Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

#1560
A Spire-nek is van hasonló hőcsöves nb-hűtője, annak talán valamivel
távolabbra van elvezetve a bordázata és valószínűleg még olcsóbb.

Szerk:
ez: http://www.spirecoolers.com/main/product_detail.asp?ProdID=621
sztem ez a ventije nélkül is elmenne, ha a procihűtő már kavarja
mellette a levegőt.

Cobra

#1561
Megnéztem, háát, még a reklámkép se túl minőségi, ráadásul a ventillátorral biztos nem férne be a helyére, a túloldalra való átrakás meg nem hiszem, hogy megoldható.
Nem is találtam itthoni árlistát ezzel a hűtővel, de azt hiszem marad a Thermaltake, a Thermalrightnál úgyse tetszett a nagy méret. TT meg van a Usersben.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fubenalvo

Egy kérdésem lenne azzal kapcsolatban, hogy a számítógépben a ventillátorok sebességét hogyan lehet szabályozni? Tulajdonképpen azt szeretném, hogy mikor este csak azért megy a gép, hogy a letöltések menjenek, akkor ne zabáljon annyi áramot a sok venti.
Erre van valami program, vagy csak biosból lehet állítani?

kikuchiyo

Failure is the default option

Fubenalvo

#1564
Hmm de tuti kis progi.
Mondjuk csak a CPU hűtőventit tudja szabályozni, a plusz beépített 12cm-est nem. :/
AUX az melyik része a gépnek? Tápot, videókártya vagy mi? mert a progi szerint 129 fokos és ez elég aggasztó alapjáraton :eek:

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-10-25, 01:13:57
Hmm de tuti kis progi.
Mondjuk csak a CPU hűtőventit tudja szabályozni, a plusz beépített 12cm-est nem. :/
AUX az melyik része a gépnek? Tápot, videókártya vagy mi? mert a progi szerint 129 fokos és ez elég aggasztó alapjáraton :eek:
Csak az alaplapra kötött ventilátorokat tudja szabályozni, azt viszont nagyon egyszerűen be tudod lőni a BIOS-ban is. Az én lapom legalábbis tudja szabályozni a hőmérsékletek függvényében mind a hat venti-csatlakozóján leadott feszültséget. :)
129°C meg valószínűleg mérési hiba, egy táp már rég meghalt volna tőle (mellesleg a táp nem ad magáról hőmérsékleti információt a gépnek), de a VGA-k 99%-a is.

Fubenalvo

Asszem holnap belemászok a dologba, mert azért ne egye meg a fejemet is. :)
Egyébként a Dual Core2 2ghz-s proci kevesebbet eszik mint a régi 3,0 P4esem? Mert ugye asszem KT mondta hogy többet esznek a P4esek.
Csak ki akarom számolni, hogy ez a gép most többet fogyaszt-e mint a régi. Passzív hűtéses a videókártya, de van már a plussz beépített nagy venti. Menniyvel ehet többet szerintetek, nem olyan vészes?

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-10-25, 01:23:50
Asszem holnap belemászok a dologba, mert azért ne egye meg a fejemet is. :)
Egyébként a Dual Core2 2ghz-s proci kevesebbet eszik mint a régi 3,0 P4esem? Mert ugye asszem KT mondta hogy többet esznek a P4esek.
Csak ki akarom számolni, hogy ez a gép most többet fogyaszt-e mint a régi. Passzív hűtéses a videókártya, de van már a plussz beépített nagy venti. Menniyvel ehet többet szerintetek, nem olyan vészes?
Nem veszélyes, nálam pl. csak annyit kell megadni hogy mennyi legyen a kezdeti és maximális feszültség (6-12V között, 0,5V lépésekben, egyenes arányban van a venti fordulatszámával, 12V a gyári érték), melyik alaplapi hőmérő adatait vegye figyelembe, és milyen hőmérsékleti intervallumban szabályozzon. Kicsit egyszerűbben pl. a procinál ez úgy néz ki hogy be van lőve 35°C/6V illetve 55°C/12V, és a proci hőmérőjét veszi figyelembe. 35°C-ig 6V-on jár a venti, 35-55 között szépen fokozatosan gyorsul, 55-től meg maxon pörög.

