Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Selmo

Másnak nem furcsa a fórum? Pár napja belassult, az oldalt legenerálja rögtön, de legalább 5 sec, mire elugrik az olvasatlanokhoz. :confused:

A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

Nálam működik rendesen. Bár volt hasonló problémám, miután a 2.0.0.6-os verzióra frissítettem a Firefoxomat és a beépített munkamenet-kezelője helyett a TabMixPlus nevű kiterjesztést használtam arra a célra. Azt kiirtottam, azóta normálisan megy.

Manitu

Nekem nem tünt fel. Member aláírasai szoktak ilyet okozni nálam, az Opera valamiért nem hajlandó semmit behozni az atw.hu-ról, de azért szenved vele :)


Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-09-10, 21:14:15
AMD K10
Sajnos még mindig nem 100%-os a chip, és nem is AM2+ alaplappal próbálták.

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-10, 22:21:25
Mai nyafi következik: a Xubuntu telepítője kapja be.
Az többi *buntu telepítője is egy rakás sz@r. Ennél rosszabb telepítőt linuxok
között még nem láttam.

Selmo: nálam megy rendesen.

kikuchiyo

Quote from: Manitu on 2007-09-10, 23:10:01
Nekem nem tünt fel. Member aláírasai szoktak ilyet okozni nálam, az Opera valamiért nem hajlandó semmit behozni az atw.hu-ról, de azért szenved vele :)

Közvetlenül a Windows install után az első dolog, hogy Member aláírásait kikapcsoljuk az adblockban... :D

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-10, 23:13:35
Quote from: kikuchiyo on 2007-09-10, 22:21:25
Mai nyafi következik: a Xubuntu telepítője kapja be.
Az többi *buntu telepítője is egy rakás sz@r. Ennél rosszabb telepítőt linuxok
között még nem láttam.

Az alternate cd-n lévő szöveges installer is szar? Mert akkor nem is szenvedek az ubuntuval, ajánlj helyette egy használható linuxot.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Az ubuntu használható, de a telepítője annyira láthatóan n00boknak
készült, nem hagy beállítási és választási lehetőségeket. Az OpenSusenek
sztem kiváló grafikus UI-ű telepítője van, de az elég sok sallangot és
felesleges dolgot feltelepít magával (pl ubuntu=2.xGB alapból, OpenSuse
10.1 3.4GB volt alapból). Az ubuntuban a / és /usr megkülönböztetés is
megszűnik, ami végülis egyfelhasználós gépeknél nem is szükséges.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-10, 23:13:35
Quote from: kikuchiyo on 2007-09-10, 22:21:25
Mai nyafi következik: a Xubuntu telepítője kapja be.
Az többi *buntu telepítője is egy rakás sz@r. Ennél rosszabb telepítőt linuxok
között még nem láttam.

Selmo: nálam megy rendesen.
Akkor ide is írom: egész biztos, hogy hatalmas mázlista vagyok, mert nekem minden probléma nélkül felment az Ubuntu. És kimondottan tetszett (érst: hülyebiztos volt) a telepítője, partícionálás és OS telepítés közben szépen internetezgethettem...
sok választási lehetőseget tényleg nem adott, de utána simán fel lehet pattintani a Synapticot, és átvariálni mindent.

Amúgy:
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-10, 23:33:43Az ubuntuban a / és /usr megkülönböztetés is
megszűnik, ami végülis egyfelhasználós gépeknél nem is szükséges.
He? ezt én nem tapasztaltam.

Selmo: nálam is minden OK.

Kuroi Tenshi

Engem viszont ez zavart, de nagyon, hogy nem hagyott semmi
beállítási lehetőséget, míg más telepítőknél legalább volt egy
Advanced opció, hogy mekkora és milyen típusú legyen a /,
/swap és /usr.

Más disztrókban / (root) és /usr külön partíció; itt viszont csak
/ és /swap partíció van, /usr a root-on belül van.

