Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: Darkstar on 2007-09-14, 16:37:59
És mi ezzel a gond? Ha használni akarod a szolgáltatást (tök ingyen egyébként) ez egy igen minimális apróság. Miért kell rajta idegeskedni?
Nemtom mit szólnál hozzá, ha az ingyenes böngésződ azzal fogadna, hogy tedd fel a legújabbat, vagy használj mást...

Quote from: Zsiga on 2007-09-14, 17:06:24
Lehet hogy változtattak valamit a kommunikációs protokollon, és a régi nem kompatibilis az újjal. Meg lehet ezer más oka amiért a régi rendszer nem működik együtt az újjal. És nem kötelező felrakni, lehet mást is használni egész nyugodtan, ott az ICQ, ott a Yahoo Messenger, ott az AIM, és vannak az MSN-hálózatot használó alternatív kliensek is, senki nem nyom pisztolyt a fejedhez hogy a MS-terméket használd.
Win 9x alá nem lehet 7.0-nál újjabbat felrakni, akkor most minden XP előtti oprendszert használó felhasználó ki lett rúgva? Fenét, ez egyszerűen MS mocsokság volt és kész, mert megtehetik. :morci: Igen, erősen gondolkodom egy alternatív kliensen.

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Semmit, mert az esetek 99%ában magamtól is azonnal frissítek, ha nincs autoupdater.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-09-14, 18:08:23
Win 9x alá nem lehet 7.0-nál újjabbat felrakni, akkor most minden XP előtti oprendszert használó felhasználó ki lett rúgva? Fenét, ez egyszerűen MS mocsokság volt és kész, mert megtehetik. :morci: Igen, erősen gondolkodom egy alternatív kliensen.
A legutolsó 9x oprendszer támogatása is több mint egy évvel ezelőtt megszűnt, miért is kellene őket figyelembevenni? Vagy szerinted az se normális hogy a benzinkutakon már nem árulnak 91K-t?
Az XP sem a biztonság csúcsa, nemhogy a régebbi oprendszerek, igenis tiltsák le a picsába őket a netről, van így is épp elég spammer zombigép.

kikuchiyo

Jól elvagytok :)

In other news: feladtam, hogy beállítsam a hálózatot a linuxnak. :(
Egyetlenegyszer, egy pár másodpercre sikerült elérni a routert, azóta semmi.
Failure is the default option

Kuroi Tenshi

Fura. Eddig 2 disztrót próbáltam notin, és mindkettőn ment egyből, állítgatás
nélkül a vezetékes.

Próféta

Az én gépemen meg egyből, állítgatás nélkül a Wi-Fi is ment Linux alól (v.ö.: Vista alól nem). De ez tisztán mázli volt, inkább kikuchiyo tapasztalata jellemzőbb. Az ember vagy úgy vesz hardvert (most nem az egérről beszélek, hanem azokról, amelyekhez esetleg külön driver kell win alá is), hogy utánanéz a Linuxos támogatottságnak (azért így se szűkül drasztikusan a választható termékek köre), vagy a szerencsén múlik a dolog (ami nekem bejött). Én irtó mázlista voltam :)

kikuchiyo: van a wifihez windowsos drivered? Ha igen, akkor van egy ndiswrapper nevű cuccos, ami megpróbál linux alá beburkolni windowsos drivereket, egyes embereknek működni szokott, én még nem használtam. Vagy ezt is megpróbáltad?

kikuchiyo

#1026
RaLink 2561 wireless kártyám van, amihez ismert, hogy nem jó az ubuntu beépített drivere.
A justfuckinggoogleit-tel talált leírás alapján leszedtem a driver targézát a Ralink honlapjáról, lefordítottam, becopyztam a lefordult modult a megfelelő könyvtárba, beírtam az /etc/modules-be, hogy elinduljon, blacklisteltem a régi rt61pci modult, a wireless hálózat paramétereit beírtam a /etc/Wireless/mittomén/rt61mittoménconfig.dat-ba, módosítottam a /etc/network/interfaces-t, apt-get remove-oltam a network-manager csomagot, ami az ubuntu beépített szar grafikus hálózatbeállítója, megpróbáltam a dhcp-t beállítani dhclient-tel, valamint kézzel is megadni az IP-címet és a gateway-t ifconfig-gal, továbbá káromkodtam és imádkoztam, de hiába.

Egyszer volt, hogy egy rövid időre látta a routert (lehetett pingelni, és a webes felületnél kérte a jelszót), de azóta semmi. És érdekes módon a modprobe kiírja a régi rt61pci modult is, hiába van blacklistelve.
Indulás/reboot után van, hogy egyáltalán nem is működik az egész, az iwconfig is azt jelzi ki, hogy network is down.
Ha nem ez a helyzet, akkor legalább látom, hogy valami be van állítva, és lehet az elérhető hálózatokat scannelni, és látja is az AP-t.

Ndiswappert nem próbáltam, de amíg van remény, hogy a linuxos driverrel működésre lehet bírni, addig nem akarom a windowsossal összezavarni a rendszert.