A C2D-k valóban kevesebbet fogyasztanak még a Northwood-magos P4-eknél is, pontos értékeket pontos proci-típusszám alapján találsz a neten. Egyébként közel sem biztos hogy többet fogyaszt az új géped mint a régi. :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Zsiga on 2007-10-25, 01:20:17
129°C meg valószínűleg mérési hiba, egy táp már rég meghalt volna tőle (mellesleg a táp nem ad magáról hőmérsékleti információt a gépnek), de a VGA-k 99%-a is.
Néztem is a 6800GS/U-m biosán, Throttle temperature: 135C  :eek: :D


P4 Northwood C 2800 felett és azután az összes Netburst TDP-je magasabb
volt, mint a Core 65W-os TDP-je. A legmagasabb hivatalos TDP egymagos
130nm-eseknél 115W volt, ha jól emlékszem. A kétmagos P4D EE 3.73G pedig
130W.
Szóval nagyon könnyedén lehet, hogy most fogyaszt kevesebbet ;)
A 8600-as kártyák se nagy fogyasztók.

Dreamcleaver

Amúgy annak mi értelme, hogy a mostani dx10 kártyákat is 128 bitesnek gyártják? Pl az én régi sz@r GeForce 5900XT-m 256 bites. Ez azt jelenti, hogy az olyan játékoknál, amiknek nem kell a shader 3.0 és elindulnak tolhatom a fullscreen AA-t, meg az anisotrop filtert, simán bírja. A mostani 8600-ok meg olvasom itt, hogy behalnak egy kis AA-tól.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

ultimecia

Melyik winyót érdemes rendszerhddnek befogni?
Az 1,5 éves samsung 160GB-st sata1
vagy
teljesenúj maxtor 250 gb sata2.
Mindegyiknek 30GB-t helyet kapna a rendszerpatricio.

Kuroi Tenshi

Quote from: Dreamcleaver on 2007-10-25, 03:53:39
Amúgy annak mi értelme
Ha megnéznéd, végig kasztrált, kiherélt, lebutított, ál-középkategória jelzőkkel
illettem ;)

Quote from: ultimecia on 2007-10-25, 09:37:25
rendszerpatricio.
:rotfl:
jól megférne az osjoséarmandezzel :D

Quote from: ultimecia on 2007-10-25, 09:37:25
1,5 éves samsung
teljesenúj maxtor
Egyikre sem bíznám  :bsd:
Inkább attól függ, hogy mi lesz mellette. Pl doksik, zenék, animék, filmek, amiknél
nincs hatással a teljesítmény. Viszont ha játékok vannak még a vinyón, akkor a
be/visszatöltésnél lassabb lehet a játék és az os is.

ultimecia

Láttam sokan utálják a maxtort. én meg vagyok vele elégedve. hangosnak néha hangos, de animot nagyongyorsan másol. Meg tartosság terén is szerintem jo. Legalább is a régebbi gépeimből egyedűl a 20gb-s maxtorom van meg amit a mai napig hurcolok magammal mint nagyranőtt pendrivot télen nyárom :smile:

Akkor a lényeg hogy gyakorlatilag mind1, akkor marad a 160GB-s :D

Fubenalvo

Jaja, nekem is itt piheg két 20as maxtor, én már ne is tudo mmennyi idősek, de asszem az egyik még a Celeron700asomból van. :D
Ezek már túléltek fagyot meg siófokon is felejtettem autóban a napon. Szal jól bírják, és még sose veszett róluk adat. Igaz, ezek beszélgetnek az emberrel, nade ezek nem éjjel nappal mennek, szal annyira nem zavar engem se. :)

ultimecia

Megjött ma a Triton házam meg a freezing cooler 64 cpu hűtőegység.
Ezt sikerült kapásból fordítva felraknom :smile: Persze mikor felraktam volna az oldalsó fedőlapott észleltem hogy valahogy túl meleg a belső tér és rájöttem mi a hiba. Valoszinu azert is raktam fel rosszul elsore, mert ugy nezett ki jol, mert most a venti ralog a memoriakra :smile:
A gép 2*12cm-s hűtője nekem elég hangos így lehúztam őket. Vagy valakinek tipp hogy hol tudom beállítani a fordulatszámot, hogy halkabb legyen?
Az aluház meg tehet egy szivességet... 3 szor vágtam el a kezem, 1szer felfüggesztettem a szereklést mert annyira vérzett :ejj:

Fazék

#1575
Quote from: ultimecia on 2007-10-25, 19:03:15Az aluház meg tehet egy szivességet... 3 szor vágtam el a kezem, 1szer felfüggesztettem a szereklést mert annyira vérzett :ejj:
ismét köszönet a Chieftec ház tippért zsozso, Zsiga :merci:
ugyan van egy-két apróbb probléma vele, de hogy az ujjaimat ha akarnám se tudnám elvágni vele, az biztos  :jee:
(pl a videókártya berakásakor sajnálattal tapasztaltam, hogy a "hátlapokat" rögzítő elemet nem lehet visszarakni a kártya kiépítése miatt, szóval csavarozni voltam kénytelen :)
iletve még egy-két belső alaplapra csatlakoztatható kábel lehetett volna hosszabb, de ez legyen a legnagyobb bajom :))