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-10, 23:46:26
Más disztrókban / (root) és /usr külön partíció; itt viszont csak
/ és /swap partíció van, /usr a root-on belül van.
Ja vagy úgy érted a "nincs megkülönböztetés"-t, hogy / és /usr nem külön partíció? Tény, de persze ez is bármikor megváltoztatható, install után is.
Bár részletekbe menően már nem emlékszem, de valami beállítási lehetőség biztosan volt, mert én pl. úgy döntöttem, hogy nem kérek swap partíciót.

Selmo

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-10, 23:23:02
Közvetlenül a Windows install után az első dolog, hogy Member aláírásait kikapcsoljuk az adblockban... :D
Képes vagy minden installnál külön megadni? :rotfl:
Mondjuk én külön fájlban tárolom őket, csak meg kell adni neki.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

És igen!!!1

Nehéz szülés volt, de megérte. Ez a post nem jött volna létre, ha nincs az Ubuntu Linux. :)


Szerk: zseniális találmány ez a csomagkezelő, nagyon kényelmes, hogy csak kiválasztom, miket szeretnék felrakni, ő meg intézkedik magától és még a gépet sem kell újraindítani - de ma eltöltöttem néhány órácskát azzal, hogy kiválogattam a nekem kellő csomagokat, és ha itthonra is feltelepítem a linuxot, nem szeretném még egyszer eljátszani. Szóval lehetséges a csomagkezelővel generáltatni egy listát, hogy mi van fent, és a másik gépet a lista alapján szinkronizálni?

Más: vannak itt olyan elvetemültek, akik linux alatt maguk fordítják az mplayert? (first things first - még a munkahelyen is az mplayer az első :P :D)
Megpróbáltam a mai (0911) SVN snapshotot lefordítani, de nem volt hajlandó. Melyik az a legújabb változat, ami még biztos jó?
Failure is the default option

Zsiga

Ha már úgyis Linux a téma, nekem is lenne egy kérdésem. A letöltőgépre Linuxot akarok rakni, és hálózaton keresztül szeretném vezérelni, valahogy úgy mint mondjuk egy WinXP-s gépet a Távoli Asztal segítségével. Létezik valami ilyen cross-platform program, ami megy Linuxon és XP-n is?

Kuroi Tenshi

Kiku: biztos van ilyen, csak nem tudok róla :o
szvsz a cuccok 90%-a felesleges, olyan programokhoz van, amiket soha nem
is fogsz használni. Ezért is gondolkozom azon, hogy legközelebb vmi nagyon
minimalista disztrót rakok fel, amiben nincs semmi extra sallang, és csak azt
telepítem fel, amit használni is szoktam és hasznos program.

Zsiga: telnet :D kicsit barbár, de jól műxik. Hozzá Midnight commander ftphez,
és asszem van valami minimalista torrent-kliens is.

kikuchiyo

Mégse annyira fenékig tejfel az élet... megpróbáltam itthonra is feltenni az Ubuntut, de a hardverfelismerésen sem jutott túl a telepítője. >.<

Pedig már úgy örültem, hogy bent sikerült zöld ágra vergődni vele...
Failure is the default option

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-11, 22:41:42
Zsiga: telnet :D kicsit barbár, de jól műxik. Hozzá Midnight commander ftphez,
és asszem van valami minimalista torrent-kliens is.
Ja, hogyne... Mindezt egy GUI nélküli Debiannal, OK? Sicko... :D

Kuroi Tenshi

Nem, ezt egy GUI nélküli busyboxszal egy routeren műveltem :D

Ilyen program is biztos van, keress rá. Ha mégse lenne, akkor végszükség
esetére még van a telnetes megoldás. Midnight commander hasonlít a
Total Commanderre, csak itt gui nélkül egér sincs. A torrentklienst még
nem próbáltam.

