább bontani, szóval ma bevittem az üzletbe és ott szerencsére, pont jöttek hozzánk a számtech nagykeres beszerzősrácok és ugyan kicsit csúnyán néztek rám, de megmutatták hogyan kell teljesen szétszedni :D az összerakás utána már rám maradt, de azzal szerencsére már nem volt gond :) úgy érzem halkabb lett, de nincs az az isten, hogy még egyszer ennyire szétkapjam :haha:

.Attila

#919
Quote from: Fazék on 2007-08-22, 20:14:36
.Attila, akkor talán tessék ránézni, hogy milyen csapat által rippelt dvd verzió van mög nököd. ezután föl feliratok.hu-ra és lekapod a hozzá való feliratot. ha nincs csapatnév, akkor megnézed az FPS értékét és leszedsz hozzá feliratok.hu-ról egy olyan FPS értékű feliratot (99%-uknál odaírják). :)

Csapat neve nincs benne a filenévben. Ugyan ott van, hogy a demonoid.com-on seedelték, de ott nem néztem utána.
Super Subtitles meg most megkergült.

szerk.: na csak normalizálódott.

Fazék

Quote from: .Attila on 2007-08-22, 20:45:16
Super Subtitles meg most megkergült.
nálam hibátlanul megy pl ez a mirror

.Attila

Kerestem egy megfelelő fps-es verziót, és így se tudom összedobni a kettőt rendesen. Keresek inkább másik verziót, nem fogok ezzel szórakozni.

Zsiga

Ha jól emlékszem az Aegisub át tudja automatikusan időzíteni a feliratot ha megadsz neki két pontot a film elejéről és végéről.

.Attila

Kösz a tippet. Most már nem aktuális jelen esetben, mert repült a vinyóról a film. De majd máskor lehet, hogy jól jön.

Fazék

Quote from: .Attila on 2007-08-22, 21:49:48
Kösz a tippet. Most már nem aktuális jelen esetben, mert repült a vinyóról a film. De majd máskor lehet, hogy jól jön.
tipp a jövőre:
http://www.vcdquality.com/
itt megnézed milyen kiadások vannak egy filmből (sajnos közel sem teljes általában az összeállítás, de a "leghivatalosabb" release-ek mindig fönt vannak filmekből), és kapásból már a csapat nevével együtt keresed a letöltendő file-t :) (pl ha "diamond" csapat rippelte, akkor "dmd" vszleg van a file-névben, stb)
esetleg akár még feliratok.hu-n is utánanézel, hogy van-e már ahhoz a változathoz felirat. 1-2 perc filmenként és sok bosszúságtól kímélheted meg magadat ;)

.Attila


Kuroi Tenshi

Ilyen (hülye tervező) nincs és mégis van - egy kisméretű mp3 + CD-lejátszó működő
koncepció-prototípusa: http://www.reghardware.co.uk/2007/08/10/dwp_mp3_cd/
:eek: :lul:

[spoiler][/spoiler]

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-01, 10:32:48
Ilyen (hülye tervező) nincs és mégis van - egy kisméretű mp3 + CD-lejátszó működő
koncepció-prototípusa: http://www.reghardware.co.uk/2007/08/10/dwp_mp3_cd/
:eek: :lul:

[spoiler][/spoiler]
Műanyagkorongos FLEX?   :confused: LOL

Cobra

Érdekes elgondolás, csak a CD-t menet közben nem lehet használni. Viszont arra jó lenne, hogy berakod a lemezt, lerakod az asztalra és lerippeli magának a CD tartalmát.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Azért megnézném, mi lesz akkor, ha a cucc lejátszáskor leborul az asztalról és érdesre esik.
Ennyi erővel értelmesebb az Discman alakjából kiindulni és építeni bele egy pár gigás memóriát, ami USBre köthető.