Zsiga

#1576
Quote from: ultimecia on 2007-10-25, 19:03:15
A gép 2*12cm-s hűtője nekem elég hangos így lehúztam őket. Vagy valakinek tipp hogy hol tudom beállítani a fordulatszámot, hogy halkabb legyen?
Ha közvetlenül a tápra van kötve a ventik csatlakozója (4-pines nagy molex-csatlakozó, mint a vinyókon meg DVD-írókon) akkor csak át kell kötni a csatlakozót úgy hogy 12V helyett 5V-ot kapjon. A lényeg annyi hogy a táp vezetékei közül a sárga a 12V, a piros az 5V, a fekete meg "0V", vagyis a fekete és sárga helyett a fekete és piros legyen rákötve. Szerk.: Bár ha a hűtővel meg a házzal már meggyűlt a bajod akkor ez a kis házibarkács nem biztos hogy a legjobb módszer...:)

Alternatív megoldás párszáz forintért egy ilyen átalakító/elosztó, illetve ha az alaplapra vannak bekötve akkor jó eséllyel a CMOS Setup-ból ("BIOS"-ból) vagy Windows alatt pl. a Speedfan nevezetű kis programból is tudod vezérelni.


Fazék :   :smile:

ultimecia

#1577
A ház éleivel nálam sem volt gond. Ez is csavarmentesen szerelhető.
A probléma a cd helyeken álló totálfelesleges és csakarrajóhogyelvágdakezed fémlapokkal volt.

Csatlakozó átkötés felejtős. ehhez nekem nincsenek szerszámaim, meg nem is akarom kicsinálni a csatlakozást.
Megnézem, hogy a biosban hol tudom állítgatni, elvégre ez szupertunning lap, csak van rajta valahol beállítás erre :smile:
Jah, és alaplapra dughatós, és a két venti egy vezetéken van.

Dreamcleaver

Hm mikor is jönnek az új 8800 GT-k? És valyon tényleg lenyomják a mostani 8800 GTS-ket? Mert 65-66k talán áldoznék egy GTS-re, de ha kb ennyi lesz a GT is és jobb, akkor lehet várni kéne. Franc, hogy minden most jön ki. Bioshock, Jericho, Witcher, UT2007. Aztán meg jön a rohadt vizsgaidőszak. K*rva sz@r az időzítés.  :grrr:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kuroi Tenshi

Előző oldal.
Időzítés? "Holiday season", ha érted, mire gondolok.

Dreamcleaver

#1580
Tudom write only mód. előre készülj ha veszem a gépet a hűtőventi és táp tanácsokra. Csak mert nemrég volt róluk szó.  :D

Okt. 29? hmmm...Kíváncsi vagyok itthon mikor lesznek. De ha lesz pofájuk 80k-ért adni akkor  :grrr: :grrr: :grrr:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rage

#1581
Quote from: Dreamcleaver on 2007-10-25, 03:53:39
Amúgy annak mi értelme, hogy a mostani dx10 kártyákat is 128 bitesnek gyártják?
Csak NV esetén tudom az okát, ami a következő: költségcsökkentés. (Ez konkrétan annyiból áll, hogy pl. a 8600GT a 7600GT NYÁK-jára épül.) Én is el tudnék viselni egy 256 bites busszal rendelkező 8600GT-t, de ilyen az élet - majd a 8800GT megoldja a problémát.  :D
Quote from: Dreamcleaver on 2007-10-26, 00:06:24
Mert 65-66k talán áldoznék egy GTS-re
És milyen rosszul tennéd - még csak nem is a közelgő 8800GT megjelenése miatt mondom ezt, hanem amiatt, hogy (tudom, sokan nem értenek majd velem egyet) 320 megás GTS-t venni majdnem a lehető legrosszabb választás. A mostani játékok többsége (nem mindegyik!) elég szépen fut rajta, de teljesen biztos vagyok benne, hogy pl. egy Crysis vagy egy UT3 (vagy esetleg COD4) magasabb felbontásban túllépi azt a 320 megát, és ekkor a kártya teljesítménye körülbelül feleződik, ami nem valami kellemes dolog. De ne legyen igazam. ;)
Quote from: Dreamcleaver on 2007-10-26, 00:14:14
hűtőventi és táp tanácsok
Ha házventire gondolsz, és van pénzed az átlagosnál valamivel drágább termékekre, akkor tudom ajánlani a Scythe S-Flex sorozatát (nekem a D jelű 800rpm-esből kavarja kettő a levegőt - hangtalanul). Ami a tápot illeti - gondolom aktív hűtésű kell. Ha emlékeim nem csalnak, említették már ebben a topikban a Corsair tápjait, ilyet például szerintem nyugodt szívvel vehetsz, rosszat még nem nagyon hallottam róluk. Amivel tapasztalatom is van, az a passzív FSP Zen 400; drága, de minőségi: Q6600 - 8800GTS kombót teljesen lazán elbír, még csak nem is melegszik több óra játék után sem.
痛みを感じる方向に、出口がある!