Zsiga

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-09-11, 23:06:42
Nem, ezt egy GUI nélküli busyboxszal egy routeren műveltem :D
Őszinténszólva meg is érdemled... :__devil: :D

Na majd utánaérdeklődöm a PH!-s linuxguruknál, szerencsére elég jóban vagyok az igazán hardcore arcok közül egy párral. :)

Próféta

Quote from: Zsiga on 2007-09-11, 22:04:19
Ha már úgyis Linux a téma, nekem is lenne egy kérdésem. A letöltőgépre Linuxot akarok rakni, és hálózaton keresztül szeretném vezérelni, valahogy úgy mint mondjuk egy WinXP-s gépet a Távoli Asztal segítségével. Létezik valami ilyen cross-platform program, ami megy Linuxon és XP-n is?
Sose használtam ilyet, de tuti meg lehet csinálni. Illetve amihez személyesen volt szerencsém, az a Citrix, de az pénzes (meg úgy emlékszem, mintha fordítva csináltam volna, linux->win, de már a homályba vesznek az emlékek).
Hallomás alapján TightVNC szvsz tudja, amit akarsz.
Persze nyilván nem tud mindent, esetleg nézz körül itt: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_remote_desktop_software

Más: igazából az X megjelenítő architektúra olyan, hogy alapból hálózati átlátszósága van. Tehát fölrakhatsz a windowsodra egy X Display Servert (ezeket se ismerem, de van ilyen, pl. http://en.wikipedia.org/wiki/Xming), és a linuxon bekonfigolhatod úgy az X-et, hogy ne indítson display szervert, hanem használja hálózaton át a tiedet, és akkor szépen a windows desktopra fog ablakokat kirakni neked. Ez haxx, de izgi lehet kipróbálni, aztán vagy bejön, vagy nem :)

Zsiga


Fazék

#979
szolgáltatót váltunk hát választanom kell egy akciós olcsó telefont.
leszűkítettem erre a két telefonra a listát:
Sharp 770SH
LG L600v
olvasgatom mindkét telefonról a teszteket és egy kicsit a sharp felé húz a szívem, de nem tudom egyértelműen eldönteni... valamelyikről véletlenül nincsen tapasztalatotok? vagy akár csak a márkáról, hogy mennyire kezelhetőek, barátságosak stb?
(eddig csak Nokia telefonom volt (4 típust használtam hosszabban), de most mégis váltani szeretnék)

ezeket adják korrekt áron 2 év hűséggel:
LG L600V
Nokia 6131
Samsung E250
Sharp 770 SH
Motorola K1
Motorola V3
Motorola V360
Motorola W375
Nokia 1112
Nokia 2610
Nokia 5200
Nokia 6021
Nokia 6070
Nokia 6085
Nokia 6234
Nokia 7360
Samsung E570
Samsung M300
Samsung X530
Sharp GX17
Sharp GX29 McLaren
SonyEricsson K320i
SonyEricsson K510i
SonyEricsson V630i
SonyEricsson W200i
SonyEricsson W300i
SonyEricsson Z310i


btw, SonyEricsson-tól csak én idegenkedem borzalmasan?

Darkstar

Tud valaki valami egyszerű módot, hogy a 2chanról hogyan lehet egyszerűen képeket leechelni? Olyasmi kéne, mint a not4chan grabber. A jelenlegi módszerem kissé időigényes, bár még mindíg gyorsabb, mint 300+ képet egyesével leszedni. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Quote from: Fazék on 2007-09-12, 01:59:59
btw, SonyEricsson-tól csak én idegenkedem borzalmasan?
Valószínű, nem tudom, most mi a helyzet, de nálam egy T105 szolgál és messze átláthatóbb és kezelhetőbb, mint egy Nokia 3310. Én azt javaslom, hogy próbáld ki a telefonokat és amelyik kézreáll, azt vedd meg, ne a márka számítson, hanem hogy milyen a kezelése.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo...
SonyEricsson amivel eddig találkoztam, mind lomha volt, és egy dologra vagyok nagyon allergiás egy telefonnál és az a lomhaság.
Namármost éppenséggel eljátszhatnám, hogy bemegyek egy boltba, végigpróbálom a kínálatot, de valahogy frusztrálni szokott a végén, hogy úgyse veszem meg egyiket se, és csak rabolom az idejüket :haha: azt meg pláne nem szokták szeretni, ha a menüjében is lépkedni akarok össze-vissza a készüléknek... speciel nekem a kinézet kevésbé számít, mint a belbecs, szóval csak külső és fogás alapján nem fogok vásárolni. :)

sirtomi

Két Siemens teló után most Nokiám van, de eddig ez a leglomhább és legbugosabb :) Azonban a menüje átlátható és egyszerűen használható.