Szerk: Unrelated - http://thepiratebay.org/tor/3798100/Bypass_rapidshare_limit
Failure is the default option

Zsiga

Kedves nézőink, "Hülye kérdések Zsigától" című műsorunk mai második adását láthatják.
Ki tudja hogy milyen betűtípus(ok) van(nak) ezen a képen?

(Már az is jó lenne ha valami hasonlót tudna mondani valaki...)
(/a/non se tudta, még mielőtt valaki továbbküldene 4chan-ra...)

Draconire

Quote from: Zsiga on 2007-09-15, 22:52:50
Ki tudja hogy milyen betűtípus(ok) van(nak) ezen a képen?
http://midfont.refy.net/index_e.php

I think you owe me some internets, sir.


kikuchiyo

"Guest book. It thrusts, and, additionally, anything."

LOL
Failure is the default option

Zsiga


Cobra

De Nanohának a kezében a képen miért Rena Machete-je van?  :rotfl:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Gregory

Google Earth Flight Simulator
QuoteThe newest(4.2) version of Google Earth has a flight simulator! Watch this video to learn how you can get started!

Fazék

#1034
egyszerűen nem tudok dönteni... sikerült eljutnom odáig, hogy a korábbi 2 készüléket kiegészítettem további kettővel:
Sony Ericsson V630i 5.825 Ft
Nokia 6234 8.325 Ft
LG L600V 4.150 Ft
illetve a vodafone árlistákban már kifutóként jelölt, nem is igazán szereplő
Sharp 770SH 75 Ft
(nettó árak)

szóval ismét a kérdés, hogy ti melyiket választanátok ezek közül? 10k-nál többet nem vagyok hajlandó telefonra költeni, szóval ezen fapadosok közül kéne egyet választanom :redface:

pisztoly a fejemhez tartva tetszési sorrend: SE V630i, Sharp 770SH, LG L600V, Nokia 6234
de kíváncsi lennék a véleményetekre.
illetve egyedüli bajom a SE készülékkel, hogy a gombjai egy picit ici-picik...

Selmo

Adatok alapján Sharp. (És ha tényleg nettó 75 Ft vegyél már nekem is egyet. :P)

A tökéletesség unalmas.

Cobra

A 75Ft gondolom legalább 1, de inkább 2 év előfizetéses hűségnyilatkozattal. Nekem ezek közül a SE tetszik a legjobban, tudásban meg valószínűleg nagyjából egyformák, mivel mindegyiken a Vodafone saját agyonbuherált szoftvere lesz.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2007-09-18, 11:22:40
A 75Ft gondolom legalább 1, de inkább 2 év előfizetéses hűségnyilatkozattal. Nekem ezek közül a SE tetszik a legjobban, tudásban meg valószínűleg nagyjából egyformák, mivel mindegyiken a Vodafone saját agyonbuherált szoftvere lesz.
no igen, ezzel sajnos nem tudunk mit kezdeni... ellenben ha már úgyis aláírunk két év hűséget számhordozásos szolgáltatóváltással, akkor miért ne váltsunk ki egy telefont is mellé?
ha nagyon nem jön be a vodafone menü illetve az új telefon, akkor úgyis kikódoltatom a jó öreg nokia 6170-esemet és ezt használom :)

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-18, 11:33:35
no igen, ezzel sajnos nem tudunk mit kezdeni... ellenben ha már úgyis aláírunk két év hűséget számhordozásos szolgáltatóváltással, akkor miért ne váltsunk ki egy telefont is mellé?
ha nagyon nem jön be a vodafone menü illetve az új telefon, akkor úgyis kikódoltatom a jó öreg nokia 6170-esemet és ezt használom :)
Tudom hülye kérdés, de mért pont Vodafone? :) Ha vagytok legalább hárman, érdemes lehet vetni egy pillantást erre: http://www.pannon.hu/uzleti/tarifak/uzleti_tarifacsomagok/ Bár az Alap meg a Pro1 se rossz, és ott még hűség sincs. :)

Fazék

Quote from: Zsiga
jelenleg a vodafone 15 + fa perc illetve sms díjakkal állt elő nekünk, amit nem igazán üt a többi szolgáltató...
persze kéne egy a legutóbbi számlánk részletes híváslistája alapján egy összesítést készítenem, hogy mi éri meg nekünk jobban hosszútávon, de erre rámenne egy egész napom és elég valószínű, hogy az jönne ki végül, hogy ott érdemes szerződést kötni, ahol a legolcsóbbak a percdíjak, mert a havidíj úgyis mindenhol 100%-ban lebeszélhető és amennyi havidíjakat meghatároznak, simán le is szoktuk beszélni.

Cobra

Ráadásul miért írtok alá 2 évet, Pannonnál ha jól emlékszem az üzletire egyáltalán nem kellett aláírni semmit (igaz telefont nem kaptunk hozzá).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

#1041
de ennyire rossz a vodafone? ???
a készülékeikben ez a live hülyeség ennyire komoly megszorításokat tartalmaz? (játékok nem érdekelnek pl, azt tudom hogy csak tőlük lehet pénzért, alapból csak demo van a készülékeken)

de mi a baj a hűséggel, ha egyszer csak 2/3-annyi vagy még kevesebb a percdíj velük?