Cobra

Tegnap este lecseréltem a chipsethűtőt egy Thermaltake Extreme Spirit II-re. Természetesen a legtöbb idő az alaplap kizedésével ment el, magát a hűtőt könnyű volt felszerelni. Közben találtam egy kíváló szert a megkövesedett hűtőpaszta eltávolítására: féktisztító spray (gyönyörűen oldja és nyomtalanul felszárad a letörölt felület). Annyi paszta maradt, hgy pont elég volt a CPU-hoz is, az most 1 fokkal hűvösebben megy, mint idáig (alapjáraton, terhelés alatt nem mértem). A sok ventillátor összeadódva azért így is hallahtóan zúg, de alapjáraton csiendesebb lett kicsit a gép, mint amilyen a gyári hűtővel volt.
Jó ventillátorként olcsón én a Glacialtech ventillátorokat (és CPU hűtőket) tudom ajánlani, illetve a Papst ventillátorokról is jókat olvastam idáig, bár azok is a Scythe árkategóriájában vannak (3x ár az alap ventillátorokhoz képest).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fubenalvo

Skacok olyan problémával találkoztam, hogy mindenhol működik a 7.1 hangzás, viszont youtube videóknál csak a két Front hangszóró szól és sehogy nemtom rákeverni a sub-ra is. Ötlet valakinek?

Zsiga

Soha többet nem veszek TN-es monitort... I WANT MY COLOURS BACK NAO :bruhuhu:
Viszont a Vista szépen szalad 3GB rammal. :D

Cobra

Látod-látod, így jár, aki spórolni akar a monitor árán :) Én inkább gyűjtöttem a 90e-s 17"-osra, így még pozitívan is csalódtam a CRT után :) Mondjuk vicc, hogy alig van S-IPS meg SPVA paneles monitor ;s nem is nagyon hallani ezek továbbfejlesztéséről (pedig néha valóban kicsit lassú a papíron 8ms).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Rage

#1586
Quote from: Fubenalvo on 2007-10-27, 13:47:42
Skacok olyan problémával találkoztam, hogy mindenhol működik a 7.1 hangzás, viszont youtube videóknál csak a két Front hangszóró szól és sehogy nemtom rákeverni a sub-ra is. Ötlet valakinek?
Flash Player csak a frontokat szólaltatja meg. Ha találsz megoldást rá, hogy ne így legyen, azért szólj. ;)

Quote from: Cobra on 2007-10-27, 20:39:48
Én inkább gyűjtöttem a 90e-s 17"-osra
Én is úgy voltam vele, hogy PVA kell mindenképp, azonban a nem éppen elhanyagolható pluszköltség elég szépen eltántorított a vételtől (200k körül volt akkoriban egy 214T).
痛みを感じる方向に、出口がある!

Cobra

Amikor vettem a 770P-t, akkor "csak" kb 25e Ft volt a többlet a legjobb TN+ panelhez képest. Wide monitort meg nem tervezek venni, igaz a jelenlegi monitor biztos marad még jó ideig.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

izriot

Quote from: Cobra on 2007-10-27, 20:39:48
Mondjuk vicc, hogy alig van S-IPS meg SPVA paneles monitor ;s nem is nagyon hallani ezek továbbfejlesztéséről (pedig néha valóban kicsit lassú a papíron 8ms).
Ó, dehogy nincs sok, csaképp 24" és fölött. A NEC is folyamatosan upgradeli, H-IPS A-TW Pol. állítólag nagyon jó panel.

Fazék

Vista alatt már tisztességesen meg van oldva, hogy CD-s olvasási hibáktól ne fagyjon le a teljes gép? mert már az ideg megöl, hogy mennyire hulladékul van lekezelve az ilyen probléma még az XP-ben is... még egy rohadt feladatkezelőt sem volt hajlandó előhozni, csak hard reset segített... tököm tele van már ezzel...