Két linkelt telepon közül nekem az LG szimpatikusabb.

Próféta

apropos mobiltelefon: mit tudtok ajánlani, ha nekem abszolút minimális elvárásaim vannak? A készülék bírja jól a gyűrődést-ütődést-farmerzsebet, lehessen hívást kezdeményezni és fogadni rajta, SMS-t küldeni és fogadni, legyen ébresztője, címjegyzéke, lehetőleg sajátra is állítható csengőhangja, könnyen némítható és billentyűzárható... szóval kb. minden készülék tudja, amit kell.
Ami még fontos lenne, és a jelenlegi állapothoz képest újítás, hogy lehessen számítógépre backupolni a contact listet, az akksi bírja jól, és majd 3 év múlva, amikor meghal az akksi, még mindig lehessen kapni működő, nem 3 éve a raktárban porosodó pótakksit.

Szóval megbízható minimáltelefonok terén mit ajánlotok?

ultimecia

Quote from: Próféta on 2007-09-12, 11:26:13
Szóval megbízható minimáltelefonok terén mit ajánlotok?

MOTOROLA

Fazék

#986
Quote from: Próféta on 2007-09-12, 11:26:13Szóval megbízható minimáltelefonok terén mit ajánlotok?
http://www.mobilport.hu illetve http://www.telefonguru.hu oldalakat tudom ajánlani.
én speciel a nokia fapados telefonjaival mindig is meg voltam elégedve.

így hirtelen igazán olcsó kártyafüggetlen telefont a Motorola F3-at találtam, illetve a Nokia 1112-t és az előbbi tűnik jobb választásnak a teszt alapján, főleg olyan öregúr számára, mint Ön. :D

a gépre adatamentést viszont nem hinném hogy tudják, nézz utána :D

Fazék

#987
Vodafone-ról milyen véleménnyel vagytok? Csak mert hozzájuk térnénk át, és éppenséggel most olyan vádat hallottam, hogy igencsak gyérek térerőt illetően. Budapesten persze jók, de vidéken, külföldön legkisebb domb is elég, hogy ne legyen térerő, illetve ha kijjebb mész egy város központjából, már szintén esélytelen a telefonálás.
Szóval ha véleményezitek, légyszi azt is írjátok, hogy mely városokban, esetleg utazásnál milyen térerőket produkál. Köszi :)

(duplapost-ért sorry... munkahely)

minuszmiki

Ez nem nagyon igaz, én három éve vodás vagyok és semmi gondom nincs a térerővel. Igaz, hogy nincs mindenhol maxon, illetve itt a Bakonyban voltam egy-két helyen már (civilzációtól távol), ahol nem volt. A tarifáik meg elég barátságosak, én elégedett vagyok velük.

kikuchiyo

#989
Quote from: minuszmiki on 2007-09-12, 15:15:28
én három éve óvodás vagyok
Félreolvasás rulez...

...but that's not what I've came for:
Kedves, aranyos gépem megint megijesztett azzal, hogy nem volt hajlandó elindulni, sokadszori reset után jött csak be a BIOS képernyő, azzal a szöveggel, hogy az előbb a CPU (wait, what kind of Unit is that exactly?) hibás sebességbeállítása miatt fagyott le, és legyek szíves ellenőrizzem.
Már majdnem megijedtem és elköltöztem Bel-Airbe, amikor eszembe jutott, hogy a videokártya szokott ezzel játszani, és ha nem a DVI kimenetet használom, akkor bootol azonnal.

De ez, és a tegnapi linux-install sikertelensége azt a gondolatot ültette el a fejemben, hogy nem ártana egy új gép - végül is a legtöbb komponens (alaplap, videokártya, táp) elmúlt 4 éves, bármelyik pillanatban rám rohadhat, és most még éppen meg is tudnám engedni magamnak.

Szóval tl;dr: nagyságrendileg 120k-ból milyen konfigot tudnátok nekem összeállítani? Monitor, egér, bill. nem kell, minden más igen.
Megj: játszani gyakorlatilag nem szoktam vele, de azért 1-2 évvel ezelőtti cuccok elinduljanak, ha éppen mégis.
Failure is the default option