Zsiga

#1042
Quote from: Fazék on 2007-09-18, 12:05:52
jelenleg a vodafone 15 + fa perc illetve sms díjakkal állt elő nekünk, amit nem igazán üt a többi szolgáltató...
persze kéne egy a legutóbbi számlánk részletes híváslistája alapján egy összesítést készítenem, hogy mi éri meg nekünk jobban hosszútávon, de erre rámenne egy egész napom és elég valószínű, hogy az jönne ki végül, hogy ott érdemes szerződést kötni, ahol a legolcsóbbak a percdíjak, mert a havidíj úgyis mindenhol 100%-ban lebeszélhető és amennyi havidíjakat meghatároznak, simán le is szoktuk beszélni.
Hány számmal mentek át hozzájuk hogy ilyen percdíjat adnak? :confused:
Egyébként lehet hogy csak én vagyok vele így, de féláron se szívesen mennék a Vodához, egyszerűen utálom őket. Egyrészt mert még a Trémobilnál is gusztustalanabb és visszataszítóbb maga a cég, másrészt meg az olcsó árakat úgy tudják tartani hogy csökken a szolgáltatás minősége (szar hangminőség, kritikán aluli ügyfélszolgálat, stb.). A Live menü meg egyszerűen ronda. :) Meg ne az én telefonomon reklámozza magát a cég a félméteres ocsmány logójával... Funkcionális korlátozások is vannak benne szépszámmal, pl. nem jellemző hogy tudnak adatot küldeni/fogadni infrán vagy Bluetooth-on, használd csak a jó drága MMS-t.

Fazék

6 számmal.
no igen, nekem sem szimpatikus a bagázs, de ha egyszer magasan ők adják a legjobb percdíjakat, és alapvetően a cég érdekét kell szem előtt tartani, miszerint a jelenlegi pannon 80-90ezres számlát le kéne csökkenteni 60 körülire (vagy akár alá), így nem sok egyéb választásunk maradt. a live-ot majd vhogy elviseljük. Budapesten állítólag nincs gond a szolgáltatásukkal, és telefonforgalmunk 96%-át innen zavarjuk le.

Zsiga

Quote from: Fazék on 2007-09-18, 12:32:02
6 számmal.
no igen, nekem sem szimpatikus a bagázs, de ha egyszer magasan ők adják a legjobb percdíjakat, és alapvetően a cég érdekét kell szem előtt tartani, miszerint a jelenlegi pannon 80-90ezres számlát le kéne csökkenteni 60 körülire (vagy akár alá), így nem sok egyéb választásunk maradt. a live-ot majd vhogy elviseljük. Budapesten állítólag nincs gond a szolgáltatásukkal, és telefonforgalmunk 96%-át innen zavarjuk le.
Hát, akkor őszinte részvétem. :)
Ha van egy kis szerencséd még a hűség lejárta előtt csődbemennek/kivonulnak, mint ahogy azt mostanában teszik sokfelé a világban.

Fazék

oh. na ez is új infó számomra... ööö na akkor mégiscsak rááldozok egy napot, hogy mennyivel járnánk rosszabbul, ha maradunk a pannon-nál, vagy megyünk t-mobile-hoz...

Zsiga

#1046
Quote from: Fazék on 2007-09-18, 12:44:48
oh. na ez is új infó számomra... ööö na akkor mégiscsak rááldozok egy napot, hogy mennyivel járnánk rosszabbul, ha maradunk a pannon-nál, vagy megyünk t-mobile-hoz...
Voltak híresztelések az utóbbi időben egy itthoni kivonulásról, de végülis annyira szarul nem állnak. Inkább olyan országokban vannak bajban ahol nem annyira árérzékeny a piac mint itt Hungarisztánban, van ahol az emberek meg tudják és meg is akarják fizetni a minőséget. (Pl. a japán Vodafone-t tavaly tavasszal adták el valami banknak.)

Szerk.: Ha nekiállsz számolgatni, esetleg írj egy emailt a két másik cégnek és kérj tőlük ajánlatot, előfordul hogy szoktak adni kedvezményeket.

Cobra

6 nagy forgalmú előfizetésnél már érdemes egyedi árajánlatot kérni, ahogy Zsiga írta. Én a Pannont ajánlom, náluk alapból bruttó 21Ft a percdíj hálózaton belül, másodperc alapú számlázással (a 21Ft a Pannonrégióval jön ki, aminek 480Ft a havidíja, sőt van egy kiegészítő díjcsomag, amivel az egy név alatt futó előfizetések ingyen hívhatják egymást).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

próbálkoztam google-al, sikertelenül, hogy találjak vodafone-os tapasztalatokat/beszámolókat. ti nem tudtok ilyen oldalról, ahol egyes mobilszolgáltatókat véleményezik az emberek és vélhetően nem az összes fizetett hivatalos szidalmazója a másiknak? :)

Selmo


A tökéletesség unalmas.